УГОДА
мiж Урядом України i Урядом Республiки Молдова про органiзацiю спiльного контролю в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон
Уряд України i Уряд Республiки Молдова, далi "Сторони",
виходячи з необхiдностi подальшого посилення надiйностi охорони державного кордону,
керуючись бажанням пiдвищити якiсть роботи контрольних органiв у прикордонних пунктах пропуску, а також необхiднiстю скорочення часу проведення прикордонного та митного контролю, пiдвищення рiвня культури усiх видiв контролю при перетинаннi державного кордону,
керуючись Угодою мiж Урядом України i Урядом Республiки Молдова про спiвробiтництво з прикордонних питань вiд 3 листопада 1994 року,
домовились про таке:
Стаття 1
Застосовуванi в Угодi термiни означають:
"контрольнi органи" - пiдроздiли прикордонних, митних та iнших державних контрольних органiв Сторiн, якi безпосередньо виконують завдання щодо спiльного контролю;
"спiльний контроль" - здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв контролю в пунктах пропуску контрольними органами Сторiн спiльно на територiї України або Республiки Молдова без розриву в часi мiж їхнiми дiями, до його закiнчення;
"iншi види контролю" - санiтарно-карантинний, фiтосанiтарний, ветеринарний, екологiчний, контроль за рухом автотранспортних засобiв;
"спiвробiтники контрольних органiв" - посадовi особи контрольних органiв Сторiн, уповноваженi проводити державний контроль на кордонi;
"пункт пропуску" - режимна територiя з комплексом будiвель, споруд, iнженерно-технiчних засобiв, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та предметiв;
"керiвництво пункту пропуску" - в Українi - начальники вiдповiдних пiдроздiлiв контрольних органiв контрольно-пропускного пункту; в Республiцi Молдова - начальник контрольно-пропускного пункту.
Стаття 2
Сторони будуть здiйснювати спiльний контроль на державному кордонi мiж Україною i Республiкою Молдова в таких автомобiльних пунктах пропуску:
Мамалига-Крива,
Зелена-Медвежа,
Кельменцi-Ларга,
Россошани-Брiчень,
Кучурган-Первомайськ,
Маяки-Паланка-Удобне,
Ренi-Джюрджюлешть.
Органiзацiя спiльного контролю в дiючих пунктах пропуску на державному кордонi мiж Україною i Республiкою Молдова здiйснюється шляхом укладення протоколiв мiж прикордонними та митними вiдомствами Сторiн.
Стаття 3
Спiльний контроль здiйснюється контрольними органами Сторiн з метою вдосконалення технологiї прикордонного, митного та iнших видiв контролю за транспортними засобами i вантажами, прискорення їх перемiщення через державний кордон, а також недопущення проїзду порушникiв кордону, провезення контрабанди, iнших предметiв i матерiалiв, заборонених до ввозу та вивозу.
Контрольнi органи Сторiн вживуть усiх заходiв для органiзацiї чiткої роботи i скорочення строкiв проведення спiльного контролю.
Стаття 4
Прикордонний, митний та iншi види контролю країни виїзду здiйснюються контрольними органами перед прикордонним, митним та iншими видами контролю країни в'їзду.
Правила країни виїзду, пов'язанi зi здiйсненням контролю, втрачають чиннiсть з моменту оголошення про закiнчення прикордонного, митного та iнших видiв контролю. Проведення повторного контролю контрольними органами країни виїзду можливе у разi отримання згоди контрольних органiв країни в'їзду.
Контроль повинен проводитися без перерви до його закiнчення.
Стаття 5
Керiвництво пункту пропуску Сторiн розробляє i спiльно погоджує технологiчнi схеми спiльного прикордонного, митного та iнших видiв контролю й уточнює їх у разi необхiдностi.
Стаття 6
Спiвробiтники контрольних органiв Сторiн, якi здiйснюють контроль на територiї сумiжної держави, виконують свої службовi обов'язки вiдповiдно до чинного законодавства своєї держави i з такими самими правовими наслiдками, як i пiд час виконання цих обов'язкiв на територiї своїх держав.
Стаття 7
Режимнi заходи в пунктi пропуску та забезпечення особистої безпеки спiвробiтникiв контрольних органiв iншої Сторони, якi здiйснюють спiльний контроль у пунктi пропуску, вiд часу перетинання ними державного кордону i до їх повернення на свою територiю здiйснює керiвництво пункту пропуску тiєї Сторони, на територiї якої проводиться спiльний контроль.
Стаття 8
Спiвробiтники контрольних органiв, якi беруть участь у спiльному контролi, пропускаються на територiю пункту пропуску iншої Сторони за своїми службовими посвiдченнями.
Вони повиннi бути одягнутi в установлену форму одягу та не мати при собi зброї. Вони звiльняються вiд контролю i сплати мита та iнших податкiв щодо предметiв особистого користування, транспортних засобiв, а також технiчних засобiв, призначених для виконання контрольних функцiй.
Для ведення службових переговорiв Сторони надають спiвробiтникам контрольних органiв наявнi засоби зв'язку i не заперечують проти використання власних засобiв зв'язку.
Стаття 9
У разi виявлення пiд час контролю осiб, якi незаконно перетинають державний кордон з України в Республiку Молдова, вони передаються прикордонним органам України, а з Республiки Молдова в Україну - прикордонним органам Республiки Молдова.
Стаття 10
Виявленi пiд час контролю товари i предмети, що незаконно вивозяться з України в Республiку Молдова, тимчасово затримуються, i рiшення про їх пропуск (непропуск) через державний кордон приймається митними органами України, а з Республiки Молдова в Україну - митними органами Республiки Молдова.
Товари, предмети, валюта та iншi цiнностi, вилученi контрольними органами однiєї Сторони на територiї iншої Сторони пiд час проведення спiльного контролю, а також отриманi ними у зв'язку з проведенням контролю збори i платежi вивозяться на територiю своєї держави безперешкодно.
Стаття 11
Контрольнi органи Сторони, на територiї держави якої здiйснюється спiльний контроль, створюють контрольним органам iншої Сторони умови для здiйснення контролю, надають необхiднi примiщення, а також можливiсть використання устаткування, яке є в пунктах пропуску, та встановлення власного устаткування.
Стаття 12
Утримання примiщень, зазначених у статтi 11, забезпечують вiдповiднi органи тiєї Сторони, на територiї держави якої вони розташованi.
Порядок надання робочих площ, примiщень, технiчних засобiв, майна та послуг визначається на погоджених умовах взаємностi i гарантiй Сторiн щодо компенсацiї затрат.
Стаття 13
Контрольнi органи Сторiн будуть своєчасно iнформувати один одного про змiни в законодавствах своїх держав щодо прикордонних, митних та iнших питань, якi мають значення для здiйснення спiльного контролю. Контрольнi органи будуть своєчасно обмiнюватися вiдомостями оперативного характеру.
Стаття 14
За взаємною згодою Сторiн до цiєї Угоди можуть бути внесенi доповнення та змiни, якi оформляються окремим Протоколом.
Стаття 15
Ця Угода набуває чинностi на 30-й день пiсля того, як Сторони шляхом обмiну дипломатичними нотами повiдомлять одна одну про виконання внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття чинностi цiєю Угодою.
Ця Угода укладається строком на два роки i її чиннiсть буде автоматично продовжуватись на наступний дворiчний строк, якщо жодна iз Сторiн не повiдомить у письмовiй формi дипломатичними каналами iншу Сторону про своє бажання припинити чиннiсть цiєї Угоди не пiзнiше нiж за 6 мiсяцiв до закiнчення чергового строку її дiї.
Вчинено у м. Кишиневi 11 березня 1997 року у двох примiрниках, кожний українською, молдовською i росiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними. У разi виникнення розбiжностей з приводу тлумачення положень цiєї Угоди за основу береться текст росiйською мовою.
За Уряд України | За Уряд Республiки Молдова |