ЛУГАНСЬКА МИТНИЦЯ
ЛУГАНСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 15 листопада 2007 року | N 617/1201 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
через державний кордон осiб, транспортних
засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску
"Должанський"
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Луганськiй областi 30 листопада 2007 р. за N 43/836 |
На виконання вимог Законiв
України "Про державний кордон
України", "Про Державну
прикордонну службу", Митного
кодексу України, Положення про пункти пропуску
через державний кордон, затвердженого постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203,
Типової технологiчної схеми пропуску через
державний кордон автомобiльних, водних,
залiзничних та повiтряних транспортних засобiв
перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними у
пунктах пропуску через державний кордон,
затвердженої постановою Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989, постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269
"Про здiйснення попереднього документального
контролю товарiв у пунктах пропуску через
державний кордон України" (зi змiнами i
доповненнями), наказу Державної митної
служби, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної
служби України, Мiнiстерства охорони здоров'я
України, Мiнiстерства аграрної полiтики України,
Мiнiстерства охорони навколишнього природного
середовища України, Мiнiстерства культури i
туризму України вiд 31.08.2005 N 819/641/435/441/310/592
"Про затвердження Iнструкцiї з органiзацiї
здiйснення попереднього документального
контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю
України", зареєстрованого в Мiнiстерствi
юстицiї України 16.09.2005 за N 1062/11342 (зi змiнами), спiльного наказу Адмiнiстрацiї Державної
прикордонної служби України та Державної митної
служби України вiд 24.11.2003 N 297/793 "Про
затвердження Технологiї прикордонного та
митного контролю у пунктах пропуску через
державний кордон", зареєстрованого в
Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454 (зi
змiнами та доповненнями), Порядку спiльного
огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi
використовуються для перевезення
зовнiшньоекономiчних вантажiв, затвердженого спiльним наказом Адмiнiстрацiї Державної
прикордонної служби України та Державної митної
служби України вiд 28.02.2004 N 202/163,
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
24.03.2004 за N 360/8959, наказуємо:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в пунктi пропуску "Должанський" (далi - Технологiчна схема) (додається).
2. Начальникам митного поста "Должанський" та вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-Авто":
2.1. Органiзувати вивчення Технологiчної схеми з особовим складом пiдпорядкованих пiдроздiлiв iз прийняттям залiкiв.
2.2. Провести робочi зустрiчi з керiвниками контрольних пiдроздiлiв у пунктах пропуску, на яких довести положення та вимоги Технологiчної схеми пропуску з метою забезпечення неухильного її виконання.
3. Начальнику юридичного вiддiлу Луганської митницi органiзувати реєстрацiю спiльного наказу в Луганському обласному управлiннi юстицiї та iнспектору зв'язкiв з громадськiстю забезпечити його опублiкування у засобах масової iнформацiї.
4. Встановити, що даний наказ набирає чинностi через десять днiв з дня його реєстрацiї в Луганському обласному управлiннi юстицiї, але не ранiше дня його офiцiйного опублiкування.
5. Начальнику загального вiддiлу Луганської митницi наказ довести до Луганського прикордонного загону та Луганської митницi в частинi, що його стосується.
Т. в. о. начальника Луганської
митницi радник митної служби I рангу |
Є. Р. Розiнкiн |
Начальник Луганського
прикордонного загону полковник |
А. С. Король |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Луганської митницi та Луганського прикордонного загону вiд 15 листопада 2007 р. N 617/1201 |
Технологiчна схема
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна в
пунктi пропуску "Должанський"
I. Загальнi положення
1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв у пунктi пропуску через державний кордон України "Должанський" (далi - Технологiчна схема) розроблена вiдповiдно до Закону України "Про державний кордон України", Закону України "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203, Типової технологiчної схеми пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними та Порядку здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 N 1989, Порядку спiльного огляду автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв, затвердженого спiльним наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 28.02.2004 N 202/163, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 24.03.2004 за N 360/8959, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 13.04.2005 N 269 "Про здiйснення попереднього документального контролю товарiв у пунктах пропуску через державний кордон України" (зi змiнами), наказу Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України вiд 31.08.2005 N 819/641/435/441/310/592 "Про затвердження Iнструкцiї з органiзацiї здiйснення попереднього документального контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю України" та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 16.09.2005 за N 1062/11342 (зi змiнами i доповненнями), наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України та Державної митної служби України вiд 24.11.2003 N 297/793, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 за N 1133/8454 (зi змiнами), а також iнших нормативно-правових актiв.
2. Усi контрольнi операцiї, що здiйснюються посадовими особами змiни прикордонних нарядiв вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" та сектора митного оформлення митного поста "Должанський" у рамках цiєї Технологiчної схеми не повиннi впливати на якiсть i результативнiсть боротьби з контрабандою та порушення митних правил, протидiї незаконнiй мiграцiї, на ефективнiсть прикордонного, митного контролю та iнших видiв контролю.
3. Технологiчна схема:
- регламентує види, змiст i послiдовнiсть операцiй iз здiйснення прикордонного i митного контролю та митного оформлення, а також контролю руху автомобiльного транспорту, екологiчного, ветеринарного, санiтарно-епiдемiологiчного, фiтосанiтарного, радiологiчного контролю, можливих пiд час перемiщення осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через державний кордон України;
- визначає умови для функцiонування контрольних органiв та служб у пунктi пропуску через державний кордон;
- встановлює єдинi пiдходи до порядку функцiонування пункту пропуску через державний кордон України.
4. Термiни i поняття, що використовуються в цiєї Технологiчної схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України, Закону України "Про державний кордон України", Закону України "Про Державну прикордонну службу" та iнших нормативно-правових актах.
II. Умови функцiонування пункту пропуску
1. Пропуск осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна закордонного прямування в пунктi пропуску здiйснюється на пiдставi Угоди мiж Урядом України та Урядом Росiї вiд 08.02.95 та Протоколом мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Росiйської Федерацiї про внесення змiн i доповнень до вищезазначеної Угоди.
2. Пункт пропуску "Должанський":
- за видами сполучення - автомобiльний;
- за категорiями поїздок - мiжнародний (пропуск через державний кордон громадян i транспортних засобiв усiх держав);
- за характером транспортних перевезень - вантажно-пасажирський;
- за режимом функцiонування - постiйний;
- за часом роботи - цiлодобовий.
3. У пунктi пропуску функцiонують наступнi смуги руху:
На в'їзд в Україну:
Перша - смуга руху для легкових та вантажних транспортних засобiв (вантажнi слiдують пiсля паспортного контролю в мiсце оформлення).
Друга - смуга руху для оформлення рейсових автобусiв, офiцiйних делегацiй та вищих посадових осiб (смуга реверса, що використовується пiд час збiльшення потоку легкових транспортних засобiв на виїзд iз України за умови вiдсутностi автобусiв на в'їзд в Україну).
На виїзд з України:
Третя - смуга руху для легкових та вантажних транспортних засобiв (вантажнi слiдують на паспортний контроль з мiсця оформлення).
Четверта - смуга руху для оформлення рейсових автобусiв.
Поглиблений огляд автотранспортних засобiв здiйснюється на спецiально видiленому в зонi митного контролю майданчику (мiсцi) в пунктi пропуску.
Схема пункту пропуску додається (додаток 1).
4. Межi зони прикордонного контролю встановленi наказом начальника Луганського прикордонного загону вiд 17.04.2001 N 214 "Про визначення зон прикордонного контролю".
5. Межi зони митного контролю встановленi наказом начальника Луганської митницi вiд 31.07.2007 N 366, зареєстрованого в Головному управлiннi юстицiї у Луганської областi 07.08.2007 за N 24/818.
6. Змiна чергових змiн прикордонних нарядiв й сектору митного оформлення митного поста (далi - СМО), а також iнших контрольних служб здiйснюється без зупинки оформлення осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв.
7. Пункт пропуску облаштований єдиними iнформацiйними стендами Державної прикордонної служби України i Держмитслужби України, дорожньою розмiткою та знаками, якi вказують напрямок руху та роз'яснюють порядок проходження цих видiв контролю.
III. Загальний порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв
1. Пропуск осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв через державний кордон України здiйснюється пiсля проведення їх прикордонного, митного контролю, контролю руху автотранспортних засобiв та:
пiд час ввезення на митну територiю України - здiйснення в пунктах пропуску через державний кордон України санiтарно - епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, екологiчного, радiологiчного й контролю за перемiщенням культурних цiнностей або у формi попереднього документального контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю України та згiдно iз законодавством пiдлягають цим видам контролю;
пiд час вивезення з митної територiї України - у вiдповiдних випадках санiтарно-епiдемiологiчного, ветеринарного, фiтосанiтарного, радiологiчного, екологiчного контролю та iнших передбачених законодавством видiв контролю.
2. Контроль осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, що прямують через державний кордон, при в'їздi в Україну починається прикордонним контролем i закiнчується митним контролем, при виїздi з України починається митним контролем i закiнчується прикордонним контролем.
3. Залежно вiд категорiї особи, виду транспортного засобу, характеру вантажу посадовi особи СМО визначають, при потребi, обов'язковi види контролю особи, транспортного засобу, товарiв та iнших предметiв, а також мiсце їх здiйснення в зонi митного контролю.
3.1. Прикордонний контроль.
3.1.1. Спiвробiтники вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" в пунктi пропуску здiйснюють прикордонний контроль i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв вiдповiдно до чинного законодавства та мiжнародних договорiв. Проведення прикордонного контролю iнспекторами прикордонного контролю змiни прикордонних нарядiв в пунктi пропуску здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами, транспортними засобами i вантажами.
Прикордонний контроль включає:
- перевiрку документiв;
- реєстрацiю iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
- виконання доручень правоохоронних органiв;
- контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
- огляд транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
- адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї;
- проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства;
- здiйснення контролю автомототранспорту, що перетинає державний кордон, з метою виявлення серед нього викраденого.
Прикордонний контроль забезпечується:
- спостереженням за транспортними засобами i, за потребую, їх супроводом;
- застосуванням спецiальних технiчних засобiв та службових собак;
- створенням i використанням банкiв даних осiб, якi перетнули державний кордон, осiб, яким не дозволяється в'їзд в Україну або тимчасово обмежується право виїзду з України, недiйсних, викрадених i втрачених документiв та iнших випадках, передбачених законом;
- установленням режиму в пунктах пропуску через державний кордон та контроль за його виконанням;
- органiзацiєю i пiдтриманням взаємодiї з пiдприємствами, установами й органiзацiями, що мають вiдношення до мiжнародного сполучення;
- координацiєю дiй контрольних органiв i служб;
- облiком та переданням iнформацiї;
- оперативними заходами.
3.1.2. При слiдуваннi iноземних громадян, через пункт пропуску, проводиться їх реєстрацiя, та їх паспортних документiв прикордонним нарядом "ПД" в кiоску паспортного контролю або на смузi руху.
3.1.3. Звiльняються вiд реєстрацiї паспортних документiв:
- глави держав i урядiв зарубiжних країн, члени парламентських та урядових делегацiй, технiчний персонал, який обслуговує цi делегацiї (цих осiб) i членiв їхнiх сiмей, якi прибули в Україну на запрошення Президента України, Верховної Ради України чи Кабiнету Мiнiстрiв України, Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, Мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади;
- спiвробiтники та члени сiмей осiб, якi прибули в Україну за посвiдченням ООН та органiзацiй її системи;
- iноземцi, якi не досягли 18-рiчного вiку;
- iноземцi-туристи, якi здiйснюють круїз.
3.1.4. Iноземцi, яким на пiдставах, передбачених законами України, було вiдмовлено у в'їздi в Україну, не реєструються.
3.1.5. Якщо при виїздi з України iноземець подав посадовiй особi пiдроздiлу прикордонного контролю документи, у яких вiдсутня вiдмiтка про його реєстрацiю в Українi, або виявлено iншi порушення перебування на територiї України, рiшення щодо його пропуску через державний кордон приймається в порядку, визначеному чинним законодавством України.
3.1.6. Для здiйснення контролю за транзитом через територiю України автомобiльного транспорту в iммiграцiйну картку iноземця, у частинi "Прибуття", пiсля поля 12 i в частинi " Вибуття", пiсля поля 6 "Пiдпис пред'явника", посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю записується марка автомобiля, державний номер та номер кузова.
3.1.7. Реєстрацiя в пунктi пропуску через державний кордон включає в себе проставляння в паспортному документi iноземця вiдмiтки "В'їзд" ("Виїзд"), занесення вiдомостей про iноземця та його паспортних даних до вiдповiдного реєстру та заповнення iммiграцiйної картки у порядку, що визначається Державною прикордонною службою України (далi - ДПСУ).
3.1.8. Для реєстрацiї в пунктах пропуску через державний кордон iноземець подає посадовiй особi пiдроздiлу прикордонного контролю такi документи:
- паспортний документ або iнший документ, що посвiдчує особу, визначений мiжнародними договорами України;
- заповнену iммiграцiйну картку.
3.1.9. Рiшення про реєстрацiю iноземця приймається посадовою особою пiдроздiлу прикордонного контролю пiсля перевiрки паспортного документа, правильностi заповнення iммiграцiйної картки та вiдповiдностi її змiсту даним паспортного документа.
3.1.10. Якщо пiд час перевiрки документiв не встановлено пiдстав для вiдмови у в'їздi iноземця в Україну, посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю проставляє вiдповiднi вiдмiтки у паспортному документi та у правому верхньому кутi частини iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", вiдриває частину iммiграцiйної картки "Прибуття" для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю, а частину iммiграцiйної картки "Вибуття" повертає iноземцю разом з паспортним документом.
3.1.11. При виїздi з України iноземець подає посадовiй особi пiдроздiлу прикордонного контролю паспортний документ з частиною iммiграцiйної картки "Вибуття".
3.1.12. Пiсля перевiрки паспортного документа та звiрення вiдповiдностi динних частини "Вибуття" iммiграцiйної картки iноземця даним паспортного документа посадова особа пiдроздiлу прикордонного контролю проставляє вiдповiднi вiдмiтки у паспортний документ, повертає його iноземцю, а частину iммiграцiйної картки "Вибуття" залишає для подальшого зберiгання в пiдроздiлi прикордонного контролю.
3.1.13. У випадках виявлення в пунктах пропуску через державний кордон України iноземних громадян, щодо яких є пiдстави для вiдмови в пропуску через державний кордон України, такi громадяни запрошуються до службового примiщення Державної прикордонної служби для проведення вiдповiдних спiвбесiд та складання вiдповiдних документiв.
3.1.14. У разi виявлення пiд час спiвбесiди невiдповiдностi мети поїздки тiй, яка вказана в документах на перетинання Державного кордону України або вiдмови тих, що запрошують органiзацiй, установ та органiзацiй прийому iноземцiв або встановленнi факти, якi вiдповiдно до законодавства України є пiдставами для обмеження для iноземця, особи без громадянства у правi перетинання державного кордону, СЗПН в межах своєї компетенцiї приймає рiшення про вiдмову в пропуску через державний кордон з винесенням постанови про вiдмову в пропуску, заносить данi про iноземця в журнал облiку вiдмов у пропуску через державний кордон, оголошує iноземцю, особi без громадянства рiшення про вiдмову в пропуску через державний кордон та причини його прийняття, видає iноземцю, особi без громадянства другий примiрник (копiю) постанови про вiдмову в пропуску через державний кордон, вживає заходiв для їх повернення та передачi СЗПН пункту пропуску "Новошахтинськ" РФ за вiдповiдним актом.
3.1.15. Якщо пiд час спiвбесiди встановлено факти порушення iноземцем законодавства України, якi є пiдставою для порушення кримiнальної справи або провадження в справi про адмiнiстративне правопорушення, СЗПН який здiйснював спiвбесiду з iноземцем, особою без громадянства, окрiм iнших документiв, здiйснює адмiнiстративне затримання, складає протокол про адмiнiстративне затримання, у подальшому дiє вiдповiдно до законодавства України.
3.1.16. У разi вiдсутностi пiдстав для обмежень у пропуску через державний кордон iноземець або особа без громадянства пропускається через кордон в установленому законодавством України порядку.
3.1.17. Контроль транзиту територiєю України транспортних засобiв здiйснюється за такою схемою:
- виявлення в потоцi транзитних транспортних засобiв;
- оформлення документiв на транзит, поставлення необхiдних вiдмiток;
- узагальнення iнформацiї про транзитнi транспортнi засоби;
- ведення окремих облiкiв на транзитнi транспортнi засоби;
- передачу iнформацiї у заявленi пункти пропуску виїзду;
- здiйснення контролю виїзду транзитного транспорту;
- iнформування пункту пропуску в'їзду про виїзд транспортних засобiв;
- отримання пiдтвердження про виїзд транспортних засобiв;
- у разi неотримання пiдтвердження виїзду транспортних засобiв постановка його на контроль, перетинання ДКУ у всiх пунктах пропуску та iнформування ДПА i ДМС для вжиття заходiв щодо пошуку та припинення порушення умов транзиту;
- аналiтичне узагальнення пiдсумкiв контролю транзиту за перiод;
- вивчення обстановки та вжиття заходiв у разi виявлення порушень порядку транзиту.
Контролю пiдлягають транзитнi:
- великовантажнi автомобiлi (з вантажем та без нього);
- iншi автомобiлi (з вантажем).
3.1.18. Iнспектор (старший iнспектор) вивчає товаросупровiднi документи, щодо транзитних перевезень товарiв та вантажiв за формою:
- номер державної реєстрацiї транспортного засобу i причепа;
- характер, обсяги та вартiсть вантажу;
- країна походження товару;
- номер вантажної митної декларацiї;
- назва та юридична адреса перевiзника;
- пункт пропуску виїзду;
- термiн транзиту;
- установчi данi перевiзника;
- номери митних пломб.
3.1.19. Уточнює зазначену iнформацiю у перевiзника, iнспекторiв чергової змiни сектора митного оформлення митного поста, СМАП та занотовує до облiкової документацiї.
3.1.20. Проставляє у паспортнi документи водiїв та осiб, що супроводжують вантаж, поряд з датоштампом про в'їзд штамп ДПСУ "Транзит", у якому зазначається пункт пропуску в'їзду, виїзду, реєстрацiйний номер транспортного засобу та кiлькiсть часу, необхiдного на транзит. У товаросупровiдних документах (далi - ТСД) проставляє штамп "Транзит" ДПСУ, у якому зазначаються пункти пропуску в'їзду, виїзду, реєстрацiйний номер транспортного засобу та кiлькiсть часу, необхiдного на транзит.
У разi коли водiй (експедитор) перетинає ДКУ за внутрiшнiм паспортним документом, у тому числi й громадянам України, видається мiграцiйна картка, в якiй поряд з доташтампом проставляється штамп "Транзит" Державної прикордонної служби України, у якому зазначаються пункти пропуску в'їзду, виїзду, реєстрацiйний номер транспортного засобу та кiлькiсть часу, необхiдного на транзит.
3.2. Митний контроль.
Митний контроль здiйснюється у формах перевiрки документiв та вiдомостей, потрiбних для здiйснення митного контролю, митного огляду, переогляду, особистого огляду громадян, облiку товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв, усного опитування громадян та посадових осiб пiдприємств, перевiрки системи звiтностi та облiку товарiв та iнших формах, передбачених Митним кодексом України.
Пiд час перемiщення товарiв, транспортних засобiв та iнших предметiв через митний кордон України уповноваженими посадовими особами СМО здiйснюються:
- перевiрка, аналiз та реєстрацiя у передбачених випадках товаросупровiдних, товаро-транспортних та iнших необхiдних документiв;.
- прийняття рiшення щодо здiйснення митного огляду транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв;
- у передбачених законодавством випадках проведення митного оформлення товарiв та iнших предметiв;
- прийняття рiшення щодо можливостi перемiщення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон;
- надання дозволу на перемiщення транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв через митний кордон.
3.3. Санiтарно-епiдемiологiчний контроль здiйснюється вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України.
3.4. Ветеринарний контроль здiйснюється вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України.
3.5. Фiтосанiтарний контроль здiйснюється вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України.
3.6. Екологiчний та радiологiчний контроль здiйснюється вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України.
3.7. Контроль руху автотранспортних засобiв здiйснюється вiдповiдно до нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України.
4. Транспортнi засоби пропускаються через державний кордон в порядку черги по мiрi його прибуття в пункт пропуску.
5. Позачергово пропускаються легковi автомобiлi, мiкроавтобуси та автобуси, в яких через державний кордон України слiдують голови держав та Уряду, керiвники урядових та парламентських делегацiй, мiнiстри та заступники Мiнiстрiв, голови державних та мiжнародних комiтетiв та федерацiй, вiдомi суспiльнi дiячi, маршали, генерали та адмiрали, голови дипломатичних та торгових представництв України в iноземних державах, голови iноземних дипломатичних та торгових представництв в Українi, власники дипломатичних паспортiв та члени їх сiмей, а також транспортнi i засоби, якими слiдують тяжко хворi особи, групи дiтей; автобуси, що здiйснюють регулярнi перевезення (мiкроавтобуси) та транспортнi засоби на яких слiдують офiцiйнi делегацiї.
6. Вантажi, що перемiщуються через державний кордон України транзитом, а також визнанi як гуманiтарна допомога пропускаються в прiоритетному порядку.
7. За наявностi обґрунтованих причин iнспектор СМО на будь якому етапi митного контролю може вiдмовити в митному оформленнi чи пропуску транспортних засобiв та товарiв через митний кордон України. У цьому випадку зацiкавленiй особi видається картка вiдмови в митному оформленнi (iз зазначенням причин).
Картка вiдмови складається посадовою особою митного поста за формою, що затверджена наказом Держмитслужби вiд 12.12.2005 N 1227 "Про затвердження Порядку оформлення й використання Картки вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї 26.12.2005 за N 1562/11842, у двох примiрниках, з визначенням обставин не пропуску та скрiплюється пiдписом i печаткою. При цьому письмово повiдомляється старший змiни прикордонного наряду. Перший примiрник надається зацiкавленiй особi, другий - залишається в справах митного поста.
У разi вiдмови (заборони) в пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням контролю iнших контрольних служб, вiдмову складає вiдповiдна контрольна служба, про що, для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформуються iншi контрольнi служби, контроль якими на час вiдмови було здiйснено. Акт вiдмови складається, у трьох примiрниках, з визначенням обставин не пропуску та скрiплюється пiдписом та печаткою. Акт вiдмови надається старшим змiн прикордонних нарядiв (далi - СЗПН) й СМО та робиться вiдповiдна вiдмiтка в контрольному талонi. У випадках повернення в Україну (або за її межi) автомобiльних транспортних засобiв, якi використовуються для перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв (далi АТЗ) - зазначена вiдмова (документ) пiдкрiплюється до контрольного талону на АТЗ (додаток 3) i є пiдставою для погашення такого талону або митної декларацiї. Контрольна служба, що склала вiдмову, вживає вiдповiдних заходiв щодо виконання прийнятого рiшення.
8. Прикордонний наряд "Вартовий шлагбауму" (далi "ВШ") на в'їзд в Україну пiд час перевiрки наявностi документiв на право перетинання державного кордону України на пiдставi ст. 54 Закону України "Про обов'язкове страхування цивiльно-правової вiдповiдальностi власникiв наземних транспортних засобiв" перевiряє у власникiв транспортних засобiв наявнiсть договору обов'язкового страхування. При вiдсутностi у власника транспортного засобу страхового договору обов'язкового страхування доповiдає СЗПН. В подальшому прикордонний наряд "ВШ" пропонує водiю (власнику) транспортного засобу пройти у пiшому порядку до сервiсної зони для укладення договору страхування пiсля прикордонного та митного контролю або повернутись до сумiжної країни. Подальший рух транспортного засобу на в'їзд в Україну дозволяється пiсля укладення договору страхування.
IV. Порядок прикордонного та митного контролю осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв
1. Цей Порядок застосовується пiд час здiйснення прикордонного та митного контролю у пунктi пропуску через державний кордон "Должанський" i забезпечує скорочення часу прикордонного та митного контролю осiб, їх особистих речей та транспортних засобiв: автобусiв, легкових автомобiлiв, вантажо-пасажирських автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв i напiвпричепiв (у тому числi пристосованих для проживання), зареєстрованих вiдповiдними реєстрацiйними органами iноземних держав або України (якщо вони пiдлягають такiй реєстрацiї), крiм тих, що здiйснюють перевезення зовнiшньоекономiчних вантажiв або використовуються для таких перевезень (далi - транспортнi засоби).
2. Прикордонному та митному контролю пiдлягають особи та їх речi, яки прямують пiшки, на легкових автомобiлях, рейсових автобусах та автобусах з туристичними групами, вантажо-пасажирських автомобiлях, мотоциклах, моторолерах, мопедах. Товари, що перемiщуються в обсягах, що не пiдлягають декларуванню та оподаткуванню, пропускаються поза чергою.
3. Виведення iз загального потоку конкретного транспортного засобу може бути здiйснено iнспектором змiни прикордонних нарядiв або iнспектором СМО з урахуванням аналiзу та оцiнки ризикiв.
4. Iнiцiатором прийняття рiшення щодо виведення осiб та транспортних засобiв iз загального потоку руху може бути iнспектор змiни прикордонних нарядiв або iнспектор СМО з подальшою доповiддю СЗПН або начальнику СМО. Рiшення про проведення огляду транспортного засобу спiльною спецiальною оглядовою групою (далi - ССОГ) у разi наявностi письмової iнформацiї щодо контрольованого пропуску (пiд оперативним контролем) приймається СЗПН.
5. Виведення транспортного засобу чи пасажира iз загального потоку здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування вiдповiдних форм i методiв прикордонного i митного контролю. У цьому разi прикордонний i митний контроль транспортних засобiв та осiб здiйснювати в мiсцях для поглибленого огляду у межах зони митного контролю ССОГ iз залученням до їх складу представникiв СМО та прикордонних нарядiв, а у разi потреби, представникiв iнших органiв контролю.
Перед початком проведення огляду транспортного засобу чи особи iнспектор СМО вимагає подання письмової митної декларацiї. Спiльний огляд здiйснюється з урахуванням даних зазначених у митнiй декларацiї.
6. Пiд час здiйснення спiльного огляду основними завданнями представникiв ССОГ є:
для iнспектора чергової змiни прикордонних нарядiв:
- пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
- виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин;
- контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
для iнспектора СМО:
- визначення об'єктiв декларування й оподаткування, потреби в проведеннi iнших видiв контролю;
- пошук i затримання товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються з порушенням законодавства.
7. За результатами проведення огляду ССОГ складається акт огляду транспортного засобу, оформлений iнiцiатором, зазначеним у пунктi 4 цього роздiлу. Акт огляду складається в трьох примiрниках за формою, визначеною в додатку 2 до цiєї Технологiї.
Перший примiрник акта огляду надається власнику (особi) транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" та СМО "Должанський". Всi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
Реєстрацiя актiв огляду транспортних засобiв здiйснюється в електронному або паперовому виглядi.
8. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснює СЗПН, начальник СМО або вповноважена ними особа на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, товаросупровiдних та транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах i поданим до митного контролю країни походження та країни отримання вантажу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України тощо.
9. Пропуск через державний кордон осiб у пiшому порядку:
9.1. Особи перетинають державний кордон України за паспортними документами, передбаченими законодавством України та мiжнародними угодами про умови взаємних поїздок громадян. Перевiрка паспортних документiв осiб здiйснюється прикордонним нарядом "Перевiрка документiв" на смузi руху. При цьому громадяни Росiї - мешканцi прикордонних районiв пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового поставлення датоштампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону. Всi особи, що перетинають державний кордон України перевiряються за облiками доручень правоохоронних органiв України вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 22.01.2001 N 35 "Про затвердження Положення про порядок надання Прикордонним вiйськам та виконання ними доручень правоохоронних органiв щодо осiб, якi перетинають державний кордон України".
9.2. У разi виявлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв огляд речей громадян здiйснюється ССОГ тiльки пiсля подання громадянином митної декларацiї.
10. Пропуск транспортних засобiв:
10.1. Паспортний контроль i зовнiшнiй огляд транспортного засобу здiйснюється одночасно посадовими особами чергової змiни прикордонних нарядiв та сектору митного оформлення митного поста на смугах руху без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу. Транспортний засiб зупиняється один раз на лiнiї паспортного контролю. Ширина лiнiї паспортного контролю, умовно дорiвнює довжинi транспортного засобу, займає частину зони прикордонного та митного контролю.
10.2. Паспортний контроль здiйснюється iнспекторами прикордонного контролю на в'їзд (виїзд) в Україну на смугах руху без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу. При цьому старший прикордонного наряду здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок i передає для реєстрацiї молодшому прикордонного наряду, який вносить данi власникiв та данi транспортного засобу у вiдповiднi бази даних у кабiнi паспортного контролю. Проставлення вiдмiтки про перетинання державного кордону та повернення паспортних та iнших документiв водiю й пасажирам транспортного засобу здiйснюється старшим прикордонного наряду. Унесення вiдомостей про транспортнi засоби особистого користування, що перетинають державний кордон України, до вiдповiдних баз даних Державної прикордонної служби здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктах пропуску пiд час паспортного контролю у порядку, установленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України.
10.3. Пiсля проведення посадовою особою Державної прикордонної служби України перевiрки документiв посадова особа СМО iнформує громадянина-нерезидента, який ввозить на територiю України транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, про необхiднiсть ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобiв на митну територiю України, зокрема про:
необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї транспортних засобiв в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 8701 - 8705 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi);
необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України в порядку, установленому законодавством України;
вiдповiдальнiсть за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, передбачену Митним кодексом України.
10.4. Громадянин-нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
10.5. Недотримання громадянами-нерезидентами визначених законодавством умов увезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, тягне за собою вiдповiдальнiсть, передбачену Митним кодексом України.
10.6. Митний контроль здiйснюється посадовою особою СМО шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв, що пiдтверджують право власностi на транспортний засiб (або користування ним), реєстрацiйних (технiчних) документiв, а також документiв, що пiдтверджують постiйне мiсце проживання особи.
У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, посадова особа СМО виводить транспортний засiб на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, i вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Транспортний засiб, який пройшов передбаченi законодавством види контролю, може бути зупинений i пiдданий контролю в будь-який час у межах територiї пункту пропуску через державний кордон у випадку, якщо виникнуть обставини щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України. У цьому разi за рiшенням начальника Луганської митницi, або його заступника транспортний засiб повертається на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або до мiсць, передбачених для здiйснення поглибленого огляду, i пiдлягає огляду ССОГ.
Унесення вiдомостей про транспортнi засоби особистого користування, що перетинають державний кордон України, до вiдповiдних баз даних Державної прикордонної служби здiйснюється посадовими особами пiдроздiлу прикордонного контролю пiд час паспортного контролю у порядку, установленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України.
Облiк транспортних засобiв особистого користування, що ввозяться громадянами-нерезидентами та перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, здiйснюється посадовими особами митного поста "Должанський" в електронному виглядi на пiдставi окремого Протоколу до Угоди про iнформацiйний обмiн мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
Органи охорони державного кордону та митнi органи України з метою забезпечення виконання законодавства України громадянами, якi ввозять в Україну транспортнi засоби особистого користування, взаємодiють мiж собою.
У разi виявлення факту порушення громадянином митних правил уповноважена посадова особа митного поста "Должанський" складає протокол про порушення митних правил та вживає заходiв, передбачених законодавством України. У разi отримання вiд посадової особи пiдроздiлу прикордонного контролю iнформацiї щодо факту не вивезення громадянином - нерезидентом ранiше ввезеного на митну територiю України транспортного засобу вповноважена посадова особа СМО органу вживає заходiв для з'ясування причин i обставин невивезення цього транспортного засобу, а також вивчає питання щодо можливої наявностi ознак порушень митних правил.
Митнi органи у випадках i в порядку, передбачених законодавством, користуються iнформацiєю вiдповiдних баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами Державної прикордонної служби України, а Державна прикордонна служба України користується iнформацiєю вiдповiдних баз даних оформлення транспортних засобiв i товарiв Державної митної служби України в установленому порядку.
10.7. Особливостi пропуску автобусiв.
Прикордонний та митний контроль осiб та їх речей, якi прямують на рейсових автобусах та автобусах з органiзованими туристичними групами та офiцiйними делегацiями, здiйснюється без виходу пасажирiв з автобуса, якщо це не перешкоджає проведенню прикордонного та митного контролю.
У разi встановлення ознак причетностi особи до протиправної дiяльностi, перевезення в автобусi предметiв з ознаками контрабанди або порушенням митних правил, на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв, особа або автобус виводяться iз загального потоку руху i пiдлягають огляду ССОГ. За результатами проведення огляду ССОГ складається акт огляду транспортного засобу, оформлений iнiцiатором, зазначеним у пунктi 4 цього роздiлу. Акт огляду складається в трьох примiрниках за формою, визначеною в додатку 2 до цiєї Технологiї.
Перший примiрник акта огляду надається водiю транспортного засобу, другий та третiй примiрники залишаються у справах вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" та СМО "Должанський". Всi примiрники акта огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи з визначенням iнiцiатора проведення огляду.
11. Особливостi забезпечення здiйснення iнших видiв контролю.
11.1. Заповнення iммiграцiйних карток пасажирами i водiями транспортних засобiв здiйснюється на спецiально видiлених стоянках перед в'їздом у зону прикордонного та митного контролю.
11.2. Представники iнших контрольних служб перебувають у спецiально видiленому мiсцi пункту пропуску з розташуванням їх службових примiщень у безпосереднiй близькостi одне вiд одного. У разi потреби здiйснення вiдповiдних видiв контролю iнспектор СМО викликає представникiв iнших контрольних служб безпосередньо на смуги руху.
12. Граничнi термiни здiйснення контрольних операцiй
Час на здiйснення прикордонного та митного контролю вiд початку контролю до його закiнчення без виведення особи або транспортного засобу iз загального потоку руху, як правило, не повинен перевищувати нормативи, затвердженi наказом Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служба України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1557/11837.
Для легкових автомобiлiв:
Види контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 10 хв. (з урахуванням часу на проведення перевiрки за базою даних викрадених т/з) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Фiтосанiтарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Ветеринарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Екологiчний (радiологiчний) | при потребi до 2 хв. | при потребi до 5 хв. |
Для автобусiв:
Види контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв (до 1 години з урахуванням часу на проведення поглибленого огляду) | до 5 хв. |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Фiтосанiтарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Ветеринарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Екологiчний (радiологiчний) | при потребi до 5 хв. | при потребi до 20 хв. | |
СМАП | до 10 хв. |
Часовi нормативи можуть недотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв у наслiдок виявлених порушень.
V. Пропуск автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними
1. Прикордонний i митний контроль транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними здiйснюється одночасно спiльною групою у складi посадових осiб змiн прикордонних нарядiв та СМО (далi - спiльна група) у вiдповiдностi до п. 1 Роздiлу III.
2. Основними завданнями представникiв спiльної групи є:
2.1. Для посадових осiб змiни прикордонних нарядiв:
- аналiз i оцiнка ризикiв транспортного й пасажирського потоку з метою визначення можливих об'єктiв ризику й застосування до них вiдповiдних форм i способiв прикордонного контролю;
- пошук i затримання осiб, причетних до спроб порушення законодавства про державний кордон України;
- виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних i небезпечних речовин;
- контроль за виконанням режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
- реєстрацiя осiб, транспортних засобiв, якi перетинають державний кордон та видача контрольного талону на транспортний засiб;
- надання дозволу на пропуск осiб, транспортних засобiв i товарiв за межi пункту пропуску у разi позитивних висновкiв контрольних служб, що пiдтверджуються вiдповiдними вiдмiтками (печатки) на товаросупровiдних документах.
2.2. Для посадових осiб СМО:
- опитування водiїв (експедиторiв) з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, що перемiщуються ними й пiдлягають обов'язковому декларуванню або оподаткуванню;
- перевiрка у перевiзника (водiя) повноти, наявностi та вiдповiдностi товаросупровiдних документiв, метi перемiщення через митний кордон товарiв i проставлення на товаросупровiдних документах вiдбитку штампа "Пiд митним контролем";
- огляд кабiни водiя i транспортного засобу з метою виявлення товарiв й iнших предметiв, заборонених для перемiщення через митний кордон України, або тих, що приховуються вiд митного контролю;
- визначення на пiдставi поданих товаросупровiдних документiв необхiдностi здiйснення iнших видiв державного контролю вiдповiдно до вимог постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.2002 N 1569 та iнших нормативно-правових актiв;
- стягнення сум необхiдних податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), передбачених законодавством України, при перемiщеннi транспортних засобiв i товарiв через пункт про пуску на державному кордонi України;
- прийняття рiшення щодо заборони або дозволу перемiщення через митний кордон України транспортного засобу й товару пiсля проходження всiх iнших видiв державного контролю, якi здiйснюються в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення i передбаченi законодавством України.
3. Перед початком роботи кожної змiни проводиться нарада за участю СЗПН, начальника СМО й представникiв iнших контрольних служб, на якiй у присутностi СЗПН, начальника СМО, iнших контрольних служб попередньої змiни здiйснюється обмiн iнформацiєю з наступних питань:
- щодо пiдсумкiв роботи попередньої змiни та розв'язання проблемних питань, що виникли в попереднiй змiнi при здiйсненнi контрольних операцiй службами, якi здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення;
- щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами й товарами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
- щодо можливих об'єктiв контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
- уточнення механiзму взаємодiї мiж контрольними службами;
- щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
- щодо визначення складу спiльних оглядових груп i режим їх роботи;
- iншi питання.
Розподiл по дiлянках контролю особового складу СМО фiксується в журналi прийому-передачi змiн.
Пiсля наради СЗПН i начальник СМО обмiнюються iнформацiєю щодо транспортних засобiв, товарiв i фiзичних осiб, якi знаходяться на контролi перетинання державного кордону (за винятком iнформацiї з обмеженим доступом).
4. Начальник СМО перед початком змiни передає СЗПН необхiдну кiлькiсть контрольних талонiв, якi використовуються для внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв в межах пункту пропуску. Контрольнi талони виготовляються Держмитслужбою як документи, що мають свою серiю i порядковий номер (додаток 3).
Облiк кiлькостi контрольних талонiв, виданих прикордонним нарядам, здiйснює начальник СМО в окремому журналi (додаток 4).
5. У залежностi вiд завантаженостi пункту пропуску й кiлькостi смуг для руху пiд час прибуття автомобiльного транспортного засобу на в'їзд до пункту пропуску прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" видає водiю автомобiльного транспортного засобу, який здiйснює перемiщення зовнiшньоекономiчних вантажiв, контрольний талон в якому проставляє: кiлькiсть осiб, що прямують у транспортному засобi; марку й тип автомашини; номерний знак автомашини/причепа (напiвпричепа); вiдмiтку про дату, час в'їзду в пункт пропуску, а також визначає водiю смугу руху для в'їзду в зону прикордонного (при в'їздi в Україну) або в зону митного контролю (при виїздi з України).
Контрольний талон є документом внутрiшнього контролю за перемiщенням транспортних засобiв територiєю пункту пропуску через державний кордон України та є однiєю з пiдстав для прийняття рiшення щодо остаточного пропуску транспортного засобу за межi пункту пропуску.
6. В'їзд в Україну:
6.1. Транспортний засiб зупиняється на лiнiї паспортного контролю на смузi руху й водiй подає iнспектору чергової змiни прикордонних нарядiв для перевiрки наступнi документи:
- паспортнi документи;
- техпаспорт i посвiдчення водiя;
- товаросупровiднi документи.
Пасажири, якi прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто в службове примiщення паспортного контролю.
Iнспектор чергової змiни прикордонних нарядiв здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.
Пiсля проведення реєстрацiї посадова особа органу охорони державного кордону пропонує водiю пройти до зони митного контролю й повертає йому паспортнi документи, техпаспорт i посвiдчення водiя.
6.2. У зонi митного контролю товаросупровiднi документи спiльно вивчаються посадовими особами чергових змiн прикордонних нарядiв та СМО для прийняття рiшення щодо:
6.2.1. Види огляду.
На пiдставi оцiнки аналiзу ризикiв посадовою особою чергової змiни прикордонних нарядiв або СМО може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.
Аналiз та оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення поданих товаросупровiдних i транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати:
- вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу;
- вiдповiднiсть товару, його ваги заявленим у документах i поданим до митного контролю країни походження та країни отримання вантажу;
- наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Державної прикордонної служби України i Державної митної служби України тощо.
Вiдповiднiсть ваги встановлюється шляхом проведення спiльного контрольного замiру, спiвробiтником вiддiлення прикордонного контролю та митного поста, з подальшим порiвнянням заявленому у документах.
Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням начальника СМО або СЗПН. Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог ст. 63, 146 Митного кодексу України.
6.2.2. Проведення попереднього документального контролю.
6.2.2.1. Попереднiй контроль здiйснюється митними органами й передбачає вивчення та аналiз iнформацiї про пiдконтрольний товар, яка мiститься в товаросупровiдних (товаро-транспортних) та iнших документах. За результатами аналiзу посадовi особи СМО приймають згiдно з компетенцiєю вiдповiдного пiдроздiлу рiшення про вид огляду, про потребу залучення до проведення контролю посадових осiб iнших органiв державного контролю.
Пiд час проведення попереднього контролю перевiряється також наявнiсть потрiбних документiв i звiряється з використанням ЄАIС вiдповiднiсть наданих сертифiкатiв, висновкiв, пiдписiв уповноважених осiб наявним зразкам.
Доступ до iнформацiї, що мiститься ЄАIС, з метою її перегляду надається посадовим особам СМО у порядку, визначеному Держмитслужбою України для посадових осiб митних органiв, з персональних комп'ютерiв, що розташованi в службових примiщеннях прикордонного наряду або митного поста.
6.2.2.2. Дозвiл на перемiщення товарiв через митний кордон України надається посадовою особою митного поста у разi отримання позитивного результату проведення попереднього контролю.
Пропуск через державний кордон України товарiв здiйснюється посадовою особою чергової змiни прикордонних нарядiв за наявностi в документах вiдмiток посадових осiб СМО, iнших органiв (у разi їх залучення) про позитивнi результати всiх передбачених законодавством видiв контролю.
У разi негативного результату контролю посадова особа вiдповiдного органу державного контролю обов'язково письмово повiдомляє старшого змiни прикордонного наряду та начальника СМО про неможливiсть пропуску товарiв на митну територiю України iз зазначенням причин заборони й уживає вiдповiдних заходiв у порядку, визначеному законодавством.
6.2.2.3. Попереднiй контроль припиняється, якщо:
- пiд час вивчення й аналiзу даних товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документiв виявлено, що товар згiдно з мiжнародними договорами України пiдлягає обов'язковому санiтарно-епiдемiологiчному, ветеринарному, фiтосанiтарному, екологiчному контролю та контролю за перемiщенням культурних цiнностей безпосередньо у пунктi пропуску через державний кордон України;
- виявлено пошкодження тари, товарiв, їх упаковки, втрату або пошкодження митного забезпечення iнших країн чи явнi ознаки псування товарiв;
- вiдсутнiй хоча б один документ або вiдомiсть, необхiднi для здiйснення попереднього контролю.
У разi припинення попереднього контролю посадова особа митного поста негайно залучає посадову особу вiдповiдного органу державного контролю для здiйснення в установленому законодавством порядку контролю товару.
Усi iншi визначенi законодавством України види контролю проводяться тiльки в разi надання позитивного висновку спецiалiстом вiдповiдного органу державного контролю, що залучався.
6.2.2.4. Витрати на проведення контролю товарiв здiйснюються за рахунок коштiв органу державного контролю, спецiалiст якого був залучений посадовою особою СМО до проведення контролю.
6.2.2.5. У разi виявлення пiд час здiйснення попереднього контролю товарiв, заборонених до ввезення в Україну, органи державного контролю вживають згiдно з компетенцiєю вiдповiдних заходiв у порядку, визначеному законодавством України.
Перелiки товарiв, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзит через її територiю, установлюються законодавством.
6.2.2.6. Результати попереднього контролю заносяться до товаросупровiдних (товаротранспортних) та iнших документiв, а в ЄАIС проставляються вiдмiтки згiдно з дiючою системою контролю за доставкою товарiв.
Факт здiйснення контролю в пунктi пропуску через державний кордон засвiдчується шляхом проставляння посадовими особами вiдповiдних органiв державного контролю вiдмiток про його результати в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах, якщо товар пiдлягає обов'язково одному з видiв контролю безпосередньо в пунктi пропуску.
Митне оформлення товару, що ввозиться на територiю України з метою його вiльного обiгу на цiй територiї, яке здiйснюється безпосередньо в пунктi пропуску через державний кордон, завершується лише пiсля надання митному органу позитивних висновкiв вiдповiдних органiв державного контролю та сплати податкiв, передбачених законодавством України. Факт здiйснення вiдповiдних видiв контролю засвiдчується шляхом проставляння посадовими особами органiв державного контролю вiдмiток про результати контролю в товаросупровiдних (товаротранспортних) документах.
У разi проведення митного оформлення товарiв, призначених для вiльного обiгу на територiї України, у митному органi, у зонi дiяльностi якого розташований власник товару, або в iншому митному органi у випадках, визначених законодавством, факт здiйснення попереднього контролю товарiв засвiдчується шляхом:
- учинення посадовою
особою СМО на товаросупровiдних
(товаротранспортних) документах та на зворотному
боцi документа контролю за доставкою товарiв
запису
"Направляється для проведення ____________ контролю
(зазначається вид контролю)
в __________________ митницю".
(назва митницi призначення)
Запис завiряється особистою номерною печаткою посадової особи СМО.
У разi транзитного перемiщення товарiв, крiм небезпечних i шкiдливих вiдходiв, попереднiй контроль проводиться на пiдставi дозвiльних документiв, виданих уповноваженими органами iноземних держав.
У разi надання одним з органiв державного контролю висновку про непридатнiсть товару до споживання за призначенням або про заборону для використання цей товар пiдлягає поверненню до країни-експортера.
Якщо встановлено факт увезення на митну територiю України культурних цiнностей, розшук яких оголошено, то такi культурнi цiнностi пiдлягають вилученню митними органами України з метою повернення їх у встановленому порядку власниковi.
6.3. Посадова особа на смузi руху пiсля проведення вивчення документiв визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв законодавства транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства.
6.4. Для здiйснення митного контролю автомобiльних транспортних засобiв i товарiв перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають такi документи:
- вантажна митна декларацiя (в установлених законодавством випадках) на перемiщуємi товари;
- мiжнародна автомобiльна накладна (CMR) або товаротранспортна накладна;
- рахунок-фактура (iнвойс), iншi документи, якими пiдтверджується вартiсть товарiв та якi дають можливiсть iдентифiкувати зазначенi товари;
- пакувальний лист (специфiкацiя);
- свiдоцтво про допущення дорожнього транспортного засобу до перевезення вантажiв пiд митними печатками i пломбами;
у разi потреби:
- книжка мiжнародного дорожнього перевiзника (Garnet TIR);
- вантажна вiдомiсть (каргоманiфест);
- визначенi законодавством iншi документи, виданi державними органами.
6.5. Митний контроль автомобiльних транспортних засобiв i товарiв у пунктi пропуску здiйснюється в три етапи.
Перший етап - попереднi операцiї.
Для здiйснення митного контролю перевiзник або експедитор чи уповноважена особа подають посадовiй особi СМО для реєстрацiї документи, визначенi в пунктi 6.4 цього роздiлу. На зареєстрованих документах проставляться вiдбиток штампа "пiд митним контролем". Пiсля цього здiйснюється перевiрка комплектностi поданих документiв, цiлiсностi накладеного митного забезпечення, а також загальний огляд автомобiльних транспортних засобiв i товарiв.
Другий етап - здiйснення iнших видiв контролю.
У разi виявлення, що товар пiдлягає обов'язковому санiтарно-епiдемiологiчному, екологичному, радiологичному, ветеринарному, фiтосанiтарному контролю на кордонi, посадова особа СМО залучає спiвробiтникiв iнших контролюючих органiв для здiйснення цих видiв контролю.
Посадовi особи контролюючих органiв проставляють на товаротранспортних (товаросупровiдних) документах та контрольному талонi вiдмiтки про результати контролю.
Третiй етап - закiнчення митного контролю.
Митний контроль та митне оформлення автомобiльних транспортних засобiв i товарiв закiнчується пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю щодо цього автомобiльного транспортного засобу i товарiв.
Пiсля здiйснення iнших видiв контролю iнспектор СМО згiдно iз законодавством справляє податки i збори (обов'язковi платежi), що пiдлягають сплатi в пунктах пропуску через державний кордон.
6.6. За наявностi обґрунтованих причин iнспектор СМО на будь-якому етапi митного контролю може вiдмовити в митному оформленнi чи пропуску автомобiльних транспортних засобiв i товарiв через митний кордон. У цьому разi зацiкавленiй особi видається картка вiдмови в митному оформленнi за формою, що затверджена наказом Держмитслужби вiд 12.12.2005 N 1227 "Про затвердження Порядку оформлення й використання Картки вiдмови в прийняттi митної декларацiї, митному оформленнi чи пропуску товарiв i транспортних засобiв через митний кордон України" у двох примiрниках, з визначенням обставин не пропуску та скрiплюється пiдписом й печаткою, та письмово повiдомляється СЗПН.
6.7. У разi виявлення порушень митних правил або законодавства на будь-якому етапi здiйснення митного контролю та митного оформлення автомобiльних транспортних засобiв i товарiв посадова особа СМО вживає заходiв, передбачених законодавством.
6.8. У разi непропуску та повернення за межi України транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається СЗПН та СМО документ за пiдписом та печаткою iз визначенням причини повернення транспортного засобу, копiя якого пiдкрiплюється до контрольного талону на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талону.
Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб чергових змiн прикордонних нарядiв.
6.9. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа СМО до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з прикордонним нарядом "огляд транспортних засобiв" з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.
За узгодженим рiшенням старшого змiни прикордонних нарядiв й посадової особи СМО визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:
- вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;
- огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;
- повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням положення пункту 6.2.1 цього роздiлу;
- поглиблений огляд iз залученням ССОГ з представникiв чергових змiн прикордонних нарядiв, СМО та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням положення пункту 6.2.1 цього роздiлу.
Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.
У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду за узгодженням i пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв СМО органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду.
6.10. Поглиблений огляд товарiв та транспортного засобу проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання iнспектором СМО дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони митного контролю а в разi виникнення потреби - в iнших мiсцях у межах територiї пункту пропуску.
Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог частини 3 статтi 63 Митного кодексу України.
6.11. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, посадовою особою СМО складається Акт про проведення митного огляду товарiв, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719. В лiвому верхньому кутi Акта зазначається iнiцiатор спiльного огляду.
Акт складається в трьох примiрниках:
- перший i другий примiрники акта залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;
- третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).
Усi примiрники акта спiльного огляду пiдписуються всiма членами спiльної групи.
6.12. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи СМО, що засвiдчується поставленням на товаросупровiдних документах штампа "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi особистої номерної печатки, а також СЗПН, що засвiдчується проставленням датоштампа в контрольному талонi, транспортний засiб направляється до виїзду з пункту пропуску.
6.13. Водiй подає прикордонному наряду "вартовий шлагбаума" контрольний талон транспортного засобу. При цьому "вартовий шлагбаума" в контрольному талонi проставляє час виїзду транспортного засобу за межi пункту пропуску.
6.14. Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску визначених у цьому Порядку транспортних засобiв прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" надає за наявностi у водiя та пасажирiв:
- паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;
- контрольного талону з вiдмiтками про проходження паспортного та митного контролю.
6.15. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону митного контролю та передаються начальнику СМО для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
7. Виїзд з України:
7.1. Товаросупровiднi документи спiльно вивчаються посадовими особами чергової змiни прикордонного наряду та СМО для прийняття рiшення щодо виду огляду.
7.2. На пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв посадовою особою чергової змiни прикордонного наряду або СМО може бути iнiцiйоване проведення спiльного огляду транспортних засобiв або товарiв, про що робиться вiдмiтка в контрольному талонi.
Аналiз та оцiнка ризикiв здiйснюється шляхом спiльного вивчення товаросупровiдних та товаротранспортних документiв, також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати:
- вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу;
- вiдповiднiсть товару, його ваги заявлених у документах i поданим до митного контролю, країни походження та країни отримання вантажу;
- наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, ДПСУ, ДМСУ тощо.
Вiдповiднiсть ваги встановлюється шляхом проведення спiльного контрольного замiру спiвробiтником вiддiлення прикордонного контролю та СМО, з подальшим порiвнянням заявленому у документах.
Спiльний огляд транспортного засобу, що перемiщує товари пiд митним забезпеченням, здiйснюється за рiшенням СЗПН або начальника СМО.
7.3. Посадова особа СМО на смузi руху пiсля проведення попереднього вивчення документiв визначає подальший порядок проходження митного контролю та митного оформлення товарiв i транспортних засобiв вiдповiдно до вимог законодавства та проводить їх згiдно пунктiв 6.5 - 6.8 цього роздiлу.
7.4. У разi непропуску та повернення в Україну транспортного засобу будь-якою контрольною службою, яка здiйснює державнi види контролю в пунктах пропуску, на такий транспортний засiб iнiцiатором повернення видається СЗПН та СМО документ за пiдписом та печаткою iз визначенням причини повернення транспортного засобу. копiя якого пiдкрiплюється до контрольного талону на транспортний засiб i є пiдставою для погашення такого талону.
Виїзд транспортного засобу за межi пункту пропуску здiйснюється в супроводi посадових осiб чергових змiн прикордонних нарядiв та СМО.
7.5. Пiсля здiйснення всiх передбачених законодавством видiв контролю у пунктах пропуску посадова особа СМО до проставляння особистої номерної печатки на контрольному талонi спiльно з СЗПН з урахуванням результатiв прикордонного й митного контролю приймає остаточне рiшення щодо виду спiльного огляду транспортного засобу та товарiв.
За узгодженим рiшенням СЗПН й посадової особи СМО визначається один з видiв спiльного огляду транспортного засобу:
- вiзуальний огляд транспортного засобу з метою перевiрки цiлiсностi митного забезпечення;
- огляд з вiдкриттям вантажного вiдсiку транспортного засобу без вивантаження товарiв;
- повне або часткове вивантаження товарiв з пiдрахунком їх кiлькостi та перевiркою вiдповiдностi товару заявленому з урахуванням положення пункту 7.2 цього роздiлу;
- поглиблений огляд iз залученням ССОГ з представникiв чергових змiн прикордонних нарядiв, СМО та iнших контрольних служб, i за необхiдностi з розвантаженням товарiв, повним або частковим демонтажем вузлiв та агрегатiв транспортного засобу з урахуванням положення пункту 7.2 цього роздiлу.
Одночасний спiльний огляд транспортного засобу й товару здiйснюється у присутностi перевiзника, власника товару або уповноважених ними осiб.
У разi прийняття рiшення щодо залучення до огляду ССОГ, iнiцiатором проведення такого огляду по узгодженню й пiд контролем прикордонного наряду й спiвробiтникiв СМО органiзується перемiщення транспортного засобу до мiсця поглибленого огляду.
7.6. Поглиблений огляд товарiв та транспортних засобiв проводиться ССОГ до моменту закiнчення митного оформлення (надання iнспекторам СМО дозволу на виїзд за межi пункту пропуску) у межах зони митного контролю, а в разi виникнення потреби - на майданчиках у межах територiї пункту пропуску.
Спiльний огляд транспортного засобу та товарiв проводиться з урахуванням норм та вимог ст. 63, 146 Митного кодексу України.
7.7. За результатами будь-якого виду спiльного огляду, крiм вiзуального, та якщо товар перемiщується через державний кордон без митного забезпечення, посадовою особою СМО складається Акт про проведення митного огляду товарiв, форма якого затверджена наказом Держмитслужби України вiд 20.04.2005 N 314, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 27.04.2005 за N 439/10719. В лiвому верхньому кутi акта зазначається iнiцiатор спiльного огляду.
Акт складається в трьох примiрниках:
- перший i другий примiрники Акта залишаються в справах митних органiв та органiв охорони державного кордону для облiку, контролю i звiтностi;
- третiй примiрник видається перевiзнику (експедитору, власнику).
Усi примiрники Акта пiдписуються всiма членами спiльної групи.
7.8. Пiсля отримання дозволу вiд посадової особи СМО, що засвiдчується проставленням на товаросупровiдних документах штампа "Пiд митним контролем" та в контрольному талонi - особистої номерної печатки, транспортний засiб направляється до лiнiї паспортного контролю.
7.9. Транспортний засiб зупиняється поблизу кабiни паспортного контролю на смузi руху й водiй подає iнспектору чергової змiни прикордонних нарядiв для перевiрки наступнi документи:
- паспортнi документи;
- техпаспорт i посвiдчення водiя;
- товаросупровiднi документи.
Пасажири, яки прямують на транспортному засобi, подають паспортнi документи особисто до службового примiщення паспортного контролю.
Iнспектор змiни прикордонних нарядiв здiйснює перевiрку документiв, реєструє данi: особи водiя i пасажирiв, реєстрацiйнi данi транспортного засобу.
Пiсля проведення реєстрацiї повертає водiю паспортнi документи, техпаспорт, посвiдчення, товаросупровiднi документи та направляє транспортний засiб до виїзду з пункту пропуску.
8. Водiй подає прикордонному наряду "вартовий шлагбаума" контрольний талон транспортного засобу. При цьому "вартовий шлагбаума" в контрольному талонi проставляє час виїзду транспортного засобу за межi пункту пропуску.
9. Дозвiл на виїзд за межi територiї пункту пропуску транспортних засобiв прикордонний наряд "вартовий шлагбаума" надає за наявностi у водiя та пасажирiв:
- паспортних документiв з вiдмiтками Державної прикордонної служби про перетинання державного кордону;
- контрольного талону з вiдмiтками про проходження прикордонного та митного контролю.
10. За вiдсутностi у водiя вiдповiдних вищезазначених документiв транспортний засiб та особи за межi пункту пропуску не пропускаються та у разi порушення з їх боку правил режиму у пунктi пропуску притягуються до вiдповiдальностi, встановленої законодавством, пiсля чого пiд наглядом прикордонного наряду повертаються у зону митного контролю та передаються начальнику СМО для прийняття рiшення щодо подальшого митного контролю й оформлення або притягнення до вiдповiдальностi вiдповiдно до законодавства з питань митної справи.
11. У разi спроби виїзду за межi пункту пропуску без дозволу "вартового шлагбауму" вживаються заходи щодо припинення протиправних дiй, транспортний засiб затримується, особи притягуються до вiдповiдальностi, передбаченої законодавством. Якщо зупинити транспортний засiб не виявилось можливим, СЗПН органiзує переслiдування транспортного засобу iз залученням до його зупинки прикордонних нарядiв вiд iнших пiдроздiлiв охорони кордону в прикордонному контрольованому районi. Затриманий транспортний засiб та особи, яки на ньому прямували, повертається у пункт пропуску.
12. У разi виїзду транспортного засобу на територiю сумiжної країни без вiдповiдного дозволу СЗПН негайно iнформує про це контрольнi служби сумiжної країни та доповiдає старшому начальнику.
13. Якщо є пiдстави вважати, що товари i транспортнi засоби перемiщуються через митний кордон України з порушенням законодавства з питань митної справи, начальником митницi або його заступником у вiдповiдностi до статтi 55 Митного кодексу України може бути прийнято рiшення щодо переогляду транспортних засобiв.
Iнiцiаторами переогляду можуть бути начальник СМО, СЗПН або iнший правоохоронний орган.
Iнiцiатор для проведення переогляду направляє письмову iнформацiю до начальника митницi за формою, що додається (додаток 5).
14. Начальник митницi або його заступник пiсля отримання iнформацiї на протязi однiєї години приймає рiшення щодо спiльного переогляду транспортного засобу та товарiв. У разi позитивного рiшення, яке оформлюється вiдповiдною резолюцiєю на письмовiй iнформацiї, спiльний переогляд здiйснюється за участю спiвробiтникiв митницi з урахуванням норм та вимог частини 3 ст. 63 Митного кодексу України.
За результатами переогляду складається акт за формою, яка додається (додаток 6).
15. По закiнченню змiни всi контрольнi талони, оформленi за змiну, збираються СЗПН i пiсля спiльної звiрки з базами даних (облiками) органу охорони державного кордону щодо зареєстрованих осiб, транспортних засобiв передаються начальнику СМО. СЗПН та начальник СМО спiльно пiдписують узагальнений звiт щодо пропущених через пункт пропуску за змiну транспортних засобiв (додаток 7). Звiт пiдписується у двох примiрниках i зберiгається в справах прикордонного загону та митницi протягом 3-х рокiв.
16. У разi виявлення факту розбiжностi даних щодо оформлених транспортних засобiв СЗПН i начальник СМО вживають заходи щодо встановлення причин також розбiжностi й доповiдають старшим начальникам для прийняття рiшення щодо подальших дiй змiн прикордонних нарядiв i СМО. Факт розбiжностей даних фiксується в узагальненому звiтi з поясненням причини таких розбiжностей.
17. Усi узагальненнi звiти протягом двох годин пiсля закiнчення змiни надсилаються митними органами засобами електронної пошти до Iнформацiйно-аналiтичного митного управлiння Держмитслужби для формування вiдповiдної картотеки звiтiв про результати реєстрацiї транспортних засобiв, що перемiщувалися через пункти пропуску.
18. Час здiйснення контролiв вiд початку контролю до його закiнчення, як правило, не повинен перевищувати:
Для вантажних автомобiлiв:
Види контролю | Часовi нормативи | ||
Особа | Транспортний засiб | Товар | |
Прикордонний | до 2 хв. | до 5 хв. (до 1 години з урахуванням часу на проведення поглибленного огляду) | до 10 хв.(до 1 години з урахуванням часу на проведення поглибленного огляду) |
Митний | до 2 хв. | до 10 хв. | до 2 год. |
Санiтарно-епiдемiологiчний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. |
Фiтосанiтарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Ветеринарний | при потребi до 30 хв. | при потребi до 30 хв. | |
Екологiчний (радiологiчний) | при потребi до 7 хв. | при потребi до 20 хв. | |
СМАП | до 7 хв. |
Часовi нормативи можуть недотримуватися в разi наявностi достатнiх пiдстав уважати, що особи, товари й транспортнi засоби перемiщуються через державний кордон України з порушенням норм законодавства України про державний кордон України, митних правил, iнших норм законодавства або загрожують безпецi авiацiї, а також у разi затримання цих осiб, товарiв i транспортних засобiв у наслiдок виявлених порушень.
VI. Пропуск офiцiйних делегацiй та вищих посадових осiб
1. Режимнi заходи в пунктi пропуску пiд час здiйснення контролю офiцiйних делегацiй здiйснюється у взаємодiї i з погодженням з пiдроздiлами Управлiння охорони посадових осiб та СБУ.
2. Офiцiйнi делегацiї, якi прямують через державний кордон, проходять контроль в транспортних засобах, або в iнших мiсцях, згiдно з протоколом, або на пiдставi доручення, або розпорядження КМУ чи iнших державних установ, до якого додається список членiв офiцiйної делегацiї.
3. Пропуск офiцiйних делегацiй, офiцiйних посадових осiб в пунктi пропуску здiйснюється по смузi руху N 2.
4. Особи, якi входять до складу офiцiйних делегацiй (державних, парламентських та урядових) України i зарубiжних держав або є офiцiйними посадовими особами (Президент України, Голова Верховної Ради України, Прем'єр-мiнiстр України, Голова Конституцiйного Суду України, Голова Верховного Суду України, Генеральний прокурор України, народнi депутати України, члени Кабiнету Мiнiстрiв України та керiвники iнших центральних органiв виконавчої влади України, їх першi заступники та заступники, Секретар Ради нацiональної безпеки i оборони при Президентовi України, радники Президента України, Голова Адмiнiстрацiї Президента України, керiвник Управлiння забезпечення мiжпарламентських зв'язкiв, Апарату Верховної Ради України, Голова Верховної Ради Автономної Республiки Крим, Голова Ради Мiнiстрiв Автономноi республiки Крим, голови обласних Київських та Севастопольських мiських рад, голови обласних, Київської та Севастопольської мiських державних адмiнiстрацiй, глави дипломатичних представництв iноземних держав в України, а також високi посадовi особи зарубiжних держав, якi прибувають в Україну на запрошення Президента України, Голови Верховної Ради України i членiв Президiї Верховної Ради України, Прем'єр Мiнiстра України, або якi пiд час перебування в Українi i матимуть офiцiйну зустрiч iз зазначеними особами).
5. З прибуттям у пункт пропуску через державний кордон офiцiйних делегацiй працiвник Управлiння Державного Протоколу Мiнiстерства закордонних справ України, Службу Протоколу Президента України, Управлiння забезпечення мiжпарламентських зв'язкiв апарату Верховної Ради України, Служби Протоколу Прем'єра Мiнiстра України отримує паспорти вiд уповноваженої особи делегацiї, перевiряє вiдповiднiсть паспортiв, iнших документiв, що посвiдчують особу, членам делегацiї, здiйснюючи iдентифiкацiю осiб, пiсля чого передає паспорти посадовiй особi органiв охорони державного кордону для їх перевiрки.
Посадова особа змiни прикордонних нарядiв здiйснює перевiрку документiв, проставляє в них належнi службовi вiдмiтки i повертає їх працiвнику Протоколу, який подавав документи на прикордонний контроль.
6. Якщо в документах вищих посадових осiб, членiв офiцiйних делегацiй виявлено несправностi або у складi делегацiї перебувають особи, якi не були заявленi у списку делегацiї, то старший чергової змiни прикордонних нарядiв негайно доповiдає начальниковi органу охорони державного кордону для прийняття рiшення.
7. Здiйснення прикордонного, митного та iнших видiв контролю осiб, якi супроводжують вищих посадових осiб, офiцiйнi делегацii, представникiв засобiв масової iнформацiї та iнших осiб, якi прямують разом з делегацiєю, здiйснюється у загальному порядку, якщо iнше не передбачено у розпорядчих документах (заявцi) Верховної Ради України, Адмiнiстрацiї Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, Мiнiстерства закордонних справ України.
8. У разi виявлення зброї, боеприпасiв, спецiальних засобiв, що належать особам, якi здiйснюють охорону вищих посадових осiб України, iнших держав та офiцiйних делегацiй, про якi попередня iнформацiя до ДПСУ не надавалась, рiшення про пропуск (не пропуск) через державний кордон зброї, боєприпасiв i спецiальних охоронних засобiв приймає начальник органу охорони державного кордону за погодженням з представником Управлiння Державної охорони України.
9. Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч офiцiйних делегацiй допускаються в пункти пропуску через державний кордон з дозволу начальника органу охорони державного кордону України на пiдставi офiцiйної iнформацiї служб Протоколу за погодженням з Управлiнням державної охорони України, якщо їх спiвробiтники забезпечують здiйснення спецiальних заходiв щодо безпеки делегацiй.
10. Забезпечення режиму в пунктi пропуску через державний кордон пiд час прикордонного контролю вищих посадових осiб та осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, здiйснюється органами охорони державного кордону у порядку визначеному законодавством України з метою недопущення проникнення стороннiх осiб у примiщення, мiсця здiйснення прикордонного контролю до його закiнчення.
11. Огляд автомобiлiв, якi використовують члени офiцiйних делегацiй та особи, на яких поширюється дiя цього роздiлу, а також транспортнi засоби, що перевозять осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, органами охорони державного кордону та митного поста не здiйснюється.
VII. Пропуск дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами
1. Правом на позачергове перетинання державного кордону України проведення прикордонного контролю та митного контролю в транспортних засобах (бiля них) на смугах руху для легкового автотранспорту користуються:
- дипломатичнi агенти, консульськi посадовi особи i члени їх сiмей;
- дипломатичнi кур'єри, тимчасовi дипломатичнi кур'єри пiд час виконання ними службових обов'язкiв;
- Генеральний секретар ООН, його помiчники та iншi посадовi особи ООН, за наявностi вiдповiдних документiв;
- члени сiмей вищезазначених осiб, якi їх супроводжують або прямують окремо, щоб приєднатися до них або повернутися у свою державу, за наявностi вiдповiдних дипломатичних документiв;
- члени адмiнiстративно-технiчного персоналу дипломатичних представництв, консульськi службовцi;
- члени обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвники обслуговуючого персоналу консульських установ, приватнi домашнi працiвники в разi прямування їх разом з дипломатичними агентами, консульськими посадовими особами або виконання ними обов'язкiв щодо супроводу та доставки транспортних засобiв з дипломатичними номерами.
Iншi особи, якi є членами обслуговуючого персоналу дипломатичних представництв, працiвниками обслуговуючого персоналу консульських установ, приватними працiвниками, перетинають державний кордон у загальному порядку.
2. Пропуск через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей та транспортних засобiв з дипломатичними номерами органiзовується та здiйснюється СЗПН i начальника СМО спiльно з iншими контрольними службами, що здiйснюють контроль у пунктах пропуску.
3. Особистий багаж глави дипломатичного представництва iноземної держави, членiв дипломатичного персоналу представництва, членiв їх сiмей, якi проживають разом з ними, звiльняються вiд митного огляду, якщо немає достатнiх пiдстав вважати, що вiн мiстить товари, не призначенi для особистого користування, або товари, ввезення (вивезення) яких заборонено законом або регулюється карантинним та iншими спецiальними правилами. Такий огляд повинен здiйснюватися тiльки в присутностi названих вище осiб або їх уповноважених представникiв та за письмовим розпорядженням начальникiв митного поста або його заступника.
Огляд транспортних засобiв, в яких перемiщуються глави дипломатичних представництв iноземних держав, членiв дипломатичного персоналу представництв, членiв їхнiх сiмей, якi проживають разом з ними, може здiйснюватися за рiщенням голови ДПСУ. Такий огляд здiйснюється в присутностi дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб або уповноважених ними осiб.
4. Дипломатична пошта не пiдлягає нi розкриттю, нi затриманню. Всi мiсця, що належать до дипломатичної пошти, повиннi мати зовнiшнi познаки, що вказують на їх характер, i вони можуть вмiщувати лише дипломатичнi документи та предмети, призначенi для офiцiйного користування.
Дипломатична пошта та консульська валiза iноземних держав, що перемiщуються через митний кордон України, не пiдлягає нi розпечатуванню, нi затриманню. За наявностi достатнiх пiдстав вважати, що консульська валiза мiстить товари, не зазначенi вище, посадова особа СМО може зажадати розпечатання валiзи уповноваженими особами цiєї iноземної держави у присутностi посадових осiб СМО та iнспектора прикордонного контролю. У разi вiдмови вiд розпечатання, така валiза повертається до мiсця вiдправлення.
Всi мiсця, що становлять дипломатичну пошту та консульську валiзу, повиннi мати зовнiшнi ознаки, що свiдчать про їх характер.
5. Митнi пiльги, порядок митного контролю та оформлення дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортних засобiв з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб регулюються Митним кодексом України.
6. Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортнi засоби з дипломатичними чи номерами дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб, допускаються в пункти пропуску за акредитацiйними дипломатичними, консульськими, службовими картками та нацiональними паспортами з дозволу начальника Луганського прикордонного загону або особи, що його замiщує.
7. Пiсля прибуття в пункт про пуску через державний кордон України дипломатичних агентiв, консульських посадових осiб i членiв їх сiмей, транспортнi засоби з дипломатичними номерами, дипломатичної пошти, а також особистого майна, речей та багажу дипломатичних агентiв i консульських посадових осiб їм створюються умови для позачергового проїзду в мiсцi проведення контролю.
VIII. Пропуск транспортних засобiв, якi перевозять особливо небезпечнi та спецiальнi вантажi
1. При надходженнi iнформацiї про слiдування транспортних засобiв з особливо небезпечними вантажами (далi ОНВ), СЗПН органiзує взаємодiю зi начальником СМО та спiвробiтниками iнших контрольних служб, з метою позачергового оформлення таких транспортних засобiв.
2. ОНВ запускаються до пункту пропуску пiсля вивчення документiв на вантаж та прийняття рiшення про мiсце та порядок здiйснення вiдповiдних видiв контролю.
3. В разi виявлення, що вищевказаний вантаж може представляти небезпеку спiвробiтникам контрольних служб та громадянам, якi перетинають державний кордон, в зв'язку з вiдсутнiстю спецiальних майданчикiв для оформлення таких транспортних засобiв в пунктi пропуску, по рiшенню начальника вiддiлення прикордонного контролю та начальника митного поста, оформлення документiв здiйснюється в пунктi пропуску, а самi транспортнi засоби знаходяться за межами пункту пропуску.
IX. Пропуск гуманiтарних вантажiв
1. По прибуттю до пункту пропуску транспортних засобiв з гуманiтарним вантажем, СЗПН та начальник СМО уточнюють у водiя та особи, яка супроводжує вантаж, наявнiсть та правильнiсть оформлення документiв на гуманiтарний вантаж.
2. Товари (предмети) гуманiтарної допомоги пiдлягають першочерговому прикордонному, митному, санiтарному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному та екологiчному контролю, уникаючи необгрунтованих затримок.
X. Пропуск вiйськових команд та вантажiв
1. Особи вiйськового i цивiльного персоналу пiдроздiлiв Збройних сил України перетинають державний до законiв України та мiжнародних договорiв України з додержанням встановленого порядку митного та перевезення зброї, вiйськової технiки, iншого майна, необхiдного для виконання покладених на них завдань.
2. Вiйськова технiка, яка перемiщується через державний кордон у супроводi вiйськових варт, вiдкривається для огляду у випадках порушення упаковки, пломб, а також при отриманнi даних про наявнiсть порушникiв кордону. Вiдкриття про водиться тiльки комiсiйно У присутностi iнспектора прикордонного контролю, посадових осiб СМО i начальника варти або особи, яка супроводжує вантаж.
3. Пропуск через державний кордон iноземних вiйськових команд та технiки для проведення спiльних вiйськових навчань здiйснюється вiдповiдно до мiждержавних Угод, на пiдставi розпорядження Кабiнету Мiнiстрiв України, вказiвки ДПСУ та при наявностi документiв, визначених чинним законодавством.
4. Вiйськовi команди, варти, якi супроводжують вiйськовий вантаж, перетинають кордон за закордонними паспортами, якщо iнше не встановлено мiжнародними угодами. При цьому варта супроводження повинна мати посвiдчення про вiдрядження, видане державними органами однiєї з країн, де має бути зазначено, що вона призначається для супроводження спецвантажу. В посвiдченнi про вiдрядження також наводиться перелiк особового складу з номерами штатноi зброї та кiлькiстю набоїв до неї, затверджений гербовою печаткою. У посвiдченнi про вiдрядження, вiйськовослужбовцями Державної прикордонної служби України проставляється дата штамп про в'їзд (виїзд).
5. Пiд час пропуску через державний кордон України осiб взятих пiд варту необхiдно перевiрити наявнiсть вiдповiдних документiв у осiб, якi супроводжують затриманого при цьому необхiдно спланувати заходи щодо забезпечення осiб, якi перетинають Держаний кордон України.
XI. Пропуск рятувальних та аварiйних команд
1. Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється при наявностi документiв, що посвiдчують особу, спискiв, засвiдчених Мiнiстерством надзвичайних ситуацiй на пiдставi розпорядження Уряду та ДПСУ.
2. Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється поза чергою, у максимально стислi строки.
3. Поза чергою пропускаються транспортнi засоби, якi прямують на пiдставi документiв Червоного хреста.
XII. Порядок пiдтримання режиму
1. Режим у пунктi пропуску через державний кордон України "Должанський" установлено вiдповiдно до Закону України 04.11.91 "Про державний кордон", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203 "Про затвердження положення про пункти пропуску через державний кордон", постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України".
В пунктi пропуску "Должанський" встановлюється режим з метою створення та пiдтримання умов для службової дiяльностi контрольно-пропускних пунктiв, митних а iнших закладiв. Вiн регламентує порядок перебування та пересування осiб i транспортних засобiв, сприяє виключенню доступу стороннiх осiб до закритих для них в пунктi пропуску мiсць, до транспортних засобiв закордонного прямування, а також iншої дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв.
2. У зонах прикордонного та митного контролю розмiщується тiльки споруди та об'єкти вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" та митного поста "Должанський". Об'єкти iнших державних контрольних органiв розмiщуються за межами зазначених зон, якщо iнше не передбачено законодавством.
3. Режимнi правила в зонi прикордонного контролю встановлюються та затверджуються наказом начальника Луганського прикордонного загону.
4. Особи i транспортнi засоби перемiщуються по територiї пункту пропуску за визначеними напрямками, здiйснюють стоянки у зазначених мiсцях i вибувають з територiї пункту пропуску пiсля проходження всiх передбачених законодавством України видiв контролю з дозволу уповноважених посадових осiб контрольних органiв.
Перемiщення осiб у межах пункту пропуску через державний кордон України за iншими напрями руху можливе за дозволом посадових осiб чергових змiн прикордонних нарядiв та СМО.
5. Режимнi заходи в пунктах пропуску через державний кордон пiд час здiйснення контролю офiцiйних делегацiй, вищих посадових осiб i пiдконтрольних рейсiв визначаються згiдно з вiдповiдними нормативно-правовими актами України.
6. Керiвники контрольних органiв i служб забезпечують виконання всiма пiдлеглими посадовими особами своїх пiдроздiлiв, особами та транспортними засобами, що перебувають пiд контролем пiдпорядковано. служби, режимних правил, установлених у пунктi пропуску.
7. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску через державний кордон покладається на начальника вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто", а в зонi митного контролю - на начальника митного поста "Должанський", а уразi їх вiдсутностi - на СЗПН та начальника СМО.
8. Посадка (висадка) осiб у транспортний засiб, що прямують через державний кордон, а також завантаження (вивантаження) транспортного засобу у пунктi пропуску проводиться з дозволу посадових осiб пiдроздiлiв органiв прикордонного та митного контролю.
9. Загальна координацiя роботи з пiдтримання режиму в пунктi пропуску покладається на начальника вiддiлення прикордонного контролю "Свердловськ-авто" та СЗПН.
10. Представники всiх контрольних служб i вiдомств, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктi пропуску, пiд час знаходження на службi, повиннi мати встановлену для даної служби форму одягу, а також представницьку картку (пропуск) з фотокарткою власника, яка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи на протязi всього часу перебування в пунктi пропуску.
11. У разi спроби виїзду за межi пункту пропуску без дозволу посадової особи органу охорони державного кордону вживаються заходи щодо припинення протиправних дiй, транспортний засiб затримується, особи притягуються до вiдповiдальностi, передбаченої законодавством. Якщо зупинити транспортний засiб не виявилось можливим, СЗПН органiзує переслiдування транспортного засобу iз залученням до його зупинки прикордонних нарядiв вiд iнших пiдроздiлiв охорони кордону в прикордонному контрольованому районi. Затриманий транспортний засiб та особи, якi на ньому прямували, повертається у пункт пропуску.
12. У разi виїзду транспортного засобу на територiю сумiжної країни без вiдповiдного дозволу СЗПН негайно iнформує про це контрольнi служби сумiжної країни та доповiдає старшому начальнику.
13. Для забезпечення громадського порядку на територiї пункта пропуску, при необхiдностi, залучаються спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ.
14. Допуск до режимної зони автомобiльного пункту пропуску для виконання службових обов'язкiв здiйснюється згiдно з наказом начальника Луганського прикордонного загону вiд 12.02.2007 N 143 "Про встановлення режиму в пунктах пропуску для автомобiльного сполучення на дiлянцi Луганського прикордонного загону", зареєстрованого в Головному управлiннi юстицiї в Луганськiй областi 24.02.2007 за N 6/799.
15. З метою недопущення можливих протиправних дiй щодо вищих посадових осiб, членiв офiцiйних делегацiй, як правило, за двi години до перетинання державного кордону в мiсцях здiйснення прикордонного та iнших видiв прикордонного контролю працiвники Управлiння Державної охорони України та iнших компетентних служб у взаємодiї з органами охорони державного кордону вживають додатковi режимнi заходи.
16. Особи, якi зустрiчають або забезпечують зустрiч офiцiйних делегацiй допускаються в пункти пропуску через державний кордон з дозволу начальника органу охорони державного кордону України на пiдставi офiцiйної iнформацiї служб, Протоколу за погодженням з Управлiнням державної охорони України, якщо їх спiвробiтники забезпечують здiйснення спецiальних заходiв щодо безпеки делегацiй.
17. Забезпечення режиму в пунктi пропуску через державний кордон пiд час прикордонного контролю вищих посадових осiб та осiб, якi входять до складу офiцiйних делегацiй, здiйснюється органами охорони державного кордону у порядку визначеному законодавством України з метою недопущення проникнення стороннiх осiб у примiщення, мiсця здiйснення прикордонного контролю до його закiнчення.
18. Режим зони митного контролю.
18.1. В пунктi пропуску через державний кордон України митницею, по узгодженню з керiвництвом прикордонного загону Державної прикордонної служби України, встановлюється зона митного контролю
18.2. Зона митного контролю створюється з метою запобiгання спроби фiзичних та юридичних осiб перемiщати через митний кордон України товарiв та iнших предметiв з порушенням законодавства України.
18.3. Пiдтримання режиму в зонi митного контролю покладається на начальника митного поста та начальника СМО.
18.4. Режим в зонi митного контролю встановлюється з метою виключення доступу осiб, якi не мають вiдношення до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митного поста.
Режимнi правила в зонi митного контролю розробляються митницею та являються обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних контрольних органiв i осiб, що перетинають кордон.
18.5. Доступ в зону митного контролю дозволяється згiдно Положення про зону митного контролю у пунктi пропуску "Должанський", затвердженого наказом Луганської митницi вiд 31.07.2007 N 366, зареєстрованим в Головному управлiннi юстицiї у Луганської областi 07.08.2007 за N 24/818.
18.6. Посадовi особи, якi мають доступ в зону митного контролю, пересуваються в нiй тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi посадової особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення чи ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено митними правилами.
18.7. Виконання функцiональних обов'язкiв в зонi митного контролю спiвробiтниками контрольних служб здiйснюється безпосередньо на смугах руху.
18.8. Пiд час проведення контролю спiвробiтниками контрольних служб в зонi митного контролю, коли виникає необхiднiсть виходу вказаних спiвробiтникiв разом з громадянами, якi перетинають державний корон з цiєї зони, вищевказанi спiвробiтники несуть вiдповiдальнiсть за дотриманням режим них правил з боку таких громадян та супроводять їх до зони митного контролю.
18.9. Особи, виннi в порушеннi режиму в зонi митного контролю, несуть адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно Митного кодексу України.
19. Режим зони прикордонного контролю.
19.1. В пунктi пропуску через державний кордон України начальником прикордонного загону Державноi прикордонноi служби встановлено зону прикордонного контролю.
19.2. Зона прикордонного контролю встановлюється з метою створення належних умов для виконання службових обов'язкiв вiйськовослужбовцями ДПСУ i недопущення незаконного перетинання державного кордону України особами, транспортними засобами, вантажами та iншими предметами.
19.3. "Режимнi правила в зонi прикордонного контролю" - порядок пропуску та перебування в зонi прикордонного контролю осiб (в тому числi службових транспортних засобiв, тощо), якi здiйснюють контроль (забезпечують здiйснення контролю) пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, вантажiв, товарiв та iнших предметiв, що перемiщується через державний кордон України, порядок прибуття, вiдправлення iз зони прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, що вибувають за кордон i прибувають в Україну, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України.
19.4. В пунктi пропуску зона прикордонного контролю встановлюється вiд смуги паспортного контролю до виїзних ворiт (шлагбаума) з пункту пропуску в напрямку сумiжної держави, а також у спецiальних примiщеннях пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску.
19.5. Режимнi правила у зонi прикордонного контролю встановлюються з метою недопущення стороннiх осiб до мiсць здiйснення прикордонного контролю, створення умов для роботи та захисту особливого складу ДПСУ вiд злочинних посягань.
19.6. Допуск у зону прикордонного контролю здiйснюється згiдно з наказом начальника Луганського прикордонного загону.
19.7. Посадовi особи в зонi прикордонного контролю пересуваються в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв.
19.8. Пропуск в зону прикордонного контролю у випадках, не передбачених у цьому роздiлi, може здiйснюватися з дозволу начальника прикордонного загону ДПСУ, або особи, яка його замiщує.
19.9. Режимнi правила у зонi прикордонного контролю обов'язковi для виконання всiма особами, якi перебувають у цiй зонi. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктi пропуску, або встановлених режим них правил у зонi прикордонного контролю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України за ст. 202 КоАП.
XIII. Взаємодiя мiж контрольними пiдроздiлами, транспортними та iншими органiзацiями та їх установами
1. Керiвники всiх структурних пiдроздiлiв контрольних служб i вiдомств, що здiйснюють свою дiяльнiсть в пунктi пропуску через державний кордон України, складають графiки несення служби своїх спiвробiтникiв на мiсяць, та до 25 числа кожного мiсяця подають 2 примiрники начальнику вiддiлення прикордонного контролю. У випадках, коли виникає потреба внесення змiн до графiку несення служби (через хворобу, вiдрядження, вiдпустку спiвробiтникiв або за iнших умов), визначенi керiвники письмово повiдомляють про це начальника вiддiлення прикордонного контролю.
2. Перед початком роботи змiни СЗПН проводить нараду з начальником СМО та iнших контрольних служб, пiд час якої уточнюється склад змiн, доводяться (в обсязi необхiдному для виконання службових обов'язкiв). Керiвнi вказiвки, що поступили та оперативна iнформацiя, що пов'язана з пропуском осiб, транспортних засобiв та вантажiв через державний кордон, визначається порядок дiй у випадку виникнення конфлiктних ситуацiй, уточнюються питання пiдтримання режиму в пунктi пропуску, визначаються особливостi оформлення та огляду транспортних засобiв на змiну.
3. Всi посадовi особи контрольних служб отримують у своїх старших змiн перепустки з фотокарткою власника встановленої форми (представницькi картки).
Протягом часу перебування у пунктi пропуску така перепустка має бути прикрiплена на верхньому одязi посадової особи контрольної служби. Пiсля закiнчення змiни перепустки здаються старшим змiн.
Перебування посадової особи контрольної служби в пунктi пропуску без представницької картки розцiнюється як порушення режиму в пунктi пропуску. Особа, яка припустилася такого порушення, несе вiдповiдальнiсть, передбачену законодавством.
4. Митнi органи у випадках та в порядку, передбачених законодавством, користуються iнформацiєю баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами та вантажами комплексу автоматизацiї прикордонного контролю "Гарт-1/П" Держприкордонслужби Украiни, а Держприкордонслужба України користується базами даних оформлення транспортних засобiв та вантажiв Держмитслужби України вiдповiдно до встановленого порядку.
5. Контрольнi органи i служби, транспортнi органiзацii забезпечують iнформування СЗПН та начальника СМО про прибуття (вибуття) у пункт про пуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, результатiв iх контролю, пропущених i не пропущених через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв, виявлення осiб, причетних до протиправної дiяльностi, тощо.
6. Взаємодiя пiдтримується шляхом взаємного iнформування, проведення нарад, визначення спiльних iнструктажiв, тощо в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон.
При виникненнi у пунктi пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi пiдроздiли вживають спiльних скоординованих заходiв щодо (їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї).
7. СЗПН та начальник СМО зобов'язанi негайно iнформувати один одного у випадках:
- виявлення та затримання порушникiв державного кордону та порушникiв режиму в пунктi пропуску;
- виявлення в транспортних засобах тайникiв, сховищ, змiни конструктивних особливостей транспортного засобу;
- виявлення наркотичних засобiв, вибухових, отруйних, радiоактивних речовин, зброї та боєприпасiв, засобiв диверсiї та iнших предметiв контрабанди;
- прийняття рiшення про непропуск громадян, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв;
- затримки транспортних засобiв для оформлення на час, що перевищує встановленнi норми;
- виявлення осiб, яким закрито в'їзд, виїзд в (iз) України;
- наявностi транспортних засобiв, якi перевозять особливо небезпечнi вантажi;
- необхiднiсть проведення спiльного огляду транспортних засобiв та iнших предметiв.
8. У пунктi пропуску через державний кордон вiдповiдно до мiжнародних домовленостей СЗПН органiзує i уточнює з СЗПН у пунктi пропуску "Новошахтинськ" (РФ) питання щодо пропущених i не пропущених через державний кордон осiб i транспортних засобiв, їх передачi, визначення спiльних скоординованих дiй в iнтересах забезпечення безперебiйного пропуску через державний кордон, а також про змiни в обстановцi, якi впливають на здiйснення пропуску через державний кордон.
XIV. Прикiнцевi положення
1. Не допускається розмiщення в пунктi пропуску гербiв, прапорiв, iнших символiв органiзацiй, пiдприємств та установ, що не належать до державних символiв України.
2. Шлагбауми на в'їздi в пункт пропуску для автомобiльного сполучення слiд застосовувати тiльки в разi загострення обстановки в пунктi пропуску, в iнший час слiд тримати їх вiдкритими.
3. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску та ведуться контрольними службами, в обов'язковому порядку повиннi мiстити iнформацiю, потрiбну для перетинання державного кордону України громадянами та особами без громадянства, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого видiв контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути викладенi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
Iнформацiйнi стенди з iнформацiєю про митнi правила, потрiбною громадянам-нерезидентам для тимчасового ввезення транспортних засобiв, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, розмiщуються перед зоною митного контролю та безпосередньо в цiй зонi й повиннi мiстити:
визначення можливостi проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю;
попередження про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України у визначений законодавством України строк або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 8701, 8702, 8703, 8704, 8705 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi).
4. Пiд час служби в пунктi пропуску не дозволяються посадовим особам контрольних служб, що здiйснюють державнi види контролю в пунктах пропуску, мати при собi:
- грошi в розмiрi понад трьох неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
- телефони мобiльного зв'язку та пейджери (за винятком СЗПН).
5. Особистий транспорт посадових осiб усiх контрольних служб розмiщуються на спецiально обладнаних майданчиках поза пункту пропуску.
6. Службовий транспорт ДПСУ та митницi розмiщується на спецiально обладнаних майданчиках пункту пропуску.
Начальник вiддiлення
прикордонного контролю "Свердловськ-авто" пiдполковник |
С. А. Тиркалов |
Начальник митного поста
"Должанський" Радник митної служби III рангу |
В. В. Локiзенко |