2. Дiя цього Закону не поширюється на вiдносини, пов'язанi з:
У цьому Законi наведенi нижче термiни вживаються в такому значеннi:
6) адресний простiр мережi Iнтернет - сукупнiсть адрес мережi Iнтернет;
34) з'єднання - встановлення зв'язку мiж кiнцевим (термiнальним) обладнанням для обмiну iнформацiєю;
42) кiнцевий користувач послуг - користувач послуг, який не надає електронних комунiкацiйних послуг;
94) радiозв'язок - електроннi комунiкацiї, що здiйснюються з використанням радiочастотного спектра;
99) радiочастота - одиниця радiочастотного спектра, визначена певним номiналом;
117) смуга радiочастот - частина радiочастотного спектра, визначена певним iнтервалом радiочастот;
Iншi термiни у цьому Законi вживаються у значеннях, визначених законом.
Стаття 3. Законодавство у сферах електронних комунiкацiй та радiочастотного спектра
1. Законодавство у сферах електронних комунiкацiй та радiочастотного спектра складається з Конституцiї України, цього Закону, iнших актiв законодавства, а також мiжнародних договорiв України, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України.
4) сприяння розвитку внутрiшнього ринку шляхом:
встановлення передбачуваних регуляторних пiдходiв;
сприяння ефективному та гармонiзованому користуванню радiочастотним спектром;
сприяння забезпеченню, доступностi та сумiсностi електронних комунiкацiйних послуг;
створення рiвних умов для здiйснення господарської дiяльностi у сферi електронних комунiкацiй;
5) сприяння iнтересам кiнцевих користувачiв, у тому числi шляхом:
пiдтримки безпеки електронних комунiкацiйних мереж i послуг;
забезпечення захисту прав та законних iнтересiв споживачiв шляхом нормативно-правового регулювання;
Стаття 5. Повноваження Кабiнету Мiнiстрiв України
5) затверджує план розподiлу i користування радiочастотним спектром в Українi;
9) затверджує правила надання та отримання електронних комунiкацiйних послуг;
11) затверджує методику розрахунку рентної плати за користування радiочастотним спектром;
16) здiйснює iншi повноваження, передбаченi цим Законом.
органiзацiї та проведення наукових дослiджень;
14) визначення та перiодичне оновлення вiдповiдно до встановлених у затвердженому порядку строкiв:
в) критерiїв для вiднесення електронних комунiкацiйних мереж до:
мереж широкосмугового доступу;
мереж високої та надвисокої пропускної здатностi;
26) здiйснення iнших повноважень, передбачених цим та iншими законами.
2. Генеральний штаб Збройних Сил України:
Стаття 8. Електронна регуляторна платформа
2. Електронна регуляторна платформа забезпечує доступ до:
1) реєстру постачальникiв електронних комунiкацiйних мереж та послуг;
2) реєстру лiцензiй на користування радiочастотним спектром;
3) реєстру присвоєнь радiочастот загальних користувачiв;
4) реєстру первинного розподiлу ресурсiв нумерацiї;
5) реєстру радiообладнання та випромiнювальних пристроїв;
6) бази даних перенесених номерiв з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних";
3. Електронна регуляторна платформа забезпечує:
1) подання повiдомлення про початок здiйснення дiяльностi у сферi електронних комунiкацiй;
2) ведення зазначених у частинi другiй цiєї статтi реєстрiв, баз даних та систем;
5) подання передбаченої цим Законом регуляторної звiтностi та iнформацiї;
7) перегляд стану розгляду поданих документiв;
8) доступ до вiдомостей та документiв, визначених цим та iншими законами;
9) оприлюднення результатiв надання адмiнiстративних послуг;
10) формування та подання в електроннiй формi запитiв про надання витягiв;
1) через електронну регуляторну платформу;
4) нарочним (за мiсцем розташування вiдповiдного структурного пiдроздiлу регуляторного органу).
Стаття 9. Запити про надання iнформацiї
Регуляторний орган забезпечує захист отриманої iнформацiї вiдповiдно до законодавства.
2. Державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства про електроннi комунiкацiї та радiочастотний спектр суб'єктами господарювання, iншими особами здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
3. Регуляторний орган зобов'язаний вносити вiдомостi щодо державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про електроннi комунiкацiї та радiочастотний спектр, передбаченi Законом України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, до iнтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).
1) проведення позапланових перевiрок;
7) залучати, у разi необхiдностi, до здiйснення заходiв державного нагляду (контролю) третiх осiб;
10) вимагати припинення дiй, що перешкоджають здiйсненню державного нагляду (контролю);
11) iншi права, визначенi Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення.
3. Посадовi особи регуляторного органу несуть вiдповiдальнiсть за незаконнi рiшення, дiї чи бездiяльнiсть щодо державного нагляду (контролю) вiдповiдно до Закону України "Про основнi засади державного нагляду (контролю) у сферi господарської дiяльностi" та iнших законiв.
1) бути поiнформованим про свої права та обов'язки;
2) вимагати вiд уповноважених посадових осiб регуляторного органу додержання вимог законодавства;
7) одержувати та ознайомлюватися з актами державного нагляду (контролю);
12) вимагати припинення здiйснення заходу державного нагляду (контролю) в разi:
13) фiксувати процес здiйснення заходу чи кожної окремої дiї засобами аудiо- та вiдеотехнiки.
3. У посвiдченнi на проведення позапланової перевiрки зазначаються:
3) номер i дата рiшення, на виконання якого проводиться перевiрка;
5) дата початку та дата закiнчення перевiрки;
6) пiдстави для проведення перевiрки;
7) предмет проведення перевiрки.
4. Посвiдчення є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку проведення позапланової перевiрки.
Стаття 14. Усунення порушень законодавства про електроннi комунiкацiї та радiочастотний спектр
1) визначає вiдповiдно до закону заходи з усунення порушень та строки їх реалiзацiї;
Такi заходи застосовуються на строк, що не перевищує 20 робочих днiв.
Роздiл IV. ЗАГАЛЬНА АВТОРИЗАЦIЯ
Стаття 16. Повiдомлення про початок здiйснення дiяльностi у сферi електронних комунiкацiй
1) повне найменування юридичної особи або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця;
3) мiсцезнаходження - для юридичної особи або мiсце проживання - для фiзичної особи - пiдприємця;
Датою подання повiдомлення вважається дата його вхiдної реєстрацiї в регуляторному органi.
Стаття 17. Реєстр постачальникiв електронних комунiкацiйних мереж та послуг
2. Реєстр мiстить такi вiдомостi:
1) дата надходження повiдомлення вiдповiдно до статтi 16 цього Закону;
2) iнформацiя, зазначена в повiдомленнi вiдповiдно до частини третьої статтi 16 цього Закону;
3) iншi наявнi в регуляторного органу вiдомостi, передбаченi формою такого реєстру.
3. Виключення з реєстру здiйснюється:
4. Плата за включення до реєстру чи виключення з нього не справляється.
Стаття 18. Умови загальної авторизацiї у сферi електронних комунiкацiй
Електронна комунiкацiйна послуга включає, зокрема такi типи послуг:
послуга доступу до мережi Iнтернет;
послуга мiжособистiсної електронної комунiкацiї;
послуги, що складаються повнiстю або головним чином з передачi сигналiв, у тому числi:
для здiйснення мiжмашинної взаємодiї;
1) умови загальної авторизацiї, передбаченi частиною третьою цiєї статтi;
2) встановленi цим Законом вимоги щодо регулювання питань:
а) користування радiочастотним спектром та ресурсами нумерацiї, надання унiверсальних послуг;
3) здiйснювати захист персональних даних при замовленнi та наданнi електронних комунiкацiйних послуг вiдповiдно до Закону України "Про захист персональних даних";
4) здiйснювати захист конфiденцiйностi електронних комунiкацiй вiдповiдно до Конституцiї України та закону;
Стаття 19. Права постачальникiв електронних комунiкацiйних мереж та послуг
1. Постачальники електронних комунiкацiйних мереж та/або послуг мають право на:
1) постачання електронних комунiкацiйних послуг та/або доступ до мереж вiдповiдно до цього Закону;
10) iншi права, встановленi цим Законом.
полiтичних партiй, профспiлкових, релiгiйних органiзацiй та юридичних осiб, якi вони заснували;
Стаття 20. Регуляторна звiтнiсть
2. Географiчний огляд повинен включати:
1) розробленнi нацiонального плану розвитку мереж широкосмугового доступу;
5) прийняттi iнших рiшень вiдповiдно до цього Закону.
Стаття 22. Консультацiї з учасниками ринку, iншими зацiкавленими сторонами
6. Консультацiї щодо регуляторних актiв здiйснюються вiдповiдно до Закону України "Про засади державної регуляторної полiтики у сферi господарської дiяльностi" з урахуванням особливостей, встановлених цiєю статтею.
Стаття 23. Загальнi засади позасудового врегулювання спорiв
нацiональний роумiнг та перенесення номерiв;
2) передбачених договором, який регулює вiдносини, визначенi цим Законом.
Стаття 24. Порядок позасудового розгляду спорiв та прийняття рiшень
1) форми, змiсту i порядку подання заяв для вирiшення спорiв;
2) проведення переговорiв мiж сторонами з метою врегулювання спору;
3) надання та збору доказiв, проведення експертизи (у разi необхiдностi);
5) порядку повiдомлення сторiн про проведення засiдань, iнших заходiв з розгляду спору;
6) процедури розгляду спорiв, у тому числi в електроннiй формi.
1) ознайомлюватися з матерiалами розгляду спору;
4) оскаржувати рiшення регуляторного органу до суду;
Сторона спору має право вiдмовитися вiд своїх вимог.
Сторона спору має право визнати заявлену їй вимогу.
Сторони можуть закiнчити розгляд спору шляхом укладення мирової угоди.
3. Заява щодо вирiшення спору залишається без розгляду регуляторним органом у таких випадках:
1) предмет спору не належить до компетенцiї регуляторного органу;
4) заява щодо врегулювання спору подана особою, яка не має вiдповiдних повноважень.
4. Регуляторний орган припиняє розгляд спору в разi, якщо:
1) пiсля початку розгляду спору стали вiдомi обставини, зазначенi у частинi третiй цiєї статтi;
2) вiд заявника надiйшла заява про вiдмову вiд звернення про врегулювання спору;
3) сторонами укладено мирову угоду;
Роздiл V. ЕЛЕКТРОННI КОМУНIКАЦIЙНI МЕРЕЖI
Стаття 25. Створення електронних комунiкацiйних мереж
Встановлення сервiтуту для розгортання та експлуатацiї електронних комунiкацiйних мереж та його припинення здiйснюються вiдповiдно до Земельного та Цивiльного кодексiв України з урахуванням особливостей, встановлених цiєю статтею.
7) методику визначення плати за доступ до фiзичної iнфраструктури електронних комунiкацiй;
завдання, визначенi статтею 4 цього Закону;
необхiднiсть вiдшкодування витрат оператора на надання доступу до його iнфраструктури;
3. Доступ до зазначеної у частинi першiй цiєї статтi iнформацiї надається шляхом:
Такий запит має бути задоволений оператором у разi, якщо:
2) це не перешкоджатиме розгортанню власної електронної комунiкацiйної мережi;
1) вiдомостi про розташування i вид робiт;
2) вiдомостi про елементи iнфраструктури електронних комунiкацiй, щодо яких запланованi роботи;
3) запланована дата початку робiт та їх тривалiсть;
2) оприлюднення на своєму веб-сайтi;
3. Оператор має право вiдмовити в задоволеннi запиту:
Стаття 31. Забезпечення безпеки електронних комунiкацiйних мереж
Роздiл VI. ДОСТУП ТА ВЗАЄМОЗ'ЄДНАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНIКАЦIЙНИХ МЕРЕЖ ЗАГАЛЬНОГО КОРИСТУВАННЯ
1) дотримуватися технiчних вимог, установлених для електронних комунiкацiйних мереж;
7) не створювати перешкоди для взаємоз'єднання електронних комунiкацiйних мереж;
1) вiдсутностi оператора в реєстрi постачальникiв електронних комунiкацiйних мереж та/або послуг;
2) вiдсутностi технiчної можливостi для здiйснення взаємоз'єднання електронних комунiкацiйних мереж;
Таке рiшення приймається iз застосуванням механiзму позасудового врегулювання спорiв.
Стаття 34. Вимоги щодо доступу до електронних комунiкацiйних мереж та їх iнфраструктури
2. Доступ включає, в тому числi доступ до:
2) фiзичної iнфраструктури, включаючи споруди, кабельнi каналiзацiї i щогли;
3) вiдповiдних систем програмного забезпечення, включаючи системи операцiйної пiдтримки;
6) мереж фiксованого i мобiльного зв'язку, в тому числi для роумiнгу;
7) систем умовного доступу до послуг цифрового телерадiомовлення;
8) доступ до послуг вiртуальних мереж.
Стаття 35. Повноваження регуляторного органу щодо доступу
З метою застосування цiєї частини регуляторний орган встановлює критерiї для визначення:
1) першої точки доступу будинкової розподiльної мережi;
3) розгортання електронних комунiкацiйних мереж, що вважаються новими;
4) економiчних або фiзичних бар'єрiв, що для дублювання мереж є високими i неперехiдними.
2) забезпечення ефективного використання радiочастотного спектра;
3) технiчну можливiсть спiльного використання та пов'язанi з ним умови;
4) стан конкуренцiї щодо iнфраструктури та послуг електронних комунiкацiй;
Роздiл VII. ТЕХНIЧНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНIКАЦIЙ
2. Оцiнка вiдповiдностi технiчних засобiв електронних комунiкацiй та кiнцевого (термiнального) обладнання здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про технiчнi регламенти та оцiнку вiдповiдностi" з урахуванням вимог цього Закону.
Стаття 37. Стандартизацiя у сферах електронних комунiкацiй та радiочастотного спектра
1. Стандартизацiя у сферах електронних комунiкацiй та радiочастотного спектра здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про стандартизацiю" з урахуванням вимог рекомендацiй Мiжнародного союзу електрозв'язку.
1. Метрологiчна дiяльнiсть у сферах електронних комунiкацiй та радiочастотного спектра здiйснюється вiдповiдно до Закону України "Про метрологiю та метрологiчну дiяльнiсть".
Роздiл VIII. ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛIННЯ ТА РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРI РАДIОЧАСТОТНОГО СПЕКТРА
Стаття 39. Загальнi засади управлiння радiочастотним спектром
1. Основними принципами управлiння радiочастотним спектром є:
7) забезпечення електромагнiтної сумiсностi;
8) дотримання встановлених критерiїв ефективностi користування радiочастотним спектром;
Стаття 40. Користування радiочастотним спектром при введеннi надзвичайного або воєнного стану
Стаття 41. Технологiчна нейтральнiсть користування радiочастотним спектром
3) забезпечення параметрiв якостi електронних комунiкацiйних послуг;
4) забезпечення ефективного користування радiочастотним спектром;
Стаття 42. План розподiлу i користування радiочастотним спектром в Українi
8) принципу зменшення обмежень на шляху доступу до користування радiочастотним спектром.
3. План розподiлу i користування радiочастотним спектром в Українi визначає:
2) розподiл смуг радiочастот мiж радiослужбами в Українi;
3) розподiл смуг радiочастот на смуги спецiального користування та загального користування;
6) смуги радiочастот, в яких обмежується передача, надання в користування радiочастотного спектра;
Стаття 43. Державне регулювання у смугах радiочастот спецiального користування
2. До спецiальних користувачiв радiочастотного спектра належать пiдроздiли i органiзацiї:
1) Мiнiстерства оборони України;
3) Служби зовнiшньої розвiдки України;
4) Державної служби спецiального зв'язку та захисту iнформацiї України;
5) Мiнiстерства внутрiшнiх справ України;
6) Управлiння державної охорони;
11) Нацiональної полiцiї України;
12) Нацiонального антикорупцiйного бюро України;
13) Державного бюро розслiдувань;
16) системи екстреної медичної допомоги;
Стаття 44. Радiочастотний монiторинг
Радiочастотному монiторингу пiдлягає кожна смуга радiочастот.
У разi неможливостi застосування заходiв державного нагляду до суб'єкта, який експлуатує незаконно дiюче радiообладнання чи випромiнювальний пристрiй, регуляторний орган звертається до органiв Нацiональної полiцiї України для проведення спiльних заходiв з метою встановлення особи порушника та iнших фактичних даних, необхiдних для оформлення матерiалiв про адмiнiстративне правопорушення вiдповiдно до Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення.
4) брати участь у проведеннi первинного технiчного контролю радiообладнання на мiсцi експлуатацiї;
5) здiйснювати заходи щодо виявлення джерел радiозавад;
7) здiйснювати заходи щодо забезпечення електромагнiтної сумiсностi радiообладнання;
10) iншi види дiяльностi, не забороненi законом.
2) бере участь у роботi Мiжнародного союзу електрозв'язку;
Роздiл IX. КОРИСТУВАННЯ РАДIОЧАСТОТНИМ СПЕКТРОМ
Стаття 46. Засади користування радiочастотним спектром загальними користувачами
1) захисту вiд радiозавад та їх мiнiмiзацiї;
2) створення належних умов для спiльного використання радiочастотного спектра, за необхiдностi;
3) параметрiв якостi електронних комунiкацiйних послуг;
4) визначених законом цiлей суспiльного iнтересу;
5) ефективного використання радiочастотного спектра.
3. Користування радiочастотним спектром здiйснюється:
1) суб'єктами господарювання для органiзацiї надання електронних комунiкацiйних послуг на пiдставi:
а) лiцензiй на користування радiочастотним спектром у лiцензованому дiапазонi радiочастот;
б) загальної авторизацiї в нелiцензованому дiапазонi радiочастот;
Ставки рентної плати за користування радiочастотним спектром розраховуються за методикою, затвердженою Кабiнетом Мiнiстрiв України. Порядок нарахування та сплати рентної плати за користування радiочастотним спектром визначаються Податковим кодексом України.
Стаття 47. Умови, що застосовуються до прав користування радiочастотним спектром
3) вимог щодо ефективного використання радiочастотного спектра;
7) вимог щодо своєчасної та в повному обсязi сплати рентної плати за користування радiочастотами вiдповiдно до Податкового кодексу України, а також у встановленому регуляторним органом порядку плати за радiочастотний монiторинг у смугах радiочастот загального користування;
10) вимог мiжнародних договорiв України з питань користування радiочастотним спектром;
13) умов, визначених у лiцензiях на користування радiочастотним спектром;
Стаття 48. Отримання лiцензiї на користування радiочастотним спектром
2. Для отримання лiцензiї суб'єкт господарювання подає до регуляторного органу вiдповiдну заяву.
Заява повинна мiстити таку iнформацiю:
1) повне найменування юридичної особи або прiзвище, iм'я, по батьковi фiзичної особи - пiдприємця;
5) територiю, в межах якої планується користування радiочастотами;
6) строк, протягом якого планується користування радiочастотами;
Забороняється вимагати вiд заявникiв iншi документи, що не передбаченi цiєю частиною.
4. Заява про видачу лiцензiї залишається без розгляду, якщо:
1) заява подана (пiдписана) особою, яка не має на це повноважень;
9. Пiдставами для прийняття рiшення про вiдмову у видачi лiцензiї є:
Стаття 49. Умови лiцензiй на користування радiочастотним спектром
Умови лiцензiї на користування радiочастотним спектром повиннi визначати:
3) умови, передбаченi пунктами 1 - 4, 6, 8, 9 частини першої статтi 47 цього Закону.
2) договорiв про нацiональний роумiнг;
4) заходiв щодо забезпечення конкуренцiї вiдповiдно до частини першої статтi 57 цього Закону.
Стаття 50. Строк дiї лiцензiї на користування радiочастотним спектром
Стаття 51. Продовження строку дiї лiцензiї на користування радiочастотним спектром
1) необхiднiсть виконання завдань, передбачених статтями 4 та 39 цього Закону;
3) виконання умов вiдповiдної лiцензiї на користування радiочастотним спектром.
Таке повiдомлення повинне мiстити iнформацiю:
3) iнформацiя про збереження (виконання) умов користування радiочастотами вiдповiдно до лiцензiї.
2) змiна мiсцезнаходження юридичної особи або мiсця проживання фiзичної особи - пiдприємця;
3) за заявою власника лiцензiї про зменшення смуги радiочастот;
Переоформлення лiцензiї здiйснюється шляхом внесення вiдповiдного запису до лiцензiйного реєстру.
Стаття 54. Анулювання лiцензiї на користування радiочастотним спектром
2. Пiдставами для анулювання лiцензiї є:
1) заява користувача радiочастотного спектра про анулювання своєї лiцензiї;
6) нотарiально засвiдчена копiя свiдоцтва про смерть фiзичної особи - суб'єкта господарювання;
8) користувач радiочастотного спектра з власної вини:
б) припинив користування радiочастотним спектром, визначеним у лiцензiї, на строк понад один рiк;
10) акт про невиконання вимог розпорядження регуляторного органу;
12) у разi застосування у встановленому законом порядку санкцiї, передбаченої пунктом 6 частини першої статтi 4 Закону України "Про санкцiї".
3. У разi анулювання лiцензiї плата, внесена за видачу лiцензiї, не повертається.
Рiшення про анулювання лiцензiї може бути оскаржено у судовому порядку.
Стаття 55. Конверсiя радiочастотного спектра
Стаття 57. Заходи щодо забезпечення конкуренцiї
1) ринкових умов та показникiв, передбачених частиною другою цiєї статтi;
2) об'єктивної перспективної оцiнки умов конкуренцiї на ринку;
3) необхiдностi застосування таких заходiв для пiдтримки або досягнення ефективної конкуренцiї;
5) умов, зазначених у частинi третiй статтi 82 цього Закону;
6) пiдходiв до аналiзу ринку, передбачених цим Законом.
4. У разi вжиття заходiв, передбачених частиною першою цiєї статтi, регуляторний орган:
1) застосовує механiзм консультацiй, передбачений статтею 22 цього Закону;
Стаття 58. Спiльне користування радiочастотним спектром
1) умов вiдповiдних лiцензiй на користування радiочастотним спектром;
2) обмежень щодо накопичення смуг радiочастот, передбачених статтею 57 цього Закону;
3) про збереження умов лiцензiй щодо користування радiочастотами.
1) сприяння покриттю послугами електронних комунiкацiй певних територiй;
2) забезпечення встановлених законодавством вимог щодо якостi електронних комунiкацiйних послуг;
4) сприяння iнновацiям та розвитку бiзнесу на вiдповiдних ринках.
1) вибiр процедури вiдбору, у тому числi умови участi в такiй процедурi;
4. Конкурс або аукцiон проводиться нацiональним регулятором у встановленому ним порядку.
1) вимоги щодо надання заяви на участь у конкурсi або аукцiонi та конкурсної документацiї;
2) умови для участi в конкурсi або аукцiонi, а також вимоги до пропозицiй;
4) квалiфiкацiйнi вимоги до учасникiв;
5) розмiр плати за видачу лiцензiї на умовах конкурсу;
6) початковий (мiнiмальний) розмiр плати за видачу лiцензiї на умовах аукцiону;
6. Порядок проведення конкурсу або аукцiону має включати:
1) детальнi вимоги щодо тексту оголошення та змiсту конкурсної документацiї;
2) умови i порядок органiзацiї, проведення та закриття конкурсу або аукцiону, у тому числi:
призначення та порядок роботи аукцiонної та конкурсної комiсiй;
критерiї визначення переможця;
порядок оплати i повернення гарантiї.
2. Гарантiйний внесок не повертається у разi, якщо:
Стаття 61. Оцiнка пропозицiї та визначення переможця аукцiону або конкурсу
1. Критерiї для оцiнки пропозицiї в конкурсi мають включати:
3) iншi критерiї, зазначенi в конкурснiй документацiї.
4. Переможцем аукцiону або конкурсу є суб'єкт:
1) який вiдповiдає квалiфiкацiйним вимогам до учасникiв, зазначеним у конкурснiй документацiї;
2) пропозицiй, наданих учасниками до скасування результатiв аукцiону або конкурсу.
Стаття 62. Особливостi користування радiочастотним спектром для потреб телебачення i радiомовлення
Роздiл X. РАДIООБЛАДНАННЯ, ВИПРОМIНЮВАЛЬНI ПРИСТРОЇ ТА ПРИСВОЄННЯ РАДIОЧАСТОТ
Стаття 64. Введення радiообладнання та випромiнювальних пристроїв в обiг на територiї України
Регуляторний орган протягом трьох робочих днiв пiсля прийняття вiдповiдного рiшення забезпечує завантаження в електроннiй формi iз застосуванням засобiв електронного цифрового пiдпису уповноваженою ним посадовою особою через Єдиний державний iнформацiйний веб-портал "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" вiдповiдно до Митного кодексу України необхiдних вiдомостей, що пiдтверджують дотримання або недотримання встановлених обмежень щодо перемiщення через митний кордон України радiообладнання та випромiнювальних пристроїв, експлуатацiя яких передбачається загальними користувачами радiочастотного спектра.
Стаття 65. Умови застосування радiообладнання на територiї України
2) забезпечення електромагнiтної сумiсностi.
3) додаткову iнформацiю (за бажанням).
3. Заява залишається без розгляду, якщо:
1) документи поданi з порушенням вимог частини другої цiєї статтi;
Зазначене рiшення направляється заявнику у триденний строк пiсля його прийняття.
Стаття 66. Доступ до локальних радiомереж
1) доступi до локальних радiомереж за власним вибором, наданим третiми особами; або
Стаття 67. Розгортання та експлуатацiя малопотужних базових станцiй
Стаття 68. Присвоєння радiочастоти
9. Присвоєння радiочастот здiйснюється на безоплатнiй основi.
1) декларацiя подана (пiдписана) особою, яка не має на це повноважень;
2) декларацiю заповнено з порушенням встановленої форми та/або заповнено не в повному обсязi;
4) умови застосування радiообладнання не забезпечують електромагнiтної сумiсностi;
21. Внесення змiн до присвоєння радiочастот у випадках:
змiни органiзацiйно-правової форми шляхом перетворення, -
Стаття 69. Розрахунок електромагнiтної сумiсностi
1) первинний технiчний контроль та/або натурнi випробування;
5. Розрахунок електромагнiтної сумiсностi не виконується у разi, якщо:
2) радiообладнання не включено до реєстру радiообладнання та випромiнювальних пристроїв;
До позитивних результатiв розрахункiв електромагнiтної сумiсностi належать:
4) позитивнi на обмежений строк.
Результати розрахункiв електромагнiтної сумiсностi вважаються негативними у разi:
2) негативних результатiв погодження, передбаченого частиною сьомою цiєї статтi;
3) негативних результатiв мiжнародної координацiї.
змiни органiзацiйно-правової форми шляхом перетворення, -
Стаття 70. Анулювання присвоєння радiочастоти
2. Пiдставами для анулювання присвоєння радiочастоти є:
1) анулювання лiцензiї на користування радiочастотним спектром;
6) заява користувача радiочастотного спектра про анулювання присвоєння радiочастоти;
4. Протягом 10 робочих днiв з дня виникнення пiдстав для анулювання присвоєння радiочастоти:
Стаття 71. Використання радiообладнання на засадах загальної авторизацiї
1) збiльшення кiлькостi видiв такого обладнання;
2) забезпечення електромагнiтної сумiсностi;
3) вiдповiднiсть радiообладнання технiчним регламентам;
4) гармонiйне використання радiочастотного спектра;
6) використання радiообладнання виключно для прийому не потребує присвоєння радiочастот.
3) територiю, на якiй можуть бути використанi радiочастоти;
4) строк тимчасового використання радiообладнання або випромiнювальних пристроїв.
Порядок тимчасового використання радiообладнання встановлюється регуляторним органом.
Стаття 73. Виявлення та припинення дiї джерел радiозавад
Стаття 74. Загальнi засади розподiлу ресурсiв нумерацiї
2) завдань i принципiв, визначених цим Законом;
5) забезпечення рацiонального розподiлу та використання ресурсiв нумерацiї;
9) застосування префiксу "00" як стандартного мiжнародного коду доступу;
Стаття 75. Надання прав на користування ресурсом нумерацiї
4) iнформацiю щодо потреби у заявленому ресурсi нумерацiї;
1) типи послуг, для надання яких повинен використовуватися ресурс нумерацiї;
2) строк, на який видається дозвiл, територiя використання ресурсу нумерацiї;
7. Регуляторний орган вiдмовляє у видачi дозволу на користування ресурсом нумерацiї у разi, якщо:
1) ресурс нумерацiї, що запитується, не узгоджується з нацiональним планом нумерацiї;
2) вiдсутнiй вiльний заявлений ресурс нумерацiї;
9. Ведення реєстру первинного розподiлу ресурсiв нумерацiї здiйснюється регуляторним органом.
1. Пiдставами для переоформлення дозволу на користування ресурсом нумерацiї є:
10. Пiдставами для вiдмови в переоформленнi дозволу на користування ресурсом нумерацiї є:
1) обмеження нацiональним планом нумерацiї застосування вiдповiдного ресурсу нумерацiї;
3) недостовiрнiсть даних, зазначених у заявi про переоформлення;
5) вiдсутнiсть пiдстав для переоформлення, передбачених частиною першою цiєї статтi.
Стаття 77. Продовження строку дiї дозволу на користування ресурсом нумерацiї
Стаття 78. Анулювання дозволу та припинення прав на користування ресурсом нумерацiї чи його частиною
2) заява користувача ресурсу нумерацiї;
Стаття 79. Умови, що застосовуються до прав на користування ресурсом нумерацiї
Стаття 80. Доступ до номерiв та послуг електронних комунiкацiй з використанням ресурсу нумерацiї
Роздiл XII. АНАЛIЗ РИНКIВ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНIКАЦIЙ
Стаття 81. Порядок iдентифiкацiї та визначення ринкiв
Стаття 82. Порядок аналiзу ринку
1) високi та постiйнi структурнi, правовi чи регуляторнi бар'єри доступу до ринку;
4) регулювання, що застосовується на iнших ринках вiдповiдно до цiєї статтi.
Стаття 83. Постачальник мереж та/або послуг електронних комунiкацiй iз значним ринковим впливом
Стаття 84. Накладення, змiна та зняття регуляторних зобов'язань
4. Регуляторнi зобов'язання, що встановлюються вiдповiдно до цiєї статтi, мають:
3) вiдповiдати завданням, передбаченим статтею 4 цього Закону;
4) накладатися пiсля проведення консультацiй вiдповiдно до статтi 22 цього Закону.
Такi рiшення приймаються пiсля проведення консультацiй вiдповiдно до статтi 22 цього Закону.
Стаття 85. Зобов'язання з прозоростi
3) технiчних характеристик електронних комунiкацiйних мереж та очiкуваних їх змiн;
4) умов взаємоз'єднання мереж;
6) виведення з експлуатацiї фiзичної iнфраструктури електронних комунiкацiй.
Стаття 86. Зобов'язання з недискримiнацiї
Стаття 87. Зобов'язання з роздiльного бухгалтерського облiку
4) не скасовувати вже наданий доступ;
4) доцiльнiсть надання пропонованого доступу вiдповiдно до наявної потужностi;
7) у випадках, передбачених законом, вiдповiднi права на iнтелектуальну власнiсть;
Стаття 90. Зобов'язання з регулювання цiн та з облiку витрат на оптових ринках
Стаття 91. Розрахунковi такси за термiнацiю трафiка
1. Регуляторний орган встановлює єдинi оптовi розрахунковi такси:
1) за послуги термiнацiї нацiонального трафiка для мобiльного голосового зв'язку;
2) за послуги термiнацiї нацiонального трафiка для фiксованого голосового зв'язку.
1) не враховувати можливiсть використання iснуючої iнфраструктури постачальникiв послуг;
Для моделювання мереж фiксованого зв'язку з'єднання вважаються пакетно-комутованими;
Стаття 92. Заходи iз сприяння спiльному iнвестуванню елементiв мереж надвисокої пропускної здатностi
2) бути прозорою, що передбачає:
Стаття 93. Функцiональний подiл
3. Передбачене цiєю статтею рiшення повинно мiстити:
1) докази, що обґрунтовують висновки регуляторного органу, зазначенi у частинi першiй цiєї статтi;
Стаття 94. Добровiльне видiлення (подiл) активiв вертикально iнтегрованого постачальника
2. Такi постачальники також повиннi:
1) докази щодо справедливого та правомiрного характеру запропонованих умов регуляторних зобов'язань;
Стаття 97. Перехiд iз застарiлої iнфраструктури мереж електронних комунiкацiй
2) виконав умови та процедури, про якi повiдомив регуляторний орган вiдповiдно до цiєї статтi.
Стаття 98. Регуляторний контроль роздрiбних послуг електронних комунiкацiй
1) встановлення максимальної граничної роздрiбної цiни;
3) орiєнтування тарифiв (цiн) на електроннi комунiкацiйнi послуги на собiвартiсть;
4) орiєнтування тарифiв (цiн) на електроннi комунiкацiйнi послуги на цiни на подiбних ринках.
Роздiл XIII. УНIВЕРСАЛЬНI ЕЛЕКТРОННI КОМУНIКАЦIЙНI ПОСЛУГИ
Стаття 99. Унiверсальнi електроннi комунiкацiйнi послуги
1. Унiверсальними електронними комунiкацiйними послугами є:
2) послуги голосових електронних комунiкацiй у фiксованому мiсцi.
2) пошуковi системи, що дають змогу здiйснювати пошук усiх типiв iнформацiї;
3) основнi електроннi засоби навчання та освiти;
4) засоби масової iнформацiї в мережi Iнтернет;
7) доступ до послуг електронного урядування (електронних адмiнiстративних послуг);
8) соцiальнi мережi та сервiси обмiну повiдомленнями в мережi Iнтернет;
9) голосовi та вiдеоз'єднання.
Стаття 100. Надання доступних унiверсальних електронних комунiкацiйних послуг
2. При наданнi унiверсальних електронних комунiкацiйних послуг постачальник таких послуг повинен:
Стаття 101. Забезпечення доступностi унiверсальних електронних комунiкацiйних послуг
3. У разi прийняття такого рiшення на електроннiй регуляторнiй платформi оприлюднюються:
10. Кабiнет Мiнiстрiв України може прийняти рiшення про застосування в установленому порядку механiзмiв державно-приватного партнерства вiдповiдно до Закону України "Про державно-приватне партнерство" та концесiї вiдповiдно до Закону України "Про концесiю" з метою розгортання електронних комунiкацiйних мереж для забезпечення доступностi унiверсальних послуг на певнiй призначенiй територiї (територiях).
Стаття 103. Умови надання унiверсальних електронних комунiкацiйних послуг
Роздiл XIV. ПОСЛУГИ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНIКАЦIЙ ТА КIНЦЕВI КОРИСТУВАЧI ПОСЛУГ
Стаття 104. Загальнi засади надання електронних комунiкацiйних послуг кiнцевим користувачам
3. Умовами надання та отримання електронних комунiкацiйних послуг кiнцевому користувачу є:
1) сумiснiсть електронних комунiкацiйних послуг, що надаються ними;
2) можливiсть з'єднання кiнцевих користувачiв з номерами нацiонального плану нумерацiї;
3) дотримання вимог щодо захисту прав кiнцевих користувачiв електронних комунiкацiйних послуг.
7. Постачальники електронних комунiкацiйних послуг повиннi безоплатно надавати:
Стаття 105. Iнформацiя щодо надання електронних комунiкацiйних послуг
1) основнi характеристики кожної електронної комунiкацiйної послуги;
6) процедури вирiшення спорiв.
1) вести достовiрний облiк електронних комунiкацiйних послуг, що надаються ними;
Стаття 106. Цiноутворення та розрахунки у сферi електронних комунiкацiй
1. Принципи цiноутворення у сферi електронних комунiкацiй:
1) встановлення тарифiв на конкурентному ринку на основi попиту та пропозицiй;
2) уникнення перехресного субсидування одних електронних комунiкацiйних послуг за рахунок iнших;
3) залежнiсть рiвня тарифiв вiд рiвня якостi електронних комунiкацiйних послуг.
Стаття 107. Права, обов'язки та вiдповiдальнiсть кiнцевих користувачiв послуг
1) захист своїх прав державою;
2) вiльний доступ до електронних комунiкацiйних послуг;
4) вiльний вибiр постачальника електронних комунiкацiйних послуг;
7) своєчасне i якiсне одержання електронних комунiкацiйних послуг на умовах, визначених договором;
14) вiдмову вiд оплати електронної комунiкацiйної послуги, яку вони не замовляли;
Електроннi комунiкацiйнi послуги, що надаються знеособлено (анонiмно), розшифруванню не пiдлягають;
Постачальники електронних комунiкацiйних послуг зобов'язанi забезпечити можливiсть iдентифiкацiї кiнцевих користувачiв iз застосуванням засобiв електронної iдентифiкацiї високої та середньої довiри вiдповiдно до Закону України "Про електроннi довiрчi послуги".
Стаття 108. Обов'язки кiнцевих користувачiв електронних комунiкацiйних послуг
2) використовувати кiнцеве (термiнальне) обладнання, що має документ про вiдповiднiсть;
Стаття 109. Вiдповiдальнiсть кiнцевих користувачiв електронних комунiкацiйних послуг
Стаття 110. Прозорiсть та порiвняння пропозицiй постачальникiв електронних комунiкацiйних послуг
2. Iнформацiя, що оприлюднюється вiдповiдно до частини першої цiєї статтi, включає:
1) контактнi данi постачальника електронних комунiкацiйних послуг;
2) опис запропонованих послуг:
б) iнформацiю про тарифи, тарифнi плани на електроннi комунiкацiйнi послуги;
1) цiн та тарифiв на електроннi комунiкацiйнi послуги, що надаються;
2) якостi надання електронних комунiкацiйних послуг вiдповiдно до вимог статтi 111 цього Закону.
3) надавати точну та актуальну iнформацiю та вказувати час останнього оновлення;
5) забезпечити процедуру повiдомлення про надання недостовiрної iнформацiї;
Стаття 111. Якiсть електронних комунiкацiйних послуг
2) про заходи, що вживаються для сприяння можливостi доступу для споживачiв з iнвалiднiстю.
4. Застосовуються такi параметри якостi електронних комунiкацiйних послуг:
1) для постачальникiв послуг з доступу до електронної комунiкацiйної мережi:
а) час встановлення початкового з'єднання;
б) вiдсоток неуспiшних спроб приєднання до мережi;
а) час встановлення з'єднання;
б) вiдсоток рахункiв, щодо яких надiйшли звернення щодо їх некоректностi (неправильностi);
в) якiсть передачi мови (вiдповiдно до розрахованого показника);
г) вiдсоток перерваних викликiв;
ґ) вiдсоток неуспiшних викликiв;
е) час затримки сигналу виклику;
3) для постачальникiв послуг доступу до мережi Iнтернет (на мережi постачальника послуг):
б) тремтiння сигналу (джиттер);
в) вiдсоток втрачених (недоставлених) пакетiв даних.
Стаття 112. Укладення та припинення дiї договору про надання електронних комунiкацiйних послуг
1. Договiр про надання електронних комунiкацiйних послуг укладається вiдповiдно до правил надання та отримання електронних комунiкацiйних послуг з урахуванням вимог цiєї статтi. Договiр може бути укладено, зокрема, у письмовiй чи уснiй формi як публiчний договiр чи договiр приєднання вiдповiдно до положень Цивiльного кодексу України, а також дистанцiйно шляхом надання згоди кiнцевого користувача на його укладення, висловленої iз застосуванням засобiв електронної iдентифiкацiї вiдповiдно до Закону України "Про електроннi довiрчi послуги", Закону України "Про електронну комерцiю", а також шляхом вчинення активної конклюдентної дiї кiнцевого користувача, яка безсумнiвно свiдчить про його попередню згоду укласти договiр та зафiксована обладнанням постачальника електронних комунiкацiйних послуг. На вимогу кiнцевого користувача постачальник електронних комунiкацiйних послуг повинен надати йому докази наявностi зафiксованої попередньої згоди.
1) географiчних номерiв на певнiй територiї (в межах територiї географiчної зони нумерацiї);
2) негеографiчних номерiв у будь-якому мiсцi.
Послуга перенесення номера надається абоненту на безоплатнiй основi.
Стаття 114. Надання пакетiв електронних комунiкацiйних послуг
Стаття 116. Доступ до електронних комунiкацiйних послуг для осiб з iнвалiднiстю
2) скористатися вибором постачальникiв електронних комунiкацiйних послуг.
а) через бiльше нiж один орган чуття;
г) з доповненням будь-якого нетекстового змiсту альтернативним шляхом її подання споживачу;
4. Ця стаття застосовується з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних".
Стаття 118. Доступ до екстрених служб та служб соцiального спрямування
1) про випадки зникнення дiтей - за номером: 116000 (лiнiя розшуку дiтей);
2) вiд дiтей - за номером: 116111 (лiнiя допомоги дiтям).
Роздiл XV. КОНФIДЕНЦIЙНIСТЬ ЕЛЕКТРОННИХ КОМУНIКАЦIЙНИХ ПОСЛУГ
Стаття 119. Захист iнформацiї про кiнцевого користувача та наданi електроннi комунiкацiйнi послуги
1) персональних даних споживача;
2) факту отримання кiнцевим користувачем електронних комунiкацiйних послуг;
3) змiсту iнформацiї, що передається та/або отримується кiнцевим користувачем;
2. Iнформацiя про електроннi комунiкацiйнi послуги, отриманi кiнцевим користувачем, може надаватися за наявностi його попередньої згоди, вираженої у письмовiй чи будь-якiй iншiй формi, що дає змогу зробити висновок про факт надання такої згоди або у порядку та вiдповiдно до вимог Конституцiї України та законiв України.
Стаття 120. Захист кiнцевих користувачiв вiд спаму
Стаття 121. Умови надання доступу до iнформацiї у передбачених законом випадках
Роздiл XVI. ЗАХИСТ ПРАВ ТА IНТЕРЕСIВ КIНЦЕВИХ КОРИСТУВАЧIВ ПОСЛУГ
Стаття 122. Розгляд звернень (скарг) споживачiв електронних комунiкацiйних послуг
2. Подання, розгляд звернень (скарг) споживачiв та усунення порушень їхнiх прав здiйснюються вiдповiдно до цього Закону, Закону України "Про звернення громадян", правил надання та отримання електронних комунiкацiйних послуг та iнших нормативно-правових актiв, у тому числi iз застосуванням електронної регуляторної платформи.
Стаття 123. Позасудове врегулювання спорiв за зверненням споживачiв
6. У ходi врегулювання спорiв регуляторний орган має право:
3) призначати проведення експертизи щодо питань, якi становлять предмет спору;
4) залучати фахiвцiв та експертiв з вiдповiдних питань;
6) iншi права вiдповiдно до закону.
7. Пiд час врегулювання спору уповноважена посадова особа регуляторного органу, зокрема, повинна:
3) поiнформувати сторони про положення законодавства, що застосовуються до предмета спору;
4) запропонувати можливiсть вирiшення спору мiж сторонами шляхом мирового врегулювання;
8. Про результати врегулювання спору сторони повiдомляються у письмовiй формi з обґрунтуванням.
Стаття 125. Вiдповiдальнiсть за порушення прав кiнцевих користувачiв
у розмiрi оплаченої вартостi ненаданих послуг та штрафу в розмiрi 25 вiдсоткiв вартостi послуг;
2) за безпiдставне вiдключення термiнального (кiнцевого) обладнання -
у розмiрi абонентної плати за весь перiод вiдключення;
3) за безпiдставнi скорочення чи змiну перелiку послуг -
у розмiрi абонентної плати за один мiсяць;
у розмiрах, передбачених договором про надання електронних комунiкацiйних послуг;
Роздiл XVII. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЕЛЕКТРОННI КОМУНIКАЦIЇ
4.2) користування ресурсом нумерацiї без передбаченого цим Законом дозволу;
- штраф у розмiрi 10 тисяч неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
4. У разi якщо користувач радiочастотного спектра не є постачальником електронних комунiкацiйних мереж та/або послуг, до нього застосовуються адмiнiстративнi стягнення вiдповiдно до Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення.
Стаття 127. Застосування адмiнiстративно-господарських санкцiй
2. До застосування адмiнiстративно-господарських санкцiй регуляторний орган повинен:
4. Суми стягнених адмiнiстративно-господарських санкцiй зараховуються до державного бюджету.
Роздiл XVIII. МIЖНАРОДНЕ СПIВРОБIТНИЦТВО
Стаття 128. Мета i загальнi принципи мiжнародного спiвробiтництва
1) укладання мiжнародних договорiв;
2) участi в роботi мiжнародних органiзацiй;
Роздiл XIX. ПРИКIНЦЕВI ТА ПЕРЕХIДНI ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинностi з 1 сiчня 2022 року.
2. Визнати такими, що втратили чиннiсть з дня набрання чинностi цим Законом:
Закон України "Про телекомунiкацiї" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2004 р., N 12, ст. 155 iз наступними змiнами);
Закон України "Про радiочастотний ресурс України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 2000 р., N 36, ст. 298 iз наступними змiнами).
3. Внести змiни до таких законодавчих актiв України:
1) у Кодексi торговельного мореплавства України (Вiдомостi Верховної Ради України, 1995 р., NN 47 - 52, ст. 349):
абзац чотирнадцятий частини першої статтi 35 викласти в такiй редакцiї:
частину четверту статтi 38 викласти в такiй редакцiї:
2) у Земельному кодексi України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2002 р., N 3 - 4, ст. 27):
у пунктi "ж" частини першої статтi 19 слово "зв'язку" замiнити словами "електронних комунiкацiй";
у назвi глави 13 слово "зв'язку" замiнити словами "електронних комунiкацiй";
у статтi 65 слово "зв'язку" замiнити словами "електронних комунiкацiй";
статтю 75 викласти в такiй редакцiї:
"Стаття 75. Землi електронних комунiкацiй
2. Землi електронних комунiкацiй можуть перебувати у державнiй, комунальнiй та приватнiй власностi.
3) частину другу статтi 191 Господарського кодексу України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2003 р., NN 18 - 22, ст. 144) доповнити словами "та iншими законами";
4) в абзацi другому частини другої статтi 639 Цивiльного кодексу України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2003 р., NN 40 - 44, ст. 356) слова "iнформацiйно-телекомунiкацiйних систем" замiнити словами "iнформацiйно-комунiкацiйних систем";
5) у статтi 30 Кодексу цивiльного захисту України (Вiдомостi Верховної Ради України, 2013 р., N 34 - 35, ст. 458):