ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.01.2004 | N 4 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї з оформлення
матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в
галузi державного експортного контролю
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 21 сiчня 2004 р. за N 89/8688 |
Вiдповiдно до Кодексу
України про адмiнiстративнi правопорушення (iз
змiнами та доповненнями) та Указу
Президента України вiд 17 квiтня 2002 року N 342
"Питання Державної служби експортного
контролю України" наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю з оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю (далi - Iнструкцiя), що додається.
2. Першому заступнику Голови Державної служби експортного контролю України (далi - Держекспортконтролю) Гришуткiну О.М. в 10-денний термiн з дня набрання чинностi цим наказом визначити вiдповiдальних за облiк та контроль надання звiтiв та вiдповiдних документiв, передбачених пунктом 2 статтi 2124 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення, та їх взаємодiю з вiддiлом полiтико-правової експертизи та попередження правопорушень.
3. Заступнику Голови Держекспортконтролю Мякушку О.В.:
1) забезпечити чiтке дотримання з боку посадових осiб Держекспортконтролю законодавства в галузi державного експортного контролю при встановленнi вiдповiдальностi фiзичних осiб;
2) щоквартально здiйснювати аналiз дотримання нормативних актiв при адмiнiстративному провадженнi оперативно вживати заходiв для усунення виявлених недолiкiв i порушень.
4. Заступнику Голови Держекспортконтролю Мякушку О.В., начальнику вiддiлу полiтико-правової експертизи та попередження правопорушень Яковенку М.П. в 10-денний термiн з дня набрання чинностi цим наказом внести до функцiональних обов'язкiв працiвникiв цього вiддiлу питання щодо органiзацiї та ведення вiдповiдно до вимог Iнструкцiї дiловодства та звiтностi у справах про адмiнiстративнi правопорушення.
5. Заступнику Голови Держекспортконтролю Мякушку О.В., начальнику вiддiлу полiтико-правової експертизи та попередження правопорушень Яковенку М.П. органiзувати вивчення Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення, вимог цього наказу з прийняттям у всiх спiвробiтникiв вiддiлу залiкiв, а також органiзувати та провести в I кварталi 2004 року навчально-методичнi заняття з начальниками управлiнь та вiддiлiв Держекспортконтролю з питань оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi експортного контролю.
6. Начальнику вiддiлу забезпечення дiяльностi в мiжнародних режимах експортного контролю та розробки нормативних актiв Вiдзiговськiй Т.В. забезпечити подання на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї цього наказу в установленому порядку.
7. Начальнику загального вiддiлу Кудрi Л.I. наказ довести до вiдома спiвробiтникiв Держекспортконтролю у триденний термiн з дня його державної реєстрацiї.
8. Начальнику вiддiлу iнформацiйних технологiй Галiлейському Ф.Ф. забезпечити розмiщення цього наказу та затвердженої ним Iнструкцiї на офiцiйнiй веб-сторiнцi Держекспортконтролю у 10-денний термiн з дня його державної реєстрацiї.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Голови Держекспортконтролю Гришуткiна О.М.
Голова Державної служби експортного контролю України | О.Легейда |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держекспортконтролю України 09.01.2004 N 4 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 21 сiчня 2004 р. за N 89/8688 |
IНСТРУКЦIЯ
з оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi
правопорушення в галузi державного експортного
контролю
1. Загальнi положення
1.1. Iнструкцiя з оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю (далi - Iнструкцiя) розроблена на пiдставi Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення (далi - КУпАП), Указу Президента України вiд 17 квiтня 2002 року N 342 "Питання Державної служби експортного контролю України" (iз змiнами i доповненнями).
1.2. Iнструкцiя визначає процедуру складання та облiку протоколiв про вчинення адмiнiстративного правопорушення громадянами та посадовими особами, оформлення справ про адмiнiстративнi правопорушення, передання їх органовi, уповноваженому розглядати такi справи, та ведення облiку результатiв розгляду матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення.
1.3. Уповноваженi посадовi особи Держекспортконтролю мають право складати протоколи про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю, установленi статтями 18817 та 2124 КупАП.
2. Складання протоколiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю
2.1. Про вчинення громадянином чи посадовою особою адмiнiстративного правопорушення в галузi державного експортного контролю уповноваженi на те посадовi особи Держекспортконтролю складають на спецiальному бланку (додаток 1) Протокол про вчинення адмiнiстративного правопорушення (далi - Протокол).
2.2. Складати Протокол мають право посадовi особи, визначенi наказом Голови Держекспортконтролю чи його заступника.
2.3. Протокол заповнюється українською мовою розбiрливим почерком. Не допускаються закреслення чи виправлення вiдомостей, що заносяться до Протоколу, а також унесення додаткових записiв пiсля того, як Протокол пiдписаний особою, вiдносно якої вiн складений.
2.4. У Протоколi зазначаються:
дата i мiсце його складання, посада, прiзвище, iм'я та по батьковi особи, яка склала Протокол;
вiдомостi про особу-порушника:
пункт 1 - прiзвище, iм'я та по батьковi;
пункт 2 - число, мiсяць, рiк i мiсце народження;
пункт 3 - громадянство;
пункт 4 - мiсце проживання особи на час учинення правопорушення;
пункт 5 - мiсце роботи;
пункт 6 - посада особи-порушника;
пункт 7 - чи є громадянин посадовою особою (чи виконує вiдповiднi функцiї в галузi державного експортного контролю);
пункт 8 - якщо громадянин чи особа протягом року вже притягався до адмiнiстративної вiдповiдальностi, зазначаються дата та мiсце вчинення попереднього правопорушення, а також вид адмiнiстративного стягнення;
пункт 9 - серiя, номер паспорта, дата видачi й найменування органу внутрiшнiх справ, що його видав; серiя, номер iншого документа, що посвiдчує особу, яка вчинила правопорушення, дата видачi й найменування пiдприємства, установи та органiзацiї, що його видали.
При викладеннi обставин правопорушення зазначаються дата, час та мiсце його вчинення (пiдприємство, його пiдроздiл, дiльниця тощо), повна назва та адреса пiдприємства, суть правопорушення, якi саме норми законодавства у галузi державного експортного контролю не виконанi або порушенi.
Кожне правопорушення обґрунтовується, посилаючись на чинне законодавство.
У Протоколi зазначаються обставини, що пом'якшують чи обтяжують адмiнiстративну вiдповiдальнiсть.
Громадянин чи посадова особа, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, має право: ознайомлюватися з матерiалами справи; давати пояснення; подавати докази; заявляти прохання; при розглядi справи користуватися юридичною допомогою адвоката, iншого фахiвця в галузi права, який за законом має право на надання правової допомоги, особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рiдною мовою, на якiй ведеться справа, i користуватися послугами перекладача, якщо вiн не володiє мовою, якою ведеться провадження; оскаржувати постанову за справою.
Громадянин чи посадова особа не несе вiдповiдальностi за вiдмову давати показання або пояснення щодо себе, членiв сiм'ї чи близьких родичiв, коло яких визначається законом. Громадянин повiдомляється про мiсце розгляду адмiнiстративної справи.
У Протоколi зазначаються повна назва та адреса органу (вiдповiдного суду), уповноваженого розглядати справи про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю i приймати рiшення про накладення адмiнiстративного стягнення.
Протокол пiдписується громадянином чи посадовою особою-порушником та посадовою особою, яка його склала.
За наявностi свiдкiв правопорушення та потерпiлих Протокол може бути пiдписано також i цими особами.
У разi вiдмови особи-правопорушника вiд пiдписання Протоколу про це робиться вiдповiдна вiдмiтка.
2.5. Протокол складається в усiх випадках вчинення адмiнiстративних правопорушень у галузi державного експортного контролю.
2.6. Якщо адмiнiстративне правопорушення в галузi державного експортного контролю вчинено кiлькома особами, то Протокол складається на кожну особу-правопорушника окремо.
2.7. Громадянин чи посадова особа, яка вчинила правопорушення, має право подати в Протоколi пояснення i зауваження щодо його змiсту, а також викласти мотиви своєї вiдмови вiд його пiдписання та подавати заяви i клопотання. У разi, коли особа-правопорушник викладає свої пояснення на окремому аркушi, у Протоколi про це робиться вiдповiдна вiдмiтка та додається аркуш з поясненнями.
2.8. Пiд час складання Протоколу громадянину чи посадовiй особi, яка вчинила порушення, пропонується надати пояснення по сутi скоєного правопорушення. У разi вiдмови вiд надання письмового пояснення у протоколi зазначається "(прiзвище, iм'я, по батьковi громадянина чи посадової особи, яка вчинила порушення) вiд надання пояснення по сутi порушень, викладених у Протоколi, вiдмовився (-лась)".
2.9. До Протоколу долучаються матерiали, якi пiдтверджують факт вчинення адмiнiстративного правопорушення (акти перевiрок, висновки експертiв, письмовi пояснення, повiдомлення, листування з порушником тощо).
2.10. Кожен доданий до Протоколу документ повинен мати реквiзити (дату, адресу, назву, пiдпис тощо) i вiдповiдати своєму призначенню, мiстити достовiрну iнформацiю та вiдповiдати вимогам законодавства.
2.11. Протокол направляється до суду. Копiя протоколу зберiгається у Держекспортконтролi та надається порушнику.
2.12. Оформлений протокол разом iз доданими документами та супровiдним листом за пiдписом Голови Держекспортконтролю або його заступника направляється до суду за мiсцем складення протоколу.
3. Дiловодство у справах про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю
3.1. Усi матерiали, що стосуються одного правопорушення конкретного громадянина чи посадової особи, формуються в одну справу про адмiнiстративне правопорушення. Справа формується з другого примiрника Протоколу, вiдповiдних актiв про результати перевiрки, висновкiв експертiв, письмових пояснень, повiдомлень, листування з особою-правопорушником та iнших документiв.
Справа має бути прошита, пронумерована та скрiплена печаткою, з описом документiв, що в нiй зберiгаються, з посиланням на номер аркуша (сторiнки), завiряється пiдписом особи, яка склала Протокол, i передається на зберiгання до архiву Держекспортконтролю.
Справи про адмiнiстративнi правопорушення зберiгаються в архiвi в установленому порядку протягом трьох рокiв.
3.2. Пiсля направлення до суду одного примiрника Протоколу, другий реєструється у журналi облiку в Держекспортконтролi матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю (далi - журнал), який складається за формою, визначеною у додатку 2 до цiєї Iнструкцiї.
3.3. Журнал має бути пронумерований, прошнурований та пiдписаний посадовою особою, яка вiдповiдає за дiловодство в Держекспортконтролi, скрiплений печаткою.
Начальник вiддiлу полiтико-правової експертизи та попередження правопорушень | М.Яковенко |
Додаток 1 до пункту 2.1 Iнструкцiї з оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю |
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА
ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ УКРАЇНИ
ПРОТОКОЛ
N ______
про вчинення адмiнiстративного правопорушення
"___" ____________ 20__ р. | ____________________________ (населений пункт) |
Я, | |
(посада особи, яка склала протокол, її прiзвище, iм'я та по батьковi) |
, |
вiд iменi Державної служби експортного контролю України, керуючись статтею 255 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення, склав(-ла) цей протокол про те, що громадянин(-нка): |
1. Прiзвище, iм'я та по батьковi |
2. Число, мiсяць, рiк i мiсце народження |
3. Громадянство |
4. Мiсце проживання |
5. Мiсце роботи |
6. Посада особи-порушника |
7. Чи є посадовою особою |
8. Чи притягався(-лася) ранiше до адмiнiстративної вiдповiдальностi за адмiнiстративнi правопорушення у галузi експортного контролю |
(дата вчинення попереднього правопорушення та вид адмiнiстративного стягнення) |
9. Документ, що засвiдчує особу | |
(назва документа, коли i ким виданий, серiя, номер) |
вчинив(-ла) правопорушення, що пiдпадає пiд ознаки порушення, передбаченого частиною __________ Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення |
(зазначити дату, час та мiсце вчинення |
адмiнiстративного правопорушення, повну назву та адресу пiдприємства, на якому працює |
правопорушник, суть правопорушення) |
(Кожне правопорушення обґрунтовується пунктом вiдповiдного нормативного акта iз |
зазначенням його повного найменування) |
10. Обставини, що пом'якшують чи обтяжують адмiнiстративну вiдповiдальнiсть за адмiнiстративне правопорушення: |
11. Факт порушення встановлених законодавством вимог у галузi експортного контролю пiдтверджують свiдки: |
(прiзвище, iм'я та по батьковi) | (пiдпис) | ||
(прiзвище, iм'я та по батьковi) | (пiдпис) |
12. З протоколом ознайомлений(-на) i менi роз'яснено мої права та обов'язки, передбаченi статтею 268 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення: ознайомлюватись з матерiалами справи; давати пояснення; подавати докази; заявляти прохання; при розглядi справи користуватися юридичною допомогою адвоката, iншого фахiвця в галузi права, який за законом має право на надання правової допомоги, особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рiдною мовою, на якiй ведеться справа, i користуватися послугами перекладача, якщо не володiє мовою, якою ведеться провадження; оскаржувати постанову за справою. |
(пiдпис особи-правопорушника) | (iнiцiали та прiзвище особи-правопорушника) |
13. Ваша адмiнiстративна справа для розгляду буде направлена до суду |
(зазначити якого) |
Про дату, час та мiсце розгляду Вашої справи Вас буде сповiщено судом |
(зазначити яким) |
в установленому законом порядку. |
14. Пояснення та зауваження особи, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, щодо сутi порушення i змiсту протоколу: |
За вiдмову давати показання або пояснення щодо себе, членiв сiм'ї чи близьких родичiв особа, яка притягається до адмiнiстративної вiдповiдальностi, вiдповiдно до статтi 63 Конституцiї України вiдповiдальностi не несе. |
15. Заяви, клопотання | |
16. Пiдпис особи-правопорушника. |
(пiдпис) | (iнiцiали, прiзвище) |
17. Вiдмiтка посадової особи, яка склала протокол, про вiдмову вiд пояснень у протоколi або пiдписання протоколу особою правопорушника. |
18. До протоколу додаються |
19. Пiдпис посадової особи, яка склала протокол. |
(пiдпис) | (iнiцiали, прiзвище) |
Додаток 2 до пункту 3.2 Iнструкцiї з оформлення матерiалiв про адмiнiстративнi правопорушення в галузi державного експортного контролю |
(Титульна сторiнка (обкладинка))
ЖУРНАЛ
облiку в Держекспортконтролi матерiалiв про
адмiнiстративнi правопорушення в галузi
державного експортного контролю
200_ рiк
Почато | "___" ____________ 20__ р. |
Закiнчено | "___" ____________ 20__ р. |
(Лiва сторiнка журналу)
N з/п | Дата реєстрацiї та N справи, де зберiгаються матерiали | Прiзвище та iнiцiали посадової особи, яка склала протокол, дата складання протоколу | Прiзвище, iм'я та по батьковi правопорушника та його адреса |
1 | 2 | 3 | 4 |
(Права сторiнка журналу)
Дата вчинення правопорушення та його суть (стисло) | Дата направлення протоколу до суду (iз визначенням назви суду), вихiдний N | Дата розгляду адмiнiстративної справи, прийняте рiшення |
5 | 6 | 7 |
(Остання сторiнка журналу (обкладинка))
У цьому журналi пронумеровано й
прошнуровано ________ сторiнок.
Пiдпис особи, яка веде дiловодство.
_______________________
(П. I. Б.)
Печатка