ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
вiд 15.03.2001 р. | N 11/6-21-2047 |
---|
У Державнiй митнiй службi
розглянуто запит ЗАТ "..." вiд 15.02.2001 N 25/1
щодо класифiкацiї та ставки мита на тонер для
лазерних принтерiв.
Повiдомляємо, що порошок (тонер), що використовується в картриджах для лазерних принтерiв та ввозиться окремо, класифiкується за кодом ТН ЗЕД 3707 90 900.
Згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.01.2001 N 16 "Про внесення змiн до ставок ввiзного мита на окремi види товарiв та до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України" на цей товар встановлена ставка ввiзного мита в розмiрi: пiльгова - 15 %, повна - 20 %.
Внесення змiн до ставок ввiзного мита здiйснюється у вiдповiдностi з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.98 N 1213 "Про порядок внесення змiн до станок ввiзного мита".
Цiєю постановою визначено, що проекти актiв законодавства з питань митно-тарифного регулювання, зокрема щодо встановлення, змiни або скасування ставок мита, вносяться до Кабiнету Мiнiстрiв України пiсля попереднього їх розгляду i схвалення Митно-тарифною радою України.
Пропозицiї щодо змiни ставок ввiзного мита подаються до секретарiату Митно-тарифної ради, за затвердженою формою (копiя форми додається), разом з економiчним обгрунтуванням доцiльностi прийняття запропонованих змiн ставок ввiзного мита.
Додаток: на 1 арк.
Заступник Голови Служби | Ю. М. Дьомiн |
УЗГОДЖЕНО Голова Держмитслужби України Л. В. Деркач вiд 22 жовтня 1997 р. |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО протоколом Митно-тарифної ради вiд 22 жовтня 1997 р. N 26 |
Форма подання матерiалiв до Митно-тарифної ради щодо змiни ставок ввiзного мита
Методика заповнення форми
Код та опис товару згiдно з ТН ЗЕД - вказати 9-значний код товарної продукцiї та її опис таким чином, як це подається в Товарнiй номенклатурi зовнiшньоекономiчної дiяльностi. При неможливостi однозначно описати конкретну товарну продукцiю за 9-значним кодом у зв'язку з широким тлумаченням опису, що подано в ТН ЗЕД, слiд описувати конкретну товарну продукцiю. Наприклад: 90.28 90900 "Тiльки комплектуючi деталi газового лiчильника Г-2,5". При неможливостi квалiфiковано вiднести ту чи iншу товарну позицiю до вiдповiдного 9-значного коду необхiдно офiцiйно звертатися до Державної митної служби України.
Ставки ввiзного мита; дiюча - вказати дiючу пiльгову та повну ставки мита (наприклад, 5/30); пропон. - ставки мита (пiльгова та повна), що пропонується встановити (наприклад, 20/40); вони не можуть бути вищi за ставки мита, що встановленi Концепцiєю трансформацiї Єдиного митного тарифу України на поточний рiк; ГАТТ - ставки мита вiдповiдно до Концепцiї трансформацiї Єдиного митного тарифу України на 1996 - 2005 роки вiдповiдно до системи ГАТТ/СОТ, яка затверджена Указом Президента України вiд 06.04.96 р. за N 255/96.
Обсяги - (для всiх даних у цих графах вказується перiод, за який вони надаються); вироби - вказати обсяги виробництва (у вартiсному показнику - тис. дол. США) цього товару в Українi, а не конкретного пiдприємства, тому що мито встановлюється не для суб'єктiв ЗЕД, а тiльки щодо об'єктiв митного оподаткування; спожив. - (заповнюється в разi подання на пiдвищення ставок ввiзного мита на товарну продукцiю) вказати обсяги споживання (попиту) цього виду продукцiї; експорт - вказати обсяги експорту цiєї продукцiї в цiлому по Українi; iмпорт - вказати обсяги iмпорту цiєї продукцiї в цiлому по Українi.
Цiна внутр. - вказати цiну (в тис. дол. США) на ринку України на вказану продукцiю українського походження; зовнiш. - вказати цiну на ринку України на вказану продукцiю походженням з iнших країн.
Поповнення бюджету - (заповнюється в разi подання на зменшення ставок ввiзного мита на товарну продукцiю); втрати - вказати суми коштiв, якi втратить державний бюджет при зниженнi ставки ввiзного мита (наприклад: була дiюча ставка мита 10 %, пропонується встановити ставку 2 %, цiна одиницi товару - 5 тис. дол. США, тодi втрати становлять 5000 х (0,10 - 0,02) = 400 дол. США на одну одиницю товару); поповн. - вказати поповнення бюджету (суму у тис. дол. США) та джерела, з яких воно очiкується (наприклад, при зменшеннi ставки мита з 10 % до 2 % зменшиться цiна готового виробу на 5 %, та очiкується зростання попиту на кiнцеву продукцiю на 2 - 3 %, тобто буде продано на 2 - 3 % готової продукцiї бiльше, нiж до зменшення ставок мита, вiдрахування до бюджету вiд реалiзацiї додаткової продукцiї становлять 5 тис. дол. США, таким чином очiкується поповнення бюджету на 5 тис. дол. США; це один з варiантiв для заповнення цiєї графи).
При поданнi матерiалiв на змiну ставок ввiзного мита, крiм цiєї форми, для ефективного представлення та захисту цих пропозицiй слiд додавати аналiтичнi матерiали у довiльнiй формi щодо виробництва, експорту-iмпорту, цiнової полiтики iноземних конкурентiв та iншу iнформацiю, яка може бути використана уповноваженими особами мiнiстерства при розглядi питання на Митно-тарифнiй радi.
При поданнi матерiалiв на зменшення ставок ввiзного мита на товарну продукцiю до оформленої таким чином заявки додаються розрахунки втрат та поповнення бюджету по кожнiй товарнiй позицiї.
Пiсля розгляду на Митно-тарифнiй радi та прийняття постанови Кабiнету Мiнiстрiв України щодо змiни ставок ввiзного мита на конкретну товарну продукцiю повторне звернення щодо змiни ставок ввiзного мита на цю ж товарну продукцiю можливе лише через 6 мiсяцiв за умови об'єктивних даних щодо неповної ефективностi встановлених ставок ввiзного мита.
Вiдповiдно до Закону України вiд 15.11.96 р. N 506/96-ВР "Про внесення змiни до статтi 2 Декрету КМУ вiд 11.01.93 р. N 4-93 "Про Єдиний митний тариф" Кабiнет Мiнiстрiв України не може встановлювати ставки мита для окремих юридичних та фiзичних осiб i за окремими контрактами або звiльняти їх вiд сплати мита та переносити термiни його сплати.
"Митна газета", N 8, квiтень, 2001 р.