ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
14.05.2001р. | N 21/21-2403-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць | |
Начальнику ЦМЛ |
Про класифiкацiю за ТН ЗЕД сусла виноградного та
виноматерiалу
З метою недопущення випадкiв невiрного декларування сусла виноградного та виноматерiалiв, з урахуванням класифiкацiйних пiдходiв, прийнятих в ТН ЗЕД, повiдомляємо про таке.
Сусло виноградне одержується пресуванням свiжого винограду i являє собою зеленувато-жовту мутну рiдину з солодким присмаком.
Незброджене виноградне сусло, яке має об'ємну концентрацiю спирту не бiльше 0,5 об.%, класифiкується в товарнiй позицiї 2009.
Виноградне сусло, яке має об'ємну концентрацiю спирту вiд 0,5 об.% до 1,0 об.%, класифiкується в товарних пiдсубпозицiях 2204 30 910 або 2204 30 990.
"Виноградне сусло в процесi бродiння" означає продукт, одержаний шляхом збродження виноградного сусла, який має фактичну концентрацiю спирту бiльше нiж 1% та менше нiж три п'ятi загальної об'ємної концентрацiї спирту (додаткова примiтка 2 до групи 22 ТН ЗЕД).
Наведенi концентрацiї спирту обумовлюють межi процесу бродiння виноградного сусла. По закiнченню цього процесу утворюється продукт, який, згiдно з ДСТ України 2163-93 "Виноробство. Термiни та визначення" п. 33, визначається термiном "виноматерiал" - зброджене повнiстю або частково виноградне сусло, призначене для приготування вина чи коньячного спирту.
Виноматерiал використовується для приготування вин рiзних типiв, а також мiцних напоїв. При їх виробництвi передбачається проведення таких технологiчних заходiв, як витримка (доливання, переливання), освiтлення та стабiлiзiцiя (обробка бентонiтом або обклеювання, фiльтрування, обробка теплом або холодом), спиртування, дистиляцiя, тощо. Кiнцевим процесом виробництва вина являється розлив готової продукцiї у тару.
Згiдно ТН ЗЕД, продукт (виноградне сусло) з вмiстом фактичної концентрацiї спирту бiльше нiж 1% та менше нiж три п'ятi загальної об'ємної концентрацiї спирту класифiкується в товарнiй пiдсубпозицiї 2204 30 100, а продукт спиртового бродiння виноградного сусла (виноматерiал) з вмiстом спирту три п'ятi загальної об'ємної концентрацiї спирту та бiльше, класифiкується в товарних субпозицiях 2204 21 або 2204 29.
Звертаємо увагу, що там, де в групi 22 робиться вiдмiннiсть мiж продуктами в посудинах, що мiстять до 2 л та менше, слiд ураховувати об'єм рiдини, що мiститься в посудинах, а не мiсткiсть посудини (Загальнi положення до групи 22 (Пояснення до ТН ЗЕД, т. i).
Загальна об'ємна концентрацiя спирту означає суму фактичної та потенцiйної об'ємних концентрацiй спирту (додаткова примiтка 1(в) до групи 22).
При визначеннi показникiв фактичної та потенцiйної об'ємних концентрацiй спирту керуватись таким:
1. Фактична об'ємна концентрацiя спирту означає число об'ємiв чистого спирту, який мiститься за температури 20 градусiв Цельсiя в 100 об'ємах продукту за цiєї температури (додаткова примiтка 1(а) до групи 22).
Фактична об'ємна концентрацiя спирту у продуктi, як правило, зазначається в супровiдних документах або визначається шляхом лабораторних дослiджень.
2. Потенцiйна об'ємна концентрацiя спирту означає число об'ємiв чистого спирту за температури 20 градусiв Цельсiя , який можна одержати за умови повного збродження цукрiв, якi мiстяться в 100 об'ємах продукту за цiєї температури (додаткова примiтка 1(б) до групи 22).
Потенцiйна об'ємна концентрацiя спирту розраховується множенням маси цукрiв (розрахованих у кiлограмах iнвертного цукру), що мiстяться в 100 л продукту, на коефiцiєнт 0,6 (пояснення до пiдсубпозицiй Загальних положень до групи 22 (Пояснення до ТН ЗЕД, т. i).
Приклад розрахунку показникiв потенцiйної та загальної об'ємних концентрацiй спирту наводиться в додатку.
Додаток: на 1 арк.
Начальник Управлiння номенклатури та верифiкацiї | I.Рамусь |
Додаток |
Приклад класифiкацiї
1. Данi про продукт згiдно з показниками паспорта якостi чи за результатом лабораторних дослiджень зразка:
1.1. Об'ємна частка етилового спирту - 10,7 об.%.
1.2. Масова концентрацiя цукрiв - 3,07 г/100 см3.
Перевезення здiйснюється в автоцисцернах.
2. Розрахунок концентрацiй спирту в продуктi.
2.1. Фактична об'ємна концентрацiя спирту - 10,7 об.%.
2.2. Потенцiйна об'ємна концентрацiя спирту, об.%:
3,07 х 0,6 1,8.
2.3. Загальна концентрацiя спирту дорiвнює сумi фактичної об'ємної концентрацiї спирту та потенцiйної об'ємної концентрацiї спирту, об.%:
10,7 + 1,8 = 12,5.
2.4. Три п'ятi загальної концентрацiї спирту становлять, об.%:
12,5 х 3/5 = 7,5.
2.5. Об'ємна концентрацiя спирту наданого зразка (10,7 об.%) бiльша нiж три п'ятi загальної концентрацiї спирту (7,5 об.%).
3. Висновок: продукт класифiкується в товарнiй субпозицiї 2204 29 за ТН ЗЕД.