ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до Кодексу України з процедур банкрутства
Верховна Рада України постановляє:
1. Внести до Кодексу України з процедур банкрутства (Вiдомостi Верховної Ради України, 2019 р., N 19, ст. 74) такi змiни:
1) статтю 1 доповнити частиною четвертою такого змiсту:
"Термiн "бюджетна установа" вживається у значеннi, наведеному в Бюджетному кодексi України";
2) частину четверту статтi 2 викласти в такiй редакцiї:
"4. Провадження у справах про банкрутство боржникiв - казенних пiдприємств та бюджетних установ, а також санацiя таких боржникiв до вiдкриття провадження у справi про банкрутство не допускаються";
3) частину третю статтi 87 викласти в такiй редакцiї:
"3. Протокол про проведення аукцiону та акт про придбання майна на аукцiонi є пiдставою для видачi нотарiусом свiдоцтва про придбання майна з прилюдних торгiв (аукцiонiв) та державної реєстрацiї права власностi або iншого майнового права на нерухоме майно в порядку, передбаченому законодавством. Послуги нотарiуса в такому разi оплачує покупець";
4) роздiл "Прикiнцевi та перехiднi положення" доповнити пунктами 21 i 41 такого змiсту:
"21. До дня початку функцiонування Єдиної судової iнформацiйно-телекомунiкацiйної системи призначення арбiтражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацiєю у разi вiдкриття провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть) здiйснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява iнiцiюючого кредитора або боржника - фiзичної особи про вiдкриття провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть), крiм вiдомостей, передбачених частиною першою статтi 34, частиною другою статтi 116 цього Кодексу, повинна мiстити пропозицiю щодо кандидатури арбiтражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацiєю.
Iнiцiюючий кредитор або боржник - фiзична особа додає до заяви про вiдкриття провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть) заяву арбiтражного керуючого, зазначеного в абзацi другому цього пункту, про участь у справi, яка повинна вiдповiдати вимогам, встановленим частиною третьою статтi 28 цього Кодексу.
Господарський суд, вiдкриваючи провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть), призначає арбiтражного керуючого, зазначеного в абзацi другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацiєю.
У разi якщо заява iнiцiюючого кредитора або боржника - фiзичної особи про вiдкриття провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть) не мiстить пропозицiї щодо кандидатури арбiтражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацiєю або до заяви про вiдкриття провадження у справi про банкрутство (неплатоспроможнiсть) не додано заяви цього арбiтражного керуючого про участь у справi, або з пiдстав, визначених частиною третьою статтi 28 цього Кодексу, цього арбiтражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацiєю, або заяву про вiдкриття провадження у справi про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбiтражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацiєю здiйснюється господарським судом самостiйно з числа осiб, внесених до Єдиного реєстру арбiтражних керуючих України, у порядку, що дiяв до дня введення цього Кодексу в дiю, шляхом застосування автоматизованої системи";
"41. Установити, що на час дiї Закону України "Про заходи, спрямованi на врегулювання заборгованостi теплопостачальних та теплогенеруючих органiзацiй та пiдприємств централiзованого водопостачання i водовiдведення за спожитi енергоносiї" господарський суд вiдмовляє у вiдкриттi провадження у справi про банкрутство, якщо боржника включено до реєстру пiдприємств, що беруть участь у процедурi врегулювання заборгованостi вiдповiдно до вищезазначеного Закону".
2. Цей Закон набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування.
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ
5 червня 2020 року
N 686-IX