Наказ Мiнiстерства охорони здоров'я України

вiд 23 лютого 2000 року N 31


Про затвердження положень про спецiальнi санiтарно-карантиннi пiдроздiли

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
17 серпня 2000 р. за N 519/4740

     З метою запобiгання занесенню i розповсюдженню на територiї України особливо небезпечних (у тому числi карантинних) i небезпечних для людей iнфекцiйних хвороб, вiдповiдно до Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.04.99 N 696 "Про затвердження Правил санiтарної охорони територiї України" НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити:

     1.1. Порядок медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України (додається).

     1.2. Положення про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України на автошляхах (додається).

     1.3. Положення про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України у мiжнародному аеропорту (додається).

     1.4. Положення про санiтарно-карантинний вiддiл у пунктi пропуску через державний кордон України у морському (рiчковому) порту, вiдкритому для мiжнародних зв'язкiв (додається).

     2. Вважати такими, що не застосовуються на територiї України: "Положение о медицинском (санитарном) досмотре в пунктах пропуска через государственную границу СССР", "Положение о санитарно-карантинном отделе санитарно-эпидемиологической станции в порту, открытом для международных связей", "Положение о санитарно-карантинном пункте аэропорта на международных воздушных линиях", "Положение о санитарно-карантинном пункте на международной автодорожной трассе (в пункте пропуска через государственную границу СССР)", затвердженi заступником Головного державного санiтарного лiкаря СРСР Сергiєвим В. П. 9 березня 1987 р.

     3. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника Головного санепiдуправлiння МОЗ України Бережнова С. П.

Перший заступник Мiнiстра, Головний державний санiтарний лiкар України О. О. Бобильова
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови Державної митної служби України I. М. Соболь
Перший заступник Голови Державного комiтету у справах охорони державного кордону України П. А. Шишолiн

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 23 лютого 2000 р. N 31
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
17 серпня 2000 р. за N 519/4740

ПОРЯДОК
медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України

     1. Загальнi положення

     Цей Порядок, що визначає єдинi принципи, органiзацiю i методику проведення медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України, складено вiдповiдно до Правил санiтарної охорони територiї України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 квiтня 1999 року N 696.

     1.2. Метою медичного (санiтарного) огляду є запобiгання занесенню та розповсюдженню на територiї України iнфекцiйних хвороб людини, таких як холера, чума, жовта гарячка, контагiознi вiруснi геморагiчнi гарячки, малярiя та iншi небезпечнi для людини iнфекцiйнi хвороби.

     1.3. У разi виявлення iнфекцiйних хвороб людини, не передбачених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, заходи, у тому числi на iноземних транспортних засобах, в iноземних громадян та осiб без громадянства вживаються вiдповiдно до Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення", чинних наказiв та iнструкцiй МОЗ України з питань профiлактики iнфекцiйних хвороб людини.

     1.4. Медичний (санiтарний) огляд передбачає:

     медичний огляд екiпажiв (бригад), пасажирiв, який здiйснюється шляхом усного опитування з метою виявлення хворих (осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою), - за клiнiко-епiдемiологiчними показаннями;

     перевiрку морської медико-санiтарної декларацiї, медико-санiтарної частини загальної декларацiї лiтака згiдно з додатками 1 i 2 до Правил санiтарної охорони територiї України, свiдоцтва про дератизацiю або свiдоцтва про звiльнення вiд дератизацiї згiдно з додатком 3 до Правил санiтарної охорони територiї України;

     перевiрку паспортiв (документiв, що їх замiнюють), а також свiдоцтва про вакцинацiю або ревакцинацiю проти жовтої гарячки згiдно з додатком 4 до Правил санiтарної охорони територiї України з метою з'ясування маршруту особи та встановлення можливого перебування у мiсцевостях, де зареєстрованi iнфекцiйнi хвороби, зазначенi в пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України;

     санiтарний огляд транспортних засобiв, вантажiв, включаючи контейнери i лiхтери (у разi їх розпакування вантажоодержувачем чи порушення цiлiсностi).

     Медичний (санiтарний) огляд здiйснюється до проведення iнших видiв контролю у пунктах пропуску через державний кордон.

     1.5. Медичний (санiтарний) огляд транспортних засобiв проводиться:

     1.5.1. При надходженнi вiд капiтанiв морських, рiчкових суден, командирiв лiтакiв, начальникiв пасажирських поїздiв, водiїв автотранспорту мiжнародного сполучення iнформацiї про наявнiсть серед членiв екiпажiв (бригад), пасажирiв осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою (пiдвищення температури тiла до 38” C i вище, пронос, блювання, висип, збiльшення лiмфатичних вузлiв, жовтяниця, крововилив тощо) або про наявнiсть комах, клiщiв чи загиблих гризунiв на адресу адмiнiстрацiї (чергового диспетчера) портiв, аеропортiв, залiзничних станцiй та у вiдповiднi санiтарно-епiдемiологiчнi станцiї (їх структурнi пiдроздiли: санiтарно-карантиннi вiддiли i пункти).

     Ця iнформацiя передається до пункту призначення на територiї України з використанням засобiв оперативного зв'язку (радiо, телефон тощо):

     капiтанами морських та рiчкових суден - згiдно з морською медико-санiтарною декларацiєю - за 6 год. до прибуття в порт;

     командирами лiтакiв - згiдно з медико-санiтарною частиною загальної декларацiї лiтака - за 30 хв. до прибуття в аеропорт;

     начальниками пасажирських поїздiв - пiсля прибуття на пункт пропуску через державний кордон України;

     водiями автотранспорту мiжнародного сполучення - пiсля прибуття на пункт пропуску через державний кордон України.

     1.5.2. При надходженнi iнформацiї про наявнiсть на транспортних засобах осiб з симптомами iнфекцiйного захворювання вiд посадових осiб Прикордонних вiйськ, митних чи iнших служб, якi здiйснюють контроль у пунктах пропуску через державний кордон України.

     1.5.3. У разi ускладнення епiдемiчної ситуацiї в країнах, з яких прибувають транспортнi засоби, якщо тривалiсть їх рейсу не перевищує iнкубацiйного перiоду. Тодi санiтарний огляд транспортних засобiв здiйснюється за розпорядженням Головного державного санiтарного лiкаря України (його заступника).

     1.6. Медичний огляд при вибуттi з України проводиться лише щодо громадян України. Цей огляд забезпечує перевiрку наявностi свiдоцтв про вакцинацiю i ревакцинацiю.

     1.7. Санiтарно-карантиннi пiдроздiли (санiтарно-карантинний пункт (далi - СКП), санiтарно-карантинний вiдддiл (далi - СКВ), що забезпечують медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон України, проводять систематичну пiдготовку адмiнiстрацiї, членiв екiпажiв (бригад) транспортних засобiв, посадових осiб Прикордонних вiйськ, митної служби з питань виявлення хворих та осiб iз симптомами iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, та вживають первинних протиепiдемiчних заходiв. Пiдготовка здiйснюється за програмами, затвердженими Мiнiстерством охорони здоров'я України.

     2. Органiзацiя та проведення медичного (санiтарного) огляду

     2.1. Медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон здiйснюють СКП, СКВ територiальних санепiдстанцiй або санепiдстанцiй вiдповiдного виду транспорту.

     2.2. Медичний (санiтарний) огляд проводять лiкарi-епiдемiологи (помiчники епiдемiологiв) СКП, СКВ, що пройшли пiдготовку на курсах з питань санiтарної охорони територiї i мають досвiд роботи у проведеннi епiдемiологiчного обстеження вогнищ iнфекцiйних захворювань, а також органiзацiї протиепiдемiчних та профiлактичних заходiв.

     2.3. Допуск працiвникiв СКП, СКВ у зони прикордонного i митного контролю здiйснюється згiдно з режимними правилами, що регламентують порядок допуску в цi зони осiб, якi забезпечують медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон.

     2.4. Консультативно-методичну допомогу щодо органiзацiї та проведення медичного (санiтарного) огляду i протиепiдемiчних заходiв на транспортних засобах здiйснюють вiддiли з питань особливо небезпечних iнфекцiй санiтарно-епiдемiологiчних станцiй, Український центр державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду, Український науково-дослiдний протичумний iнститут iм. I. I. Мечникова, Кримська протичумна станцiя.

     2.5. СКП, СКВ щомiсяця аналiзують данi про епiдемiчну ситуацiю в країнах, з якими здiйснюються мiжнароднi зв'язки через пункт пропуску - згiдно з iнформацiєю МОЗ України.

     2.6. Здiйснюючи медичний (санiтарний) огляд транспортних засобiв у зв'язку з одержанням iнформацiї про наявнiсть особи з пiдозрою на iнфекцiйне захворювання (хворого), лiкар-епiдемiолог (помiчник епiдемiолога) СКП, СКВ зобов'язаний:

     термiново iнформувати про це керiвникiв вiдповiдних територiальних, транспортних лiкувально-профiлактичних та санiтарно-епiдемiологiчних закладiв згiдно iз затвердженим оперативним планом протиепiдемiчної готовностi i проведення первинних протиепiдемiчних заходiв;

     забезпечити негайну тимчасову iзоляцiю хворих; до моменту госпiталiзацiї хворих - органiзувати проведення поточної дезiнфекцiї та надання хворим невiдкладної медичної допомоги;

     при виявленнi особи з пiдозрою на iнфекцiйне захворювання (хворого) направити транспортний засiб разом з пасажирами i вантажем на санiтарний причал (санiтарну стоянку, санiтарний майданчик, санiтарний тупик) для здiйснення протиепiдемiчних заходiв вiдповiдно до комплексного плану з профiлактики та боротьби з iнфекцiйними та паразитарними захворюваннями;

     провести епiдемiологiчне обстеження (включаючи опитування) i при потребi тiлесний огляд членiв екiпажiв, бригад i пасажирiв (з метою активного виявлення осiб з пiдозрою та хворих), вiдбiр матерiалу вiд людей та з об'єктiв довкiлля для лабораторного дослiдження, використовуючи для цього укладку, а також iншi засоби за показаннями згiдно з оснащенням санiтарно-карантинних вiддiлiв (пунктiв);

     перевiрити документацiю: журнал облiку захворюваностi, рейсове донесення, маршрут прямування транспортного засобу i порти забору питної води, морську медико-санiтарну декларацiю, медико-санiтарну частину загальної декларацiї лiтака, свiдоцтво про дератизацiю або свiдоцтво про звiльнення вiд дератизацiї, свiдоцтво про вакцинацiю або ревакцинацiю проти жовтої гарячки та iн.

     2.7. Проводячи медичний (санiтарний) огляд транспортних засобiв, якi прибули в Україну, у разi отримання iнформацiї про наявнiсть на них комах, клiщiв чи загиблих гризунiв, лiкар-епiдемiолог (помiчник епiдемiолога) СКП, СКВ зобов'язаний:

     термiново iнформувати про це згiдно з затвердженим оперативним планом протиепiдемiчної готовностi i проведення первинних протиепiдемiчних заходiв;

     провести епiдемiологiчне та епiзоотологiчне обстеження (включаючи перевiрку встановлених документiв, санiтарний огляд транспортних засобiв, вантажiв, контейнерiв, лiхтерiв, опитування екiпажiв, бригад) з метою встановлення мiсця заселення транспортного засобу гризунами, комахами, клiщами i причин падежу гризунiв, при потребi залучати до роботи бiологiв (зоологiв);

     провести збiр гризунiв, комах, клiщiв та їх негайну доставку до лабораторiї для дослiдження;

     органiзувати проведення дезiнсекцiю, дератизацiю на транспортних засобах.

     2.8. Здiйснюючи медичний (санiтарний) огляд у зв'язку з ускладненням епiдемiчної ситуацiї з захворювань, регламентованих Правилами, у країнах, звiдки прибув транспортний засiб, лiкар-епiдемiолог (помiчник епiдемiолога) СКП, СКВ зобов'язаний:

     провести медичний (санiтарний) огляд з метою активного виявлення осiб з пiдозрою на iнфекцiйне захворювання (хворого) - опитування, вивчення медичної документацiї, при потребi - огляд пасажирiв, членiв екiпажу, бригад та санiтарний огляд транспортного засобу для виявлення комах, клiщiв, гризунiв чи слiдiв їх перебування;

     уживати заходiв згiдно з оперативним планом.

     2.9. Протиепiдемiчнi заходи на транспортних засобах починаються негайно, здiйснюються i завершуються без затримок в обсязi, що не перевищує вимог Правил санiтарної охорони територiї України та Мiжнародних медико-санiтарних правил.

     2.10. Пiсля закiнчення медичного (санiтарного) огляду, а також проведення у разi потреби протиепiдемiчних заходiв прибулому транспортному засобу видається дозвiл на право вiльних зносин з портом (аеропортом) за формою згiдно з додатком 5 до Правил санiтарної охорони територiї України. На прохання власника транспортного засобу або уповноваженого ним органу (особи) установою державної санiтарно-епiдемiологiчної служби мiжнародного порту, аеропорту, залiзничної станцiї видається свiдоцтво про вжиття протиепiдемiчних заходiв щодо транспортного засобу згiдно з додатком 6 до Правил санiтарної охорони територiї України. У разi вжиття заходiв щодо лiтака данi про це можуть бути внесенi до медико-санiтарної частини загальної декларацiї лiтака згiдно з додатком 2 до Правил санiтарної охорони територiї України.

     2.11. Проводячи медичний (санiтарний) огляд та протиепiдемiчнi заходи епiдемiолог (помiчник епiдемiолога) СКП, СКВ керується Законом України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення", Правилами санiтарної охорони територiї України, Положенням про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України на автошляхах, Положенням про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України у мiжнародному аеропорту, Положенням про санiтарно-карантинний вiддiл у пунктi пропуску через державний кордон України у морському (рiчковому) порту, вiдкритому для мiжнародних зв'язкiв, та цим Порядком.

     2.12. Штати санiтарно-карантинних пiдроздiлiв (вiддiлiв, пунктiв) у пунктах пропуску через державний кордон визначаються вiдповiдно до дiючих штатних нормативiв Мiнiстерства охорони здоров'я.

Начальник управлiння профiлактики iнфекцiйних захворювань Л. М. Мухарська

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 23 лютого 2000 р. N 31
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
17 серпня 2000 р. за N 520/4741

ПОЛОЖЕННЯ
про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України на автошляхах

     1. Загальнi положення

     1.1. Санiтарно-карантинний пiдроздiл (далi - СКП) створюється у пунктi пропуску через державний кордон України на автошляхах i є структурним пiдроздiлом вiдповiдної територiальної санiтарно-епiдемiологiчної станцiї (мiської, районної).

     1.2. СКП на автошляхах України створюється пiсля прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України акта про вiдкриття пункту пропуску через державний кордон. Рiшення про утворення СКП приймається Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими держадмiнiстрацiями на пiдставi подання головного державного санiтарного лiкаря вiдповiдної адмiнiстративної територiї та за погодженням з Головним державним санiтарним лiкарем України.

     1.3. Основним завданням СКП є запобiгання занесенню i розповсюдженню на територiї України iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, якi затвердженi постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 квiтня 1999 р. N 696.

     1.4. Категорiйнiсть i штатнi нормативи СКП, а також Положення про пiдроздiл визначаються МОЗ України в установленому порядку залежно вiд обсягiв роботи пункту пропуску через державний кордон.

     1.5. СКП працює у взаємодiї з iншими контрольними службами, що здiйснюють прикордонний, митний, ветеринарний, фiтосанiтарний та екологiчний контроль.

     У своїй дiяльностi СКП керується законодавством України, нормативно-правовими актами МОЗ, наказами Головного державного санiтарного лiкаря України, Правилами санiтарної охорони територiї України, цим Положенням та Порядком медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України.

     1.6. СКП очолює завiдуючий. Завiдуючий та iншi працiвники СКП призначаються на посаду та звiльняються з посади головним державним санiтарним лiкарем вiдповiдної адмiнiстративної територiї.

     1.7. Допуск працiвникiв СКП у зони прикордонного i митного контролю здiйснюється згiдно з режимними правилами, що регламентують порядок допуску в цi зони осiб, якi забезпечують медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон.

     1.8. Працiвники СКП пiд час виконання своїх службових обов'язкiв повиннi носити формений одяг та мати на одязi розпiзнавальний знак, зразок якого затверджується Головним державним санiтарним лiкарем України.

     1.9. Утримання штату та забезпечення СКП медичним обладнанням, дезiнфекцiйними засобами, форменим одягом та спецодягом (крiм витрат, зазначених у пунктi 33 Правил санiтарної охорони територiї України) здiйснюються за рахунок асигнувань, передбачених на утримання закладiв санепiдслужби у вiдповiдних бюджетах.

     1.10. Органiзацiйно-методичне керiвництво роботою СКП забезпечує вiддiл особливо небезпечних iнфекцiй територiальної обласної (мiської) санепiдстанцiї, консультативно-методичну допомогу СКП надають вiддiл особливо небезпечних iнфекцiй Українського центру державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду та вiдповiднi протичумнi установи Мiнiстерства охорони здоров'я України.

     1.11. СКП здiйснює свою роботу згiдно з планом роботи вiдповiдної санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, територiальними комплексними програмами i планами захисту населення вiд iнфекцiйних хвороб, що затвердженi мiсцевими органами виконавчої влади; планом первинних протиепiдемiчних заходiв у разi виявлення хворих або осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, погодженим з адмiнiстрацiєю та вiдповiдними установами i службами в пунктi пропуску через державний кордон України.

     1.12. Медичний (санiтарний) огляд працiвники СКП проводять згiдно з пунктом 28 Правил санiтарної охорони територiї України. Iншi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, визначенi в пунктi 1 цих Правил, проводяться згiдно з пунктами 30, 31, 36, 42, 44, 48, 49, 50, а також пунктами 52 - 57 роздiлу "Спецiальнi протиепiдемiчнi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України".

     1.13. Державна митна служба у пунктi пропуску через державний кордон України забезпечує:

     1.13.1. Утримання в належному станi та ремонт примiщення, де розмiщується персонал, який здiйснює медичний (санiтарний) огляд, а також примiщення тимчасової iзоляцiї хворих (особи з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, зазначеною у пунктi 1 Правил). Цi примiщення повиннi бути забезпеченi належним оснащенням та обладнанi засобами постiйного телетайпного (телефонного) зв'язку.

     1.13.2. Утримання у належному санiтарному станi територiї пункту пропуску через державний кордон.

     1.13.3. Недопущення забруднення довкiлля (територiї пункту пропуску) господарсько-побутовими стоками, а також смiттям.

     1.13.4. Видiлення санiтарних майданчикiв, обладнаних огорожею, системами водопостачання i каналiзацiї, освiтленням, засобами телефонного (радiо) зв'язку.

     1.14. Облiк роботи СКП проводиться згiдно з формами, установленими Мiнiстерством охорони здоров'я України.

     1.15. При потребi працiвники СКП можуть бути залученi до проведення профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв у вогнищах iнфекцiйних захворювань, якi виникли в зонi обслуговування санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входять СКП.

     1.16. Завiдуючий СКП, лiкарi-епiдемiологи, помiчники епiдемiологiв працюють згiдно з посадовими iнструкцiями, розробленими вiдповiдно до цього Положення та Порядку медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та затвердженими головним лiкарем санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входить СКП.

Начальник управлiння профiлактики iнфекцiйних захворювань Л. М. Мухарська

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 23 лютого 2000 р. N 31
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
17 серпня 2000 р. за N 521/4742

ПОЛОЖЕННЯ
про санiтарно-карантинний пiдроздiл у пунктi пропуску через державний кордон України в мiжнародному аеропорту

     1. Загальнi положення

     1.1. Санiтарно-карантинний пiдроздiл (далi - СКП) у мiжнародному аеропорту України є структурним пiдроздiлом вiддiлу особливо небезпечних iнфекцiй вiдповiдної територiальної (республiканської, обласної, мiської) санiтарно-епiдемiологiчної станцiї.

     1.2. СКП у мiжнародних аеропортах України створюється пiсля прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України акта про вiдкриття пункту пропуску через державний кордон. Рiшення про утворення СКП приймається Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласними, Київською та Севастопольською мiськими держадмiнiстрацiями на пiдставi подання головного державного санiтарного лiкаря вiдповiдної адмiнiстративної територiї або вiдповiдного виду транспорту та за погодженням з Головним державним санiтарним лiкарем України.

     1.3. Основним завданням СКП є запобiгання занесенню i розповсюдженню на територiї України iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України та затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 квiтня 1999 р. N 696.

     1.4. Категорiйнiсть i штатнi нормативи СКП в мiжнародному аеропорту визначаються МОЗ України в установленому порядку залежно вiд обсягiв роботи пункту пропуску через державний кордон.

     1.5. СКП працює у взаємодiї з iншими контрольними службами, якi здiйснюють прикордонний, митний, ветеринарний, фiтосанiтарний та екологiчний контроль, проводять iнструктаж їх спiвробiтникiв з питань профiлактики iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України.

     У своїй дiяльностi СКП керується законодавством України, нормативно-правовими актами МОЗ, наказами Головного державного санiтарного лiкаря України, Правилами санiтарної охорони територiї України, Порядком медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та цим Положенням.

     1.6. СКП очолює завiдуючий. Завiдуючий та iншi працiвники СКП призначаються на посаду та звiльняються з посади головним державним санiтарним лiкарем вiдповiдної адмiнiстративної територiї або вiдповiдного виду транспорту.

     1.7. Допуск працiвникiв СКП у зони прикордонного i митного контролю здiйснюється згiдно з режимними правилами, що регламентують порядок допуску в цi зони осiб, якi забезпечують медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон.

     1.8. Працiвники СКП пiд час виконання своїх службових обов'язкiв повиннi носити формений одяг та мати розпiзнавальний знак на одязi, зразок якого затверджується Головним державним санiтарним лiкарем України.

     1.9. Утримання СКП здiйснюються за рахунок асигнувань, передбачених на утримання закладiв санепiдслужби за вiдповiдними бюджетами.

     1.10. Органiзацiйно-методичне керiвництво роботою СКП забезпечує вiддiл особливо небезпечних iнфекцiй, до складу якого вiн входить, консультативно-методичну допомогу СКП надають вiддiл особливо небезпечних iнфекцiй Українського центру державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду, Український науково-дослiдний протичумний iнститут iм. I. I.Мечникова, а також Кримська протичумна станцiя.

     1.11. СКП здiйснює свою роботу згiдно з:

     планом роботи вiдповiдної санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, територiальними комплексними програмами i планами захисту населення вiд iнфекцiйних хвороб, що затвердженi мiсцевими органами виконавчої влади;

     планом первинних протиепiдемiчних заходiв у разi виявлення хворих або осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, погодженим з адмiнiстрацiєю аеропорту, та погодженим i затвердженим з вiдповiдними установами i службами в аеропорту (Держкомкордон, Держмитслужба, МВС, транспортна служба та iншi), головним лiкарем вiдповiдного лiкувально-профiлактичного закладу та затвердженим головним лiкарем санiтарно-епiдемiологiчної станцiї.

     1.12. Медичний (санiтарний) огляд працiвники СКП проводять згiдно з пунктом 28 Правил санiтарної охорони територiї України. Iншi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, зазначенi в пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, здiйснюються згiдно з пунктами 30, 31, 32, 36, 42 - 51, а також з пунктами 52 - 57 роздiлу "Спецiальнi протиепiдемiчнi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України".

     1.13. СКП здiйснює контроль за виконанням адмiнiстрацiєю аеропорту, власниками лiтакiв або уповноваженими органами (особами), установами i службами, розташованими в аеропорту (прикордонного, митного та iн.), вимог, зазначених у пунктах 22 - 25, 27, 33 Правил санiтарної охорони територiї України.

     1.14. Адмiнiстрацiя аеропорту забезпечує:

     1.14.1. Утримання в належному станi та ремонт примiщення, де розмiщується персонал, який здiйснює медичний (санiтарний) огляд, а також примiщення для тимчасової iзоляцiї хворих (особи з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, зазначеною у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України). Цi примiщення повиннi перебувати на територiї аеропорту i бути забезпеченi необхiдним оснащенням та обладнанi засобами постiйного телетайпного (телефонного) зв'язку.

     1.14.2. Пред'явлення командирами повiтряних суден, незалежно вiд форми власностi, медико-санiтарної частини загальної декларацiї лiтака, заповненою санiтарною частиною та iнших документiв на вимогу працiвникiв СКП.

     1.14.3. Своєчасне повiдомлення працiвникiв СКП про наявнiсть iнформацiї про осiб з пiдозрою на iнфекцiйне захворювання на борту повiтряного судна, яке прибуває, а також про час прильоту (вiдльоту) транспортних засобiв; надання спискiв пасажирiв та членiв екiпажу.

     1.14.4. Видiлення у розпорядження працiвникiв СКП транспортних засобiв для оперативного проведення медичного (санiтарного) огляду i тимчасової iзоляцiї хворих (осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, зазначеною у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України).

     1.14.5. Утримання у належному санiтарному станi аеропорту, транспортних засобiв i територiї пункту пропуску через державний кордон.

     1.14.6. Недопущення забруднення довкiлля (територiї аеропорту) господарсько-побутовими стоками, а також смiттям.

     1.14.7. Видiлення санiтарної стоянки, обладнаної огорожею, системами водопостачання i каналiзацiї, освiтленням, засобами телефонного радiозв'язку, дезiнфекцiйними засобами i дезiнфекцiйною апаратурою (у розрахунку на 1 - 2 транспортнi засоби).

     1.15. Облiк роботи СКП проводиться згiдно з формами, установленими Мiнiстерством охорони здоров'я України.

     1.16. При потребi працiвники СКП можуть бути залученi до проведення профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв у вогнищах iнфекцiйних захворювань, якi виникли в зонi обслуговування санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входять СКП.

     1.17. Завiдуючий СКП, лiкарi-епiдемiологи, помiчники епiдемiологiв працюють згiдно з посадовими iнструкцiями, розробленими вiдповiдно до цього Положення та Порядку медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та затвердженими головним лiкарем санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входить СКП.

Начальник управлiння профiлактики iнфекцiйних захворювань Л. М. Мухарська

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства охорони здоров'я України
вiд 23 лютого 2000 р. N 31
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
17 серпня 2000 р. за N 522/4743

ПОЛОЖЕННЯ
про санiтарно-карантинний вiддiл у пунктi пропуску через державний кордон України у морському (рiчковому) порту, вiдкритому для мiжнародних зв'язкiв

     1. Загальнi положення

     1.1. Санiтарно-карантинний вiддiл (далi - СКВ) у морському (рiчковому) порту, вiдкритому для мiжнародних зв'язкiв, є структурним пiдроздiлом санiтарно-епiдемiологiчної станцiї на водному транспортi (центральної, басейнової, портової).

     1.2. Основним завданням СКВ є запобiгання занесенню i розповсюдженню на територiї України iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24 квiтня 1999 р. N 696.

     1.3. Категорiйнiсть i штатнi нормативи СКВ у порту (морському, рiчковому), вiдкритому для мiжнародних зв'язкiв, а також положення про нього визначаються МОЗ України в установленому порядку, залежно вiд обсягiв роботи пункту пропуску через державний кордон.

     1.4. СКВ працює у взаємодiї з iншими контрольними службами, якi здiйснюють прикордонний, митний, ветеринарний, фiтосанiтарний та екологiчний контроль, проводять iнструктаж їх спiвробiтникiв з питань профiлактики iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України.

     У своїй дiяльностi СКВ керується законодавством України, нормативно-правовими актами МОЗ України, наказами Головного державного санiтарного лiкаря України, Правилами санiтарної охорони територiї України, Порядком медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та цим Положенням.

     1.5. СКВ очолює завiдуючий. Завiдуючий та iншi працiвники СКВ призначаються на посаду та звiльняються з посади головним державним санiтарним лiкарем водного транспорту або вiдповiдної адмiнiстративної територiї.

     1.6. Допуск працiвникiв санiтарно-карантинних вiддiлiв у зони прикордонного i митного контролю здiйснюється згiдно з режимними правилами, що регламентують порядок допуску в цi зони осiб, якi забезпечують медичний (санiтарний) огляд у пунктах пропуску через державний кордон.

     1.7. Працiвники СКВ пiд час виконання своїх службових обов'язкiв повиннi носити формений одяг та мати розпiзнавальний знак на одязi, зразок якого затверджується Головним державним санiтарним лiкарем України.

     1.8. Утримання штату та забезпечення СКВ медичним обладнанням, деззасобами, форменим одягом та спецодягом (крiм витрат, зазначених у пунктi 33 Правил санiтарної охорони територiї України) здiйснюються за рахунок асигнувань, передбачених на утримання закладiв санепiдслужби у вiдповiдних бюджетах.

     1.9. Органiзацiйно-методичне керiвництво роботою СКВ здiйснює санепiдустанова, до складу якої вiн входить. Консультативно-методичну допомогу надають вiддiл особливо небезпечних iнфекцiй Українського центру державного санiтарно-епiдемiологiчного нагляду та вiдповiднi протичумнi установи МОЗ України.

     1.10. СКВ проводить свою роботу згiдно з планом роботи вiдповiдної санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, територiальними комплексними програмами i планами захисту населення вiд iнфекцiйних хвороб, що затвердженi мiсцевими органами виконавчої влади, планом первинних протиепiдемiчних заходiв у разi виявлення хворих або осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, погодженим з адмiнiстрацiєю морських, рiчкових портiв, вiдкритих для мiжнародних зв'язкiв, вiдповiдними установами i службами в них (Держкомкордон, Держмитслужба, МВС, транспортна служба та iншi), головним лiкарем вiдповiдного лiкувально-профiлактичного закладу та затвердженим головним лiкарем санiтарно-епiдемiологiчної станцiї.

     1.11. Медичний (санiтарний) огляд працiвники СКВ проводять згiдно з пунктами 28 Правил санiтарної охорони територiї України. Iншi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, визначенi в пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України, проводяться згiдно з пунктами 30, 31, 32, 36, 42 - 51, а також з пунктами 52 - 57 роздiлу "Спецiальнi протиепiдемiчнi заходи щодо запобiгання занесенню i розповсюдженню iнфекцiйних хвороб, зазначених у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України".

     1.12. СКВ здiйснює контроль за виконанням адмiнiстрацiєю морських, рiчкових портiв, вiдкритих для мiжнародних зв'язкiв, власниками суден або уповноважених ними органiв (осiб), установами i службами, якi розташованi в портах (прикордонного, митного та iн.), вимог, зазначених у пунктах 22 - 25, 27, 33 Правил санiтарної охорони територiї України.

     1.13. Адмiнiстрацiя морських, рiчкових портiв, вiдкритих для мiжнародних зв'язкiв, забезпечує:

     1.13.1. Утримання в належному станi та ремонт примiщення, де розмiщується персонал, який здiйснює медичний (санiтарний) огляд, а також примiщення для тимчасової iзоляцiї хворих (особи з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, зазначеною у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України). Цi примiщення повиннi перебувати на територiї портiв, бути забезпеченi потрiбним оснащенням та обладнанi засобами постiйного телетайпного (телефонного) зв'язку.

     1.13.2. Пред'явлення капiтанами морських, рiчкових суден, незалежно вiд форми власностi, морської медико-санiтарної декларацiї та iнших документiв на вимогу працiвникiв СКВ.

     1.13.3. Своєчасне повiдомлення працiвникiв СКВ про наявнiсть iнформацiї щодо особи з пiдозрою на iнфекцiйне захворювання на борту судна, яке прибуває, а також про час прибуття транспортних засобiв. Надання спискiв пасажирiв та членiв екiпажу.

     1.13.4. Видiлення у розпорядження працiвникiв СКВ транспортних засобiв для оперативного проведення медичного (санiтарного) огляду i тимчасової iзоляцiї хворих (осiб з пiдозрою на зараження будь-якою iнфекцiйною хворобою, зазначеною у пунктi 1 Правил санiтарної охорони територiї України).

     1.13.5. Утримання у належному санiтарному станi порту, транспортних засобiв i територiї пункту пропуску через державний кордон.

     1.13.6. Недопущення забруднення акваторiї порту господарсько-побутовими стоками, баластними водами, а також смiттям.

     1.13.7. Видiлення санiтарного причалу, обладнаного огорожею, водопостачанням i каналiзацiєю, освiтленням, засобами телефонного (радiо) зв'язку, дезiнфекцiйними засобами i дезiнфекцiйною апаратурою (в розрахунку на 1 - 2 транспортних засоби).

     1.14. Облiк роботи СКВ провадиться згiдно з формами, установленими Мiнiстерством охорони здоров'я України.

     1.15. При потребi працiвники СКВ можуть брати участь у проведеннi профiлактичних i протиепiдемiчних заходiв у вогнищах iнфекцiйних захворювань, якi виникли в зонi обслуговування тiєї санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входить СКВ.

     1.16. Завiдуючий СКВ, лiкарi-епiдемiологи, помiчники епiдемiологiв працюють згiдно з посадовими iнструкцiями, розробленими у вiдповiдностi до даних Положення та Порядку медичного (санiтарного) огляду в пунктах пропуску через державний кордон України та затвердженими головним лiкарем санiтарно-епiдемiологiчної станцiї, до складу якої входить СКВ.

Начальник управлiння профiлактики iнфекцiйних захворювань Л. М. Мухарська
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.