ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
17.08.2022 | N 15/15-02/7/2922 |
---|
Митницям |
У зв'язку з запитами суб'єктiв
зовнiшньоекономiчної дiяльностi з питань щодо
заповнення графи 43 митної декларацiї при iмпортi
товарiв за договорами, вiдмiнними вiд
купiвлi-продажу, або в митних режимах, вiдмiнних вiд
iмпорту, якi передбачають нарахування митних
платежiв, iнформуємо про таке.
Вiдповiдно до Порядку заповнення митних декларацiй на бланку єдиного адмiнiстративного документа, затвердженого наказом Мiнфiну вiд 30.05.2012 N 651, графа 43 заповнюється в разi заявлення товарiв у митний режим iмпорту або в iнший, вiдмiнний вiд митного режиму iмпорту, митний режим, зi справлянням митних платежiв.
У лiвому пiдроздiлi графи зазначається порядковий номер методу визначення митної вартостi, що використовувався.
У разi наявностi чинного рiшення про коригування митної вартостi товарiв у правому пiдроздiлi графи зазначається порядковий номер методу визначення митної вартостi, що використовувався митним органом.
Порядок та методи визначення митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України, встановленi роздiлом III Митного кодексу України (далi - Кодекс) i базуються на положеннях статтi VII ГАТТ, Угоди про застосування статтi VII ГАТТ (далi - Угода) та є однаковими для всiх товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України.
Вiдповiдно до норм Кодексу, Угоди "контрактна вартiсть" є первинною основою для визначення митної вартостi iмпортованих товарiв тобто цiна, фактично сплачена або пiдлягає сплатi, скоригована в разi потреби з урахуванням положень статтi 58 Кодексу (стаття 1 Угоди).
Якщо товари ввозяться не за договором купiвлi-продажу, застосування основного методу визначення митної вартостi товарiв за цiною договору (контракту) щодо товарiв, якi iмпортуються (вартiсть операцiї) не є можливим, вiдповiдно до частини 3 статтi 57 Кодексу у таких випадках мають застосовуватися другоряднi методи, зазначенi у пунктi 2 частини першої статтi 57 Кодексу.
Застосуванню другорядних методiв має передувати процедура консультацiй мiж митним органом та декларантом вiдповiдно до статтi 57 Кодексу, що дозволить обмiнятися наявною iнформацiєю за умови дотримання вимог конфiденцiйностi для визначення належної основи визначення вартостi для митних цiлей.
Дана позицiя також викладена в наказi Державної митної служби України вiд 01.07.2021 N 476 "Про затвердження Методичних рекомендацiй щодо роботи посадових осiб митних органiв з аналiзу, виявлення та оцiнки ризикiв при здiйсненнi контролю за правильнiстю визначення митної вартостi товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України", а саме п.п.3.3 п. 3 "у випадку, коли продаж на експорт в Україну вiдсутнiй, перший метод визначення митної вартостi товарiв (вартiсть операцiї) не може бути застосований".
З урахуванням викладеного, пiд час заповнення графи 43 митної декларацiї при iмпортi товарiв за договорами, вiдмiнними вiд купiвлi-продажу, або в митних режимах, вiдмiнних вiд iмпорту, але, якi передбачають нарахування митних платежiв, має зазначатися порядковий номер другорядного методу визначення митної вартостi товарiв.
В.о. Директора Департаменту митних платежiв, контролю митної вартостi та митно-тарифного регулювання ЗЕД | Дмитро ПАДУН |