СУМСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГІН

НАКАЗ

вiд 31 сiчня 2005 року N 53


Про встановлення режимних правил в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону

Зареєстровано
в Сумському обласному управлiннi юстицiї
4 лютого 2005 р. за N 5/865


     На виконання п. 13 ст. 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" та п. 27 Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року N 1203, з метою встановлення режиму в пунктах пропуску для мiжнародного та мiждержавного автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону наказую:

     1. Затвердити режимнi правила в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону.

     2. Контроль за дотриманням вимог зазначених режимних правил покласти на першого заступника начальника Сумського прикордонного загону - начальника штабу та начальникiв вiддiлень прикордонного контролю.

     3. Наказ довести до 100 % особового складу вiддiлень прикордонного контролю, якi здiйснюють прикордонний контроль в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення, керiвникiв державних контрольних органiв та служб, якi беруть участь у обслуговуваннi осiб i транспортних засобiв закордонного прямування.

Начальник Сумського прикордонного загону пiдполковник В. А. Легкодух

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53
Зареєстровано
в Сумському обласному управлiннi юстицiї
4 лютого 2005 р. за N 5/865

Режимнi правила,
якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону

     Вiдповiдно до ст. 26 Закону України вiд 4 листопада 1991 року "Про державний кордон України", п. 13 ст. 19 Закону України вiд 3 квiтня 2003 року "Про Державну прикордонну службу України" та п. 27 Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 3 серпня 2000 року N 1203, для забезпечення здiйснення службової дiяльностi пiдроздiлiв Державної прикордонної служби, митних органiв та iнших контрольних служб, а також з метою виключення доступу стороннiх осiб до мiсць здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв контролю, в пунктах пропуску через державний кордон України для автомобiльного сполучення, встановлюються наступнi режимнi правила.

I. Порядок пропуску осiб в пункти пропуску для автомобiльного сполучення

     Пропуск осiб в пункти пропуску для автомобiльного сполучення, для виконання службових обов'язкiв здiйснюється:

     1. Вiйськовослужбовцiв Сумського прикордонного загону:

     1.1 Начальника Сумського прикордонного загону та його заступникiв - за службовими посвiдченнями.

     1.2 Вiйськовослужбовцiв управлiння Сумського прикордонного загону - за службовими посвiдченнями та службовими завданнями, якi пiдписанi начальником Сумського прикордонного загону.

     1.3 Коменданта прикордонної комендатури - за службовим посвiдченням, заступникiв коменданта та iнших офiцерiв комендатури - за службовими посвiдченнями та службовими завданнями, якi пiдписанi комендантом прикордонної комендатури.

     1.4 Вiйськовослужбовцiв вiддiлення прикордонного контролю - за рiшенням начальника вiддiлення прикордонного контролю.

     2. Спiвробiтникiв митницi:

     2.1 Начальника Сумської та Глухiвської митниць (в пункти пропуску, якi знаходяться в зонi їх вiдповiдальностi) та їх заступникiв - за службовими посвiдченнями.

     2.2 Спiвробiтникiв митних пiдроздiлiв, якi здiйснюють контроль у вiдповiдному пунктi пропуску:

     - начальника митного поста та його заступника - за службовими посвiдченнями;

     - iнспекторiв митного поста - за службовим посвiдченням вiдповiдно до графiка несення служби на мiсяць.

     2.3. Iнших спiвробiтникiв Сумської та Глухiвської митниць - за службовими посвiдченнями та письмовими приписами, якi пiдписанi начальником Сумської, Глухiвської митницi вiдповiдно та за погодженням з начальником Сумського прикордонного загону.

     3. Спiвробiтникiв державних контрольних служб:

     3.1 Якi прибувають для виконання службових обов'язкiв - за службовими посвiдченнями вiдповiдно до графiка несення служби на мiсяць.

     3.2 Керiвники державних контрольних служб за посвiдченням особи за погодженням з начальником Сумського прикордонного загону.

     4. Спiвробiтникiв брокерських фiрм, банкiвських установ, iнших органiзацiй та установ, якi мають дозвiл встановленого зразка на здiйснення дiяльностi в пунктах пропуску, пiд час виконання ними службових обов'язкiв - за вiдповiдними перепустками, якi пiдписанi начальником Сумського прикордонного загону, за поданням керiвника обласного або регiонального управлiння (додаток N 1), вiдповiдно до графiка несення служби на мiсяць.

     5. Керiвники правоохоронних органiв, на територiї вiдповiдальностi яких розташованi пункти пропуску через державний кордон, один раз на рiк подають на iм'я начальника органу охорони державного кордону списки працiвникiв, якi мають право в службових справах перебувати в пунктах пропуску. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни i доповнення. Зазначенi списки (витяги з них) направляються штабом прикордонного загону у вiдповiднi пiдроздiли прикордонного контролю.

     6. Спiвробiтники правоохоронних органiв, на територiї вiдповiдальностi яких розташованi пункти пропуску через державний кордон, пропускаються на територiю пункту пропуску за службовими посвiдченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) вiдповiдних керiвникiв органiв з попереднiм сповiщенням начальника органу охорони державного кордону згiдно iз зазначеними витягами iз спискiв.

     7. Правом безперешкодного перебування в пунктах пропуску через державний кордон у службових справах без попереднього iнформування начальника органу охорони державного кордону користуються згiдно iз законодавством за наявностi службового посвiдчення, що пiдтверджує займану посаду:

     - народнi депутати України, депутати мiсцевих рад народних депутатiв - пiд час вирiшення питань своєї депутатської дiяльностi;

     - Генеральний прокурор України, його заступники, прокурор Автономної Республiки Крим, його заступники, прокурори, заступники прокурорiв обласних, мiських, районних прокуратур;

     - слiдчi Генеральної прокуратури, прокуратури Автономної Республiки Крим, обласних, мiських, районних прокуратур (за письмовим розпорядженням прокурора вiдповiдної прокуратури);

     - спiвробiтники спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю органiв внутрiшнiх справ i Служби безпеки України (за письмовим розпорядженням керiвника вiдповiдного спецiального пiдроздiлу);

     - спiвробiтники мiлiцiї з метою припинення злочинiв, переслiдування осiб, пiдозрюваних у вчиненнi злочину, в разi стихiйного лиха та iнших надзвичайних обставин (при виконаннi покладених на них обов'язкiв);

     - спiвробiтники Державної митної служби України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктах пропуску через державний кордон, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби, а також начальникiв регiональних митниць, митниць в зонi вiдповiдальностi яких знаходяться пункти пропуску.

     8. У разi виникнення необхiдностi у проведеннi термiнових заходiв у пунктi пропуску (пунктi контролю) спiвробiтниками правоохоронних органiв, яких не включено до цих спискiв, начальник органу охорони державного кордону може прийняти рiшення на пропуск на територiю пункту пропуску (пункту контролю) цих спiвробiтникiв за усною iнформацiєю керiвника вiдповiдного правоохоронного органу за службовими посвiдченнями та письмовим приписом вiдповiдних органiв. У пунктi пропуску (пунктi контролю) спiвробiтникiв правоохоронних органiв супроводжує представник оперативно-розшукового пiдроздiлу органу охорони державного кордону для надання практичної допомоги в рамках законодавства. Пiсля проведення заходiв, але не пiзнiше нiж через 3 доби керiвник вiдповiдного правоохоронного органу надає начальнику органу охорони державного кордону письмове звернення, яке зберiгається в оперативно-розшуковому пiдроздiлi.

     9. Транспортнi засоби службового призначення, якi належать державним контрольним органам (службам), транспортним та iншим органiзацiям, що беруть участь у пропуску осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, пропускаються в пункт пропуску (пункт контролю) тiльки з дозволу начальника органу охорони державного кордону за вiдповiдними списками.

     10. Спiвробiтникiв органiв виконавчої влади та мiсцевого самоврядування:

     10.1 Керiвникiв обласного та районного (мiського) апарату, на територiї якого знаходиться пункт пропуску - за службовими посвiдченнями.

     10.2 Iнших спiвробiтникiв - за службовими посвiдченнями та письмовими приписами пiдписаними керiвником вiдповiдного органу з дозволу начальника Сумського прикордонного загону.

     11. При виникненнi потреби в пропуску до пунктiв пропуску спiвробiтникiв служб, вiдомств та органiзацiй для виконання ними службових обов'язкiв у випадках, не передбачених цим документом, дозвiл надає начальник Сумського прикордонного загону вiдповiдно до наданої заяви про необхiднiсть тимчасового перебування в пунктi пропуску (додаток 3) по перепустках (додаток 4). Всi особи, якi прибувають в пункти пропуску за тимчасовими перепустками облiковуються в журналi (додаток 5). На час перебування в пунктi пропуску вищезазначеним особам прикордонним нарядом "ВШ" видаються встановленого зразка перепустки (додаток 6).

II. Порядок в'їзду (прибуття), пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон осiб i транспортних засобiв

     1. Особа закордонного прямування в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску через державний кордон за наявностi належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.

     2. Транспортний засiб закордонного прямування (з будь-яким видом вантажу) в'їжджає (прибуває) в пункт пропуску (пункту контролю) через державний кордон за наявностi у водiя транспортного засобу належних паспортних документiв на право перетинання державного кордону України.

     3. Наявнiсть належних паспортних документiв у особи перевiряється посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю при в'їздi (прибуттi) в пункт пропуску через державний кордон для автомобiльного сполучення - прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" (далi - "ВШ").

     4. Особи i транспортнi засоби прямують через територiю пункту пропуску за визначеними напрямами руху i здiйснюють зупинки (стоянки) в мiсцях, визначених в технологiчних схемах пропуску осiб, транспортних засобiв та вантажiв i вибувають з територiї пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв пiсля закiнчення прикордонного, митного та iнших належних видiв контролю, передбачених законодавством України.

     5. При в'їздi транспортного засобу у пункт пропуску для автомобiльного сполучення водiю автотранспортного засобу закордонного прямування прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" видається контрольний талон (додаток 2), у якому спiвробiтники контрольних органiв i служб проставляють вiдмiтки про закiнчення проходження водiєм (власником) автотранспортного засобу необхiдних державних видiв контролю.

     Виїзд автотранспортного засобу з територiї пункту пропуску дозволяється прикордонним нарядом "Вартовий бiля шлагбауму" (вантажних транспортних засобiв з вантажем (товаром) з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв) тiльки за наявностi в контрольному талонi вiдмiток про закiнчення контролю всiма належними контрольними органами i службами.

     6. Використанi контрольнi талони (з вiдповiдними вiдмiтками контрольних органiв i служб) здаються прикордонними нарядами "ВШ" старшому змiни прикордонних нарядiв пiсля закiнчення змiни i зберiгаються в пiдроздiлi прикордонного контролю протягом мiсяця (контрольнi талони на вантажнi автомобiлi протягом пiвроку). По закiнченню термiну зберiгання контрольнi талони знищуються в установленому порядку за рiшенням начальника органу охорони державного кордону.

III. Загальнi положення

     1. Представники всiх контрольних служб i вiдомств, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктi пропуску через державний кордон України, пiд час знаходження на службi, повиннi мати встановлену для даної служби форму одягу або вiдповiдну нарукавну пов'язку, а також представницьку картку (пропуск) з фотокарткою власника, яка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи протягом всього часу перебування в пунктi пропуску.

     2. Керiвники всiх структурних пiдроздiлiв контрольних служб i вiдомств, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктi пропуску через державний кордон України, складають графiки несення служби своїх спiвробiтникiв на мiсяць, та до 25 числа кожного мiсяця подають 2 примiрники начальнику вiддiлення прикордонного контролю. У випадках, коли виникає потреба внесення змiн до графiка несення служби (через хворобу, вiдрядження, вiдпустку спiвробiтникiв або за iнших умов), визначенi керiвники письмово повiдомляють про це начальника вiддiлення прикордонного контролю.

     3. Спiвробiтники контрольних служб та iнших вищезазначених вiдомств мають право знаходитись в автомобiльних пунктах пропуску тiльки у мiсцях, що визначенi технологiчною схемою пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в даному пунктi пропуску. При виникненнi потреби виконання службових обов'язкiв в iнших мiсцях дозвiл на це дає старший змiни прикордонних нарядiв, а в зонi митного контролю - старший змiни митницi. Перемiщення будь-яких осiб та транспортних засобiв по територiї пункту пропуску, яка знаходиться мiж лiнiєю паспортного контролю i шлагбаумом з боку державного кордону України, якщо це не передбачено технологiчною схемою пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в даному пунктi пропуску, заборонено.

     4. Спiвробiтники всiх контрольних служб, а також вiдомств, якi беруть участь в пропуску або забезпеченi пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, не мають право безпiдставно залишати пункти пропуску. При виникненнi потреби дозвiл на це дає старший змiни прикордонних нарядiв.

     5. Посадка осiб в транспортнi засоби, якi слiдують через державний кордон, висадка з них, здiйснення будь-яких вантажних робiт, маневрування транспортних засобiв здiйснюється тiльки у вiдповiдностi до технологiчної схеми з дозволу посадових осiб ДПС.

     6. Рiшення на пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна приймається старшим змiни прикордонних нарядiв (начальником ВIДПК) при наявностi вiдповiдних документiв, оформлених належним чином спiвробiтниками державних контрольних органiв.

     Представники контрольних служб, якi безпiдставно затримали процес оформлення осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктах пропуску, несуть вiдповiдальнiсть згiдно чинного законодавства України.

     7. Особи, транспортнi засоби, вантаж та iнше майно, стосовно яких прийнято рiшення про вiдмову (заборону) в пропуску через державний кордон:

     а) у разi виїзду з України повертаються на територiю України або, при необхiдностi, - розмiщуються за межами пункту пропуску з боку України;

     б) у разi в'їзду на територiю України - повертаються органами пiдроздiлiв прикордонного контролю на територiю сумiжної держави, а у разi потреби передаються представникам вiдповiдних органiв сумiжної держави.

     В обох випадках представники контрольних служб, якi прийняли рiшення щодо вiдмови (заборони) в пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажу та iншого майна, з метою недопущення безконтрольного проїзду та порушення встановленого в пунктi пропуску режиму, повиннi негайно в уснiй формi та письмовим поданням проiнформувати про це старшого змiни прикордонних нарядiв, зробити вiдповiдну вiдмiтку в контрольному талонi (якщо такий було видано) та надати обґрунтовану iнформацiю особi, яку повертають, про прийняте рiшення вiдповiдно до чинного законодавства. До вирiшення питання щодо повернення осiб, транспортних засобiв, вантажу та iншого майна на територiю України або передачу їх представникам вiдповiдних органiв сумiжної держави посадовi особи контрольної служби, яка була iнiцiатором непропуску, повиннi забезпечити дотримання цими особами та транспортними засобами встановлених режимних правил, а також прийняти заходи щодо збереження вантажу або майна.

     8. Забороняється здiйснювати в пунктах пропуску не передбаченi законодавством види контролю, а також провадити господарську або iншу дiяльнiсть, не пов'язану iз забезпеченням дiяльностi пункту пропуску.

     9. Розмiщення (паркування) особистого транспорту спiвробiтникiв всiх контрольних служб, а також вiдомств, якi беруть участь в пропуску або забезпеченнi пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, забороняється. Службовий транспорт контрольних служб розмiщується тiльки в спецiально вiдведенiй для цього облаштованiй частинi територiї пункту пропуску на час, необхiдний для вирiшення службових питань. Всi перемiщення службового транспорту по територiї пункту пропуску та за його межi здiйснюється з дозволу старшого змiни прикордонних нарядiв.

     10. Швидкiсть руху всiх транспортних засобiв в пунктi пропуску обмежується до 5 (п'яти) кiлометрiв на годину.

     11. Зупинка в пунктi пропуску транспортного засобу пiсля закiнчення його оформлення заборонена.

     12. Особам, якi прямують через державний кордон України, курити (палити) в пунктi пропуску, в тому числi знаходячись в транспортному засобi, заборонено. Особам дозволяється курити (палити) тiльки в спецiально обладнаних для цього мiсцях.

IV. Контроль за дотриманням та вiдповiдальнiсть за порушення режимних правил в пунктi пропуску

     1. Контроль за дотриманням встановленого в пунктi пропуску режиму здiйснюється всiма контрольними службами. Посадовi особи пiдроздiлiв прикордонного контролю ДПС України шляхом перевiрки службових посвiдчень, вiдповiдних пропускiв та iнших встановлених документiв здiйснюють загальний контроль за його дотриманням всiма особами, якi перебувають в пунктi пропуску, в тому числi i спiвробiтниками контрольних служб та установ, якi беруть участь в пропуску або забезпеченнi пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна. В межах встановлених законодавством повноважень посадовi особи пiдроздiлiв прикордонного контролю ДПС України здiйснюють координацiю дiяльностi всiх контрольних служб з питань контролю за дотриманням режиму в пунктi пропуску.

     2. Представники пiдроздiлу прикордонного контролю, митних органiв, iз залученням iнших контрольних служб, а також, у разi необхiдностi, представникiв обласного та районного (мiського) апарату, на територiї якого знаходиться пункт пропуску, не рiдше одного разу на мiсяць здiйснюють комiсiйне обстеження стану режиму в пунктi пропуску, за результатами якого складають вiдповiдний акт та приймають заходи щодо усунення виявлених недолiкiв за напрямками вiдповiдальностi.

     3. Всi особи, якi перебувають в пунктi пропуску, в тому числi i спiвробiтники контрольних служб та установ, якi беруть участь в пропуску або забезпеченнi пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна, в разi порушення режимних правил, несуть адмiнiстративну вiдповiдальнiсть вiдповiдно до чинного законодавства України (ст. 202 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення).

Перший заступник начальника Сумського прикордонного загону - начальник штабу, майор М. О. Мацишин

 

Додаток 1
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)

ПОРЯДОК ВИДАЧI ПЕРЕПУСТОК

     Керiвники служб, вiдомств (зазначених в п. 3.2 та 4 роздiлу I) на початку поточного року, або при виникненнi необхiдностi, направляють на iм'я начальника Сумського прикордонного загону письмовi звернення про необхiднiсть отримання перепусток. До звернення додаються списки осiб (3 примiрники) за формою:

     1. Номер за порядком.

     2. Прiзвище, iм'я, по батьковi.

     3. Номер паспорта.

     4. Мiсце проживання (адреса).

     5. Посада.

     До спискiв додаються двi фотокартки на кожну особу розмiром 3 х 4 см.

     Перепустки видаються на термiн роботи працiвника, але не бiльш нiж на рiк, та реєструються в книзi облiку прикордонного загону.

 

Додаток 2
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)

 

Контрольний талон
на проходження видiв контролю в пунктi пропуску через державний кордон
Тип транспортного засобу: (вантажний, легковий, автобус iн.):
 
Марка тр. засобу:  
Державна належнiсть:  
Держ. номер:  
Водiй (П. I. Б.):  
Кiлькiсть пасажирiв:  
Вантаж/об'єм:  
Час в'їзду в пункт пропуску:  
Час виїзду в пункт пропуску:  
Вiдмiтки контрольних служб:
Прикордонний контроль:  
Митний контроль:  
Контроль руху автотранспортних засобiв:  
Екологiчний контроль:  
Санiтарно-карантинний контроль:  
Фiтосанiтарний контроль:  
Контроль за перемiщенням культурних цiнностей:  

     Примiтка. У роздiлi "вiдмiтки контрольних служб" ставиться пiдпис посадової особи, яка здiйснювала вiдповiдний контроль, який засвiдчується вiдповiдною вiдмiткою (штампом).

 

Додаток 3
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)
Начальнику Сумського прикордонного загону Державної прикордонної служби України
 
(в/звання, прiзвище, iм'я, по батьковi)

Заява

на тимчасове перебування в пунктi пропуску через державний кордон спiвробiтникiв "____________________________________"

Прошу надати дозвiл на перебування в пунктi пропуску через державний кордон
"_______________________" спiвробiтникам
"_______________________" у службових справах:

N
п/п
Прiзвище, iм'я та по батьковi Займана посада Термiн перебування в пунктi пропуску N виданої перепустки
I II III IV V
         
Керiвник органiзацiї (пiдпис)
(М. П.)

 

Додаток 4
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)

 

 Герб України

Державна Прикордонна Служба України

Перепустка N ___
на право перебування
в пунктi пропуску через державний кордон
"______________________"
(дiйсна за наявностi документа, що посвiдчує особу)

 

Прiзвище, iм'я та по батьковi власника:

Мiсце роботи:

Посада:

Мета перебування:

Видана:

Дiйсна до:

Начальник Сумського прикордонного загону

в/звання (пiдпис)
М. П.

 

Додаток 5
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)

Журнал облiку
заяв i перепусток на право тимчасового перебування в пунктах пропуску через державний кордон Сумського прикордонного загону

N
п/п
Прiзвище, iм'я та по батьковi Найменування органiзацiї (служби), займана посада Назва пункту пропуску, термiн перебування в ньому N заяви та виданої перепустки
I II III IV V
         

 

Додаток 6
до режимних правил, якi встановлюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Сумського прикордонного загону
(затвердженi наказом Сумського прикордонного загону
вiд 31 сiчня 2005 р. N 53)

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.