ПРАВЛIННЯ НАЦIОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
вiд 29 квiтня 2022 року | N 88 |
---|
Про внесення змiн до постанови Правлiння
Нацiонального банку України вiд 24 лютого 2022 року N 18
Вiдповiдно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Нацiональний банк України", з метою визначення особливостей функцiонування грошово-кредитного та валютного ринкiв в умовах воєнного стану Правлiння Нацiонального банку України постановляє:
1. Унести до постанови Правлiння Нацiонального банку України вiд 24 лютого 2022 року N 18 "Про роботу банкiвської системи в перiод запровадження воєнного стану" (зi змiнами) такi змiни:
1) постанову пiсля пункту 52 доповнити новим пунктом 53 такого змiсту:
"53. Заборонити видачу банками ощадних сертифiкатiв, що номiнованi в iноземнiй валютi.";
2) постанову пiсля пункту 123 доповнити п'ятьма новими пунктами 124 - 128 такого змiсту:
"124. Банки-емiтенти для списання/зарахування з рахунку/на рахунок клiєнта коштiв за операцiями, здiйсненими з використанням електронних платiжних засобiв, якщо валюта, в якiй проводиться мiжбанкiвський переказ, не збiгається з валютою рахунку клiєнта, використовують:
1) курс гривнi до iноземної валюти, що не може перевищувати бiльше нiж на 10 % офiцiйний курс Нацiонального банку України, який дiє в день вiдображення банком операцiї, - у разi списання з рахунку клiєнта коштiв у гривнi, якщо мiжбанкiвський переказ за такою операцiєю клiєнта здiйснюється в iноземнiй валютi;
2) курс гривнi до iноземної валюти, що не нижчий, нiж офiцiйний курс Нацiонального банку України, який дiє в день вiдображення банком операцiї, - у разi списання з рахунку клiєнта коштiв в iноземнiй валютi, якщо мiжбанкiвський переказ за такою операцiєю клiєнта здiйснюється в гривнi або в разi зарахування на рахунок клiєнта коштiв у нацiональнiй валютi, якщо мiжбанкiвський переказ за такою операцiєю здiйснюється в iноземнiй валютi.
125. Банкам забороняється укладати деривативнi контракти грошового ринку (крiм свопiв), на пiдставi яких виникають обов'язки в сторiн цього контракту щодо купiвлi, продажу iноземної валюти / банкiвських металiв за гривню, а також деривативнi контракти грошового ринку (крiм свопiв), базовим показником яких є курс iноземної валюти до гривнi, валютний iндекс (курси декiлькох валют), виражений в гривнi, цiна на банкiвськi метали - у гривнi.
126. Нацiональний банк України на перiод дiї цiєї постанови встановлює лiмiти вiдкритої валютної позицiї та доводить їх вiдома банкiв не пiзнiше нiж за два днi до дати введення їх у дiю.
127. Нацiональний банк України з 04 травня 2022 року встановлює для банкiв такi лiмiти вiдкритої валютної позицiї:
1) лiмiт загальної довгої вiдкритої валютної позицiї банку (Л13-1) - не бiльше 5 %;
2) лiмiт загальної короткої вiдкритої валютної позицiї банку (Л13-2) - не бiльше 5 %.
128. Банк, який працює згiдно з графiком приведення загальної довгої вiдкритої валютної позицiї банку до встановленого значення лiмiту Л13-1 та/або графiком приведення загальної короткої вiдкритої валютної позицiї банку до встановленого значення лiмiту Л13-2, за потреби протягом трьох мiсяцiв iз дати припинення або скасування воєнного стану в Українi подає до Нацiонального банку України оновлений план заходiв та/або графiк щодо усунення такого перевищення з урахуванням розмiрiв лiмiтiв вiдкритої валютної позицiї банку, установлених у пунктi 127 цiєї постанови.".
2. Постанова набирає чинностi з дня, наступного за днем її офiцiйного опублiкування.
Голова | Кирило ШЕВЧЕНКО |