Перейти к основному содержанию

  • УКР
  • РУС
 logo
Понедельник, Май 12, 2025 - 03:31
  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют
  • Единое окно для международной торговли
  • Партнеры
  • О компании
  • Контакты

Вы здесь

Главная

Болгарія призупинила імпорт соняшника з україни та планує ввести квоти на нього

   На тлі страйків болгарських фермерів, незадоволених впливом трансграничної торгівлі на регіон, вчора влада країни провела з ними переговори щодо відновлення імпорту соняшника з України, щоб компенсувати потенційний дефіцит поставок. Було вирішено продовжити заборону на будь-який імпорт, поки між Україною та Болгарією не буде запроваджена квартальна або ліцензійна система.

   Спекотна та посушлива погода в Болгарії знизила перспективи власного виробництва соняшника, тому переробники неодноразово зверталися до влади країни за допомогою у налагодженні поставок сировини. Але зараз уряд став на бік фермерів на тлі розбіжностей щодо впливу українських агротоварів на ринки сусідніх країн ЄС.

   За оцінками болгарських експертів, у 2022/23 МР країна збере 1,7-1,8 млн т соняшника, а сусідня Румунія – 2,3 млн т, що на 17% та 11,5% відповідно поступається прогнозам серпня.

   Водночас раніше укладені контракти на поставки соняшника до країни наразі заморожені та очікують фінального рішення влади.

   Нагадаємо, що 14 вересня уряд Болгарії вирішив скасувати з 15 вересня тимчасову заборону на поставки української агропродукції, і це рішення мало бути погоджене Єврокомісією.

   Після повномасштабного вторгнення рф в Україну чорноморські порти виявилися заблокованими, що унеможливило експорт соняшникової олії, тому українські аграрії були змушені активізувати експорт соняшника. За даними Мінагрополітики, у 2021/22 МР Україна експортувала 1,63 млн т соняшника, а у 2022/23 МР – 1,9 млн т.

   У першій половині 2022/23 МР, до того, як 5 сусідніх з Україною країн ЄС заборонили імпорт, майже 79% експортованого з України соняшника, а це 1,5 млн т, були відвантажені до ЄС, а 33% від вказаного обсягу або 493,027 тис т були поставлені до Болгарії.

   Після того, як ЗСУ вдало атакували російські кораблі, частину підводних човнів перевели з Криму до новоросійську, що знизило ризик атак чорноморських портів України. Якщо після завантаження двох перших суден активізується морський експорт, то Україна зупинить експорт соняшника до сусідніх країн та відновить поставки соняшникової олії морем, оскільки до війни вона майже не експортувала соняшник.

Аграрії разом
Пт, Сентябрь 22, 2023 09:34

Основное меню

  • Главная
  • Программное обеспечение
  • Загрузка
  • Форум
  • Курсы валют

Навигатор ВЭД

  • База документов
  • Каталог документов
  • Подборка документов
  • Украинская классификация товаров ВЭД
  • Единый список товаров двойного назначения
  • Классификационные решения ГТСУ
  • Средняя расчетная стоимость товаров согласно УКТВЭД
  • Справка по товару УКТВЭД
  • Таможенный калькулятор
  • Таможенный калькулятор для граждан (M16)
  • Расчет импорта автомобиля

Информационная поддержка

  • Электронное декларирование
  • NCTS Фаза 5
  • Единое окно для международной торговли
  • Время ожидания в пунктах пропуска
  • Проверить ГТД
  • Таможенный кодекс Украины
  • Кодексы Украины
  • Справочные материалы
  • Архив новостей
  • Обсуждение законопроектов
  • Удаленный контроль ГТД
  • Перечень тестовых заданий
  • Часто задаваемые вопросы
  • Реклама на сайте

Доска объявлений

Предлагаем услуги:
  • Митний брокер мп Ковель 0679537199 - супровід та всі види оформлення
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены.
Поддержка: support@qdpro.com.ua