РIШЕННЯ N 1/2019
Ради асоцiацiї мiж Україною та ЄС про внесення змiн i доповнень до Додатка XXVII до Угоди про асоцiацiю мiж Європейським Союзом i Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з однiєї сторони, та мiж Україною, з iншої сторони
08 липня 2019 року
РАДА АСОЦIАЦIЇ ЄС - УКРАЇНА,
Беручи до уваги Угоду про асоцiацiю мiж Європейським Союзом i Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з однiєї сторони, та мiж Україною, з iншої сторони, та, зокрема, її статтю 463
Оскiльки:
(1) Угода про асоцiацiю (далi - "Угода") мiж Європейським Союзом i Європейським спiвтовариством з атомної енергiї i їхнiми державами-членами, з однiєї сторони, та мiж Україною, з iншої сторони, була пiдписана 21 березня та 27 червня 2014 року та набрала чинностi 1 вересня 2017 року.
(2) У преамбулi до Угоди визнано прагнення Сторiн просувати в Українi процес реформування та наближення, таким чином сприяючи поступовiй економiчнiй iнтеграцiї та поглибленню полiтичної асоцiацiї, а також досягненню економiчної iнтеграцiї за допомогою широкого регуляторного наближення. У преамбулi також згадано зобов'язання Сторiн щодо змiцнення енергетичної безпеки, серед iншого шляхом посилення ринкової iнтеграцiї та регуляторного наближення до ключових елементiв acquis ЄС.
(3) Окрiм того, у двосторонньому Меморандумi ЄС - Україна про взаєморозумiння щодо Стратегiчного Енергетичного Партнерства вiд 24 листопада 2016 року визнано, що метою активiзацiї спiвпрацi у сферi енергетики та реформи в енергетичному секторi є повна iнтеграцiя енергетичних ринкiв ЄС та України.
(4) У статтi 1 Угоди зазначено цiль пiдтримувати зусилля України стосовно завершення переходу до дiючої ринкової економiки, серед iншого шляхом поступового наближення законодавства до законодавства Союзу.
(5) Вiдповiдно до статтi 273 Угоди, Сторони адаптують своє законодавство, як передбачено у додатку XXVII до Угоди, для забезпечення того, щоб усi умови для транспортування електроенергiї та газу були об'єктивними, обґрунтованими, прозорими та недискримiнацiйними.
(6) Окрiм того, з метою досягнення прогресу у напрямку ринкової iнтеграцiї, у статтi 337 Угоди передбачено, що Сторони продовжують та активiзують свою спiвпрацю з енергетичних питань, у тому числi шляхом поступового зближення в енергетичному секторi.
(7) У статтi 341 Угоди встановлено, що поступове наближення в енергетичному секторi вiдбуватиметься вiдповiдно до графiка, передбаченого у додатку XXVII до Угоди.
(8) У статтi 474 Угоди пiдтверджується загальне зобов'язання України проводити поступове наближення свого законодавства до законодавства Союзу, у тому числi в енергетичному секторi.
(9) Положення acquis ЄС в енергетичному секторi зазнали суттєвих змiн з моменту завершення переговорiв щодо Угоди, i, таким чином, змiнилися зобов'язання України, що випливають з iмплементацiї Угоди, та її членства у Договорi про заснування Енергетичного Спiвтовариства. Зазначенi змiни необхiдно вiдобразити у додатку XXVII до Угоди, який, отже, необхiдно оновити.
(10) Стаття 475 Угоди в загальних термiнах визначає монiторинг прогресу наближення законодавства України до права ЄС, у тому числi аспекти iмплементацiї та забезпечення виконання. Зазначена стаття передбачає, що процес звiтування та оцiнювання буде враховувати конкретнi методи, визначенi в Угодi або в рiшеннях iнституцiйних органiв, створених вiдповiдно до цiєї Угоди.
(11) Для забезпечення ефективнiшої iмплементацiї реформ Україною необхiдно змiцнити механiзм монiторингу реформи енергетичного сектора, щоб досягнутi реформи мали незворотний характер i таким чином у довгостроковiй перспективi сприяли модернiзацiї енергетичного сектора.
(12) Вiдповiдно до статтi 463(1) та (3) Угоди Рада асоцiацiї Україна - ЄС ("Рада асоцiацiї") може ухвалювати рiшення, спрямованi на досягнення завдань цiєї Угоди. Зокрема, вона може оновлювати або вносити змiни i доповнення до додаткiв до Угоди, враховуючи розвиток права ЄС та застосовнi стандарти, встановленi в мiжнародних iнструментах, як вважатимуть за вiдповiдне Сторони.
(13) Таким чином, Рада асоцiацiї має внести змiни i доповнення до додатка XXVII до Угоди для того, щоб передбачити детальнiшi правила для монiторингу наближення законодавства України до права ЄС в енергетичному секторi. З цiєю метою необхiдно включити в додаток XXVII до Угоди вiдповiднi положення, що посилюють процес монiторингу.
УХВАЛИЛА ЦЕ РIШЕННЯ:
Стаття 1
Додаток XXVII до Угоди замiнити додатком до цього рiшення.
Стаття 2
Це рiшення пiдлягає публiкацiї в Офiцiйному журналi Європейського Союзу та в Офiцiйному вiснику України.
Стаття 3
Це рiшення набуває чинностi з дати його ухвалення.
Додаток |
Додаток XXVII до Глави 1
Спiвробiтництво у сферi енергетики, включаючи
ядерну енергетику
Додаток XXVII-A
МОНIТОРИНГ НАБЛИЖЕННЯ У СФЕРI ЕНЕРГЕТИКИ
З метою посилення монiторингу наближення внутрiшнього законодавства України до acquis ЄС у сферi енергетики та досягнення у довгостроковiй перспективi модернiзацiї енергетичного сектора України Сторони застосовують такi додатковi заходи вiдповiдно до статтi 475(2) Угоди. Зазначенi заходи не впливають на права та обов'язки Сторiн, що випливають з їхнього членства у Договорi про заснування Енергетичного Спiвтовариства.
Ефективна iмплементацiя acquis ЄС
1. Європейська Комiсiя негайно iнформує Україну про будь-якi пропозицiї Європейської Комiсiї щодо ухвалення або внесення змiн до будь-яких актiв ЄС, що змiнюють acquis ЄС, включене до цього додатка.
2. Україна забезпечує ефективну iмплементацiю наближених нацiональних актiв та вживає будь-яких заходiв, необхiдних для вiдображення змiн у правi Союзу у своєму нацiональному законодавствi, що регулює енергетичний сектор, вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B. Зокрема, будь-який акт, що вiдповiдає:
a. будь-якому регламенту або рiшенню ЄС, необхiдно зробити частиною внутрiшнього правового режиму України;
b. будь-якiй директивi ЄС, передбачає право органiв влади України на власний вибiр визначати форму i метод iмплементацiї;
c. будь-якому регламенту Комiсiї, що стосується мережевого кодексу в електроенергетичному або газовому секторi, необхiдно зробити частиною внутрiшнього правового режиму України без внесення змiн до структури та тексту Регламенту, не враховуючи перекладу, окрiм якщо сама Європейська Комiсiя визначає необхiднiсть внесення таких змiн.
3. Україна утримається вiд будь-яких дiй, що негативно впливають на завдання або результати наближення свого нацiонального законодавства до acquis ЄС в енергетичному секторi вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B.
4. Україна скасовує положення свого нацiонального законодавства або припиняє внутрiшнi практики, що є несумiсними з правом Союзу або з її нацiональним законодавством, наближеним до права Союзу в енергетичному секторi вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B.
Консультацiї
5. Україна проводить консультацiї з Європейською Комiсiєю щодо сумiсностi з положеннями acquis ЄС будь-якої законодавчої пропозицiї у сферах, що мають бути наближенi до законодавчих актiв ЄС, перелiчених у додатку XXVII-B, до набрання чинностi такої пропозицiї. Обов'язок проводити консультацiї стосується пропозицiй про внесення змiн до вже наближеного нацiонального законодавчого акту, незалежно вiд юридичної форми такої пропозицiї.
6. Уряд України може проводити консультацiї з Європейською Комiсiєю щодо сумiсностi з положеннями acquis ЄС будь-якої пропозицiї щодо акту, що iмплементує законодавство в енергетичному секторi, який було наближено або має бути наближений до acquis ЄС, включеного до перелiку в додатку XXVII-B. Якщо Уряд України вирiшить провести консультацiї з Європейською Комiсiєю щодо такого акту, застосовують пункт 7.
7. Україна утримується вiд введення в дiю актiв, поданих на проведення консультацiй, зазначених у пунктi 5 та 6, до того, як Європейська Комiсiя завершила оцiнювання сумiсностi законопроекту з вiдповiдними положеннями acquis ЄС та у випадку, якщо Європейська Комiсiя дiйшла висновку, що законопроект є несумiсним iз зазначеними положеннями acquis ЄС.
8. Оцiнювання сумiсностi Європейською комiсiєю може включати рекомендацiї щодо законопроекту або його частин, якi Європейська Комiсiя вважає несумiсними з acquis ЄС. Для проведення оцiнювання Європейська Комiсiя може, на власний розсуд, проводити консультацiї з Секретарiатом Енергетичного Спiвтовариства або органiзовувати експертнi мiсiї. Оцiнювання сумiсностi необхiдно завершити протягом 3 мiсяцiв з дати надходження англомовної версiї законопроекту або протягом довшого строку, що може бути погоджений Європейською Комiсiєю та Україною. У разi вiдсутностi реакцiї Європейської Комiсiї протягом вказаного строку Україна може вводити законопроект в дiю. Вiдсутнiсть реакцiї протягом вказаного строку не означає, що Європейська Комiсiя вважає законопроект сумiсним з acquis ЄС.
9. Україна доводить до вiдома Європейської Комiсiї остаточну версiю кожного акту у тих сферах, що мають бути наближенi до acquis ЄС вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B або якi вносять змiни в наближене нацiональне законодавство у вказаних сферах.
10. Уряд України може подавати до Європейської Комiсiї будь-який iнший акт або пропозицiю з енергетичних питань, охоплених цiєю Угодою для того, щоб зробити запит на висновок, що матиме незобов'язальний характер, щодо сумiсностi такого акту iз положеннями acquis ЄС вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B.
11. Сторони обмiнюються iнформацiєю у порядку, встановленому цим додатком, через секретарiв Ради асоцiацiї.
Звiтування перед Радою асоцiацiї
12. Європейська Комiсiя iнформує Раду асоцiацiї, напередоднi її щорiчного засiдання, про всi висновки, iз запитом про отримання яких зверталася Україна та якi були наданi Українi вiдповiдно до цього додатка, щодо вiдповiдностi нацiональних актiв України положенням acquis ЄС.
13. Україна письмово звiтує перед Радою асоцiацiї, за три мiсяцi до її щорiчного засiдання, про результати, досягнутi у сферi iмплементацiї реформи енергетичного сектора на основi положень acquis ЄС вiдповiдно до перелiку у додатку XXVII-B. У такому звiтi необхiдно детально розглянути, у який спосiб Україна врахувала висновки та рекомендацiї, наданi Європейською Комiсiєю, у своїх ухвалених актах, а також надати iнформацiю про ефективне застосування ухвалених законiв.
14. Результати заходiв з монiторингу подають на обговорення у всi вiдповiднi органи, створенi за цiєю Угодою, у тому числi для цiлей рекомендацiй, зазначених у статтi 475(4) Угоди.
Додаток XXVII-B
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ УКРАЇНИ ЩОДО НАБЛИЖЕННЯ В
ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРI
Україна зобов'язується поступово наблизити своє законодавство до наведеного нижче законодавства ЄС у визначенi термiни.
1. Положення acquis ЄС, якi Україна зобов'язалася iмплементувати в рамках Договору про заснування Енергетичного Спiвтовариства. Погодженi у ньому строки застосовуються до цього додатка.
Електроенергiя
Директива Європейського Парламенту i Ради 2009/72/ЄС вiд 13 липня 2009 року щодо спiльних правил для внутрiшнього ринку електроенергiї та про скасування Директиви 2003/54/ЄС
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 714/2009 вiд 13 липня 2009 року про умови доступу до мережi для транскордонних перетокiв електроенергiї та про скасування Регламенту (ЄС) N 1228/2003
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 1227/2011 вiд 25 жовтня 2011 року про доброчеснiсть та прозорiсть на гуртовому ринку електроенергiї
Директива Європейського Парламенту i Ради 2005/89/ЄС вiд 18 сiчня 2006 року щодо заходiв забезпечення надiйностi постачання електроенергiї та iнвестування в iнфраструктуру
Регламент Комiсiї (ЄС) N 838/2010 вiд 23 вересня 2010 року про настанови, що стосуються механiзму компенсацiї операторам систем транскордонних передач електроенергiї та спiльного нормативного пiдходу до плати за передачу електроенергiї
Регламент Комiсiї (ЄС) N 543/2013 вiд 14 червня 2013 року про надання та оприлюднення даних на ринках електроенергiї та про внесення змiн i доповнень до додатка I до Регламенту Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 714/2009
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2016/1388 вiд 17 серпня 2016 року про встановлення мережевого кодексу приєднання електроустановок до мереж
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2016/631 вiд 14 квiтня 2016 року про встановлення мережевого кодексу вимог до приєднання генераторiв до мережi
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2016/1447 вiд 26 серпня 2016 року про встановлення мережевого кодексу вимог до приєднання до мережi систем постiйного струму високої напруги i приєднаних на постiйному струмi модулiв енергоцентру
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 2016/1952 вiд 26 жовтня 2016 року про європейську статистику цiн на природний газ та електроенергiю та про скасування Директиви 2008/92/ЄС
Газ
Директива Європейського Парламенту i Ради 2009/73/ЄС вiд 13 липня 2009 року щодо спiльних правил для внутрiшнього ринку природного газу та про скасування Директиви 2003/55/ЄС
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 715/2009 вiд 13 липня 2009 року про умови доступу до мереж транспортування природного газу та про скасування Регламенту (ЄС) N 1775/2005
Директива Ради 2004/67/ЄС вiд 26 квiтня 2004 року щодо заходiв iз забезпечення надiйностi постачання природного газу
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/703 вiд 30 квiтня 2015 року про встановлення мережевого кодексу правил iнтероперабельностi та обмiну даними
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2017/459 вiд 16 березня 2017 року про встановлення мережевого кодексу механiзмiв розподiлу потужностi в газотранспортних системах та про скасування Регламенту (ЄС) N 984/2013
Регламент Комiсiї (ЄС) N 2017/460 вiд 16 березня 2017 року про встановлення мережевого кодексу гармонiзованих структур тарифу на транспортування газу
Вiдновлюванi джерела енергiї
Директива 2009/28/ЄС Європейського Парламенту i Ради вiд 23 квiтня 2009 року про заохочення використання енергiї з вiдновлюваних джерел та внесення змiн i доповнень та наступне скасування Директив 2001/77/ЄС та 2003/30/ЄС
Нафта
Директива Ради 2009/119/ЄС вiд 14 вересня 2009 року про зобов'язання держав-членiв пiдтримувати мiнiмальнi запаси сирої нафти та/або нафтопродуктiв
Енергетична iнфраструктура
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 347/2013 вiд 17 квiтня 2013 року про настанови для транс-європейської енергетичної iнфраструктури i скасування рiшення N 1364/2006/ЄС та внесення змiн i доповнень до Регламентiв (ЄС) N 713/2009, (ЄС) N 714/2009 та (ЄС) N 715/2009
Енергоефективнiсть
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 2012/27/ЄС вiд 25 жовтня 2012 року про енергоефективнiсть, внесення змiн i доповнень до Директив 2009/125/ЄС i 2010/30/ЄС та про скасування Директив 2004/8/ЄС та 2006/32/ЄС
Директива Європейського Парламенту i Ради 2010/31/ЄС вiд 19 травня 2010 року про енергетичнi характеристики будiвель
Регламент Європейського Парламенту i Ради (ЄС) N 2017/1369 вiд 4 липня 2017 року про встановлення рамок для енергетичного маркування та про скасування Директиви 2010/30/ЄС
Iмплементацiйнi регламенти:
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 518/2014 вiд 5 березня 2014 року про внесення змiн i доповнень до делегованих регламентiв Комiсiї (ЄС) N 1059/2010, (ЄС) N 1060/2010, (ЄС) N 1061/2010, (ЄС) N 1062/2010, (ЄС) N 626/2011, (ЄС) N 392/2012, (ЄС) N 874/2012, (ЄС) N 665/2013, (ЄС) N 811/2013 та (ЄС) N 812/2013 стосовно маркування в Iнтернетi пов'язаних з енергоспоживанням продуктiв;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 2017/254 вiд 30 листопада 2016 року про внесення змiн i доповнень до делегованих регламентiв Комiсiї (ЄС) N 1059/2010, (ЄС) N 1060/2010, (ЄС) N 1061/2010, (ЄС) N 1062/2010, (ЄС) N 626/2011, (ЄС) N 392/2012, (ЄС) N 874/2012, (ЄС) N 665/2013, (ЄС) N 811/2013, (ЄС) N 812/2013, (ЄС) N 65/2014, (ЄС) N 1254/2014, (ЄС) 2015/1094, (ЄС) 2015/1186 та (ЄС) 2015/1187 стосовно використання допустимих вiдхилень у процедурах верифiкацiї;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 1060/2010 вiд 28 вересня 2010 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування побутових холодильних приладiв;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 65/2014 вiд 1 жовтня 2013 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування побутових духових шаф та кухонних витяжок;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 626/2011 вiд 4 травня 2011 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування кондицiонерiв повiтря;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 874/2012 вiд 12 липня 2012 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування електричних ламп та свiтильникiв;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 1059/2010 вiд 28 вересня 2010 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування побутових посудомийних машин;
- Директива Комiсiї 96/60/ЄС вiд 19 вересня 1996 року на iмплементацiю Директиви Ради 92/75/ЄЕС щодо енергетичного маркування побутових прально-сушильних машин;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 392/2012 вiд 1 березня 2012 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування побутових барабанних сушильних машин;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 1061/2010 вiд 28 вересня 2010 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування побутових пральних машин;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 665/2013 вiд 3 травня 2013 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування пилососiв;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 812/2013 вiд 18 лютого 2013 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування водонагрiвачiв, бакiв для зберiгання гарячої води та комплектiв з водонагрiвача i сонячної установки;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 811/2013 вiд 18 лютого 2013 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування обiгрiвачiв примiщень, комбiнованих обiгрiвачiв, комплектiв з обiгрiвача примiщень, регулятора температури i сонячної установки та комплектiв з комбiнованого обiгрiвача, регулятора температури i сонячної установки;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 1062/2010 вiд 28 вересня 2010 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування телевiзорiв; Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 1254/2014 вiд 11 липня 2014 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування вентиляцiйних установок для житлових примiщень;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1094 вiд 5 травня 2015 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування професiйних холодильних шаф для зберiгання;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1186 вiд 24 квiтня 2015 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування обiгрiвачiв примiщень;
- Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1187 вiд 27 квiтня 2015 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/30/ЄС стосовно енергетичного маркування твердопаливних котлiв, комплектiв з твердопаливного котла, додаткових нагрiвачiв, регуляторiв температури i сонячних установок;
2. Acquis ЄС, що повинно бути iмплементоване Україною, яке виходить за межi зобов'язань України за Договором про заснування Енергетичного Спiвтовариства
Газ
Регламент Комiсiї (ЄС) N 312/2014 вiд 26 березня 2014 року про Мережевий кодекс балансування газу в газотранспортних системах
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати до 31 грудня 2019 року.
Пошуки та розвiдування вуглеводнiв
Директива 94/22/ЄС про умови надання i використання дозволiв на пошуки, розвiдування i видобування вуглеводнiв.
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою, з урахуванням Статей (12 та 13) положень про питання, пов'язанi з торгiвлею енергоносiями, охоплених Главою 11 ("Питання, пов'язанi з торгiвлею енергоносiями") Роздiлу IV ("Торгiвля i питання, пов'язанi з торгiвлею").
Енергоефективнiсть - енергетичнi характеристики будiвель
Делегований регламент Комiсiї (ЄС) N 244/2012 вiд 16 сiчня 2012 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту i Ради 2010/31/ЄС про енергетичну ефективнiсть будiвель шляхом встановлення порiвняльних методологiчних рамок для обчислення оптимальних за витратами рiвнiв мiнiмальних вимог до енергетичних характеристик будiвель та елементiв будiвель
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати до 30 червня 2019 року.
Енергоефективнiсть - екодизайн
Директива Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС вiд 21 жовтня 2009 року про рамки для встановлення вимог до екодизайну для пов'язаних з енергоспоживанням продуктiв
Графiк: Положення Директиви 2009/125/ЄС необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв з моменту набуття чинностi цiєю Угодою.
Iмплементацiйнi регламенти:
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2016/2282 вiд 30 листопада 2016 року про внесення змiн i доповнень до регламентiв (ЄС) N 1275/2008, (ЄС) N 107/2009, (ЄС) N 278/2009, (ЄС) N 640/2009, (ЄС) N 641/2009, (ЄС) N 642/2009, (ЄС) N 643/2009, (ЄС) N 1015/2010, (ЄС) N 1016/2010, (ЄС) N 327/2011, (ЄС) N 206/2012, (ЄС) N 547/2012, (ЄС) N 932/2012, (ЄС) N 617/2013, (ЄС) N 666/2013, (ЄС) N 813/2013, (ЄС) N 814/2013, (ЄС) N 66/2014, (ЄС) N 548/2014, (ЄС) N 1253/2014, (ЄС) 2015/1095, (ЄС) 2015/1185, (ЄС) 2015/1188, (ЄС) 2015/1189 та (ЄС) 2016/2281 стосовно використання допустимих вiдхилень у процедурах верифiкацiї
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2016/2281 вiд 30 листопада 2016 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС про рамки для встановлення вимог до екодизайну для пов'язаних з енергоспоживанням продуктiв, стосовно вимог до екодизайну для повiтронагрiвачiв, охолоджувачiв, високотемпературних холодильних установок та вентиляторних теплообмiнникiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1189 вiд 28 квiтня 2015 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для твердопаливних котлiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1188 вiд 28 квiтня 2015 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для обiгрiвачiв примiщень
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1185 вiд 24 квiтня 2015 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для твердопаливних обiгрiвачiв примiщень
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) 2015/1095 вiд 5 травня 2015 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для професiйних холодильних шаф для зберiгання, камер iнтенсивного охолоджування та шокового заморожування, конденсацiйних агрегатiв i холодильних установок
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 1253/2014 вiд 7 липня 2014 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для вентиляцiйних установок
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 548/2014 вiд 21 травня 2014 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для малих, середнiх i великих силових трансформаторiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 66/2014 вiд 14 сiчня 2014 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для побутових духових шаф, варильних поверхонь та кухонних витяжок
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 813/2013 вiд 2 серпня 2013 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для обiгрiвачiв примiщень та комбiнованих обiгрiвачiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 814/2013 вiд 2 серпня 2013 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для водонагрiвачiв та бакiв для зберiгання гарячої води
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 666/2013 вiд 8 липня 2013 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для пилососiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 617/2013 вiд 26 червня 2013 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для комп'ютерiв i комп'ютерних серверiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 932/2012 вiд 3 жовтня 2012 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для побутових барабанних сушильних машин
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 622/2012 вiд 11 липня 2012 року про внесення змiн i доповнень до Регламенту (ЄС) N 641/2009 стосовно вимог до екодизайну для безсальникових автономних циркуляцiйних насосiв та безсальникових циркуляцiйних насосiв, вбудованих у продукти
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 641/2009 вiд 22 липня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС 2009 стосовно вимог до екодизайну для безсальникових автономних циркуляцiйних насосiв та безсальникових циркуляцiйних насосiв, вбудованих у продукти
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 547/2012 вiд 25 червня 2012 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для водяних насосiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 206/2012 вiд 6 березня 2012 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для кондицiонерiв повiтря та вентиляторiв, призначених для особистого комфорту
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 327/2011 вiд 30 березня 2011 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для вентиляторiв з двигуном з вхiдною електричною потужнiстю вiд 125 Вт до 500 кВт
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 1016/2010 вiд 10 листопада 2010 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для водяних насосiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 1015/2010 вiд 10 листопада 2010 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для побутових пральних машин
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 2015/1428 вiд 25 серпня 2015 року про внесення змiн i доповнень до Регламенту Комiсiї (ЄС) N 244/2009 стосовно вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромiнення, та Регламенту Комiсiї (ЄС) N 245/2009 стосовно вимог до екодизайну для люмiнесцентних ламп без вмонтованого баласту, розрядних ламп високої iнтенсивностi та для баластiв i свiтильникiв, якi можуть функцiонувати з такими лампами, та про скасування Директиви Європейського Парламенту i Ради 2000/55/ЄС та Регламенту Комiсiї (ЄС) N 1194/2012 стосовно вимог до екодизайну для ламп спрямованого випромiнення, свiтлодiодних ламп та пов'язаного обладнання
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 245/2009 вiд 18 березня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для люмiнесцентних ламп без вмонтованого баласту, розрядних ламп високої iнтенсивностi та для баластiв i свiтильникiв, якi можуть функцiонувати з такими лампами, та про скасування Директиви Європейського Парламенту i Ради 2000/55/ЄС, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 1194/2012 вiд 12 грудня 2012 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2009/125/ЄС стосовно вимог до екодизайну для ламп спрямованого випромiнення, свiтлодiодних ламп та пов'язаного обладнання
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 244/2009 вiд 18 березня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС 2009 стосовно вимог до екодизайну для побутових ламп неспрямованого випромiнення, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 859/2009 вiд 18 вересня 2009 року про внесення змiн i доповнень до Регламенту (ЄС) N 244/2009 стосовно вимог до екодизайну щодо ультрафiолетового випромiнювання побутових ламп неспрямованого випромiнення
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 347/2010 вiд 21 квiтня 2010 року про внесення змiн i доповнень до Регламенту (ЄС) N 245/2009 стосовно вимог до екодизайну для люмiнесцентних ламп без вмонтованого баласту, розрядних ламп високої iнтенсивностi та для баластiв i свiтильникiв, якi можуть функцiонувати з такими лампами
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 643/2009 вiд 22 липня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для побутових холодильних приладiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 642/2009 вiд 22 липня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для телевiзорiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 4/2014 вiд 6 сiчня 2014 року про внесення змiн i доповнень до Регламенту (ЄС) N 640/2009, що iмплементує Директиву Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для електричних двигунiв
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 640/2009 вiд 22 липня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для електричних двигунiв + Виправлення OB L 46, 19.02.2011
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 278/2009 вiд 6 квiтня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну щодо споживання електроенергiї зовнiшнiми джерелами живлення в ненавантаженому режимi та їхньої середньої ефективностi в активному режимi, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 107/2009 вiд 4 лютого 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для простих цифрових декодерiв, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 1275/2008 вiд 17 грудня 2008 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну щодо споживання електроенергiї електричним i електронним побутовим та офiсним обладнанням у режимi "вимкнено" та в режимi очiкування, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Регламенту необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Директива Ради 92/42/ЄЕС вiд 21 травня 1992 року про вимоги до ефективностi для нових водонагрiвальних котлiв, що працюють на рiдкому або газоподiбному паливi, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
- Регламент Комiсiї (ЄС) N 643/2009 вiд 22 липня 2009 року про iмплементацiю Директиви Європейського Парламенту i Ради 2005/32/ЄС стосовно вимог до екодизайну для побутових холодильних приладiв, з подальшими змiнами i доповненнями
Графiк: строк для iмплементацiї положень Регламенту встановлено до 31 грудня 2021 року.
Ядерна енергетика
Директива Ради 2013/59/Євратом вiд 5 грудня 2013 року про встановлення основних норм безпеки для захисту вiд загроз, зумовлених впливом iонiзуючого випромiнювання, i скасування директив 89/618/Євратом, 90/641/Євратом, 96/29/Євратом, 97/43/Євратом i 2003/122/Євратом
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 4 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
Директива Ради 2006/117/Євратом вiд 20 листопада 2006 року про нагляд та контроль за перевезеннями радiоактивних вiдходiв та вiдпрацьованого палива
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 2 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
Директива Ради 2009/71/Євратом вiд 25 червня 2009 року про встановлення рамок Спiвтовариства для ядерної безпеки ядерних установок
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
Директива Ради 2014/87/Євратом вiд 8 липня 2014 року про внесення змiн i доповнень до Директиви 2009/71/Євратом про встановлення рамок Спiвтовариства для ядерної безпеки ядерних установок
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
Директива Ради 2011/70/Євратом вiд 19 липня 2011 року про встановлення рамок Спiвтовариства для вiдповiдального та безпечного поводження з вiдпрацьованим паливом та радiоактивними вiдходами
Графiк: положення Директиви необхiдно iмплементувати протягом 3 рокiв пiсля набуття чинностi цiєю Угодою.
Прийнято у Брюсселi 8.07.2019
Вiд Ради асоцiацiї | ||
Голова | Секретарi | |
В. ГРОЙСМАН | О. СТЕФАНIШИНА | Д. ФЛОРЕАН |
(пiдпис) | (пiдпис) | (пiдпис) |