ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
м.Київ
вiд 12.09.2000 | N 249 |
---|
Про порядок пiдготовки угод з виробничої
кооперацiї
З метою реалiзацiї мiжурядових та мiжвiдомчих угод з виробничої кооперацiї НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про порядок формування мiжурядових та мiжвiдомчих угод з виробничої кооперацiї.
Голова Державного комiтету промислової полiтики | В.С.Новицький |
Додаток до наказу Державного комiтету промислової полiтики України вiд 12 вересня 2000 р. N 249 |
Положення
про порядок формування мiжурядових та мiжвiдомчих
угод з виробничої кооперацiї
1. Загальнi положення
1.1. Мiжвiдомчi угоди з виробничої кооперацiї формуються у вiдповiдностi з Мiжурядовою угодою про спiвробiтництво в галузi машинобудування (Москва, 24.09.93 р.), Угодою про загальнi умови та механiзм пiдтримки розвитку виробничої кооперацiї держав-учасниць СНД (Ашгабат, 23.12.93 р.) та двостороннiми мiжурядовими угодами про виробничу кооперацiю.
1.2. Мiжвiдомчi угоди з виробничої кооперацiї готуються на основi типового проекту, схваленого Протоколом про механiзм реалiзацiї Угоди про загальнi умови та механiзм пiдтримки розвитку виробничої кооперацiї держав-учасниць СНД (997_005) (Москва, 15.04.94).
1.3. Мiжвiдомчi угоди з виробничої кооперацiї укладаються мiж Державним комiтетом промислової полiтики України i мiнiстерствами (вiдомствами) держав-учасниць СНД та iнших держав, якi уклали двостороннi угоди про виробничу кооперацiю.
1.4. Положення визначає порядок пiдготовки пропозицiй при розробцi мiжурядових угод i формування мiжвiдомчих угод та перелiкiв продукцiї, що постачається, взаємно в рамках угод з виробничої кооперацiї, а також порядок взаємопоставок продукцiї (надання послуг) за узгодженими перелiками.
1.5. Органiзацiя робiт по пiдготовцi пропозицiй до мiжурядових угод, формуванню мiжвiдомчих угод та узгодженню перелiкiв продукцiї, що постачається взаємно, покладається на управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi.
2. Порядок пiдготовки пропозицiй до мiжурядових угод, формування мiжвiдомчих угод i перелiкiв продукцiї, що постачається взаємно, реєстрацiя угод
2.1. Суб'єкти господарської дiяльностi, що вiдносяться до сфери дiяльностi Держпромполiтики України (надалi - пiдприємства), формують пропозицiї щодо номенклатури та обсягiв взаємних поставок сировини, матерiалiв, комплектуючих виробiв (надання послуг), згiдно з затвердженими формами, та щорiчно надають до управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi до кiнця третього кварталу для подальшого опрацювання.
2.2. До сфери дiяльностi Держпромполiтики, крiм безпосередньо пiдпорядкованих пiдприємств, вiдносяться пiдприємства та органiзацiї всiх форм власностi, якi беруть участь (за їх згодою) в реалiзацiї мiжурядових та мiжвiдомчих угод за напрямками дiяльностi Комiтету.
2.3. Управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi опрацьовує пропозицiї пiдприємств, формує та надає сформованi перелiки продукцiї (надання послуг), що постачається взаємно:
в рамках Мiжурядової угоди про виробничу кооперацiю з Росiйською Федерацiєю до Мiнiстерства економiки України та приймає участь в проведеннi роботи по узгодженню зазначених перелiкiв з вiдповiдними мiнiстерствами (вiдомствами) Росiйської Федерацiї;
в рамках мiжвiдомчих угод з виробничої кооперацiї до вiдповiдних мiнiстерств (вiдомств) держав-учасниць СНД та iнших держав, якi уклали двостороннi мiжурядовi угоди про виробничу кооперацiю, та проводить роботу по узгодженню сформованих перелiкiв взаємопостачаємої продукцiї.
2.4. За поданням мiнiстерств (вiдомств) держав-учасниць СНД та iнших держав, якi уклали двостороннi мiжурядовi угоди про виробничу кооперацiю, своїх пропозицiй, управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi опрацьовує їх з пiдприємствами та органiзацiями, що вiдносяться до сфери дiяльностi Держпромполiтики України.
2.7. Пiсля пiдписання угод та перелiкiв продукцiї, що постачається взаємно, управлiння реєструє їх в Мiнекономiки України. Копiї укладених угод надаються до Державної митної служби України.
3. Порядок поставки продукцiї (надання послуг) за узгодженими перелiками
3.1. Управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi доводить номенклатуру та обсяги продукцiї, що постачається взаємно, до пiдприємств України.
3.2. Пiдприємства України самостiйно укладають договори (контракти) з пiдприємствами споживачами або постачальниками.
3.3. Згiдно з доведеною номенклатурою та обсягами взаємопостачаємої продукцiї пiдприємства подають до управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi оригiнали укладених договорiв (контрактiв), специфiкацiй та їх копiї для засвiдчення.
3.4. Засвiдченi договори (контракти) є пiдставою для митного оформлення та взаємопоставок продукцiї через митний кордон України без стягнення ввiзного та вивiзного мита, акцизного збору та iнших податкiв в рамках мiжвiдомчих угод та без стягнення податку на додану вартiсть та акцизiв в рамках мiжурядової угоди з Росiйською Федерацiєю.
4. Звiтнiсть та вiдповiдальнiсть
4.1. З метою забезпечення контролю за виконанням мiжурядових та мiжвiдомчих угод, пiдприємства, якi беруть участь у взаємопоставках продукцiї за узгодженими перелiками, подають кожного кварталу до управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi звiт згiдно затвердженої форми.
4.2. Пiдприємства, якi згiдно з укладеними мiжурядовими та мiжвiдомчими угодами постачають продукцiю за виробничою кооперацiєю, несуть вiдповiдальнiсть за повноту, вiрогiднiсть та своєчаснiсть надання iнформацiї.
Начальник управлiння розвитку експортного потенцiалу промисловостi | В.В.Повшедний |