МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

Н А К А З

22.09.2003 N 348


Про затвердження Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
8 жовтня 2003 р. за N 908/8229


     Вiдповiдно до статей 27, 28, 29 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" наказую:

     1. Затвердити Правила проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин (далi - Правила), що додаються.

     2. Державнiй службi з охорони прав на сорти рослин (Волкодав В.В.) подати цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та опублiкувати його в офiцiйному бюлетенi Держсортслужби.

     3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра Сороку В.I.

Мiнiстр С.Рижук

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України
вiд 22 вересня 2003 р. N 348
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
8 жовтня 2003 р. за N 908/8229

ПРАВИЛА
проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

     Цi Правила, розробленi вiдповiдно до статей 27, 28, 29 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" (далi - Закон), визначають порядок проведення квалiфiкацiйної експертизи сорту.

1. Загальнi положення

     1.1. Квалiфiкацiйна експертиза сортiв рослин (далi - експертиза) є складовою частиною експертизи заявки на сорт, яка подається до Державної служби з охорони прав на сорти рослин (далi - Держсортслужба) з метою державної реєстрацiї сортiв рослин для поширення в Українi та державної реєстрацiї прав на них.

     1.2. Експертиза включає в себе комплекс лабораторних i польових дослiджень, необхiдних для пiдготовки експертного висновку за заявкою, на пiдставi якого приймається рiшення щодо державної реєстрацiї сорту i прав на нього.

     1.3. Експертизу проводять Український iнститут експертизи сортiв рослин (далi - Iнститут), обласнi державнi центри експертизи сортiв рослин, державнi сортодослiднi станцiї, лабораторiї та iншi заклади експертизи, пiдприємства, що складають державну систему з охорони прав на сорти рослин.

     1.4. Iнститут може доручати iншiй науково-дослiднiй установi, яка не входить до державної системи з охорони прав на сорти рослин, визначенiй Держсортслужбою, проведення окремих ланок квалiфiкацiйної експертизи нових сортiв рослин, а також використовувати результати польових дослiджень заявника.

2. Визначення належностi об'єкта, описаного в заявцi, до сорту рослин

     2.1. Проведення перевiрки належностi об'єкта, описаного в заявцi, до сорту рослин установлюється на пiдставi аналiзу назви ботанiчного таксона українською та латинською мовами шляхом її порiвняння з назвами, наведеними в ботанiчних довiдниках та офiцiйнiй базi даних Мiжнародного союзу з охорони нових сортiв рослин.

     2.2. Якщо об'єкт, указаний у заявцi, за експертним висновком Iнституту (додаток 1) не належить до сорту рослин, Держсортслужба надсилає заявнику повiдомлення (додаток 2) про вiдхилення заявки.

3. Експертиза назви сорту

     3.1. Експертиза назви сорту проводиться вiдповiдно до Положення про експертизу назви сорту, яке затверджене наказом Мiнагрополiтики "Про затвердження Положення про експертизу назв сортiв" вiд 23 червня 2003 року за N 188, який зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 10 липня 2003 року за N 574/7895.

     3.2. На клопотання заявника ухвалену Держсортслужбою назву сорту може бути змiнено за умови надходження клопотання до прийняття рiшення про державну реєстрацiю прав на сорт та сплати вiдповiдного збору.

4. Експертиза сорту на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi

     4.1. Новизна сорту встановлюється згiдно з декларацiєю заявника, яку вiн подає, заповнюючи вiдповiдний пункт заявки на сорт.

     4.1.1. Якщо в результатi перевiрки заявки встановлено, що насiння чи садивний матерiал сорту не збувався з метою комерцiйного використання або збувався на територiї України менше одного року до дати подання заявки на сорт, а на територiї iншої держави щодо деревних та чагарникових культур i винограду - менше шести рокiв i щодо рослин iнших видiв - чотирьох рокiв до цiєї дати, експертиза продовжується.

     4.1.2. Якщо вказанi у заявцi строки комерцiйного використання сорту перевищують установленi Законом термiни або стає вiдомою iнформацiя про офiцiйну реєстрацiю сорту в iншiй державi у строк бiльший нiж шiсть рокiв для деревних, чагарникових культур та винограду або чотири роки для iнших культур вiд дати подання заявки на сорт до Держсортслужби, Iнститут робить про це експертний висновок (додаток 3), на пiдставi якого Держсортслужба надсилає заявнику повiдомлення про вiдхилення заявки вiд подальшого розгляду (додаток 4).

     4.2. У разi позитивного рiшення щодо належностi об'єкта, описаного в заявцi, до сорту рослин та вiдповiдностi його критерiю новизни експертиза продовжується в польових умовах. З цiєю метою сорт включається до Державної науково-дослiдної програми з проведення квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi поточного року, яка затверджується головою Держсортслужби (далi - Програма на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi), згiдно з додатком 5.

     4.3. Польовi дослiдження сорту в експертних закладах державної системи з охорони прав на сорти рослин здiйснюються з видiв, якi належать до Перелiку родiв i видiв, сорти яких пiдлягають державному випробуванню, затвердженому наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 27 сiчня 2003 року N 13 "Про затвердження Перелiку родiв i видiв рослин, сорти яких пiдлягають державному випробуванню сорту та визначенню його придатностi для поширення в Українi" (далi - Перелiк). Строк польових дослiджень становить три роки. Iнститут може скоротити цей строк на пiдставi стабiльних показникiв двох рокiв експертизи.

     4.4. Проведення польової експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть здiйснюється за Методиками проведення експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть (зернових, круп'яних, технiчних, зернобобових, овочевих, кормових, плодово-ягiдних, квiтково-декоративних, лiсових культур, картоплi, винограду та горiхоплiдних) (далi - Методики на ВОС), якi затвердженi наказом Держсортслужби вiд 6 лютого 2003 року N 3-2-/139-17 "Про затвердження методичних матерiалiв з експертизи сортiв рослин". Методиками визначено строки, кiлькiсть, якiсть насiння та посадкового матерiалу, умови проведення дослiджень, зокрема розмiр дiлянок i кiлькiсть повторень, тривалiсть експертизи, час та методи облiку.

     Сукупнiсть ознак, за якими виконують дослiдження, залежить вiд виду, до якого належить сорт.

     4.5. Для проведення морфологiчного опису сорту в Методиках на ВОС указанi "Таблицi ознак" з наведеними шкалами градацiй, де кожному iз словесних визначень ознаки надано вiдповiдний код. Для бiльш чiткої оцiнки ступеня прояву ознаки наведено еталоннi сорти.

     4.6. Iнститут у десятиденний термiн доводить Програму на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi до вiдома сортодослiдних станцiй та iнших закладiв експертизи. Одночасно заявнику сорту надсилають рознарядку на постачання насiння чи садивного матерiалу на поточний рiк (додаток 6).

     4.7. Спецiалiст сортодослiдної станцiї або закладу експертизи, отримавши Програму на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi, формує робочу програму дослiджень станцiї (закладу експертизи) щодо експертизи сортiв на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi на поточний рiк, яку затверджує керiвник.

     4.8. Надходження насiння чи садивного матерiалу на сортодослiдну станцiю (закладi експертизи) фiксується у спецiальному журналi надходження насiння (садивного матерiалу) для проведення квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi (додаток 7). Насiння (садивний матерiал) сорту має надiйти на сортодослiдну станцiю вiд заявника не пiзнiше 1 березня - для сортiв ярих та 1 серпня - для сортiв озимих культур. У п'ятиденний строк, пiсля надходження насiння, сортодослiдна станцiя (заклад експертизи) надсилає до Iнституту звiт про надходження насiння чи садивного матерiалу згiдно з програмою наукових дослiджень поточного року (додаток 8).

     Якщо заявник не надав до вищевказаного термiну насiння чи садивний матерiал i не надiслав до Iнституту клопотання про перенесення початку експертизи на наступний рiк, Iнститут надає пропозицiю Держсортслужбi про вiдкликання заявки вiд подальшого розгляду (додаток 9). Держсортслужба надсилає заявнику повiдомлення (додаток 10) про вiдхилення заявки. Збiр, сплачений заявником за проведення експертизи поточного року, не повертається.

     4.9. Насiння (садивний матерiал) сорту висiвають (висаджують) на сортодослiднiй станцiї (закладi експертизи) згiдно з робочою програмою дослiджень станцiї (закладу експертизи) щодо експертизи сортiв на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi. Спецiалiст протягом вегетацiйного перiоду здiйснює потрiбнi спостереження за сортом вiдповiдно до Методик на ВОС.

     4.10. Сорт вiдповiдає умовi вирiзняльностi, якщо за проявом його ознак вiн чiтко вiдрiзняється вiд будь-якого iншого сорту, загальновiдомого до дати, на яку заявка вважається поданою.

     4.11. Сорт вважається однорiдним, якщо з урахуванням особливостей його розмноження рослини цього сорту залишаються достатньо схожими за своїми основними ознаками, зазначеними в описi сорту.

     Для прийняття позитивного рiшення з експертизи сорту на однорiднiсть, кiлькiсть рослин, що вирiзняються вiд загальної маси рослин сорту, має не перевищувати величин, якi вказанi в Методиках на ВОС.

     4.12. Сорт вважається стабiльним, якщо його основнi ознаки, зазначенi в описi сорту, залишаються незмiнними пiсля неодноразового розмноження чи, у разi особливого циклу розмноження, у кiнцi кожного такого циклу.

     4.13. Результати спостережень заносять до польового журналу з квалiфiкацiйної експертизи сортiв виду на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi (далi - польовий журнал) згiдно з додатком 11.

     4.14. Пiд час опису кiлькiсних ознак отриманi результати статистично опрацьовують i заносять до вiдповiдного журналу (додаток 12). Пiсля цього абсолютнi значення кiлькiсних ознак переводять у бали вiдповiдно до Методик на ВОС.

     4.15. У десятиденний термiн пiсля здiйснення останнього спостереження за сортом сортодослiдна станцiя (заклад експертизи) надсилає до Iнституту звiт (додаток 13) з проведених дослiджень.

     4.16. Зведенi в Iнститутi звiти за всi роки польових дослiджень є пiдставою для пiдготовки заключного висновку щодо сорту (додаток 14). До заключного висновку Iнститут додає протокол про результати експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть (додаток 15).

     4.17. Iнститут щорiчно повiдомляє заявника про результати експертизи на вирiзняльнiсть та однорiднiсть, а також надає йому коментарi до них (додаток 16).

5. Експертиза сорту на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi за даними визначених експертних закладiв

     5.1. У разi надходження до Iнституту iнформацiї про недотримання вимог Методик на ВОС або в порядку контролю дослiдiв з окремих видiв рослин, якi належать до Перелiку, Iнститут може прийняти рiшення щодо перевiрки опису сорту протягом року у визначених Держсортслужбою експертних закладах, що не належать до державної системи з охорони прав на сорти рослин. Заявнику надсилають повiдомлення щодо прийнятого рiшення, рознарядку на постачання насiння або садивного матерiалу з адресою закладу, який здiйснюватиме експертизу (додаток 17).

     5.2. Польовi дослiдження сорту в експертних закладах, якi не належать до державної системи з охорони прав на сорти рослин, здiйснюють за Методиками на ВОС пiд контролем спецiалiста Iнституту. Результати спостережень заносять до польового журналу (додаток 11).

     5.3. У десятиденний термiн пiсля здiйснення останнього спостереження за сортом експертний заклад надсилає до Iнституту звiт (додаток 13) з проведених дослiджень.

6. Експертиза сорту на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi за даними заявника

     6.1. Експертиза сортiв рослин, якi не належать до Перелiку, проводиться шляхом експертизи документiв заявки.

     6.2. Польовi дослiдження сорту на дослiдних полях заявника здiйснюють за Методиками на ВОС, якими визначено вимоги до проведення експертизи на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi.

     6.3. Спецiалiст Iнституту аналiзує опис сорту, наданий заявником, порiвнюючи його з описом загальновiдомих сортiв цього виду, iнформацiя з яких мiститься в офiцiйнiй базi Держсортслужби, та встановлює вирiзняльнiсть сорту. Однорiднiсть i стабiльнiсть сорту приймаються пiд вiдповiдальнiсть заявника.

     6.4. Iнститут може прийняти рiшення про перевiрку сорту безпосередньо на дослiдному полi заявника з метою додаткової оцiнки прояву ознак сорту та його однорiдностi. У цьому разi заявнику надсилають повiдомлення щодо прийнятого рiшення з вимогою визначення мiсця розташування дослiдного поля, на якому закладено дослiди з сорту (додаток 18).

     6.5. Для перевiрки дослiдiв створюється комiсiя, до складу якої входять фахiвцi Iнституту та сортодослiдних станцiй вiдповiдного регiону, де є дослiдне поле заявника. План перевiрок та склад комiсiї затверджуються наказом директора Iнституту.

     6.6. Голова комiсiї надсилає повiдомлення заявнику сорту про склад комiсiї та дату перевiрки сорту (додаток 19).

     6.7. Пiд час перевiрки рослин сорту на дослiдному полi заявника визначають дотримання методичних вимог експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть i стабiльнiсть (тип та розмiри дiлянки, кiлькiсть рослин на дiлянцi та iнше), якi викладенi в Методиках на ВОС.

     6.8. Перевiряють вiдповiднiсть прояву фактичних морфологiчних ознак рослин сорту на дiлянцi з морфологiчним описом сорту, наведеним заявником у документах заявки.

     6.9. Комiсiя оцiнює однорiднiсть сорту на момент перевiрки за критерiями, визначеними в Методиках на ВОС.

     6.10. Пiсля перевiрки сорту комiсiя в присутностi заявника або його представника й автора (авторiв) сорту складає акт перевiрки (додаток 20), який затверджується директором Iнституту.

     6.11. У разi виявлення невiдповiдностi прояву фактичних морфологiчних ознак рослин сорту на дiлянцi з морфологiчним описом сорту, наведеним заявником у документах заявки, або виявлення неоднорiдностi сорту, методичних порушень експертизи Iнститут надсилає експертний висновок про перевiрку сорту (додаток 21) заявнику.

7. Експертиза сорту для визначення придатностi до поширення його в Українi

     7.1. Сорт вважається придатним до поширення в Українi, якщо вiн придатний для правової охорони, може бути використаний для задоволення потреб суспiльства i не заборонений для поширення з пiдстав загрози життю i здоров'ю людей, завдання шкоди тваринному i рослинному свiту, збереженню довкiлля. Критерiї заборони поширення сортiв в Українi затвердженi наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 30 серпня 2002 року N 247 "Про затвердження критерiїв заборони поширення сортiв в Українi", який зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України вiд 25 жовтня 2002 року за N 847/7135.

     7.2. Польовi дослiдження для визначення придатностi сорту до поширення в Українi на сортодослiдних станцiях державної системи з охорони прав на сорти рослин проводять з видiв, якi належать до Перелiку. Дослiдження починають проводити пiсля позитивного висновку щодо новизни сорту. Термiн польових дослiджень становить три роки. Iнститут може скоротити цей термiн до двох рокiв на пiдставi стабiльних показникiв попереднiх дослiджень. Для овочевих культур закритого ґрунту експертизу проводять 1 рiк.

     7.3. Спецiалiст Iнституту складає Державну науково-дослiдну програму з проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин на придатнiсть до поширення в Українi поточного року (додаток 22), яка затверджується головою Держсортслужби (далi - Програма на придатнiсть сорту до поширення в Українi). Iнститут доводить її до сортодослiдних станцiй. Одночасно Iнститут доводить до заявника сорту рознарядку на постачання насiння (садивного матерiалу) на поточний рiк (додаток 23).

     7.4. Спецiалiсти сортодослiдної станцiї, отримавши Програму на придатнiсть сорту до поширення, готують робочу програму дослiджень станцiї щодо експертизи сортiв на придатнiсть до поширення його в Українi.

     7.5. Надходження насiння (садивного матерiалу) сорту на сортодослiднiй станцiї фiксують у спецiальному журналi надходження насiння (садивного матерiалу) для проведення квалiфiкацiйної експертизи на придатнiсть сорту до поширення в Українi (додаток 24). Насiння та садивний матерiал сорту мають надiйти вiд заявника на сортодослiдну станцiю не пiзнiше 1 березня - для сортiв ярих та 1 серпня - для озимих культур. У п'ятиденний термiн пiсля надходження насiння спецiалiст сортодослiдної станцiї надсилає до Iнституту звiт про постачання садивного матерiалу за сортами, указаними в Програмi (додаток 25).

     Якщо заявник не надав до вищевказаного термiну насiння чи садивний матерiал i не надiслав до Iнституту клопотання про перенесення початку експертизи на наступний рiк, Iнститут надає пропозицiю Держсортслужбi про вiдкликання заявки вiд подальшого розгляду (додаток 9). Держсортслужба надсилає заявнику повiдомлення (додаток 10) про вiдхилення заявки. Збiр, сплачений заявником за проведення експертизи поточного року, не повертається.

     7.6. Насiння чи садивний матерiал сорту, який надiйшов на сортодослiдну станцiю (заклад експертизи), висiвають чи висаджують згiдно з робочою програмою дослiджень станцiї (закладiв експертизи) щодо експертизи сортiв на придатнiсть до поширення їх в Українi. Спецiалiст станцiї (закладу експертизи) протягом вегетацiйного перiоду здiйснює потрiбнi спостереження за сортом вiдповiдно до Методик державного сортовипробування сiльськогосподарських культур (зерновi, круп'янi, зернобобовi, олiйнi, технiчнi, прядивнi, кормовi, овочевi, баштаннi культури та картопля) (далi - Методики державного сортовипробування), якi затвердженi наказом Держсортслужби вiд 6 лютого 2003 року N 3-2-/139-17. Результати спостережень заносять до польового журналу (додаток 26).

     7.7. У десятиденний термiн пiсля здiйснення останнього спостереження за сортом вiдповiдно до Методики державного сортовипробування спецiалiст сортодослiдної станцiї надсилає до Iнституту звiт з проведених дослiджень (додаток 27).

     7.8. Iнститут щорiчно повiдомляє заявника про результати експертизи, а також надає йому коментарi до них (додаток 28).

     7.9. Зведенi в Iнститутi звiти за всi роки польових дослiджень статистично опрацьовують, i результати опрацювання є пiдставою для пiдготовки заключного висновку щодо сорту (додаток 29).

8. Експертиза сорту для визначення придатностi до поширення його в Українi за даними визначених експертних закладiв

     8.1. У разi надходження до Iнституту iнформацiї про недотримання вимог Методик державного сортовипробування або в порядку контролю дослiдiв з окремих видiв рослин, якi належать до Перелiку, Iнститут може прийняти рiшення щодо перевiрки показникiв придатностi сорту до поширення в Українi протягом року у визначених Держсортслужбою експертних закладах, що не належать до державної системи з охорони прав на сорти рослин. Заявнику надсилають повiдомлення щодо прийнятого рiшення разом з рознарядкою на постачання насiння або садивного матерiалу та адресу закладу, який здiйснюватиме перевiрку (додаток 30).

     8.2. Польовi дослiдження сорту в експертних закладах, що не входять до державної системи з охорони прав на сорти рослин, здiйснюють вiдповiдно до Методик державного сортовипробування пiд контролем спецiалiста Iнституту. Результати спостережень заносять до польового журналу (додаток 26).

     8.3. У десятиденний термiн пiсля здiйснення останнього спостереження за сортом експертний заклад надсилає до Iнституту звiт з експертизи на придатнiсть до поширення в Українi (додаток 27).

     8.4. Спецiалiст Iнституту порiвнює отриманий звiт iз наданими показниками придатностi сорту до поширення в Українi i готує заключний висновок щодо сорту (додаток 29).

9. Експертиза сорту на придатнiсть до поширення в Українi за даними заявника

     9.1. Експертизу сортiв рослин, якi не належать до Перелiку та овочевi культури закритого ґрунту, проводять шляхом дослiджень документiв заявки на сорт, передбачених статтею 20 Закону України.

     9.2. Спецiалiст Iнституту аналiзує показники придатностi сорту до поширення в Українi, наведенi в документах заявки, i готує заключний висновок щодо сорту (додаток 29).

     9.3. Iнститут може прийняти рiшення щодо перевiрки сорту на територiї, вказанiй заявником, з метою додаткової оцiнки показникiв придатностi сорту до поширення в Українi. У цьому разi заявнику надсилають повiдомлення про проведення перевiрки з вимогою повiдомити мiсце розташування дослiдного поля, на якому будуть закладено дослiди (додаток 31).

     9.4. Для проведення перевiрки створюється комiсiя, до складу якої залучають фахiвцiв Iнституту та сортодослiдних станцiй вiдповiдного регiону, де є дослiдне поле заявника. План перевiрок та склад комiсiї затверджуються наказом директора Iнституту.

     9.5. Голова комiсiї надсилає повiдомлення заявниковi сорту про склад комiсiї та дату перевiрки сорту (додаток 32).

     9.6. Пiд час перевiрки члени комiсiї визначають дотримання вимог Методик державного сортовипробування, агротехнiчних вимог експертизи (розмiр дiлянки, кiлькiсть рослин на дiлянцi). Перевiряють вiдповiднiсть прояву фактичних господарських показникiв рослин сорту на дiлянцi з показниками, наведеними заявником у документах заявки, вiдбирають зразок для проведення лабораторних дослiджень.

     9.7. Комiсiя оцiнює сорт певного виду на момент перевiрки за критерiями, визначеними в Методиках державного сортовипробування.

     9.8. Пiсля перевiрки сорту комiсiя за участю заявника (або його представника) й автора (авторiв) сорту складає акт перевiрки (додаток 33). Акт затверджує директор Iнституту.

     9.9. У разi виявлення невiдповiдностi прояву фактичних господарських показникiв рослин сорту показникам, наведеним заявником у документах заявки, порушень Методик державного сортовипробування Iнститут надсилає експертний висновок про перевiрку сорту заявнику (додаток 34).

10. Пiдготовка експертного висновку за заявкою

     10.1. Пiсля проведення польових та лабораторних дослiджень заклади експертизи надсилають до Iнституту звiти з експертизи (додатки 13, 27) не пiзнiше 1 вересня - для ярих та озимих зернових, зернобобових культур; 1 листопада - для сортiв iнших культур.

     10.2. Узагальнення результатiв польових та лабораторних дослiджень сорту проводяться протягом мiсяця i готуються заключнi висновки щодо сорту (додатки 14, 29), якi затверджуються директором Iнституту.

     Затвердженi висновки реєструються в журналi реєстрацiї заключних висновкiв (додаток 36).

     10.3. Для визнання сорту придатним до поширення в Українi заключний висновок включає в себе пропозицiї щодо зазначення характеристик придатностi сорту до поширення в Українi та географiчних i зонових рекомендацiй використання сорту.

     10.4. На пiдставi заключних висновкiв щодо сорту, експертного висновку про ухвалення назви сорту готується експертний висновок за заявкою (додаток 35) та з пiдписом директора Iнституту до 20 грудня поточного року подається до Держсортслужби.

     10.5. Експертний висновок за заявкою включає:

     для отримання патенту на сорт - висновок Iнституту щодо вiдповiдностi сорту критерiям охороноздатностi;

     для державної реєстрацiї сорту - висновок Iнституту щодо вiдповiдностi сорту критерiям охороноздатностi та висновок Iнституту щодо вiдповiдностi сорту критерiям поширення його в Українi.

     10.6. На пiдставi експертного висновку за заявкою у мiсячний строк Держсортслужба приймає рiшення про державну реєстрацiю прав на сорт i/або державну реєстрацiю сорту або вiдмову в державнiй реєстрацiї сорту i прав на нього. Прийняте рiшення оформляється наказом Держсортслужби i про нього у десятиденний термiн письмово повiдомляють заявника.

     10.7. Заявник має право оскаржити будь-яке рiшення Держсортслужби щодо заявки, звернувшись до суду.

Голова Державної служби з охорони прав на сорти рослин В. Волкодав

 

Додаток 1
до пункту 2.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
  
ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
про встановлення належностi об'єкта, описаного у заявцi, до сорту рослин

    Український iнститут експертизи сортiв рослин провiв експертизу заявки вiд ______________________ N ________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   .

    Установлено, що об'єкт, описаний у заявцi, не належить до сортiв рослин.
    Пропонується припинити подальшу квалiфiкацiйну експертизу заявки через те, що об'єкт, описаний в нiй, не вiдповiдає вимогам пiдпункту "а" пункту 4 статтi 27 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин".

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 2
до пункту 2.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Державна служба з охорони прав на сорти рослин повiдомляє, що за заявкою вiд _____________________ N _________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    проведено експертизу сорту на вiдповiднiсть вимогам, визначеним пiдпунктом "а" пункту 4 статтi 27 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин".
    Установлено, що об'єкт, описаний у заявцi, не належить до сорту рослин, унаслiдок цього наказом Держсортслужби вiд __________ N __________.
    Ваша заявка вiдхилена вiд подальшого розгляду.
    У разi Вашої незгоди з рiшенням про припинення квалiфiкацiйної експертизи Ви можете вiдповiдно до статтi 54 Закону України звернутися до суду.

Голова    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 3
до пiдпункту 4.1.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
  
ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
про невiдповiднiсть сорту критерiю новизни

    Українським iнститутом експертизи сортiв рослин за заявкою вiд ________________________ N ______________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    проведено експертизу новизни сорту на вiдповiднiсть вимогам, установленим статтею 11 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин". Установлено, що сорт не вiдповiдає критерiю новизни.
    Пропонується припинити подальшу квалiфiкацiйну експертизу заявки.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 4
до пункту 4.1.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Державна служба з охорони прав на сорти рослин повiдомляє, що за заявкою вiд _____________________ N _________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    проведено експертизу сорту на вiдповiднiсть вимогам, установленим пунктами 3, 4 статтi 11, пунктом 4 статтi 27 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин".
    Установлено, що сорт не вiдповiдає критерiю новизни, унаслiдок цього наказом Держсортслужби вiд _______________ N __________ Вашу заявку вiдхилено вiд подальшого розгляду.
    У разi Вашої незгоди з прийнятим рiшенням Ви можете звернутися до суду вiдповiдно до статтi 54 Закону України.

Голова    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 5
до пункту 4.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

 

Затверджую
Голова Державної служби з охорони прав на сорти рослин
 
(iнiцiали, прiзвище)
"___" __________________ рiк

ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ДОСЛIДНА ПРОГРАМА
з проведення квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть сорту критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi на ____ рiк

     Експертний заклад __________________________________

Культура ____________________

     Рiк експертизи __________________

     Тип дiлянок ____________________

N
з/п
Назва сорту Номер заявки Код заявника Мета експертизи Вiдмiтка про закладання дослiдiв
1 2 3 4 5 6
           
           
           
           
           
           
           

     Усього сортодослiдiв

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 6
до пункту 4.6 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

РОЗНАРЯДКА
на постачання насiння (садивного матерiалу) для проведення у ____ роцi квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi

Культура _____________________

N заявки Назва сорту Кiлькiсть Вiдривний талон рознарядки N ________ вiдправляється на адресу Iнституту
насiння,
кг
колоскiв, бульб, волотей,
шт.
вiдправлено зразок масою,
кг
вiдправник зразка
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

    Насiння або садивний матерiал необхiдно надiслати на адресу кожного закладу експертизи:

 
 
 

    Садивний матерiал має вiдповiдати встановленим вимогам, супроводжуватися вiдповiдними документами, етикетками, з помiткою "ВОС-тест". Строк поставки: 1 березня - для ярих культур i 1 серпня - для озимих культур.
    Вiдривний талон пiдлягає поверненню разом з надiсланим насiнням чи садивним матерiалом.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 7
до пункту 4.8 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЖУРНАЛ
надходження садивного матерiалу сортiв рослин для проведення квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi

N
з/п
Культура Назва сорту Кiлькiсть Заявник Посiвнi якостi садивного матерiалу Дата надход-
ження зразка
Iнiцiали, прiзвище одержувача
насiння,
кг
бульб, колосiв, волотей,
шт.
маса 1000 зерен,
г
сортова чистота,
%
енергiя проростання,
%
схожiсть,
%
ураженiсть хворобами чи шкiдниками,
%
вологiсть,
%
 

 

                         

 

Додаток 8
до пункту 4.8 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЗВIТ
про надходження насiння та садивного матерiалу для виконання Держпрограми проведення квалiфiкацiйної експертизи на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi у ____ роцi

__________________________________________
(назва закладу експертизи та його адреса)

     Станом на __________________________

N заявки Назва сорту Заявник Кiлькiсть Дата отримання Примiтка
насiння,
кг
колоскiв, бульб, волотей,
шт.
             
             
             
             
             
             
             
             
Експерт    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 9
до пунктiв 4.8, 7.5 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

Державна служба з охорони прав на сорти рослин

  
ПРОПОЗИЦIЯ
про вiдкликання заявки вiд подальшого розгляду у зв'язку з недотриманням умов насiннєпостачання

    Український iнститут експертизи сортiв рослин пропонує заявку вiд __________________________ N ____________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

вiдкликати вiд подальшого розгляду у зв'язку з недотриманням умов насiннєпостачання (непостачання насiння, невiдповiднiсть вимогам ДСТУ-2240-93 для ЕН)

 
(вказати причину)
 
 
 
 
  .
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 10
до пунктiв 4.8, 7.5 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Державна служба з охорони прав на сорти рослин повiдомляє, що вiдповiдно до наказу Держсортслужби вiд ________________ N ___________, розгляд заявки вiд ______________________ N ___________________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    вiдхилено вiд подальшого розгляду в результатi порушень умов насiннєпостачання.
    У разi Вашої незгоди з прийнятим рiшенням Ви можете звернутися до суду вiдповiдно до статтi 54 Закону України.

Голова    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 11
до пунктiв 4.13, 5.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ПОЛЬОВИЙ ЖУРНАЛ
з квалiфiкацiйної експертизи сортiв виду _______________ на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi, однорiдностi та стабiльностi

Елементи методики

1. Мiсце випробування  
2. Тип ґрунту  
3. Умови випробування
(богара, зрошення)
 
4. Поле N  
5. Попередник  
6. Рiк експертизи  
7. Дата сiвби  
8. Дата сходiв  
9. Дата збирання  
10. Кiлькiсть випробовуваних сортiв  
11. Параметри дiлянки:  
      - довжина, м:  
      - ширина, м:  
      - кiлькiсть рядкiв, шт.:  
      - ширина мiжрядь, см:  
      - вiдстань мiж рослинами в рядку, см:  
      - кiлькiсть рослин на дiлянцi, шт.:  
       
       
12. Обсяг вибiрки рослин для облiку на:  
      - вирiзняльнiсть, шт.:  
      - однорiднiсть, шт.:  
13. Допуск нетипових рослин для визначення однорiдностi сорту на дiлянках:
      - рядкових  
      - окремих рослин  
      - колосових  
14. Допуск для стабiльностi сорту, %  
15. Виконавець (iнiцiали, прiзвище)  
16. Директор (iнiцiали, прiзвище)  

Типи дiлянок

 

Ознаки для групування сортiв

1)
2)
3)
4)

Умовнi позначки в дослiдi

 

Схема дослiду

 

 

Погоднi умови за фазами вегетацiї (коротко)

1. Фаза
 
 
 
 
 
2. Фаза
 
 
 
 
 
3. Фаза
 
 
 
 
 
4. Фаза
 
 
 
 
 
5. Фаза
 
 
 
 
 

Агротехнiка в дослiдi

Основний обробiток ґрунту
1.  
2.  
3.  
4.  
5.  
6.  
Передпосiвний (передсадивний) обробiток ґрунту
1.  
2.  
3.  
4.  
5.  
6.  
Догляд за посiвами (посадками)
1.  
2.  
3.  
4.  
5.  
6.  

Таблиця ознак

N
дiлянки
Назва сорту Номер заявки Тип дiлянки Ознака (назва та коди)
 
1 3 5 7 9 к-сть нетипових рослин, шт.
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   

 

Особливi примiтки
 

 

 

 

 

 

 

Додаток 12
до пункту 4.14 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЖУРНАЛ
статистичного опрацювання кiлькiсних ознак культурних рослин

Умовнi позначення

     М - середнє значення (медiана)

     mМ - помилка середньої

     V - коефiцiєнт варiацiї

     mV - помилка коефiцiєнта варiацiї

     s - СКВ (середнє квадратичне вiдхилення) 

     s2 - дисперсiя

     Od - однорiднiсть

     + - ознака однорiдна

     - - ознака неоднорiдна

     Код - код прояву ознаки вiд 1 до 9

     Примiтки

     Код кiлькiсної ознаки визначається за середньою (М) i проставляється згiдно з градацiєю даної ознаки (див. методику проведення експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть даного виду).

     Однорiднiсть кiлькiсної ознаки визначається за коефiцiєнтом варiацiї.

     Критерiй однорiдностi подано в методиках з ВОС-тесту на кожен вид рослин.

Культура  
Номер i тип дiлянки  
Назва сорту i номер заявки  
N з/п
рослини, органа
Ознаки
             
1              
2              
3              
4              
5              
6              
7              
8              
9              
10              
11              
12              
13              
14              
15              
16              
17              
18              
19              
20              
...              
...              
...              
М              
mМ              
V, %              
mV              
s              
s2              
код              
Od              

 

Додаток 13
до пунктiв 4.15, 5.3 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

Звiт з експертизи
на вiдповiднiсть критерiям вирiзняльностi та однорiдностi
сортiв виду _________________

     Сортодослiдна станцiя ___________________________ рiк __________

N
озна-
ки
Ознака _________________
(Назва сорту)
_________________
(Назва сорту)
_________________
(Назва сорту)
код однорiднiсть код однорiднiсть код однорiднiсть
      Hp* %   Hp* %   Hp* %
1.                    
2.                    
3.                    
4.                    
5.                    
6.                    
7.                    
8.                    
9.                    
10.                    
11.                    
12.                    
13.                    
14.                    
15.                    
16.                    
17.                    
18.                    

____________
     * Hp - кiлькiсть нетипових рослин, шт.

Директор    
(iнiцiали, прiзвище) пiдпис
Експерт    
(iнiцiали, прiзвище) пiдпис

 

Додаток 14
до пунктiв 4.16, 10.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

 

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Українського iнституту експертизи сортiв рослин
 
(iнiцiали, прiзвище)
"___" __________________ рiк

ЗАКЛЮЧНИЙ ВИСНОВОК N ____
з експертизи сорту на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi

I. ЗАГАЛЬНI ВIДОМОСТI:

1. Номер заявки на сорт _______________________________;
2. Назва сорту, запропонована заявником _______________________________;
3. Заявник (iнiцiали, прiзвище, установа, держава) _______________________________;
4. Таксон (вид) (латинською мовою) _______________________________;
5. Таксон (вид) (українською мовою) _______________________________;
6. Орган, який здiйснював експертизу _______________________________.

II. КРИТЕРIЇ ОХОРОНОЗДАТНОСТI

- Вирiзняльнiсть: - Однорiднiсть: - Стабiльнiсть:
˜ - вирiзняльний ˜ - однорiдний ˜ - стабiльний
˜ - невирiзняльний ˜ - неоднорiдний ˜ - нестабiльний
- Новизна
˜ - вiдповiдає критерiю новизни
˜ - не вiдповiдає критерiю новизни

ВИСНОВОК

 
 
 
Завiдувач вiддiлу    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 15
до пункту 4.16 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

Результати експертизи на вирiзняльнiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть

Загальнi вiдомостi

1. Номер заявки ______________________________;
2. Запропонована назва сорту ______________________________;
3. Прийнята назва сорту ______________________________;
4. Заявник (iнiцiали, прiзвище, установа, держава) ______________________________;
5. Ботанiчна назва виду (латинською мовою) ______________________________;
6. Ботанiчна назва виду (українською мовою) ______________________________;
7. Номер та дата публiкацiї методики, за якою здiйснювався опис сорту ______________________________;
8. Орган, який здiйснював експертизу ______________________________;
9. Сортодослiдна станцiя(-iї) та її (-їх) адреса(и) ______________________________;
10. Перiод експертизи (роки) ______________________________.

     Результати морфологiчного аналiзу:

N
ознаки
Ознака Ступiнь прояву Код Примiтка
         
         
         
         
         
         
         
         
Висновок:  
  .
Додаткова iнформацiя:
 
 
  .
Старший/молодший науковий спiвробiтник    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 16
до пункту 4.17 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд __________________ N ____________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    протягом _______ року проводилась експертиза на вiдповiднiсть сорту критерiям охороноздатностi.
    Експертнi заклади, якi проводили дослiдження, -

 
(назва,
 
адреса)

     Результати експертизи наводяться в таблицi:

N
озна-
ки
Ознака _________________
(Назва закладу)
_________________
(Назва закладу)
код однорiднiсть код однорiднiсть
Hp* % Hp* %
1.              
2.              
3.              
4.              
5.              
6.              

____________
     * Hp - кiлькiсть нетипових рослин.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 17
до пункту 5.1 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд ________________________ N ______________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    прийнято рiшення про перевiрку опису сорту протягом ___________ року

в   .
(назва закладу та його адреса)

    Для проведення перевiрки Вам слiд у строк до __________ надiслати на адресу закладу експертизи садивний матерiал сорту

 
(насiння, садивний матерiал та його кiлькiсть)
  .
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 18
до пункту 6.4 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд ________________________ N ______________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    прийнято рiшення про перевiрку сорту протягом ________________ року на дослiдному полi заявника з метою додаткової оцiнки прояву ознак сорту, їх однорiдностi та вiдповiдностi вимогам Методик на ВОС.
    Просимо повiдомити про мiсце розташування дослiдного поля, на якому буде закладено дослiди з сорту.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 19
до пункту 6.6 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Наказом Українського iнституту експертизи сортiв вiд __________________ N ____________________ з метою додаткової оцiнки прояву ознак сорту та їх однорiдностi безпосередньо на дослiдному полi заявника буде проведено перевiрку сорту _____________________ виду __________________________.

   

Для перевiрки створено комiсiю у складi

 
 
(склад комiсiї iз зазначенням
  .
iнiцiалiв, прiзвищ членiв комiсiї та їх посад)
    Перевiрку буде проведено   .
(дата)
Голова комiсiї    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 20
до пункту 6.10 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

УКРАЇНСЬКИЙ IНСТИТУТ ЕКСПЕРТИЗИ СОРТIВ РОСЛИН

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Iнституту
___________
(пiдпис)
_________________
(iнiцiали, прiзвище)
"___" ____________ ____ року

АКТ ПЕРЕВIРКИ

Заявник
 
Заявка N
 
Вид
 
Сорт
 
Комiсiя у складi:
 
 
 
  ,
у присутностi заявника (представника):
  ,
автора (авторiв) сорту:
 
 
провела перевiрку сорту у фазi  
"___" _____________ ____ року, у результатi якої було встановлено:
вiдповiднiсть дослiду вимогам методики ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть рослин сорту наданому опису ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту вимогам однорiдностi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
Висновок:
 
 
  .
Члени комiсiї     Заявник (представник)    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
Автор(и)    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 21
до пункту 6.11 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
про перевiрку сорту

     Український iнститут експертизи сортiв рослин провiв перевiрку сорту ___________ виду ____________ з метою додаткової оцiнки прояву його ознак та встановлення однорiдностi сорту безпосередньо на дослiдному полi

  .
(адреса)

     У результатi перевiрки встановлено:

вiдповiднiсть дослiду вимогам методики ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть рослин сорту наданому опису ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту критерiю однорiдностi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
    Iнститут припиняє розгляд заявки (або призупиняє її розгляд) на   .
(строк)
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 22
до пункту 7.3 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

 

Затверджую
Голова Державної служби з охорони прав на сорти рослин
 
(iнiцiали, прiзвище)
"___" __________________ рiк

ПРОГРАМА
наукових дослiджень з квалiфiкацiйної експертизи на придатнiсть сорту до поширення в Українi на 20__ рiк

Культура:
 


 
Вид випро-
бування:
(1 - конкурсн., 2 - виробн., 3 - конкурсн. на насiн., 4 - конкурсн. на з/м.)
(5 - виробн. на насiн., 6 - виробн. на з/м, 7 - мiжнародний)
Зона: (2 - степ, 3 - лiсостеп, 4 - полiсся)
Попередники:
           
 (1 - без попередникiв)
Код експертного
закладу, СДС
                   
                   
Ґрунт: Технологiя:
N
з/п
Рiк вкл. Сорт Оригiнатор
номер заявки назва назва код
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
Виконавець    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 23
до пункту 7.3 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

РОЗНАРЯДКА N _____
на постачання насiння та садивного матерiалу для проведення у ____ роцi квалiфiкацiйної експертизи для визначення придатностi до поширення його в Українi

Культура ____________________

N заявки Назва сорту Кiлькiсть насiння, кг Вiдривний талон рознарядки N ________ вiдправляється на адресу Iнституту
вiдправлено зразок масою вiдправник зразка
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         

    Насiння або садивний матерiал необхiдно надiслати на адресу кожного закладу експертизи:

 
 
  .

    Садивний матерiал має вiдповiдати встановленим вимогам, супроводжуватися вiдповiдними документами, етикетками. Строк поставки: 1 березня - для ярих культур i 1 серпня - для озимих культур.
    Вiдривний талон пiдлягає поверненню разом з надiсланим насiнням чи садивним матерiалом.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 24
до пункту 7.5 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЖУРНАЛ
надходження насiння (садивного матерiалу) сортiв рослин для проведення квалiфiкацiйної експертизи на придатнiсть сорту для поширення в Українi

N
з/п
Культура Назва сорту Кiлькiсть насiння,
кг
Заявник Посiвнi якостi садивного матерiалу Дата надход-
ження зразка
Iнiцiали, прiзвище, пiдпис одержувача
маса 1000 зерен,
г
сортова чистота,
%
енергiя проростання,
%
схожiсть,
%
ураженiсть хворобами чи шкiдниками,
%
вологiсть,
%

 

 

 

 

                       

 

Додаток 25
до пункту 7.5 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЗВIТ
про надходження насiння (садивного матерiалу) для виконання Державної науково-дослiдної програми з проведення квалiфiкацiйної експертизи на придатнiсть сорту до поширення в Українi

___________________________________________________
(назва закладу експертизи та його адреса)

     Станом на __________________

N
заявки
Назва сорту Заявник Кiлькiсть насiння, кг Дата отримання Примiтка
           
           
           
           
           
           
           
           
Спецiалiст    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 26
до пунктiв 7.6, 8.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

Український iнститут експертизи сортiв рослин

             Форма N
Вид _________________
_____________________
_____________________

Польовий журнал

за _______ рiк

Культура   N поля  
Зона   Область  
Сортодослiдна станцiя  
Виконавець  
(пiдпис, iнiцiали, прiзвище)
Директор (завiдувач)  
(пiдпис, iнiцiали, прiзвище)

Умовнi позначки в дослiдi:

 

 1. Схематичний план дослiду
(Наносяться розташування повторень i сортiв, сторони свiту, напрямок схилу, розташування полезахисних лiсових смуг, захисток та нулiвок, вилучок, дорiг)

 

Розмiр дiлянок:
Посiвнi: ширина ______ м; довжина _______ м; площа _______ кв. м
Облiковi: ширина _____ м; довжина _______ м; площа _______ кв. м

2. Посiвна вiдомiсть

N
з/п
Код сорту Назва сорту Номер дiлянки сорту у повтореннях 
II III IV
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
N
з/п
Код сорту Назва сорту Номер дiлянки сорту у повтореннях 
II III IV
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

 

3. Умови проведення дослiду

Попередник  
Ґрунт, рельєф та мiкрорельєф дiлянки пiд дослiдом  
 
 
Агрохiмiчнi показники ґрунту: гумус* ___ %; N ________,
P2O5 ________________, K2O ___________ мг/100 г, pH
Норми внесення поживних речовин кг/га: N __, Р2О5 ___, К2О ___
Норма зрошення   куб. м/га
Рiвень ґрунтових вод   м.
Норма висiву   тис. насiнин/га (шт./кв. м)
Задана густота стояння рослин _____ тис. рослин/га (шт./кв. м)
Польова схожiсть _________ %
Спосiб сiвби  
(широкорядний, суцiльний, iнший)
 
Найбiльш поширенi бур'яни  
(за фазами розвитку рослин)
 
 
 
Стан сходiв, огрiхи при сiвбi, дружнiсть сходiв (вiзуально)
 
 
Ступiнь пошкодження птахами, дротяниками i т. п.
 
 
Погоднi умови протягом основних мiжфазних перiодiв розвитку рослин
 
 
 
Випадки порушення методики сортовипробування, вiдхилення вiд прийнятої технологiї вирощування та системи добрив
 
 
 
Для закритого ґрунту: характеристика культивацiйного примiщення, склад ґрунту, дезiнфекцiя
 
 
 
Iншi показники за проведення дослiду  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

____________
     * Данi останнього обстеження.

4. Вiдомостi про якiсть садивного матерiалу*

N
з/п
Сорт Походження насiння Схожiсть,
%
Маса 1000 насiнин,
г
Норма висiву, кг/га, тис.
шт./га, г/кв. м
власне заявника
розрахункова фактична
1 2 3 4 5 6 7 8
1              
2              
3              
4              
5              
6              
7              
8              
9              
10              
11              
12              
13              
14              
15              
16              
17              
18              
19              
20              

____________
     * Заповнюється вiдповiдно до документа, що засвiдчує технологiчнi характеристики насiння.

5. Внесення добрив пiд дослiд (органiчнi, т/га; мiнеральнi, кг д. р./га) 6. Вирощування розсади (для розсадних культур)
Елементи живлення, форма добрива Пiд попе-
редню куль-
туру
Пiд випробувану культуру
пiд ос-
новний обробi-
ток
перед сiвбою i за сiвби у пiджив-
лення
усього
1 2 3 4 5 6
Органiчнi          
N          
P2O5          
K2O          
Мiнеральнi, усього          

______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________

1) Мiсце посiву i його характеристика:
а - теплицi;
б - парники;
в - розсадники;
г - iнше.
2) Спосiб висiву (непотрiбне закреслити):
а - безпосередньо в ґрунт;
б - у торфоперегнiйнi горщечки;
г - сумiш для горщикiв (склад).
3) Дата i мiсце пiкiрування, його характеристика:
а - парники;
б - теплицi;
в - горщечки;
г - - " -;
д - - " -.
4) Ширина мiжрядь мiж рослинами в рядку, см, розмiр горщикiв та iн.
_______________________________________
______________________________________.
5) Догляд за розсадою, дати:
прополювання ________________________,
пiдпушування _________________________,
поливу _______________________________,
iнших робiт ___________________________,
_____________________________________.
Боротьба зi шкiдниками i хворобами, дати:
_____________________________________,
препарати ____________________________.

 

7. Характеристика розсади 8. Садiння розсади або сiвба у вiдкритий ґрунт:
Сорт Оцiнка сходiв: повнi, середнi, зрiдженi Пiд час висадки в ґрунт
уражено (пошкоджено),
стан розсади: коренаста, слабка, переросла
1 2 3 4 5 6
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           
а) умови садiння або сiвби (вологiсть ґрунту, погоднi умови, спосiб i норма поливу)
________________________________________
_______________________________________;
б) приживання сортiв розсадних культур (вiдмiтити сорти, кращi (гiршi) за приживанням)
________________________________________
_______________________________________;
в) формування густоти рослин, см: _________
мiж рядками ____________________________;
в рядку мiж рослинами ___________________.
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________
________________________________________

9. Площа живлення i розмiр дiлянок

Група сортiв Рядкiв на дiлянцi,
шт.
Рослин у гнiздi,
шт.
Вiддаль мiж рослинами в рядку,
см
Ширина мiжрядь,
см
Площа живлення 1 рослини,
см2
Площа дiлянки, м2 Рослин у рядку Рослин на облiковiй площi,
шт.
Гнiзд на облiковiй площi,
шт.
загальна облiкова усього облiкових
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       
                       

10. Види робiт, виконанi протягом проведення дослiду*

N
з/п
Назва роботи Дата Показники робiт: глибина обробiтку ґрунту, хiмiкати, добрива, їх дозування та iн. Машини та знаряддя Примiтка
1 2 3 4 5 6
           
           
           
           
           
           
           
           
           
           

____________
     * У цю таблицю заносять усi види робiт, у т. ч. проведенi протягом вирощування розсади.

11. Фенологiчнi спостереження, дати

N
з/п
Сорт Сiвби Появи сходiв Садiння в ґрунт Цвiтiння пасльонових Початок цвiтiння баштанних культур, огiркiв Початок бланжевої (помiдорiв) або технiчної стиглостi (перець, баклажан, кабачок) Початок повної стиглостi плодiв помiдорiв Першого збирання Останнього збирання Кiлькiсть днiв вiд сiвби або висадки розсади до збирання
поодиноких,
10 %
повних,
75 %
початок
10 %
масове
75 %
квiток
чоловiчих жiночих першого останнього вiд першого до остан.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 

12. Пiдсадження i пiдсiв рослин на дiлянках дослiду

N
з/п
Сорт Пiдсаджено рослин, шт.; пiдсiяно площi в повтореннях, м2 Дата пiдсадження, пiдсiву
I II III IV
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             

13. Облiк ураження хворобами, %

Дата облiку            
Сорт Пов- за ступенем за розповсюдженням
то- назва хвороби
рення            
1 2 3 4 5 6 7 8
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
Дата облiку            
Сорт Пов- за ступенем за розповсюдженням
то- назва хвороби
рення            
1 2 3 4 5 6 7 8
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              
             
II            
III            
IV            
Середнiй % за сортом              

14. Оцiнка стiйкостi сортiв до несприятливих метеорологiчних умов (посуха, заморозки, градобiй та iн.), балiв

Несприятливий фактор  
Фаза вегетацiї  
Дата облiку  
N з/п Сорт Повторення Сума Сере-
днє
Характер пошкод-
ження
II III IV
1 2 3 4 5 6 7 8 9
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
Несприятливий фактор  
Фаза вегетацiї  
Дата облiку  
N з/п Сорт Повторення Сума Сере-
днє
Характер пошкод-
ження
II III IV
1 2 3 4 5 6 7 8 9
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

15. Облiк вилучок

Сорт До першого збирання вилучено  До наступних збирань Загальна площа вилучок,
м2
Причини вилучок
повторення рослин,
шт.
площа,
кв. м
дата вилучки площа додаткової вилучки
1 2 3 4 5 6 7 8
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

16. Густота рослин на дiлянках

Сорт Пов-
то-
рення
Кiлькiсть рослин (гнiзд) на дiлянцi Фактичне до розрахун-
кового,
Примiтка
розрахун-
кове
фактичне
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          
Сорт Пов-
то-
рення
Кiлькiсть рослин (гнiзд) на дiлянцi Фактичне до розрахун-
кового
 
Примiтка
розрахун-
кове
фактичне
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          
         
II        
III        
IV        
За сортом          

17. Облiк урожаю i сортування плодiв

Назва сорту ______________________________

N
збирання
Дата збирання Зiбрано товарних плодiв всього, кг Зiбрано товарних плодiв у повтореннях,
кг (облiкова площа, кв. м)
Сортування плодiв у ___________ повтореннi, ______ кг
товарних корнiшонiв за групами нетоварних
I II III IV жов-
тякiв
трiс-
нутих
з опi-
ками
пот-
ворних
iнших нето-
варних
хворих i пошкоджених
        усiх за видами
   
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
Сума                              
Збiр зелених плодiв           Вiдсоток вiд загальної маси товарних i нетоварних плодiв збиральної стиглостi, що аналiзуються у ______ повтореннi _________ кг
Уро-
жай,
ц/га
стиглих                              
зелених                              
усього товар-
них
          Визначення маси товарного плоду
маса проби, кг плодiв, шт. маса 1 плоду, г
     
Назва сорту ______________________________________________
                                 
                                 
                                 
                                 
                                 
Сума                              
Збiр зелених плодiв           Вiдсоток вiд загальної маси товарних i нетоварних плодiв збиральної стиглостi, що аналiзуються у ______ повтореннi ________ кг
Уро-
жай,
ц/га
стиглих                              
зелених                              
усього товар-
них
          Визначення маси товарного плоду
маса проби, кг плодiв, шт. маса 1 плоду, г
     

18. Лежкiсть плодiв ___________________ культур

Сорт Повто-
рення
Закладено на зберi-
гання плодiв, кг
Видалено хворих на дату огляду, кг Всього,
кг
Дегустацiйна оцiнка, балiв Знято iз зберiгання Днiв зберiгання Зберег-
лося,
%
дати дегустацiї дата кг
                   
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                
  I                                
II                                

19. Оцiнка солоних (маринованих) плодiв _____________ культур

Сорт Дата солiння (маринування) Де проводилось солiння (примiщення) Тара (дiжки, банки) i їх мiсткiсть Смакова оцiнка
перша друга
дата оцiнка, балiв дата оцiнка, балiв
1 2 3 4 5 6 7 8
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               

20. Визначення товщини стiнок плодiв _________________ культур, мм

Сорт Ви-
мiр
N плодiв Су-
ма
Се-
ред-
нє
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
Сорт Ви-
мiр
N плодiв Су-
ма
Се-
ред-
нє
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    
  1-й                        
2-й                    

21. Висновки про вплив агротехнiчних та погодних умов у звiтному роцi на рiст та розвиток рослин

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Додаток 27
до пунктiв 7.7, 8.3 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
Ф-1
ДАТА ЗБИРАННЯ: ____________ Р.

ДАНI ДЕРЖАВНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ
на придатнiсть до поширення в Українi

ОБЛАСТЬ: ____________________________
СОРТОДОСЛIДНА СТАНЦIЯ: __________
КУЛЬТУРА: ________________
ПОПЕРЕДНИК: ______________
БЛОК: ___________________
ВИД ЕКСПЕРТИЗИ: _______
ҐРУНТ: ___ ФОН: ___ ТЕХНОЛОГIЯ: ___

ЛИСТ: _______

КОД СОРТУ НАЗВА СОРТУ ПОКАЗНИКИ ПРИДАТНОСТI СОРТУ ДЛЯ ПОШИРЕННЯ В УКРАЇНI
                             
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
                                       
                                       
                                       
                                       
                                       
                                       

     ҐРУНТ: 1 - БОГАРА, 2 - ЗРОШЕННЯ, 3 - ОСУШЕННЯ

     ФОН: 1 - ПЕРСП., 2 - СЕРЕДНIЙ, 3 - ЕКСТЕН.

     ТЕХНОЛОГIЯ: 1 - ЗВИЧ., 2 - IНТЕНС.

ДАТА ЗАПОВНЕННЯ ____ ПIДПИС ________ ДАТА КОНТРОЛЮ ________ ПIДПИС ________

 

Додаток 28
до пункту 7.8 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд _________________________ N _____________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    протягом _________ року проводилась експертиза з визначення придатностi сорту для поширення в Українi

N з/п Назва сортодослiдної станцiї Показники придатностi сорту для поширення в Українi
             
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 29
до пунктiв 7.9, 8.4, 9.2, 10.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Українського iнституту експертизи сортiв рослин
 
(iнiцiали, прiзвище)
"___" __________________ рiк

ЗАКЛЮЧНИЙ ВИСНОВОК N ____
з експертизи сорту для визначення придатностi до поширення в Українi

1. ЗАГАЛЬНI ВIДОМОСТI:

1. Номер заявки на сорт _______________________________
2. Назва сорту, запропонована заявником _______________________________
3. Заявник (iнiцiали, прiзвище, установа, держава) _______________________________
4. Ботанiчна назва виду (латинською мовою) _______________________________
5. Ботанiчна назва виду (українською мовою) _______________________________
6. Орган, який здiйснював експертизу _______________________________
7. Перiод випробування _______________________________
2. ОСНОВНI ПОКАЗНИКИ Ґрунтово-клiматичнi зони
степ лiсостеп полiсся
       
       
       
       
       
       
       
       

     3. КРИТЕРIЇ ЗАБОРОНИ ПОШИРЕННЯ СОРТУ В УКРАЇНI:
˜ - не вiдповiдає ˜ - вiдповiдає

     4. ПРОПОЗИЦIЇ:

Ґрунтово-клiматична зона
 
Група стиглостi
 
Напрям використання
 
Категорiя
 
Особливi бiологiчнi властивостi
 

     5. ВИСНОВОК:

 
 
Завiдувач вiддiлу    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
Старший/молодший науковий спiвробiтник    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 30
до пункту 8.1 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд ________________________ N ______________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    прийнято рiшення про перевiрку показникiв придатностi до його поширення в Українi протягом _______________ року в _______________________

 
(назва закладу та його адреса)
  .

    Для проведення перевiрки Вам необхiдно в строк до ___________ надiслати на адресу закладу експертизи насiння (садивний матерiал) сорту

 
(насiння, садивний матерiал та його кiлькiсть)
  .
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 31
до пункту 9.3 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Український iнститут експертизи сортiв рослин повiдомляє, що за заявкою вiд ________________________ N ______________________,

таксон (вид)   ,
латинською мовою
таксон (вид)   ,
українською мовою
назва сорту   ,

    прийнято рiшення про перевiрку сорту протягом ______________ року на дослiдному полi заявника з метою додаткової оцiнки показникiв придатностi сорту для поширення в Українi та перевiрки вiдповiдностi дослiду вимогам методики.

    Просимо до   повiдомити про мiсце розташування дослiдного поля, на
(дата)
якому буде закладено дослiди з сорту.
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 32
до пункту 9.5 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин
 
(прiзвище, iм'я та по батьковi заявника)
 
(адреса)
  
ПОВIДОМЛЕННЯ

    Наказом Українського iнституту експертизи сортiв вiд _______________ N _________________ з метою додаткової оцiнки показникiв придатностi сорту до поширення в Українi та перевiрки вiдповiдностi дослiдiв вимогам методики безпосередньо на дослiдному полi заявника буде проведено перевiрку сорту _____________________ виду ____________________________________.

   

Для перевiрки створено комiсiю у складi  
 
(склад комiсiї iз зазначенням
  .
iнiцiалiв, прiзвищ членiв комiсiї та їх посад)
    Перевiрку буде проведено   .
(дата)
Голова комiсiї    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 33
до пункту 9.8 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

УКРАЇНСЬКИЙ IНСТИТУТ ЕКСПЕРТИЗИ СОРТIВ РОСЛИН

ЗАТВЕРДЖУЮ
Директор Iнституту
___________
(пiдпис)
_________________
(iнiцiали, прiзвище)
"___" ____________ ____ року

АКТ ПЕРЕВIРКИ

Заявник
 
Заявка N
 
Вид
 
Назва сорту
 
Комiсiя у складi:
 
 
 
  ,
у присутностi заявника (представника):
  ,
автора (авторiв) сорту:
 
 
провела перевiрку сорту у фазi  
"___" _____________ ____ року, у результатi якої було встановлено:
вiдповiднiсть дослiду вимогам методики ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту наданим показникам придатностi до поширення в Українi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту критерiям заборони поширення в Українi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
Висновок:
 
 
  .
Члени комiсiї     Заявник (представник)    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)
Автор(и)    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище) (пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 34
до пункту 9.9 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК
про перевiрку сорту

     Український iнститут експертизи сортiв рослин провiв перевiрку сорту ___________ виду ____________ з метою додаткової оцiнки показникiв придатностi сорту для поширення в Українi на дослiдному полi заявника.
     У результатi перевiрки встановлено:

вiдповiднiсть дослiду вимогам методики ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту наданим показникам придатностi до поширення в Українi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
вiдповiднiсть сорту критерiям заборони поширення в Українi ˜ - вiдповiдає
˜ - не вiдповiдає
    Iнститут припиняє розгляд заявки (або призупиняє її розгляд) на   .
(строк)
Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 35
до пункту 10.4 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК ЗА ЗАЯВКОЮ N ____

ЗАГАЛЬНI ВIДОМОСТI

1. Дата подання заявки _________________________________
2. Дата прiоритету _________________________________
3. Назва сорту _________________________________
4. Заявник (iнiцiали, прiзвище, _________________________________
установа, держава) _________________________________
_________________________________
_________________________________
5. Представник з питань _________________________________
iнтелектуальної власностi на сорти _________________________________
рослин _________________________________
6. Таксон (вид) латинською мовою _________________________________
7. Таксон (вид) українською мовою _________________________________
8. Автор(и) сорту _________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
Орган, який здiйснював експертизу _________________________________
_________________________________

ВИСНОВКИ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ КВАЛIФIКАЦIЙНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ

     Сорт _______________ (не) вiдповiдає критерiям охороноздатностi. Пропонується видати (вiдмовити у видачi) патент(у) та занести (вiдмовити у занесеннi) до Державного реєстру прав власникiв сортiв рослин.

     Сорт _______________ (не) вiдповiдає умовам поширення в Українi. Пропонується занести (вiдмовити у занесеннi) до Державного реєстру сортiв рослин та видати (вiдмовити у видачi) свiдоцтво(а) про державну реєстрацiю сорту.

Директор    
(пiдпис) (iнiцiали, прiзвище)

 

Додаток 36
до пункту 10.2 Правил проведення квалiфiкацiйної експертизи сортiв рослин

ЖУРНАЛ
реєстрацiї заключних висновкiв з експертизи сорту на вiдповiднiсть критерiям охороноздатностi

N
з/п
Дата реєстрацiї Таксон Назва сорту Код сорту Перiод експер-
тизи
Заявник(и) Дата подачi заявки Пропозицiя з питання видачi патенту Дата передачi заключного висновку в лабораторiю експертизи заявки на сорт та пiдготовки експертних висновкiв Пiдпис
                     
                     
                     
                     
                     
                     
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.