ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

11.04.2001 р. N 3/09-1830-ЕП

 

Начальникам регiональних митниць
Начальникам митниць


Щодо нелегального ввозу в Україну продукцiї тваринного походження

     За iнформацiєю Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України, згiдно отриманих ним офiцiйних повiдомлень вiд Мiжнародного епiзоотичного бюро (МЕБ), останнiм часом значно ускладнилась епiзоотична ситуацiя в країнах Європи. Протягом 2000-2001 рр. зареєстровано захворювання: свиней класичною чумою в Австрiї, Болгарiї, Великобританiї, Iталiї, Нiмеччинi; африканською чумою в Iталiї; тварин ящуром в Великобританiї, Францiї, Росiї, Грузiї, Грецiї, Казахстанi, Китаї, Монголiї, Таджикистанi, Японiї.

     Широке розповсюдження набуло захворювання великої рогатої худоби на губчастоподiбну енцефалопатiю. Ця хвороба уже зареєстрована в 16 країнах свiту. Тiльки за 2000-01 рр. вона виникла в Данiї, Нiмеччинi, Iспанiї, Iталiї.

     Як свiдчать данi епiзоотологiчного розслiдування, основною причиною розповсюдження цих небезпечних iнфекцiйних хвороб є мiждержавна торгiвля тваринами, продукцiєю i сировиною тваринного походження та використовування в рацiон жуйних м'ясо-кiсткового борошна.

     З метою забезпечення стабiльної епiзоотичної ситуацiї в нашiй державi розробленi та затвердженi Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини, згiдно з якими з країн, де виникло небезпечне iнфекцiйне захворювання, заборонено завiз тварин, продуктiв та сировини тваринного походження.

     Крiм того, цими вимогами, незалежно вiд епiзоотичної ситуацiї, заборонено завiз паренхiматозних органiв, фаршiв, варених ковбас, сосисок.

     Разом з тим, на територiю України нелегальним шляхом завозиться в великiй кiлькостi печiнка великої рогатої худоби, фаршi, варенi ковбаси, сосиски, блочне м'ясо закордонного походження без супровiдних документiв.

     Так, в серпнi 2000 року у Львiвськiй областi було затримано 140 тонн курячих стегенець та 46 тонн ковбасних виробiв невiдомого походження, якi без будь-яких супровiдних документiв перетнули митний кордон у пунктi пропуску "Рава-Руська".

     У м. Херсонi виявлена фiрма "Вiста", яка закупляла великими партiями печiнку великої рогатої худоби виробництва Голландiї без супровiдних документiв.

     В м. Києвi основним постачальником забороненої до ввезення печiнки великої рогатої худоби виробництва Голландiї, Нiмеччини, США та iнших країн була встановлена фiрма "Компанiя-Рiкон".

     В поточному роцi тiльки в м. Києвi при перевiрцi суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi призупинено реалiзацiю 2128 кг м'ясного фаршу, 1412 кг печiнки, 3852 кг курячого м'яса та понад 5 тонн iншої продукцiї, на яку не було представлено вiдповiдних документiв, якi б пiдтверджували їх походження, якiсть та безпеку.

     У м. Запорiжжя на холодильнику Запорiзького алюмiнiєвого комбiнату в сiчнi поточного року було виявлено без вiдповiдних документiв 10 тонн печiнки великої рогатої худоби, свиней та курей виробника США та бiля 2 тонн фаршу м'ясного без маркування. У березнi на складi ДПРС "Залiзничник" також без вiдповiдних документiв виявлено 7 тонн вареної ковбаси (Угорщина), 5 225 кг печiнки свиней виробництва Францiї та Бельгiї та 10 450 кг м'ясного фаршу без маркування.

     На складi ТОВ "Холод" м. Хмельницька було вилучено з обiгу понад 200 кг печiнки великої рогатої худоби та свиней виробництва Канади та понад 1 тонну блочного фаршу невiдомого походження без будь-яких документiв.

     Бiля м. Рiвне затриманий автофургон, який був завантажений сировиною тваринного походження загальною вагою 11 799 кг на суму 86 тис. грн. На згаданий вантаж були вiдсутнi будь-якi супровiднi документи та сертифiкати якостi. Вантаж затриманий до з'ясування ситуацiї.

     На початку березня поточного року в Одеськiй областi затримано 19110 кг м'яса яловичини та 609 кг печiнки, якi перевозились по пiдроблених документах.

     В м. Фастiв Київської областi було затримано автомобiль IВЕКО державний номер 889-62 ТВ, який перевозив 2445 кг печiнки великої рогатої худоби та свиней виробництва Голландiї та 3510 кг курей виробництва США, якi, згiдно маркування, пiдлягали вивезенню в Росiю. Документи, якi б пiдтверджували якiсть печiнки, вiдсутнi. Продукцiя затримана до вияснення шляхiв її надходження.

     З метою припинення подальшого контрабандного ввезення продукцiї тваринного походження та недопущення виникнення в Українi особливо небезпечних iнфекцiйних хвороб тварин, якi набирають широкого розповсюдження в країнах Європи, що значно ускладнить економiчну та полiтичну ситуацiю в Українi, просимо у вiдношеннi до вантажiв, що пiдлягають ветеринарному контролю, здiйснити наступнi заходи:

  • при ввезеннi звертати особливу увагу на наявнiсть належних товаросупровiдних документiв;

  • у пунктах пропуску та у внутрiшнiх митницях здiйснювати митний контроль та оформлення тiльки при виконаннi ст.18 Митного кодексу України у повному обсязi;

  • при узгодженнi з керiвниками пiдроздiлiв ветеринарної медицини на мiсцях впровадити заходи щодо посилення контролю за ввезенням вказаної категорiї товарiв.

     Крiм того, начальникам вiдповiдних митниць проаналiзувати вищенаведенi факти виявлення знаходження на територiї України продукцiї тваринного походження з ознаками контрабанди та порушення митних правил, зробити висновки у частинi посилення боротьби з незаконним ввезенням цiєї продукцiї в Україну.

Заступник Голови Служби О.П.Шейко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.