КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Київ
вiд 19 квiтня 2004 р. | N 508 |
---|
Про затвердження Порядку утилiзацiї або знищення
неякiсних або небезпечних алкогольних напоїв та
тютюнових виробiв
На виконання пункту 1 роздiлу I Заходiв щодо усунення причин та умов, якi сприяють злочинним проявам i корупцiї, затверджених Указом Президента України вiд 9 лютого 2004 р. N 175, Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок утилiзацiї або знищення неякiсних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, що додається.
2. Ця постанова набирає чинностi з дня опублiкування.
Прем'єр-мiнiстр України | В.ЯНУКОВИЧ |
Iнд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 19 квiтня 2004 р. N 508 |
ПОРЯДОК
утилiзацiї або знищення неякiсних або небезпечних
алкогольних напоїв та тютюнових виробiв
1. Цей Порядок визначає механiзм проведення утилiзацiї або знищення вiдповiдно до Законiв України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї" та "Про якiсть та безпеку харчових продуктiв i продовольчої сировини" неякiсних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробiв (далi - продукцiя).
2. Згiдно з цим Порядком утилiзацiї або знищенню пiдлягає вилучена з обiгу продукцiя, яку вiдповiдно до вимог нормативно-правових актiв та нормативних документiв неможливо переробити.
3. Термiни у цьому Порядку вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї" та "Про якiсть та безпеку харчових продуктiв i продовольчої сировини".
4. Рiшення про утилiзацiю або знищення продукцiї приймається комiсiями з питань утилiзацiї або знищення неякiсних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, якi утворюються в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi.
Рiшення про утворення комiсiї з питань утилiзацiї або знищення неякiсних або небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробiв (далi - комiсiя) та затвердження її персонального складу приймається Головою Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, головами обласної, Київської та Севастопольської мiської держадмiнiстрацiї. До складу комiсiї входять по одному представнику вiд Верховної Ради Автономної Республiки Крим, обласної, Київської та Севастопольської мiської ради, Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, вiдповiдної мiсцевої держадмiнiстрацiї, органу державної податкової служби, територiального органу Держспоживстандарту. Головою комiсiї є представник Верховної Ради Автономної Республiки Крим, органу мiсцевого самоврядування.
Положення про комiсiю затверджується Головою Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, головами обласної, Київської та Севастопольської мiської держадмiнiстрацiї на пiдставi типового положення, яке затверджується Державною податковою адмiнiстрацiєю за погодженням з Держспоживстандартом.
Склад комiсiї оновлюється не рiдше одного разу на рiк.
5. Утилiзацiя або знищення продукцiї здiйснюється пiдприємствами, якi пройшли атестацiю на виконання цих робiт вiдповiдно до вимог законодавства та визначенi на конкурсних засадах.
6. Проведення конкурсу для визначення пiдприємств, якi проводять утилiзацiю або знищення продукцiї, а також ведення реєстру таких пiдприємств здiйснює Держсложивстандарт.
7. Пiдприємства, якi проводять утилiзацiю або знищення продукцiї, здiйснюють облiк її надходження, утилiзацiї або знищення, забезпечують унеможливлення її несанкцiонованого використання.
8. Методи утилiзацiї або знищення продукцiї повиннi вiдповiдати таким вимогам:
виключати можливiсть подальшого вiдновлення первинних споживчих властивостей продукцiї або використання її за призначенням;
забезпечувати дотримання законодавства про захист санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення та охорону навколишнього природного середовища, зокрема виключати можливiсть утворення отруйних, токсичних, шкiдливих i потенцiйно небезпечних речовин та вiдходiв;
виключати можливiсть пiдмiни продукцiї, яка пiдлягає утилiзацiї або знищенню.
Нормативнi документи щодо порядку утилiзацiї або знищення продукцiї затверджуються Держспоживстандартом.
9. Оплата робiт, пов'язаних з утилiзацiєю або знищенням продукцiї, здiйснюється в порядку, визначеному статтями 20 i 21 Закону України "Про вилучення з обiгу, переробку, утилiзацiю, знищення або подальше використання неякiсної та небезпечної продукцiї".
10. Про проведення утилiзацiї або знищення продукцiї складається акт за формою, затвердженою Держспоживстандартом, який пiдписується вiдповiдальними посадовими особами пiдприємства, що виконало цi роботи, та уповноваженим представником комiсiї,
11. Тара i скляний посуд, де мiстилася утилiзована або знищена продукцiя, оприбутковується пiдприємствами за цiною реалiзацiї, а у разi неможливостi реалiзацiї скляного посуду - за цiною склобою.
12. Пiдприємство, що здiйснило утилiзацiю продукцiї, власник якої не встановлений, реалiзує отриману в результатi проведення утилiзацiї продукцiю за цiнами, якi iснують на момент реалiзацiї, та перераховує в установленому порядку отриманi кошти до мiсцевого бюджету (залежно вiд того, яка комiсiя прийняла рiшення про утилiзацiю), крiм коштiв, витрачених на транспортування, зберiгання, утилiзацiю та реалiзацiю продукцiї.