ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 1 квiтня 2015 року | N 209 |
---|
Про внесення змiн до деяких нормативно-правових
актiв Нацiонального банку України
Вiдповiдно до статей 15, 42 та 56 Закону України "Про Нацiональний банк України", частини 3 статтi 2 Закону України "Про здiйснення державних закупiвель", статтi 9 та 14 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними", з метою ефективнiшого проведення операцiй з банкiвськими та дорогоцiнними металами та пiдвищення контролю за їх виконанням Правлiння Нацiонального банку України постановляє:
1. У заголовку та пунктi 1 постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 21 травня 2003 року N 206 "Про затвердження Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi банкiвських та дорогоцiнних металiв у населення", зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 03 червня 2003 року за N 425/7746 (зi змiнами), слова "банкiвських та дорогоцiнних металiв у" замiнити словами "iнвестицiйних монет України в".
2. Унести змiни до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi банкiвських та дорогоцiнних металiв у населення, затвердженої постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 21 травня 2003 року N 206, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 03 червня 2003 року за N 425/7746 (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 05 квiтня 2012 року N 130), виклавши її в новiй редакцiї, що додається.
3. Абзац другий пункту 6 роздiлу III Положення про здiйснення Нацiональним банком України закупiвель товарiв, робiт i послуг, пов'язаних iз розробленням дизайну, виготовленням захищеного паперу, банкнот, монет i державних нагород України, їх зберiганням, транспортуванням та облiком, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 07 листопада 2013 року N 440, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 28 листопада 2013 року за N 2039/24571 (зi змiнами), виключити.
4. В абзацi першому пункту 3.2 глави 3 Положення про порядок розрахунку i встановлення цiн на банкiвськi та дорогоцiннi метали, затвердженого постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 12 травня 2004 року N 208 (зi змiнами), слова "що закуповуються в населення через територiальнi управлiння Нацiонального банку та в суб'єктiв господарювання, якi займаються ломбардною, торговельною та виробничою дiяльнiстю або скуповують брухт дорогоцiнних металiв у населення" виключити.
5. Державнiй скарбницi України (Галяпа Л. В.) довести змiст цiєї постанови до вiдома Департаменту грошового обiгу (Зайвенко В. П.), Департаменту iнформацiйних технологiй (Нагорнюк В. В.) та територiальних управлiнь Нацiонального банку України для використання в роботi.
6. Департаменту iнформацiйних технологiй (Нагорнюк В. В.) разом з Головним управлiнням Нацiонального банку України по м. Києву i Київськiй областi (Каленський М. М.) унести вiдповiднi змiни до програмного забезпечення.
7. Постанова набирає чинностi з дня, наступного за днем її офiцiйного опублiкування.
8. Контроль за виконанням цiєї постанови покласти на першого заступника Голови Нацiонального банку України Писарука О. В.
Голова | В. О. Гонтарева |
ЗАТВЕРДЖЕНО Постанова Правлiння Нацiонального банку України 21 травня 2003 року N 206 (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 01 квiтня 2015 року N 209) |
Iнструкцiя
про порядок виконання операцiй з купiвлi
iнвестицiйних монет України в населення
I. Загальнi положення
1. Ця Iнструкцiя розроблена вiдповiдно до Законiв України "Про Нацiональний банк України", "Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними" та iнших нормативно-правових актiв Нацiонального банку України (далi - Нацiональний банк).
2. Ця Iнструкцiя визначає порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України (далi - iнвестицiйнi монети) у належному станi та пошкоджених iнвестицiйних монет у населення територiальними управлiннями Нацiонального банку України (далi - територiальнi управлiння).
3. У цiй Iнструкцiї термiни вживаються в значеннях, визначених законами України та нормативно-правовими актами Нацiонального банку.
4. У територiальних управлiннях операцiї з купiвлi iнвестицiйних монет проводить експерт з грошових знакiв або працiвник, який за своїми функцiональними обов'язками тимчасово замiщує експерта (далi - експерт).
З експертом укладається договiр про повну матерiальну вiдповiдальнiсть.
5. Для належної органiзацiї роботи та схоронностi iнвестицiйних монет робоче мiсце експерта забезпечується:
приладами для визначення проби iнвестицiйних монет;
столами з бортиками, поверхня яких має бути покрита склом (мармуром, лiнолеумом, металевим листом, щiльним папером тощо);
ваговимiрювальними приладами (вагами) вiдповiдного класу точностi, що допускають похибку залежно вiд зважуваної маси, яка не повинна перевищувати значень, що вiдповiдають метрологiчним характеристикам ваг II класу Технiчного регламенту неавтоматичних зважувальних приладiв, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11 березня 2009 року N 190 (зi змiнами);
iнструментами (лупи, шабери, плоскогубцi, надфiлi, лещата тощо);
пломбiрами, металевими печатками;
окремим сейфом або металевою шафою для зберiгання iнвестицiйних монет протягом операцiйного дня;
iнформацiєю про закупiвельнi цiни (далi - цiни);
технiчними характеристиками та описами iнвестицiйних монет;
пластиковими прозорими капсулами для iнвестицiйних монет.
6. Ваги, гирi та iншi засоби вимiрювальної технiки, iз застосуванням яких визначається маса iнвестицiйних монет, повиннi пройти повiрку або метрологiчну атестацiю в територiальних органах, уповноважених (акредитованих) на її проведення, та мати чинне свiдоцтво про повiрку робочого засобу вимiрювальної технiки.
7. У випадку виявлення збиткiв, завданих Нацiональному банку з вини працiвника, який допустив недбалiсть у роботi, порушення спецiальних правил, iнструкцiй пiд час виконання своїх обов'язкiв щодо операцiй, пов'язаних iз закупiвлею, перевезенням, доставкою, пересиланням, зберiганням та пакуванням iнвестицiйних монет, розмiр заподiяних збиткiв визначається в кратному обчисленнi згiдно iз Законом України "Про визначення розмiру збиткiв, завданих пiдприємству, установi, органiзацiї розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцiнних металiв, дорогоцiнного камiння та валютних цiнностей".
8. Оподаткування операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет у населення здiйснюється вiдповiдно до податкового законодавства України.
9. Питання, пов'язанi з виконанням (контролем) операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет у населення i не врегульованi цiєю Iнструкцiєю, регламентуються внутрiшнiми документами територiальних управлiнь у межах, що не суперечать цiй Iнструкцiї.
II. Загальнi вимоги до приймання iнвестицiйних монет
1. Територiальнi управлiння купують у населення:
iнвестицiйнi монети в належному станi;
пошкодженi iнвестицiйнi монети.
2. Купiвля iнвестицiйних монет у населення здiйснюється за цiнами, установленими Державною скарбницею України (далi - Державна скарбниця), вiдповiдно до нормативно-правових актiв Нацiонального банку, що регулюють порядок розрахунку i встановлення цiн на банкiвськi та дорогоцiннi метали.
Розрахунок здiйснюється за бажанням продавця за готiвку або в безготiвковiй формi.
Якщо сума розрахунку з продавцем iнвестицiйних монет за день перевищує граничну суму розрахунку готiвкою, установлену нормативно-правовими актами Нацiонального банку, то такий розрахунок здiйснюється в безготiвковiй формi.
Переказ коштiв у безготiвковiй формi продавцю iнвестицiйних монет здiйснюється на пiдставi наданої ним iнформацiї про реквiзити, необхiднi для заповнення розрахункових документiв, вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв Нацiонального банку з питань безготiвкових розрахункiв в Українi в нацiональнiй валютi та в строки, визначенi законодавством України.
3. Експерт здiйснює операцiї з купiвлi iнвестицiйних монет у примiщеннi касового вузла, обладнаному системою вiдеоконтролю. Про здiйснення операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет у населення експерт попередньо повiдомляє засобами телекомунiкацiйного зв'язку уповноважену особу, визначену внутрiшнiми документами територiальних управлiнь.
Операцiї, пов'язанi з купiвлею iнвестицiйних монет (визначення проби, зважування, перевiрка технiчних характеристик тощо), проводяться експертом на робочому мiсцi, яке має бути обладнане таким чином, щоб продавець iнвестицiйних монет мiг спостерiгати за всiма операцiями, що проводяться експертом з iнвестицiйними монетами.
4. Експерт зважує кожну iнвестицiйну монету окремо та визначає, чи є вона належного стану або є пошкодженою.
5. Зважування iнвестицiйних монет в належному станi проводиться вiдповiдно до нормативно-правових актiв Нацiонального банку з питань здiйснення операцiй з банкiвськими металами.
Зважування пошкоджених iнвестицiйних монет проводиться вiдповiдно до вимог Iнструкцiї про порядок одержання, використання, облiку та зберiгання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння, затвердженої наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 06 квiтня 1998 року N 84, зареєстрованої в Мiнiстерствi юстицiї України 28 квiтня 1998 року за N 271/2711 (у редакцiї наказу Мiнiстерства фiнансiв України вiд 28 листопада 2012 року N 1230, зi змiнами).
6. Купленi територiальними управлiннями вiдповiдно до цiєї Iнструкцiї iнвестицiйнi монети не пiдлягають поверненню продавцевi iнвестицiйних монет.
7. Матерiальну вiдповiдальнiсть за збереження iнвестицiйних монет, куплених протягом робочого дня, несе експерт. Забороняється зберiгати купленi iнвестицiйнi монети поза сейфом або металевою шафою, залишати їх на зберiгання без оформлення вiдповiдної квитанцiї.
III. Купiвля iнвестицiйних монет у належному станi
1. Якщо експерт визначив, що iнвестицiйнi монети є належного стану, а продавець таких iнвестицiйних монет погоджується з їх оцiнкою, то експерт оформляє квитанцiю на купленi iнвестицiйнi монети (далi - квитанцiя) (додаток 1), яка складається iз двох частин: квитанцiї та ордера для видачi готiвки, якi мають вiдповiдний номер.
У квитанцiї експерт зазначає таке:
реквiзити, що стосуються монети;
реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiю та номер паспорта, у якому проставлено вiдмiтку органiв державної фiскальної служби про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю та номером паспорта.
Якщо сума оцiнки iнвестицiйних монет дорiвнює або перевищує 150000 гривень, то в квитанцiї експерт зазначає прiзвище, iм'я та по батьковi (за наявностi) фiзичної особи, яка здiйснює операцiю з iнвестицiйними монетами, назва пред'явленого документа (паспорт або документ, що його замiнює), його серiя та номер, дата видачi та орган, що його видав, дата народження, мiсце проживання або мiсцеперебування (для нерезидентiв - мiсце проживання або мiсце тимчасового перебування в Українi), реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя та номер паспорта, у якому проставлено вiдмiтку органiв державної фiскальної служби про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю та номером паспорта, та вiдомостi про громадянство (для нерезидентiв).
Також у квитанцiї експертом зазначаються форма розрахунку з продавцем за купiвлю iнвестицiйних монет та реквiзити рахунку продавця (у разi здiйснення з ним розрахунку в безготiвковiй формi).
2. Безготiвковi розрахунки за купiвлю iнвестицiйних монет здiйснюються шляхом переказу територiальним управлiнням коштiв на рахунок продавця.
У цьому разi квитанцiя оформляється в трьох примiрниках без оформлення ордера для видачi готiвки, якi пiдписують експерт та продавець iнвестицiйних монет.
Один примiрник квитанцiї експерт видає продавцю iнвестицiйних монет, один - залишає в себе, один - передає до служби бухгалтерського облiку для здiйснення переказу коштiв на рахунок продавця iнвестицiйних монет.
3. У разi здiйснення з продавцем iнвестицiйних монет розрахункiв за готiвку квитанцiя оформляється у двох примiрниках, якi пiдписують експерт та продавець iнвестицiйних монет.
Один примiрник квитанцiї експерт видає продавцю iнвестицiйних монет, один - залишає в себе.
Обидва примiрники ордера для видачi готiвки експерт пiдписує та в установленому в територiальному управлiннi порядку передає працiвнику служби бухгалтерського облiку для здiйснення контролю та касиру для виплати готiвки продавцю iнвестицiйних монет.
Перед отриманням готiвки продавець iнвестицiйних монет пiдписує два примiрники ордера для видачi готiвки й отримує готiвку разом з одним примiрником ордера, на якому проставляється вiдбиток печатки (штампа) касира.
4. Купленi iнвестицiйнi монети в належному станi експерт укладає в новi пластиковi прозорi капсули.
IV. Приймання пошкоджених iнвестицiйних монет для оцiнки
1. Купiвля територiальними управлiннями в населення пошкоджених iнвестицiйних монет здiйснюється на пiдставi результатiв експертизи, проведеної в Державнiй скарбницi. Експерт має повiдомити продавця про те, що пiсля прийняття територiальним управлiнням iнвестицiйних монет для оцiнки вони не повертаються продавцю.
Територiальне управлiння за умов згоди на це продавця приймає пошкодженi iнвестицiйнi монети для подальшої їх оцiнки Державною скарбницею. Ця операцiя оформляється як операцiя з приймання iнвестицiйних монет для оцiнки.
Пошкодженi iнвестицiйнi монети приймаються пiсля очищення вiд жиру, бруду тощо.
Пiсля цього експерт оформляє квитанцiю на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки (додаток 2), у шести примiрниках, у якiй зазначаються повна характеристика i попередня оцiнка цих iнвестицiйних монет, яка визначається за цiнами на дорогоцiннi метали в брухтi, що дiють на дату приймання територiальним управлiнням iнвестицiйних монет для оцiнки.
Пiд час оформлення квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, експерт зазначає в нiй iнформацiю про продавця вiдповiдно до пункту 1 роздiлу III цiєї Iнструкцiї та його мiсце проживання або мiсцеперебування (для нерезидентiв - мiсце проживання або мiсце тимчасового перебування в Українi), а також контактний зв'язок (номер телефону).
Квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, пiдписують експерт, який проводив оцiнку iнвестицiйних монет, та продавець цiнностей.
2. Iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, вкладаються в прозорий пакет. На пакет експерт наклеює етикетку або вкладає ярлик, на якiй зазначаються номер квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, дата приймання, назва iнвестицiйної монети, лiгатурна маса, проба, сума попередньої оцiнки i ставиться штамп або робиться напис "для оцiнки".
3. Три примiрники квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, передаються до Державної скарбницi разом з пошкодженими iнвестицiйними монетами, один примiрник видається продавцю, один - надається працiвнику служби бухгалтерського облiку, один - залишається в експерта.
4. Приймання на зберiгання iнвестицiйних монет, прийнятих для оцiнки, та їх передавання до Державної скарбницi здiйснюються вiдповiдно до роздiлiв V та VI цiєї Iнструкцiї.
5. Державна скарбниця проводить приймання iнвестицiйних монет, прийнятих для оцiнки, у порядку, установленому нормативно-правовими актами Нацiонального банку, що регулюють органiзацiю роботи з цiнностями в Державнiй скарбницi.
Пiсля приймання посилки з iнвестицiйними монетами територiальному управлiнню електронною поштою Нацiонального банку надсилається пiдтвердження про отримання посилки.
Державна скарбниця пiсля отримання iнвестицiйних монет протягом п'яти робочих днiв установлює пробу, масу iнвестицiйних монет, здiйснює їх оцiнку за цiнами на дорогоцiннi метали в брухтi, що дiяли на дату прийняття територiальним управлiнням iнвестицiйних монет для оцiнки, повiдомляє територiальне управлiння про результати остаточної оцiнки електронною поштою Нацiонального банку та повертає поштою територiальному управлiнню два примiрники квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, з остаточною оцiночною вартiстю iнвестицiйних монет.
6. Державна скарбниця проводить розрахунки з територiальними управлiннями за прийнятi iнвестицiйнi монети в порядку, установленому Нацiональним банком.
7. Територiальне управлiння протягом трьох робочих днiв з часу отримання вiд Державної скарбницi результатiв остаточної оцiнки iнвестицiйних монет повiдомляє продавця цих монет про результати експертизи. Продавець iнвестицiйних монет повертає територiальному управлiнню свiй примiрник квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, та ставить пiдпис на тих примiрниках квитанцiї, на яких зазначена остаточна оцiночна вартiсть. Один примiрник квитанцiї з пiдписом продавця про його ознайомлення з оцiнкою Державної скарбницi експерт передає працiвнику служби бухгалтерського облiку, один - повертає продавцю.
Виплата готiвкових коштiв продавцю iнвестицiйних монет територiальним управлiнням оформлюється видатковим касовим ордером в установленому в Нацiональному банку порядку.
У разi здiйснення безготiвкових розрахункiв переказ коштiв здiйснюється вiдповiдно до пункту 2 роздiлу II цiєї Iнструкцiї.
8. Забороняється виплачувати кошти або видавати аванс продавцю, iнвестицiйнi монети якого прийнятi для оцiнки, до остаточної їх оцiнки Державною скарбницею.
V. Передавання iнвестицiйних монет на зберiгання
1. Усi купленi iнвестицiйнi монети наприкiнцi операцiйного дня передаються на зберiгання до грошового сховища. Для передавання цiнностей експерт формує щоденний опис куплених або прийнятих для оцiнки iнвестицiйних монет (додаток 3) (далi - щоденний опис) окремо для iнвестицiйних монет у належному станi (у трьох примiрниках) та прийнятих для оцiнки (у двох примiрниках) у порядку зростання номерiв квитанцiй.
Передавання експертом iнвестицiйних монет матерiально вiдповiдальним особам здiйснюється в примiщеннi передсховища пiд вiдеоконтролем.
Матерiально вiдповiдальнi особи вiзуально оглядають iнвестицiйнi монети в прозорих пакетах та капсулах, звiряють кiлькiсть iнвестицiйних монет, капсул, пакетiв та написи на них iз даними щоденних описiв.
Пiсля отримання згоди матерiально вiдповiдальних осiб експерт оформляє ярлик, на якому зазначаються найменування територiального управлiння, дата формування, лiгатурна маса, сума вкладення, прiзвище та пiдпис експерта i ставить штамп або робить напис "для оцiнки". Експерт у присутностi матерiально вiдповiдальних осiб укладає в мiшок пакети з iнвестицiйними монетами та три примiрники квитанцiї на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки, прошиває його горловину шпагатом, навiшує пiдготовлений ярлик та опломбовує мiшок своїм пломбiром. Матерiально вiдповiдальнi особи перевiряють правильнiсть оформлення ярлика, приймають опломбований мiшок на зберiгання, звiряють вiдповiднiсть маси та загальної суми з даними ярлика та щоденного опису, пiдписують щоденнi описи.
Один примiрник (у разi купiвлi iнвестицiйних монет у належному станi - два примiрники) щоденного опису передається працiвнику служби бухгалтерського облiку, один - залишається в експерта.
Працiвник служби бухгалтерського облiку на пiдставi щоденного опису здiйснює вiдображення в бухгалтерському облiку номiнальної вартостi та вартостi куплених iнвестицiйних монет у належному станi.
2. Купленi в населення iнвестицiйнi монети в належному станi не передаються до Державної скарбницi, а залишаються в територiальному управлiннi на зберiганнi для подальшого їх продажу.
3. Перед звiльненням експерта всi прийнятi ним для оцiнки iнвестицiйнi монети, що зберiгаються в грошовому сховищi, передаються вiдповiдно до роздiлу VI цiєї Iнструкцiї на експертизу до Державної скарбницi, яка протягом п'яти робочих днiв пiсля отримання iнвестицiйних монет проводить їх оцiнку i про результати повiдомляє територiальне управлiння електронною поштою Нацiонального банку.
4. Експерт один раз на квартал (на перше число, наступне за звiтним кварталом) складає вiдомiсть про суми доходу, отриманого продавцями iнвестицiйних монет (додаток 4), та передає її працiвнику служби бухгалтерського облiку.
VI. Передавання пошкоджених iнвестицiйних монет до Державної скарбницi
1. Прийнятi для оцiнки в населення iнвестицiйнi монети територiальнi управлiння передають до Державної скарбницi у виглядi посилок (мiшкiв, iнкасаторських сумок, ящикiв тощо) через пiдроздiли перевезення цiнностей Центрального сховища або територiальних управлiнь (далi - пiдроздiл перевезення цiнностей) або через Державну фельд'єгерську службу України на пiдставi укладеного договору.
Упаковка посилки має забезпечити збереження її вмiсту, а також запобiгти доступу до нього без пошкодження пломб (печаток).
2. Матерiально вiдповiдальнi особи пiд час формування посилок складають на iнвестицiйнi монети опис вiдправлених iнвестицiйних монет (додаток 5) у двох примiрниках та пiдписують його.
Матерiально вiдповiдальнi особи здiйснюють формування посилки в примiщеннi передсховища пiд вiдеоконтролеру. До посилки вкладаються опломбованi експертом мiшки без їх розкриття.
Один примiрник опису вiдправлених iнвестицiйних монет укладається в посилку з iнвестицiйними монетами, яка надсилається до Державної скарбницi, один - передається працiвнику служби бухгалтерського облiку для вiдображення в облiку переданих для оцiнки iнвестицiйних монет.
На посилку навiшується ярлик, на якому зазначаються найменування територiального управлiння, дата формування, маса брутто, оцiночна вартiсть iнвестицiйних монет, укладених до посилки, та ставиться штамп або робиться напис "для оцiнки". Ярлик пiдписують матерiально вiдповiдальнi особи.
Пiсля завершення формування посилки матерiально вiдповiдальнi особи опломбовують (опечатують) посилку з iнвестицiйними монетами.
3. На вiдправленi iнвестицiйнi монети матерiально вiдповiдальнi особи оформляють супровiдний лист на бланку територiального управлiння, у якому зазначаються платiжнi реквiзити територiального управлiння, кiлькiсть мiсць, маса брутто, оцiночна вартiсть iнвестицiйних монет. Лист пiдписує керiвник територiального управлiння або його заступник.
4. Iнвестицiйнi монети надсилаються територiальними управлiннями до Державної скарбницi залежно вiд їх накопичення та не пiзнiше п'ятого робочого дня вiд дати їх приймання на оцiнку через пiдроздiли перевезення цiнностей пiд час перевезення готiвки або Державну фельд'єгерську службу України.
5. Територiальнi управлiння посилки з iнвестицiйними монетами, адресованi Державнiй скарбницi, видають бригадi (групi) iнкасаторiв пiдроздiлу перевезення цiнностей (далi - iнкасатори) на пiдставi доручення на перевезення валютних цiнностей. Iнкасатори перевiряють чiткiсть вiдбиткiв пломбiрiв (печаток), цiлiснiсть упаковки i наявнiсть на ярликах найменування територiального управлiння, дати формування, маси брутто, суми оцiнки i вiдповiдних пiдписiв працiвникiв територiального управлiння.
6. Матерiально вiдповiдальнi особи складають акт про здавання-приймання посилок з iнвестицiйними монетами (додаток 6) (далi - акт про здавання-приймання) у трьох примiрниках, якi пiдписують матерiально вiдповiдальнi особи та iнкасатори i засвiдчують вiдбитком печатки матерiально вiдповiдальних осiб. Один примiрник цього акта та супровiдний лист укладаються в пакет, що опечатується та засвiдчується вiдбитком печатки матерiально вiдповiдальних осiб, один - передається iнкасаторам, один - залишається в територiальному управлiннi.
На пакетi чiтко зазначається кiлькiсть мiсць з iнвестицiйними монетами, їх вартiсть згiдно з описом i актом про здавання-приймання, найменування та адреса територiального управлiння - вiдправника iнвестицiйних монет i Державної скарбницi. Пакет вручається iнкасаторам для передавання за призначенням.
У разi вiдправлення до Державної скарбницi посилок з iнвестицiйними монетами через iнше територiальне управлiння (далi - управлiння-отримувач) матерiально вiдповiдальнi особи складають четвертий примiрник акта про здавання-приймання та супровiдний лист для управлiння-отримувача, якi передаються разом з посилкою управлiнню-отримувачу для оприбуткування на вiдповiдному рахунку.
7. Матерiально вiдповiдальнi особи управлiння-отримувача, через яке пересилаються посилки з iнвестицiйними монетами та пакет iз супровiдними документами до Державної скарбницi, здiйснюють приймання посилок з iнвестицiйними монетами за кiлькiстю мiсць без розпакування та зважування згiдно з актом про здавання-приймання та супровiдним листом для управлiння-отримувача, наданими iнкасаторами. Усi примiрники акта про здавання-приймання засвiдчуються вiдбитком печатки та пiдписами матерiально вiдповiдальних осiб, якi прийняли посилку, та ставиться дата приймання. Вiдповiдальний працiвник пiдроздiлу готiвкового обiгу i касових операцiй управлiння-отримувача пiсля приймання посилок з iнвестицiйними монетами готує пiдтвердження про їх отримання i надсилає його територiальному управлiнню, яке вiдправило посилку. Отриманi посилки та пакет iз супровiдними документами зберiгаються в грошовому сховищi територiального управлiння до чергового вiдправлення iнвестицiйних монет до Державної скарбницi.
Матерiально вiдповiдальнi особи з метою подальшого вiдправлення посилок з iнвестицiйними монетами до Державної скарбницi складають окремий супровiдний лист на бланку територiального управлiння, який пiдписує керiвник територiального управлiння або його заступник, та акт про здавання-приймання в трьох примiрниках, якi пiдписують матерiально вiдповiдальнi особi та iнкасатори i засвiдчують вiдбитком печатки матерiально вiдповiдальних осiб. Один примiрник цього акта та супровiдний лист передаються через iнкасаторiв до Державної скарбницi, один - iнкасаторам, один - залишається в територiальному управлiннi.
Посилки з iнвестицiйними монетами, що передаються до Державної скарбницi, приймають iнкасатори згiдно з порядком, визначеним у пунктi 5 цього роздiлу.
В. о. директора Державної скарбницi України | Л. В. Галяпа |
ПОГОДЖЕНО: | |
Заступник Голови Нацiонального банку України | Я. В. Смолiй |
Додаток 1 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 1 роздiлу III) |
(найменування та адреса територiального управлiння) |
Квитанцiя на купленi iнвестицiйнi монети N ____
"___" ____________ 20__ року
Куплено в гр. | . | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) |
Мiсце проживання або мiсцеперебування (для нерезидентiв - мiсце проживання або мiсце тимчасового перебування в Українi) |
. |
N | , виданий |
(ким) | (коли) |
Дата народження | . |
. |
. |
Назва iнвестицiйних монет | Номiнал монети | Проба | Кiлькiсть (шт.) | Лiгатурна маса (г) | Цiна (грн.) | Сума (грн.) |
Усього | х | х | х |
____________
* Крiм фiзичних осiб, у паспортах яких проставлено
вiдмiтку органiв державної фiскальної служби про
наявнiсть у них права здiйснювати будь-якi платежi
за серiєю та номером паспорта.
Форма розрахунку | . | |
(готiвкова або безготiвкова) |
N рахунку продавця |
рахунок | , код банку | . |
Сума до виплати | грн. |
Призначення платежу: | . |
Оцiнку iнвестицiйних монет здiйснив, iнвестицiйнi монети, зазначенi в квитанцiї, прийняв |
. | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
погоджуюся. | |
(словами) |
(пiдпис продавця) |
(найменування та адреса територiального управлiння) |
Ордер для видачi готiвки N ____
"___" ____________ 20__ року
Дебет рахунку |
Сума (грн.) |
Кредит рахунку |
Куплено в гр. | . | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) |
Мiсце проживання або мiсцеперебування (для нерезидентiв - мiсце проживання або мiсце тимчасового перебування в Українi) |
. |
N | , виданий |
(ким) | (коли) |
Дата народження | . |
. |
. |
Назва iнвестицiйних монет | Номiнал монети | Проба | Кiлькiсть (шт.) | Лiгатурна маса (г) | Цiна (грн.) | Сума (грн.) |
Усього | х | х | х |
____________
* Крiм фiзичних осiб, у паспортах яких проставлено
вiдмiтку органiв державної фiскальної служби про
наявнiсть у них права здiйснювати будь-якi платежi
за серiєю та номером паспорта.
Сума до виплати | грн. |
Призначення платежу: | . |
отримав. | |
(словами) |
Отримувач: | |
(пiдпис) |
Пiдпис банку |
Додаток 2 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 1 роздiлу IV) |
(найменування та адреса територiального управлiння) |
Квитанцiя N ____
на iнвестицiйнi монети, прийнятi для оцiнки
вiд "___" ____________ 20__ року
Вiд гр. | |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) |
Мiсце проживання або мiсцеперебування (для нерезидентiв - мiсце проживання або мiсце тимчасового перебування в Українi) |
, |
N телефону _____________________. |
N | , виданий |
(ким) | (коли) |
Форма розрахунку | . | |
(готiвкова або безготiвкова) |
Дата народження | . |
. |
. |
N рахунку продавця |
рахунок | , код банку | . |
Назва iнвестицiй- них монет |
Проба | Кiлькiсть (шт.) | Лiгатурна маса (г) | Цiна (грн.) | Сума (грн.) | Оцiнка Державної скарбницi | |||||||||
назва iнвестицiй- них монет |
проба | кiлькiсть (шт.) | Маса | цiна (грн.) | вартiсть (грн.) | ||||||||||
лiгатурна до вiдбору проб (г) | прийнято до сховища (г) | лабораторний аналiз (г) | |||||||||||||
лiгатурна | у чистотi | лiгатурна | у чистотi | ||||||||||||
Усього | х | х | х | х | х |
---------------------------------------- Зворотний бiк ----------------------------------------
Цiнностi для оцiнки здав, реквiзити для переказу коштiв перевiрив**: | Оцiнку проводили: Бригадир колективу (бригади) |
|
(пiдпис продавця, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |
Цiнностi для оцiнки прийняв: | Член(и) колективу (бригади): | |
(пiдпис експерта, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
З оцiнкою Державної скарбницi ознайомлено: | Зазначенi в квитанцiї iнвестицiйнi монети прийнятi Державною скарбницею | |
(пiдпис продавця iнвестицiйних монет, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище директора Державної скарбницi) | |
"___" ____________ 20__ року | М. П. |
____________
* Крiм фiзичних осiб, у паспортах
яких проставлено вiдмiтку органiв державної
фiскальної служби про наявнiсть у них права
здiйснювати будь-якi платежi за серiєю та номером
паспорта.
** Про те, що пiсля прийняття
територiальним управлiнням пошкоджених
iнвестицiйних монет для оцiнки вони не
повертаються продавцю, мене повiдомлено.
Додаток 3 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 1 роздiлу V) |
(найменування територiального управлiння) |
Щоденний опис N ___
куплених або прийнятих для оцiнки iнвестицiйних
монет
вiд "___" ____________ 20__ року
Стан iнвестицiйної монети | |
(належний або пошкоджений) |
N з/п | Номер квитанцiї | Назва iнвестицiйних монет | Номiнал монети | Проба | Кiлькiсть пакетiв або капсул (шт.) | Кiлькiсть (шт.) | Лiгатурна маса (г) | Цiна (грн.) | Сума (грн.) |
Усього | х | х | х |
Експерт | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
Матерiально вiдповiдальнi особи: | 1. | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
2. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
3. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
Додаток 4 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 4 роздiлу V) |
(найменування територiального управлiння) |
Вiдомiсть N ________
про суми доходу, отриманого продавцями
iнвестицiйних монет
вiд "___" ____________ 20__ року
(прiзвище, iм'я та по батьковi експерта) |
N з/п | Номер квитанцiї | Реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв або серiя та номер паспорта, у якому проставлено вiдмiтку органiв державної фiскальної служби про наявнiсть права здiйснювати будь-якi платежi за серiєю та номером паспорта | Загальна сума куплених iнвестицiйних монет (грн.) |
Усього | х |
Експерт | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
Додаток 5 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 1 роздiлу VI) |
(найменування територiального управлiння) |
Опис
вiдправлених iнвестицiйних монет N ______
вiд "___" ____________ 20__ року
N з/п | Квитанцiя | Назва iнвестицiйних монет | Проба | Кiлькiсть пакетiв (шт.) | Кiлькiсть (шт.) | Лiгатурна маса (г) | Цiна (грн.) | Сума (грн.) | |
номер | дата | ||||||||
Усього | х | х | х | х |
Матерiально вiдповiдальнi особи: | 1. | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
2. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
3. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
Додаток 6 до Iнструкцiї про порядок виконання операцiй з купiвлi iнвестицiйних монет України в населення (у редакцiї постанови Правлiння Нацiонального банку України 01.04.2015 N 209) (пункт 6 роздiлу VI) |
Акт N __
про здавання-приймання посилок з iнвестицiйними
монетами
"___" ____________ 20__ року | м. ______________ |
(найменування територiального управлiння) |
Цей акт складено матерiально вiдповiдальними особами: |
1. | |
(iнiцiали та прiзвище) | |
2. | |
(iнiцiали та прiзвище) | |
3. | |
(iнiцiали та прiзвище) |
у присутностi iнкасаторiв: | 1. | |
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
2. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | ||
3. | ||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
про те, що вiдповiдальнi за збереження iнвестицiйних монет матерiально вiдповiдальнi особи |
здали, | |
(найменування територiального управлiння) |
а iнкасатори | |
(найменування Центрального сховища або територiального управлiння) |
прийняли в непошкодженiй упаковцi належним чином опломбованi (опечатанi) |
(цифрами та словами) |
посилок iз iнвестицiйними монетами, прийнятими для оцiнки. |
Оцiночна вартiсть посилок | гривень. | |
(цифрами та словами) |
Здали: | Прийняли: | |||
1. | 1. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
2. | 2. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
3. | 3. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
М. П. |
---------------------------------------- Зворотний бiк ----------------------------------------
(цифрами та словами) |
посилки з iнвестицiйними монетами оцiночною вартiстю |
(цифрами та словами) |
доставлено та прийнято. |
(iнше) |
Здали: | Прийняли: | |||
1. | 1. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
2. | 2. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
3. | 3. | |||
(пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) | |||
М. П. |