ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
13.11.08 | N 1270 |
---|
Про затвердження Порядку використання
одноразових номерних iндикаторних
запiрно-пломбувальних пристроїв пiд час
перевезення товарiв автомобiльним транспортом в
окремих митних режимах
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Державної митної служби України
вiд 4 лютого 2009 року N 84,
вiд 19 жовтня 2009 року N 987
На виконання статтi 64 Митного кодексу України та з метою посилення контролю за увезенням товарiв на митну територiю України, перемiщенням товарiв автомобiльним транспортом транзитом через митну територiю України, а також перемiщенням товарiв автомобiльним транспортом з митних лiцензiйних складiв незалежно вiд режиму та запобiгання несанкцiонованому доступу до вантажних вiддiлень транспортних засобiв (причепiв, напiвпричепiв, кузовiв, контейнерiв) наказую:
1. Затвердити Порядок використання одноразових номерних iндикаторних запiрно-пломбувальних пристроїв пiд час перевезення товарiв автомобiльним транспортом в окремих митних режимах (далi - Порядок), що додається.
2. Начальникам регiональних митниць та митниць:
2.1. Забезпечити виконання всiх заходiв, передбачених цим Порядком.
2.2. Проiнформувати фiзичних i юридичних осiб про вимоги цього наказу шляхом розмiщення його на iнформацiйних стендах у мiсцях розташування пiдроздiлiв митницi й у пунктах пропуску через державний кордон України.
3. Департаменту ресурсного забезпечення, капiтального будiвництва та експлуатацiї об'єктiв митної iнфраструктури (Воскресенська Л.О.) забезпечити митнi органи одноразовими номерними iндикаторними запiрно-пломбувальними пристроями згiдно з їх потребою.
4. Регiональнiй iнформацiйнiй митницi (Копосов С.А.) протягом 30 днiв пiсля видання цього наказу розробити програмне забезпечення з ведення електронного журналу видачi запiрно-пломбувальних пристроїв.
5. Установити, що цей Порядок уводиться в дiю окремим розпорядженням Держмитслужби.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Держмитслужби Федорова О.О.
Голова Державної митної служби України | В.I.Хорошковський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 13.11.08 N 1270 |
Порядок
використання одноразових номерних iндикаторних
запiрно-пломбувальних пристроїв пiд час
перевезення товарiв автомобiльним транспортом в
окремих митних режимах
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання вимог статтi 64 Митного кодексу України з метою посилення контролю за увезенням товарiв на митну територiю України, перемiщенням товарiв автомобiльним транспортом транзитом через митну територiю України, а також перемiщенням товарiв автомобiльним транспортом з митних лiцензiйних складiв незалежно вiд режиму та запобiгання несанкцiонованому доступу до вантажних вiддiлень транспортних засобiв, в яких перевозяться такi товари.
1.2. У цьому Порядку термiн "одноразовi номернi iндикаторнi запiрно-пломбувальнi пристрої" вживається в такому значеннi: це засоби митної iдентифiкацiї у виглядi одноразових номерних пластикових пломб, застосування яких забезпечує виявлення факту несанкцiонованого доступу до товару, що перемiщується транспортними засобами пiд митним контролем.
Iншi термiни вживаються у значеннях, установлених Митним кодексом України.
1.3. Одноразовi номернi iндикаторнi запiрно-пломбувальнi пристрої (далi - ЗПП) застосовуються пiд час:
увезення товарiв автомобiльним транспортом на митну територiю України;
перемiщення товарiв автомобiльним транспортом транзитом через митну територiю України;
перемiщення товарiв автомобiльним транспортом з митних лiцензiйних складiв незалежно вiд режиму.
1.4. Накладання, зняття або знищення ЗПП здiйснюються виключно посадовими особами митних органiв. У випадках, передбачених законодавством (за наявностi письмового дозволу митних органiв України), можливе зняття ЗПП посадовими особами правоохоронних органiв.
2. Опис i конструкцiя ЗПП
2.1. ЗПП конструктивно складається з корпусу, в якому вмонтовано замкову частину з металевою вставкою, на поверхнi якого розмiщено iнформацiйний ярлик, i гнучкого елемента, який використовується для утворення петлi, що пропускається через отвори запiрного елемента об'єкта контролю i замкової частини.
(пункт 2.1 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
2.2. Гнучкий елемент закiнчується гачком i має отвiр, що дає змогу утворити петлю для зручностi затягування.
Довжина гнучкого елемента має бути не менше 370 - 375 мм, ширина - не бiльше 8 мм.
(пункт 2.2 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
2.3. ЗПП виготовляється з полiмерного матерiалу (пластмаси), стiйкого до перегинiв i розтягування, жовтого чи синього кольору. Матерiал повинен забезпечувати робочi характеристики пломбувального пристрою в межах температурних режимiв вiд -40° C до +40° C та термiн зберiгання виготовлених ЗПП у складських умовах не менше трьох рокiв.
(пункт 2.3 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
2.4. Колiр ЗПП, що застосовується у вiдповiдний перiод, визначається Держмитслужбою.
(пункт 2.4 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
2.5. Iнформацiйний ярлик має маркування, яке включає в себе: серiю з двох лiтер i наскрiзну нумерацiю iз семи цифрових знакiв, зображення малого Державного Герба України, надпису "ДМСУ" та бiле поле розмiром не менше 5 х 17 мм для нанесення додаткової iнформацiї кульковою ручкою.
Надписи та зображення на iнформацiйному ярлику виконуються методом термодруку з ефектом заглиблення (рельєфностi) нанесеної iнформацiї фарбою синього кольору на жовтому фонi або фарбою бiлого кольору на синьому фонi. Якiсть маркування має забезпечувати неможливiсть випадкового або навмисного її стирання без видимих слiдiв.
(пункт 2.5 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
2.6. З метою запобiгання передчасному псуванню деталей конструкцiї ЗПП, встановлення та затягування ЗПП здiйснюється вручну без використання спецiальних i допомiжних iнструментiв.
(пункт 2.6 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
3. Видача, зберiгання й облiк ЗПП
3.1. Необхiдна кiлькiсть ЗПП на певний перiод замовляється Держмитслужбою на пiдставi розрахункiв, здiйснених за статистичними показниками дiяльностi митного органу, i з урахуванням реально витрачених ЗПП за попереднiй звiтний перiод.
3.2. Розрахунок потреби в ЗПП, що видаються посадовим особам митницi, повинен вiдповiдати реальним обсягам їх використання протягом робочої змiни.
3.3. ЗПП зберiгаються на складi митного органу з моменту отримання до моменту їх видачi.
3.4. Отримання ЗПП зi складу митницi здiйснюється посадовою особою пiдроздiлу митного оформлення, визначеною керiвництвом митницi (далi -уповноважена особа), з оформленням необхiдних документiв для їх подальшої експлуатацiї у пiдроздiлах митницi. Уповноважена особа несе вiдповiдальнiсть за збереження ЗПП до моменту видачi їх посадовим особам митницi, якi використовують їх у роботi.
3.5. ЗПП видаються посадовим особам митницi, якi здiйснюють митний контроль та митне оформлення, уповноваженою особою, зазначеною в пунктi 3.4 цього Порядку, iз занесенням даних у журнал видачi ЗПП, форма якого наведена в додатку 1 до цього Порядку. Сторiнки цього журналу мають бути пронумерованi, прошнурованi та скрiпленi гербовою печаткою i пiдписами керiвника та головного бухгалтера митного органу.
Одночасно iнформацiя про видачу ЗПП заноситься до електронного журналу видачi ЗПП.
3.6. Отриманi посадовою особою митницi ЗПП зберiгаються в iндивiдуальнiй валiзi разом з особистими митними забезпеченнями.
3.7. Вiдповiдальнiсть за зберiгання ЗПП, їх використання та ведення звiтностi покладається на посадових осiб митницi, якi використовують ЗПП.
3.8. Звiтнiсть про використання ЗПП протягом робочого дня (робочої змiни) ведеться шляхом щоденного заповнення iндивiдуальної картки облiку використання ЗПП, форма якої наведена в додатку 2 до цього Порядку.
Посадовi особи митного органу, якi використовують в роботi ЗПП, на пiдставi iндивiдуальної картки облiку використання ЗПП щомiсячно звiтують перед уповноваженою особою, зазначеною в пунктi 3.4 цього Порядку, про кiлькiсть отриманих i використаних ЗПП.
3.9. Уповноважена особа щомiсячно вiдповiдно до графiка документообiгу митного органу подає до Служби фiнансiв, бухгалтерського облiку та звiтностi звiт про використання ЗПП згiдно з цим Порядком.
Списання ЗПП здiйснюється згiдно з установленим порядком.
(пiдпункт 3.9 доповнено абзацом другим згiдно з наказом Державної митної служби України вiд 04.02.2009р. N 84) |
3.10. У разi пошкодження або зруйнування ЗПП посадова особа митницi складає про це акт у довiльнiй формi, до якого прикладає пошкоджене чи зруйноване ЗПП, i передає посадовiй особi, зазначенiй у пунктi 3.4 цього Порядку, для передачi на склад митницi.
Знищення таких ЗПП проводиться щомiсяця у присутностi комiсiї з трьох осiб згiдно з актом, який затверджується начальником митного органу або особою, яка його замiщує.
Iнформацiя про пошкодженi або зруйнованi ЗПП, передачу на склад митницi та знищення цих ЗПП заноситься до журналу видачi ЗПП посадовою особою, зазначеною в пунктi 3.4 цього Порядку.
Використання пошкоджених або зруйнованих ЗПП для опломбування вантажних вiдсiкiв транспортних засобiв не дозволяється.
3.11. У разi виявлення факту зникнення (втрати) ЗПП посадовi особи, зазначенi в пунктах 3.4 та 3.8 цього Порядку, зобов'язанi негайно доповiсти про це керiвнику пiдроздiлу митного оформлення. Керiвник пiдроздiлу митного оформлення, в якому використовуються ЗПП, зобов'язаний негайно подати на iм'я начальника митницi службову записку з пропозицiєю призначити перевiрку щодо з'ясування обставин зникнення (втрати) ЗПП, установлення причетних до цього осiб, а також причин та умов, що призвели до цього.
3.12. Знятi ЗПП зберiгаються митницею призначення протягом строкiв, визначених згiдно з Перелiком документiв, що утворюються в митних органах України, спецiалiзованих митних установах та органiзацiях, iз зазначенням строкiв зберiгання, затвердженим Головою Державної митної служби України та Головою Державного комiтету архiвiв України, уведеним у дiю наказом Держмитслужби України вiд 13.01.2006 N 14, для вантажних митних декларацiй та/або товаросупровiдних документiв, книжки МДП, документа контролю доставки.
(главу 3 доповнено пунктом 3.12 згiдно з наказом Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
3.13. Облiк, зберiгання та знищення знятих ЗПП здiйснюються у порядку, встановленому митним органом.
(главу 3 доповнено пунктом 3.13 згiдно з наказом Державної митної служби України вiд 19.10.2009р. N 987) |
4. Застосування ЗПП
4.1. Посадова особа митницi вiдправлення застосовує ЗПП на завершальнiй стадiї проведення митного контролю та митного оформлення.
4.2. Пiсля накладення ЗПП посадовою особою митницi здiйснюється перевiрка надiйностi його замикання шляхом спроби зворотного перемiщення гнучкого елемента.
4.3. Вiдомостi про накладення ЗПП (серiя та порядковий номер ЗПП) заносяться до всiх примiрникiв транспортної накладної (CMR), ВМД, книжки МДП або документа контролю доставки.
(пункт 4.3 у редакцiї наказу Державної митної служби України вiд 04.02.2009р. N 84) |
4.4. З моменту накладення ЗПП посадовою особою митницi вiдправлення i до моменту зняття ЗПП посадовою особою митницi призначення вiдповiдальнiсть за пошкодження чи втрату ЗПП несе особа, що приймає заявленi до перевезення товари та надає зобов'язання щодо доставки цих товарiв до митницi призначення вiдповiдно до статтi 338 Митного кодексу України.
4.5. Пiсля прибуття транспортного засобу в митницю призначення посадова особа митницi призначення повинна переконатися у вiдсутностi слiдiв несанкцiонованого вiдкриття вантажних вiдсiкiв, механiчних, термiчних або хiмiчних пошкоджень на всiх елементах ЗПП, звiрити номер накладеного ЗПП з вiдомостями, занесеними до товаросупровiдних документiв.
4.6. Зняття ЗПП здiйснюється посадовою особою митницi призначення в присутностi перевiзника за допомогою ножиць будь-якого призначення.
4.7. Пiдпункт 4.7 виключено
(згiдно з наказом Державної митної служби України вiд 04.02.2009р. N 84, у зв'язку з цим пiдпункти 4.8 та 4.9 вважати вiдповiдно пiдпунктами 4.7 та 4.8) |
4.7. У разi вiдсутностi ЗПП, пошкодження або сумнiву в його автентичностi посадова особа митницi призначення забезпечує схороннiсть наслiдкiв фiзичного впливу на ЗПП шляхом складання акта або фотографування та вживає заходiв, передбачених законодавством України з питань митної справи.
4.8. У разi перевезення консолiдованих товарiв, переогляду товарiв посадовими особами митної варти чи iншої митницi у випадках, передбачених Митним кодексом України, зняття та накладання ЗПП здiйснюються згiдно з цим Порядком.
В.о. директора Департаменту митного контролю в пунктах пропуску | А.I.Сербайло |
Додаток 1 до Порядку використання одноразових номерних iндикаторних запiрно-пломбувальних пристроїв пiд час перевезення товарiв автомобiльним транспортом в окремих митних режимах |
|
Форма |
Журнал видачi ЗПП
N/N | Дата отримання ЗПП | Номери ЗПП | Кiлькiсть отриманих ЗПП (прописом) | Прiзвище, iнiцiали посадової особи, що отримала ЗПП | Пiдпис посадової особи, що отримала ЗПП | Номер пошкодженого або зруйнованого ЗПП | Номер i дата акта про знищення пошкодженого або зруйнованого ЗПП |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
Додаток 2 до Порядку використання одноразових номерних iндикаторних запiрно-пломбувальних пристроїв пiд час перевезення товарiв автомобiльним транспортом в окремих митних режимах |
|
Форма |
Iндивiдуальна картка облiку використання ЗПП
N/N | Дата використання ЗПП | Номер ЗПП | Номер транспортного засобу | Кiлькiсть мiсць накладання ЗПП (прописом) | Пiдпис |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |