ДЕРЖАВНИЙ КОМIТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА
IНФОРМАЦIЇ УКРАЇНИ,
МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 8 червня 1999 року | N 105/297 |
---|
Про затвердження Правил перевезення пошти
повiтряними суднами
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 5 липня 1999 р. за N 435/3728 |
На виконання Закону
України "Про зв'язок", з метою визначення
порядку перевезення пошти повiтряними суднами
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Правила перевезення пошти повiтряними суднами, що додаються.
2. Державному комiтету зв'язку та iнформатизацiї України подати зазначенi Правила до Мiнiстерства юстицiї України на державну реєстрацiю.
3. Українському державному пiдприємству поштового зв'язку "Укрпошта" (Мухiн В. Г.), Державнiй авiацiйнiй адмiнiстрацiї України (Семенов М. Ю.):
3.1. Забезпечити доведення цих Правил до працiвникiв пiдпорядкованих структурних пiдроздiлiв Українського державного пiдприємства поштового зв'язку "Укрпошта" та пiдприємств i пiдроздiлiв Державної авiацiйної адмiнiстрацiї України, якi здiйснюють перевезення пошти.
3.2. Забезпечити контроль за додержанням вимог зазначених Правил.
4. Вважати такими, що не застосовуються на територiї України, "Правила перевозки почты по воздушным линиям Союза ССР", затвердженi наказом Мiнiстерства цивiльної авiацiї та Мiнiстерства зв'язку СРСР вiд 27.12.82 N 206/457.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України Орленка М. П., заступника Мiнiстра транспорту України Демиденка А. Ф.
Голова Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України |
О. Б. Шевчук |
Мiнiстр транспорту України | I. П. Данькевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України, Мiнiстерства транспорту України вiд 8 червня 1999 р. N 105/297 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 5 липня 1999 р. за N 435/3728 |
ПРАВИЛА
перевезення пошти повiтряними суднами
1. Загальнi положення
1.1. Правила перевезення пошти повiтряними суднами (далi - Правила) розробленi вiдповiдно до Закону України "Про зв'язок", Повiтряного кодексу України, Поштових правил, затверджених наказом Мiнiстерства зв'язку СРСР вiд 13.03.84 N 93, та нормативних документiв Всесвiтнього поштового союзу.
1.2. Правила визначають єдиний порядок приймання, здавання та оформлення пошти пiд час перевезення повiтряними суднами в межах України i на мiжнародних авiалiнiях.
1.3. Правила дiють на всiй територiї України i є обов'язковими для всiх фiлiалiв Українського державного пiдприємства поштового зв'язку "Укрпошта" та їх структурних пiдроздiлiв (надалi - пiдприємства поштового зв'язку), авiатранспортних пiдприємств незалежно вiд вiдомчого пiдпорядкування та форм власностi, якi здiйснюють перевезення пошти повiтряними суднами та мають на це вiдповiдну лiцензiю.
1.4. Взаємовiдносини мiж пiдприємствами поштового зв'язку й авiацiйними пiдприємствами, їх права, обов'язки та вiдповiдальнiсть визначаються цими Правилами, а також укладеними мiж ними договорами.
1.5. У цих Правилах застосованi термiни та визначення, якi наведенi в ДСТУ 2623-94 Зв'язок поштовий. Термiни та визначення; ДСТУ 3228-95 Аеродроми цивiльнi. Термiни та визначення; ДСТУ 3430-96 Перевезення повiтряним транспортом. Термiни та визначення.
1.6. У цих Правилах поданi такi скорочення:
ВПС - Всесвiтнiй поштовий союз;
IКАО - Мiжнародна органiзацiя цивiльної авiацiї;
IАТА - Мiжнародна асоцiацiя повiтряного транспорту;
МВФ - Мiжнародний валютний фонд;
СОП - Служба органiзацiї перевезень;
СОПВП - Служба органiзацiї перевезень вантажу, пошти.
1.7. Пiд час розробки цих Правил використанi такi нормативно-правовi акти:
Документи ВПС: Всесвiтня поштова конвенцiя, Угода про поштовi посилки та їх регламенти, Сеул, 1994; Керiвництво iз забезпечення безпеки поштових операцiй у аеропортах, Берн, 05.09.97;
Документи IКАО: Конвенцiї про мiжнароднi перевезення вантажiв цивiльною авiацiєю: Токiйська - вiд 14.09.63; Гаазька - вiд 16.12.60; Монреальська - вiд 23.09.71; Чиказька - вiд 05.12.92;
Конвенцiя про мiжнародну цивiльну авiацiю (Чикаго, 7.12.44);
Конвенцiя щодо унiфiкацiї деяких правил, що стосуються мiжнародних повiтряних перевезень (Варшавська конвенцiя, 12.10.29, Гаазький протокол, 28.09.55);
Конвенцiя щодо унiфiкацiї деяких правил, що стосуються мiжнародних повiтряних перевезень, якi здiйснюються особою iншою, нiж договiрний перевiзник (Гвадалахарська конвенцiя, 18.09.61);
Закон України "Про зв'язок";
Закон України "Про зовнiшньоекономiчну дiяльнiсть";
Повiтряний кодекс України;
Цивiльний кодекс України;
Арбiтражний процесуальний кодекс України;
Постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.12.97 N 1446 "Про затвердження Правил користування послугами поштового зв'язку";
Наказ Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України вiд 05.10.95 N 75 "Про затвердження Положення про форму зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв)", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 09.10.95 за N 367/903;
Наказ Мiнiстерства зв'язку СРСР вiд 13.03.84 N 93 "Поштовi правила".
2. Загальний порядок перевезення пошти
2.1. Перевезення пошти повiтряними суднами в межах України та на мiжнародних авiалiнiях здiйснюється вiдповiдно до планiв направлення авiапошти за розкладом руху повiтряних суден. Пiд час розробки планiв направлення пошти обираються прямi рейси повiтряних суден мiж пунктами вiдправлення та призначення.
За вiдсутностi прямих рейсiв повiтряних суден складається маршрут, за яким кiлькiсть транзитних перевантажень пошти мiнiмальна. При цьому обираються транзитнi аеропорти, якi забезпечують мiнiмальний час перевантаження пошти. Транзитнi депешi пересилаються разом з вихiдними депешами в термiни, обумовленi розкладом руху повiтряних суден, що надаються авiапiдприємствами (авiакомпанiями).
2.2. Пiдприємства поштового зв'язку зобов'язанi пред'явити, а авiапiдприємства - прийняти пошту до повiтряного перевезення у термiни, що обумовлюються договором.
2.3. Пiдприємства поштового зв'язку зобов'язанi здавати авiапiдприємствам поштовi вiдправлення для перевезення повiтряними суднами в межах України, упакованi згiдно з вимогами Поштових правил; для перевезення на мiжнародних авiалiнiях - упакованi згiдно з вимогами актiв Всесвiтнього поштового союзу.
2.4. Для пересилання не приймаються вiдправлення, що не вiдповiдають вимогам, установленим актами ВПС, Поштовими правилами та законодавчими актами країн вiдправлення i призначення.
Предмети, що забороненi до ввезення в зарубiжнi країни, зазначаються у Керiвництвi з приймання мiжнародних поштових вiдправлень.
Предмети, що забороненi до пересилання у внутрiшнiх поштових вiдправленнях, визначаються Поштовими правилами.
2.5. Поштовi вiдправлення здаються авiапiдприємствам разом з супровiдними документами.
2.6. Забороняється пiдприємствам поштового зв'язку здавати, а авiапiдприємствам приймати до повiтряного перевезення:
пошту в несправному та пошкодженому станi;
пошту без супровiдних документiв або за супровiдними документами невстановленої форми;
пошту, що не вiдповiдає даним, зазначеним у супровiдних документах, або не включену до них.
Забороняється працiвникам авiапiдприємств уносити будь-якi змiни в супровiднi документи. Виправлення та змiни в супровiдних документах можуть бути внесенi тiльки працiвниками поштового зв'язку, що повинно бути позначено в усiх примiрниках, засвiдчено особистим пiдписом працiвника поштового зв'язку та вiдбитком календарного штемпеля пiдприємства поштового зв'язку.
2.7. Пошта вважається прийнятою до перевезення з моменту, коли працiвник авiапiдприємства або уповноважена ним особа прийняли пошту вiд працiвника пiдприємства поштового зв'язку i видали примiрник накладної з розпискою, засвiдченою особистим штампом працiвника авiапiдприємства або штампом авiапiдприємства в прийманнi пошти, iз зазначенням словами кiлькостi прийнятих вiдправлень i речей, дати та часу приймання, посади i прiзвища працiвника, що прийняв пошту.
2.8. Прийнята до перевезення пошта записується працiвниками авiапiдприємства в поштово-вантажному манiфестi повiтряного судна з указiвкою аеропорту призначення, а пiд час здавання на непрямий рейс - з указiвкою аеропорту перевантаження та призначення.
Пiд час перевезення пошти в контейнерах у поштово-вантажному манiфестi записуються номери контейнерiв i їхня маса (брутто).
2.9. Транспортування пошти з пiдприємств поштового зв'язку, якi розташованi на територiї аеропортiв, навантаження у повiтрянi судна, а також розвантаження пошти з повiтряних суден i транспортування у цi пiдприємства зв'язку виконуються силами i засобами аеропортiв на основi їх угод з авiаперевiзником.
В аеропортах, де вiдсутнi пiдприємства поштового зв'язку, пошта завантажується у повiтрянi судна i розвантажується з них силами i засобами аеропортiв, а транспортується вiд складу аеропорту до пiдприємств поштового зв'язку та у зворотному напрямку силами i засобами пiдприємств поштового зв'язку.
У разi вiдсутностi в аеропорту пiдприємства поштового зв'язку пошта здається представнику пiдприємства поштового зв'язку та приймається вiд нього на складi аеропорту. Пiдприємство поштового зв'язку в таких випадках забезпечує явку своїх представникiв в аеропорт для приймання (здавання) пошти в термiни, якi обумовленi договорами.
На мiсцевих повiтряних лiнiях у пунктi, де є тiльки посадковий майданчик або аеропорт без складських примiщень для зберiгання вантажiв i пошти, пошта доставляється до повiтряних суден, а також до пiдприємств поштового зв'язку з повiтряних суден силами i засобами пiдприємств поштового зв'язку. Порядок приймання та здавання пошти в цих випадках обумовлюється у договорах.
2.10. Мiсця обмiну пошти з повiтряними суднами, маршрути, швидкiсть руху транспорту на територiї аеропорту визначаються наказом керiвника аеропорту, узгодженим з керiвником пiдприємства поштового зв'язку.
2.11. Пiдходи або пiд'їзди до мiсць обмiну пошти з повiтряними суднами повиннi встановлюватися згiдно iз схемою, затвердженою начальником аеропорту. Працiвники поштового зв'язку зобов'язанi виконувати вимоги посадових осiб (чергових диспетчерiв, керiвникiв польотiв) щодо дозволу чи заборони руху людей та транспорту на летовищi (посадковому майданчику).
2.12. Навантаження пошти в повiтряне судно здiйснюється у зворотнiй послiдовностi її розвантаження в пунктах посадки повiтряних суден. Пошта для кожного пункту посадки повинна вiддiлятися у повiтряному суднi сiтками або iншими засобами.
2.13. Навантаження пошти в повiтряне судно i розвантаження з нього здiйснюються працiвниками аеропорту в присутностi особи, вiдповiдальної за комерцiйне завантаження з боку авiапiдприємства.
2.14. Пошта вважається доставленою до пiдприємства зв'язку з моменту, коли працiвник пiдприємства поштового зв'язку прийняв пошту вiд працiвника авiапiдприємства i видав вiдповiдну розписку. Розписка за фактично прийняту кiлькiсть речей видається працiвником пiдприємства поштового зв'язку негайно пiсля отримання пошти.
У разi доставлення пошти з порушенням порядку, встановленого цими Правилами, розписка за фактично прийняту пошту видається працiвником поштового зв'язку тiльки пiсля складення i пiдписання сторонами мiжвiдомчого акта (ф. 52). Порядок оформлення цих порушень викладено в роздiлi 7.
3. Перевезення пошти на мiжнародних авiалiнiях
3.1. Приймання та вiдправлення вхiдних, вихiдних та транзитних депеш з мiжнародною поштою, якi перемiщуються через митний кордон України, здiйснюється вiдповiдно до Митного кодексу України.
3.2. Пiд час перевезення мiжнародної авiапошти використовуються бланки мiжнародної поштової документацiї, якi виготовляються французькою мовою з пiдрядковим перекладом на нацiональну мову адмiнiстрацiї, яка вiдправляє пошту. Заповнюються бланки таким чином, щоб текст легко читався.
Усi бланки для пересилання мiжнародної пошти, незалежно вiд країни подання, мають одну й ту саму унiфiковану систему нумерацiї та iдентифiкацiї, передбачену угодами ВПС.
Перелiк бланкiв та ярликiв для пересилання мiжнародної пошти наведений у додатку 1.
3.3. Перевезення авiапошти здiйснюється в мiшках синього кольору або в мiшках з широкою синьою смугою.
На мiшках повиннi бути чiтко вказанi латинськими лiтерами установа мiжнародного обмiну чи країна подання i вiдмiтка "Postes" або будь-яка аналогiчна позначка, яка зазначає, що це поштовi депешi.
3.4. Мiшки повиннi бути в справному станi, щоб забезпечити збереження їх вкладення; мати зверху кромку; бути належним чином закритi, опломбованi та забезпеченi адресними ярликами CN 35, CN 36, CP 84, CP 85.
Пломби можуть бути виготовленi з легкого металу або пластичного матерiалу. Запакування мiшкiв повинно бути таким, щоб їх неможливо було розкрити, не залишивши слiду порушень. На пломбах повинно бути чiтко позначено латинськими лiтерами найменування установи подання або напис, достатнiй для визначення цiєї установи.
3.5. Вiдкрито, без запакування в мiшки, можуть пересилатися громiздкi, крихкi посилки або тi посилки, характер яких цього вимагає. Для визначення депешi, до якої належать такi посилки, на них повинен наклеюватися ярлик CP 84, CP 85.
3.6. Пакет або мiшок з рекомендованими вiдправленнями чи вiдправленнями з оголошеною цiннiстю вкладається в один з мiшкiв з листами або в окремий мiшок, до зовнiшнього мiшка в будь-якому разi повинен прикрiплюватися червоний ярлик.
3.7. Мiшок або iнша ємнiсть з укладенням посилок не повинна перевищувати 32 кiлограмiв; маса мiшка з iншими поштовими вiдправленнями не повинна перевищувати 30 кiлограмiв. Маса кожного мiшка (ємностi), яка становить депешу, зазначається на прикрiпленому до мiшка (ємностi) ярлику.
3.8. Якщо депеша складається з декiлькох мiшкiв, то пiд час перевезень вони не повиннi вiдокремлюватись один вiд одного. Вiдомостi про шлях направлення депеш записуються в накладних здачi CN 38, CN 41, CN 47 i на ярликах CN 35, CN 36, CP 84, CP 85.
3.9. Для авiамiшкiв з письмовою кореспонденцiєю використовуються ярлики CN 35, для авiамiшкiв з посилками - ярлики СР 84, для наземних мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю, що пересилаються повiтряним шляхом (S.A.L.), - ярлики CN 36, для наземних мiшкiв з посилками, що пересилаються повiтряним шляхом (S.A.L.), - ярлики CP 85.
Ярлики мiшкiв повиннi бути виготовленi з достатньо щiльного полотна, пластичного матерiалу, мiцного картону, пергаменту або паперу, наклеєного на дощечку, та мати отвiр.
Розмiри ярликiв i їх текст повиннi вiдповiдати актам ВПС.
3.10. Ярлики виготовляються таких кольорiв:
яскраво-червоного - для мiшкiв з укладенням рекомендованих вiдправлень, вiдправлень з оголошеною цiннiстю та письмових карт;
бiлого - для мiшкiв з укладенням тiльки простих вiдправлень нижченаведених видiв: листи i поштовi картки; змiшанi вiдправлення (листи, поштовi картки, газети i перiодичнi видання); газети, що подаються у великiй кiлькостi;
блакитного - для мiшкiв з укладенням тiльки друкованих видань (крiм тих, якi пересилаються в мiшках з бiлим ярликом), секограм, дрiбних пакетiв; якщо мiшки мiстять тiльки перiодичнi видання, то на ярлику робиться вiдмiтка "Ecrits periodigues" ("Перiодичнi видання");
фiолетового - для мiшкiв, якi мiстять тiльки простi вiдправлення у великiй кiлькостi;
жовтого - для мiшкiв з укладенням посилок;
зеленого - для мiшкiв з укладенням порожнiх мiшкiв, якi повертаються до мiсця подання.
3.11. Iнформацiя, що наведена на ярликах червоного, бiлого, блакитного, фiолетового i зеленого кольору, iдентична. На ярликах CP 84, CP 85 жовтого кольору додатково зазначаються порядковий номер мiшка i кiлькiсть посилок, що пересилаються в ньому. Розмiри ярлика становлять 148 х 74 мм; при нанесеннi на ярлик штрихового кода його розмiри - 148 х 90 мм.
3.12. На ярлику мiшка, у якому мiстяться дрiбнi пакети, повинна бути вiдмiтка "Petits paguets" ("Дрiбнi пакети").
На ярликах мiшкiв чи пакетiв з газетами або перiодичними друкованими виданнями повинна бути вiдмiтка "Journaux" або "JX" ("Газети").
3.13. Ярлики посилок з оголошеною цiннiстю, якi пересилаються без ємностей, а також ярлики ємностей з укладенням посилок з оголошеною цiннiстю повиннi бути вiдмiченi лiтерою "V".
3.14. На ярлику мiшка чи ємностi, що мiстить письмову чи посилочну карту, чiтко проставляється лiтера "F".
3.15. Оформлення мiжнародної пошти, що пересилається за межi України або надходить в Україну з-за кордону, здiйснюється за накладними CN 38, якщо це авiадепеша, чи накладними CN 41, якщо це наземна депеша, яка перевозиться повiтряним шляхом (S.A.L.). При формуваннi спецiальних депеш для повернення порожнiх мiшкiв оформляється накладна CN 47.
3.16. Накладнi здавання депеш CN 38, CN 41, CN 47 складаються в п'яти примiрниках для кожного аеропорту посадки, в якому здiйснюється вивантаження пошти.
Один примiрник накладної з розпискою представника авiапiдприємства про приймання пошти до перевезення зберiгається в пiдприємствi поштового зв'язку, яке вiдправило пошту.
Два примiрники накладних зберiгаються в аеропорту навантаження пошти на повiтряне судно.
Два примiрники накладних вкладаються в конверт форми CN 45, який передається екiпажу повiтряного судна разом з бортовими документами. З прибуттям до аеропорту мiсця призначення депеш перший примiрник накладної з розпискою про одержання депеш залишається в авiакомпанiї, яка перевозила депешi, другий примiрник направляється з депешами до бюро обмiну, якому адресованi накладнi здавання CN 38, CN 41, CN 47.
На конвертах форми CN 45 зазначаються такi данi:
найменування установи, яка вiдправила пошту, установа призначення;
номер рейсу, аеропорт розвантаження чи аеропорт перевантаження (якщо пошта не може бути доставлена в аеропорт призначення даним рейсом);
дата та час вiдправлення.
3.17. Накладнi здачi CN 38, CN 41, CN 47 заповнюються згiдно з розмiщеним на них друкованим текстом на основi позначень, якi мiстяться на мiшкових ярликах або на адресах.
У накладнi вносяться такi данi: найменування установи, яка вiдправляє пошту; найменування установи призначення пошти; дата вiдправлення; номер авiарейсу; аеропорт призначення; аеропорт перевантаження (якщо пошта не може бути доставлена в аеропорт призначення даним рейсом); дата та номер депешi; установа подання депеш; установа призначення депеш; загальна кiлькiсть i загальна маса мiшкiв кожної депешi за категорiями пошти та депешi з порожнiми мiшками; пiдпис особи, яка склала накладну, i вiдбиток календарного штемпеля установи, яка вiдправляє пошту; пiдпис представника авiапiдприємства, який здiйснив приймання пошти до перевезення; пiдпис працiвника i календарний штемпель установи обмiну мiсця призначення пошти.
3.18. У накладнiй кiлькiсть i маса мiшкiв, якi мають червонi ярлики, повиннi зазначатися окремо; вони позначаються великою лiтерою "R" у графi "Примiтка".
3.19. Маса мiшкiв або iнших ємностей, якi мiстять авiапосилки з оголошеною цiннiстю, зазначається окремо у накладнiй CN 38. Крiм того, напроти цiєї вказiвки, у графi "Примiтки", вноситься лiтера "V".
3.20. Пiдготовленi до вiдправлення депешi i накладнi здавання CN 38, CN 41, CN 47 приписуються до рейсових накладних (ф. 16б). Рейсова накладна (ф. 16б) складається у трьох примiрниках на пiдставi пiдсумкових даних накладних CN 38, CN 41, CN 47 окремо для кожного аеропорту розвантаження пошти.
3.21. Данi накладних (ф. 16б) про масу i кiлькiсть мiсць пошти, у тому числi й транзитної пошти, авiаперевiзник вписує у вантажний манiфест i зведену вiдомiсть навантаження повiтряного судна, а накладну пiсля завантаження пошти передають в облiковий сектор.
3.22. Приймання депеш з мiжнародною авiапоштою, поштою S.A.L. i порожнiми мiшками вiд вiдповiдних служб аеропорту здiйснюється за накладними CN 38, CN 41, CN 46, CN 47, якi пред'являються у двох примiрниках. Перший примiрник накладної разом з поштою передається працiвнику пiдприємства поштового зв'язку, другий - з розпискою за одержану пошту повертається вiдповiднiй службi аеропорту.
3.23. Приймаючи мiшки з ярликами яскраво-червоного i жовтого кольору, працiвник поштового зв'язку звiряє данi ярликiв CN 35, CN 36 за кiлькiстю мiшкiв та їх масою з записами в накладних CN 38, CN 41, водночас перевiряє справнiсть оболонки мiшкiв, цiлiсть пломб, перев'язi, а за адресними ярликами - найменування установи призначення пошти.
Мiшки з бiлими, блакитними, фiолетовими i зеленими ярликами приймаються загальним рахунком з оглядом зовнiшнього стану та адресування. Перевiрка кiлькостi цих мiшкiв з записом у накладних CN 38, CN 41, CN 47 здiйснюється пiсля закiнчення приймання пошти.
3.24. У разi одержання вiд авiаперевiзника пошкодженої пошти (мiшкiв з пошкодженою оболонкою, перев'яззю, пломбою або коли перев'язь легко знiмається) цей факт повинен бути пiдтверджений пiдписом представника транспортної авiакомпанiї на накладних здавання CN 38, CN 41, CN 47.
Вiдповiдна служба аеропорту передає пошкоджену пошту пiдприємству поштового зв'язку з вiдповiдною вiдмiткою в накладних CN 38, CN 41, CN 47, що засвiдчується пiдписами представника наземної служби аеропорту та авiакомпанiї, яка перевозила пошту.
Мiшки переважуються, звiряється фактична маса з масою, зазначеною на адресних ярликах i в накладних здавання CN 38, CN 41, CN 47, при умовi поiменної приписки мiшкiв.
Для перевiрки вкладення мiшки розпаковуються працiвниками пiдприємства поштового зв'язку разом з представниками митницi, а при потребi - i представниками аеропорту та авiакомпанiї.
У разi потреби оболонка розкритого мiшка разом з укладенням, пломбою, ярликом, перев'яззю запаковується в справний мiшок, на ярлик якого переносяться адреснi данi з початкового ярлика, мiшок вiдправляється за призначенням.
3.25. Якщо депеша надходить в аеропорт призначення (або промiжний) без супровiдних накладних CN 38, CN 41, то на пiдставi ярликiв CN 35, CN 36, CP 84, CP 85 складають замiнну накладну CN 46. Замiнна накладна повинна бути пiдписана представником авiакомпанiї, вiд якої одержана депеша. Оформлюють замiнну накладну вiдповiдно до тексту бланка CN 46 у трьох примiрниках.
Установа, яка одержує депешу, повинна прийняти замiнну накладну CN 46. Про вiдсутнiсть оригiналу супровiдної накладної повiдомляється установа подачi депешi перевiрочним повiдомленням CN 43 з додатком двох копiй замiнної накладної здавання CN 46.
3.26. Будь-яка транзитна установа або установа призначення депеш, яка виявляє помилки в накладних CN 38, CN 41, CN 47, повинна виправити цi помилки та повiдомити про них перевiрочним повiдомленням CN 43 останнiй установi вiдправлення депеш, а також установi, яка запакувала депешi. Iнформацiю про помилки можна повiдомляти, використовуючи електронну пошту чи будь-який iнший вiдповiдний засiб електрозв'язку.
3.27. Транзитнi депешi з мiжнародною авiапоштою, поштою S.A.L. та порожнiми мiшками приймаються пiдприємствами поштового зв'язку в порядку, зазначеному в пунктах 3.22 - 3.26.
Пiд час вiдправлення транзитних депеш пiдприємство поштового зв'язку повинно скласти накладнi CN 38, CN 41, CN 47 на весь маршрут проходження пошти.
3.28. Транзитнi депешi з мiжнародною авiапоштою, поштою S.A.L. пiсля одержання дозволу митницi на їх пересилання через територiю України вiдправляються згiдно з планом направлення транзитних депеш.
4. Перевезення пошти на авiалiнiях у межах України
4.1. Для перевезення пошти повiтряними суднами пiдприємства зв'язку зобов'язанi здавати авiапiдприємствам поштовi вiдправлення, що запакованi в справнi, мiцнi стандартнi мiшки з брезентових, лляних або синтетичних матерiалiв. Мiшки для страхових поштових вiдправлень повиннi мати окантовку.
4.2. Вiдкрито, без запакування в мiшки, пересилаються великогабаритнi посилки; посилки з позначкою "Обережно"; посилки зi свiжими фруктами, овочами та розсадою, з живими бджолами, з кiноплiвками.
Перiодичнi друкованi видання приймаються до вiдправлення повiтряними суднами в закритiй упаковцi.
Авiапосилки приймаються вiд пiдприємств поштового зв'язку упакованими вiдповiдно до вимог Поштових правил.
4.3. До мiшкiв, якi вiдправляються повiтряними суднами, прикрiплюються адреснi ярлики (ф. 14), якi виготовленi з достатньо щiльного полотна, пластичного матерiалу, мiцного картону, пергаменту або паперу, наклеєного на дощечку, та мати отвiр. На адресних ярликах (ф. 14) зазначаються:
категорiя або вид поштових вiдправлень, якi пересилаються у мiшках ("експрес", урядова, мiжнародна, страхова тощо);
найменування пiдприємства зв'язку, де запаковано мiшок;
мiсце вiдправлення;
мiсце призначення;
номер i маса мiшка.
Ярлик пiдписується двома працiвниками, якi запаковували мiшок, пiдпис засвiдчується вiдбитком календарного штемпеля пiдприємства зв'язку.
4.4. Адреснi ярлики (ф. 14) розрiзняються за кольором позначальної смуги по дiагоналi:
для мiшкiв з "експрес", урядовою, мiжнародною та страховою поштою - смуга червоного кольору;
для мiшкiв з кореспонденцiєю та перiодичними друкованими виданнями - смуга синього кольору.
Забороняються здавання та приймання до перевезення пошти, якщо вiдсутнiй адресний ярлик або не чiтко зазначено найменування аеропорту призначення.
4.5. Авiапосилки, що пересилаються у вiдкритому виглядi повiтряними суднами, якi мають згiдно з розкладом бiльш нiж одну посадку, на пiдприємствi поштового зв'язку здавання посилок на повiтрянi судна пiдлягають маркуванню.
Посилки пiдлягають маркуванню у такому порядку: на лiвий бiк посилки наклеюється маркувальний ярлик розмiром 10 х 5 см з написом червоного кольору: "Здати у......" (вказується назва аеропорту мiсця призначення або перевантаження у залежностi вiд того, до якого пункту оформлено документами перевезення). Напис повинен бути чiткий i великими лiтерами.
У пунктах перевантаження авiапосилок з одного рейсу на iнший пiдприємства поштового зв'язку виконують перемаркування посилок шляхом перекреслювання попереднього ярлика та наклеювання нового iз зазначенням аеропорту - пункту здавання посилок.
Авiапосилки, що пересилаються прямими рейсами повiтряних суден (без посадок на шляху прямування), не пiдлягають маркуванню.
4.6. Здавання пошти для перевезення повiтряними суднами здiйснюється на пiдставi супровiдних документiв (накладних), якi оформлюються вiдповiдно до вимог Поштових правил:
окремi накладнi (ф. 16а) у двох примiрниках на поштовi вiдправлення i речi та перелiки (ф. 35) у двох примiрниках на перiодичнi друкованi видання;
загальнi накладнi (ф. 16а) у трьох примiрниках на пошту, що вiдправляється у кожний промiжний та кiнцевий пункти посадки повiтряного судна;
рейсовi накладнi (ф. 16б) у двох примiрниках на всю пошту, яка здається для вiдправлення на кожний рейс повiтряного судна.
Накладнi заповнюються i пiдписуються працiвниками пiдприємства поштового зв'язку, вiдповiдальними за вiдправлення пошти, пiдпис засвiдчується вiдбитком календарного штемпеля пiдприємства поштового зв'язку.
4.7. На мiшки з поштою "експрес", урядовими, мiжнародними та страховими вiдправленнями i на посилки з позначкою "Обережно" та високоцiннi посилки складається окрема накладна на кожний пункт посадки повiтряного судна незалежно вiд кiлькостi мiсць цiєї пошти. У верхньому правому кутi цiєї накладної штампом або вiд руки робиться позначка "Страхова".
Окремi накладнi складаються також на групи мiшкiв з урядовими, мiжнародними, страховими вiдправленнями, мiшкiв з кореспонденцiєю, на групи високоцiнних посилок, з вiдмiткою "Обережно" та на iншi посилки.
На перiодичнi друкованi видання окремi накладнi не складаються. Вони вiдправляються при перелiках (ф. 35), одержаних з експедицiйних пiдприємств зв'язку.
4.8. До загальної накладної (ф. 16а) приписуються окремi накладнi i перелiки (ф. 35) на адресу пiдприємств поштового зв'язку пунктiв посадки повiтряного судна.
До цiєї самої накладної приписуються поштовi речi i вiдправлення (крiм "експрес", урядових, мiжнародних, страхових мiшкiв, посилок з позначкою "Обережно"), що не включенi в окремi накладнi.
Загальнi накладнi складаються у трьох примiрниках, перший i другий з них прямують разом з поштою до аеропорту призначення, де перший примiрник накладної передається працiвнику поштового зв'язку разом з поштою, а другий примiрник накладної з розпискою працiвника поштового зв'язку в отриманнi пошти залишається в аеропорту призначення. Третiй примiрник накладної залишається у пiдприємствi поштового зв'язку, яке здало пошту.
4.9. У рейсову накладну (ф. 16б) включаються загальнi накладнi. У рейсовiй накладнiй послiдовно зазначаються пункти посадок повiтряного судна, куди направляється пошта, її кiлькiсть за видами, а також загальна кiлькiсть i маса пошти до кожного пункту посадки, а при вiдправленнi пошти в контейнерах зазначаються номери контейнерiв, їхня кiлькiсть, маса пошти "нетто" i загальна вага контейнерiв "брутто".
Працiвник пiдприємства поштового зв'язку своєчасно уточнює в авiапiдприємствi бортовий номер повiтряного судна, що зазначається на рейсовiй накладнiй.
4.10. На кожний пункт посадки повiтряного судна повинна складатися одна загальна накладна, а на кожний рейс - одна рейсова накладна.
На окремих мiсцевих авiалiнiях за домовленiстю пiдприємств поштового зв'язку з авiапiдприємством кiлькiсть накладних може бути скорочена:
на авiалiнiях з одним пунктом посадки повiтряного судна i на авiалiнiях, де пошта здається безпосередньо члену екiпажу (пiлоту, особi, вiдповiдальнiй за комерцiйне завантаження з боку авiапiдприємства), рейсова накладна може не складатися. У цьому разi загальна накладна складається у чотирьох примiрниках;
пiд час вiдправлення в пункт посадки повiтряного судна невеликої кiлькостi пошти, з якої не можуть бути складенi групи на кожний вид поштових вiдправлень (речей), окремi накладнi можуть не складатися. Уся пошта, за винятком мiшкiв з "експрес", урядовою, мiжнародною, страховою поштою, посилок з позначкою "Обережно" та високоцiнних посилок, записується безпосередньо в загальну накладну.
4.11. Супровiднi документи на пошту (два примiрники загальної накладної разом з першими примiрниками приписаних до неї окремих накладних i перелiкiв) вкладаються у спецiальнi конверти окремо для кожного пункту посадки повiтряного судна. Окремi накладнi на страхову пошту вкладаються у конверт над загальною накладною. На конвертi з лiвого боку зазначаються: найменування аеропорту пункту призначення пошти; номер авiарейсу i бортовий номер повiтряного судна; найменування пiдприємства поштового зв'язку, що вiдправляло пошту; кiлькiсть накладних i перелiкiв, укладених у конверт. На правому боцi конверта зазначаються: кiлькiсть поштових речей i вiдправлень (за видами), пiдсумок i загальна маса пошти.
Вiдомостi, зазначенi на конвертi, пiдписуються працiвником поштового зв'язку i засвiдчуються вiдбитком календарного штемпеля.
Конверт iз супровiдними документами на пошту направляється разом з поштою до аеропорту призначення, де перший примiрник загальної накладної передається працiвнику поштового зв'язку разом з поштою, а другий примiрник з розпискою працiвника поштового зв'язку в отриманнi пошти залишається в аеропорту призначення.
Вiдповiдальнiсть за повне i правильне вкладення в конверт загальних i окремих накладних покладається на пiдприємство поштового зв'язку, що вiдправляє пошту, а за схороннiсть при транспортуваннi i здавання конверта з документами в пунктi призначення - на авiапiдприємство.
4.12. Пiдготовлену до вiдправлення пошту разом з рейсовою накладною i конвертом iз загальними i окремими накладними працiвник поштового зв'язку здає працiвнику авiапiдприємства, уповноваженому на приймання пошти.
Мiшки з "експрес", урядовою, мiжнародною, страховою поштою i посилки з позначкою "Обережно" та "Високоцiннi" здаються i приймаються як працiвниками авiапiдприємств, так i працiвниками пiдприємств поштового зв'язку групою окремо вiд iншої пошти з поiменною перевiркою (вiдповiдностi номерiв мiшкiв до номерiв, зазначених у накладних), а також оглядом зовнiшнього стану (мiцностi i справностi упаковки, цiлостi печаток, пломб i перев'язi).
Решта пошти (мiшки з кореспонденцiєю, перiодичними виданнями, авiапосилки) приймається i здається рахуванням мiсць за кiлькiстю та видами, з переглядом справностi упаковки i перев'язi.
Працiвник поштового зв'язку зобов'язаний отримати розписку за здану пошту на другому примiрнику рейсової накладної, де словами зазначається кiлькiсть прийнятих речей, дата i час приймання, посада i прiзвище працiвника, що прийняв пошту. Розписка засвiдчується особистим штампом працiвника авiапiдприємства або штампом авiапiдприємства.
Копiя рейсової накладної з розпискою працiвника авiапiдприємства залишається на пiдприємствi поштового зв'язку, а перший примiрник з вiдмiткою авiапiдприємства про вiдправлення пошти зберiгається в аеропорту вiдправлення.
4.13. На мiсцевих авiалiнiях особа, вiдповiдальна за комерцiйне завантаження з боку авiапiдприємства, приймає (здає) пошту вiд працiвника пiдприємства поштового зв'язку безпосередньо бiля повiтряного судна. Розписка працiвника авiапiдприємства за прийняту пошту може бути проставлена на третьому примiрнику загальної накладної (ф. 16а), у порядку, передбаченому пунктом 4.10.
Поштовi вiдправлення i речi, що доставленi до повiтряного судна без належного маркування, з пошкодженою упаковкою, порушеними печатками (пломбами), обiрваним перев'язом, член екiпажу (особа, вiдповiдальна за завантаження з боку авiапiдприємства) до перевезення не приймає, про що робиться вiдповiдна вiдмiтка в накладних (ф. 16а) i поштово-вантажному манiфестi. Запис засвiдчується пiдписами працiвника пiдприємства зв'язку i особи, вiдповiдальної за комерцiйне завантаження з боку авiапiдприємства.
Працiвник поштового зв'язку, що приймає пошту вiд працiвника авiапiдприємства, ставить пiдпис на другому примiрнику загальної накладної iз зазначенням словами кiлькостi прийнятих поштових вiдправлень i речей, пiдпис засвiдчується вiдбитком календарного штемпеля пiдприємства поштового зв'язку, примiрник загальної накладної повертається працiвнику авiапiдприємства.
4.14. Пошта, що не була здана в пунктi призначення з вини авiапiдприємства, досилається за призначенням першим повiтряним судном, що вiдлiтає, з оформленням на неї видiлених документiв. Така пошта досилається за рахунок авiапiдприємства, з вини якого трапилося порушення у доставленнi пошти. У рейсовiй (загальнiй) накладнiй робиться позначка: "Пошта провезена. Досилається безплатно".
За вiдсутностi в найближчий час рейсу повiтряного судна зазначена пошта, що перевозиться у межах України, за узгодженням з пiдприємством зв'язку, може бути вiдправлена в пункти призначення залiзничним або iншим видом транспорту за рахунок авiапiдприємства, з вини якого трапилося порушення.
5. Перевезення пошти в контейнерах
5.1. Перевезення пошти може бути органiзовано в стандартних контейнерах авiацiйних пiдприємств або контейнерах пiдприємств поштового зв'язку.
5.2. Перевезення пошти в контейнерах авiапiдприємства може здiйснюватися пiд пломбою пiдприємства поштового зв'язку. У цьому разi завантаження i розвантаження поштових вiдправлень з контейнерiв, складання накладних, адресних ярликiв, опломбування (опечатування) контейнерiв здiйснюються пiдприємством поштового зв'язку.
5.3. Пiд час перевезення пошти в контейнерах авiапiдприємства пiд пломбою авiапiдприємства завантаження i розвантаження поштових вiдправлень i речей з контейнера, складання адресних ярликiв, опломбування (опечатування) здiйснюються авiапiдприємством. Приймання та здавання поштових вiдправлень вiдбуваються загальним порядком.
5.4. На кожний пункт посадки повiтряного судна пошта повинна завантажуватися в окремий контейнер. Супровiднi документи на пошту в окремому пакетi вкладаються в контейнер i прямують з поштою до пункту призначення.
5.5. На контейнер з поштою оформляється ярлик, у якому зазначаються:
номер контейнера;
найменування аеропорту i пiдприємства поштового зв'язку мiсця вiдправлення;
найменування аеропорту i пiдприємства поштового зв'язку мiсця призначення;
кiлькiсть мiсць пошти;
маса пошти (нетто);
маса контейнера з поштою (брутто);
iндекс пломби цифровий або лiтерний.
Ярлик вкладається у кишеню контейнера для документацiї i прямує з контейнером до аеропорту призначення.
5.6. Пiдприємство поштового зв'язку i авiапiдприємство погоджують графiки завантаження пошти в контейнери i доставляння контейнерiв з повiтряних суден, що надiйшли, до пiдприємства поштового зв'язку. Транспортування контейнерiв вiд пiдприємств зв'язку при аеропортах до повiтряних суден i назад здiйснюється силами i засобами авiапiдприємств або аеропорту.
5.7. Пiд час перевезення пошти в контейнерах пiд пломбою пiдприємства поштового зв'язку приймання та здача контейнерiв вiдбуваються за їх кiлькiстю з перевiркою справностi, наявностi i схоронностi пломб (печаток) та перевiркою вiдповiдностi номерiв контейнерiв i пломб iз записами в супровiдних документах.
Вiдповiдальнiсть за вiрогiднiсть вiдомостей, внесених у супровiднi документи, несе пiдприємство поштового зв'язку. Авiапiдприємству надається право перевiряти цi вiдомостi. Розкриття контейнерiв для перевiрки повинно здiйснюватися в присутностi працiвникiв поштового зв'язку i оформлюватися мiжвiдомчим актом.
5.8. Пiд час перевезення контейнерiв з поштою повiтряними суднами авiапiдприємство несе вiдповiдальнiсть за цiлiсть пломби (печатки) пiдприємства поштового зв'язку. Якщо контейнер надiйшов без пломби або з порушеною пломбою (печаткою), то працiвник авiапiдприємства зобов'язаний в присутностi працiвникiв пiдприємства зв'язку перевiрити вiдповiднiсть пошти, що надiйшла, вiдомостям, зазначеним у супровiдних документах, стан упаковки поштових вiдправлень та оформити мiжвiдомчий акт.
У разi втрати, нестачi, псування або пошкодження пошти, що надiйшла в справному контейнерi без порушень пломб (печаток) пiдприємства поштового зв'язку, авiапiдприємство вiдповiдальностi не несе.
6. Спецiальнi види пакування
6.1. Для забезпечення безпеки та схоронностi вiдправлень пiд час перевезення вiдповiдно до вимог актiв ВПС та технiчних iнструкцiй IКАО деякi предмети та речовини потребують спецiальних видiв пакування.
6.2. Пiд час пакування дорогоцiнних металiв використовуються мiцнi металевi скриньки або дерев'янi скриньки зi стiнками завтовшки не менш 1 см. Упаковка може також складатися з двох мiшкiв без швiв, що утворюють подвiйну упаковку. Пiд час використання скриньок з фанери (завтовшки не менш 5 мм) вони повиннi мати залiзне окантування.
6.3. Склянi або iншi крихкi речi повиннi бути запакованi в мiцну скриньку, заповнену вiдповiдним захисним матерiалом, що унеможливлює тертя або удари пiд час перевезення, на оболонцi скриньки та супровiдних документах робиться позначка "Обережно".
6.4. Рiдини та речовини, що легко переходять у рiдинний стан, повиннi вмiщуватися в герметичнi посудини, що закупорюються. Кожна посудина повинна вкладатися в спецiальну мiцну скриньку, що наповнюється вiдповiдним захисним матерiалом у кiлькостi, достатнiй для вбирання рiдини в разi пошкодження посудини.
6.5. Жирнi речовини, що важко переходять у стан рiдини, такi як мазi, м'яке мило, смола та iн., повиннi запаковуватися в закритi ємностi (полотняний мiшок, пластичний матерiал та iн.), що вкладається у скриньку з достатньо мiцного матерiалу, щоб не допустити витоку вмiсту.
6.6. Сухi порошки, що фарбують, такi як анiлiновий барвник та iн., допускаються до пересилання тiльки в герметично закритих скриньках з металу, що вмiщуються, у свою чергу, у мiцнi скриньки з вiдповiдним захисним матерiалом мiж обома упаковками.
6.7. Сухi порошки, що не фарбують, повиннi вмiщуватися в мiцнi ємностi (скриньку, мiшок); цi ємностi повиннi також вмiщуватися в скриньку з мiцного матерiалу.
6.8. Живi бджоли повиннi вмiщуватися в спецiальнi скриньки або коробки, конструкцiя яких запобiгає їх пошкодженню або втратi. До кожної посилки з бджолами вiдправник повинен додати ветеринарне свiдоцтво, видане ветiнспекцiєю. На оболонцi скриньки, а також на її супровiднiй адресi повинен бути ярлик з чiтким написом "Animaux vivants" ("Живi тварини").
7. Порядок оформлення актiв
7.1. Усi випадки порушення цих Правил i укладених на їх основi договорiв про перевезення пошти повiтряними суднами оформляються мiжвiдомчим актом (ф. 52), який складається вiдразу з прийманням - здаванням пошти.
Факти, що викладенi в актi, пiдлягають обов'язковiй перевiрцi тiєю стороною, з вини якої вiдбулися порушення цих Правил або договору. Кожна iз сторiн зобов'язана сприяти iншiй сторонi в перевiрцi фактiв порушень (давати потрiбнi вiдомостi, надавати для ознайомлення документи та iн.).
Сторона, що проводила перевiрку мiжвiдомчого акта, зобов'язана повiдомляти iншiй сторонi про її результати.
Акт є пiдставою для встановлення суми штрафу або вiдшкодування матерiальних збиткiв.
7.2. Мiжвiдомчi акти складаються для засвiдчення таких обставин:
невиконання сторонами встановлених гарантованих норм завантаження повiтряних суден;
затримки пiдприємством поштового зв'язку видачi пошти в термiни, обумовленi договором, для завантаження повiтряного судна;
вiдмiни авiарейсу або затримки вильоту повiтряних суден з початкових пунктiв, припинення початого рейсу, тривалих затримок та вимушених посадок на шляху, що викликають уповiльнення просування пошти. У цьому разi по одному примiрнику мiжвiдомчого акта направляється до пiдприємства поштового зв'язку та авiапiдприємства мiсця вiдправлення пошти для врахування при розрахунках за перевезення пошти;
виявлення нестачi поштового вiдправлення або речi пiд час приймання пошти, що надiйшла з повiтряними суднами;
пошкодження або несправностi упаковки поштового вiдправлення;
отримання пошти без супровiдних документiв або документiв без пошти;
пiдтвердження факту засилання пошти не за мiсцем призначення;
невiдповiдностi фактичної маси пошти i маси, зазначеної в супровiдних документах на пошту. У цьому разi акт є пiдставою для розрахункiв за фактично вiдправлену пошту.
7.3. Мiжвiдомчий акт складається у чотирьох примiрниках: два примiрники - для пiдприємства поштового зв'язку, два - для авiапiдприємства. Усi примiрники акта пiдписуються, засвiдчуються сторонами i мають рiвну юридичну силу. В актi повиннi бути зазначенi дата i час його складання, а також вiдомостi, якi свiдчать про порушення договору про перевезення пошти.
Акт пiдписується уповноваженими працiвниками пiдприємства поштового зв'язку i авiапiдприємства, посади яких визначенi в договорах, засвiдчується вiдбитком календарного штемпеля та особистим штампом працiвника аеропорту (штампом служби перевезень аеропорту).
Уповноважений працiвник авiапiдприємства або пiдприємства поштового зв'язку, який не погоджується iз змiстом акта, зобов'язаний пiдписати мiжвiдомчий акт з застереженням про незгоду.
Акти передаються сторонами негайно пiсля пiдписання.
7.4. Пiд час пiдписання мiжвiдомчого акта iз застереженням начальник авiапiдприємства i начальник пiдприємства поштового зв'язку повиннi розглянути розбiжностi, що виникли, i прийняти рiшення.
7.5. Мiжвiдомчий акт затверджується начальником авiапiдприємства та начальником пiдприємства поштового зв'язку i повинен бути засвiдчений печатками пiдприємства поштового зв'язку й авiапiдприємства.
7.6. Начальник пiдприємства поштового зв'язку або авiапiдприємства, який вiдмовився затвердити мiжвiдомчий акт, зобов'язаний в п'ятиденний термiн з дня складання акта передати iншiй сторонi письмове заперечення.
7.7. Мiжвiдомчий акт, що не затверджений однiєю iз сторiн протягом десяти днiв з дня його складання, вважається спiрним. По одному примiрнику спiрного акта направляється сторонами в свої вищi органiзацiї для прийняття погодженого рiшення. Водночас висувається претензiя з додатком iншого примiрника акта в порядку, передбаченому в роздiлi 11.
7.8. Пiд час отримання пошти без супровiдних документiв, крiм мiжвiдомчого акта, складаються поштовi накладнi в трьох примiрниках з позначкою на них "Пошта отримана без документiв, складено акт".
Першi примiрники накладної та акта залишаються на пiдприємствi поштового зв'язку, що отримало пошту, другий примiрник накладної з розпискою працiвника поштового зв'язку i два примiрники акта видаються представнику авiапiдприємства (члену екiпажу), третiй примiрник накладної i один примiрник акта направляються пiдприємству поштового зв'язку, що вiдправило пошту. При отриманнi без супровiдних документiв "експрес", урядової, мiжнародної i страхової пошти акт складається у п'яти примiрниках, один з яких використовується для подання санкцiй.
Пiдприємство поштового зв'язку, що склало акт, негайно направляє до пiдприємства поштового зв'язку пункту завантаження повiтряного судна термiнове повiдомлення, в якому зазначається кiлькiсть отриманих без документiв посилок i мiшкiв за видами пошти.
7.9. Вiдомчий акт (ф. 51) складається додатково до мiжвiдомчого акта або у випадках виявлення порушень Поштових правил для засвiдчення таких обставин:
неодержання приписаних до накладних речей i поштових вiдправлень або одержання замiсть приписаних до накладних речей i поштових вiдправлень iнших речей i поштових вiдправлень, не зазначених у накладних;
вiдсутностi супровiдних документiв у закритих речах i постпакетах;
недостачi вкладення в закритих речах, постпакетах;
невiдповiдностi маси посилки, вiдправлень з оголошеною цiннiстю, дрiбного пакета, мiжнародного мiшка, виправлення маси на оболонцi посилки i супровiднiй адресi;
розкриття i перепакування транзитних речей, посилок;
виявлення дефектного поштового вiдправлення;
надходження незапечатаних, незапломбованих мiшкiв (крiм порожнiх) або з зiпсованим пристроєм, що зачиняється;
одержання порожнiх мiшкiв (у рахунок погашення боргу), якi не вiдповiдають технiчним вимогам (бруднi, подертi, неокантованi, без трафаретних написiв).
7.10. В актi (ф. 51) вказуються дата, час i мiсце його складання, з якого пiдприємства i з якими документами одержано (не одержано) поштове вiдправлення, його вид, номер, сума цiнностi, найменування пiдприємств поштового зв'язку мiсця приймання i призначення, маса i дата подання вiдправлення, адреса i найменування вiдправника та одержувача, виявленi порушення.
Вказується кiлькiсть примiрникiв акта й куди вiн надiсланий.
7.11. Акт складається у трьох примiрниках за пiдписами працiвникiв, якi брали участь у перевiрцi поштового вiдправлення (пошти), та засвiдчується вiдбитком календарного штемпеля.
Перший примiрник акта вiдсилається разом з поштовим вiдправленням, другий примiрник (при потребi) передається авiаперевiзнику, третiй додається до документiв пiдприємства поштового зв'язку.
Пiд час розкриття поштового вiдправлення акт складається у чотирьох примiрниках. Четвертий примiрник надсилається разом з першим для видачi адресату поштового вiдправлення.
На супровiдних документах, з якими були одержанi поштовi вiдправлення з порушенням, робиться позначка про складання акта.
7.12. У разi пошкодження пошти при перевезеннi або несправностi упаковки поштового вiдправлення, депешi, мiшка пiд час складання акта (ф. 51) докладно характеризується зовнiшнiй стан поштового вiдправлення (речi), зазначається маса вiдправлення за документами i фактична, внутрiшнiй вмiст (окремо перераховується кожний предмет, його стан, маса, а також загальна маса вкладення мiшка, речi, маса тари тощо).
Пiсля оформлення акта (ф. 51) оболонка розкритого мiшка разом з вкладенням, пломбою, адресним ярликом, перев'яззю запаковується в справний мiшок, на ярлик якого переносяться адреснi данi з початкового ярлика.
Перший примiрник акта вкладається у перезапакований мiшок, а пiд час вiдкритого пересилання поштового вiдправлення направляється з документами, до яких приписано дане поштове вiдправлення.
Другий примiрник акта передається авiаперевiзнику, третiй додається до документiв пiдприємства поштового зв'язку.
7.13. Пiд час виявлення невiдповiдностi пошти, що одержана загальним рахунком за кiлькiстю мiсць, супровiдним документам (замiна одного мiшка iншим або однiєї посилки iншою) пiдприємство поштового зв'язку, пiсля поiменної перевiрки пошти, складає акт (ф. 51) i в мiсячний термiн проводить з авiапiдприємством перевiрку. У разi встановлення вини авiапiдприємства за мiсцем, де складено акт (ф. 51), додатково складається мiжвiдомчий акт.
8. Забезпечення безпеки пошти в аеропорту
8.1. Забезпечення безпеки поштових вiдправлень на територiї аеропорту покладається на адмiнiстрацiю аеропорту.
8.2. Контроль на безпеку поштових вiдправлень здiйснюється працiвниками служби авiацiйної безпеки у вiдповiдно обладнаних примiщеннях (боксах), а в окремих випадках безпосередньо перед завантаженням на борт повiтряного судна. Технологiчним процесом контролю передбачається застосування стацiонарних та портативних технiчних засобiв (СТЗБ), а також використання службових собак, тренованих на знаходження небезпечних речовин.
8.3. Поштовi вiдправлення, що не вiдповiдають даним супровiдних документiв або оформленi з порушенням Поштових правил та мiжнародних вимог, вважаються такими, що становлять пiдвищене джерело небезпеки i пiдлягають всебiчному контролю на безпеку iз застосуванням технiчних засобiв i вiзуального перегляду.
Обов'язковiй перевiрцi пiдлягають поштовi вiдправлення з порушеною упаковкою та тi, що мають нестандартну упаковку. У зазначених випадках контроль на безпеку здiйснюється в присутностi працiвника служби поштової безпеки.
8.4. У разi виявлення у поштових вiдправленнях зброї, вибухiвки, боєприпасiв, iнших небезпечних предметiв та речовин партiї (мiсця) пошти затримуються i не допускаються до перевезення та завантаження на борт повiтряного судна, а зберiгаються пiд охороною в примiщеннях аеропорту до вирiшення питання щодо них вiдповiдними правоохоронними органами.
8.5. Адмiнiстрацiя аеропорту забезпечує охорону та контроль за доступом у зону злiтно-посадкової смуги та територiю аеропорту вiдповiдно до встановлених вимог.
8.6. Пiд час виявлення у незвичних мiсцях територiї аеропорту поштових мiшкiв (поштових вiдправлень), розкритих або пошкоджених, вони повиннi бути негайно доставленi в пiдприємство поштового зв'язку для їх iдентифiкацiї та розслiдування причин їх виявлення. При цьому складається мiжвiдомчий акт та акт (ф. 51) iз зазначенням мiсця, дати та часу їх знайдення. Акт пiдписується працiвниками аеропорту та пiдприємства поштового зв'язку.
8.7. Адмiнiстрацiї аеропортiв i авiакомпанiй зобов'язанi вести суворий облiк працiвникiв, якi брали участь у завантаженнi, розвантаженнi та перевезеннi поштових вiдправлень у кожну змiну.
8.8. Працiвники служби поштової безпеки можуть перебувати на летовищi (посадковому майданчику) бiля повiтряних суден за узгодженням з службою авiацiйної безпеки (САБ) аеропорту у таких випадках:
пiд час обмiну пошти безпосередньо з екiпажем;
пiд час здiйснення контролю за завантаженням та розвантаженням пошти.
8.9. Пiд час транспортування пошти вiд пiдприємства поштового зв'язку при аеропорту до повiтряного судна i назад, з метою забезпечення схоронностi та захисту вiд впливу несприятливих погодних умов пошта повинна бути щiльно укладена в кузов автомобiля або вiзка.
Кузов автомобiля повинен закриватися на замок. Пiд час використання автомобiля з вiдкритим кузовом або вiзкiв пошта повинна бути закрита брезентом.
8.10. Пiд час транспортування пошти для завантаження на рiзнi рейси повiтряних суден одним транспортним засобом, для запобiгання випадкiв засилання пошту слiд вiдокремлювати в кузовi автомобiля (вiзка) сiтками або iншими засобами для кожного рейсу повiтряного судна.
8.11. Транспортування пошти, тимчасове зберiгання, навантаження та розвантаження на територiї аеропорту проводиться у присутностi працiвника аеропорту, який забезпечує фiзичний контроль безпеки пошти. Залишати поштовi речi та вiдправлення на територiї аеропорту без контролю працiвника аеропорту забороняється.
8.12. Працiвники аеропорту (авiапiдприємства), якi транспортують пошту або виконують iншi операцiї з поштовими вiдправленнями на територiї аеропорту, повиннi мати спецiальний формений одяг та iдентифiкацiйний знак, на якому повиннi бути фотокартка власника, вказiвка мiсця його роботи та дозвiл на право перебування у зонi, де мiстяться поштовi вiдправлення.
9. Обов'язки авiапiдприємств та
пiдприємств зв'язку
при затримках вильоту та вимушеної посадки
повiтряного
судна
9.1. Вилiт повiтряного судна, що здiйснює пасажирськi рейси з поштовим завантаженням, виконується суворо за розкладом. Забороняється затримка вильоту повiтряного судна в очiкуваннi поштового завантаження.
Вилiт повiтряного судна, що здiйснює поштовi рейси, може бути затриманий в межах термiнiв, погоджених авiапiдприємством з пiдприємством поштового зв'язку.
9.2. Якщо вилiт за розкладом повiтряного судна з поштою з аеропорту вiдправлення або промiжних аеропортiв буде за будь-якої причини скасований або затриманий на тривалий час (бiльш нiж 3 години), то диспетчер СОП/СОПВП аеропорту зобов'язаний негайно сповiстити про це пiдприємство зв'язку. Диспетчер СОП/СОПВП промiжного аеропорту, в якому повинен вiдбуватися обмiн пошти, зобов'язаний також сповiстити пiдприємство поштового зв'язку про вiдмiну вильоту або затримку. Термiни i порядок таких сповiщень установлюються в договорах.
На мiсцевих повiтряних лiнiях, де вiдсутнi засоби прямого зв'язку з аеропортами, аеропорт вiдправлення звiльняється вiд обов'язку сповiщати промiжнi аеропорти та пiдприємства поштового зв'язку про вiдмiну або затримку рейсiв на тривалий час. У таких випадках цi повiдомлення повиннi передавати пiдприємства поштового зв'язку телефоном або iншими технiчними засобами.
9.3. Якщо виконання рейсу повiтряного судна переноситься на iнший день, то пошта цього рейсу повинна бути вiдправлена першим рейсом, що вилiтає за тим же маршрутом, або при узгодженнi з пiдприємством поштового зв'язку знята для вiдправлення iншим видом транспорту за рахунок перевiзника.
За вiдсутностi iнших рейсiв повiтряних суден за даним маршрутом i недоцiльностi вiдправлення пошти iншими видами транспорту пошта повинна бути вiдправлена цим затриманим рейсом.
Забороняється знiмати або знижувати поштове завантаження цього рейсу за рахунок вiдправлення пасажирiв з чергових рейсiв повiтряних суден.
9.4. Пiд час виконання рейсу зi змiною повiтряного судна в промiжному аеропорту наявна на його борту пошта перевантажується на повiтряне судно, що продовжує рейс за даним маршрутом.
Забороняється пiд час затримки в промiжному аеропорту рейсу зi змiною повiтряного судна здавати пошту на зберiгання пiдприємству поштового зв'язку.
У разi затримки вiдправлення знятої з прямого рейсу пошти диспетчер СОП/СОПВП аеропорту зобов'язаний повiдомити про це пiдприємство поштового зв'язку. Пiдприємство поштового зв'язку має право контролювати подальше просування пошти, допомагати у вiдбираннi пошти, переробцi документiв i регулюваннi черговостi вiдправлення пошти за призначенням.
9.5. Пiд час вимушеної посадки повiтряного судна з поштою i неможливостi продовжити рейс начальник аеропорту або командир повiтряного судна, якщо посадка повiтряного судна вiдбулася поза аеропортом, зобов'язанi:
негайно повiдомити про це всiма доступними засобами зв'язку в аеропорт вiдправлення або найближчий аеропорт посадки повiтряного судна для наступного сповiщення пiдприємств поштового зв'язку;
при можливостi вiдправити пошту в найкоротший термiн iншим рейсом авiаперевiзника;
при неможливостi вiдправити пошту iншим повiтряним судном здати її до найближчого пiдприємства поштового зв'язку для подальшого вiдправлення за призначенням.
9.6. У разi припинення руху повiтряних суден на окремих повiтряних лiнiях, вiдмiни рейсiв або тривалої затримки вильоту повiтряних суден i неможливостi вiдправити пошту в найкоротший термiн повiтряним судном, за погодженням сторiн пошта здається пiдприємству поштового зв'язку в аеропорту, а там, де його немає, - найближчому пiдприємству поштового зв'язку для вiдправлення її iншими видами транспорту.
Диспетчер СОП/СОПВП аеропорту повiдомляє про це пункт вiдправлення i найближчий аеропорт, у якому за розкладом передбачена посадка повiтряного судна.
У повiдомленнi повинно бути зазначено: де i кому здана пошта для подальшого перевезення. Аеропорти, що отримали такi повiдомлення, зобов'язанi повiдомити про це вiдповiдним пiдприємствам поштового зв'язку.
10. Порядок укладання договорiв
10.1. Договiр про перевезення пошти повiтряними суднами (далi - Договiр) укладається у формi двосторонньої угоди мiж пiдприємством поштового зв'язку та авiацiйними пiдприємствами (авiакомпанiями).
Пiд час укладання Договору на авiаперевезення пiдприємство поштового зв'язку вiддає перевагу авiакомпанiям (авiапiдприємствам), що гарантують своєчасне перевезення, а також таким, якi надають прiоритет перевезенню пошти за мiнiмальними тарифами.
10.2. Договiр має бути укладений у письмовiй формi та повинен вiдповiдати вимогам законодавства України.
10.3. Iстотними умовами Договору є:
найменування сторiн;
предмет Договору;
термiн, на який укладається Договiр;
умови перевезення пошти;
обов'язки та вiдповiдальнiсть сторiн;
розмiр, склад та графiк платежiв, умови їх перегляду;
умови дострокового розiрвання Договору;
дата i мiсце укладання Договору.
За згодою сторiн у Договорi можуть бути передбаченi iншi умови.
10.4. Примiрний договiр про перевезення пошти повiтряними суднами на мiжнародних авiалiнiях наведений у додатку 2.
До Примiрного договору додаються такi додатки:
квоти тоннажу за напрямками та тарифами (додаток 3);
квоти тоннажу за напрямками та тарифами на пошту, що перевозиться за зниженими тарифами (S.A.L.) (додаток 4);
розрахункова вiдомiсть на перевезення мiжнародної авiапошти (додаток 5);
розрахункова вiдомiсть на пошту, що перевозиться за зниженими тарифами (S.A.L.) (додаток 6);
список довiрених осiб, присутнiх при розпакуваннi дефектної пошти та пошти, що отримана без документiв (додаток 7);
конверт CN 45 з накладними CN 38, CN 41, CN 47 на вiдправлену мiжнародну пошту.
10.5. Примiрний договiр про перевезення пошти повiтряними суднами в межах України наведений у додатку 8.
До цього договору додаються такi додатки:
завантаження пошти (тоннажу) за напрямками та тарифами (додаток 9);
розрахункова вiдомiсть на перевезення авiапошти в межах України (додаток 10);
список довiрених осiб, присутнiх при розпакуваннi дефектної пошти та пошти, що отримана без документiв (додаток 7);
пакет з супровiдними документами на пошту, вiдправлену повiтряним судном (додаток 11).
10.6. Згiдно з договором авiапiдприємства беруть на себе зобов'язання прийняти пошту до перевезення, своєчасно i в схоронностi доставити довiрену їм пошту в пункти призначення та видати пошту пiдприємству поштового зв'язку, а пiдприємство поштового зв'язку бере на себе зобов'язання оплатити перевезення пошти в установленому порядку та прийняти її в пунктi призначення.
10.7. Перевезення поштових вiдправлень здiйснюється у межах квот (завантаження тоннажу) за направленнями, обумовленими договорами.
10.8. Пошта, яка пред'являється пiдприємством поштового зв'язку понад установленi квоти (завантаження тоннажу), приймається до перевезення авiапiдприємством за окремими заявками.
Пiдприємство поштового зв'язку повинно заздалегiдь подавати заявку авiапiдприємству про пред'явлення до перевезення додаткового поштового завантаження. Термiни подачi заявок i порядок їх погодження встановлюються у договорах.
10.9. У разi порушення умов договору сторони мають право вимагати розiрвання договору в установленому законодавством України порядку.
10.10. Пiдприємство поштового зв'язку чи авiапiдприємство, якi вважають за потрiбне змiнити чи розiрвати договiр, надсилають пропозицiї про це другiй сторонi за договором. Пiдприємство, яке одержало пропозицiю про змiну чи розiрвання договору, повинно вiдповiсти на неї не пiзнiше 20 днiв пiсля одержання пропозицiї. Якщо пiдприємства не досягли згоди щодо змiни чи розiрвання договору, а також у разi неодержання вiдповiдi в установлений термiн з урахуванням часу поштового обiгу зацiкавлена сторона має право передати спiр на вирiшення суду.
11. Порядок урегулювання спорiв
11.1. Спори, що виникають пiд час перевезення пошти, розглядаються вiдповiдно до законодавства України.
11.2. Пiдприємство, чиї права порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав звертається до нього з письмовою претензiєю.
11.3. У претензiї зазначаються:
повне найменування i поштовi реквiзити заявника претензiї та пiдприємства, якому претензiя висувається; дата висунення i номер претензiї;
обставини, на пiдставi яких висунено претензiю; докази, що пiдтверджують цi обставини; посилання на вiдповiднi нормативнi акти;
вимоги заявника;
сума претензiї та її розрахунок, платiжнi реквiзити заявника претензiї;
перелiк документiв, що додаються до претензiї;
документи, що пiдтверджують вимоги заявника, додаються в оригiналах чи належним чином засвiдчених копiях. Документи, якi є в другої сторони, можуть не додаватись до претензiї iз зазначенням про це в претензiї.
Претензiя пiдписується керiвником пiдприємства та надсилається адресатовi рекомендованим або цiнним листом чи вручається пiд розписку.
11.4. Претензiя пiдлягає розгляду в мiсячний термiн, який обчислюється з дня одержання претензiї. У разi потреби додаткової перевiрки термiн розгляду може подовжуватися на один мiсяць.
11.5. Якщо до претензiї не додано всi документи, потрiбнi для її розгляду, то вони вимагаються у заявника в десятиденний термiн, не враховуючи часу поштового обiгу. При цьому перебiг термiну розгляду претензiї зупиняється до одержання зажаданих документiв чи закiнчення термiну їх подання. Якщо зажаданi документи в установлений термiн не надiйшли, то претензiя розглядається за наявними документами.
11.6. Претензiя авiапiдприємству або пiдприємству поштового зв'язку може бути пред'явлена не пiзнiше 6 мiсяцiв з моменту виникнення подiї пiд час перевезення пошти повiтряними суднами в межах України i 12 мiсяцiв - за межi України.
11.7. Документами, що засвiдчують право на висунення претензiї про втрату, пошкодження чи несвоєчасне доставлення пошти, є мiжвiдомчi акти.
У разi втрати пошти i документiв пiд час транспортування пiдставою для пред'явлення претензiї є копiї поштових накладних пiдприємства поштового зв'язку мiсця вiдправлення, що засвiдченi належним чином.
11.8. Претензiї висуваються за мiсцем складання мiжвiдомчого акта. У разi повної втрати або знищення пошти i поштових документiв претензiї висуваються тим пiдприємством поштового зв'язку, якому була адресована загальна накладна на дане поштове вiдправлення.
У разi втрати пошти в результатi авiаподiї претензiї висуваються авiапiдприємству за мiсцем подiї.
11.9. До претензiї повиннi бути доданi такi документи:
11.9.1. У разi втрати i пошкодження поштових вiдправлень:
копiя мiжвiдомчого акта;
копiї окремої i загальної накладних, а на мiжнародну пошту - копiї накладних CN 38, CN 41, що супроводжували поштове вiдправлення, засвiдченi пiдприємством поштового зв'язку;
довiдка про розмiр матерiальної вiдповiдальностi пiдприємства поштового зв'язку перед споживачем, що складена на пiдставi виписки з квитанцiйного зошита або щоденника поштово-касового апарата пiдприємства поштового зв'язку, яке прийняло поштове вiдправлення, а при втратi мiшка (речi) з укладенням декiлькох поштових вiдправлень розмiр визначається сумою, зазначеною у довiдках за кожним поштовим вiдправленням;
11.9.2. У разi нестачi вкладення:
копiя мiжвiдомчого акта;
акт (ф. 51) про перевiрку представниками сторiн вкладення даного вiдправлення;
довiдка про розмiр матерiальної вiдповiдальностi пiдприємства зв'язку перед споживачем послуг зв'язку;
11.9.3. За штрафними санкцiями:
копiя мiжвiдомчого акта;
копiя листа або телеграми про несвоєчасне повiдомлення про змiни розкладу;
iншi докази, що пiдтверджують випадки порушень цих Правил.
Усi документи, що додаються до претензiї, повиннi бути засвiдченi належним чином пiдприємством поштового зв'язку та авiапiдприємством.
11.10. Про результати розгляду претензiї повiдомляється у письмовiй формi.
У вiдповiдi на претензiю зазначаються:
повне найменування i поштовi реквiзити пiдприємства, що дає вiдповiдь, та пiдприємства, якому надсилається вiдповiдь;
дата i номер вiдповiдi;
дата i номер претензiї, на яку дається вiдповiдь;
перелiк доданих до вiдповiдi документiв.
Якщо претензiю визнано повнiстю або частково, то представляються визнана сума, номер i дата платiжного доручення на перерахування цiєї суми чи термiн та засiб задоволення претензiї, якщо вона не пiдлягає грошовiй оцiнцi.
Якщо претензiю вiдхилено повнiстю або частково, то представляються мотиви вiдхилення з посиланням на вiдповiднi нормативнi акти i документи, що обґрунтовують вiдхилення претензiї.
Крiм того, заявниковi повинно бути повернено оригiнали документiв, одержаних з претензiєю.
Вiдповiдь на претензiю пiдписується керiвником пiдприємства i надсилається рекомендованим або цiнним листом чи вручається пiд розписку.
11.11. Якщо у вiдповiдi про визнання претензiї не повiдомляється про перерахування визнаної суми, то заявник претензiї пiсля закiнчення 20 днiв пiсля одержання вiдповiдi має право пред'явити до банку розпорядження про списання у безспiрному порядку визнаної боржником суми. До розпорядження додається вiдповiдь боржника, а якщо в нiй не зазначено розмiр визнаної суми, то до розпорядження додається також копiя претензiї.
11.12. За необґрунтоване списання у безспiрному порядку претензiйної суми винна сторона сплачує другiй сторонi штраф у розмiрi 10 процентiв вiд списаної суми.
11.13. Якщо претензiя вiдхилена чи вiдповiдь не отримана в термiн, установлений в п. 11.4, то заявник претензiї має право не пiзнiше двох мiсяцiв вiд дня отримання вiдповiдi або вiд дня закiнчення термiну, встановленого для вiдповiдi на претензiю, подати позов до арбiтражу у вiдповiдностi до чинного законодавства.
11.14. Авiапiдприємства та пiдприємства поштового зв'язку зобов'язанi виявляти взаємну повагу до прав та iнтересiв другої сторони, що охороняються законом, вживати заходiв до всебiчного, повного та об'єктивного дослiдження причин порушення цих Правил та договорiв.
12. Розрахунки за перевезення пошти
12.1. Форма i порядок розрахункiв, а також випадки змiни розмiру оплати за перевезення пошти повiтряними суднами визначаються авiапiдприємством (авiакомпанiєю) з пiдприємством поштового зв'язку пiд час укладання ними договору про перевезення пошти.
12.2. Оплата за перевезення пошти повiтряними суднами здiйснюється за договiрними тарифами.
12.3. Документами, що пiдтверджують масу пошти пiд час розрахункiв за авiаперевезення, є рейсовi та загальнi накладнi.
Розрахунки за перевезення мiжнародної пошти здiйснюються на пiдставi накладних CN 38, CN 41.
Згiдно з чинною угодою IАТА, укладеною з ВПС у 1962 роцi, авiакомпанiї зобов'язанi перевозити порожнi мiшки безплатно.
12.4. Розрахунки за перевезення пошти здiйснюються пiдприємством поштового зв'язку в термiни, якi встановленi договором, на пiдставi рахункiв, що пред'являються авiапiдприємством.
12.5. До рахункiв додаються розрахунковi вiдомостi з зазначенням загальної кiлькостi вiдправленої пошти в кiлограмах за пунктами посадок повiтряного судна i датами вiдправлення пошти.
Вiдомостi повиннi бути засвiдченi пiдприємством поштового зв'язку, що здiйснює вiдправлення пошти, авiапiдприємством (авiакомпанiєю), що здiйснює перевезення.
12.6. Витрати за перевезення депеш сплачуються авiакомпанiї, яка здiйснює їх перевезення на частинi або на всьому шляху.
У разi вимушеної посадки повiтряного судна та подальшого перевезення пошти повiтряними суднами iншої авiакомпанiї оплата за перевезення здiйснюється за фактичну вiдстань та фактичну масу авiадепеш, що перевезенi кожним авiаперевiзником, на пiдставi вiдмiтки про змiну маршруту перевезень, що зазначається у накладних CN 38, CN 41.
12.7. Розрахунки щодо штрафiв, якi пред'являються на пiдставi мiжвiдомчого акта, здiйснюються за окремими рахунками.
Не допускається включення штрафних сум, належних авiапiдприємству, в загальнi рахунки за перевезення пошти, а також зменшення рахункiв на суму штрафiв, належних пiдприємству зв'язку.
13. Вiдповiдальнiсть сторiн
13.1. Авiапiдприємства несуть вiдповiдальнiсть перед пiдприємством поштового зв'язку за втрату, пошкодження або прострочення у доставляннi пошти з вини авiапiдприємства в розмiрi вiдповiдальностi пiдприємств поштового зв'язку перед вiдправниками або одержувачами, за мiжнародну пошту - вiдповiдно до вимог актiв ВПС, а за внутрiшню - згiдно з Правилами користування послугами поштового зв'язку.
13.2. Авiапiдприємство несе вiдповiдальнiсть за втрату, нестачу або пошкодження пошти з часу прийняття її до перевезення вiд пiдприємства зв'язку - вiдправника i до видавання пошти та отримання розписки пiдприємства зв'язку - одержувача, якщо не доведе, що ним було вжито всiх заходiв для запобiгання заподiянню шкоди або що таких заходiв неможливо було вжити.
До того часу, поки авiапiдприємство не доведе iнше, вважається, що втрата, нестача чи пошкодження пошти сталися пiд час перевезення.
13.3. Авiапiдприємство звiльняється вiд вiдповiдальностi за внутрiшнiй стан i вкладення поштових вiдправлень (речей), що доставленi в непошкодженiй упаковцi з непорушеною перев'яззю, печатками (пломбами) пiдприємств зв'язку - вiдправникiв, якщо не буде доведено, що приховане пошкодження, нестача частини вкладення поштових вiдправлень (речей) виникли з вини авiапiдприємства.
13.4. Авiапiдприємство звiльняється вiд вiдповiдальностi, якщо доведе, що втрата, нестача, псування або пошкодження пошти вiдбулися внаслiдок обставин, якi воно не могло вiдвернути або усунення яких вiд нього не залежало внаслiдок:
явищ стихiйного характеру;
особливих властивостей предметiв, що перевозяться;
вилучення, конфiскацiї або знищення у встановленому законодавством порядку;
здавання пошти до перевезення без указiвок у супровiдних документах її особливих властивостей, що вимагають спецiальних умов або застережних заходiв.
13.5. За порушення цих Правил авiапiдприємства несуть вiдповiдальнiсть перед пiдприємством поштового зв'язку за:
несвоєчасне повiдомлення пiдприємств поштового зв'язку про змушену посадку повiтряного судна з поштою в пунктах, не передбачених розкладом, i подальшу затримку його вильоту бiльш нiж на добу. Несвоєчасним вважається повiдомлення, яке зроблено пiзнiше нiж за 30 хвилин з моменту отримання аеропортом повiдомлення про посадку повiтряного судна. Санкцiї не застосовуються, якщо авiапiдприємство доведе, що затримка iнформацiї вiдбулася не з його вини;
несвоєчасне надання розкладу або несвоєчасне повiдомлення про змiну розкладу;
недоставлення i здавання не за призначенням всiєї або частини пошти в пунктах посадки повiтряного судна;
кожний випадок вiдмiни вильоту або спiзнення прибуття у промiжний i кiнцевий пункти повiтряного судна бiльш нiж на 3 години з вини авiапiдприємства;
кожний випадок вiдмови в прийманнi для вiдправлення повної або частини гарантованої норми або погодженої за окремими заявками i вчасно доставленої кiлькостi пошти, а також зняття пошти на шляху.
Санкцiя не застосовується, якщо пошта була вiдправлена iншим повiтряним судном, що прибуло в пункт призначення не пiзнiше як за 3 години пiсля прибуття рейсового повiтряного судна, з яким пiдлягала вiдправленню пошта;
порушення встановлених термiнiв доставляння пошти з рейсових повiтряних суден до пiдприємства поштового зв'язку;
затримку у вiдправленнi пошти з вини авiапiдприємства в пунктах її перевантаження бiльш нiж на добу або неповiдомлення про це пiдприємству зв'язку;
несвоєчасне подання транспорту до пiдприємства поштового зв'язку в погодженi термiни пiд завантаження пошти;
здачу страхової пошти без документiв або за невiдповiднiсть її документам.
13.6. За порушення цих Правил пiдприємство поштового зв'язку несе вiдповiдальнiсть перед авiапiдприємствами в разi:
порушення термiнiв оплати рахункiв за надання послуг iз перевезення пошти;
затримки вильоту повiтряного судна проти часу, зазначеного в розкладi, на 1 годину i бiльше з вини пiдприємства поштового зв'язку;
невiрогiдностi i неповноти документацiї, що оформлюється для перевезення пошти;
затримки транспорту авiапiдприємства в пiдприємствi поштового зв'язку понад погоджений час для завантаження або розвантаження пошти.
13.7. Вiдповiдальнiсть за дотриманням вимог Правил перевезення пошти повiтряними суднами та укладених на їх основi договорiв покладається на керiвникiв пiдприємств поштового зв'язку та авiапiдприємств, якi здiйснюють оброблення, зберiгання та перевезення поштових вiдправлень.
13.8. Контроль за виконанням вимог, викладених у цих Правилах, здiйснюють Державний комiтет зв'язку та iнформатизацiї України та Державна авiацiйна адмiнiстрацiя України.
13.9. Посадовi особи пiдприємств, якi порушують комплекс установлених заходiв щодо оброблення, зберiгання та перевезення пошти, притягуються до вiдповiдальностi вiдповiдно до чинного законодавства.
Начальник управлiння стандартизацiї, сертифiкацiї та нормативiв Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України |
В. I. Вознюк |
Додаток 1 до пункту 3.2 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
ПЕРЕЛIК БЛАНКIВ ТА ЯРЛИКIВ
ДЛЯ ПЕРЕСИЛАННЯ МIЖНАРОДНОЇ ПОШТИ
CN 38 - накладна здавання авiадепеш. За цими накладними здiйснюється оформлення мiжнародної пошти, що пересилається за межi України або надходить в Україну з-за кордону. Накладнi CN 38 складаються для кожної депешi або групи депеш, якi прямують за призначенням у визначений пункт. Накладнi CN 38 використовуються також як документ, на пiдставi якого провадиться оплата авiапiдприємствам за транспортнi послуги. Усi операцiї з передачi поштових вiдправлень мiж авiапiдприємствами та поштовими пiдприємствами повиннi засвiдчуватися пiдписами працiвникiв зазначених пiдприємств.
CN 41 - накладна здавання наземних депеш, що перевозяться повiтряним шляхом (S.A.L.). Оформлення наземних депеш, що перевозяться повiтряним шляхом (S.A.L.), здiйснюється за накладними CN 41. Накладна здачi CN 41 виконує тi самi функцiї, що й накладна CN 38.
CN 45 - конверт для передачi накладних CN 38, CN 41 та CN 47.
Цей конверт призначається для безпечного та упорядкованого пересилання накладних CN 38, CN 41 та CN 47. Конверт CN 45 передається екiпажу повiтряного судна разом з бортовими документами.
CN 46 - замiнна накладна здавання авiадепеш. Якщо авiадепеша або вiдправлення S.A.L. прибуває до аеропорту призначення (або промiжний) без супровiдних накладних CN 38, CN 41, то авiапiдприємство повинно скласти на основi ярликiв CN 35, CN 36, CP 84, CP 85 замiнну накладну CN 46. Кiлькiсть примiрникiв визначається конкретними обставинами. На доповнення до тих копiй, якi потрiбнi авiапiдприємствам для особистих облiкових операцiй, повиннi додаватися такi копiї:
одна копiя для установи подачi депешi;
двi копiї для установи призначення, а якщо поштове вiдправлення прямує до промiжного пункту, то для установи призначення промiжного пункту.
Установа призначення, яка одержує депешу, повинна прийняти замiнну накладну та повернути завiрену належним порядком вiдповiдну копiю замiнної накладної установi подання депешi в додатку до перевiрочного повiдомлення CN 43 або CP 78, де буде вiдображено надходження поштового вiдправлення без супровiдних документiв вiдправника.
CN 47- накладна здавання депеш з порожнiми мiшками. Ця накладна оформлюється пiд час формування спецiальних депеш для повернення порожнiх мiшкiв. Формування спецiальних депеш обов'язкове за наявностi не менш 10 авiамiшкiв, що повертаються.
CN 35 i CN 36 - ярлики авiамiшкiв та мiшкiв S.A.L. Для авiамiшкiв з письмовою кореспонденцiєю використовуються ярлики CN 35, для наземних мiшкiв з письмовою кореспонденцiєю, що пересилаються повiтряним шляхом (S.A.L.), - ярлики CN 36. Вони вмiщують таку саму iнформацiю, що й накладнi CN 38 або CN 41; таким чином, порiвнюючи ярлики з накладними, можна перевiрити точнiсть вiдомостей, зазначених на накладних CN 38 чи CN 41. Ярлики використовуються також для iдентифiкацiї мiшкiв у випадках, якщо вони знаходяться окремо вiд депешi, до якої вони входять.
CN 42 - ярлик "Пряме перевантаження". У разi перевантаження авiадепеш з одного повiтряного судна на iнше повiтряне судно однiєї й тiєї самої авiакомпанiї, яка виконує полiт з кiлькома посадками, а також у разi перевантаження на повiтряне судно iншої авiакомпанiї до мiшкiв з поштовими депешами можуть бути прикрiпленi також (крiм ярликiв, передбачених для перевезення пошти авiашляхом) ярлики CN 42.
CP 84 - ярлик депешi з авiапосилками. Цей ярлик прикрiплюється до мiшкiв з посилками, якi пересилаються повiтряним шляхом. Ярлик CP 84 виконує тi самi функцiї, що й ярлик CN 35.
CP 85 - ярлик депешi з поштовими посилками S.A.L. Цей ярлик використовують для наземних посилок, якi пересилаються у мiсце призначення повiтряним шляхом (S.A.L.). Ярлик CP 85 виконує тi самi функцiї, що й ярлик CN 36.
CN 43, CP 78 - перевiрочнi повiдомлення. Цi перевiрочнi повiдомлення використовуються для повiдомлення установi вiдправлення депешi чи промiжнiй установi про будь-якi виявленi порушення стосовно депеш або їх укладень. Перевiрочнi повiдомлення допомагають поштовим пiдприємствам розглядати разом з авiапiдприємствами особливi випадки, вiдмiченi пiд час пересилання депеш.
Можливi порушення у разi:
затримки транзитної пошти;
затримки вильоту повiтряного судна або скасування авiарейсiв, якими повинна прямувати пошта;
вiдсутностi вiдповiдних супровiдних документiв на депешi (CN 38, CN 41, CN 47);
вiдсутностi ярликiв на мiшках (CN 35, CN 36, СР 84, СР 85);
виявлення помилок у письмовiй або посилочнiй картi (CN 31, CP 87);
розбiжностi в масi мiшка (депешi) або посилок;
передумови для крадiжки вкладення з поштового вiдправлення (деякi мiшки одержанi вiдкритими, погано закритими або з iншими явними ознаками порушень);
вiдсутностi депешi, одного чи декiлькох мiшкiв у депешi;
нестачi, крадiжки чи пошкодження однiєї або декiлькох посилок.
Додаток 2 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
ПРИМIРНИЙ ДОГОВIР N ____
про перевезення пошти повiтряними суднами на
мiжнародних авiалiнiях
_________ (мiсто) |
"___"_____________ 19 __ р. |
_________________________________________________________________________________
(докладне найменування пiдприємства авiацiйного транспорту)
що має назву надалi Перевiзник, в особi
_____________________________________________________
(посада,
_________________________________________________________________________________
прiзвище, iм'я та по батьковi - повнiстю)
що дiє на пiдставi
________________________________________________________________________
(зазначається найменування документа,
_______________________________________, з одного боку, та
_________________________________
що дає право на укладання договору)
_________________________________________________________________________________,
(докладне найменування пiдприємства поштового
зв'язку)
що має назву надалi Замовник, в особi
_______________________________________________________
(посада,
_________________________________________________________________________________,
прiзвище, iм'я та по батьковi - повнiстю)
що дiє на пiдставi
________________________________________________________________________
(зазначається найменування документа,
_________________________________________________________, з iншого боку,
уклали цей
договiр
що дає право на укладання договору)
про таке:
Стаття 1. Предмет договору
1.1. Предметом цього договору є органiзацiя перевезення авiапошти та пошти "Surface Air Lifted" (абревiатура S.A.L.), що затверджена Вашингтонським конгресом для визначення наземної пошти, яка перевозиться авiашляхом за зниженими тарифами, та вiдшкодування матерiального збитку за дефектну пошту, яка доставляється повiтряними суднами Перевiзника.
Стаття 2. Умови приймання та перевезення пошти
2.1. Приймання, вiдправлення та оформлення пошти здiйснюється згiдно з Повiтряним кодексом України, актами Всесвiтнього поштового союзу, чинними нормативними документами Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України та нормативно-розпорядчими документами Державної авiацiйної адмiнiстрацiї України.
2.2. Перевезення пошти S.A.L. здiйснюється у разi наявностi вiльного тоннажу, що квотується i залежить вiд ваги авiапошти, що вiдправляється, вiдповiдно до тарифiв, якi зниженi на _____ % вiд тарифiв на перевезення авiапошти.
2.3. Пунктом
вiдправлення мiжнародних поштових вiдправлень з
територiї України призначений аеропорт
__________________________.
назва аеропорту
2.4. Затвердження квот (завантаження тоннажу) на перевезення поштових вiдправлень за напрямками надано в додатках до цього договору (додатки 3 та 4).
Стаття 3. Зобов'язання сторiн
3.1. Перевiзник бере на себе такi зобов'язання:
3.1.1. Надавати розклади руху повiтряних суден, квоти тоннажу на перевезення пошти та тарифи, а також змiни до нього за ______ днiв до початку сезону.
3.1.2. Iнформувати про змiни квот на кожний конкретний рейс, але не пiзнiше як за ____ днiв до його введення.
3.1.3. Сповiщати про вiдмiну вильотiв повiтряних суден у початкових аеропортах не пiзнiше як за _____ год., а в промiжних аеропортах - не пiзнiше як за ____ год. до часу вильоту за розкладом.
3.1.4. Забезпечити в особi наземної служби аеропорту приймання пошти вiд дiльницi обробляння пошти в аеропорту ______________, її завантаження на повiтрянi судна та перевезення.
3.1.5. Забезпечити в особi наземної служби аеропорту розвантаження вхiдної в Україну i транзитної пошти та її доставку в дiльницю обробляння пошти в аеропорту ____________.
3.1.6. Забезпечити присутнiсть працiвникiв Перевiзника при прийманнi з повiтряного судна пошти, а при виявленнi дефектної пошти пiдтвердити цей факт проставлянням разом з працiвником аеропорту вiдповiдної вiдмiтки на накладних (CN 38, CN 41, CN 47).
3.1.7. За вiдсутностi оригiналiв накладних (CN 38, CN 41 або CN 47) здавати пошту в дiльницю обробляння пошти за замiнною накладною (CN 46), складеною Перевiзником.
3.1.8. Пiдписувати мiжвiдомчi акти (Ф. 52), що складаються працiвниками пiдприємств зв'язку за вiдсутностi супровiдних документiв, за невiдповiдностi пошти документам, що її супроводжують, при отриманнi дефектної пошти чи отриманнi не всiх приписаних поштових вiдправлень i розбiжностей маси.
3.1.9. Забезпечити присутнiсть вiдповiдних працiвникiв Перевiзника або довiрених осiб (список додається) пiд час розпакування дефектних мiшкiв та мiжнародних вiдправлень, пiдписувати акти (ф. 51), що складенi працiвниками пiдприємств зв'язку.
На випадок неявки працiвникiв Перевiзника пiсля повiдомлення, згiдно з п. 3.2.5, про розкриття дефектної пошти складенi акти (ф. 51), що пiдписанi комiсiєю в складi 3 осiб: двома працiвниками зв'язку та працiвником митницi, - вважати юридичними документами.
3.1.10. Розглядати в мiсячний термiн матерiали за претензiями та вирiшувати питання про вiдшкодування матерiальних збиткiв.
3.2. Замовник бере на себе такi зобов'язання:
3.2.1. Надавати iнформацiю за ____ год. ____ хв. до вильоту повiтряного судна диспетчеру вiддiлу поштово-вантажних перевезень та диспетчеру вантажного складу аеропорту про завантаження (тоннаж) пошти на цей рейс.
3.2.2. Погоджувати додатковi обсяги перевезень пошти понад установленi квоти за ________ днiв до початку повiтряного перевезення.
3.2.3. Надавати Перевiзнику до ________ числа мiсяця, наступного за звiтним мiсяцем, розрахунковi вiдомостi на перевезення пошти за узгодженими формами, якi зазначенi в додатках до цього договору (додатки 5 та 6).
3.2.4. Зберiгати з ____ до ____ годин прийнятi депешi з дефектною поштою у коморi дiльницi оброблення пошти, де забезпечити її повне збереження.
3.2.5. Повiдомляти письмово з _____ до ____ годин пiд розпис працiвникiв Перевiзника про початок оброблення дефектної пошти (але не пiзнiше нiж за 30 хвилин до початку оброблення).
3.2.6. Висувати Перевiзнику претензiї протягом 12 мiсяцiв з моменту виникнення подiї пiд час перевезення пошти з наданням таких документiв:
ксерокопiй накладних (CN 38, CN 41, CN 47), актiв (ф. 51 та ф. 52), довiдок про суми завданих матерiальних збиткiв.
3.2.7. Замовник не заперечує проти перевiрки Перевiзником претензiї щодо втрати, пошкодження, псування поштових вiдправлень.
Стаття 4. Розрахунки мiж сторонами
4.1. Замовник здiйснює оплату за перевезення поштових вiдправлень вiдповiдно до фактичного обсягу та тарифiв за напрямками в нацiональнiй валютi України. Перерахування валютних тарифiв у нацiональну валюту України здiйснюється шляхом множення їх на вiдповiдний курс Нацiонального банку України за станом на момент оплати.
4.1.1. Оплата за перевезення поштових вiдправлень здiйснюється до ______ числа мiсяця, наступного за мiсяцем перевезення пошти (звiтним).
4.1.2. Розрахунок здiйснюється на пiдставi виставлених рахункiв та взаємопогоджених обома сторонами розрахункових вiдомостей (додатки 5 та 6).
4.2. Перевiзник здiйснює безплатно повернення порожнiх авiамiшкiв Замовниковi.
4.3. Разом з розрахунковими вiдомостями i рахунками на сплату за перевезення поштових вiдправлень Перевiзник подає Замовниковi податкову накладну на суму, зазначену у виставлених рахунках, та акт виконаних робiт.
4.4. Перевiзник провадить оплату Замовниковi витрат за завданi збитки в нацiональнiй валютi України вiдповiдно до чинного законодавства.
4.4.1.Оплата за завданi матерiальнi збитки провадиться сторонами протягом _____ мiсяцiв пiсля одержання претензiї.
Стаття 5. Вiдповiдальнiсть сторiн
5.1. Сторони несуть вiдповiдальнiсть за порушення Правил перевезення пошти повiтряними суднами та умов цього договору в обсязi завданих матерiальних збиткiв.
Усi випадки порушення цього договору пiдтверджуються мiжвiдомчими актами.
Право пiдписання акта
надається вiд Перевiзника ________________________, вiд
Замовника _________________________.
посада
посада
5.2. Перевiзник несе вiдповiдальнiсть:
5.2.1. За поштовi вiдправлення з моменту їх одержання в дiльницi обробляння пошти до моменту їх здачi без зауважень поштовiй адмiнiстрацiї країни призначення.
5.2.2. За втрату поштового вiдправлення, втрату частини вкладення або пошкодження поштового вiдправлення з вини Перевiзника i сплачує завданi збитки Замовниковi у повному обсязi.
5.2.3. За несвоєчасне вiдправлення пошти з вини Перевiзника, останнiй сплачує штрафнi санкцiї в розмiрi _____ % (_______ вiдсоткiв) вiд суми вартостi її перевезення за кожний день затримки, якщо невiдправлена пошта ввiйшла до квот, передбачених цим договором.
5.2.4. За вiдправлення пошти рейсом, що не зазначений у супровiдних документах, або її невiдправлення з вини Перевiзника i бере на себе досилання пошти до пункту призначення протягом _____ днiв з моменту вiдльоту планового рейсу, з повiдомленням Замовника про затримку.
5.3. Замовник несе вiдповiдальнiсть:
5.3.1. За вiрогiднiсть i повноту документацiї, що оформляється для перевезення пошти.
5.3.2. За несвоєчасне перерахування плати за послуги з перевезення пошти i сплачує пеню у розмiрi _____ вiд несплаченої суми за кожний день несплати платежу.
5.3.3. За кожний випадок затримки вильоту повiтряного судна бiльш нiж на _____ годин проти часу, зазначеного в розкладi, i сплачує штрафнi санкцiї в розмiрi _____ % (____ вiдсоткiв) вiд суми, що пiдлягає оплатi за перевезення пошти затриманим рейсом повiтряного судна.
5.4. Незалежно вiд сплати штрафу (пенi) сторона, що порушила цей договiр, вiдшкодовує iншiй сторонi завданi в результатi цього збитки без урахування розмiру штрафу (пенi).
5.5. Сплата штрафу (пенi) i вiдшкодування збиткiв, завданих через неналежне виконання обов'язкiв, не звiльняють сторони вiд виконання зобов'язань за договором, крiм випадкiв, передбачених законодавством.
5.6. Сторони звiльняються вiд вiдповiдальностi за неналежне виконання чи невиконання умов цього договору, якщо таке сталося внаслiдок попереднього невиконання чи неналежного виконання умов цього договору iншою стороною.
Стаття 6. Форс-мажорнi обставини
6.1. Сторони звiльняються вiд вiдповiдальностi за часткове чи повне невиконання обов'язкiв за цим договором, якщо вони трапились унаслiдок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
6.2. Пiд форс-мажорними обставинами розумiються зовнiшнi та надзвичайнi обставини, якi не iснували на час пiдписання цього договору, виникли поза волею сторiн, настанню та дiї яких вони не могли перешкодити за допомогою заходiв та засобiв, застосування яких у конкретнiй ситуацiї справедливо вимагати та чекати вiд сторони, що пiдпала пiд дiю форс-мажорних обставин.
6.3. Форс-мажорними визначаються такi обставини: пожежi, повенi, землетруси, епiдемiї, диверсiї, вiйни та вiйськовi дiї, блокада, ембарго, мiжнароднi валютнi обмеження.
6.4. Термiн виконання обов'язкiв за цим договором вiдкладається при постаннi обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3, на час, протягом якого цi обставини дiятимуть.
6.5. Сторона, що пiдпала пiд дiю форс-мажорних обставин i виявилась унаслiдок цього нездатною виконувати обов'язки за цим договором, повинна термiново, не пiзнiше _____ днiв з моменту їх настання, у письмовiй формi повiдомити iншу сторону.
Несвоєчасне, бiльш нiж _____ днiв, повiдомлення про форс-мажорнi обставини позбавляє вiдповiдну сторону права посилатися на них для виправдання.
6.6. Належним доказом обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3 та термiну їх дiї слугують довiдки, якi видаються вiдповiдною торговою палатою чи повноважними органами мiсцевої (за мiсцем форс-мажорних обставин) державної адмiнiстрацiї.
6.7. Якщо обставини, зазначенi в пунктах 6.1 - 6.3 цього договору, триватимуть бiльше ______, то кожна iз сторiн матиме право розiрвати договiр повнiстю чи частково, i в такому разi жодна iз сторiн не матиме права вимагати вiд iншої вiдшкодування можливих збиткiв. Сторони зобов'язуються при цьому в термiн _____ провести остаточнi взаєморозрахунки, якщо мiж ними iснує заборгованiсть.
6.8. Виникнення обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3 цього договору, не є пiдставою для вiдмови вiд оплати за виконанi послуги, наданi до їх виникнення.
Стаття 7. Прикiнцевi положення
7.1. Замовник гарантує
здачу пошти наземнiй службi аеропорту
__________________________________________________________________
назва аеропорту
за _________ години до вильоту рейсу для вiдправлення
її з України в напрямках, що узгодженi з
Перевiзником.
7.2. Для оперативного обмiну iнформацiєю, що пов'язана з виконанням обов'язкiв за цим договором, сторони можуть використовувати телефонний, факсимiльний чи поштовий зв'язок.
Стаття 8. Додатки
8.1. Додатками до договору є:
8.1.1. Квоти тоннажу за напрямками та тарифами (додаток 3).
8.1.2. Квоти тоннажу за напрямками на пошту, що перевозиться за зниженими тарифами (S.A.L.) (додаток 4).
8.1.3. Розрахункова вiдомiсть на перевезення мiжнародної авiапошти (додаток 5).
8.1.4. Розрахункова вiдомiсть на пошту, що перевозиться за зниженими тарифами (S.A.L.) (додаток 6).
8.1.5. Список довiрених осiб, присутнiх при розпакуваннi дефектної пошти та пошти, що отримана без документiв (додаток 7).
8.2. Усi вказанi в додатках тарифи та квоти не фiксованi та можуть бути змiненi за iнiцiативою однiєї iз сторiн.
8.3. Новi тарифи та квоти набирають чинностi через ___ днiв пiсля пiдписання вiдповiдних додаткiв обома сторонами.
Стаття 9. Чиннiсть, порядок розiрвання
чи подовження
договору
9.1. Цей договiр набирає чинностi з моменту його пiдписання уповноваженими на те особами i дiятиме до "___" __________199 _ р.
9.2. Пiсля набрання цим договором чинностi всi попереднi переговори, документи та листування стосовно нього вважатимуться недiйсними в частинi, що суперечить змiсту договору.
9.3. Договiр може бути розiрваний за iнiцiативою будь-якої iз сторiн за умови письмового попередження другої сторони про це за ____ до його розiрвання, а також за умови здiйснення цiлковитих та остаточних розрахункiв за цим договором.
9.4. Цей договiр вважається подовженим на наступний рiк, якщо жодна iз сторiн за 1 (один) мiсяць до закiнчення термiну дiї договору не заявить iншiй сторонi про його припинення.
Стаття 10. Змiни i доповнення
10.1. Змiни i доповнення до договору здiйснюються тiльки в письмовiй формi.
10.2. Дiйсними та обов'язковими для сторiн визнаються тiльки тi змiни та доповнення, якi внесенi ними в договiр за попередньою згодою.
10.3. Пiд попередньою взаємною згодою сторiн щодо змiни чи доповнення цього договору вважаються угоди, оформленi у виглядi протоколу або додатка за пiдписами обох сторiн i доданi до тексту договору як невiд'ємна його частина.
Стаття 11. Урегулювання спорiв
11.1. Усi спори, якi можуть виникнути стосовно цього договору чи з його приводу, сторони повиннi вирiшити шляхом взаємної згоди.
11.2. Якщо сторони не дiйдуть взаємної згоди, спiр розглядатиметься у вiдповiдному арбiтражному судi.
Стаття 12. Додатковi умови
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Стаття 13. Юридичнi адреси та банкiвськi
реквiзити
сторiн
13.1. Перевiзник ____________________________________________
Розрахунковий рахунок _______________________________________
13.2. Замовник ______________________________________________
Розрахунковий рахунок _______________________________________
13.3. Договiр складено в ____ примiрниках з додатками ____ на умовах, якi мають однакову юридичну силу.
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
___________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
____________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
М. П. |
М. П. |
Додаток 3 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N ____
вiд "___"_____________ 199 _ р.
Квоти тоннажу за напрямками та тарифами
Напрямок | Тоннаж на 1 рейс, т |
Тоннаж за мiсяць, т |
Тоннаж за квартал, т |
Тариф за 1 кг, дол. |
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
М. П. |
М. П. |
Додаток 4 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N ___
вiд "___" ___________199 _ р.
Квоти тоннажу за напрямками на пошту, що
перевозиться
за зниженими тарифами (S.A.L.)
Напрямок | Тоннаж на 1 рейс, т |
Тоннаж за мiсяць, т |
Тоннаж за квартал, т |
Тариф за 1 кг, дол. |
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
М. П. |
М. П. |
Додаток 5 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N _____
вiд "___"____________ 199 _ р.
Розрахункова вiдомiсть на перевезення
мiжнародної
авiапошти
за ______ мiсяць 199 _ року
Напрямок | N рейсу |
Кiлькiсть перевезеної пошти, кг |
Тариф за 1 кг, дол. |
Тариф за 1 кг, грн. |
Сума оплати грн. |
Керiвник пiдприємства |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Головний бухгалтер |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Економiст |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
М. П.
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
Додаток 6 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N _____
вiд "___"____________ 199 _ р.
Розрахункова вiдомiсть на пошту, що перевозиться
за
зниженими тарифами (S.A.L.)
за ________ мiсяць 199 _ року
Напрямок | N рейсу |
Кiлькiсть перевезеної пошти, кг |
Тариф за 1 кг, дол. |
Тариф за 1 кг, грн. |
Сума оплати грн. |
Керiвник пiдприємства |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Головний бухгалтер |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Економiст |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
М. П.
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
Додаток 7 до пункту 10.4 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N_____
вiд "___" ___________199 _ р.
Список довiрених осiб
__________________________________,
назва авiапiдприємства
присутнiх при розпакуваннi дефектної пошти та
пошти,
що отримана без документiв
N з/п | Прiзвище, iм'я та по батьковi |
Посада |
1 | ||
2 |
Пiдписано вiд iменi
_________________________________
назва пiдприємства поштового
зв'язку
_________ _______________________
пiдпис прiзвище та iнiцiали
"___"___________________ 199 _ р.
Додаток 8 до пункту 10.5 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
ПРИМIРНИЙ ДОГОВIР N ____
про перевезення пошти повiтряними суднами в
межах
України
_________ (мiсто) |
"___"_____________ 19 __ р. |
________________________________________________________________________________________
(докладне найменування пiдприємства авiацiйного транспорту)
що має назву надалi Перевiзник, в особi _____________________________________________________
(посада,
_______________________________________________________________________________________,
прiзвище, iм'я та по батьковi - повнiстю)
що дiє на пiдставi _______________________________________________________________________
(зазначається найменування документа,
_____________________________________, з одного боку, та ___________________________________
що дає право на укладання договору)
________________________________________________________________________________________,
(докладне найменування пiдприємства поштового зв'язку)
що має назву надалi Замовник, в особi _______________________________________________________
(посада,
________________________________________________________________________________________,
прiзвище, iм'я та по батьковi - повнiстю)
що дiє на пiдставi _________________________________________________________________________
(зазначається найменування документа,
__________________________________________________________, з iншого боку, уклали цей договiр
що дає право на укладання договору)
про таке:
Стаття 1. Предмет договору
1.1. Предметом цього договору є органiзацiя перевезення поштових вiдправлень повiтряними суднами в межах України.
Стаття 2. Умови приймання та перевезення пошти
2.1. Приймання, вiдправлення та оформлення пошти здiйснюється згiдно з Повiтряним кодексом України, чинними нормативними документами Державного комiтету зв'язку та iнформатизацiї України та нормативно-розпорядчими документами Державної авiацiйної адмiнiстрацiї України.
2.2. Пунктом
вiдправлення поштових вiдправлень призначений
аеропорт ________________________________________________________.
назва аеропорту
2.3. Завантаження пошти (тоннажу) за напрямками та тарифами здiйснюється згiдно з додатком 9 до цього договору.
Стаття 3. Обов'язки сторiн
3.1. Перевiзник бере на себе такi зобов'язання:
3.1.1. Надавати розклади руху повiтряних суден, завантаження тоннажу на перевезення пошти та тарифи, а також змiни до нього за ___ днiв до початку сезону.
3.1.2. Iнформувати про змiни завантаження тоннажу на кожний конкретний рейс, але не пiзнiше як за ____ днiв до його введення.
3.1.3. Сповiщати про вiдмiну вильотiв повiтряних суден у початкових аеропортах не пiзнiше як за _____ год., а в промiжних аеропортах не пiзнiше як за ____ год. до часу вильоту за розкладом.
3.1.4. Забезпечити в особi наземної служби аеропорту приймання пошти вiд дiльницi обробляння пошти в аеропорту ______________, її завантаження на повiтрянi судна та перевезення.
3.1.5. Забезпечити в особi наземної служби аеропорту розвантаження вхiдної i транзитної пошти та її доставку в дiльницю обробляння пошти в аеропорту ____________.
3.1.6. Забезпечити присутнiсть працiвникiв Перевiзника при прийманнi з повiтряного судна пошти, а при виявленнi дефектної пошти разом з працiвником аеропорту пiдтвердити цей факт проставлянням вiдповiдної вiдмiтки на накладних (ф. 16).
3.1.7. Пiдписувати мiжвiдомчi акти (ф. 52), що складаються працiвниками пiдприємств зв'язку за вiдсутностi супровiдних документiв, за невiдповiдностi пошти документам, що її супроводжують, при отриманнi дефектної пошти чи отриманнi не всiх приписаних поштових вiдправлень i розбiжностей маси.
3.1.8. Забезпечити присутнiсть вiдповiдних працiвникiв Перевiзника або довiрених осiб (список додається) пiд час розпакування дефектних мiшкiв та поштових вiдправлень, пiдписувати акти (ф. 51), що складенi працiвниками пiдприємств зв'язку.
3.1.9. Розглядати в мiсячний термiн матерiали за претензiями та вирiшувати питання про вiдшкодування матерiальних збиткiв.
3.2. Замовник бере на себе такi зобов'язання:
3.2.1. Надавати iнформацiю за ____ год. ____ хв. до вильоту повiтряного судна диспетчеру вiддiлу поштово-вантажних перевезень та диспетчеру вантажного складу аеропорту про завантаження (тоннаж) пошти на цей рейс.
3.2.2. Погоджувати додатковi обсяги перевезень пошти понад установленi квоти за ________ днiв до початку повiтряного перевезення.
3.2.3. Надавати Перевiзнику до ________ числа мiсяця, наступного за звiтним мiсяцем, розрахункову вiдомiсть на перевезення пошти за узгодженою формою, яка зазначена в додатку 10 до цього договору.
3.2.4. Зберiгати з ____ до ____ годин прийнятi депешi з дефектною поштою у коморi дiльницi обробляння пошти, де забезпечити її повне збереження.
3.2.5. Повiдомляти письмово з _____ до ____ годин пiд розпис працiвникiв Перевiзника про початок оброблення дефектної пошти (але не пiзнiше нiж за 30 хвилин до початку оброблення).
3.2.6. Подавати Перевiзниковi претензiї протягом 6 мiсяцiв з моменту виникнення подiї пiд час перевезення пошти з наданням таких документiв: фотокопiй рейсових накладних, актiв (ф. 51 та ф. 52), довiдок про суми завданих матерiальних збиткiв.
3.2.7. Замовник не заперечує проти перевiрки Перевiзником претензiї, висунутої йому за втрату, пошкодження, псування поштових вiдправлень.
Стаття 4. Розрахунки мiж сторонами
4.1. Замовник здiйснює оплату за перевезення поштових вiдправлень вiдповiдно до фактичного обсягу та тарифiв за напрямками в нацiональнiй валютi України.
4.1.1. Оплата за перевезення поштових вiдправлень здiйснюється до ______ числа мiсяця, наступного за мiсяцем перевезення пошти (звiтним).
4.1.2. Розрахунок здiйснюється на пiдставi виставлених рахункiв та взаємопогоджених обома сторонами розрахункових вiдомостей (додаток 11).
4.2. Перевiзник здiйснює безплатно повернення порожнiх авiамiшкiв Замовниковi.
4.3. Разом з розрахунковими вiдомостями i рахунками на сплату за перевезення поштових вiдправлень Перевiзник надає Замовниковi податкову накладну на суму, зазначену у виставлених рахунках, та акт виконаних робiт.
4.4. Перевiзник провадить оплату Замовниковi витрат за завданi збитки в нацiональнiй валютi України вiдповiдно до чинного законодавства.
4.4.1. Оплата за завданi збитки провадиться протягом _____ мiсяцiв пiсля одержання претензiї.
Стаття 5. Вiдповiдальнiсть сторiн
5.1. Сторони несуть вiдповiдальнiсть за порушення Правил перевезення пошти повiтряними суднами та умов цього договору в обсязi завданих матерiальних збиткiв.
Усi випадки порушення цього договору пiдтверджуються мiжвiдомчими актами.
Право пiдписання акта
надається вiд Перевiзника ____________, посада
вiд Замовника _____________. посада
5.2. Перевiзник несе вiдповiдальнiсть:
5.2.1. За поштовi вiдправлення з моменту їх одержання в дiльницi обробляння пошти до моменту їх здачi без зауважень пiдприємству поштового зв'язку мiсця призначення.
5.2.2. За втрату поштового вiдправлення, втрату частини вкладення або пошкодження поштового вiдправлення з вини Перевiзника, i сплачує завданi збитки Замовниковi у повному обсязi.
5.2.3. За несвоєчасне вiдправлення пошти з вини Перевiзника i сплачує штрафнi санкцiї в розмiрi _____ % ( _______ вiдсоткiв) вiд суми вартостi її перевезення за кожний день затримки, якщо невiдправлена пошта ввiйшла до квот, передбачених цим договором.
5.2.4. У разi вiдправлення пошти рейсом, що не зазначений у супровiдних документах, або її невiдправлення з вини Перевiзника i бере на себе досилання пошти до пункту призначення протягом _____ днiв з моменту вiдльоту планового рейсу, з повiдомленням Замовника про затримку.
5.3. Замовник несе вiдповiдальнiсть:
5.3.1. За вiрогiднiсть i повноту документацiї, що оформляється для перевезення пошти.
5.3.2. За несвоєчасне перерахування плати за послуги з перевезення пошти i сплачує пеню у розмiрi _____ вiд несплаченої суми за кожний день несплати платежу.
5.4. Незалежно вiд сплати штрафу (пенi) сторона, що порушила цей договiр, вiдшкодовує iншiй сторонi завданi в результатi цього збитки без урахування розмiру штрафу (пенi).
5.5. Сплата штрафу (пенi) i вiдшкодування збиткiв, завданих через неналежне виконання обов'язкiв, не звiльняють сторони вiд виконання зобов'язань за договором, крiм випадкiв, передбачених законодавством.
5.6. Сторони звiльняються вiд вiдповiдальностi за неналежне виконання чи невиконання умов цього договору, якщо таке сталося внаслiдок попереднього невиконання чи неналежного виконання умов цього договору iншою стороною.
Стаття 6. Форс-мажорнi обставини
6.1. Сторони звiльняються вiд вiдповiдальностi за часткове чи повне невиконання обов'язкiв за цим договором, якщо вони трапились унаслiдок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
6.2. Пiд форс-мажорними обставинами розумiються зовнiшнi та надзвичайнi обставини, якi не iснували на час пiдписання цього договору, виникли поза волею сторiн, настанню та дiї яких вони не могли перешкодити за допомогою заходiв та засобiв, застосування яких у конкретнiй ситуацiї справедливо вимагати та чекати вiд сторони, що пiдпала пiд дiю форс-мажорних обставин.
6.3. Форс-мажорними визначаються такi обставини: пожежi, повенi, землетруси, епiдемiї, диверсiї, вiйни та вiйськовi дiї, блокада.
6.4. Термiн виконання обов'язкiв за цим договором вiдкладається при постаннi обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3, на час, протягом якого цi обставини дiятимуть.
6.5. Сторона, що пiдпала пiд дiю форс-мажорних обставин i виявилась унаслiдок цього нездатною виконувати обов'язки за цим договором, повинна термiново, не пiзнiше _____ днiв з моменту їх настання, у письмовiй формi повiдомити iншу сторону.
Несвоєчасне, бiльш нiж _____ днiв, повiдомлення про форс-мажорнi обставини позбавляє вiдповiдну сторону права посилатися на них для виправдання.
6.6. Належним доказом обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3 та термiну їх дiї слугують довiдки, якi видаються вiдповiдною торговою палатою чи повноважними органами мiсцевої (за мiсцем форс-мажорних обставин) державної адмiнiстрацiї.
6.7. Якщо обставини, зазначенi в пунктах 6.1 - 6.3 цього договору, продовжуватимуться бiльше ______, то кожна iз сторiн матиме право розiрвати договiр повнiстю чи частково, i в такому разi жодна iз сторiн не матиме права вимагати вiд iншої вiдшкодування можливих збиткiв. Сторони зобов'язуються при цьому в термiн _____ провести остаточнi взаєморозрахунки, якщо мiж ними iснує заборгованiсть.
6.8. Виникнення обставин, зазначених у пунктах 6.1 - 6.3 цього договору, не є пiдставою для вiдмови вiд оплати за виконанi послуги, наданi до їх виникнення.
Стаття 7. Прикiнцевi положення
7.1. Замовник гарантує
здачу пошти наземнiй службi аеропорту
__________________________________________________________________
назва аеропорту
за _________ години до вильоту рейсу для
вiдправлення в напрямках, що узгодженi з
Перевiзником.
7.2. Для оперативного обмiну iнформацiєю, що пов'язана з виконанням обов'язкiв за цим договором, сторони можуть використовувати телефонний, факсимiльний чи поштовий зв'язок.
Стаття 8. Додатки
8.1. Додатками до договору є:
8.1.1. Завантаження пошти (тоннажу) за напрямками та тарифами (додаток 9).
8.1.2. Розрахункова вiдомiсть на перевезення авiапошти в межах України (додаток 10).
8.1.3. Список довiрених осiб, присутнiх при розпакуваннi дефектної пошти та пошти, що отримана без документiв (додаток 7).
8.1.4. Пакет iз супровiдними документами на пошту, вiдправлену повiтряним судном (додаток 11).
8.2. Усi вказанi в додатках тарифи та квоти не фiксованi та можуть бути змiненi за iнiцiативою однiєї iз сторiн.
8.3. Новi тарифи набирають чинностi через ___ днiв пiсля пiдписання вiдповiдних додаткiв обома сторонами.
Стаття 9. Чиннiсть, порядок розiрвання
чи подовження
договору
9.1. Цей договiр набирає чинностi з моменту його пiдписання уповноваженими на те особами i дiятиме до "___"__________199_ р.
9.2. Пiсля набрання цим договором чинностi всi попереднi переговори, документи та листування стосовно нього вважатимуться недiйсними в частинi, що суперечить змiсту договору.
9.3. Договiр може бути розiрваний за iнiцiативою будь-якою iз сторiн за умови письмового попередження другої сторони про це за ____ до його розiрвання, а також за умови здiйснення цiлковитих та остаточних розрахункiв за цим договором.
9.4. Цей договiр вважається подовженим на наступний рiк, якщо жодна iз сторiн за 1 (один) мiсяць до закiнчення термiну дiї договору не заявить iншiй сторонi про його припинення.
Стаття 10. Змiни i доповнення
10.1. Змiни i доповнення до договору здiйснюються тiльки в письмовiй формi.
10.2. Дiйсними та обов'язковими для сторiн визнаються тiльки тi змiни та доповнення, якi внесенi ними в договiр за попередньою згодою.
10.3. Пiд попередньою взаємною згодою сторiн щодо змiни чи доповнення цього договору вважаються угоди, оформленi у виглядi протоколу або додатка за пiдписами обох сторiн i доданi до тексту договору як невiд'ємна його частина.
Стаття 11. Урегулювання спорiв
11.1. Усi спори, якi можуть виникнути стосовно цього договору чи з його приводу, сторони будуть прагнути вирiшити шляхом взаємної згоди.
11.2. Якщо сторони не дiйдуть взаємної згоди, спiр буде розглядатися у вiдповiдному арбiтражному судi.
Стаття 12. Додатковi умови
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Стаття 13. Юридичнi адреси та банкiвськi
реквiзити
сторiн
13.1. Перевiзник ____________________________________________
Розрахунковий рахунок _______________________________________
13.2. Замовник ______________________________________________
Розрахунковий рахунок _______________________________________
13.3. Договiр складено в ____ примiрниках з додатками ____ на умовах, якi мають однакову юридичну силу.
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
М. П. |
М. П. |
Додаток 9 до пункту 10.5 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N ____
вiд "___"__________ 199 _ р.
Завантаження пошти (тоннажу) за напрямками та
тарифами
Напрямок | Тоннаж на 1 рейс, т |
Тоннаж за мiсяць, т |
Тоннаж за квартал, т |
Тариф за 1 кг, грн. |
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
Додаток 10 до пункту 10.5 Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
до договору N _____
вiд "___" ______________ 199 _ р.
Розрахункова вiдомiсть на перевезення авiапошти в
межах України
за ______ мiсяць 199 _ року
Напрямок | N рейсу |
Кiлькiсть перевезеної пошти, кг |
Тариф за 1 кг, грн. |
Сума оплати, грн. |
Керiвник пiдприємства |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Головний бухгалтер |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
Економiст |
_____________ пiдпис |
_______________________ прiзвище та iнiцiали |
М. П.
Пiдписано вiд iменi _______________________________ назва авiапiдприємства |
Пiдписано вiд iменi _____________________________ назва пiдприємства поштового зв'язку |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
__________ ___________________ пiдпис прiзвище та iнiцiали |
"___"____________ 199 _ р. |
"___"____________ 199 _ р. |
Додаток 11 до пункту 10.5. Правил перевезення пошти повiтряними суднами |
ПАКЕТ
iз супровiдними документами на пошту, вiдправлену
повiтряним судном
|
|