ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

вiд 12.04.2006 р. N 14/448-ЕП

 

Начальнику Харкiвської митницi


Про надання роз'яснень

     У Держмитслужбi України розглянуто лист Харкiвської митницi вiд 22.03.06 N 16/02-2175-ЕП щодо надання роз'яснень вiдносно поновлення преференцiйного режиму за сертифiкатом про походження товару форми СТ-1.

     Повiдомляємо, що вiдповiдно до пункту 21 Правил визначення країни походження товарiв вiд 30.11.00 (далi - Правила), до товарiв може застосовуватися (вiдновлюватися) режим вiльної торгiвлi на митних територiях держав-учасниць Угоди за умови одержання належного посвiдчення про їхнє походження (за формою СТ-1) чи iнших необхiдних документiв протягом року з дати митного оформлення.

     Таким чином, сертифiкат про походження товару форми СТ-1, заповнений з порушенням вимог пунктiв 12,13 Правил не може бути застосований як документ, за яким може бути здiйснено поновлення преференцiйного режиму.

     В той же час, вiдповiдно до пункту 16 Правил та наказу Держмитслужби України вiд 13.10.03 N 683 митний орган може звернутися до уповноваженого органу, що засвiдчив сертифiкат, чи до компетентних органiв країни походження товару з мотивованим проханням повiдомити додатковi або уточнюючi вiдомостi, в тому числi з питання заповнення граф сертифiката про походження товару форми СТ-1.

Начальник Управлiння митно - тарифного регулювання В.I.Демченко
Copyright © 2026 НТФ «Интес»
Все права сохранены.