КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 20 травня 2022 р. | N 615 |
---|
Про внесення змiн до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 27 сiчня 1995 р. N 57 i вiд 3 березня 2022 р. N 194
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Внести до постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 сiчня 1995 р. N 57 "Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України" (ЗП України, 1995 р., N 4, ст. 92; Офiцiйний вiсник України, 2010 р., N 65, ст. 2239; 2022 р., N 25, ст. 1346, N 29, ст. 1566, N 30, ст. 1615, N 31, ст. 1648) i вiд 3 березня 2022 р. N 194 "Деякi питання бронювання вiйськовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану" (Офiцiйний вiсник України, 2022 р., N 25, ст. 1274, ст. 1305) змiни, що додаються.
2. Установити, що вiдстрочки вiд призову, якi були наданi вiйськовозобов'язаним рiшеннями Мiнiстерства iнфраструктури, обласних, Київської мiської вiйськових адмiнiстрацiй до набрання чинностi цiєю постановою, є чинними протягом строку, на який вони наданi.
Прем'єр-мiнiстр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Iнд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 20 травня 2022 р. N 615 |
ЗМIНИ,
що вносяться до постанов Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 27 сiчня 1995 р. N 57 i вiд 3 березня 2022 р. N 194
1. Правила перетинання державного кордону громадянами України, затвердженi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27 сiчня 1995 р. N 57, доповнити пунктами 28 - 211 такого змiсту:
"28. У разi введення в Українi воєнного стану пропуск водiїв, що здiйснюють перевезення медичних вантажiв, вантажiв гуманiтарної допомоги автомобiльними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, а також населення України, через державний кордон здiйснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявностi вiдповiдних рiшень про виїзд за межi України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявностi iнформацiї про особу у вiдповiднiй iнформацiйнiй системi, адмiнiстратором якої є Укртрансбезпека.
Рiшення про виїзд за межi України водiїв, що здiйснюють перевезення для потреб Збройних Сил, iнших утворених вiдповiдно до законiв України вiйськових формувань, а також медичних вантажiв, вантажiв гуманiтарної допомоги автомобiльними транспортними засобами, приймається Мiнiнфраструктури або обласними, Київською мiською вiйськовими адмiнiстрацiями за наявностi вiдповiдного обґрунтування щодо обсягiв вантажiв та кiлькостi транспортних засобiв, необхiдних для їх перевезення, у листах вiд будь-якого з таких органiв, пiдприємств, установ, органiзацiй, закладiв:
вiйськових, правоохоронних органiв;
вiйськових адмiнiстрацiй;
медичних закладiв;
вiдправникiв чи отримувачiв гуманiтарної допомоги.
Рiшення про виїзд за межi України, яке дає можливiсть перетину державного кордону, приймається на строк не бiльше шести мiсяцiв.
Мiнiнфраструктури або обласнi, Київська мiська вiйськовi адмiнiстрацiї надсилають до Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби рiшення про виїзд за межi України зазначених в абзацi першому цього пункту осiб для врахування пiд час їх виїзду за межi України.
Особи, зазначенi в абзацi першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не бiльше 30 календарних днiв з дня перетину державного кордону.
У разi перевищення строкiв перебування осiб за кордоном та/або змiни мети виїзду за кордон, що встановленi цим пунктом, Мiнiнфраструктури та вiйськовi адмiнiстрацiї скасовують своє рiшення про виїзд за межi України вiдповiдних осiб протягом семи робочих днiв з моменту встановлення фактiв зазначених порушень.
У разi непiдтвердження мети поїздки уповноваженi службовi особи Держприкордонслужби вiдмовляють особам, зазначеним в абзацi першому цього пункту, у перетинаннi державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статтi 14 Закону України "Про прикордонний контроль".
29. У разi введення в Українi воєнного стану пропуск через державний кордон водiїв транспортних засобiв суб'єктiв господарювання, якi мають лiцензiю на право провадження господарської дiяльностi з мiжнародних перевезень вантажiв та пасажирiв автомобiльним транспортом (далi - лiцензiати), здiйснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетину державного кордону України та за наявностi iнформацiї про особу у вiдповiднiй iнформацiйнiй системi, адмiнiстратором якої є Укртрансбезпека.
Iнформацiя про водiїв, зазначених в абзацi першому цього пункту, вноситься до вiдповiдної iнформацiйної системи, адмiнiстратором якої є Укртрансбезпека, на пiдставi заявки лiцензiата.
Перетин державного кордону здiйснюється особою, зазначеною в абзацi першому цього пункту, лише на транспортному засобi, який є засобом провадження господарської дiяльностi лiцензiата, повна маса якого становить 3500 кiлограмiв та бiльше.
Укртрансбезпека проводить перевiрку iнформацiї про транспортний засiб на основi даних, що мiстяться в Єдиному державному реєстрi транспортних засобiв, та вносить вiдповiднi данi до Єдиного комплексу iнформацiйних систем Укртрансбезпеки.
На одному транспортному засобi державний кордон можуть одночасно перетинати:
один водiй на вантажному транспортному засобi лiцензiата;
два водiї на пасажирському транспортному засобi (автобусi) лiцензiата.
Особи, зазначенi в абзацi першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не бiльше 45 календарних днiв з дня перетину державного кордону.
У разi перевищення строкiв перебування осiб за кордоном, установлених цим пунктом, Укртрансбезпека може припинити доступ вiдповiдного лiцензiата до Єдиного комплексу iнформацiйних систем Укртрансбезпеки на три мiсяцi.
Рiшення про припинення доступу лiцензiата до Єдиного комплексу iнформацiйних систем Укртрансбезпеки приймається комiсiєю, до складу якої можуть залучатися представники Мiнiнфраструктури та iнших органiв державної влади.
Рiшення про припинення доступу лiцензiата до Єдиного комплексу iнформацiйних систем Укртрансбезпеки затверджується наказом Голови Укртрансбезпеки.
Наказ про припинення доступу лiцензiата до Єдиного комплексу iнформацiйних систем Укртрансбезпеки оприлюднюється наступного дня пiсля його видання на офiцiйному веб-сайтi Укртрансбезпеки та надсилається лiцензiату на електронну адресу (у разi наявностi), що мiститься в лiцензiйнiй справi.
У разi непiдтвердження мети поїздки уповноваженi службовi особи Держприкордонслужби вiдмовляють особам, зазначеним в абзацi першому цього пункту, в перетинаннi державного кордону в порядку, визначеному частиною першою статтi 14 Закону України "Про прикордонний контроль".
210. У разi введення в Українi воєнного стану пропуск працiвникiв пiдприємств залiзничного транспорту, якi забезпечують функцiонування та безперебiйну роботу залiзницi, через державний кордон здiйснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявностi вiдповiдних рiшень про виїзд за межi України та виконання правил перетину державного кордону України.
Рiшення про виїзд за межi України працiвникiв пiдприємств залiзничного транспорту, якi забезпечують функцiонування та безперебiйну роботу залiзницi, приймається:
щодо працiвникiв АТ "Українська залiзниця" та пiдприємств залiзничного транспорту, що належать до сфери управлiння Мiнiнфраструктури, - Мiнiнфраструктури;
щодо працiвникiв пiдприємств, для яких вантажний залiзничний транспорт не є основним видом дiяльностi, - обласними, Київською мiською вiйськовими адмiнiстрацiями за мiсцезнаходженням таких пiдприємств.
Рiшення про виїзд за межi України приймається на строк не бiльше шести мiсяцiв на пiдставi листiв пiдприємств залiзничного транспорту, в яких мiстяться вiдповiднi обґрунтування та наявнi пiдтвердження обсягiв перевезень вантажiв залiзничним транспортом в перiод воєнного стану.
211. У разi введення в Українi воєнного стану пропуск спортсменiв, якi включенi до складу нацiональних збiрних команд України з олiмпiйських, неолiмпiйських видiв спорту та видiв спорту осiб з iнвалiднiстю; тренерiв iз складу нацiональних збiрних команд України, якi забезпечують пiдготовку спортсменiв, включених до складу нацiональних збiрних команд України з олiмпiйських, неолiмпiйських видiв спорту та видiв спорту осiб з iнвалiднiстю; спортивних суддiв та iнших фахiвцiв, що забезпечують, зокрема, органiзацiйне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопiнговий контроль тощо пiдготовки спортсменiв, якi включенi до складу нацiональних збiрних команд України з олiмпiйських, неолiмпiйських видiв спорту та видiв спорту осiб з iнвалiднiстю, через державний кордон здiйснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетину державного кордону України та наявностi пiдтвердних документiв щодо участi в офiцiйних мiжнародних спортивних змаганнях та навчально-тренувальних зборах, що проводяться за кордоном.
Пiдтвердними документами, зазначеними в абзацi першому цього пункту, є рiшення Мiнмолодьспорту щодо включення до складу учасникiв спортивного заходу.
Особи, зазначенi в абзацi першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не бiльше 30 календарних днiв з дня перетину державного кордону, але не менше строку проведення заходу, визначеного в Єдиному календарному планi фiзкультурно-оздоровчих та спортивних заходiв України на вiдповiдний рiк. Строк перебування за кордоном може бути збiльшений у разi, коли зазначенi особи братимуть участь в iншому спортивному заходi в iншiй країнi, визначенiй Єдиним календарним планом фiзкультурно-оздоровчих та спортивних заходiв України на вiдповiдний рiк, який починається протягом 10 робочих днiв з дня завершення попереднього спортивного заходу.
У разi непiдтвердження мети поїздки уповноваженi службовi особи Держприкордонслужби вiдмовляють у перетинаннi державного кордону особам, зазначеним в абзацi першому цього пункту, в порядку, визначеному частиною першою статтi 14 Закону України "Про прикордонний контроль".".
2. Пункт 7 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 березня 2022 р. N 194 виключити.