ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 22 сiчня 2007 року N 16


Про затвердження Правил щодо пiдтримання режиму зони митного контролю в зонi дiяльностi Севастопольської митницi

Зареєстровано
в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї
30 сiчня 2007 р. за N 1/537


     На виконання статей 48 - 52 Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV, п. 13 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України", наказу Державної митної служби України вiд 26.08.2005 N 790 "Про заходи щодо посилення дисциплiни особового складу митних органiв у пунктах пропуску через державний кордон України та зонах митного контролю" (зi змiнами та доповненнями) з метою здiйснення митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил, наказую:

     1. Затвердити Правила щодо пiдтримання режиму зон митного контролю, що додаються.

     2. Начальникам структурних пiдроздiлiв митницi забезпечити вивчення, неухильне виконання пiдлеглим особовим складом вимог Правил щодо пiдтримання режиму зон митного контролю пiд час проведення митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв.

     3. Начальникам митних постiв та пiдроздiлiв митного оформлення розмiстити Правила щодо пiдтримання режиму зон митного контролю на iнформацiйних стендах.

     4. Начальнику вiддiлу внутрiшньої безпеки Пальчаку Л. I. забезпечити проведення перiодичних перевiрок дотримання режиму зон митного контролю пiд час проведення митного контролю та митного оформлення товарiв та транспортних засобiв працiвниками митницi.

     5. Начальнику юридичного сектору Агабабяну С. С. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Севастопольського мiського управлiння юстицiї.

     6. Начальнику загального вiддiлу Грицун I. В.:

     6.1. Ознайомити з цим наказом начальникiв структурних пiдроздiлiв митницi пiд пiдпис;

     6.2. Забезпечити тиражування та розсилку цього наказу до органiв державної влади в м. Севастополi, що здiйснюють вiдповiднi види контролю у пунктах пропуску через державний кордон України, пiсля державної реєстрацiї у Севастопольському мiському управлiннi юстицiї, вiдповiдно до листа розсилки.

     7. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника митницi Румянцева О. В.

Начальник Севастопольської митницi Л. М. Рудкiн

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Севастопольської митницi
вiд 22 сiчня 2007 р. N 16
Зареєстровано
в Севастопольському мiському управлiннi юстицiї
30 сiчня 2007 р. за N 1/537

Правила щодо пiдтримання режиму зони митного контролю в зонi дiяльностi Севастопольської митницi

1. Загальнi положення

     1.1. Правила щодо пiдтримання режиму зони митного контролю (далi - правила) розробленi на виконання вимог:

     - Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV;

     - постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України";

     - спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби, Державної митної служби, Мiнiстерства транспорту та зв'язку, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища, Мiнiстерства охорони здоров'я, Мiнiстерства культури i туризму, Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 16.05.2005 N 370/396/208/173/219/294/205 "Про порядок виготовлення представницьких карток та забезпечення ними спiвробiтникiв контрольних органiв (служб), що функцiонують у пунктах пропуску через державний кордон (внутрiшнiх митницях, iнших визначених законодавством України мiсцях для здiйснення державних видiв контролю пiд час перетинання державного кордону особами, транспортними засобами, вантажами (товарами) та iншим майном)", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.05.2005 за N 567/10847;

     - наказу Державної митної служби України вiд 26.08.2005 N 790 "Про заходи щодо посилення дисциплiни особового складу митних органiв у пунктах пропуску через державний кордон України та зонах митного контролю" (зi змiнами та доповненнями).

     1.2. У цих Правилах термiни i поняття вживаються у тому ж значеннi, що i в Митному кодексi України.

2. Встановлення зон митного контролю

     2.1. Межi зон митного контролю на територiї пунктiв пропуску (пунктiв контролю) Севастопольської митницi (далi - митниця) через державний кордон визначаються наказами митницi в установленому законодавством порядку.

     Тимчасовi зони митного контролю функцiонують поза мiсцем розташування митницi пiд час здiйснення митних процедур.

     2.2. Територiї складiв тимчасового зберiгання, складiв органiзацiй - отримувачiв гуманiтарної допомоги та митного лiцензiйного складу, що розташованi в зонi дiяльностi митницi, є вiдповiдними зонами митного контролю.

     2.3. Зона митного контролю створюються з метою здiйснення митницею митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил.

     2.4. Тимчасова зона митного контролю на суднi закордонного плавання створюється на перiод усього часу стоянки в порту. Тимчасова зона митного контролю на суднi закордонного плавання пiд Українським прапором створюється на перiод знаходження товарiв та предметiв пiд митним контролем.

     2.5. Тимчасовi зони митного контролю на територiї пiдприємства створюються на термiн, необхiдний для проведення митного контролю та митного оформлення, пiд час здiйснення митних процедур вiдносно товарiв та транспортних засобiв, що вiдправляються пiдприємством, або надходять на його адресу за умови забезпечення керiвництвом пiдприємств необхiдних умов по облаштуванню таких зон.

     2.6. Межi тимчасових зон митного контролю на територiї пiдприємства можуть визначатися шляхом видiлення на територiї пiдприємства примiщення (частини примiщення) або майданчика (частини майданчика), визначеного стацiонарними або переносними попереджувальними табличками (зона митного контролю), тощо, якi iнформують про режим даного примiщення (частини примiщення) чи майданчика (частини майданчика).

3. Режим зон митного контролю

     3.1. З метою заборони доступу в зони митного контролю осiб, непричетних до здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв встановлюється режим зони митного контролю.

     Вимоги щодо дотримання режиму зони митного контролю є обов'язковими для виконання.

     3.2. Пiд режимом зони митного контролю розумiються встановленi законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарiв, транспортних засобiв та громадян, умови розташування будiвель та споруд, а також проведення господарських робiт у зонi митного контролю.

     3.3. Режим зони митного контролю на суднi закордонного плавання доводиться до вiдома адмiнiстрацiї судна пiд пiдпис у вантажнiй декларацiї.

     3.4. Режим тимчасових зон митного контролю на територiї пiдприємства доводиться до вiдома осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення митного контролю, а вiдповiдальним особам за органiзацiю роботи з митницею, представникам пiдприємств (органiзацiй), що отримують або вiдправляють товари та транспортнi засоби, та посадовим особам пiдприємства, здiйснюючих декларування таких вантажiв, - пiд пiдпис на зворотнiй сторонi вантажної митної декларацiї або iншому митному документi (акт розмiщення вантажу на склад тимчасового зберiгання, тощо).

     3.5. Пiд час здiйснення митного контролю товарiв та транспортних засобiв пропуск у зони митного контролю дозволяється на пiдставi:

     - посадовим особам митних органiв, якi приймають безпосередню участь у процесi митного контролю та митного оформлення або здiйснюють iншi контрольнi функцiї, - службових посвiдчень;

     - посадовим особам державних контролюючих органiв при виконаннi своїх службових обов'язкiв - службових посвiдчень;

     представникам пiдприємств (органiзацiй), що отримують або вiдправляють товари та транспортнi засобi, - документа, що посвiдчує особу, а також за наявнiстю повноважень;

     - представникам пiдприємств (органiзацiй), що виконують операцiї по ремонту, та iншi операцiї з обслуговування iноземних суден, тощо в межах пунктiв пропуску - документа, що посвiдчує особу, а також за наявнiстю перелiку осiб, який погоджений з керiвництвом митницi;

     - посадовими особам пiдприємства, якi здiйснюють декларування товарiв та транспортних засобiв, - документа, що посвiдчує особу, а також за наявнiстю квалiфiкацiйних посвiдчень;

     - членам екiпажу iноземних суден - на пiдставi паспорта моряка.

     Доступ у зони митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.

     Посадовi особи митницi, посадовi особи iнших контролюючих служб у разi здiйснення митного та державних видiв контролю товарiв, транспортних засобiв на територiї пунктiв пропуску (пунктiв контролю), на iнших визначених законодавством України мiсцях обов'язково повиннi носити представницькi картки на верхньому одязi.

     3.6. При проведеннi митного огляду товарiв та транспортних засобiв доступ у зони митного контролю представникiв вищезазначених контролюючих органiв здiйснюється лише у присутностi посадових осiб митницi. Доступ у зони митного контролю особам, непричетним до здiйснення контролю, забороняється.

     3.7. Посадовим особам митних органiв пiд час виконання ними службових обов'язкiв забороняється в'їжджати в зони митного контролю на транспортних засобах, що їм належать (на керування якими вони мають право), користуватися мобiльними телефонами у зонах митного контролю, а також мати при собi готiвковi кошти:

     - у iноземнiй валютi;

     - у валютi України у розмiрах, встановлених чинними нормативно-правовими актами України.

     3.8. Посадовi особи, що мають доступ у зони митного контролю, а також особи, допущенi до здiйснення робiт iз товарами та транспортними засобами, можуть пересуватися тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв та робiт, на здiйснення яких вони мають вiдповiднi повноваження. Такi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено дiючим законодавством України.

     3.9. Вимоги п. 3.7 не поширюються на начальника митницi та його заступникiв, працiвникiв пiдроздiлу внутрiшньої безпеки. З метою забезпечення координацiї дiй пiд час проведення спецiальних заходiв (незалежно вiд мiсця їх проведення) посадовим особам Служби боротьби з контрабандою i митної варти дозволяється використовувати iндивiдуальнi засоби мобiльного зв'язку за погодженням iз заступником начальника митницi по правоохороннiй роботi - начальником Служби боротьби з контрабандою та митної варти.

     3.10. Товари та транспортi засоби перебувають пiд митним контролем у зонi митного контролю з моменту їх ввезення на її територiю.

     3.11. Забороняється знаходження у зонах митного контролю товарiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл на їх пропуск через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення, крiм випадкiв, коли таке перебування є наслiдком функцiональної i технологiчної дiяльностi порту або митний орган одержав вiд iнших контролюючих органiв iнформацiю про можливе порушення законодавства пiд час митного оформлення цих транспортних засобiв i товарiв.

4. Обов'язки i права посадових осiб митницi щодо пiдтримання режиму зони митного контролю

     4.1. Обов'язками посадових осiб митницi, якi здiйснюють митний контроль та митне оформлення в зонах митного контролю, є:

     - забезпечення пiдтримання режиму на територiї зони митного контролю;

     - здiйснення митного контролю за дотриманням митного законодавства при проведеннi навантажувально-розвантажувальних робiт;

     - ужиття заходiв по локалiзацiї й нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцi проведення митного контролю;

     - сприяння пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю (за умови погодження з керiвництвом митницi).

     4.2. Посадовi особи митницi мають право:

     - установлювати додатковi режимнi правила у зонi митного контролю для дотримання митного законодавства, в частинi, що не суперечить чинному законодавству;

     - перевiряти документи на право доступу до зони митного контролю;

     - вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб додержання вимог режиму зони митного контролю.

5. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму зони митного контролю

     Особи, виннi в порушеннi режиму зони митного контролю, у тому числi вимог щодо перемiщення через межi зони товарiв та транспортних засобiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю Ю. В. Немiра
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.