ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
IНДИВIДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦIЯ
17.04.2019 | N 1649/6/99-99-12-02-02-15/IПК |
---|
Державна фiскальна служба
України, керуючись ст. 52 Податкового
кодексу України (далi - Кодекс), розглянула лист
Державного пiдприємства (далi - Пiдприємство) про
надання податкової консультацiї щодо обладнання
резервуарiв Пiдприємства додатковими засобами
облiку нафтопродуктiв та повiдомляє таке.
Пiдприємство проiнформувало, що здiйснює оперативне управлiння нафтоперевалочним комплексом, який складається з нафтогаванi та нафтобаз.
До складу нафтобази входить комплекс з резервуарiв для свiтлих нафтопродуктiв загальною мiсткiстю 7118 кубiчних метрiв.
Максимально допустима мiсткiсть кожного окремого резервуару на нафтобазi складає вiд 364 кубiчних метрiв до 2500 кубiчних метрiв.
Нафтогавань складається з 13 робочих резервуарiв загальною мiсткiстю 39850 кубiчних метрiв, 8 iз цих 13 резервуарiв є митним складом.
Максимально допустима мiсткiсть кожного окремого резервуару на нафтогаванi складає вiд 2252 кубiчних метрiв до 4552 кубiчних метрiв.
ДФС повiдомила Пiдприємство, що згiдно iз Законом України вiд 23 грудня 2018 року N 2628-VIII "Про внесення змiн до Податкового кодексу України та деяких iнших законодавчих актiв України щодо покращення адмiнiстрування та перегляду ставок окремих податкiв i зборiв" його резервуари з 01.07.2019 повиннi бути обладнанi витратомiрами-лiчильниками та рiвнемiрами-лiчильниками, якi зареєстрованi в Єдиному державному реєстрi витратомiрiв-лiчильникiв та рiвнемiрiв-лiчильникiв рiвня пального у резервуарi (п. 230.1 ст. 230 Кодексу).
У той же час, Пiдприємство зазначає, що через вiдсутнiсть коштiв не зможе встановити вiдповiднi витратомiри-лiчильники та рiвнемiри-лiчильники рiвня пального у вказаних резервуарах та змушене буде повнiстю припинити свою роботу з 01.07.2019.
Пiдприємство запитує пiд поняттям акцизний склад (в редакцiї Кодексу з 01.07.2019) слiд розумiти кожен окремий резервуар, який використовується для навантаження-розвантаження, зберiгання нафтопродуктiв, чи сукупнiсть всiх таких резервуарiв на певнiй територiї, та чи можливе тимчасове використання наявних повiрених засобiв облiку нафтопродуктiв.
Так, з 01.07.2019 будуть застосовуватись наступнi норми Кодексу. Вiдповiдно до пiдпункту 14.1.6 пункту 14.1 статтi 14 Кодексу, акцизний склад - це:
а) спецiально обладнанi примiщення на обмеженiй територiї (далi - примiщення), розташованi на митнiй територiї України, де пiд контролем постiйних представникiв контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську дiяльнiсть шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змiшування, розливу, пакування, фасування, зберiгання, одержання чи видачi, а також реалiзацiї спирту етилового, горiлки та лiкеро-горiлчаних виробiв;
б) примiщення або територiя на митнiй територiї України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську дiяльнiсть шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змiшування, розливу, навантаження-розвантаження, зберiгання, реалiзацiї пального.
Не є акцизним складом:
а) примiщення вiдокремлених пiдроздiлiв розпорядника акцизного складу, якi використовуються ним виключно для пакування, фасування, зберiгання, одержання чи видачi маркованих марками акцизного податку горiлки та лiкеро-горiлчаних виробiв, вiдвантажених з акцизного складу, а також для здiйснення оптової та/або роздрiбної торгiвлi вiдповiдно до отриманої розпорядником акцизного складу лiцензiї;
б) примiщення або територiя, на кожнiй з яких загальна мiсткiсть розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберiгання пального не перевищує 200 кубiчних метрiв, а суб'єкт господарювання (крiм платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого примiщення або територiї отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубiчних метрiв (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальнi колонки в мiсцях роздрiбної торгiвлi пальним, на якi отримано вiдповiднi лiцензiї), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки i не здiйснює операцiй з реалiзацiї та зберiгання пального iншим особам;
в) примiщення або територiя незалежно вiд загальної мiсткостi розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберiгання пального, власником або користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, який отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 10000 кубiчних метрiв (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальнi колонки в мiсцях роздрiбної торгiвлi пальним, на якi отримано вiдповiднi лiцензiї), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання i не здiйснює операцiй з реалiзацiї та зберiгання пального iншим особам;
г) паливний бак як ємнiсть для зберiгання пального безпосередньо в транспортному засобi або технiчному обладнаннi, пристрої.
Отже, враховуючи викладене вище, з 01.07.2019 пiд акцизним складом слiд розумiти загальну сукупнiсть всiх розташованих на певнiй територiї резервуарiв, якi використовуються для навантаження-розвантаження, зберiгання пального.
Кодексом визначено, що акцизнi склади, на територiї яких здiйснюється виробництво, оброблення (перероблення), змiшування, розлив, навантаження-розвантаження, зберiгання, реалiзацiя пального, повиннi бути обладнанi витратомiрами-лiчильниками на кожному мiсцi вiдпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складi, та рiвнемiрами-лiчильниками рiвня таких товарiв (продукцiї) у резервуарi на кожному введеному в експлуатацiю стацiонарному резервуарi, розташованому на акцизному складi (пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, редакцiя набуде чинностi з 01.07.2019), виняткiв чинним законодавством України не передбачено.
Вiдповiдно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультацiя має iндивiдуальний характер i може використовуватися виключно платником податкiв, якому надано таку консультацiю.