КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 2 грудня 2020 р. | N 1187 |
---|
Про внесення змiн до Порядку проведення
сертифiкацiї, видачi та скасування сертифiкатiв на
насiння та/або садивний матерiал
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 26 травня 2021 року N 529
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до Порядку проведення сертифiкацiї, видачi та скасування сертифiкатiв на насiння та/або садивний матерiал, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 лютого 2017 р. N 97 (Офiцiйний вiсник України, 2017 р., N 20, ст. 560; 2019 р., N 90, ст. 3000), змiни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинностi з дня її опублiкування, крiм пункту 9 змiн, затверджених цiєю постановою, який набирає чинностi з 1 сiчня 2022 року.
(пункт 2 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 26.05.2021р. N 529) | |
Прем'єр-мiнiстр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 2 грудня 2020 р. N 1187 |
ЗМIНИ,
що вносяться до Порядку проведення сертифiкацiї,
видачi та скасування сертифiкатiв на насiння
та/або садивний матерiал
1. Пункт 1 пiсля слiв "проведення сертифiкацiї насiння" доповнити словами "та/або садивного матерiалу".
2. В абзацi першому пункту 4 слова "здiйснюється Мiнекономiки та" замiнити словами "здiйснюється Мiнекономiки або".
3. В абзацi другому пункту 6 слова "здiйснюється на договiрних засадах" замiнити словами "здiйснюється вiдповiдно до договорiв, укладених з фiзичними особами - пiдприємцями та юридичними особами".
4. У пунктi 8:
1) абзац третiй викласти в такiй редакцiї:
"розгляд заявки та повiдомлення суб'єкта насiнництва та розсадництва щодо можливостi виконання робiт iз сертифiкацiї;";
2) абзац шостий викласти в такiй редакцiї:
"здiйснення дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю;".
5. У пунктi 9 слова "дiлянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю" замiнити словами "дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю".
6. У пунктi 10:
1) абзац дев'ятий викласти в такiй редакцiї:
"копiї сертифiкатiв, що засвiдчують сортовi i посiвнi якостi насiння або сортовi i товарнi якостi садивного матерiалу, або iнших документiв у разi визначення сортових i посiвних якостей розсадникiв розмноження (акт польового обстеження, протокол випробування насiння), виданих на насiння або садивний матерiал, що використанi для сiвби або садiння;";
2) в абзацi одинадцятому слова ", визначене власником майнового права iнтелектуальної власностi на поширення сорту" виключити;
3) абзац тринадцятий пiсля слiв "надiсланi поштовим вiдправленням" доповнити словами "чи засобами iнформацiйних, телекомунiкацiйних, iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем, або шляхом вiдправлення електронних носiїв, на яких записано зазначенi документи".
7. У пунктi 11:
1) абзац перший викласти в такiй редакцiї:
"11. Орган iз сертифiкацiї розглядає заявку, проводить перевiрку документiв та не пiзнiше десяти робочих днiв пiсля отримання заявки надсилає заявнику в електроннiй або паперовiй формi повiдомлення щодо можливостi виконання робiт iз сертифiкацiї, в якому вiдповiдно до поданої заявки зазначаються аудитор iз сертифiкацiї (агроном-iнспектор) (залежно вiд категорiї насiння i садивного матерiалу), який буде проводити польове оцiнювання посiвiв або насаджень, вiдбiр проб, а також iншi умови, що пов'язанi з проведенням сертифiкацiї, або вiдмови у проведеннi польового оцiнювання посiвiв або насаджень з пiдстав, зазначених у пунктi 12 цього Порядку.";
2) в абзацi другому слова "з дня прийняття рiшення" замiнити словами "з дня отримання повiдомлення заявником".
8. Абзац перший пункту 12 викласти в такiй редакцiї:
"12. Пiдставою для вiдмови у проведеннi польового оцiнювання посiвiв є:"
9. Пункт 18 доповнити абзацами такого змiсту:
"Сертифiкат, що засвiдчує сортовi якостi категорiй добазового та базового насiння тих сiльськогосподарських рослин, до схем сортової сертифiкацiї насiння ОЕСР яких приєдналася Україна, видається лише за наявностi звiту про результати дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю з урахуванням умов, наведених у пунктi 20 цього Порядку, крiм розсадникiв розмноження.
Сертифiкат ОЕСР видається на насiння, що експортується лише за наявностi звiту про результати дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю.".
10. В абзацi першому пункту 19:
1) у другому реченнi слова "обстеження та аналiзу насiння та здiйснення дiлянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю (контрольна проба)" замiнити словами "обстеження садивного матерiалу, аналiзу насiння та здiйснення дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю (контрольна проба насiння)";
2) у третьому реченнi слова "контрольною пробою" замiнити словами "контрольною пробою насiння", а слова "дiлянкового (ґрунтового) та лабораторного сортового контролю" - словами "дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю".
11. Пункт 20 викласти в такiй редакцiї:
"20. Дiлянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здiйснюється шляхом висiвання проб вiдповiдного ботанiчного таксона i є обов'язковим для добазового та базового насiння сортiв рослин, батькiвських форм гiбридiв та сертифiкованого насiння сортiв рослин та гiбридiв першого поколiння тих сiльськогосподарських рослин, до схем сортової сертифiкацiї насiння ОЕСР яких приєдналася Україна.
Для добазового насiння дiлянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здiйснюється в обсязi 100 вiдсоткiв, починаючи з генерацiї розсадникiв розмноження другого року.
Результати дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю партiї добазового насiння вважаються попереднiм дiлянковим (ґрунтовим) сортовим контролем та лабораторним сортовим контролем (пре-контролем) для базового насiння, одержаного з вiдповiдної партiї добазового насiння, i враховуються як результати такого контролю.
Для базового насiння генерацiї суперелiта дiлянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здiйснюється в обсязi 100 вiдсоткiв.
Результати дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю партiї базового насiння генерацiї суперелiта вважаються попереднiм дiлянковим (ґрунтовим) сортовим контролем та лабораторним сортовим контролем (пре-контролем) для базового насiння генерацiї елiта, одержаного з вiдповiдної партiї базового насiння генерацiї суперелiта, i враховуються як результати такого контролю.
Для сертифiкованого насiння сортiв рослин та гiбридiв першого поколiння дiлянковий (ґрунтовий) сортовий контроль та лабораторний сортовий контроль здiйснюється в обсязi, визначеному органом iз сертифiкацiї, та становить в межах вiд 5 до 10 вiдсоткiв i залежить вiд видiв сiльськогосподарських рослин.
Орган iз сертифiкацiї збiльшує обсяг дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю для сертифiкованого насiння вище за 10 вiдсоткiв для кожного окремого випадку, який може призвести до ризику невiдповiдностi сортовим якостям, про що iнформує суб'єкта, а саме:
у разi невiдповiдностi результатiв менше 0,5 вiдсотка - обсяг дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 5 вiдсоткiв;
у разi невiдповiдностi результатiв в межах 0,5 - 3 вiдсотки - обсяг дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 10 вiдсоткiв;
у разi невiдповiдностi результатiв понад 3 вiдсотки - обсяг дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю становить 25 вiдсоткiв.".
12. Абзац перший пункту 21 викласти в такiй редакцiй:
"21. За результатами дiлянкового (ґрунтового) сортового контролю та лабораторного сортового контролю установа або органiзацiя, яка його здiйснювала, протягом десяти робочих днiв з дня отримання результатiв складає звiт за формою, затвердженою Мiнекономiки, та передає його органу iз сертифiкацiї або його пiдроздiлу, що виконував роботи iз сертифiкацiї за заявкою на визначення сортових якостей насiння i садивного матерiалу, та заявнику.".
13. У пунктi 22:
1) в абзацi першому слова i цифри "з шести символiв (UA-01-01-001/0001-00)" замiнити словами i цифрами "з п'яти символiв (UA-01-001/0001-00)";
2) пiдпункт 2 викласти в такiй редакцiї:
"2) двозначний символ - номер областi розташування насiннєвого посiву (насаджень) (01);";
3) пiдпункт 3 виключити.
14. Абзац шостий пункту 23 виключити.
15. Пункт 29 викласти в такiй редакцiї:
"29. Сертифiкат, що засвiдчує посiвнi якостi насiння або товарнi якостi садивного матерiалу, набирає чинностi з дати його видачi.
Строк дiї сертифiката, що засвiдчує сортовi якостi насiння або садивного матерiалу, є необмеженим.
Строк дiї сертифiката, що засвiдчує посiвнi якостi насiння або товарнi якостi садивного матерiалу, становить:
на насiння овочевих, баштанних культур, кормових коренеплодiв вiдкритого i закритого ґрунтiв - дванадцять мiсяцiв, а упакованi у герметичну тару, - двадцять чотири мiсяцi;
на насiння кукурудзи протруєної - один рiк;
на насiння соняшнику протруєного - вiсiм мiсяцiв;
на насiння цукрових бурякiв - шiсть мiсяцiв;
на насiння картоплi, затарене в мiшки, в ящичнi пiддони та насипом, - тридцять днiв;
на насiння озимих та ярих зернових культур, а також iнших культур, крiм перелiчених вище, - чотири мiсяцi.
Оригiнали сертифiкатiв, що засвiдчують сортовi якостi насiння або садивного матерiалу, зберiгаються у заявникiв, а сертифiкатiв, що засвiдчують посiвнi якостi насiння або товарнi якостi садивного матерiалу, - у суб'єктiв, що звернулися для їх оформлення.".