ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

вiд 07.02.2000 р. N 1635/7/23-4117


     ДПА України розглянула лист ДПА в областi щодо надання роз'яснення з питань благодiйницької дiяльностi i повiдомляє.

     Згiдно зi ст. 1 Закону України вiд 16.09.97 р. N 531/97-ВР "Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї" благодiйництво - це добровiльна безкорислива пожертва фiзичних та юридичних осiб у наданнi набувачам матерiальної, фiнансової, органiзацiйної та iншої благодiйної допомоги. Набувачi благодiйної допомоги - це фiзичнi та юридичнi особи, якi потребують i отримують благодiйну допомогу.

     Вiдповiдно до ст. 1 Указу Президента України вiд 04.07.98 р. N 738/98 "Про гуманiтарну допомогу, що надходить в Україну" однiєю з форм благодiйництва є гуманiтарна допомога, що здiйснюється у напрямках, визначених ст. 4 вищезазначеного Закону. Гуманiтарна допомога може здiйснюватись у виглядi коштiв, матерiальних i нематерiальних активiв, цiнних паперiв, що передаються (пересилаються), виконання робiт, надання послуг iноземними юридичними i фiзичними особами безоплатно або як безповоротна фiнансова допомога чи добровiльнi пожертвування.

     Вiдповiдно до частини третьої ст. 3 вищезазначеного Указу, якщо кошти або товари (послуги), звiльненi вiд оподаткування як гуманiтарна допомога, були використанi не за цiльовим призначенням, тобто не виконанi умови дотримання вимог ст. 4 Закону України "Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї", вони вважаються доходом i оподатковуються згiдно iз законодавством України.

     Слiд зазначити, що з 01.01.2000 р. набрав чинностi Закон України вiд 22.10.99 р. N 1192-XIV "Про гуманiтарну допомогу", ст. 1 якого визначено, що набувачами гуманiтарної допомоги зi статусом юридичної особи можуть бути такi юридичнi особи, якi визначаються пiд термiном "отримувачi гуманiтарної допомоги", тобто такi юридичнi особи, яких зареєстровано в установленому КМУ порядку в Єдиному реєстрi отримувачiв гуманiтарної допомоги:

     а) пiдприємства громадських органiзацiй iнвалiдiв, ветеранiв вiйни та працi, а також пiдприємства, установи та органiзацiї, що утримуються за рахунок бюджетiв та уповноваженi ними державнi установи;

     б) благодiйнi органiзацiї, створенi у порядку, визначеному Законом України "Про благодiйництво та благодiйнi органiзацiї";

     в) громадськi органiзацiї iнвалiдiв, ветеранiв вiйни та працi, Товариство Червоного Хреста України та його обласнi органiзацiї, творчi спiлки, а також громадськi органiзацiї, створенi для здiйснення передбаченої їх статутними документами екологiчної, оздоровчої, аматорської, спортивної, культурної, освiтньої та наукової дiяльностi;

     г) релiгiйнi органiзацiї, зареєстрованi у порядку, передбаченому Законом України "Про свободу совiстi та релiгiйнi органiзацiї".

Заступник Голови Г. Оперенко

Надруковано: "Бизнес - Бухгалтерия. Право. Налоги. Консультации",
N 20, 15 травня 2000 р.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.