ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо особливостей дiяльностi фiнансового сектору у зв'язку iз введенням воєнного стану в Українi
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести змiни до таких законодавчих актiв України:
1. Друге i третє речення частини другої статтi 386 Господарського кодексу України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2003 р., NN 18 - 22, ст. 144) виключити.
2. Абзаци шостий i сьомий частини першої статтi 2 Закону України "Про режим iноземного iнвестування" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1996 р., N 19, ст. 80; 2009 р., N 52, ст. 763) викласти в такiй редакцiї:
"грошових вимог та права на вимоги виконання договiрних зобов'язань;
прав iнтелектуальної власностi, вартiсть яких в iноземнiй валютi пiдтверджена згiдно iз законами (процедурами) країни iнвестора або мiжнародними торговельними звичаями, а також пiдтверджена експертною оцiнкою в Українi, включаючи легалiзованi на територiї України авторськi права, права на винаходи, кориснi моделi, промисловi зразки, знаки для товарiв i послуг, ноу-хау тощо".
3. У Законi України "Про Нацiональний банк України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1999 р., N 29, ст. 238 iз наступними змiнами):
1) пункт 18 частини першої статтi 7 викласти в такiй редакцiї:
"18) здiйснює вiдповiдно до закону державну полiтику у сферi охорони державної таємницi, у тому числi в системi Нацiонального банку, бере участь в органiзацiйно-правових заходах щодо охорони державної таємницi";
2) в абзацi тридцятому пункту 1 частини першої статтi 15 слова "приймає рiшення" виключити;
3) пункт 10 частини десятої статтi 20 в редакцiї Закону України вiд 19 жовтня 2021 року N 1811-IX вважати пунктом 11;
4) частину першу статтi 42 доповнити пунктом 161 такого змiсту:
"161) веде пiд час особливого перiоду у визначеному ним порядку рахунки державних органiв, призначенi для забезпечення потреб держави у вiдсiчi збройної агресiї проти України або лiквiдацiї збройного конфлiкту та лiквiдацiї їх наслiдкiв, а також для благодiйних пожертв та гуманiтарної допомоги".
4. Роздiл IX "Прикiнцевi положення" Закону України "Про кредитнi спiлки" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2002 р., N 15, ст. 101 iз наступними змiнами) доповнити пунктами 8 - 15 такого змiсту:
"8. Установити, що у перiод дiї воєнного стану в Українi, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Українi" вiд 24 лютого 2022 року N 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Українi" вiд 24 лютого 2022 року N 2102-IX, спостережна рада кредитної спiлки має право прийняти рiшення про тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки.
Тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки передбачає, що кредитна спiлка не здiйснює дiяльностi щодо:
залучення та повернення внескiв (вкладiв) членiв кредитної спiлки на депозитнi рахунки, виплату процентiв на внески (вклади) членiв кредитної спiлки;
надання кредитiв членам кредитної спiлки, iншим кредитним спiлкам, оплати за дорученням своїх членiв вартостi товарiв, робiт i послуг у межах наданих таким членам кредитiв, крiм приймання платежiв у погашення заборгованостi за наданими кредитами;
замiни забезпечення виконання зобов'язань за кредитними договорами на суму забезпечення, що є меншою за суму заборгованостi за кредитним договором, крiм випадкiв, якщо заставлене майно було втрачено/пошкоджено внаслiдок воєнних дiй;
виплати бонусiв, премiй та iнших додаткових матерiальних винагород особам, якi перебувають у трудових вiдносинах iз кредитною спiлкою, крiм виплат, якi є фiксованими складовими винагороди таким особам;
збiльшення обсягiв капiтальних iнвестицiй за основними засобами та нематерiальними активами, що забезпечують дiяльнiсть кредитної спiлки, але не забезпечують отримання доходу, крiм нерухомого майна, що перейшло у власнiсть кредитної спiлки на пiдставi реалiзацiї прав заставодержателя вiдповiдно до умов договору застави;
подання фiнансової звiтностi та iнших звiтних даних до Нацiонального банку України.
Тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки може тривати протягом строку, який починається з дати, з якої кредитна спiлка тимчасово зупинила свою дiяльнiсть, i закiнчується iз спливом 90 календарних днiв пiсля припинення або скасування воєнного стану в Українi.
9. Кредитна спiлка зобов'язана протягом п'яти робочих днiв з дня прийняття спостережною радою рiшення про тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки повiдомити Нацiональний банк України про таке рiшення та оприлюднити його на своєму веб-сайтi (за наявностi технiчної можливостi). Таке повiдомлення має мiстити iнформацiю про дату, з якої кредитна спiлка тимчасово зупиняє свою дiяльнiсть, та протокол або копiю протоколу засiдання спостережної ради, яким оформлено прийняття вiдповiдного рiшення.
10. Протягом перiоду тимчасового зупинення дiяльностi кредитна спiлка здiйснює розрахунки виключно через її поточнi рахунки в банку.
11. Кредитна спiлка, спостережна рада якої прийняла рiшення про тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки, вiдновлює свою дiяльнiсть на 91 календарний день пiсля припинення або скасування воєнного стану в Українi без необхiдностi прийняття рiшення спостережної ради про вiдновлення дiяльностi кредитної спiлки.
Спостережна рада кредитної спiлки може прийняти рiшення про вiдновлення дiяльностi кредитної спiлки ранiше строку, встановленого абзацом першим цього пункту.
У такому разi кредитна спiлка зобов'язана протягом п'яти календарних днiв з дня прийняття вiдповiдного рiшення спостережної ради повiдомити Нацiональний банк України про вiдновлення своєї дiяльностi та оприлюднити вiдповiдне рiшення на своєму веб-сайтi (за наявностi технiчної можливостi). Таке повiдомлення має мiстити iнформацiю про дату, з якої кредитна спiлка вiдновлює свою дiяльнiсть, та протокол або копiю протоколу засiдання спостережної ради, яким оформлено прийняття вiдповiдного рiшення.
Пiсля вiдновлення дiяльностi кредитної спiлки всi зобов'язання за договорами, строк виконання яких настав протягом перiоду тимчасового зупинення дiяльностi кредитної спiлки, пiдлягають виконанню в повному обсязi.
Строк повернення внескiв (вкладiв) членiв кредитної спiлки та виплати процентiв, нарахованих на внески (вклади) членiв кредитної спiлки, який припадає на перiод тимчасового зупинення дiяльностi кредитної спiлки, вважається таким, що настає на 121 календарний день пiсля припинення чи скасування воєнного стану в Українi або на 31 календарний день iз дня вiдновлення дiяльностi кредитної спiлки за рiшенням її спостережної ради.
12. Пiсля вiдновлення своєї дiяльностi кредитна спiлка зобов'язана подавати фiнансову звiтнiсть та звiтнi данi до Нацiонального банку України у строки, визначенi нормативно-правовими актами Нацiонального банку України.
13. Кредитна спiлка, спостережна рада якої прийняла рiшення про тимчасове зупинення дiяльностi кредитної спiлки, зобов'язана протягом 30 календарних днiв з дня вiдновлення своєї дiяльностi подати до Нацiонального банку України план вiдновлення дiяльностi кредитної спiлки (далi - план вiдновлення дiяльностi), складений згiдно з вимогами, встановленими нормативно-правовими актами Нацiонального банку України.
Нацiональний банк України протягом 15 робочих днiв з дня отримання плану вiдновлення дiяльностi оцiнює його та повiдомляє про прийнятнiсть плану вiдновлення дiяльностi або надає кредитнiй спiлцi зауваження до плану вiдновлення дiяльностi. Кредитна спiлка зобов'язана врахувати наданi зауваження та подати до Нацiонального банку України доопрацьований план вiдновлення дiяльностi протягом 15 робочих днiв з дня отримання зауважень Нацiонального банку України. Якщо Нацiональний банк України не повiдомив кредитну спiлку про прийнятнiсть плану вiдновлення дiяльностi та не надав зауважень до плану вiдновлення дiяльностi / доопрацьованого плану вiдновлення дiяльностi у зазначений строк, такий план вiдновлення дiяльностi вважається прийнятним.
Дiя цього пункту не поширюється на кредитнi спiлки, якi вiдновили свою дiяльнiсть до дня припинення або скасування воєнного стану в Українi.
14. Нацiональний банк України має право застосувати до кредитної спiлки, яка порушила вимоги пунктiв 8 - 13 цього роздiлу, заходи впливу вiдповiдно до закону.
15. Установити, що у разi завершення строку повноважень членiв спостережної ради, членiв ревiзiйної комiсiї кредитної спiлки до завершення чи скасування воєнного стану в Українi повноваження таких членiв спостережної ради, членiв ревiзiйної комiсiї продовжуються в повному обсязi до дати проведення загальних зборiв членiв кредитної спiлки у порядку, встановленому цим Законом".
5. Роздiл VII "Прикiнцевi та перехiднi положення" Закону України "Про обов'язкове страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2005 р., N 1, ст. 1 iз наступними змiнами) доповнити пунктом 112 такого змiсту:
"112. Установити, що на перiод дiї воєнного стану в Українi, введеного Указом Президента України вiд 24 лютого 2022 року N 64/2022 "Про введення воєнного стану в Українi", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Українi" вiд 24 лютого 2022 року N 2102-IX, президiя МТСБУ, а якщо повноважне засiдання президiї МТСБУ не скликається протягом 14 днiв - дирекцiя МТСБУ має право прийняти рiшення про направлення вiльних до розмiщення коштiв централiзованих страхових резервних фондiв, створених при МТСБУ, для придбання облiгацiй внутрiшньої державної позики "Вiйськовi облiгацiї".
6. Частину четверту статтi 6 Закону України "Про систему гарантування вкладiв фiзичних осiб" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2012 р., N 50, ст. 564 iз наступними змiнами):
"4. Нормативно-правовi акти Фонду, крiм випадкiв, передбачених абзацом другим цiєї частини, пiдлягають державнiй реєстрацiї в порядку, встановленому законодавством.
Нормативно-правовi акти Фонду щодо особливостей функцiонування системи гарантування вкладiв фiзичних осiб, виведення неплатоспроможних банкiв з ринку та здiйснення лiквiдацiї банкiв в умовах воєнного стану чи пiд час особливого перiоду набирають чинностi з дня їх офiцiйного опублiкування, якщо бiльш пiзнiй строк набрання чинностi не передбачений таким актом. Офiцiйним опублiкуванням такого нормативно-правового акта Фонду вважається перше опублiкування його повного тексту в одному з перiодичних друкованих видань - "Офiцiйному вiснику України", газетах "Урядовий кур'єр", "Голос України" або перше розмiщення на офiцiйному веб-сайтi Фонду".
7. В абзацi першому пункту 2 статтi 31 Закону України "Про фiнансову реструктуризацiю" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2016 р., N 32, ст. 555; 2019 р., N 42, ст. 237) слова "через шiсть рокiв з дня набрання ним чинностi" замiнити цифрами та словами "1 сiчня 2028 року".
8. У Законi України "Про валюту i валютнi операцiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2018 р., N 30, ст. 239 iз наступними змiнами):
1) частину другу статтi 1 пiсля абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змiсту:
"Термiни "користувач" та "платiжний рахунок" вживаються в цьому Законi у значеннях, визначених Законом України "Про платiжнi послуги".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий i шостий вважати вiдповiдно абзацами шостим i сьомим;
2) абзац третiй частини сьомої статтi 11 викласти в такiй редакцiї:
"Уповноваженi установи на безоплатнiй основi обмiнюються iнформацiєю про належнiсть рахункiв клiєнтiв або користувачiв, вiдкритих у цих установах, до банкiвських рахункiв, платiжних рахункiв, власниками яких є нерезиденти, з метою здiйснення валютного нагляду за валютними операцiями, що здiйснюються через цi уповноваженi установи. Нацiональний банк України встановлює порядок ведення та використання уповноваженими установами записiв реєстру рахункiв iнформацiйної системи, що забезпечує збирання, накопичення, зберiгання, доступ та використання уповноваженими установами iнформацiї про належнiсть рахункiв до банкiвських рахункiв, платiжних рахункiв, власниками яких є нерезиденти".
9. У Законi України "Про платiжнi послуги" вiд 30 червня 2021 року N 1591-IX:
1) статтю 2 доповнити частиною четвертою такого змiсту:
"4. У разi запровадження Нацiональним банком України заходiв захисту вiдповiдно до Закону України "Про валюту i валютнi операцiї" норми цього Закону застосовуються пiд час проведення платiжних операцiй, надання фiнансових платiжних послуг з урахуванням таких заходiв захисту";
2) в абзацi першому пункту 1 роздiлу VIII "Прикiнцевi та перехiднi положення" слова i цифри "через 12 мiсяцiв з дня набрання ним чинностi" замiнити словами i цифрами "з 1 грудня 2022 року".
10. Пункт 1 Закону України "Про захист iнтересiв суб'єктiв подання звiтностi та iнших документiв у перiод дiї воєнного стану або стану вiйни" вiд 3 березня 2022 року N 2115-IX доповнити пiдпунктами 6 i 7 такого змiсту:
"6) дiя пiдпунктiв 1 i 4 цього пункту не поширюється на подання до Нацiонального банку України банками, iншими фiнансовими установами, особами, якi здiйснюють дiяльнiсть на ринках фiнансових послуг, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональний банк України, та iншими особами, дiяльнiсть яких перевiряється Нацiональним банком України вiдповiдно до закону (далi - пiднагляднi Нацiональному банку України особи), звiтностi (iншої, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть) та iншої iнформацiї i документiв, на оприлюднення такої звiтностi, а також на перевiрку своєчасностi та повноти її подання.
Пiднагляднi Нацiональному банку України особи:
подають до Нацiонального банку України звiтнiсть (iншу, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть) та оприлюднюють її вiдповiдно до вимог щодо складання, подання та оприлюднення звiтностi, встановлених Нацiональним банком України;
зобов'язанi подавати до Нацiонального банку України (у тому числi на його запит або вимогу) iншу iнформацiю та документи вiдповiдно до встановлених законодавством України вимог.
Пiднаглядним Нацiональному банку України особам, якi протягом 30 календарних днiв пiсля закiнчення граничного строку, встановленого законодавством, не подали звiтнiсть, визначену абзацом третiм цього пiдпункту, забороняється укладати новi договори про надання фiнансових послуг та вносити змiни до чинних договорiв щодо збiльшення їхнiх зобов'язань за такими договорами. Право зазначених у цьому абзацi осiб укладати новi договори про надання фiнансових послуг та вносити змiни до чинних договорiв щодо збiльшення їхнiх зобов'язань за такими договорами вiдновлюється з дня, наступного за днем подання до Нацiонального банку України звiтностi вiдповiдно до вимог, встановлених Нацiональним банком України.
До пiднаглядних Нацiональному банку України осiб, мiсцезнаходженням яких є населенi пункти територiальних громад, включенi до перелiку територiальних громад, якi розташованi в районi проведення воєнних (бойових) дiй або якi перебувають у тимчасовiй окупацiї, оточеннi (блокуваннi), що формується у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України, на перiод перебування територiальної громади у такому перелiку та протягом трьох мiсяцiв пiсля її виключення з цього перелiку не застосовуються передбаченi законом заходи впливу за неподання чи несвоєчасне подання звiтностi, iншої iнформацiї та/або документiв, визначених абзацами третiм i четвертим цього пiдпункту;
7) дiя пiдпунктiв 1 i 4 цього пункту не поширюється на подання до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку учасниками ринкiв капiталу та професiйними учасниками органiзованих товарних ринкiв, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку, звiтних даних та iншої звiтностi (iншої, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть), на розкриття таких даних, а також на перевiрку своєчасностi та повноти їх подання.
Учасники ринкiв капiталу та професiйнi учасники органiзованих товарних ринкiв, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку:
подають до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку звiтнi данi та iншу звiтнiсть (iншу, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть), а також у iнший спосiб розкривають їх вiдповiдно до вимог, встановлених Нацiональною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку;
зобов'язанi подавати Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку (у тому числi на її запит або вимогу) iншу iнформацiю та документи вiдповiдно до встановлених законодавством України вимог.
Учасникам ринкiв капiталу та професiйним учасникам органiзованих товарних ринкiв, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку, якi протягом 30 календарних днiв пiсля закiнчення граничного строку, встановленого законодавством, не подали звiтнiсть, визначену абзацом третiм цього пiдпункту, забороняється укладати будь-якi новi договори у процесi провадження професiйної дiяльностi на ринках капiталу та органiзованих товарних ринках та вносити змiни до чинних договорiв щодо збiльшення їхнiх зобов'язань за такими договорами. Право зазначених у цьому абзацi осiб укладати будь-якi новi договори у процесi провадження професiйної дiяльностi на ринках капiталу та органiзованих товарних ринках та вносити змiни до чинних договорiв щодо збiльшення їхнiх зобов'язань за такими договорами вiдновлюється з дня, наступного за днем подання до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку звiтностi вiдповiдно до вимог, встановлених Нацiональною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку.
До учасникiв ринкiв капiталу та професiйних учасникiв органiзованих товарних ринкiв, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку, мiсцезнаходженням яких є населенi пункти територiальних громад, включенi до перелiку територiальних громад, якi розташованi в районi проведення воєнних (бойових) дiй або якi перебувають у тимчасовiй окупацiї, оточеннi (блокуваннi), що формується у порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України, на перiод перебування територiальної громади у такому перелiку та протягом трьох мiсяцiв пiсля її виключення з цього перелiку не застосовуються передбаченi законом заходи впливу за неподання чи несвоєчасне подання звiтностi, iншої iнформацiї та/або документiв, визначених абзацами третiм i четвертим цього пiдпункту".
II. Прикiнцевi та перехiднi положення
1. Цей Закон набирає чинностi з дня, наступного за днем його опублiкування, крiм пункту 8 i пiдпункту 1 пункту 9 роздiлу I цього Закону, якi набирають чинностi з 1 грудня 2022 року.
2. Нацiональному банку України до 1 грудня 2022 року забезпечити прийняття нормативно-правових актiв, спрямованих на запровадження заходiв захисту, визначених Законом України "Про валюту i валютнi операцiї", що застосовуються пiд час проведення платiжних операцiй / надання фiнансових платiжних послуг у зв'язку з наявнiстю ознак та (або) обставин, передбачених Законом України "Про валюту i валютнi операцiї".
3. Установити, що:
1) нормативно-правовi акти Нацiонального банку України, прийнятi вiдповiдно до пункту 2 цього роздiлу i якими запроваджуються заходи захисту, що застосовуються пiд час проведення платiжних операцiй, надання фiнансових платiжних послуг, дiють до визнання їх Нацiональним банком України такими, що втратили чиннiсть;
2) Нацiональний банк України зобов'язаний оприлюднити нормативно-правовi акти, прийнятi вiдповiдно до пункту 2 цього роздiлу, не пiзнiше 1 грудня 2022 року;
3) до нормативно-правових актiв Нацiонального банку України, прийнятих вiдповiдно до пункту 2 цього роздiлу, не застосовуються положення Закону України "Про валюту i валютнi операцiї" щодо строку дiї заходу (заходiв) захисту та щодо надання звiту про запровадження заходу (заходiв) захисту, а також положення статтi 71 Закону України "Про Нацiональний банк України" щодо пiдтвердження наявностi ознак нестiйкого фiнансового стану банкiвської системи, обставин, що загрожують стабiльностi банкiвської та/або фiнансової системи країни, вiдповiдним рiшенням Ради з фiнансової стабiльностi.
4. Установити, що пiднагляднi Нацiональному банку України особи, визначенi пунктом 10 роздiлу I цього Закону, якi станом на день набрання чинностi цим Законом не здiйснювали подання до Нацiонального банку України звiтностi (iншої, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть), iншої iнформацiї i документiв та оприлюднення цiєї звiтностi, подають до Нацiонального банку України таку звiтнiсть, iншу iнформацiю i документи та оприлюднюють таку звiтнiсть вiдповiдно до вимог, встановлених Нацiональним банком України, протягом 60 календарних днiв з дня набрання чинностi цим Законом за весь перiод неподання звiтностi, iншої iнформацiї i документiв та неоприлюднення такої звiтностi.
5. Установити, що учасники ринкiв капiталу та професiйнi учасники органiзованих товарних ринкiв, державне регулювання та нагляд за дiяльнiстю яких здiйснює Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку, якi станом на день набрання чинностi цим Законом не здiйснювали подання до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку звiтних даних та iншої звiтностi (iншої, нiж фiнансова звiтнiсть та аудиторськi звiти за результатами обов'язкового аудиту рiчної фiнансової звiтностi (консолiдованої фiнансової звiтностi, якщо вiдповiдно до законодавства України необхiдно складати консолiдовану фiнансову звiтнiсть), iншої iнформацiї i документiв та розкриття таких звiтних даних (такої звiтностi), подають до Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку такi звiтнi данi (таку звiтнiсть), iншу iнформацiю i документи та розкривають такi звiтнi данi (таку звiтнiсть) вiдповiдно до вимог, встановлених Нацiональною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку, протягом 60 календарних днiв з дня набрання чинностi цим Законом за весь перiод неподання звiтних даних (звiтностi), iншої iнформацiї i документiв та нерозкриття таких звiтних даних (такої звiтностi).
6. Кабiнету Мiнiстрiв України у мiсячний строк з дня набрання чинностi цим Законом:
забезпечити прийняття нормативно-правових актiв, необхiдних для реалiзацiї цього Закону;
привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом.
7. Нацiональному банку України та Нацiональнiй комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку у мiсячний строк з дня набрання чинностi цим Законом привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом.
Президент України | В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ |
м. Київ
27 липня 2022 року
N 2463-IX