ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
02 березня 1999 р. | N 126 |
---|
Про створення Оперативної митницi
З метою вдосконалення оперативного контролю за митним оформленням вантажiв, що перемiщуються через митний кордон України, забезпечення своєчасного i повного внесення всiх платежiв i коштiв, що пiдлягають зарахуванню до бюджету, вiдповiдно до статтi 9 Митного кодексу України та пунктiв 3.1, 3.4, 4.9 Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України вiд 8.02.97 р. N 126/97, наказую:
1. Створити Оперативну митницю, встановивши граничну чисельнiсть працiвникiв - 65 одиниць.
2. Затвердити Положення про Оперативну митницю (додаток 1).
3. Затвердити структуру Оперативної митницi згiдно з додатком 2.
4. Управлiнню кадрами (Момотенко В.Я.) спiльно з Управлiнням власної безпеки (Новiков С.Г.) внести пропозицiї щодо кандидатiв для призначення на керiвнi посади новоствореної митницi.
5. Начальнику Оперативної митницi розробити та подати на затвердження Головi Служби штатний розпис, кошторис доходiв та видаткiв митницi i Табель забезпеченостi митницi засобами митного контролю та технiчними засобами.
6. Начальнику Оперативної митницi на пiдставi наказу Державної митної служби України вiд 17.11.98 N 723 "Про затвердження Порядку замовлення, видачi, зберiгання, облiку та використання особистих митних забезпечень iнспекторiв, а також введення в дiю особистих митних забезпечень нового зразка" розробити вiдповiдний порядок на митницi.
7. Фiнансово-економiчному управлiнню (Грiнченко В.М.) установити вiдповiднi лiмiти асигнувань на утримання Оперативної митницi.
8. У межах затвердженого Табелю забезпеченостi:
8.1 Управлiнню справами (Максимов Ю.Ю.), Господарсько-експлуатацiйному митному управлiнню (Буц М.К.), Iнформацiйно-аналiтичному митному управлiнню (Копосов С.А.) створити необхiднi умови для роботи Оперативної митницi, забезпечивши її примiщенням, зв'язком, технiчним обладнанням, оргтехнiкою, особистими митними забезпеченнями.
8.2. Автотранспортному митному господарству (Кертуцький С.С.) видiлити автотранспорт для потреб Оперативної митницi.
9. Встановити код Оперативної митницi 12600.
10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ГоловаСлужби | Ю.П.Соловков |
Додаток 1 до наказу Державної митної служби України вiд " 02 "березня1999р. N126 |
П О Л О Ж Е Н Н Я
ПРО ОПЕРАТИВНУ МИТНИЦЮ
1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Оперативна митниця (далi - митниця) входить у систему органiв управлiння митною справою й у встановленому чинним законодавством порядку безпосередньо здiйснює митну справу.
1.2. Митниця пiдпорядкована Державнiй митнiй службi України. Оперативне керiвництво дiяльнiстю митницi покладено на Управлiння власної безпеки Державної митної служби України.
1.3. Митниця при виконаннi своїх функцiй керується Конституцiєю України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами та розпорядженнями Президента України, Митним кодексом України, постановами i рiшеннями Кабiнету Мiнiстрiв України, Положенням про Державну митну службу України, рiшеннями колегiї, наказами Держмитслужби України, а також цим Положенням.
1.4. Реорганiзацiя, лiквiдацiя митницi здiйснюється згiдно з наказами Державної митної служби України вiдповiдно до Митного кодексу України та Положення про Державну митну службу України.
1.5. Структура, штатний розпис, гранична чисельнiсть та кошторис доходiв i видаткiв на утримання митницi затверджуються Головою Державної митної служби України.
1.6. Зоною дiяльностi митницi є митна територiя України.
1.7. Митниця є юридичною особою, має юридичну адресу, гербову печатку, бланк i вiдповiднi рахунки в банку, визначенi Державною митною службою України.
1.8. Посадовi iнструкцiї працiвникiв митницi затверджуються начальником митницi.
1.9. Працiвники митницi мають свої особистi митнi забезпечення, якi зберiгаються в окремому сейфi в примiщеннi Держмитслужби i видаються начальником митницi або особою, ним уповноваженою, кожному працiвниковi пiд розписку на перiод виконання ним службового завдання в установленому порядку.
1.10. Митниця при виконаннi службових завдань у встановленому порядку взаємодiє з пiдроздiлами центрального апарату Держмитслужби, регiональними митницями, керiвництвом митниць, безпосередньо пiдпорядкованих Держмитслужбi, органами СБУ, МВС, Держкомкордону, Державної податкової адмiнiстрацiї, прокуратури, iншими державними органами.
2. ОСНОВНI ЗАВДАННЯ ОПЕРАТИВНОЇ МИТНИЦI
Основними завданнями митницi є:
2.1. Захист економiчних iнтересiв України; забезпечення виконання громадянами та суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi чинного законодавства України про митну справу.
2.2. Здiйснення митного контролю i митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через митний кордон України, виявлення при цьому порушень з боку працiвникiв митниць, їх припинення, проведення повторного митного контролю з митним оформленням товарiв i предметiв вiдповiдно до чинного законодавства.
2.3. Виявлення фактiв порушень при нарахуваннi податкiв, митних платежiв та iнших зборiв, а також недотримання вимог чинного законодавства, що регулюють цi питання. Забезпечення своєчасностi та повноти перерахування митних платежiв на рахунки Державної митної служби України.
2.4. Ведення згiдно з чинним законодавством бухгалтерського облiку та фiнансово-господарської дiяльностi митницi.
2.5. Контроль за здiйсненням заходiв щодо захисту iнтересiв нацiонального споживача i недопущення ввезення на територiю України неякiсних товарiв або товарiв, що не вiдповiдають чинним в Українi вимогам i стандартам.
2.6. Забезпечення правильного застосування заходiв митно-тарифного регулювання товарного обiгу мiж Україною та iншими державами з метою захисту економiчних iнтересiв України.
3. ОСНОВНI ФУНКЦIЇ МИТНИЦI
3.1. За наказами Державної митної служби України здiйснює в зонах митного контролю перевiрки вiдповiдностi вiдомостей, заявлених у вантажнiй митнiй декларацiї при митному оформленнi товарiв та iнших предметiв, наявному вантажу i документам, необхiдним для здiйснення митного контролю, а також правильностi нарахування та справляння митних платежiв i зборiв, стягнення яких вiдповiдно до законодавства покладено на митнi органи, своєчасностi перерахування отриманих коштiв вiдповiдними митними органами за призначенням.
3.2. Про початок здiйснення перевiрки, номери особистих митних забезпечень, системи та форми захисту результатiв митного оформлення оповiщає всi митницi.
3.3. Для виконання п.3.1 цього Положення має право здiйснювати повний митний контроль (за участю чергової змiни митного органу, який перевiряється, або з повною її замiною) шляхом перевiрки документiв, необхiдних для такого контролю, митного огляду та переогляду транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, якi перемiщуються через митний кордон України, особистого огляду фiзичних осiб, а також в iнших формах, що не суперечать чинному законодавству України.
3.4. Використовує в порядку, передбаченому чинними нормативними документами, митнi забезпечення, системи та форми захисту результатiв митного оформлення: накладає пломби, iншi визначенi в установленому порядку митнi забезпечення на транспортнi засоби, примiщення, контейнери та iншi мiсця, якi вмiщують товари i предмети, що перемiщуються або перебувають пiд митним контролем.
3.5. Посадовi особи митницi в рамках чинного законодавства проводять опитування й отримують особистi пояснення вiд осiб, якi проходять митне оформлення, у випадках порушень ними митних правил, а також у працiвникiв, що допускають порушення та зловживання пiд час виконання своїх службових обов'язкiв.
3.6. У разi виявлення при проведеннi митного контролю та митного оформлення фактiв порушення митних правил, в тому числi з ознаками злочину, посадова особа митницi невiдкладно складає протокол про таке порушення вiдповiдно до вимог ст.122 й з урахуванням положень ст.128 Митного кодексу України та передає за актом прийняття-передання в установленi законодавством термiни всi матерiали до Вiддiлення або Служби по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил контрольованої митницi не пiзнiше трьох дiб з моменту складання протоколу для проведення митного розслiдування та прийняття рiшення згiдно iз чинним законодавством. Якщо матерiали справи про порушення митних правил мiстять ознаки злочину, вони передаються до Вiддiлення або Служби негайно, як це передбачено вимогами наказу Держмитслужби вiд 06.01.99 N 8.
3.7. Перевiряє стан дотримання вимог щодо митного режиму в зонi митного контролю.
3.8. Контролює дотримання суб'єктами зовнiшньо-економiчної дiяльностi та громадянами встановленого порядку перемiщення товарiв та iнших предметiв через митний кордон України.
3.9. Вживає спiльно з iншими правоохоронними органами заходiв, спрямованих на вiдвернення незаконного вивезення за кордон предметiв, що становлять нацiональне, iсторичне та культурне надбання держави.
3.10. Взаємодiє з iншими правоохоронними та контрольними службами в зонi своєї дiяльностi.
3.11. Здiйснює контроль за дотриманням вимог щодо розпорядження товарами та iншими предметами, що перебувають пiд митним контролем i за якими не звернувся власник до закiнчення передбачених термiнiв зберiгання, а також такими, що конфiскованi за рiшенням судових органiв.
3.12. Здiйснює облiк фiнансово-господарської дiяльностi та забезпечує подання бухгалтерських звiтiв у термiни, встановленi Державною митною службою України.
3.13. Подає щоденну оперативну iнформацiю до Державної митної служби України.
3.14. Впроваджує в практичну роботу оперативних пiдроздiлiв митницi новiтнi технiчнi засоби митного контролю. Забезпечує експлуатацiю технiчних засобiв вiдповiдно до вимог технiчної документацiї та контролює зберiгання, обслуговування i ремонт технiки.
3.15. Проводить роботу з пiдтримання належного професiйного рiвня особового складу.
3.16. Здiйснює заходи соцiального та культурно-побутового розвитку, постачання особового складу речовим та iншим забезпеченням, контролює дотримання правил носiння форменого одягу.
3.17. Розглядає скарги, заяви та звернення юридичних осiб i громадян вiдповiдно до своєї компетенцiї.
3.18. Проводить виховну, профiлактично-попереджувальну роботу серед особового складу митницi.
3.19. Здiйснює в разi виробничої потреби оперативний перерозподiл штатної чисельностi пiдроздiлiв без змiн фондiв заробiтної плати i категорiї посад з обгрунтуванням цих перемiщень.
3.20. Веде власне дiловодство, забезпечує захист державної таємницi пiд час проведення всiх видiв таємних робiт, користування документами та виробами, що мiстять державну таємницю. Контролює виконання посадовими особами Закону України "Про державну таємницю" та iнших нормативних актiв з питань охорони державної таємницi.
3.21. Веде вiйськовий облiк i бронювання вiйськовозобов'язаних працiвникiв митницi на перiод мобiлiзацiї та воєнного часу.
4. КЕРIВНИЦТВО МИТНИЦЕЮ
4.1. Керiвництво митницею здiйснює начальник, який призначається на посаду та звiльняється з посади наказом Державної митної служби України.
4.2. Призначення особового складу митницi на посади здiйснюється згiдно з порядком, установленим в Державнiй митнiй службi України.
4.3. Начальник митницi є головним розпорядником фiнансових i матерiальних ресурсiв митницi.
4.4. Начальник митницi має право:
вiдповiдно до своїх повноважень видавати накази;
давати вказiвки i доручення працiвникам митницi та контролювати їх виконання;
застосовувати заохочення i стягнення до працiвникiв митницi в межах своєї компетенцiї; - приймати обов'язковi до виконання працiвниками митницi рiшення, пiдписувати та вiзувати службовi документи вiдповiдно до наданих повноважень;
затверджувати посадовi iнструкцiї працiвникiв митницi;
вносити подання та порушувати клопотання стосовно призначення на посади, звiльнення з посад заступникiв начальника i головного бухгалтера митницi, iнших посадових осiб митницi згiдно з номенклатурою посад;
контролювати дотримання працiвниками митницi чинного законодавства, наказiв, вказiвок i доручень керiвництва;
вносити аргументованi пропозицiї керiвництву Держмитслужби щодо заходiв до полiпшення митного контролю, митного оформлення, а також притягнення до вiдповiдальностi згiдно iз чинним законодавством посадових осiб митних органiв, якi допустили порушення митного законодавства та вiдомчих нормативних актiв;
здiйснювати взаємодiю з органами державної влади та управлiння в зонi дiяльностi митницi пiд час виконання службових завдань.
4.5. Начальник митницi несе персональну вiдповiдальнiсть за:
органiзацiю роботи митницi, неухильне виконання особовим складом митницi вимог чинного законодавства України про митну справу;
якiсне, повне та своєчасне виконання покладених на митницю завдань i функцiй;
органiзацiю бухгалтерського облiку, дотримання фiнансової та штатно-кошторисної дисциплiни;
правильний добiр i розстановку кадрiв;
виховну роботу з кадрами та стан професiйної пiдготовки особового складу митницi;
законнiсть i наслiдки своїх рiшень, розпоряджень та доручень;
результати роботи митницi;
органiзацiю роботи з охорони працi, створення безпечних умов працi, виконання вимог законодавчих i нормативних актiв з охорони працi;
збереження майна, що перебуває в розпорядженнi митницi.