КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 9 вересня 2020 р. | N 850 |
---|
Деякi питання органiзацiї фiнансового монiторингу
Вiдповiдно до пункту 1 частини другої статтi 8, частин першої, чотирнадцятої статтi 16, частини п'ятої статтi 25 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити такi, що додаються:
Порядок подання iнформацiї для взяття на облiк (зняття з облiку/поновлення на облiку) суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу, реєстрацiї та подання суб'єктами первинного фiнансового монiторингу Державнiй службi фiнансового монiторингу iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може бути пов'язана з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванням тероризму та фiнансуванням розповсюдження зброї масового знищення;
Порядок ведення Державною службою фiнансового монiторингу облiку iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу;
Порядок ведення Державною службою фiнансового монiторингу облiку суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу.
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть:
постанову Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 серпня 2015 р. N 552 "Деякi питання органiзацiї фiнансового монiторингу" (Офiцiйний вiсник України, 2015 р., N 64, ст. 2120);
пункт 2 змiн, що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10 травня 2018 р. N 343 (Офiцiйний вiсник України, 2018 р., N 40, ст. 1408).
3. Ця постанова набирає чинностi з 1 сiчня 2021 року.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 вересня 2020 р. N 850 |
ПОРЯДОК
подання iнформацiї для взяття на облiк (зняття з
облiку/поновлення на облiку) суб'єктiв первинного
фiнансового монiторингу, реєстрацiї та подання
суб'єктами первинного фiнансового монiторингу
Державнiй службi фiнансового монiторингу
iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають
фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може
бути пов'язана з легалiзацiєю (вiдмиванням)
доходiв, одержаних злочинним шляхом,
фiнансуванням тероризму та фiнансуванням
розповсюдження зброї масового знищення
1. Цей Порядок визначає механiзм подання суб'єктами первинного фiнансового монiторингу (далi - суб'єкти) до Держфiнмонiторингу вiдповiдно до Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (далi - Закон) iнформацiї, необхiдної для взяття їх на облiк як суб'єктiв та зняття з облiку/поновлення на облiку, реєстрацiї та подання суб'єктами Держфiнмонiторингу iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може бути пов'язана з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванням тероризму та фiнансуванням розповсюдження зброї масового знищення (далi - iнформацiя, пов'язана з проведенням фiнансового монiторингу).
2. Дiя цього Порядку поширюється на всiх суб'єктiв та вiдокремленi пiдроздiли суб'єкта, якi є окремими юридичними особами та яким суб'єктом надано дозвiл самостiйно подавати iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу (крiм суб'єктiв, щодо яких Нацiональний банк вiдповiдно до статтi 18 Закону виконує функцiї з державного регулювання i нагляду).
3. Термiни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
вiзуальна форма повiдомлення - вiдображення електронними засобами або на паперi у формi, придатнiй для приймання людиною змiсту даних, якi мiстить повiдомлення;
е-кабiнет системи фiнансового монiторингу (е-кабiнет) - електронна система взаємодiї мiж Держфiнмонiторингом та суб'єктами, суб'єктами державного фiнансового монiторингу, правоохоронними та iншими державними органами;
користувач - особа, уповноважена суб'єктом на iнформацiйний обмiн з Держфiнмонiторингом з використанням е-кабiнету;
особистий кабiнет - приватна складова е-кабiнету, що створюється користувачем для забезпечення передбаченого Законом iнформацiйного обмiну з Держфiнмонiторингом, доступ до якого надається пiсля проходження користувачем електронної iдентифiкацiї за допомогою iнтегрованої системи електронної iдентифiкацiї чи квалiфiкованого електронного пiдпису;
повiдомлення - електронний документ (файл iнформацiйного обмiну), що мiстить iнформацiю для взяття на облiк (зняття з облiку/поновлення на облiку) суб'єкта чи iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу, що надається суб'єктом до Держфiнмонiторингу, а також iнформацiю, що доводиться до суб'єкта Держфiнмонiторингом вiдповiдно до Закону;
прикладний програмний iнтерфейс - складова е-кабiнету, що забезпечує автоматизацiю взаємодiї користувача з функцiоналом е-кабiнету.
Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному у Законi, Законах України "Про електроннi документи та електронний документообiг", "Про електроннi довiрчi послуги".
4. Подання суб'єктом будь-якої iнформацiї Держфiнмонiторингу здiйснюється в електроннiй формi до єдиної iнформацiйної системи у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далi - єдина iнформацiйна система) з використанням складових е-кабiнету: особистого кабiнету або прикладного програмного iнтерфейсу.
Строком подання суб'єктом iнформацiї в електроннiй формi є дата та час подання повiдомлення в особистому кабiнетi або у разi використання прикладного програмного iнтерфейсу - дата та час формування Держфiнмонiторингом вiдповiдного повiдомлення про обробку такої iнформацiї.
Пiдтвердженням факту подання суб'єктом iнформацiї в електроннiй формi є отримання ним вiдповiдного повiдомлення Держфiнмонiторингу.
У разi виникнення ситуацiй, що призводять до неможливостi подання Держфiнмонiторингу iнформацiї в електроннiй формi, суб'єкт подає її в паперовiй формi шляхом надсилання заповненої вiзуальної форми повiдомлення поштою з повiдомленням про вручення поштового вiдправлення або вручення пiд розписку.
Пiдтвердженням факту подання суб'єктом iнформацiї у паперовiй формi є наявнiсть у суб'єкта документа, виданого оператором поштового зв'язку, що засвiдчує факт надсилання вiдповiдної iнформацiї з повiдомленням про вручення поштового вiдправлення, або вiдмiтки Держфiнмонiторингу про отримання iнформацiї (iз зазначенням дати та часу її отримання).
Доведення Держфiнмонiторингом iнформацiї до суб'єкта здiйснюється в електроннiй формi через е-кабiнет.
У разi виникнення ситуацiй, що призводять до неможливостi отримання iнформацiї через е-кабiнет, - в паперовiй формi шляхом надсилання вiзуальної форми повiдомлення на поштову адресу суб'єкта, яка внесена ним до е-кабiнету.
Строком доведення до суб'єкта iнформацiї в електроннiй формi є дата та час формування Держфiнмонiторингом вiдповiдного повiдомлення, що зазначенi у ньому.
Строком доведення до суб'єкта iнформацiї у паперовiй формi є дата реєстрацiї отриманого повiдомлення суб'єктом або наявнiсть у Держфiнмонiторингу документа, виданого оператором поштового зв'язку, що засвiдчує факт отримання вiдповiдної iнформацiї з повiдомленням про вручення поштового вiдправлення.
Формат, структура, реквiзити повiдомлень, вимоги, довiдники для їх заповнення, вiзуальна форма повiдомлень, порядок iнформацiйної взаємодiї суб'єкта з Держфiнмонiторингом, а також порядок створення особистого кабiнету та доступу до е-кабiнету визначаються Мiнфiном з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних.
5. Суб'єкти, зазначенi у пунктах 1 - 6, 8, 9, та спецiально визначенi суб'єкти, якi є юридичними особами, зазначенi у пiдпунктах "а" - "в" та "е" пункту 7 частини другої статтi 6 Закону, стають на облiк у Держфiнмонiторингу як суб'єкти протягом трьох робочих днiв з дати призначення працiвника, вiдповiдального за проведення фiнансового монiторингу, але не пiзнiше дня проведення першої фiнансової операцiї (дати встановлення дiлових вiдносин з клiєнтом).
Спецiально визначенi суб'єкти, що провадять свою дiяльнiсть одноособово, без утворення юридичної особи, зазначенi у пiдпунктах "а" - "в" та "е" пункту 7 частини другої статтi 6 Закону, стають на облiк у Держфiнмонiторингу як суб'єкти не пiзнiше дня проведення першої фiнансової операцiї (дати встановлення дiлових вiдносин з клiєнтом).
Спецiально визначенi суб'єкти, зазначенi у пiдпунктах "г" - "д" та "є" - "з" пункту 7 частини другої статтi 6 Закону, стають на облiк у Держфiнмонiторингу як суб'єкти не пiзнiше дня встановлення дiлових вiдносин з клiєнтом (проведення фiнансової операцiї) у випадках, визначених статтею 10 Закону.
Суб'єкти стають на облiк шляхом подання Держфiнмонiторингу iнформацiї, необхiдної для взяття їх на облiк.
6. Iнформацiя, необхiдна для взяття суб'єкта на облiк, обов'язково повинна мiстити вiдомостi про реєстрацiю суб'єкта, його мiсцезнаходження, вiдповiдального працiвника, особу, яка тимчасово виконуватиме обов'язки вiдповiдального працiвника у разi його вiдсутностi (у разi призначення такої особи), а також вiдокремленi пiдроздiли, що є окремими юридичними особами та яким надано дозвiл самостiйно подавати iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу.
7. Iнформацiя про припинення/поновлення дiяльностi, необхiдна для зняття з облiку/поновлення на облiку суб'єкта, обов'язково повинна мiстити причини припинення/поновлення дiяльностi.
Iнформацiя про припинення дiяльностi подається суб'єктом не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дня настання вiдповiдної подiї, зокрема:
завершення процедури лiквiдацiї суб'єкта з внесенням запису про це до Єдиного державного реєстру юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань;
анулювання лiцензiї та/або iнших документiв, що надають право на провадження суб'єктом дiяльностi, з провадженням якої в особи виникає статус суб'єкта;
виключення суб'єкта з реєстру, що надає право на провадження суб'єктом дiяльностi, з провадженням якої в особи виникає статус суб'єкта;
рiшення (наказу) державного органу про припинення дiяльностi суб'єкта;
прийняття суб'єктом згiдно з установчими документами рiшення про припинення провадження певного виду дiяльностi, що пiдпадає пiд дiю Закону, у разi, коли пiсля його прийняття суб'єкт не провадить такого виду дiяльностi та/або не проводить фiнансовi операцiї, продовжуючи займатись професiйною та/або господарською дiяльнiстю.
Iнформацiя про поновлення дiяльностi/певного виду дiяльностi, що пiдпадає пiд дiю Закону, подається суб'єктом не пiзнiше нiж протягом трьох робочих днiв з дня настання вiдповiдної подiї, зокрема прийняття суб'єктом згiдно з установчими документами рiшення про поновлення дiяльностi / певного виду дiяльностi, що пiдпадає пiд дiю Закону.
8. У разi змiни iнформацiї, яка подана суб'єктом до Держфiнмонiторингу для взяття його на облiк, суб'єкт протягом трьох робочих днiв з дати настання таких змiн подає Держфiнмонiторингу вiдповiдне повiдомлення.
9. У разi подання неналежним чином оформленої суб'єктом iнформацiї, необхiдної для взяття його на облiк (зняття з облiку / поновлення на облiку, внесення змiн до iнформацiї, яка стала пiдставою для взяття суб'єкта на облiк), (подання iнформацiї не в повному обсязi або з помилками), Держфiнмонiторинг вiдмовляє у взяттi її на облiк та доводить вiдповiдну iнформацiю до суб'єкта. У такому разi суб'єкт протягом трьох робочих днiв з дати отримання вiдповiдного повiдомлення зобов'язаний подати iнформацiю у повному обсязi та/або без помилок.
10. Реєстрацiя суб'єктом фiнансових операцiй, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може бути пов'язана з проведенням фiнансового монiторингу, проводиться шляхом внесення вiдповiдної iнформацiї до реєстру, який ведеться суб'єктом.
Реєстром є послiдовна сукупнiсть записiв про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншу iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу, якi формуються суб'єктом за визначеними у пунктi 12 цього Порядку реквiзитами.
11. До реєстру вноситься iнформацiя про:
пороговi фiнансовi операцiї або спробу їх проведення;
пiдозрiлi фiнансовi операцiї (дiяльнiсть) або спробу їх проведення;
вiдмову вiд встановлення (пiдтримання) дiлових вiдносин, проведення фiнансової операцiї;
розбiжностi мiж вiдомостями про кiнцевих бенефiцiарних власникiв клiєнта, якi мiстяться в Єдиному державному реєстрi юридичних осiб, фiзичних осiб - пiдприємцiв та громадських формувань, та iнформацiєю про кiнцевих бенефiцiарних власникiв, отриманою суб'єктом у результатi проведення належної перевiрки клiєнта;
зупинення фiнансових операцiй;
зупинення видаткових фiнансових операцiй;
замороження активiв, пов'язаних з тероризмом та його фiнансуванням, розповсюдженням зброї масового знищення та його фiнансуванням.
12. Пiд час внесення iнформацiї до реєстру зазначаються:
порядковий номер i дата реєстрацiї iнформацiї;
данi про вид iнформацiї;
дата та час надiслання iнформацiї до Держфiнмонiторингу;
прiзвище, iм'я, по батьковi та посада особи, яка внесла iнформацiю до реєстру;
дата та час отримання вiд Держфiнмонiторингу iнформацiї про взяття на облiк / вiдмову у взяттi на облiк наданої суб'єктом iнформацiї.
13. Суб'єкт забезпечує реєстрацiю фiнансових операцiй та iншої iнформацiї, пов'язаної з проведенням фiнансового монiторингу, зокрема з використанням засобiв автоматизацiї.
За рiшенням суб'єкта згiдно з вимогами, встановленими суб'єктом державного фiнансового монiторингу, який вiдповiдно до Закону виконує функцiї державного регулювання та нагляду за цим суб'єктом, його вiдокремленi пiдроздiли, якi є окремими юридичними особами, можуть самостiйно проводити реєстрацiю фiнансових операцiй та iншої iнформацiї, пов'язаної з проведенням фiнансових операцiй, та подавати iнформацiю про них до єдиної iнформацiйної системи шляхом внесення її до е-кабiнету.
14. Реєстр ведеться в електроннiй формi за мiсцезнаходженням суб'єкта.
Виправлення iнформацiї, внесеної до реєстру, не допускається. У разi допущення помилки в iнформацiї, внесенiй до реєстру, така iнформацiя анулюється, а виправлена iнформацiя вноситься до реєстру пiд новим номером i новою датою реєстрацiї.
15. Суб'єкт подає Держфiнмонiторингу iнформацiю про фiнансовi операцiї та iншу iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу, у визначених Законом випадках шляхом внесення її до е-кабiнету.
16. У разi подання неналежним чином оформленої суб'єктом iнформацiї про фiнансовi операцiї та iншої iнформацiї, пов'язаної з проведенням фiнансового монiторингу (подання iнформацiї не в повному обсязi або з помилками), Держфiнмонiторинг вiдмовляє у взяттi її на облiк та внесеннi до е-кабiнету i доводить вiдповiдну iнформацiю до суб'єкта.
17. У разi отримання вiд Держфiнмонiторингу повiдомлення про вiдмову у взяттi на облiк поданої iнформацiї суб'єкт зобов'язаний протягом трьох робочих днiв з дати його надходження подати Держфiнмонiторингу належним чином оформлену iнформацiю про фiнансову операцiю або iншу iнформацiю, пов'язану з проведенням фiнансового монiторингу.
18. У разi виявлення суб'єктом за результатами внесення змiн до перелiку осiб, пов'язаних з провадженням терористичної дiяльностi або стосовно яких застосовано мiжнароднi санкцiї, особи клiєнта (з яким установленi дiловi вiдносини), яку включено до зазначеного перелiку, суб'єкт зобов'язаний негайно повiдомити Держфiнмонiторингу про таку особу.
19. В iнформацiї, яка подається на запит Держфiнмонiторингу, суб'єкт зазначає перелiк документiв (їх копiй), що подаються.
У разi виникнення ситуацiй, що призводять до неможливостi подання iнформацiї на запит Держфiнмонiторингу в електроннiй формi, суб'єкт подає iнформацiю у паперовiй формi шляхом надсилання поштою з повiдомленням про вручення поштового вiдправлення або вручення пiд розписку.
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 вересня 2020 р. N 850 |
ПОРЯДОК
ведення Державною службою фiнансового
монiторингу облiку iнформацiї про фiнансовi
операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу
1. Цей Порядок визначає механiзм ведення Держфiнмонiторингом облiку iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу (далi - iнформацiя про фiнансову операцiю), вiдповiдно до Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
2. У цьому Порядку термiни вживаються у значеннi, наведеному у Законах України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" та "Про захист персональних даних".
3. Iнформацiя про фiнансовi операцiї береться на облiк шляхом її внесення до єдиної iнформацiйної системи у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення.
4. На облiк береться iнформацiя про фiнансовi операцiї, що оформлена та подана вiдповiдно до Порядку подання iнформацiї для взяття на облiк (зняття з облiку/поновлення на облiку) суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу, реєстрацiї та подання суб'єктами первинного фiнансового монiторингу iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може бути пов'язана з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванням тероризму та фiнансуванням розповсюдження зброї масового знищення.
5. У разi надходження неналежним чином оформленої iнформацiї про фiнансовi операцiї Держфiнмонiторинг вiдмовляє у взяттi її на облiк.
6. Держфiнмонiторинг повiдомляє суб'єкту про взяття (вiдмову у взяттi) iнформацiї про фiнансовi операцiї на облiк не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня пiсля її надходження в електроннiй формi, а у разi подання в паперовiй формi - не пiзнiше нiж протягом третього робочого дня пiсля її надходження.
7. Iнформацiя про фiнансовi операцiї зберiгається Держфiнмонiторингом не менш як п'ять рокiв.
Пiсля закiнчення зазначеного строку Держфiнмонiторинг продовжує строк зберiгання iнформацiї про фiнансову операцiю у разi, коли така iнформацiя стала об'єктом фiнансового монiторингу та:
фiнансове розслiдування щодо такої фiнансової операцiї триває або завершено менш як п'ять рокiв тому;
iнформацiя про неї подана правоохоронним та розвiдувальним органам у складi узагальнених матерiалiв (додаткових узагальнених матерiалiв), за якими такими органами не прийнято рiшення або рiшення прийнято менш як п'ять рокiв тому;
iнформацiя про неї подана правоохоронним та розвiдувальним органам у складi узагальнених матерiалiв (додаткових узагальнених матерiалiв), що використанi судом пiд час ухвалення рiшення менш як п'ять рокiв тому.
8. Iнформацiя про фiнансовi операцiї, строк зберiгання якої закiнчився, за рiшенням Держфiнмонiторингу знищується або знеособлюється (в частинi персональних даних).
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 9 вересня 2020 р. N 850 |
ПОРЯДОК
ведення Державною службою фiнансового
монiторингу облiку суб'єктiв первинного
фiнансового монiторингу
1. Цей Порядок визначає механiзм ведення Держфiнмонiторингом облiку суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу (їх вiдокремлених пiдроздiлiв) (далi - суб'єкти), якi вiдповiдно до пункту 1 частини другої статтi 8 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення" подали iнформацiю для взяття їх на облiк, та механiзм зняття з облiку/поновлення на облiку суб'єктiв за їх зверненням у разi припинення/поновлення ними вiдповiдної дiяльностi або зняття з облiку суб'єктiв за зверненням суб'єктiв державного фiнансового монiторингу, якi вiдповiдно до зазначеного Закону виконують функцiї з державного регулювання i нагляду за суб'єктами, чи на пiдставi iнформацiї вiдповiдних органiв державної реєстрацiї про скасування державної реєстрацiї (для юридичних осiб та фiзичних осiб - пiдприємцiв), чи у разi державної реєстрацiї смертi (для фiзичних осiб).
2. Термiни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
е-кабiнет системи фiнансового монiторингу (е-кабiнет) - електронна система взаємодiї мiж Держфiнмонiторингом та суб'єктами, суб'єктами державного фiнансового монiторингу, правоохоронними та iншими державними органами;
iнформацiя про суб'єкта - вiдомостi про реєстрацiю суб'єкта, його мiсцезнаходження (мiсце проживання), вiдповiдального працiвника, особу, яка тимчасово виконуватиме обов'язки вiдповiдального працiвника у разi його вiдсутностi (у разi призначення такої особи).
Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному у Законах України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення", "Про електроннi документи та електронний документообiг" та "Про електроннi довiрчi послуги".
3. Ведення Держфiнмонiторингом облiку суб'єктiв здiйснюється в єдинiй iнформацiйнiй системi у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванню тероризму та фiнансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далi - єдина iнформацiйна система) на пiдставi iнформацiї, поданої та оформленої вiдповiдно до Порядку подання iнформацiї для взяття на облiк (зняття з облiку/поновлення на облiку) суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу, реєстрацiї та подання суб'єктами первинного фiнансового монiторингу Державнiй службi фiнансового монiторингу iнформацiї про фiнансовi операцiї, що пiдлягають фiнансовому монiторингу, iншої iнформацiї, що може бути пов'язана з легалiзацiєю (вiдмиванням) доходiв, одержаних злочинним шляхом, фiнансуванням тероризму та фiнансуванням розповсюдження зброї масового знищення.
4. У разi надходження неналежним чином оформленої суб'єктом iнформацiї Держфiнмонiторинг вiдмовляє у взяттi його на облiк.
5. Iнформацiя про суб'єкта облiковується в єдинiй iнформацiйнiй системi та вiдображається в е-кабiнетi не пiзнiше нiж протягом наступного робочого дня з дати її надходження.
6. Держфiнмонiторинг знiмає суб'єкта з облiку шляхом внесення iнформацiї до єдиної iнформацiйної системи з використанням е-кабiнету на пiдставi:
звернення суб'єкта у разi припинення ним дiяльностi;
звернення суб'єкта державного фiнансового монiторингу про припинення вiдповiдної дiяльностi суб'єкта, за яким вiн здiйснює функцiї з державного регулювання i нагляду (зокрема, у разi анулювання лiцензiї та/або iнших документiв, що надають право на провадження дiяльностi, з провадженням якої в особи виникає статус суб'єкта, поданого у порядку, визначеному вiдповiдним суб'єктом державного фiнансового монiторингу разом з Мiнфiном);
iнформацiї вiдповiдних органiв державної реєстрацiї про скасування державної реєстрацiї (для юридичних осiб та фiзичних осiб - пiдприємцiв) суб'єкта;
iнформацiї про державну реєстрацiю смертi (для фiзичних осiб) суб'єкта, отриманої в установленому законодавством порядку;
вiдсутностi в державних реєстрах iнформацiї про державну реєстрацiю суб'єкта або iнформацiї про державну реєстрацiю суб'єкта, що зареєстрував вiдповiднi вiдокремленi пiдроздiли;
звернення суб'єкта державного фiнансового монiторингу у разi вiдсутностi в єдинiй iнформацiйнiй системi iнформацiї про здiйснення функцiї з державного регулювання i нагляду за суб'єктом iншим державним регулятором, а в разi наявностi такої iнформацiї - до iнформацiї про суб'єкта в єдинiй iнформацiйнiй системi вносяться змiни щодо припинення здiйснення функцiї з державного регулювання та нагляду вiдповiдним державним регулятором.
7. Про зняття суб'єкта з облiку суб'єкт та суб'єкт державного фiнансового монiторингу повiдомляються Держфiнмонiторингом через е-кабiнет.
8. Iнформацiя про суб'єкта зберiгається Держфiнмонiторингом п'ять рокiв пiсля зняття його з облiку.
9. Пiсля закiнчення зазначеного строку iнформацiя про суб'єкта знищується, крiм випадкiв використання iнформацiї про фiнансовi операцiї для формування узагальнених матерiалiв.
У разi коли подана суб'єктом iнформацiя про фiнансовi операцiї використовується у сформованих узагальнених матерiалах, строк зберiгання iнформацiї про суб'єкта продовжується до п'яти рокiв пiсля прийняття правоохоронними органами або судами рiшень у справах, пiд час розгляду яких використовувалися узагальненi матерiали.