ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
м.Київ
вiд 25.10.2000 | N 599 |
---|
Про затвердження Тимчасового порядку прийняття
Держмитслужбою об'єктiв митної iнфраструктури на
територiях спецiальних (вiльних) економiчних зон,
на яких запроваджується режим спецiальної митної
зони (спецiальний митний режим)
На виконання законiв України, якi визначають порядок утворення та функцiонування спецiальних (вiльних) економiчних зон, на територiях яких запроваджується режим спецiальної митної зони (спецiальний митний режим), в окремих регiонах України Н А К А З У Ю:
1. Затвердити Тимчасовий порядок прийняття Держмитслужбою об'єктiв митної iнфраструктури на територiях спецiальних (вiльних) економiчних зон, на яких запроваджується режим спецiальної митної зони (спецiальний митний режим), що додається.
2. Начальникам митниць:
2.1. Довести зазначений Тимчасовий порядок до мiсцевих органiв самоврядування та мiсцевих державних адмiнiстрацiй, органiв господарського розвитку й управлiння спецiальних (вiльних) економiчних зон.
2.2. Своєчасно iнформувати Держмитслужбу про дату остаточного обстеження й прийняття об'єктiв митної iнфраструктури на територiї спецiальних (вiльних) економiчних зон.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I.М.
Голова Служби | Ю.П.Соловков |
Затверджено наказом Держмитслужби України вiд 25 жовтня 2000 р. N 599 |
Тимчасовий порядок
прийняття Держмитслужбою об'єктiв митної
iнфраструктури на територiях спецiальних (вiльних)
економiчних зон, на яких запроваджується режим
спецiальної митної зони (спецiальний митний
режим)
Тимчасовий порядок прийняття Держмитслужбою об'єктiв митної iнфраструктури на територiях спецiальних (вiльних) економiчних зон, на яких запроваджується режим спецiальної митної зони (спецiальний митний режим) (далi - Тимчасовий порядок), розроблено вiдповiдно до Закону України "Про загальнi засади створення i функцiонування спецiальних (вiльних) економiчних зон", законiв України про створення спецiальних (вiльних) економiчних зон в окремих регiонах, Митного кодексу України та iнших законодавчих актiв з метою дотримання митними органами єдиної методологiї пiд час приймання Держмитслужбою об'єктiв митної iнфраструктури на територiях спецiальних (вiльних) економiчних зон.
Органiзацiя фiнансування робiт з облаштування об'єктiв митної iнфраструктури на територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони (далi - СЕЗ) здiйснюються органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ.
Пiдставою для обстеження та прийняття Держмитслужбою об'єктiв митної iнфраструктури на територiї СЕЗ є повiдомлення органу господарського розвитку й управлiння СЕЗ про завершення всiх робiт з облаштування територiї, об'єктiв митної iнфраструктури, про отримання необхiдних дозволiв державних органiв на експлуатацiю об'єктiв.
Для прийняття об'єктiв митної iнфраструктури Держмитслужбою чи за її дорученням регiональною митницею створюється комiсiя, до складу якої можуть входити представники центрального апарату Держмитслужби, регiональних митниць та митниць, мiсцевих держадмiнiстрацiй i органiв господарського розвитку й управлiння СЕЗ. Комiсiєю може проводитися попередня перевiрка стану готовностi до експлуатацiї об'єктiв митної iнфраструктури на територiї СЕЗ. За результатами попередньої перевiрки складається протокол, у якому мають бути вiдображенi виявленi недолiки з питань, якi вноситимуться до акта про прийняття об'єкта.
Прийняття об'єктiв митної iнфраструктури на територiї СЕЗ здiйснюється за актом, який складається комiсiєю, й у разi усунення всiх недолiкiв, виявлених пiд час попереднiх перевiрок, затверджується Держмитслужбою чи уповноваженою нею регiональною митницею.
Акт про прийняття в експлуатацiю об'єктiв митної iнфраструктури затверджується Держмитслужбою в разi дотримання таких вимог:
1. Територiя СЕЗ має бути огороджена по периметру таким чином, щоб забезпечувати запобiгання несанкцiонованому й неконтрольованому проникненню та перемiщенню на неї або за її межi фiзичних осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв. З урахуванням характеру виробництва, особливостей розташування на мiсцевостi, режиму пропуску на територiю СЕЗ тощо регiональна митниця може встановлювати додатковi вимоги до обладнання огорожi та забезпечення охорони територiї СЕЗ (наявнiсть договору зi службою охорони, якщо в пiдприємства вiдсутнi пiдроздiли, якi здiйснюють охорону територiї; освiтлення в нiчний час; застосування електронної системи охорони та спостереження; мобiльний контроль; установлення вишок для вiзуального спостереження).
2. Пункти пропуску через межi територiї спецiальної (вiльної) економiчної зони (контрольно-пропускнi пункти) установлюються для забезпечення можливостi здiйснення ефективного митного контролю пiд час перемiщення на територiю (з територiї) СЕЗ громадян, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв суб'єктiв господарювання СЕЗ. При встановленнi контрольно-пропускних пунктiв (далi - КПП) та визначеннi режиму їх роботи потрiбно враховувати рiзноманiтнi фактори та особливостi конкретної СЕЗ (iнтенсивнiсть та напрямки руху транспортних засобiв, пiшоходiв, початок та кiнець робочої змiни тощо). Залежно вiд цього режим роботи КПП може бути цiлодобовим, протягом робочого дня, протягом незначного часу з викликом iнспекторiв митницi або на початку та в кiнцi робочої змiни. Якщо перемiщення на територiю (з територiї) СЕЗ залiзничного транспорту та морських суден не буде носити безперервного характеру, то митний контроль i пропуск цих транспортних засобiв можна здiйснювати за викликом iнспекторiв митницi. Це забезпечить виконання завдань, покладених на митнi органи, оптимальною кiлькiстю особового складу та рiвномiрну завантаженiсть спiвробiтникiв. КПП та iншi споруди, призначенi для виконання службових обов'язкiв спiвробiтниками митницi, мають мiстити примiщення (з розрахунку 4 - 5,5 кв. м на посадову особу) з меблями, металевими шафами для зберiгання службової документацiї, митних забезпечень, зброї та засобiв захисту, засобами радiотелефонного зв'язку, ПЕОМ з локальною мережею для облiку товарiв, якi ввозяться на територiю/вивозяться з територiї СЕЗ, а також протипожежною та охоронною сигналiзацiєю. У разi потреби КПП доцiльно обладнати засобами спостереження за перемiщенням транспорту, морських плавзасобiв, товарiв через межi спецiальної (вiльної) економiчної зони та засобами обмеження таких перемiщень (датчиками, свiтлофорами тощо).
Слiд також передбачити кiмнату для особистого огляду громадян з урахуванням вимог статтi 32 Митного кодексу України.
3. Для розмiщення затриманих i конфiскованих товарiв, предметiв та автотранспортних засобiв потрiбно передбачити складське примiщення, розташоване на територiї СЕЗ i обладнане меблями й складським обладнанням, протипожежною та охоронною сигналiзацiєю.
4. Службовi та складськi примiщення, обладнання, засоби зв'язку й транспортнi засоби, потрiбнi виключно для здiйснення митного контролю та митного оформлення, надаються працiвникам митницi органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ на безоплатнiй основi.
5. Для митного огляду автомобiлiв та залiзничних вагонiв органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ обладнуються майданчики з оглядовою ямою, естакадою, вагами, iншими засобами контролю в разi потреби та засобами технiки безпеки.
6. Для забезпечення функцiонування СЕЗ та здiйснення митного контролю за перемiщенням товарiв через її межi органовi господарського розвитку й управлiння СЕЗ потрiбно:
передбачити передання в розпорядження митного органу автотранспортних засобiв для об'їзду територiї СЕЗ та проведення оперативних заходiв;
провести повну iнвентаризацiю всiх матерiальних засобiв, якi належать суб'єктам господарювання й перебувають на територiї СЕЗ, iз залученням фахiвцiв вiдповiдних служб та митницi;
узгодити з митницею вид перепусток, порядок їх видачi та порядок пропуску на територiю/з територiї СЕЗ транспортних засобiв, товарiв та громадян;
узгодити з митним органом та затвердити схеми зон митного контролю, обладнати й позначити їх межi на мiсцевостi;
пiдготувати карти територiї СЕЗ зi схемою розмiщення в них пiдприємств, установ, органiзацiй, сумiжних та сервiсних служб.
7. Митниця спiльно з органом господарського розвитку й управлiння СЕЗ має пiдготувати, узгодити з iншими контрольними органами технологiчну схему митного контролю товарiв, що перемiщуються через межi територiї СЕЗ.
8. Митниця має право встановлювати додатковi вимоги до облаштування об'єктiв митної iнфраструктури для забезпечення запобiгання несанкцiонованому проникненню на територiю СЕЗ i перемiщенню через її межi фiзичних осiб, транспортних засобiв, товарiв, а також якiсного митного контролю й митного оформлення.
З дня затвердження акта про прийняття об'єктiв митної iнфраструктури на територiї СЕЗ запроваджується режим спецiальної митної зони (спецiальний митний режим). Реєстрацiя затверджених актiв здiйснюється в Держмитслужбi за єдиним реєстром.
Начальник Управлiння органiзацiї митного контролю | Ю.М.Дьомiн |