Являє собою податок на переміщення товарів через митний кордон України. Див. додатково "Класифiкатор звiльнень вiд сплати митних платежiв при ввезеннi товарiв на митну територiю України", затверджений наказом Мінфіну від 20.09.2012 року № 1011.
Преференція по миту: "403". Товари, вказані у коментарі, що ввозяться в Україну згiдно з мiжурядовою угодою України з державами ЄАВТ оподатковуються ввізним митом за зменьшеними ставками.
Преференція по миту: "402". Згідно нового Протоколу "B" Угоди України з Республікою Македонія про вільну торгівлю положення цієї Угоди застосовуються до продукції, яка походить з території однієї договірної Сторони, під час імпорту до іншої договірно Сторони у разі предствлення сертификату перемещення EUR.1 (видається митними органами Республіки Македонія).
Преференція по миту: "410". Вказані у коментарі товари, що ввозяться в Україну та походять з країн ЄС, знаходяться у переліку зниження ввізних мит України, розрахованих по роках, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.
Преференція по миту: "420". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та Канадою на вказані у коментарі товари, походженням з Канади знижено ставки ввізного мита (див. лист ДФСУ від 24.07.2017 № 19504/7/99-99-19-04-17).
Преференція по миту: "422". Відповідно до положень Угоди про вiльну торгiвлю мiж Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль на вказані у коментарі товари, походженням з Ізраїлю знижено ставки ввізного мита.
Преференція по миту: "424". Відповідно до положень Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії на вказані у коментарі товари, походженням з Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії знижено ставки ввізного мита.
Податок на додану вартiсть - непрямий податок, який нараховується та сплачується вiдповiдно до норм роздiлу V Податкового кодексу України.
Об'єктом оподаткування (див. статтю 185 Податкового кодексу України) є операції платників податку з:
При ввезенні товарів на митну територію України базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість, але не менша митної вартості цих товарів, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті, за винятком податку на додану вартість, що включаються до ціни товарів згідно із законом (див. статтю 190 Податкового кодексу України).
Єдиний збiр справляється з транспортних засобiв, визначених у ст. 5 Закону України від 04.11.99 № 1212-XIV, якi перетинають державний кордон, за здiйснення у пунктах пропуску митного (у разi транзиту вантажу i транспортного засобу) контролю вантажу i транспортного засобу, за проїзд транспортного засобу автомобiльними дорогами та за проїзд автотранспорту з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрiв. Не справляється у разi: перетинання державного кордону авiацiйними та водними транспортними засобами, залiзничними вагонами без вантажу, залiзничними пасажирськими вагонами, легковими автомобiлями; транзиту вантажу, що не пiдлягає пропуску через митний кордон та перевантажується на iнший транспортний засiб у зонi митного контролю пункту пропуску, який є одночасно пунктом ввезення та вивезення цього вантажу; в'їзду та виїзду транспортного засобу в межах одного пункту пропуску через держкордон без перетинання митного кордону; перемiщення товарiв трубопровiдним транспортом та лiнiями електропередачi.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "405" - Республіка Чорногорія. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя,Республікою Македонія та Чорногорією) можливе звільнення від сплати мита при імпорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.
До 01.01.2035 операції з імпорту, зазначених у коментарі товарів, звільняються від оподаткування: митом - відповідно до положень підпункту 15) пункту 4. Прикінцевих та Перехідних положень Митного кодексу України; ПДВ - відповідно до положень пункту 76 підрозділу 2 "Перехідних положень" Податкового кодексу України.
Преференція по миту: "136"; Преференція по ПДВ: "136". До 01.01.2025 операції суб'єктів літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України "Про розвиток літакобудівної промисловості", з ввезення (пересилання) на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, крім підакцизних, що використовуються для потреб літакобудівної промисловості, звільняються від оподаткування: ввізним митом - відповідно до положень підпункту 13) пункту 4 Прикінцевих та Перехідних пложень Митного кодексу України; ПДВ - відповідно до положень п. 4' підрозділу 2 "Перехідних положень" Податкового кодексу України.
Преференція по ПДВ: "221". До 01 січня 2037 року операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту обладнання та комплектуючих, що ввозяться суб'єктами господарювання, які відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України, виключно для використання у власній виробничій діяльності. Положення цього пiдпункту не поширюються на товари, що мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згiдно iз законом та/або державою-агресором щодо України згiдно iз законодавством, або ввозяться з територiї держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої територiї України, визначеної такою згiдно iз законом.
Преференція по миту: "227"; Преференция по НДС: "227". Нове устаткування (обладнання) та комплектуючi вироби до нього, що ввозяться учасниками iндустрiальних паркiв, включених до Реєстру iндустрiальних паркiв, звільняються від оподаткування: митом - відповідно до положень частини шостої статтi 287 Митного кодексу України; ПДВ - відповідно до положень пункту 281 статті 197 Податкового кодексу України.
Тимчасово, відповідно до положень Податкового кодексу України, контролюючий орган за заявою платника податку може надавати розстрочення (рiвними частинами) сплати податку на додану вартiсть, без нарахування процентiв, пенi та штрафiв, визначених ПКУ, при ввезеннi на митну територiю України, з помiщенням в митний режим iмпорту обладнання, вказаного у коментарі.
Один з документів: "5010" - Дозвiл на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5012" - Висновок на здiйснення мiжнародних передач товарiв; "5520" - Заява декларанта, про те, що товари, які декларуються не належать до товарів, що підлягають державному експортному контролю. Вказані у коментарі товари можуть експортуватись або імпортуватись лише суб'єктами господарювання, які отримали повноваження у порядку, затвердженому ПКМУ від 08.06.1998 № 838 (із змінами та доповненнями) за наявностi у них вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.
Ввезення в Україну вказаного у коментарі товару заборонено відповідним законодавчим актом.
Під час митного оформлення імпорту вказаного у коментарі товару проводиться посилений контроль за правильністю визначення його митної вартості. Конкретні заходи, що вживаються митним органом визначено у регулюючому документі Держмитслужби України.
Вказаний у коментарі товар міститься у Переліку умов виробничих та технологічних операцій, при виконанні яких товар вважається таким, що походить з тієї країни, в якій вони мали місце. Це стосується товарів, які є об'єктом зовнішньоекономічних угод в рамках країн - учасниць СНД.
Преференція по миту: "400" - країни СНД; Преференція по миту: "401" - Республiка Грузiя; Преференція по миту: "402" - Республіка Македонія; Преференція по миту: "404" - країни ГУАМ. В рамках дiючих мiждержавних угод про вiльну торгiвлю (з країнами СНД, Республiкою Грузiя та Республікою Македонія) можливе звільнення від сплати вивізного мита при експорті вказаного у коментарі товару. Таке звільнення здійснюється при дотриманні умов (наявність сертификата про походження товару, виконання правил прямого відвантаження та безпосередньої закупівлі), що встановлені кожною окремою угодою.