МIНIСТЕРСТВО ФIНАНСIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.11.2011 | N 1479 |
---|
Про затвердження Положення про Комiсiю Державної
служби фiнансового монiторингу України з питань
застосування санкцiй за порушення вимог Закону
та/або нормативно-правових актiв, що регулюють
дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї
легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних
злочинним шляхом
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 9 грудня 2011 р. за N 1426/20164 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Мiнiстерства фiнансiв України
вiд 4 лютого 2013 року N 58
Вiдповiдно до статей 14, 23 та 25 Закону України "Про запобiгання та
протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв,
одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванню
тероризму", Порядку розгляду Державним
комiтетом фiнансового монiторингу України справ
про порушення вимог законодавства, що регулює
дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї
легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних
злочинним шляхом, та застосування санкцiй,
затвердженого наказом Державного комiтету
фiнансового монiторингу України вiд 15.07.2010 N 112,
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України
08.09.2010 за N 785/18080, наказую:
1. Затвердити Положення про Комiсiю Державної служби фiнансового монiторингу України з питань застосування санкцiй за порушення вимог Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванню тероризму" та/або нормативно-правових актiв, що регулюють дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, що додається.
2. Департаменту податкової, митної полiтики, доходiв, адмiнiстрування платежiв та методологiї бухгалтерського облiку Мiнiстерства фiнансiв України (Чмерук М. О.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3. Цей наказ набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби фiнансового монiторингу України Гуржiя С. Г.
Мiнiстр | Ф. Ярошенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства фiнансiв України 22.11.2011 N 1479 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 9 грудня 2011 р. за N 1426/20164 |
Положення
про Комiсiю Державної служби фiнансового
монiторингу України з питань застосування
санкцiй за порушення вимог Закону України "Про
запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню)
доходiв, одержаних злочинним шляхом, або
фiнансуванню тероризму" та/або
нормативно-правових актiв, що регулюють
дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї
легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних
злочинним шляхом
I. Загальнi положення
1.1. Це Положення розроблено вiдповiдно до статтi 23 Закону України "Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванню тероризму" (далi - Закон) та Порядку розгляду Державною службою фiнансового монiторингу України справ про порушення вимог законодавства, що регулює дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, та застосування санкцiй, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 17 сiчня 2012 року N 23, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 02 лютого 2012 року за N 166/20479 (далi - Порядок), з метою визначення єдиних пiдходiв до порядку та строкiв передачi, пiдготовки, розгляду справ про порушення вимог законодавства, що регулює дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, та механiзму застосування санкцiй у Державнiй службi фiнансового монiторингу України (далi - Держфiнмонiторинг України).
(пункт 1.1 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 04.02.2013р. N 58) |
1.2. Це Положення визначає завдання, функцiї Комiсiї Держфiнмонiторингу України з питань застосування санкцiй за порушення вимог Закону та/або нормативно-правових актiв, що регулюють дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом (далi - Комiсiя Держфiнмонiторингу України), а також порядок розгляду нею справ про порушення вимог Закону та/або нормативно-правових актiв, що регулюють дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом (далi - Справа), суб'єктами первинного фiнансового монiторингу, державне регулювання i нагляд за якими у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванню тероризму здiйснює Держфiнмонiторинг України (далi - суб'єкти первинного фiнансового монiторингу).
1.3. Термiни, якi застосованi в цьому Положеннi, уживаються в значеннях, наведених у Законi та Порядку.
1.4. У своїй дiяльностi Комiсiя Держфiнмонiторингу України керується Конституцiєю i законами України, а також актами Президента України та Кабiнету Мiнiстрiв України, цим Положенням та наказами Держфiнмонiторингу України i Мiнiстерства фiнансiв України.
II. Порядок органiзацiї дiяльностi Комiсiї Держфiнмонiторингу України та пiдготовки Справ до розгляду
2.1. Комiсiя Держфiнмонiторингу України утворюється у складi голови, заступника голови, членiв та секретаря.
Персональний склад Комiсiї Держфiнмонiторингу України затверджується наказом Держфiнмонiторингу України.
2.2. Формою роботи Комiсiї Держфiнмонiторингу України є засiдання, що проводяться за рiшенням її голови.
Засiдання веде голова, а за його вiдсутностi - заступник голови.
У разi одночасної вiдсутностi голови та заступника голови члени Комiсiї Держфiнмонiторингу України обирають тимчасово виконуючого обов'язки голови Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
2.3. Засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України оформлюється протоколом, який веде секретар Комiсiї Держфiнмонiторингу України. Протокол засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України пiдписується головуючим, всiма присутнiми на засiданнi членами та секретарем Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
2.4. Засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України вважається правомочним, якщо в ньому бере участь не менше половини її членiв.
Рiшення Комiсiї Держфiнмонiторингу України приймаються простою бiльшiстю голосiв членiв Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
У разi рiвного розподiлу голосiв вирiшальним є голос головуючого на засiданнi.
Особиста присутнiсть членiв Комiсiї Держфiнмонiторингу України на її засiданнях є обов'язковою.
2.5. Засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України проводяться протягом строку, визначеного абзацом другим пункту 10 Порядку.
(абзац перший пункту 2.5 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 04.02.2013р. N 58) |
У цей самий строк Комiсiя Держфiнмонiторингу України приймає рiшення за результатами розгляду матерiалiв Справи.
2.6. Пiдготовку матерiалiв до розгляду Комiсiєю, ведення документацiї, облiк i забезпечення належного зберiгання Справ здiйснює секретар Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
2.7. До участi в засiданнi Комiсiї Держфiнмонiторингу України без права голосу можуть залучатися працiвники робочої групи Держфiнмонiторингу України, якi брали участь у перевiрцi суб'єкта первинного фiнансового монiторингу.
2.8. Запрошенi на засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України працiвники робочої групи Держфiнмонiторингу України, якi брали участь у перевiрцi суб'єкта первинного фiнансового монiторингу, мають право:
iнформувати про перебiг перевiрки суб'єкта первинного фiнансового монiторингу;
вносити пропозицiї щодо наявностi або вiдсутностi складу правопорушення;
вносити пропозицiї щодо застосування санкцiй;
iнформувати про стан виконання законних вимог посадових осiб Держфiнмонiторингу України стосовно усунення порушень законодавства щодо запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, або фiнансуванню тероризму.
III. Основнi завдання та функцiї Комiсiї Держфiнмонiторингу України
3.1. Основними завданнями Комiсiї Держфiнмонiторингу України є:
розгляд Справ щодо суб'єктiв первинного фiнансового монiторингу;
прийняття рiшення про накладення штрафу на суб'єкта первинного фiнансового монiторингу або про закриття провадження у Справi;
визначення розмiру штрафу.
3.2. Комiсiя Держфiнмонiторингу України вiдповiдно до покладених на неї завдань:
розглядає Справи;
вiдкладає розгляд вiдповiдної Справи у разi нез'явлення суб'єкта первинного фiнансового монiторингу чи його керiвника на розгляд цiєї Справи з поважних причин, що пiдтверджується вiдповiдними документами, та за вiдсутностi письмового клопотання про розгляд зазначеної Справи за вiдсутностi суб'єкта первинного фiнансового монiторингу чи його керiвника та/або представника;
приймає рiшення у вiдповiднiй Справi.
3.3. З метою усунення проявiв корупцiї член Комiсiї Держфiнмонiторингу України зобов'язаний заявляти самовiдвiд чи пiдлягає вiдводу, якщо:
вiн є членом сiм'ї або близькою особою (згiдно з визначеннями, наведеними у статтi 1 Закону України "Про засади запобiгання i протидiї корупцiї") особи, щодо якої вирiшується питання застосування санкцiй за порушення вимог Закону та/або нормативно-правових актiв, що регулюють дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом;
є iншi обставини, якi викликають сумнiв в об'єктивностi члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
За наявностi зазначених вище пiдстав вiдвiд члену Комiсiї Держфiнмонiторингу України заявляє голова або iнший член Комiсiї Держфiнмонiторингу України.
Вiдвiд члену Комiсiї Держфiнмонiторингу України може заявити особа, щодо якої розглядається Справа, або будь-яка iнша особа, якiй стало вiдомо про участь у розглядi Справи та прийняттi рiшення члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України, щодо якого виникає сумнiв у його об'єктивностi.
Вiдвiд (самовiдвiд) повинен бути вмотивованим i заявленим Комiсiї Держфiнмонiторингу України у письмовiй формi. Головуючий на засiданнi зобов'язаний ознайомити члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України про його вiдвiд.
Рiшення про вiдвiд (самовiдвiд) члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України приймається бiльшiстю присутнiх на засiданнi її членiв, крiм члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України, стосовно якого вирiшується питання щодо вiдводу (самовiдводу).
У разi задоволення заяви про вiдвiд (самовiдвiд) розгляд Справи та прийняття рiшення здiйснюються без участi члена Комiсiї Держфiнмонiторингу України, стосовно якого вирiшено питання щодо вiдводу (самовiдводу).
IV. Прийняття рiшення Комiсiєю Держфiнмонiторингу України
4.1. Розглянувши вiдповiдну Справу, Комiсiя Держфiнмонiторингу України приймає одне з таких рiшень:
про накладення штрафу на суб'єкта первинного фiнансового монiторингу;
про закриття провадження у Справi.
У разi повторного аналогiчного протягом одного року порушення суб'єктом первинного фiнансового монiторингу вимог Закону та/або нормативно-правових актiв, що регулюють дiяльнiсть у сферi запобiгання та протидiї легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом, Комiсiєю Держфiнмонiторингу України, крiм накладення штрафу на суб'єкта, може бути прийняте рiшення про iнiцiювання застосування уповноваженими органами вiдповiдних заходiв до суб'єкта шляхом обмеження, тимчасового припинення дiї чи анулювання лiцензiї або iншого спецiального дозволу на право провадження певних видiв дiяльностi суб'єкта у порядку, встановленому законом.
На пiдставi протоколу засiдання Комiсiї Держфiнмонiторингу України рiшення Комiсiї Держфiнмонiторингу України оформлюється вiдповiдною постановою за формами, наведеними в додатках 1, 2 до Порядку, у двох примiрниках, яка пiдписується головою Комiсiї Держфiнмонiторингу України та скрiплюється печаткою Держфiнмонiторингу України.
4.2. Постанова оголошується негайно пiсля закiнчення розгляду Справи.
4.3. Рiшення Комiсiї Держфiнмонiторингу України може бути оскаржене суб'єктом первинного фiнансового монiторингу в установленому законодавством порядку.
4.4. Матерiально-технiчне забезпечення дiяльностi Комiсiї Держфiнмонiторингу України здiйснюється Держфiнмонiторингом України.
Директор Департаменту податкової, митної полiтики, доходiв, адмiнiстрування платежiв та методологiї бухгалтерського облiку | М. О. Чмерук |