МIНIСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦIЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВIД НАСЛIДКIВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

НАКАЗ

вiд 15 вересня 2006 року N 619


Про затвердження Порядку проведення випробувань розроблених, ввезених в Україну та конверсiйних вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
5 жовтня 2006 р. за N 1093/12967


     Вiдповiдно до статтi 10 Закону України "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення" та з метою забезпечення безпеки при поводженнi з вибуховими матерiалами промислового призначення наказую:

     1. Затвердити Порядок проведення випробувань розроблених, ввезених в Україну та конверсiйних вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт, що додається.

     2. Управлiнню правового забезпечення (Сухар А. В.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.

     3. Державному департаменту промислової безпеки, охорони працi та гiрничого нагляду (Саварин М. В.) уключити зазначений наказ до Державного реєстру нормативно-правових актiв з охорони працi.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на голову Держпромгiрнагляду Саварина М. В.

Мiнiстр В. I. Балога

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства України з питань надзвичайних ситуацiй та у справах захисту населення вiд наслiдкiв Чорнобильської катастрофи
вiд 15 вересня 2006 р. N 619
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
5 жовтня 2006 р. за N 1093/12967

ПОРЯДОК
проведення випробувань розроблених, ввезених в Україну та конверсiйних вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт

1. Загальнi положення

     Цей Порядок, розроблений вiдповiдно до вимог статтi 10 Закону України "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення", визначає порядок проведення випробувань розроблених в Українi, ввезених в Україну та конверсiйних вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт з метою допуску їх до застосування в промисловостi.

     Для визначення вiдповiдностi вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт установленим законодавством України вимогам проводяться такi види обов'язкових випробувань:

     контрольнi випробування - випробування, якi здiйснюють органiзацiї-експерти з питань вибухової справи на вiдповiднiсть вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт вимогам нормативної документацiї, у тому числi вимогам безпеки, а також виявлення можливостi i доцiльностi проведення випробувань у виробничих умовах;

     попереднi випробування - випробування у виробничих умовах, якi проводять з метою визначення умов безпечного використання, економiчних i технологiчних показникiв, уточнення рецептури вибухових речовин чи внесення змiн до конструктивних рiшень обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт, а також можливостi та необхiдностi проведення приймальних випробувань;

     приймальнi випробування - випробування у виробничих умовах, якi проводять з метою визначення остаточної рецептури вибухових матерiалiв, якi включають у себе державну екологiчну експертизу документацiї з упровадження i використання вибухових речовин, державну санiтарно-епiдемiчну експертизу вибухових матерiалiв, а також можливостi допуску вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засобiв механiзацiї, пристроїв та апаратури для вибухових робiт до постiйного застосування.

2. Порядок проведення випробувань

     2.1. Зразки нових розроблених в Українi, ввезених в Україну та конверсiйних вибухових матерiалiв, обладнання для їх виготовлення, засоби механiзацiї, пристрої та апаратура для вибухових робiт проходять контрольнi випробування на вiдповiднiсть установленим вимогам. Контрольнi випробування проводяться на полiгонах спецiалiзованих органiзацiй-експертiв з питань вибухової справи за обов'язковою участю представникiв розробника та органiзацiї-експерта. Порядок проведення контрольних випробувань визначається розробником виробу за узгодженням iз спецiалiзованою органiзацiєю - експертом. За результатами контрольних випробувань визначають можливiсть та доцiльнiсть проведення випробувань у виробничих умовах.

     2.2. При позитивних результатах контрольних випробувань розробник виробу складає акт контрольних випробувань, у якому вказується достатнiсть установлених у технiчнiй документацiї заходiв безпеки, за потреби вносяться вiдповiднi змiни i доповнення в комплект технiчної документацiї. Технiчна документацiя узгоджується з органiзацiєю-експертом, яка здiйснювала контрольнi випробування, та iз суб'єктом господарювання, на якому проводитимуть випробування у виробничих умовах.

     2.3. Рiшення щодо проведення попереднiх випробувань у виробничих умовах вiдповiдно до вимог статтi 10 Закону України "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення" приймає спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду на пiдставi таких документiв:

     листа керiвника суб'єкта господарювання, де проводитимуть випробування, щодо дозволу на їх проведення;

     акта контрольних випробувань;

     програми i методики попереднiх випробувань у виробничих умовах, затверджених керiвником суб'єкта господарювання, де будуть проводитися випробування, та узгоджених з органiзацiєю-експертом;

     креслення загального виду виробу (складальне креслення основних вузлiв) для прострiльних i пiдривних апаратiв, а також машин, механiзмiв i пристроїв;

     експлуатацiйної документацiї (настанови, iнструкцiї) щодо застосування (експлуатацiї), у тому числi регламенту технологiчного процесу для вибухових речовин, якi виготовлятимуть на мiсцях ведення вибухових робiт.

     Рiшення спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду мiстить у собi умови, обсяг та термiн випробувань, а за необхiдностi - додатковi вимоги безпеки.

     2.4. Попереднi випробування проводить комiсiя, яка призначається наказом керiвника суб'єкта господарювання, де будуть проводитися випробування (голова комiсiї - перший керiвник пiдприємства або його заступник). До складу комiсiї входять представники органiзацiї - розробника нового виробу, органiзацiї-експерта, яка виконувала контрольнi випробування, i спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони працi та державного гiрничого нагляду.

     Перед початком випробувань персонал, що їх здiйснює, проходить навчання та перевiрку знань технiчної документацiї щодо нового виробу.

     2.5. За результатами попереднiх випробувань керiвник суб'єкта господарювання, де проводилися випробування, оформляє акт з рекомендацiями щодо проведення приймальних випробувань, необхiдностi внесення змiн чи доповнень до технiчної документацiї, галузi застосування.

     2.6. Рiшення щодо проведення приймальних випробувань у виробничих умовах вiдповiдно до вимог статтi 10 Закону України "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення" приймає спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду на пiдставi таких документiв:

     листа керiвника суб'єкта господарювання, де будуть проводитися випробування, щодо дозволу на їх проведення;

     акта попереднiх випробувань;

     програми i методики приймальних випробувань у виробничих умовах, узгоджених з органiзацiєю-експертом та затверджених керiвником пiдприємства, де будуть проводитися випробування;

     креслення загального виду виробу (складальне креслення основних вузлiв) для прострiльних i пiдривних апаратiв, а також машин механiзмiв i пристроїв;

     експлуатацiйної документацiї (настанови, iнструкцiї) щодо застосування (експлуатацiї), у тому числi регламенту технологiчного процесу для вибухових речовин, якi виготовлятимуть на мiсцях ведення вибухових робiт.

     2.7. Приймальнi випробування проводить комiсiя, яка призначається наказом керiвника суб'єкта господарювання, де будуть проводитися випробування (голова комiсiї - перший керiвник пiдприємства або його заступник). До складу комiсiї входять представники органiзацiї - розробника нового виробу, органiзацiї-експерта, яка проводила попереднi випробування, спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони працi та державного гiрничого нагляду, державних екологiчних i санiтарно-епiдемiчних служб.

     Перед початком випробувань персонал, що їх проводить, проходить навчання та перевiрку знань технiчної документацiї щодо нового виробу.

     2.8. Якщо випробування у виробничих умовах проводяться в рiзних регiонах України, комiсiя має право створювати робочi групи для безпосереднього керiвництва роботами з випробувань.

     До складу робочих груп уключають (за погодженням) представникiв спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду, державних екологiчних i санiтарно-епiдемiчних служб та пiдприємства, де проводитимуть випробування.

     2.9. Пiд час проведення приймальних випробувань вiдповiдно до вимог статтi 10 Закону України "Про поводження з вибуховими матерiалами промислового призначення" здiйснюється державна екологiчна експертиза документацiї з упровадження i використання вибухових речовин та державна санiтарно-епiдемiчна експертиза вибухових матерiалiв, якi здiйснюються вiдповiдно до законодавства.

     2.10. Пiсля закiнчення приймальних випробувань комiсiя узагальнює результати дiяльностi робочих груп i складає акт приймальних випробувань нового виробу (дослiдного зразка) з рекомендацiями про допуск до постiйного застосування у виробничих умовах чи з iншим рiшенням. Акт погоджується органiзацiєю-експертом, яка рекомендувала вирiб до випробувань, та затверджується головою комiсiї.

     2.11. У всiх випадках, коли виникає небезпека травматизму чи аварiй, випробування припиняють, про що комiсiя доводить до вiдома спецiально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду, органiзацiї-розробника, органiзацiї-експерта, яка рекомендувала вирiб до випробувань у виробничих умовах.

     2.12. У разi отримання позитивних результатiв приймальних випробувань спецiально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань нагляду за охороною працi та державного гiрничого нагляду на пiдставi листа-клопотання керiвника суб'єкта господарювання, де проводилися приймальнi випробування, затвердженого акта приймальних випробувань, технiчних умов, проект яких було погоджено приймальною комiсiєю та якi в установленому порядку зареєстрованi в територiальних органах Держспоживстандарту України, а також експлуатацiйної документацiї приймає рiшення про допуск виробу до постiйного виробництва i застосування.

Голова Державного департаменту промислової безпеки, охорони працi та гiрничого нагляду МНС України М. В. Саварин
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.