МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
вiд 21.11.2000 | N 644 |
---|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 листопада 2000 р. за N 863/5084 |
|
Затверджено Наказ Мiнiстерства транспорту України 21.11.2000 N 644 |
Правила перевезення вантажiв, якi пiдлягають
фiтосанiтарному контролю
1. Правила перевезення залiзницями сiльськогосподарської та лiсової продукцiї iз зон карантинного обмеження
1.1. Вiдповiдно до Закону України "Про карантин рослин" ( 3348-12 ) та Статуту Державної служби з карантину рослин України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28.10.93 N 892 ( 892-93-п ), перевезення пiдкарантинних вантажiв (додаток 1), якi можуть бути переносниками карантинних шкiдникiв, хвороб рослин та бур'янiв iз господарств, населених пунктiв, районiв, областей та Автономної Республiки Крим, на територiї яких уведенi карантиннi обмеження або оголошено карантин, проводиться тiльки за умови пред'явлення вiдправником карантинного сертифiката (додаток 2), який видається мiсцевою Державною iнспекцiєю з карантину рослин (далi - карантинна iнспекцiя), у зонi дiяльностi якої перебуває вiдправник.
1.2. Пiсля отримання вiд органу державної виконавчої влади офiцiйного повiдомлення про оголошення карантину або введення карантинних обмежень на вивiз пiдконтрольних карантину вантажiв залiзниця повинна негайно сповiстити про це телеграмою (адреса 73) iншi залiзницi та станцiї. На залiзничних станцiях, на всiх пунктах приймання вантажiв вивiшуються оголошення, в яких указується, якi види пiдкарантинних матерiалiв не приймаються до перевезення без карантинного сертифiката.
1.3. Карантинний сертифiкат видається на партiю пiдкарантинного матерiалу (вантажу). Партiя - це кiлькiсть однорiдного матерiалу, призначена для перевезення в одному транспортному засобi й посвiдчена одним документом. Карантинний сертiфiкат складається в 4 примiрниках окремо на кожний вагон або контейнер. Перший примiрник сертифiката додається до перевiзних документiв; другий зберiгається на станцiї вiдправлення як документ суворої звiтностi; третiй державний iнспектор з карантину рослин замiсть карантинного донесення надсилає на адресу карантинної iнспекцiї, в зонi дiяльностi якої перебуває станцiя призначення вантажу; четвертий залишається в державного карантинного iнспектора. На станцiї вiдправлення до перевiзних документiв уноситься вiдмiтка щодо надання залiзницi карантинного сертифiката з зазначенням його номера та дати видачi.
1.4. Вантаж за карантинним сертифiкатом без пiдпису та печатки, з виправленнями, а також, якщо найменування вантажу в ньому не вiдповiдає фактично пред'явленому, до перевезення не приймається.
Вантаж приймається до перевезення, якщо термiн дiї карантинного сертифiката не менший термiну доставки вантажу.
1.5. Перевезення пiдкарантинних вантажiв допускаються тiльки на тi станцiї та на адресу тих одержувачiв, якi вказанi в карантинному сертифiкатi. Переадресування пiдкарантинних вантажiв пiд час перевезення або на станцiї призначення можливе тiльки пiсля узгодження з мiсцевою карантинною iнспекцiєю, видачi нею нових карантинних сертифiкатiв та надання їх станцiї.
1.6. Отриманий пiдкарантинний вантаж одержувачi повиннi негайно пред'явити для карантинного догляду та експертизи мiсцевiй карантиннiй iнспекцiї за мiсцем призначення вантажу.
1.7. Начальники станцiй зобов'язанi сприяти проведенню карантинного огляду.
Згiдно з Статутом Державної служби з карантину рослин України ( 892-93-п ) державний iнспектор з карантину рослин (далi - карантинний iнспектор) має право вимагати розпакування окремих мiсць для вiдбору зразкiв насiння, рослин та матерiалiв рослинного походження для проведення експертизи з обов'язковим оформленням вiдповiдних документiв (актiв).
У разi пред'явлення карантинним iнспектором припису Головної державної iнспекцiї з карантину рослин або начальникiв Держiнспекцiй з карантину рослин в Автономнiй Республiцi Крим, областях та мiстах Києвi та Севастополi про знищення вантажу вiн пiдлягає виконанню iз складанням про це карантинним iнспектором вiдповiдного акта.
1.8. Пiсля вивантаження вантажiв, визнаних карантинним iнспектором зараженими або пiдозрiлими на зараження, одержувач повинен провести очищення та знезараження вагонiв за допомогою фахiвцiв фумiгацiйних загонiв або бригад фiтосанiтарної служби у вiдповiдностi до розпорядження карантинного iнспектора, а також пiд його контролем знищити залишки вантажу та смiття у спецiально вiдведеному для цього мiсцi.
1.9. Платежi за користування вагонами (контейнерами) пiд час простою у зв'язку iз знезараженням, а також витрати, пов'язанi з розкриванням вагонiв та розпакуванням окремих мiсць для карантинного огляду, вiдшкодовуються одержувачем.
2. Правила перевезення iмпортних, експортних i транзитних пiдкарантинних та пiдконтрольних вантажiв
2.1. Правила цього пiдроздiлу поширюються на пiдкарантиннi та пiдконтрольнi матерiали (борошно, свiжi плоди, овочi, фрукти, картоплю, насiннєвий та посадковий матерiал тощо) та iншi вантажi, вказанi в додатку 1.
2.2. Згiдно з Правилами фiтосанiтарного контролю на державному кордонi України, затвердженими наказом Головної державної iнспекцiї з карантину рослин вiд 25.09.96 ( z0754-96 ) та зареєстрованими в Мiнiстерствi юстицiї 27.12.96 за N 754/1779, перемiщення пiдкарантинних вантажiв з iнших держав через державний кордон України допускається тiльки при наявностi на прикордонних передаточних станцiях карантинного дозволу (додаток 3) на ввезення або транзит пiдкарантинних матерiалiв (вантажiв), виданого Головною державною iнспекцiєю з карантину рослин України (далi - Укрголовдержкарантин) та фiтосанiтарного сертифiката, виданого державними органами з карантину та захисту рослин країни-експортера.
Для отримання карантинного дозволу на iмпорт (транзит) пiдкарантинних вантажiв, одержувачi або експедитори повиннi не пiзнiше нiж за 5 дiб до ввезення або здiйснення транзиту подати письмову заяву до Укрголовдержкарантину на його оформлення.
Фiтосанiтарний сертифiкат додається до перевiзних документiв, що супроводжують пiдкарантинний матерiал (вантаж). Ввезення пiдкарантинних матерiалiв з країн, що не мають державних органiв з карантину i захисту рослин, дозволяється без фiтосанiтарного сертифiката з попереднiм оформленням карантинного дозволу на iмпорт Укрголовдержкарантином.
Перемiщення пiдкарантинних вантажiв через державний кордон України здiйснюється через тi прикордоннi пункти (станцiї), якi вказанi в карантинному дозволi на iмпорт (транзит).
2.3. Допускається ввезення в Україну з iнших держав без узгодження з Укрголовдержкарантином i без карантинного дозволу на iмпорт (транзит), але з проведенням фiтосанiтарного контролю в пунктi перетинання державного кордону:
переробленої рисової соломки, ворсувальних шишок, хни, басми, художньо-декоративних та технiчних виробiв з деревини (деревинно-волокнистих плит, деревинно-стружкових плит, паркетної фрези, заготовок для ящикової тари), мiшкотари i контейнерiв з країн, вiльних вiд комах роду Трогодерма;
свiжих овочiв та фруктiв (крiм картоплi):
приватним особам з прикордонних областей - до 100 кг кожного найменування;
iншим приватним особам - до 10 кг кожного найменування;
борошна та виробiв з нього до 1000 одиниць у дрiбнiй розфасовцi, сумарною масою до 1000 кг, макухи, кави меленої у вакуумнiй упаковцi, какао-порошку, тютюнових виробiв, кондитерських виробiв;
продукцiї рослинного походження, яка вiльна вiд карантинних об'єктiв та передбачена для харчування в дорозi обслуговуючого персоналу всiх видiв транспорту.
зрiзу живих квiтiв у обмеженiй кiлькостi для приватних осiб з країн, вiльних вiд захiдного квiткового трипсу (Frankliniella occidentalis), пальмового трипсу (Trips palmi), шерстистої бiлокрилки (Aleurothrixus floccosus), чорної цитрусової бiлокрилки (Aleurocanthus wolgum), цитрусової бiлокрилки (Dialeuroides citri), пiвденно-американської мiнувальної мухи (Liriomyza huidobrensis), американського конюшинового мiнера (Liriomyza trifolii), пiвденно-африканської гвоздикової листовiйки (Epichoristodes acerbella) (крiм хризантем).
2.4. У пунктах призначення всi пiдкарантиннi iмпортнi вантажi, тара та транспортнi засоби, у яких надiйшли цi вантажi, проходять повторний фiтосанiтарний контроль. Митне оформлення та видача цих вантажiв проводиться тiльки за погодженням з карантинним iнспектором. Переадресування цих вантажiв iншим органiзацiям та в iншi регiони допускається тiльки за дозволом Головної державної iнспекцiї з карантину рослин України.
2.5. Для проведення фiтосанiтарного контролю карантинний iнспектор має право безперешкодно входити та перебувати на територiї станцiй, входити у вантажнi та пасажирськi вагони, при доглядi пiдкарантинних вантажiв, якi прибули в Україну з iнших держав, вiдбирати зразки насiння, рослин та продукцiї рослинного походження для проведення експертизи. Вiдбiр зразкiв оформляється актом загальної форми, який складається карантинним iнспектором у трьох примiрниках у присутностi представникiв прикордонної станцiї та митницi. Один примiрник акта залишається в iнспектора, другий додається до перевiзних документiв, а третiй зберiгається на станцiї. Вiдбiр зразкiв та їх доставку до лабораторiї проводить карантинний iнспектор.
Iнспектор має право затримувати iмпортнi пiдкарантиннi матерiали (вантажi), що надходять без карантинного дозволу на iмпорт або без карантинного дозволу на транзит з перевантаженням (крiм указаних у п.2.1), фiтосанiтарного сертифiката країни-експортера, а також тi, що зараженi карантинними шкiдниками, хворобами рослин i бур'янами.
2.6. При надходженнi з-за кордону на прикордоннi станцiї пiдкарантинних матерiалiв (вантажiв) працiвники станцiї повиннi:
негайно повiдомити карантинну iнспекцiю про прибуття пiдкарантинних вантажiв незалежно вiд їх кiлькостi та призначення;
пред'явити карантиннiй iнспекцiї для огляду документи на пiдкарантиннi вантажi;
не допускати накопичення на територiї станцiй iмпортних пiдкарантинних вантажiв, якi зараженi карантинними органiзмами;
не допускати розкриття вагонiв, контейнерiв, окремих упаковок з пiдкарантинними вантажами, якi прибули з-за кордону, без дозволу карантинної iнспекцiї.
2.7. Фiтосанiтарний контроль вагонiв з пiдкарантинними вантажами на прикордонних станцiях проводиться в пунктах перевантаження цих вантажiв негайно пiсля подачi вагонiв пiд перевантаження, а перевантаження вагонiв - тiльки з дозволу карантинного iнспектора. Операцiї з карантинного огляду проводяться в термiни, передбаченi технологiчним процесом станцiї.
2.8. У разi виявлення зараження вантажiв карантинними чи iншими шкiдливими органiзмами рослин, якi загрожують зараженню територiї України, знезараження пiдкарантинних вантажiв та транспортних засобiв (вагонiв, контейнерiв) здiйснюється фахiвцями фумiгацiйних загонiв або бригад фiтосанiтарної служби за рахунок одержувача або експедитора пiд контролем карантинного iнспектора.
2.9. Транзитнi пiдкарантиннi матерiали, що перевозяться через територiю України, повиннi супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера i карантинним дозволом на транзит, що видає Укрголовдержкарантин. Вони пiдлягають вiзуальному карантинному догляду на прикордонних пунктах увезення з перевiркою вiдповiдностi супровiдних документiв.
2.10. Контейнери, що мiстять товарнi партiї пiдконтрольних матерiалiв, дозволено ввозити в Україну без карантинних дозволiв на iмпорт чи транзит. Контейнери з пiдкарантинними й пiдконтрольними матерiалами, що перевозяться транзитом через територiю України, повиннi мати щiльно зачиненi дверi i в первинному пунктi ввезення пiдлягають зовнiшньому огляду без вiдкриття i без карантинного дозволу. Заборонено перевезення контейнерами садивного матерiалу. Ввезення насiннєвого матерiалу в контейнерах дозволяється тiльки з країн, вiльних вiд карантинних та небезпечних для України об'єктiв. Кожен окремий випадок такого транспортування повинен узгоджуватись з Укрголовдержкарантином. Пiдкарантиннi й пiдконтрольнi матерiали, що зараженi карантинними або iншими небезпечними шкiдниками, хворобами рослин i бур'янами та щодо яких неможливе вжиття ефективних заходiв знезараження, пiдлягають поверненню країнi-експортеру.
2.11. Пiдкарантиннi матерiали, що перевозяться в iзольованих транспортних засобах (зерновози, рефрижераторнi вагони та iншi) за пломбою iнофiрми без перевантаження, карантинним дозволом на транзит не супроводжуються. Якщо пiдкарантиннi вантажi проходять транзитом територiю України без вiдкриття, то на товарно-транспортнiй накладнiй або на провiзнiй вiдомостi проставляється штамп установленого зразка.
2.12. У всiх випадках виявлення пошкоджень вагонiв та контейнерiв з iмпортними або транзитними пiдкарантинними вантажами, слiдiв утрати цих вантажiв станцiя повинна негайно повiдомити про це мiсцеву карантинну iнспекцiю.
2.13. Потребу знезараження пiдкарантинних матерiалiв (вантажiв), вагонiв та контейнерiв, у яких вони перевозилися, та мiсце його проведення визначає карантинний iнспектор.
Знезараженню в прикордонному пунктi ввезення в Україну обов'язково пiдлягають: насiння бабовни, бабовняне волокно, волокно джуту, кенафу, сизалю, апельсини, хурма та гранати, що ввозяться в Україну, а також усi пiдкарантиннi й пiдконтрольнi матерiали, що зараженi карантинними об'єктами. Робота щодо знезараження проводиться фумiгацiйними загонами карантинних iнспекцiй.
Вагони та контейнери пiсля перевезення iмпортних пiдкарантинних вантажiв, а також тi, що призначаються для перевезення пiдкарантинних вантажiв на експорт, пiдлягають очищенню та знищенню залишкiв вантажiв, а в разi потреби - знезараженню згiдно з дiючим порядком за рахунок одержувача.
Пiдкарантиннi й пiдконтрольнi (матерiали) вантажi, зараженi карантинними або iншими небезпечними шкiдниками, хворобами рослин та бур'янами, щодо яких не може бути вжито ефективних заходiв знезараження та очищення, повертаються експортеру або знищуються.
2.14. Про вилучення, знищення або повернення пiдкарантинного вантажу карантинний iнспектор складає акт загальної форми у трьох примiрниках, iз яких один примiрник надається станцiї, другий - додається до перевiзних документiв, третiй - залишається у справах карантинної iнспекцiї. Крiм того, у разi вилучення або знищення на прикордоннiй станцiї пiдкарантинного вантажу, який ввозиться на територiю України з метою iмпорту або транзиту, складається комерцiйний акт за участю представника карантинної iнспекцiї.
2.15. Витрати, пов'язанi з поверненням та переадресуванням пiдкарантинних вантажiв, розкриттям та упакуванням таких вантажiв, доставкою їх до мiсця знезараження, покладаються на одержувачiв. Про всi такi випадки станцiя складає акт загальної форми, який додається до перевiзних документiв. У графi накладної "Вiдмiтки залiзницi" станцiя робить вiдмiтку про складання акта i про фактичнi витрати, якi понесла залiзниця при виконаннi незапланованих робiт з цим вантажем. На станцiї призначення (прикордоннiй або перевалки) цi витрати стягуються з одержувача (експедитора).
2.16. Пiдкарантиннi вантажi, якi надходять в Україну на адресу дипломатичних, консульських, торговельних представництв, мiжнародних або мiжурядових органiзацiй, що є на територiї України, повиннi супроводжуватись фiтосанiтарними сертифiкатами карантинної служби країни-вiдправника та проходити фiтосанiтарний контроль на станцiї призначення з вiдбором зразкiв та проб для експертизи в присутностi власника вантажу або його представника та працiвника митницi.
2.17. При вiдсутностi фiтосанiтарного сертифiката країни-експортера або неправильного його оформлення на пiдкарантиннi транзитнi вантажi, їх затримують на кордонi до оформлення вiдповiдного документа. Таке оформлення здiйснює карантинний iнспектор прикордонного пункту лише пiсля проведення фiтосанiтарного догляду, пересвiдчившись, що вантаж вiдповiдає вимогам фiтосанiтарної служби України щодо транзиту пiдкарантинних матерiалiв (вантажiв).
Протягом усього року в опломбованих критих та iзотермiчних вагонах дозволяється перевезення транзитом через Україну:
насiння;
садивного матерiалу;
товарних партiй зерна;
свiжої плодоовочевої продукцiї;
деревини та виробiв iз неї;
iншої пiдконтрольної продукцiї, що вiдповiдає фiтосанiтарним вимогам транзиту, згiдно з Перелiком шкiдникiв, хвороб рослин та бур'янiв, якi мають карантинне значення в Українi, що перезатверджується Мiнiстерством агропромислового комплексу раз у 5 рокiв.
Забороняється перевезення транзитом через Україну з перевантаженням або в негерметичних транспортних засобах:
цитрусових (апельсини, клемантини, цитрини, мандарини, греiпфрути) з країн розповсюдження середземноморської плодової мухи (Ceratitis capitata) - з 15 квiтня до 1 листопада;
пасльонових (помiдори, баклажани, перець солодкий, картопля) з країн розповсюдження картопляної молi (Fhthorimaea operculella) - з 15 квiтня до 1 листопада;
плодiв насiннячкових та кiсточкових (яблука, грушi, айва, кiвi, папайя, манго, сливи, черешнi, вишнi, абрикоси, персики, алича, нектарин) з країн розповсюдження середземноморської плодової мухи (Ceratitis capitata), яблуневої плодової мухи (Rhagoletis pomonella), схiдної плодової мухи (Dacus dorsalis), персикової плодожерки (Carposina niponensis), грушевої вогнiвки (Numonia pyrivorella) - з 15 квiтня до 1 листопада;
насiннєвого матерiалу без карантинного дозволу на iмпорт країни-iмпортера i карантинного дозволу на транзит Укрголовдержкарантину;
садивного матерiалу з країн розповсюдження бактерiального опiку плодових (збуд. Erwinia amylovora), жовтої хвороби гiацинтiв (збуд. Xanthomonas campestris), раку цитрусових (збуд. Xanthomonas citri);
зрiзу квiтiв з країн розповсюдження захiдного квiткового трипсу (Frankliniella occidentalis), пальмового трипсу (Trips palmi), шерстистої бiлокрилки (Aleurothrixus floccosus), чорної цитрусової бiлокрилки (Aleurocanthus woglum), цитрусової бiлокрилки (Dialeuroides citri), пiвденно-американської мiнучої мухи (Liriomyza huidobrensis), американського конюшинового мiнера (Liriomyza trifolii), пiвденно-африканської гвоздикової листовiйки (Epichoristodes acerbella).
У разi виявлення зараження цих вантажiв карантинними та iншими небезпечними шкiдниками та хворобами рослин вони затримуються та знезаражуються, а якщо неможливо вжити ефективних заходiв щодо знезараження, повертаються до країни-експортера.
2.18. Вивiз пiдкарантинних вантажiв з України в iншi держави провадиться в супроводi фiтосанiтарних сертифiкатiв, виданих окремо на кожну транспортну одиницю, та завiрених штампом карантинної iнспекцiї, яка видала цей сертифiкат.
Фiтосанiтарний сертифiкат повинен засвiдчувати вiдсутнiсть у пiдкарантинному матерiалi (вантажi) шкiдникiв, хвороб рослин або насiння бур'янiв, передбачених мiжнародними конвенцiями та угодами з карантину та захисту рослин, та додатковi вимоги iмпортера. Крiм того, у сертифiкатi записуються вiдомостi про проведене знезараження вантажу або про виконання iнших додаткових вимог, якщо вони передбачалися вимогами iмпортера або умовами договору. Ботанiчна назва рослин у фiтосанiтарному сертифiкатi зазначається латинською мовою.
2.19. Для отримання фiтосанiтарного сертифiката на експорт вантажовласник повинен пiдготувати партiю вантажу згiдно з умовами, якi виставленi країною-iмпортером, i не пiзнiше нiж за 30 дiб до вiдправлення пiдкарантинного матерiалу подати до державної iнспекцiї з карантину рослин за мiсцем вирощування або вiдвантаження матерiалiв заяву про оформлення фiтосанiтарного сертифiката i копiю контракту. Вантаж доглядається не ранiше нiж за 5 днiв до вiдвантаження на експорт. Фiтосанiтарний сертифiкат видається на кожний вагон, контейнер з пiдкарантинним матерiалом, не ранiше нiж за 14 днiв до того, як вантаж вийде за межi країни-експортера. На вимогу вiдправника може бути виданий фiтосанiтарний сертифiкат i на пiдконтрольнi матерiали. Термiн доставки вантажу не може бути бiльшим термiну дiї фiтосанiтарного сертифiката.
2.20. Первинний фiтосанiтарний контроль експортних пiдкарантинних вантажiв проводиться в мiсцях вiдвантаження вантажiв i додатково при перевантаженнi вагонiв на прикордонних станцiях, у морських та рiчкових портах. При експортi без перевантаження у прикордонних пунктах здiйснюється тiльки контроль за правильним оформленням фiтосанiтарного сертифiката. Якщо в мiсцi вiдвантаження його оформлено невiрно, у пунктi вивезення оформляється новий сертифiкат.
2.21. При реекспортi пiдкарантинних вантажiв на них поширюються всi карантиннi обмеження, якi стосуються експортних пiдкарантинних матерiалiв (вантажiв), а в прикордонному пунктi реекспорту оформляється фiтосанiтарний сертифiкат на реекспорт (додаток 4).
Начальник Департаменту транспортної полiтики | Г.М.Легенький |
Додаток 1 до пункту 1.1 Правил перевезення вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю |
Перелiк
пiдкарантинних i пiдконтрольних матерiалiв
1. Пiдкарантиннi матерiали:
1.1. Насiння та садивний матерiал сiльськогосподарських, лiсових, декоративних квiткових та дикорослих культур.
1.2. Рослини та їх частини (живцi, цибулини, бульби, кореневища, щепи тощо).
1.3. Свiжi овочi, фрукти, картопля, плоди i баштаннi.
1.4. Продовольче, фуражне, технiчне зерно, солод, шрот, комбiкорми, макуха.
1.5. Копра, тапiока, тютюн.
1.6. Волокно бабовни, льону та iнших прядильно-волокнистих культур, вовна немита i нечесана, шкiрсировина, що не пройшла хiмiчну обробку.
1.7. Лiкарська рослинна сировина.
1.8. Рис, крупа рiзна, горiхи, арахiс, борошно та вироби з нього.
1.9. Кава-зерно, какао-боби, кондитерськi вироби, чай, прянощi, спецiї, лавровий лист, якi можуть бути носiями шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв.
1.10. Сушенi овочi, фрукти, гриби.
1.11. Культури живих грибiв, бактерiй, вiрусiв, нематод, клiщiв, якi є збудниками i носiями хвороб рослин, а також комах, що завдають шкоди живим рослинам та продукцiї рослинного походження.
1.12. Колекцiї комах, збудникiв хвороб рослин, гербарiї та колекцiї насiння.
1.13. Рослиннi вкладення у багаж пасажирiв.
1.14. Деревина та хiмiчно необробленi вироби з неї, пиломатерiали.
1.15. Тара i контейнери, що надходять з країн розповсюдження комах роду Трогодерма (Trogoderma).
1.16. Монолiти та зразки грунтiв.
1.17. Фураж (сiно, комбiкорм, пiдстилка тощо), що використовується при ввезеннi худоби з-за кордону.
1.18. Зрiз живих квiтiв.
2. Пiдконтрольнi матерiали:
2.1. Тара, контейнери, промисловi товари, вироби зi шкiри, вовни, деревини, гофрокартону, пакувальний матерiал, вироби з рослинних матерiалiв, якi можуть бути носiями карантинних i небезпечних шкiдникiв, хвороб рослин i бур'янiв, продукти рослинного походження, якi пройшли технiчну переробку (в оригiнальнiй упаковцi), а також цукор i багаж.
2.2. Сiльськогосподарське знаряддя.
Додаток 2 до пункту 1.1 Правил перевезення вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю |
УКРАЇНА Мiнiстерство аграрної полiтики України Головна державна iнспекцiя з карантину рослин |
КАРАНТИННИЙ СЕРТИФIКАТ N ________ |
|
"__" ____________ р. | ||
дiйсний до |
"__" ______________ р. |
Видано | ||
(якiй установi, пiдприємству, органiзацiї, закладу) | ||
(реквiзити власника пiдконтрольного i пiдкарантинного матерiалу) |
про те, що йому (їй) дозволено вивезення в |
(точна адреса й реквiзити отримувача) |
такого пiдкарантинного (пiдконтрольного) матерiалу: |
Загальна кiлькiсть (одиниць): |
Загальна вага (тонн, кг, г): |
Пункт вiдвантаження (станцiя, аеропорт): |
Пункт призначення (станцiя, аеропорт): |
Засвiдчується на пiдставi польового обстеження, огляду, лабораторної карантинної експертизи, що |
(вiдмiтка про карантинний стан матерiалу i вжитi заходи) |
Встановленi такi умови при вiдвантаженнi, отриманнi та використаннi пiдкарантинного i пiдконтрольного матерiалу: |
Видано на пiдставi Закону України "Про карантин рослин" i |
М.П.
Державний iнспектор з карантину рослин | ___________________ | (прiзвище, iнiцiали) |
(пiдпис) |
________________
Примiтки: 1. Карантинний
сертифiкат оформляється i є дiйсний на кожну
окрему партiю матерiалу.
2. Переадресування матерiалу пiд час транспортування без дозволу Держiнспекцiї з карантину рослин категорично заборонено.
3. Видача карантинних сертифiкатiв проводиться не пiзнiше нiж за 15 дiб до вiдвантаження.
4. Термiн дiї карантинного сертифiката встановлюється в залежностi вiд строку перебування матерiалу в дорозi.
Додаток 3 до пункту 2.2 Правил перевезення вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю |
УКРАЇНА Мiнiстерство аграрної полiтики України Головна державна iнспекцiя з карантину рослин |
|
УКРГОЛОВДЕРЖКАРАНТИН | КАРАНТИННИЙ ДОЗВIЛ НА IМПОРТ (ТРАНЗИТ) N _________ |
1. Цим дозволено | ||
(назва та реквiзити власника пiдкарантинного матерiалу) |
експорт з | транзит через Україну в | |
(назва країни) | ||
(назва країни) |
таких пiдкарантинних матерiалiв: |
Матерiали, що ввозяться, повиннi бути вiльнi вiд карантинних об'єктiв: |
2. У пунктi ввезення зазначенi пiдкарантиннi матерiали мають вiдповiдати таким умовам: |
3. Кожна партiя пiдкарантинного матерiалу повинна супроводжуватись фiтосанiтарним сертифiкатом, який засвiдчує, що матерiали вiдповiдають вимогам, вказаним у пунктах 1, 2 цього дозволу. |
4. Ввезення дозволено через прикордоннi пункти |
областей, з обов'язковим карантинним контролем i експертизою. Пiдкарантиннi матерiали повиннi перевозитись з пункту ввезення до мiсця призначення без розкриття транспортного засобу пiд час транспортування. |
5. За мiсцем призначення повиннi бути проведенi такi карантиннi заходи: |
Згiдно з законом України "Про карантин рослин" за заявою вiд "__" _____________________ р. |
Видано "__" ____________ р. строком до ______________________ |
Начальник Головної державної iнспекцiї з
карантину рослин України _____________ |
|
М. П. | |
Начальник вiддiлу зовнiшнього карантину рослин ____________ |
___________________
Примiтки 1. Заяву про отримання
карантинного дозволу на iмпорт (транзит) замовник
вантажу або його юридичний представник в Українi
повинен подати в Укрголовдержкарантин не пiзнiше
нiж за 5 дiб до прибуття вантажу до державного
кордону України.
2. Карантинний дозвiл на iмпорт (транзит) направляється для виконання замовнику вантажу або його юридичному представнику в Українi, прикордонному пункту з карантину рослин та обласнiй держiнспекцiї з карантину рослин, куди прибуває пiдкарантинний вантаж.
3. Державний iнспектор з карантину рослин повинен вести ретельний облiк усiх отриманих карантинних дозволiв на iмпорт (транзит).
Додаток 4 до пункту 2.21 Правил перевезення вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю |
1. Реекспортер та його адреса Name and address of re-exporter |
2. ФIТОСАНIТАРНИЙ СЕРТИФIКАТ PHYTOSANITARY CERTIFICATE |
|||
3. Iмпортер та його адреса Name and address of consignee |
4. В органiзацiю карантину й
захисту рослин ____________________________ (назва країни) To Quarantine and Plant Protection Organization ____________________________ (country) |
|||
5. Мiсце походження Place of origin |
||||
6. Пункт ввезення Means point of entry |
Україна Ukraine PLANT QUARANTINE DEPARTMENT |
|||
7. Спосiб транспортування Means of conveyance |
||||
8. Маркування, назва
пiдкарантинного матерiалу, ботанiчна назва рослин Marks, number and description of packages, name of produce, botanical name of plants |
9. Кiлькiсть Quantity |
|||
10. Цей
документ засвiдчує, що зазначенi вище
пiдкарантиннi матерiали: були перевiренi у
вiдповiдностi до належних процедур; вважаються
вiльними вiд карантинних об'єктiв та iнших
шкiдливих ораганiзмiв i вiдповiдають фiтосанiтарним
вимогам країни - iмпортера This certify that the plant products described above: have been inspected according to appropriate procedures, and are considered to be free from quarantine pests and practically free from other injuring pests, and they are to conform the current phytosanitary regulations of importing country |
||||
11. Додаткова декларацiя Additional declaration |
||||
ЗНЕЗАРАЖЕННЯ Disinfestation and/or disinfection treatment |
18. Мiсце оформлення Place of issue Дата Прiзвище держiнспектора Пiдпис iнспектора |
|||
12. Обробка Treatment |
||||
13. Хiмiчна (дiюча речовина) Chemical (active ingradient) |
14. Експозицiя та температура Duration and temperature |
|||
15. Концентрацiя Concentration |
16. Дата Date |
|||
17. Додаткова iнформацiя Additional information |
Штамп Stamp |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |