МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
РIШЕННЯ
Київ
вiд 7 вересня 2000 року | N СП-7/2000/52-47 |
---|
Про порушення спецiального розслiдування щодо
iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв
1. Заява про проведення спецiального розслiдування та застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв.
Заява про проведення спецiального розслiдування та застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту магнезiальних вогнетривiв з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини була подана Українською Асоцiацiєю пiдприємств чорної металургiї (далi - заява).
В заявi стверджується, що ввезення в Україну магнезiальних вогнетривiв iз Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини заподiює значну шкоду нацiональним виробникам, та загрожує заподiянню її в майбутньому в разi незастосування заходiв по обмеженню стрiмкого росту щодо обсягiв iмпорту зазначеного товару в Україну.
Заява мiстить данi щодо стану нацiонального виробництва магнезiальних вогнетривiв та iмпорту їх з iнших країн, що вiдповiдають вимогам Закону України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну".
2. Товар, що є об'єктом спецiального розслiдування.
Вiдповiдно до заяви товар, iмпорт якого в Україну нiбито заподiює шкоду, є магнезiальнi вогнетриви походженням з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини. У заявi стверджується та доводиться, що магнезiальнi вогнетриви походженням з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини є подiбними магнезiальним вогнетривам нацiонального походження. У заявi вимагається, щоб спецiальне розслiдування було порушено щодо iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв походженням з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини. У цьому разi товаром, що має бути об'єктом розслiдування, є магнезiальнi вогнетриви походженням з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини.
Опис товару, що є об'єктом антидемпiнгового розслiдування:
- цегла вогнетривка (магнезiальнi вироби), блоки, плитки та аналогiчнi вогнетривкi керамiчнi будiвельнi матерiали, крiм виробiв з кремнеземистого кам'яного борошна або з аналогiчних кремнеземистих порiд, з вмiстом бiльше 50 мас. % елементiв Мg, Са, або Сr, взятих окремо або разом, у перерахунку на магнезит (МgО). карбiд (СаО) або хромiт (Сr2O3), що класифiкуються згiдно з Державним класифiкатором України "Українська класифiкацiя товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi" та мають код 6902 10 000.
3. Iмпорт в Україну товару, що має бути об'єктом спецiального розслiдування; заподiяння значної шкоди (загроза заподiяння значної шкоди); причинно-наслiдковий зв'язок мiж iмпортом i значною шкодою (загрозою її заподiяння).
У заявi стверджується, що протягом останнiх рокiв iмпорт в Україну магнезiальних вогнетривiв iз Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини зростає у значних обсягах, що заподiює та iснує загроза заподiяння значної шкоди нацiональним виробникам подiбного товару в майбутньому. Крiм цього, обсяги такого ввезення зростають у вiдносних або в абсолютних величинах стосовно обсягiв виробництва чи споживання в Українi магнезiальних вогнетривiв нацiонального походження. На пiдставi даних заявника було встановлено, що протягом 1997 - 1999 рокiв спостерiгається зростання обсягiв iмпорту в Україну товару, що є об'єктом цього спецiального розслiдування, з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини. Так, у порiвняннi з 1997 роком, в 1999 роцi обсяг iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини вирiс бiльш нiж в 5 разiв. При цьому темпи зростання є значними 446,26%. Внаслiдок такого iмпорту погiршилось виробниче, торговельне та фiнансове становище нацiональних виробникiв подiбного товару. Цей iмпорт також заподiює значну шкоду або загрожує заподiянням значної шкоди нацiональному товаровиробнику. У заявi також стверджується, що iснує причинно-наслiдковий зв'язок мiж iмпортом в Україну магнезiальних вогнетривiв iноземного походження та заподiянням шкоди нацiональному товаровиробнику.
4. Порушення та проведення спецiального розслiдування.
Розглянувши заяву Української Асоцiацiї пiдприємств чорної металургiї Мiжвiдомча комiсiя вважає, що iснують достатнi iнформацiя та докази для порушення та проведення спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини. Беручи до уваги зазначене та керуючись Законом України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну" Мiжвiдомча комiсiя ВИРIШИЛА:
4.1. Порушити спецiальне розслiдування щодо iмпорту в Україну магнезiальних вогнетривiв з Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки та Нiмеччини.
4.2. Мiнiстерству закордонних справ України нотифiкувати компетентнi органи Росiйської Федерацiї, Словацької Республiки, Нiмеччини та ЄС про це рiшення.
4.3. Заiнтересованi сторони можуть передавати до Мiнiстерства економiки України (адреса Мiнекономiки: 04655, МСП-04655, Київ-53, Львiвська площа, 8; Мiнiстерство економiки України, Управлiння торговельних обмежень та недобросовiсної конкуренцiї) iнформацiю, докази, вiдповiдi на запитальник, вимоги стосовно проведення слухань в Мiнекономiки тощо у 30-денний строк з дати опублiкування цього рiшення.
4.4. Мiнiстерству економiки України забезпечити публiкацiю цього рiшення у газетi "Урядовий кур'єр".
4.5. Це рiшення набирає чинностi з дня його опублiкування.
Перший заступник голови комiсiї | А. ГОНЧАРУК |