Уряд продовжує готуватися до запровадження режиму експортного регулювання: що затверджено?
З 1 листопада почне діяти Порядок розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів сільгосптоварів та визначення переліку платників податків, які відповідають вимогам режиму експортного регулювання
Окремо ми вже зазначали, що Мінфін оновив форми декларації з ПДВ та форми ПН й РК для РЕЗ. Самі форми вже діють з 1 жовтня.
За новими правилами, реєстрація ПН та РК по РЕЗ та надсилання квитанції здійснюється протягом 3 операційних днів з дня їх подання для реєстрації. Реєстрацію таких ПН може бути скасовано через 30 к. дн. з дати реєстрації ПН, якщо не оформлено митну декларацію за даними ДМС. Про це ми писали тут.
Зауважимо, що поки що ці правила не діють, оскільки РЕЗ ще не впроваджено.
Проте на черговому засіданні 25 жовтня КМУ затвердив Порядок розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів та визначення переліку платників податків, які відповідають вимогам пп. "а" пп. 97.2 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ.
З текстом Постанови від 25.102.2024 №1216 можна ознайомитися тут.
А ще з 3 вересня діє Порядок затвердження мінімально допустимих експортних цін на окремі види сільгосптоварів.
За новою Постановою №1216 ДПС та ДМС у межах повноважень дано завдання забезпечити щомісячну електронну інформаційну взаємодію, а НБУ рекомендовано в межах повноважень забезпечити щомісячну електронну інформаційну взаємодію з Державною податковою службою.
Також ДПС має забезпечити визначення переліку платників податків, у яких за результатами операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів протягом попередніх 12 календарних місяців (до 11 листопада 2024 р. — за фактичний наявний період починаючи з 11 листопада 2023 р.) сума (частка) неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, за якими банком (банками) не був завершений валютний нагляд за дотриманням платником податку — резидентом установлених Національним банком граничних строків розрахунків (після їх закінчення), не перевищує 20% загальної суми операцій з експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків.
Підкреслимо, що поточна постанова набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем її опублікування. Її опубліковано в "Урядовому курʼєрі" від 29.10.2024. Тобто вона почне діяти з 1 листопада.
Але це ще не сам режим експортного регулювання, а тільки окремий механізм для майбутнього початку його застосування.
Тож поки що для платників ПДВ (аграріїв-експортерів) у складанні та реєстрації ПН нічого не змінюється.