ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
16.03.2001 р. | N 4/09-1308-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про змiни та доповнення до порядку контролю за
перемiщенням культурних цiнностей через
державний кордон України
До вiдома та для використання в оперативної роботi повiдомляємо.
Державна служба контролю за перемiщенням культурних цiнностей через державний кордон (далi - Державна служба контролю) листом вiд 12.03.2001 N 28/148 повiдомила про те, що на виконання Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цiнностей" нею розроблений проект iнструкцiї "Про порядок контролю за вивезенням (тимчасовим вивезенням) та ввезенням культурних цiнностей". В проектi враховано мiжнародний досвiд, i перш за все країн - членiв СНД з питань контролю за перемiщенням через митний кордон України культурних цiнностей. На даний час проект знаходиться на погодженнi у вiдповiдних вiдомствах.
До введення в дiю вищезазначеної iнструкцiї, а також ураховуючи чисельнi звернення громадян до Президента України та Урядових органiв, наказом Державної служби контролю вiд 01.03.2001 N 4 до чинної на цей час "Инструкции о порядке контроля за вывозом из СССР культурных ценностей" вiд 23.03.87 р. N 120 внесено такi змiни та доповнення:
"Пункт 19 в списке N 1, Приложение N 1 "Инструкции о порядке контроля за вывозом из СССР культурных ценностей" (мовою оригiналу) вiд 23.03.87р. N 120 втратив чиннiсть i його подано в такiй редакцiї:
"19. Клавiшнi, струннi, духовi, механiчнi та ударнi музичнi iнструменти, механiчнi звукозаписуючi та звуковiдтворюючi апарати, що складають важливу iсторичну, наукову, художню та меморiальну цiннiсть. В їх числi:
19.1. Українськi народнi музичнi iнструменти, виготовленi до 1930 р. включно (кобзи, бандури, торбани, колiснi лiри, гусла, гудки, цитри, басолi, цимбали та iн.).
19.2. Унiкальнi музичнi iнструменти iндивiдуального виробництва, виготовленi пiсля 1930 р., якi займають певне конкретне мiсце в iсторiї українського iнструментознавства, зокрема iнструменти, виготовленi майстрами: Корнiєвським О.С., Тузиченком В.П., Скляром I. М., Незовибатьком О.Д., Прокопенком М.А., Зуляком В.О., Iвановим П.Г., Попiйчуком Д., Шльончиком О.М., Будником М.П.
19.3. Смичковi (скрипковi) музичнi iнструменти зарубiжних майстрiв: Гаспар да Сало, Андреа Аматi, Нiколо Аматi, Андреа Гварнерi,Антонiо Страдiварi, Джузеппе Гварнерi, Джованнi Бапт. Гваданiнi, Карло Бергонцi, Нiколо Гальяно, Нiкола Люпо, Жан Баптиста Вiльйом, Якоб Штайнер, Нiкола Савiцкi, Iван Батов, Леон (Лев) Добрянський, Євген Вiтачек, Тимофiй Пiдгорний.
19.4. Музичнi iнструменти зарубiжних майстрiв та фiрм:
арфи, виготовленi до 1900 р. включно;
фiсгармонiї, клавесини, клавiкорди виготовленi до 1920 р. включно;
роялi, пiанiно, пiнети, виготовленi до 1920 р. включно.
19.5. Iноземнi народнi музичнi iнструменти, виготовленi до 1930 р. включно.
19.6. Механiчнi музичнi iнструменти, виготовленi до 1920 р. включно:
музичнi скриньки рiзних конструкцiй i назв (симфонiон, полiфон, фортуна, челеста та iншi);
музичнi шкатулки, катеринки (шарманки), а також змiннi диски або валики для них;
механiчнi пiанiно i пiаноли та вiдповiднi перфострiчки до них.
механiчнi звукозаписуючi й звуковiдтворюючi апарати: фонографи, грамофони та вiдповiднi платiвки до них."
Наказ Державної служби контролю набирає чинностi з 1 квiтня 2001 р.
Заступник Голови Служби | П.В.Пашко |