ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВА ПАЛАТА УКРАЇНИ
вiд 24.02.2016 р. | N 1473/05.0-5 |
---|
Торгово-промислова палата,
розглянувши звернення <...> щодо надання
iнформацiї, повiдомляє таке.
Торгово-промислова палата України засвiдчує форс-мажорнi обставини вiдповiдно до Закону України "Про торгово-промисловi палати в Українi" та Регламенту засвiдчення Торгово-промисловою палатою України та регiональними торгово-промисловими палатами форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), затвердженого рiшенням Президiї ТПП України вiд 18.12.2014 р. N 44(5).
Ознайомитися з Регламентом та формами звернень для засвiдчення обставин непереборної сили, перелiком документiв, тарифами на послуги ТПП суб'єкти господарювання мають змогу на офiцiйному сайтi ТПП України за веб-адресою http://www.ucci.org.ua/ru/fmconfirm.html.
Згiдно з п. 6.2 Регламенту форс-мажорнi обставини (обставини непереборної сили) засвiдчуються за зверненням суб'єктiв господарської дiяльностi та фiзичних осiб по кожному окремому договору, податковим та/або iншим зобов'язанням/обов'язкам, виконання яких настало згiдно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи iнших нормативних актiв i виконання яких стало неможливим через наявнiсть зазначених обставин.
Таким чином, встановлення форс-мажорних обставин проводиться в кожному окремому випадку iндивiдуально щодо окремого зобов'язання.
Одночасно роз'ясняємо, що вiдповiдно до статтi 617 Цивiльного кодексу України особа, яка порушила зобов'язання, звiльняється вiд вiдповiдальностi за порушення зобов'язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслiдок випадку або непереборної сили. Не вважається таким випадком, зокрема, недодержання своїх обов'язкiв контрагентом боржника, вiдсутнiсть на ринку товарiв, потрiбних для виконання зобов'язання, вiдсутнiсть у боржника необхiдних коштiв.
Перший вiце-президент | М. Непран |