МIНIСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМIКИ, ТОРГIВЛI ТА СIЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
22.01.2021 | N 125 |
---|
Про затвердження Правил формування перелiкiв
нацiональних стандартiв для цiлей застосування
технiчних регламентiв
Зареєстровано у Мiнiстерствi юстицiї України 10 лютого 2021 р. за N 173/35795 |
Вiдповiдно до частини першої статтi 112 Закону України "Про
технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi"
наказую:
1. Затвердити Правила формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, що додаються.
2. Департаменту технiчного регулювання та iнновацiйної полiтики в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Новiкову I. Ю.
Мiнiстр | Iгор ПЕТРАШКО |
ПОГОДЖЕНО: | |
Голова Держатомрегулювання - Головний державний iнспектор з ядерної та радiацiйної безпеки України | Григорiй ПЛАЧКОВ |
Мiнiстр захисту довкiлля та природних ресурсiв України | Роман АБРАМОВСЬКИЙ |
Т. в.о. Голови Держенергоефективностi | Костянтин ГУРА |
Мiнiстр iнфраструктури України | Владислав КРИКЛIЙ |
В. о. Голови Державного космiчного агентства України | Михайло ЛЕВ |
Перший заступник Мiнiстра енергетики України | Ольга БУСЛАВЕЦЬ |
Мiнiстр соцiальної полiтики України | Марина ЛАЗЕБНА |
Мiнiстр охорони здоров'я України | Максим СТЕПАНОВ |
Мiнiстр внутрiшнiх справ України | Арсен АВАКОВ |
Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацiй | Микола ЧЕЧОТКIН |
Перший заступник Голови Служби безпеки України | Василь МАЛЮК |
Заступник Мiнiстра цифрової трансформацiї України з питань європейської iнтеграцiї | Валерiя IОНАН |
Перший заступник Голови Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України | Дмитро МАКОВСЬКИЙ |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства розвитку економiки, торгiвлi та сiльського господарства України 22 сiчня 2021 року N 125 |
|
Зареєстровано у Мiнiстерствi юстицiї України 10 лютого 2021 р. за N 173/35795 |
ПРАВИЛА
формування перелiкiв нацiональних стандартiв для
цiлей застосування технiчних регламентiв
I. Загальнi положення
1. Цi Правила встановлюють вимоги до структури, оформлення та порядку формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, та перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу.
2. Цi Правила застосовуються центральними органами виконавчої влади та Службою безпеки України, на якi покладаються функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi (далi - вiдповiднi державнi органи), а також вiдповiдними мiнiстерствами в разi, якщо функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi покладаються на центральнi органи виконавчої влади, якi виконують окремi функцiї з реалiзацiї державної полiтики i дiяльнiсть яких спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв України безпосередньо або через мiнiстрiв.
3. У цих Правилах термiни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" та "Про стандартизацiю".
4. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв формуються, зокрема, якщо технiчним регламентом передбачено застосування нацiональних стандартiв:
вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних з нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв вимогам технiчного регламенту;
вiдповiднiсть яким є доказом безпечностi продукцiї, стосовно якої в технiчному регламентi заданi вимоги щодо забезпечення її безпечностi;
якi встановлюють вимоги до продукцiї, пов'язаних iз нею процесiв або методiв виробництва, у тому числi iстотнi характеристики продукцiї, методи випробувань, вимiрювань тощо.
5. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв затверджуються наказами вiдповiдних державних органiв, до повноважень яких належить прийняття нормативно-правових актiв, у межах їх компетенцiї та у визначених сферах дiяльностi.
У разi якщо функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi покладаються на центральнi органи виконавчої влади, якi виконують окремi функцiї з реалiзацiї державної полiтики i дiяльнiсть яких спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв України безпосередньо або через мiнiстрiв, перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв затверджуються вiдповiдними мiнiстерствами.
Не допускається в наказах щодо затвердження перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв установлювати дати набрання чинностi окремими пунктами перелiкiв.
6. Перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту затверджується вперше до набрання чинностi вiдповiдним технiчним регламентом.
7. У разi потреби перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв оновлюються шляхом затвердження оновлених перелiкiв нацiональних стандартiв.
Одночасно iз затвердженням оновленого перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту визнається таким, що втратив чиннiсть, наказ про затвердження попереднього перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту.
8. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв не пiзнiше п'яти робочих днiв з дня їх затвердження розмiщуються на офiцiйних вебсайтах вiдповiдних державних органiв.
У разi якщо функцiї технiчного регулювання у визначених сферах дiяльностi покладаються на центральнi органи виконавчої влади, якi виконують окремi функцiї з реалiзацiї державної полiтики i дiяльнiсть яких спрямовується та координується Кабiнетом Мiнiстрiв України безпосередньо або через мiнiстрiв, перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв розмiщуються також на офiцiйних вебсайтах вiдповiдних мiнiстерств.
II. Загальнi вимоги щодо структури та оформлення перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв
1. У назвi перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв зазначаються повна назва технiчного регламенту, для цiлей застосування якого сформовано та затверджено вiдповiдний перелiк, дата прийняття i номер нормативно-правового акта, яким затверджено такий технiчний регламент.
Наприклад: Перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування Технiчного регламенту безпечностi iграшок, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.02.2018 N 151.
2. До перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв включаються нацiональнi стандарти, змiни та поправки до них або їх частини, якi є чинними на дату затвердження перелiкiв.
3. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв формуються у виглядi таблиць з наскрiзною нумерацiєю нацiональних стандартiв.
Нацiональний стандарт, змiни та поправки до нього (у разi наявностi), включенi до перелiку нацiональних стандартiв для цiлей технiчного регламенту, нумеруються як один пункт.
Позначення змiн та/або поправок до нацiональних стандартiв та в разi необхiдностi їх окремих частин (роздiлiв) подаються з абзацiв пiсля позначень таких нацiональних стандартiв.
4. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв зазначаються назви та позначення нацiональних стандартiв вiдповiдно до каталогу нацiональних стандартiв та кодексiв усталеної практики (далi - каталог), який складається i ведеться нацiональним органом стандартизацiї та розмiщується на його офiцiйному вебсайтi https://uas.org.ua, та/або iнформацiї, наданої нацiональним органом стандартизацiї на запити вiдповiдних державних органiв.
У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв не допускається зазначати назви та позначення нацiональних стандартiв, скороченi або вiдмiннi вiд наведених у каталозi та/або в iнформацiї, наданiй нацiональним органом стандартизацiї на запити вiдповiдних державних органiв.
5. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв можуть зазначатися обмеження в застосуваннi певних нацiональних стандартiв, якi включенi до вiдповiдного перелiку та частково вiдповiдають вимогам вiдповiдного технiчного регламенту, на охоплення яких спрямованi такi стандарти.
6. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, до яких включено стандарти, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних з нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв, вимогам певних технiчних регламентiв, зазначаються дати початку надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування кожного iз стандартiв.
Датою початку надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування нацiонального стандарту є дата набрання чинностi наказом, яким затверджено перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, до якого цей стандарт включено вперше.
Якщо презумпцiю вiдповiдностi надають певнi частини нацiональних стандартiв, номери їх вiдповiдних роздiлiв (пiдроздiлiв, пунктiв, пiдпунктiв) зазначаються з абзацiв та в дужках пiсля позначення таких нацiональних стандартiв.
7. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, до яких включено стандарти, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних з нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв, вимогам певних технiчних регламентiв, у разi включення до перелiку нацiонального стандарту на замiну стандарту, який ранiше було включено до цього перелiку, може бути передбачено, що на перiод до припинення надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування замiненого стандарту презумпцiя вiдповiдностi надається внаслiдок застосування як нового, так i замiненого нацiонального стандарту.
8. У разi необхiдностi перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв доповнюються поясненнями щодо особливостей формування та застосування перелiку та/або певних нацiональних стандартiв, включених до нього.
Пояснення щодо перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, особливостей застосування нацiональних стандартiв, включених до перелiку, та iншi необхiднi пояснення подаються у вступнiй частинi та примiтках. Примiтки можуть бути поданi в таблицi та пiсля неї.
Пояснення щодо певних нацiональних стандартiв, зокрема щодо обмежень у застосуваннi, подаються в таблицi пiсля рядка з iнформацiєю про такий нацiональний стандарт у додатковому рядку, не подiленому на графи. Такий рядок не нумерується.
Примiтки до перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, якi подаються пiсля таблицi, нумеруються арабськими цифрами. Примiтки, якi застосовуються з метою надання пояснень щодо одного питання, нумеруються двома арабськими цифрами через крапку.
9. Дати в таблицях перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв зазначаються цифровим способом у такiй послiдовностi: день, мiсяць, рiк без слова "року" чи скорочення "р.".
III. Додатковi вимоги щодо формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу
1. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, якими передбачено застосування гармонiзованих європейських стандартiв, формуються на основi перелiкiв назв та позначень гармонiзованих європейських стандартiв, наведених у повiдомленнях комiсiї (Commission communication) або рiшеннях з iмплементацiї комiсiї (Commission implementing decision), якi опублiковуються в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу на офiцiйному вебсайтi законодавства Європейського Союзу https://eur-lex.europa.eu у рамках реалiзацiї вiдповiдних актiв законодавства Європейського Союзу (далi - перелiки гармонiзованих європейських стандартiв).
Не допускається для формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, використовувати перелiки гармонiзованих європейських стандартiв, опублiкованi в будь-яких iнших джерелах iнформацiї.
2. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, формуються на основi останнiх опублiкованих через повiдомлення комiсiї перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв, якi замiнюють усi попереднi перелiки, опублiкованi в рамках реалiзацiї вiдповiдного акта законодавства Європейського Союзу, або на основi чинних рiшень з iмплементацiї комiсiї.
Не допускається формування перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, розробленого на основi акта законодавства Європейського Союзу, на основi перелiку гармонiзованих європейських стандартiв, на замiну якого в рамках реалiзацiї цього акта законодавства Європейського Союзу в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу опублiковано оновлений перелiк гармонiзованих європейських стандартiв.
Якщо в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу пiсля затвердження перелiку нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, розробленого на основi акта законодавства Європейського Союзу, у рамках реалiзацiї цього акта законодавства Європейського Союзу опублiковано оновлений перелiк гармонiзованих європейських стандартiв, на його основi формується перелiк нацiональних стандартiв та оновлюються шляхом затвердження не пiзнiше чотирьох мiсяцiв з дати опублiкування перелiку гармонiзованих європейських стандартiв.
Якщо перелiк гармонiзованих європейських стандартiв, опублiкований у рамках реалiзацiї акта законодавства Європейського Союзу, скасовано, наказ вiдповiдного державного органу, яким затверджено перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, розробленого на основi цього акта законодавства Європейського Союзу, не пiзнiше одного мiсяця з дати скасування перелiку гармонiзованих європейських стандартiв визнається таким, що втратив чиннiсть.
3. Для формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, застосовуються англомовнi версiї перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв.
4. У разi якщо до набрання чинностi технiчним регламентом, розробленим на основi акта законодавства Європейського Союзу, в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу не опублiковано перелiк гармонiзованих європейських стандартiв у рамках реалiзацiї вiдповiдного акта законодавства Європейського Союзу, перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування зазначеного технiчного регламенту затверджується вперше пiсля опублiкування вiдповiдного перелiку гармонiзованих європейських стандартiв.
5. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, до яких включено стандарти, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних iз нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв, вимогам певних технiчних регламентiв, ураховуються вiдомостi про перiоди надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування вiдповiдних гармонiзованих європейських стандартiв та обмеження в застосуваннi цих стандартiв чи їх окремих положень.
6. До перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, включаються лише нацiональнi стандарти, змiни та поправки до них, що є iдентичними вiдповiдним гармонiзованим європейським стандартам, змiнам та поправкам до них.
Якщо не всi гармонiзованi європейськi стандарти та/або змiни та поправки до них, включенi до перелiку гармонiзованих європейських стандартiв, на основi якого формується вiдповiдний перелiк нацiональних стандартiв, прийнято як iдентичнi нацiональнi стандарти та/або змiни та поправки до них, вiдповiднi державнi органи подають нацiональному органу стандартизацiї пропозицiї щодо проведення робiт з розроблення таких нацiональних стандартiв та/або змiн та поправок до них вiдповiдно до статтi 18 Закону України "Про стандартизацiю".
Перелiк нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчного регламенту, розробленого на основi акта законодавства Європейського Союзу, формується пiсля прийняття нацiональним органом стандартизацiї як нацiональних усiх гармонiзованих європейських стандартiв та/або змiн та поправок до них, включених до вiдповiдного перелiку гармонiзованих європейських стандартiв.
7. Якщо гармонiзований європейський стандарт прийнято як нацiональний стандарт рiзними методами (пiдтвердження та перекладом), допускається включати до вiдповiдних перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, одночасно декiлька таких нацiональних стандартiв.
Якщо європейський стандарт та змiни i поправки до нього прийнято як вiдповiднi окремi нацiональнi нормативнi документи (нацiональний стандарт та змiни i поправки до нього) i як один нацiональний нормативний документ (нацiональний стандарт зi змiнами та поправками), допускається включати до перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, одночасно декiлька таких нацiональних нормативних документiв, що є iдентичними вiдповiдним гармонiзованим європейським стандартам.
Якщо до перелiку гармонiзованих європейських стандартiв включено мiжнароднi стандарти, змiни та поправки до них, до вiдповiдного перелiку нацiональних стандартiв включаються нацiональнi стандарти, змiни та поправки до них, що є iдентичними вiдповiдним мiжнародним стандартам, змiнам та поправкам до них.
8. Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, повиннi максимально повно i точно вiдповiдати змiсту, формi та структурi вiдповiдних перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв.
Пiд час формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, не допускається:
скорочувати перелiки гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких вони формуються;
розмiщувати нацiональнi стандарти в порядку iншому, нiж порядок розмiщення вiдповiдних європейських стандартiв у перелiках гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких вони формуються;
включати iншi нацiональнi стандарти, крiм iдентичних вiдповiдним гармонiзованим європейським стандартам, включеним до перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких вони формуються.
Перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, складаються за формою, наведеною в додатку 1 до цих Правил, з урахуванням примiтки до додатка 1 щодо вiдмiнностей у формуваннi перелiкiв залежно вiд цiлей застосування стандартiв, включених до перелiкiв, якi визначенi пунктом 4 роздiлу I цих Правил.
У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, зазначаються тiльки позначення гармонiзованих європейських стандартiв та не зазначаються їх назви англiйською мовою.
У таблицi не наводяться позначення органiзацiй зi стандартизацiї, якi прийняли вiдповiднi європейськi та мiжнароднi стандарти (CEN, CENELEC, ETSI, ISO, IEC тощо).
9. У вступнiй частинi до перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, зазначається iнформацiя щодо перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких їх сформовано.
Така iнформацiя мiстить:
назву (назви) акта (актiв) законодавства Європейського Союзу, у рамках реалiзацiї якого (яких) було опублiковано вiдповiдний перелiк гармонiзованих європейських стандартiв;
дату та номер Офiцiйного вiснику Європейського Союзу, у якому опублiковано вiдповiдний перелiк гармонiзованих європейських стандартiв.
Наприклад: до цього перелiку включено нацiональнi стандарти, що є iдентичними гармонiзованим європейським стандартам, опублiкованим у рамках реалiзацiї Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради вiд 18 червня 2009 року про безпеку iграшок. Цей перелiк сформовано на основi перелiку гармонiзованих європейських стандартiв, опублiкованого в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу 2018/С 282/02 вiд 10 серпня 2018 року.
10. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, ураховуються примiтки, наведенi в перелiках гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких їх розроблено, за винятком примiток, у яких надається загальна довiдкова iнформацiя (щодо дiяльностi та адрес європейських органiзацiй зi стандартизацiї, мов прийняття гармонiзованих європейських стандартiв, зобов'язань Європейської Комiсiї тощо).
У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, до яких включено стандарти, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних з нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв, вимогам певних технiчних регламентiв, наводяться такi примiтки, якi застосовуються в перелiках гармонiзованих європейських стандартiв.
Примiтка 1. Дата припинення надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування замiненого стандарту спiвпадає з датою, з якої вiн скасовується та яка встановлюється вiдповiдною Європейською органiзацiєю зi стандартизацiї. У деяких випадках, як виняток, може бути встановлено iншу дату, до настання якої презумпцiя вiдповiдностi надається внаслiдок застосування як нового, так i замiненого стандарту.
Примiтка 2.1: Новий стандарт або стандарт iз змiнами має таку саму сферу застосування, що i замiнений стандарт. Iз зазначеного термiну припиняється надання презумпцiї вiдповiдностi суттєвим або iншим вимогам вiдповiдного технiчного регламенту (акта законодавства Європейського Союзу) унаслiдок застосування замiненого стандарту.
Примiтка 2.2: Новий стандарт має бiльш широку сферу застосування, нiж замiнений стандарт. Iз зазначеного термiну припиняється надання презумпцiї вiдповiдностi суттєвим або iншим вимогам вiдповiдного технiчного регламенту (акта законодавства Європейського Союзу) унаслiдок застосування замiненого стандарту.
Примiтка 2.3: Новий стандарт має бiльш вузьку сферу застосування, нiж замiнений стандарт. Iз зазначеного термiну припиняється надання презумпцiї вiдповiдностi суттєвим або iншим вимогам вiдповiдного технiчного регламенту (акта законодавства Європейського Союзу) унаслiдок застосування частково замiненого стандарту для продукцiї, на яку поширюється сфера застосування нового стандарту. Це не впливає на презумпцiю вiдповiдностi суттєвим або iншим вимогам вiдповiдного технiчного регламенту (акта законодавства Європейського Союзу) для продукцiї, на яку все ще поширюється сфера застосування частково замiненого стандарту, але не поширюється сфера застосування нового стандарту.
Примiтка 3: У разi прийняття змiни до стандарту стандарт, на який посилаються, є нацiональним (гармонiзованим європейським) стандартом з ранiше внесеними змiнами (у разi наявностi) та новою зазначеною змiною, тому замiнений стандарт є нацiональним (гармонiзованим європейським) стандартом iз змiнами, що були внесенi ранiше (у разi наявностi), але без нової наведеної змiни. Iз зазначеного термiну припиняється надання презумпцiї вiдповiдностi суттєвим або iншим вимогам вiдповiдного технiчного регламенту (акта законодавства Європейського Союзу) унаслiдок застосування замiненого стандарту.
11. Якщо на момент формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, до англомовних версiй перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких вони формуються, в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу опублiковано поправки (Corrigenda), що враховуються пiд час формування перелiкiв нацiональних стандартiв.
У таких випадках у вступнiй частинi до перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, розроблених на основi актiв законодавства Європейського Союзу, пiсля iнформацiї щодо перелiкiв гармонiзованих європейських стандартiв, на основi яких їх розроблено, додатково в круглих дужках зазначається iнформацiя щодо врахованої поправки.
Наприклад: Цей перелiк сформовано на основi перелiку гармонiзованих європейських стандартiв, опублiкованих в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу 2014/С 445/03 вiд 12 грудня 2014 року (з урахуванням поправки, опублiкованої в Офiцiйному вiснику Європейського Союзу 2015/С 113/01 вiд 08 травня 2015 року).
IV. Додатковi вимоги щодо формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу
1. Перелiки нацiональних стандартiв, для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, складаються за формою, наведеною в додатку 2 до цих Правил, з урахуванням примiтки до додатка 2 стосовно вiдмiнностей у формуваннi перелiкiв залежно вiд цiлей застосування стандартiв, включених до перелiкiв, якi визначенi пунктом 4 роздiлу I цих Правил.
Нацiональнi стандарти розмiщуються в таблицi в порядку зростання їх номерiв та рокiв їх прийняття.
2. У разi потреби вiдповiднi державнi органи звертаються до нацiонального органу стандартизацiї iз запитами щодо необхiдностi забезпечення перевiрки та перегляду тих стандартiв, включених до перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, якi частково вiдповiдають вимогам вiдповiдних технiчних регламентiв, на охоплення яких вони спрямованi.
3. Пiдставами для оновлення перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, є: прийняття змiн до технiчних регламентiв; прийняття нових нацiональних стандартiв, якi можуть застосовуватися для цiлей технiчних регламентiв; прийняття нацiональних стандартiв на замiну нацiональних стандартiв, включених до перелiкiв; прийняття змiн до нацiональних стандартiв, включених до перелiкiв тощо.
4. Якщо перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, формуються та затверджуються вперше, замiсть дати початку надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування нацiонального стандарту зазначається "Включено вперше".
Якщо перелiки нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, формуються та затверджується з метою оновлення, для нацiональних стандартiв або змiн та поправок до них, якi включено до перелiку вперше, замiсть дати початку надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування нацiональних стандартiв або змiн та поправок до них зазначається "Включено вперше".
Якщо до оновлених перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, включено стандарти на замiну стандартiв, якi було включено до попереднiх перелiкiв, наводяться позначення замiнених нацiональних стандартiв та дати припинення надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок їх застосування.
5. У перелiках нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв, крiм тих, якi розробленi на основi актiв законодавства Європейського Союзу, до яких включено стандарти, вiдповiднiсть яким надає презумпцiю вiдповiдностi продукцiї, пов'язаних iз нею процесiв або методiв виробництва чи iнших об'єктiв вимогам технiчних регламентiв, у разi необхiдностi надання пояснень щодо застосування нацiональних стандартiв вживаються, зокрема, примiтки, аналогiчнi примiткам 1, 2.1, 2.2, 2.3 та 3, наведеним у пунктi 10 роздiлу III цих Правил.
Виконувач обов'язкiв директора департаменту технiчного регулювання та iнновацiйної полiтики | Юрiй ПОПРУГА |
Додаток 1 до Правил формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв (пункт 8 роздiлу III) |
ПЕРЕЛIК
нацiональних стандартiв для цiлей
|
Додаток 2 до Правил формування перелiкiв нацiональних стандартiв для цiлей застосування технiчних регламентiв (пункт 1 роздiлу IV) |
ПЕРЕЛIК
нацiональних стандартiв для цiлей
![]() |
(назва технiчного регламенту, дата прийняття та номер нормативно-правового акта, яким його затверджено) |
N | Позначення нацiонального стандарту | Назва нацiонального стандарту | Дата початку надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування нацiонального стандарту | Позначення замiненого нацiонального стандарту | Дата припинення надання презумпцiї вiдповiдностi внаслiдок застосування замiненого нацiонального стандарту |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Примiтка. | 1. Графи 1 - 3 включаються до таблицi обов'язково, графи 4 - 6 та iншi графи включаються до таблицi в разi необхiдностi залежно вiд цiлей застосування нацiональних стандартiв, включених до перелiку. |