(зi змiнами)
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 8 грудня 1997 р. N 1358 |
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок державного контролю за мiжнародними
передачами товарiв вiйськового призначення
Загальна частина
1. Це Положення визначає особливостi здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв вiйськового призначення.
Загальний порядок здiйснення державного контролю за мiжнародними передачами товарiв, що пiдлягають державному експортному контролю, встановлено Положенням про державний експортний контроль в Українi, затвердженим Указом Президента України вiд 13 лютого 1998 р. N 117, iз змiнами i доповненнями, внесеними Указом Президента України вiд 26 березня 1999 р. N 283.
(пункт 1 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
2. Для цiлей цього Положення термiни "товари", "товари подвiйного використання", "мiжнароднi передачi товарiв", "експорт", "реекспорт", "iмпорт", "транзит" та iншi вживаються у значеннях, наведених у Положеннi про державний експортний контроль в Українi, затвердженому Указом Президента України вiд 13 лютого 1998 р. N 117, iз змiнами i доповненнями, внесеними Указом Президента України вiд 26 березня 1999 р. N 283. У цьому Положеннi також використовуються такi термiни:
(абзац 1 пункту 2 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
товари вiйськового призначення (далi - товари) у сукупностi чи окремо означають:
а) вироби вiйськового призначення - озброєння, боєприпаси, вiйськова i спецiальна технiка, спецiальнi комплектуючi вироби для їх виробництва, вибуховi речовини, а також матерiали та обладнання, спецiально призначенi для розроблення, виробництва або використання зазначених виробiв;
б) послуги вiйськового призначення (далi - послуги) - надання iноземним юридичним або фiзичним особам в Українi або за її межами послуг у сферi проектування, розроблення, конструювання, виготовлення, виробництва, складання, випробування, ремонту, технiчного обслуговування, модифiкацiї, експлуатацiї, демiлiтаризацiї, знищення, збуту, придбання або використання виробiв чи технологiй вiйськового призначення, а також надання iноземним особам вiдповiдних посередницьких послуг, технiчних даних та технiчної допомоги;
в) технологiї вiйськового призначення (далi - технологiї) - спецiальна iнформацiя в будь-якiй формi (за винятком iнформацiї, опублiкованої у вiдкритiй пресi), необхiдна для розроблення, виробництва або використання виробiв вiйськового призначення. Ця iнформацiя може надаватись у формi технiчних даних або технiчної допомоги:
технiчнi данi - проекти, плани, креслення та їх копiї, схеми, дiаграми, моделi, формули, специфiкацiї, програмне забезпечення, посiбники та iнструкцiї, викладенi на паперi або iнших матерiальних носiях iнформацiї;
технiчна допомога - проведення iнструктажiв, здiйснення заходiв щодо пiдвищення квалiфiкацiї, навчання, практичне освоєння методiв роботи, надання консультацiй.
Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному в загальних примiтках додатка до цього Положення.
(абзац 8 пункту 2 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 9 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 10 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 11 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 12 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 13 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 14 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 15 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 16 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
Абзац 17 пункту 2 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
3. Дiя цього Положення поширюється на експорт, iмпорт, транзит та будь-якi iншi види зовнiшньоекономiчної дiяльностi, пов'язанi з мiжнародними передачами товарiв, включаючи надання посередницьких послуг, виробничу, науково-технiчну та iншу кооперацiю, демонстрацiю експонатiв на мiжнародних виставках та ярмарках з метою рекламування, проведення випробувань, прибережну i прикордонну торгiвлю та операцiї обмiну товарами, що здiйснюються в установленому порядку уб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi в Українi (далi - суб'єкти пiдприємницької дiяльностi).
4. Дiя цього Положення не поширюється:
на перемiщення товарiв у зв'язку з заходами, що проводяться Збройними Силами та iншими вiйськовими формуваннями України за межами її територiї або вiйськовими формуваннями iноземних держав на територiї України в рамках мiжнародних договорiв;
на експорт, iмпорт, транзит, тимчасове вивезення або ввезення газової, спортивної та мисливської зброї, її складових частин, патронiв до газової зброї, боєприпасiв до спортивної та мисливської зброї, а також на вивезення, ввезення табельної i службово-штатної зброї вiйськовослужбовцями, особами рядового i начальницького складу органiв внутрiшнiх справ та iншими особами, якi вiдповiдно до законодавства мають право носiння зброї. Експорт, iмпорт i транзит, а також тимчасове вивезення або ввезення зброї, її складових частин, патронiв та боєприпасiв, зазначених у цьому пунктi, здiйснюється без дозволу Держекспортконтролю в порядку, передбаченому законодавством.
5. Експорт та iмпорт товарiв можуть провадити суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, якi отримали на це вiдповiднi повноваження.
6. Товари, мiжнароднi передачi яких контролюються згiдно з цим Положенням, перелiчено у Списку товарiв вiйськового призначення, мiжнароднi передачi яких пiдлягають державному контролю (далi - Список), що додається.
Вiдомостi про експорт та iмпорт окремих категорiй товарiв подаються Держекспортконтролем через МЗС мiжнародним органiзацiям, членом яких є Україна, в установленому порядку, термiни i формах.
(абзац 2 пункту 6 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
7. Експорт товарiв, якi є матерiальними носiями iнформацiї, що вiднесена до державної таємницi, здiйснюється вiдповiдно до законодавства з питань охорони державної таємницi.
8. Експорт товарiв, якi в установленому порядку допущенi для цивiльного використання, здiйснюється за дозволами Держекспортконтролю в порядку, встановленому для товарiв подвiйного використання. Iмпорт та транзит товарiв, зазначених у цьому пунктi, здiйснюється без дозволу Держекспортконтролю в порядку, встановленому законодавством.
9. Зазначенi у Списку товари, в разi їх перемiщення через митний кордон України, пiдлягають обов'язковому митному контролю i митному оформленню у порядку, встановленому законодавством.
Пiд час митного оформлення товару суб'єкт пiдприємницької дiяльностi зобов'язаний подати до митних органiв дозвiл Держекспортконтролю на його експорт або iмпорт, який є пiдставою для прийняття цього товару до митного оформлення. У разi тимчасового вивезення або тимчасового ввезення товарiв для демонстрацiї на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з iншою подiбною метою, якщо це не передбачає переходу права власностi на товар, а також транзиту товарiв через територiю України пiдставою для прийняття товарiв до митного оформлення є позитивний висновок Держекспортконтролю.
Дозвiл Держекспортконтролю на право здiйснення експорту будь-якого виробу чи обладнання, передбаченого Списком, надає право на передачу тому самому iмпортеру (кiнцевому споживачевi) комплекту технiчної документацiї (технiчних даних), необхiдної для налагодження, експлуатацiї та використання цього виробу за цiльовим призначенням в обсягах, визначених цим дозволом.
(пункт 9 доповнено абзацом 3 згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
10. Суб'єкти пiдприємницької дiяльностi подають до Держекспортконтролю звiти про використання отриманих дозволiв на здiйснення експорту або iмпорту товарiв. Форма та термiни подання звiтiв визначаються пiд час оформлення дозволiв. У разi неподання суб'єктом пiдприємницької дiяльностi зазначених звiтiв в установленi термiни Держекспортконтроль має право скасувати ранiше виданi дозволи або призупинити їх дiю.
11. Реєстрацiя суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, яким надано Кабiнетом Мiнiстрiв України повноваження на право здiйснення експорту чи iмпорту товарiв, а також суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi здiйснюють iншi мiжнароднi передачi товарiв, проводиться в порядку, що встановлюється Держекспортконтролем.
Заяви на одержання дозволiв чи висновкiв на право здiйснення вiдповiдних мiжнародних передач товарiв розглядаються пiсля реєстрацiї Держекспортконтролем суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi.
(пункт 11 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
12. Експертиза в галузi експортного контролю пiд час здiйснення мiжнародних передач товарiв проводиться вiдповiдно до Положення про порядок проведення експертизи в галузi експортного контролю, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 липня 1997 р. N 767.
13. Переговори, пов'язанi з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення до будь-яких держав, а також подання Держекспортконтролю звiту про їх пiдсумки здiйснюються суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi вiдповiдно до Положення про порядок державного контролю за проведенням переговорiв, пов'язаних з укладенням зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення мiжнародних передач товарiв вiйськового призначення та подвiйного використання, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 лютого 1998 р. N 125 (Офiцiйний вiсник України, 1998 р., N 5, ст. 184. N 22, ст. 810).
(пункт 13 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
14. Особи, якi порушують встановлений цим Положенням порядок здiйснення мiжнародних передач товарiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.
Порядок експорту, реекспорту та тимчасового вивезення товарiв
15. Експорт товарiв провадиться суб'єктами пiдприємницької дiяльностi (далi - експортери) за умови одержання вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.
Для одержання дозволу на експорт товарiв експортер надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примiрниках;
посвiдчену в установленому порядку копiю зовнiшньоекономiчного договору (контракту) на експорт товарiв, а також, на вимогу Держекспортконтролю, посвiдчену копiю договору комiсiї, доручення тощо, якщо експортером є пiдприємство, органiзацiя-посередник (для iноземних суб'єктiв господарської дiяльностi подання таких документiв визначається нормами мiжнародного торговельного права);
засвiдчену копiю документа, який пiдтверджує наявнiсть у експортера повноважень, зазначених у пунктi 5 цього Положення;
оригiнали документiв, якими уповноваженим на це державним органом держави призначення товарiв надано гарантiї кiнцевого використання товарiв та пiдтверджено зобов'язання щодо нереекспорту таких товарiв;
iншi документи, зазначенi у пунктах 17 i 21 цього Положення.
У разi коли iноземний суб'єкт господарської дiяльностi, який здiйснює iмпорт товарiв з України, не є суб'єктом юрисдикцiї держави призначення товарiв, крiм зазначених вище документiв, експортером подаються оригiнали документiв, якими уповноваженим державним органом держави призначення товарiв пiдтверджуються повноваження такого суб'єкта господарської дiяльностi на право здiйснення поставок товарiв до цiєї держави. Зобов'язання про використання товарiв за призначенням повиннi бути наданi всiма посередниками, якi беруть участь у поставках товарiв.
16. Укладаючи зовнiшньоекономiчнi договори (контракти) на експорт товарiв, суб'єкти пiдприємницької дiяльностi обов'язково мають внести до них вiдомостi про:
мету i мiсце використання товарiв;
кiнцевого користувача товарiв;
кiнцеве призначення та кiлькiсть товарiв;
зобов'язання iноземного суб'єкта господарської дiяльностi про те, що отриманi з України товари не реекспортуватимуться i не передаватимуться будь-кому, крiм кiнцевого користувача, без письмової згоди на це експортера та Держекспортконтролю.
Пiд час укладення суб'єктами зовнiшньоекономiчної дiяльностi зовнiшньоекономiчних договорiв (контрактiв) про здiйснення експорту технологiй, у тому числi як результатiв вiдповiдних науково-дослiдних, дослiдно-конструкторських та iнших видiв робiт, до їх змiсту в обов'язковому порядку вносяться положення про охорону прав iнтелектуальної власностi експортера або положення, що визначають обсяги i порядок переходу права цiєї власностi до iншої особи.
(пункт 16 доповнено абзацом 6 згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
17. У разi коли укладення зовнiшньоекономiчного договору (контракту) на експорт товарiв з України здiйснено з iноземним суб'єктом господарської дiяльностi - посередником, зобов'язання, гарантiї та вiдомостi, зазначенi у пунктi 16 цього Положення, повиннi бути також спецiально визначенi у сертифiкатi кiнцевого користувача, iмпортному сертифiкатi або iншому документi, який оформлюється уповноваженим на це державним органом держави призначення товарiв, а до документiв, зазначених у пунктi 15 цього Положення, додається документ, який пiдтверджує повноваження посередника на здiйснення зовнiшньоекономiчної операцiї з товарами, виданий уповноваженим на це державним органом держави, на територiї якої зареєстровано зазначеного посередника.
В окремих випадках, на вимогу Держекспортконтролю, до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) та до документiв, зазначених у цьому пунктi, повинно бути внесено зобов'язання про надання експортеру або вiдповiдним державним органам України права на проведення перевiрок використання експортованих з України товарiв за призначенням або подання сертифiката пiдтвердження доставки товарiв чи подання повноважним державним органом держави призначення товарiв iншого документа, яким пiдтверджується ввезення товару на територiю цiєї держави.
Вiдомостi про зобов'язання, зазначенi у пунктах 15 i 16 цього Положення та цьому пунктi, за рiшенням Держекспортконтролю можуть не вноситися до зовнiшньоекономiчного договору (контракту) i не надаватися у випадках поставки товарiв до держав-учасниць мiжнародного режиму контролю за експортом звичайних видiв озброєнь ("Вассенаарська домовленiсть").
18. Не допускається експорт окремих категорiй товарiв до держав, щодо яких iснує заборона ООН на поставки таких товарiв.
Дозвiл Держекспортконтролю на експорт окремих категорiй товарiв до держав, щодо яких iснують частковi обмеження мiжнародних органiзацiй, членом яких є Україна або щодо яких проводиться вiдповiдна нацiональна полiтика, надається в установленому порядку за погодженням з МЗС i Комiсiєю з полiтики експортного контролю та вiйськово-технiчного спiвробiтництва з iноземними державами.
(абзац 2 пункту 18 у редакцiї постанови КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
19. Реекспорт товарiв з митної територiї України здiйснюється згiдно з порядком, передбаченим цим Положенням для їх експорту. При цьому, крiм документiв, зазначених у пунктах 15 та 17 цього Положення, експортером для одержання дозволу на реекспорт товарiв подаються документи, якi пiдтверджують вiдсутнiсть обмежень на реекспорт з боку постачальника цих товарiв в Україну.
20. Тимчасове вивезення товарiв для демонстрацiї на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з iншою подiбною метою, якщо це не передбачає переходу права власностi на товар, здiйснюється за наявностi позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання зазначеного висновку суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове вивезення товарiв, надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примiрниках;
документ, який мiстить вiдомостi про найменування виставки, ярмарку, мiсце i термiн експонування товарiв, їх випробування тощо, а також зобов'язання (гарантiї) щодо зворотного ввезення товарiв в Україну без змiни їх кiлькiсних i якiсних характеристик;
посвiдченi копiї документiв, згiдно з якими здiйснюється тимчасове вивезення товарiв (запрошення для участi у виставцi, ярмарку, контракт або угода з iноземним партнером тощо).
21. До заяви на одержання дозволу на експорт або висновку про можливiсть тимчасового вивезення товарiв, крiм зазначених у пунктах 15, 17 та 20 цього Положення документiв, експортерами чи суб'єктами пiдприємницької дiяльностi, що здiйснюють тимчасове вивезення товарiв, додаються:
технiчна довiдка або витяг з технiчних умов, де зазначається повне найменування, стислий опис, призначення та технiчнi характеристики кожного найменування товару, що передбачається експортувати або тимчасово вивезти. У разi коли експортер чи вiдповiдний суб'єкт пiдприємницької дiяльностi має намiр експортувати чи тимчасово вивозити технологiї або послуги, замiсть технiчної довiдки додається їх анотований виклад з обов'язковим зазначенням обсягу, призначення та сфери використання. Технiчна довiдка скрiплюється пiдписом i печаткою керiвника вiдповiдного пiдприємства,
в органiзацiї та керiвника вiйськового представництва (якщо таке представництво є на пiдприємствi, в органiзацiї);
довiдка про ступiнь секретностi товару, якщо вiн є матерiальним носiєм iнформацiї, що вiднесена до державної таємницi, або про вiдсутнiсть державної таємницi. Довiдка скрiплюється пiдписом i печаткою керiвника вiдповiдного пiдприємства, органiзацiї, керiвника режимно-секретного органу та керiвника вiйськового представництва (якщо таке представництво є на пiдприємствi, в органiзацiї);
висновки мiнiстерств, iнших центральних органiв виконавчої влади, якi здiйснюють контроль за дiяльнiстю з товарами, що експортуються або тимчасово вивозяться, щодо можливостi їх експорту або тимчасового вивезення (на вимогу Держекспортконтролю).
Держекспортконтроль може затребувати вiд експортера чи суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове вивезення товарiв, додатковi вiдомостi або iншi документи, необхiднi для прийняття обгрунтованого рiшення щодо його заяви.
Технiчна довiдка або iншi документи з технiчними характеристиками товару, а також довiдка про ступiнь секретностi товару не подаються у разi проведення попередньої експертизи в галузi експортного контролю щодо експорту цього товару i реєстрацiї експортера Держекспортконтролем.
До документiв, укладених iноземною мовою, додаються їх офiцiйнi переклади.
22. Розгляд заяв, поданих для одержання дозволу на експорт товарiв або висновку про можливiсть тимчасового вивезення товарiв, здiйснюється Держекспортконтролем iз залученням, у разi потреби, спецiалiстiв центральних та мiсцевих органiв виконавчої влади, пiдприємств та органiзацiй (за погодженням з їх керiвниками).
Термiн розгляду заяв про видачу дозволу на експорт товарiв або висновку про можливiсть тимчасового вивезення товарiв не може перевищувати 45 днiв вiд дня подання експортером чи суб'єктом пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове вивезення товарiв, повного комплекту документiв. Термiн розгляду заяви може бути подовжено за рiшенням голови Держекспортконтролю.
(абзац 2 пункту 22 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
До термiну розгляду заяв не зараховується час, необхiдний для отримання вiд експортера чи суб'єкта пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове вивезення товарiв, додаткових вiдомостей або iнших документiв.
У разi прийняття Держекспортконтролем рiшення про вiдмову в видачi дозволу на експорт товарiв або прийняття негативного висновку про можливiсть тимчасового вивезення товарiв, а також у випадках, коли експертизою в галузi експортного контролю встановлено, що дозвiл Держекспортконтролю на експорт товарiв непотрiбен, експортеру чи суб'єктовi пiдприємницької дiяльностi, що мав намiр здiйснити тимчасове вивезення товарiв, надсилається лист з обгрунтуванням вiдповiдного рiшення.
Порядок iмпорту та тимчасового ввезення товарiв
23. Iмпорт товарiв провадиться суб'єктами пiдприємницької дiяльностi (далi - iмпортери) за умови одержання вiдповiдного дозволу Держекспортконтролю.
24. Якщо умовою поставки товарiв в Україну є оформлення українською стороною зобов'язань (гарантiй), пов'язаних з кiнцевим використанням iмпортованих товарiв, порядок оформлення таких зобов'язань визначається Кабiнетом Мiнiстрiв України.
25. Для одержання дозволу на iмпорт товарiв iмпортер надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примiрниках;
посвiдчену в установленому порядку копiю зовнiшньоекономiчного договору (контракту) на iмпорт товарiв, а також, на вимогу Держекспортконтролю, посвiдчену копiю договору комiсiї, доручення тощо, якщо iмпортером є пiдприємство, органiзацiя - посередник; засвiдчену копiю документа, який пiдтверджує зазначенi в пунктi 5 цього Положення повноваження iмпортера;
сертифiкат кiнцевого користувача;
iншi документи, зазначенi в пунктi 27 цього Положення.
26. Тимчасове ввезення товарiв для демонстрацiї на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з iншою подiбною метою, якщо це не передбачає переходу права власностi на товар, здiйснюється за наявностi позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання зазначеного висновку суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове ввезення товарiв, надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає:
заяву типової форми у трьох примiрниках;
документ, який мiстить вiдомостi про найменування виставки, ярмарку, мiсце i термiн експонування товарiв, а також про зобов'язання (гарантiї), передбаченi у зовнiшньоекономiчних договорах (контрактах) як умови тимчасового ввезення товарiв;
посвiдченi копiї документiв, згiдно з якими здiйснюється тимчасове ввезення товарiв (запрошення для участi у виставцi, зовнiшньоекономiчний договiр (контракт) з iноземним партнером тощо).
27. До заяви на одержання дозволу на iмпорт товарiв або висновку про можливiсть тимчасового ввезення товарiв додається також технiчна довiдка або витяг з технiчних умов, де зазначається повне найменування, стислий опис, призначення та технiчнi характеристики кожного найменування товару, що його передбачається iмпортувати або тимчасово ввезти. У разi коли iмпортер має намiр iмпортувати технологiї або послуги, замiсть технiчної довiдки додається їх анотований виклад з обов'язковим зазначенням їх обсягу, призначення та сфери використання. Технiчна довiдка скрiплюється пiдписом i печаткою керiвника пiдприємства, органiзацiї та керiвника вiйськового представництва (якщо таке представництво є на пiдприємствi, в органiзацiї).
Технiчна довiдка або iншi документи про технiчнi характеристики товару не подаються у разi проведення попередньої експертизи в галузi експортного контролю щодо iмпорту зазначеного товару i реєстрацiї iмпортера Держекспортконтролем.
28. Розгляд заяв на одержання дозволу на iмпорт товарiв або висновку про можливiсть тимчасового ввезення товарiв здiйснюється у порядку, передбаченому пунктом 22 цього Положення, в термiн до 15 днiв вiд дня надання iмпортером чи суб'єктом пiдприємницької дiяльностi, що здiйснює тимчасове ввезення товарiв, повного комплекту документiв.
Порядок транзиту товарiв через територiю України
29. Транзит товарiв через територiю України здiйснюється за умови одержання суб'єктом пiдприємницької дiяльностi або iноземним суб'єктом господарської дiяльностi позитивного висновку Держекспортконтролю.
Для одержання висновку про можливiсть транзиту товарiв суб'єкт пiдприємницької дiяльностi або iноземний суб'єкт господарської дiяльностi надсилає до Держекспортконтролю лист iз стислим викладом мети звернення, до якого додає такi документи:
заяву за типовою формою у трьох примiрниках;
посвiдчену копiю експортної лiцензiї держави експортера;
(абзац 4 пункту 29 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
iншi документи (посвiдченi копiї сертифiката кiнцевого споживача, iмпортного сертифiката тощо) залежно вiд категорiї товару та держави одержувача товару на вимогу Держекспортконтролю.
(пункт 29 доповнено абзацом 5 згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |
30. Розгляд заяв, поданих для одержання висновку про можливiсть транзиту товарiв, здiйснюється Держекспортконтролем протягом не бiльш як 15 днiв вiд дня подання повного комплекту документiв у порядку, передбаченому пунктом 22 цього Положення.
31. Пiдставою для митного оформлення товарiв є позитивний висновок Держекспортконтролю про можливiсть транзиту цих товарiв.
32. Пункт 32 втратив чиннiсть.
(згiдно з постановою КМ N 1042 вiд 15.06.99 р.) |