Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
Законами України
вiд 23 березня 2000 року N 1595-III,
вiд 22 травня 2003 року N 860-IV,
вiд 10 квiтня 2008 року N 252-VI,
вiд 13 березня 2012 року N 4496-VI,
вiд 4 липня 2013 року N 406-VII,
вiд 6 вересня 2018 року N 2530-VIII,
вiд 20 вересня 2019 року N 124-IX,
вiд 14 сiчня 2020 року N 440-IX
(У текстi Закону слова "Мiнiстерство економiки України" в усiх вiдмiнках замiнено словами "центральний орган виконавчої влади з питань економiчної полiтики" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно iз Законом України вiд 22 травня 2003 року N 860-IV) |
(У текстi Закону слово "Служба" в усiх вiдмiнках замiнено словами "центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику" у вiдповiдному вiдмiнку згiдно iз Законом України вiд 4 липня 2013 року N 406-VII) |
(У текстi Закону слова "орган доходiв i зборiв" в усiх вiдмiнках i числах замiнено словами "митний орган" у вiдповiдному вiдмiнку i числi згiдно iз Законом України вiд 14 сiчня 2020 року N 440-IX) |
У цьому Законi термiни вживаються в такому значеннi:
5) експортер - суб'єкт господарсько-правових вiдносин, що вивозить з країни експорту товар (товари);
19) сторона заiнтересована - особа, яка повiдомила центральний орган виконавчої влади з питань економiчної полiтики (далi - Мiнiстерство) про свою заiнтересованiсть в участi в антисубсидицiйному розслiдуваннi вiдповiдно до частини чотирнадцятої статтi 15 цього Закону та яка бере активну участь в антисубсидицiйному розслiдуваннi шляхом подання в письмовiй формi доказiв або iншої iнформацiї, достатньої для цiлей цього розслiдування. Заiнтересованими сторонами можуть бути:
(абзац перший пункту 19 статтi 1 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 23.03.2000р. N 1595-III) |
компетентнi органи країни експорту;
нацiональний товаровиробник, виробник або оптовий продавець подiбного товару в Українi;
органи виконавчої влади в Українi в межах їх компетенцiї;
21) субсидiя легiтимна - субсидiя, що не дає пiдстав для застосування компенсацiйних заходiв;
22) субсидiя нелегiтимна - субсидiя, що дає пiдстави для застосування компенсацiйних заходiв;
24) товар - будь-яка продукцiя, призначена для продажу;
Стаття 2. Сфера застосування Закону
4. Цей Закон не виключає застосування:
1) спецiальних правил у галузi сiльського господарства;
Стаття 3. Мова провадження в антисубсидицiйних розслiдуваннях
2. Вiдомостi, письмовi докази та iнша iнформацiя, поданi Мiнiстерству, центральному органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, або Мiжвiдомчiй комiсiї з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) вiдповiдно до цього Закону, враховуються ними в процесi антисубсидицiйного розслiдування за умови їх викладення державною мовою України.
(частина друга статтi 3 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законами України вiд 04.07.2013р. N 406-VII, вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Стаття 4. Повноваження Комiсiї щодо захисту нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту
1. Проведення антисубсидицiйного розслiдування в Українi здiйснюється вiдповiдно до цього Закону Мiнiстерством, центральним органом виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, та Комiсiєю.
(частина перша статтi 4 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
2. Порядок створення та роботи Комiсiї визначається Законом України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту".
3. На засiданнях Комiсiї приймаються рiшення про:
1) порушення антисубсидицiйного розслiдування;
3) позитивнi або негативнi висновки щодо наявностi шкоди та її розмiр;
4) визначення причинно-наслiдкового зв'язку мiж субсидованим iмпортом i шкодою;
5) застосування компенсацiйних заходiв;
6) iншi питання в межах повноважень, передбачених цим Законом.
Строк може визначатися також вказiвкою на подiю, яка повинна неминуче настати.
Якщо кiнець строку припадає на неробочий день, останнiм днем цього строку вважається перший пiсля нього робочий день.
Останнiй день строку закiнчується в момент закiнчення робочого дня в Мiнiстерствi, центральному органi виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, чи Комiсiї.
(абзац шостий частини третьої статтi 5 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Строк не вважається пропущеним, якщо до його закiнчення документи подано вiдповiдно Мiнiстерству, центральному органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, чи Комiсiї та зареєстровано в установленому порядку.
(абзац шостий частини третьої статтi 5 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Роздiл II. ВИЗНАЧЕННЯ НЕЛЕГIТИМНОЇ ТА ЛЕГIТИМНОЇ СУБСИДIЇ
1. Для цiлей цього Закону вважається, що факт надання субсидiї має мiсце у разi, якщо:
2) в результатi цього надається пiльга.
Звiльнення операцiй з експорту товару вiд оподаткування податками, зборами тощо, якi справляються з подiбного товару, якщо такий призначається для споживання на внутрiшньому ринку країни експорту, або зменшення сум цих податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, не вважається субсидiєю за умови, що таке звiльнення або зменшення здiйснюється вiдповiдно до умов, передбачених у додатках 1 - 3 до цього Закону;
(абзац другий пункту 2 частини другої статтi 6 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
бере участь у фiнансуваннi суб'єктiв господарсько-правових вiдносин;
Стаття 7. Принципи застосування компенсацiйних заходiв
Стаття 8. Нелегiтимнi субсидiї
право на використання субсидiї є обов'язковим;
зазначенi вище критерiї або умови неухильно додержуються.
використання субсидiй обмеженою кiлькiстю певних пiдприємств;
переважне використання субсидiй певними пiдприємствами;
надання непропорцiйно значних сум субсидiй певним пiдприємствам;
3. Незалежно вiд правил, визначених частинами першою i другою цiєї статтi, вважаються специфiчними:
1. При визначеннi легiтимностi субсидiї враховуються такi особливостi:
2. Компенсацiйнi заходи не застосовуються до:
4) додатковими накладними витратами безпосередньо на проведення дослiдницької дiяльностi;
Зазначена оцiнка показникiв може бути комплексною та включати iншi фактори.
1) буде одноразовим заходом, що не повторюється;
2) буде обмежена сумою до 20 вiдсоткiв витрат на пристосування;
Роздiл III. РОЗРАХУНОК СУМИ НЕЛЕГIТИМНОЇ СУБСИДIЇ
Стаття 10. Загальнi принципи розрахунку суми нелегiтимної субсидiї
Стаття 11. Розрахунок пiльги, що надається реципiєнту
Розрахунок пiльги, що надається реципiєнту, здiйснюється за такими правилами:
або така купiвля здiйснюється за плату вищу, нiж адекватна.
Стаття 12. Загальнi положення стосовно розрахункiв
2) експортне мито та (або) iншi податки i збори (обов'язковi платежi), у тому числi мито, якi справляються у разi експорту в Україну i призначаються для вiдшкодування субсидiї.
(пункт 2 частини першої статтi 12 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
Стаття 13. Порядок розрахунку та визначення шкоди
1) iстотна шкода, заподiяна нацiональному товаровиробнику;
2) загроза заподiяння iстотної шкоди нацiональному товаровиробнику;
1) обсяги субсидованого iмпорту та вплив цього iмпорту на цiни подiбних товарiв на ринку України;
2) обсяг iмпорту з кожної країни не може бути визначений як незначний;
величини фактичної суми субсидiї;
наявного та потенцiйного звуження ринку або його частини;
наявного та потенцiйного зменшення продуктивностi виробництва i використання потужностей;
2) факторiв, що впливають на цiни в Українi;
1) обсягiв та цiни несубсидованого iмпорту;
2) звуження ринку або змiни у структурi споживання;
4) розвитку технiки та технологiї;
При визначеннi iснування загрози заподiяння iстотної шкоди враховуються такi фактори:
5) запаси товару iноземного походження, що є об'єктом антисубсидицiйного розслiдування.
Стаття 14. Особливостi визначення нацiонального товаровиробника
1) один з них безпосередньо або опосередковано контролює iншого;
2) обидва безпосередньо або опосередковано контролюються третiм;
Роздiл V. ПОРУШЕННЯ АНТИСУБСИДИЦIЙНОЇ ПРОЦЕДУРИ ТА АНТИСУБСИДИЦIЙНОГО РОЗСЛIДУВАННЯ
Стаття 15. Порушення антисубсидицiйної процедури
Пiсля прийняття Комiсiєю цього рiшення Мiнiстерство починає зазначене розслiдування.
1) негайно розпочати антисубсидицiйне розслiдування;
14. У повiдомленнi про порушення антисубсидицiйного розслiдування повиннi мiститися:
1) iнформацiя про порушення антисубсидицiйного розслiдування;
2) визначення товару, що є об'єктом розслiдування, та заiнтересованих країн;
3) короткий виклад (далi - резюме) вiдомостей, отриманих Мiнiстерством;
4) вiдомостi про те, що корисна для розслiдування iнформацiя повинна передаватися до Мiнiстерства;
заiнтересованi сторони можуть повiдомити Мiнiстерство про свою заiнтересованiсть;
Стаття 16. Антисубсидицiйне розслiдування
Вiдповiдi на запитальник направляються Мiнiстерству у 30-денний строк з дати його отримання.
5. При проведеннi антисубсидицiйного розслiдування Мiнiстерство має право:
3) iснують особливi причини для проведення зазначених слухань.
Вiдмова сторiн вiд участi у консультацiях не тягне нiяких наслiдкiв.
1) стосується захисту їх iнтересiв;
2) не є конфiденцiйною вiдповiдно до статтi 31 цього Закону;
3) використовується в антисубсидицiйному розслiдуваннi.
Роздiл VI. КОМПЕНСАЦIЙНI ЗАХОДИ
Стаття 17. Попереднi компенсацiйнi заходи
1. Попереднi компенсацiйнi заходи можуть застосовуватися за наявностi сукупностi таких умов:
1) порушено антисубсидицiйну процедуру в порядку, встановленому статтею 15 цього Закону;
2) порушено антисубсидицiйне розслiдування в порядку, встановленому статтею 16 цього Закону;
3) у газетi було опублiковано повiдомлення про порушення антисубсидицiйного розслiдування;
2) повiдомляє про цi висновки Комiсiю i пропонує дату проведення засiдання Комiсiї з цього приводу.
1) за обгрунтованою вимогою члена Комiсiї;
2) або за обгрунтованою вимогою заiнтересованого нацiонального товаровиробника;
Розмiр ставки попереднього компенсацiйного мита визначається одним з таких способiв:
8. Мiнiмальна цiна розраховується у такому порядку:
1) Мiнiстерство розраховує цiну товару, що є об'єктом антисубсидицiйного розслiдування, що практикувалася на ринку України протягом базового перiоду. Мiнiстерство розраховує середньозважену цiну за базовий перiод на основi щотижневих або щомiсячних цiн. Мiнiстерство здiйснює цi розрахунки один раз, використовуючи вiдповiдну iнформацiю, що надається центральним органом виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, заявником або заiнтересованою стороною, чи вiдповiдну iнформацiю з iнших джерел. Базовий перiод - перiод строком вiд шести мiсяцiв до п'яти рокiв, якi передують перiоду розслiдування;
(пiдпункт 1 частини восьмої статтi 17 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
7) Мiнiстерство розраховує мiнiмальну цiну на пiдставi даних за станом на 25 число кожного мiсяця;
8) Мiнiстерство надає центральному органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, iнформацiю про мiнiмальну цiну не пiзнiше 1 числа кожного мiсяця;
(пiдпункт 8 частини восьмої статтi 17 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
11. Попереднє компенсацiйне мито справляється митними органами України за ставкою та на умовах, установлених вiдповiдним рiшенням Комiсiї про застосування попереднiх компенсацiйних заходiв. Попереднє компенсацiйне мито справляється незалежно вiд сплати iнших податкiв та зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, якi справляються при ввезеннi на митну територiю України певних товарiв.
(частина одинадцята статтi 17 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
12. Застосування попереднiх компенсацiйних заходiв обмежується якомога меншим перiодом, який не повинен перевищувати чотирьох мiсяцiв.
(частина дванадцята статтi 17 у редакцiї Закону України вiд 10.04.2008р. N 252-VI) |
Стаття 18. Зобов'язання заiнтересованих сторiн
1) державнi органи погоджуються:
або застосувати iншi заходи, пов'язанi iз впливом зазначеної субсидiї;
не повинно бути вищим, нiж це необхiдно для компенсування суми нелегiтимної субсидiї;
Комiсiя на своєму засiданнi може прийняти рiшення про прийняття цього зобов'язання.
В остаточному рiшеннi Комiсiї повиннi мiститися мотиви вiдмови у врахуваннi коментарiв експортера.
1) за результатами розслiдування Комiсiєю було остаточно встановлено наявнiсть субсидiї та шкоди;
У такому разi антисубсидицiйне розслiдування проводиться, якщо:
сума нелегiтимної субсидiї є вищою, нiж мiнiмальний її рiвень для окремих експортерiв;
Таке антисубсидицiйне розслiдування припиняється без застосування компенсацiйних заходiв.
6. Остаточнi компенсацiйнi заходи застосовуються за таким принципом:
9. Остаточне компенсацiйне мито сплачується за ставкою та на умовах, установлених у вiдповiдному рiшеннi Комiсiї про застосування остаточних компенсацiйних заходiв. Остаточне компенсацiйне мито сплачується незалежно вiд iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, якi, як правило, справляються з iмпорту в Україну.
(частина дев'ята статтi 19 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
Стаття 20. Особливостi застосування компенсацiйних заходiв
3) Мiнiстерством було встановлено, що:
6. Мiнiстерство здiйснює перегляд компенсацiйних заходiв вiдповiдно до рiшень Комiсiї.
1) анулювати або продовжити компенсацiйнi заходи вiдповiдно до статтi 22 цього Закону;
2) анулювати, продовжити або змiнити компенсацiйнi заходи вiдповiдно до статей 23 i 24 цього Закону.
Стаття 22. Перегляд компенсацiйних заходiв у зв'язку iз закiнченням строку їх застосування
1) продовження дiї субсидування та заподiяння шкоди;
2) повного чи часткового усунення (запобiгання) шкоди внаслiдок застосування компенсацiйних заходiв;
Стаття 23. Промiжний перегляд компенсацiйних заходiв
2. Промiжний перегляд порушується за умов, що вимога мiстить достатнi докази того, що:
1) продовження дiї компенсацiйних заходiв не є необхiдним для усунення нелегiтимної субсидiї;
1) чи значно змiнилися обставини, якi стосуються субсидування та шкоди;
Стаття 24. Прискорений перегляд компенсацiйних заходiв
Стаття 25. Повернення сплачених сум компенсацiйного мита
2. Для повернення сплачених сум компенсацiйного мита iмпортер подає вiдповiдну заяву до центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику. У цiй заявi повинна мiститися iнформацiя про митнi органи, якi здiйснювали митне оформлення товарiв, що обкладалися компенсацiйним митом. До заяви додаються документи, якi пiдтверджують ввезення в Україну товарiв, їх митне оформлення та сплату компенсацiйного мита протягом шести мiсяцiв вiд дати прийняття Комiсiєю рiшення про справляння остаточного компенсацiйного мита, або вiд дати, коли було прийнято остаточне рiшення про справляння сум, що гарантують сплату попереднього компенсацiйного мита.
(абзац перший частини другої статтi 25 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, термiново направляє Мiнiстерству оригiнали зазначеної заяви та доданих до неї документiв, а їх копiї - Комiсiї та Мiнiстерству фiнансiв України.
(абзац другий частини другої статтi 25 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
4. Комiсiя за поданням Мiнiстерства розглядає зазначену заяву разом з висновками центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, та Мiнiстерства фiнансiв України i приймає рiшення щодо її доцiльностi та обсягу задоволення. За результатами такого розгляду Комiсiя приймає вiдповiдне рiшення. При цьому Комiсiя може прийняти рiшення про порушення промiжного перегляду компенсацiйних заходiв. Iнформацiя та висновки, якi випливають iз цього перегляду та встановленi згiдно з правилами, що застосовуються при такому переглядi, використовуються Комiсiєю з метою визначення обгрунтованостi та обсягу повернення сплачених сум компенсацiйного мита.
(частина четверта статтi 25 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Роздiл VIII. ЗАГАЛЬНI ТА СПЕЦIАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО СПРАВЛЯННЯ КОМПЕНСАЦIЙНОГО МИТА
Стаття 26. Ухилення вiд сплати компенсацiйного мита
застосування компенсацiйного мита нейтралiзується цiнами та (або) обсягами подiбного товару;
2) або внесення постачальником вiдповiдної суми на депозит. Кошти на депозит можуть вноситися за мiсцем знаходження митних органiв, якi здiйснюють митне оформлення iмпорту в Україну товару, що є об'єктом зазначеного антисубсидицiйного розслiдування. Порядок внесення цих коштiв на депозит встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну фiнансову полiтику.
(абзац перший пункту 2 частини третьої статтi 26 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
До антисубсидицiйного розслiдування, яке проводиться вiдповiдно до цiєї статтi, застосовуються вiдповiднi процедурнi положення цього Закону щодо порушення та проведення антисубсидицiйних розслiдувань, за винятком тих, якi стосуються строкiв. Зазначене розслiдування проводиться Мiнiстерством за участю центрального органу виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, i повинно закiнчитися у строк до дев'яти мiсяцiв.
(абзац перший пункту 2 частини третьої статтi 26 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
6. Мiнiстерство вносить до єдиного державного iнформацiйного веб-порталу "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" у формi електронних документiв, засвiдчених електронним цифровим пiдписом, виданi лiцензiї в день видачi таких лiцензiй.
(статтю 26 доповнено частиною шостою згiдно iз Законом України вiд 06.09.2018р. N 2530-VIII) |
7. Випуск у вiльний обiг на митнiй територiї України таких товарiв здiйснюється митним органом на пiдставi вiдповiдної лiцензiї, яка засвiдчує, що iмпорт товарiв не призводить до ухилення вiд сплати компенсацiйного мита, отриманої вiд Мiнiстерства з використанням механiзму "єдиного вiкна" вiдповiдно до Митного кодексу України.
(статтю 26 доповнено частиною сьомою згiдно iз Законом України вiд 06.09.2018р. N 2530-VIII, у зв'язку з цим частину шосту вважати частиною восьмою) |
Стаття 27. Загальнi положення щодо справляння компенсацiйного мита
1. Попереднє або остаточне компенсацiйне мито справляється за ставкою i на умовах, установлених у вiдповiдному рiшеннi Комiсiї про застосування компенсацiйних заходiв. Зазначене мито сплачується незалежно вiд сплати iнших податкiв i зборiв (обов'язкових платежiв), у тому числi мита, якi, як правило, справляються при ввезеннi на митну територiю України певних товарiв.
(абзац перший частини першої статтi 27 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
3) коментарi, поданi нацiональним товаровиробником, були розглянутi Комiсiєю.
Випуск у вiльний обiг на митнiй територiї України товару вiдповiдно до контрактiв, якi є об'єктом реєстрацiї, здiйснюється митним органом на пiдставi вiдповiдної лiцензiї на iмпорт, отриманої вiд Мiнiстерства з використанням механiзму "єдиного вiкна" вiдповiдно до Митного кодексу України, та документiв, що пiдтверджують внесення на депозит необхiдної суми. Кошти на депозит можуть вноситися за мiсцем знаходження митних органiв, якi здiйснюють випуск товару, який ввозиться в Україну вiдповiдно до контрактiв, зареєстрованих у порядку, встановленому цiєю статтею. В окремих випадках може оформлятися боргове зобов'язання щодо сплати iмпортером компенсацiйного мита.
(абзац шостий частини четвертої статтi 27 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 06.09.2018р. N 2530-VIII) |
Мiнiстерство вносить до єдиного державного iнформацiйного веб-порталу "Єдине вiкно для мiжнародної торгiвлi" у формi електронних документiв, засвiдчених електронним цифровим пiдписом, виданi лiцензiї на iмпорт в день видачi таких лiцензiй.
(частину четверту статтi 27 доповнено абзацом сьомим згiдно iз Законом України вiд 06.09.2018р. N 2530-VIII) |
6. Центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, щоквартально iнформує Мiнiстерство та Комiсiю про обсяги iмпорту товарiв, якi є об'єктом антисубсидицiйного розслiдування або щодо яких застосовуються компенсацiйнi заходи, та суми компенсацiйного мита, що справляються вiдповiдно до рiшення Комiсiї.
(частина шоста статтi 27 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Стаття 28. Проведення перевiрки iнформацiї за межами України
1. При необхiдностi Мiнiстерство може здiйснювати перевiрку iнформацiї за межами України з метою:
1) згоди вiдповiдних заiнтересованих сторiн;
2) нотифiкацiї Мiнiстерством вiдповiдних компетентних органiв;
3) вiдсутностi заперечень з боку попередньо офiцiйно оповiщених зазначених компетентних органiв.
Стаття 29. Вибiрковi методи антисубсидицiйного розслiдування
Стаття 30. Ухилення вiд спiвпрацi з Мiнiстерством
1) не бере до уваги зазначену iнформацiю;
2) iнформує заiнтересованi сторони про наслiдки ухилення вiд спiвпрацi з Мiнiстерством.
1) її неповнота не ускладнює можливостi Мiнiстерства зробити точнi висновки;
2) ця iнформацiя була подана Мiнiстерству у вiдповiднi строки;
3) ця iнформацiя придатна до перевiрки;
4) заiнтересована сторона, яка подала iнформацiю, дiє добросовiсно в мiру своїх можливостей.
1) перелiкiв цiн, що публiкуються;
Стаття 31. Конфiденцiйний режим
Роздiл IX. ПРИКIНЦЕВI ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 32. Надання iнформацiї заiнтересованим сторонам
Стаття 33. Нотифiкацiя компетентних органiв заiнтересованої країни
1) назва країни (країн) походження та (або) експорту та товару, що є об'єктом розслiдування;
2) дата порушення антисубсидицiйного розслiдування;
4) короткий виклад висновкiв, якi є пiдставою для твердження про наявнiсть шкоди;
5) адресат, якому заiнтересованi сторони повиннi направляти свої коментарi щодо цього рiшення;
3) закiнчення дiї цього зобов'язання або скасування остаточного компенсацiйного мита.
До кожної такої ноти додається детальний звiт або у нiй мiстяться детальнi висновки Комiсiї.
5. До цiєї статтi застосовуються вiдповiднi положення статей 3 i 31 цього Закону.
Стаття 34. Виправлення помилок виконавцiв
Стаття 35. Фактори нацiонального iнтересу
Стаття 36. Особливостi застосування компенсацiйних заходiв щодо iмпорту з країн, що розвиваються
2. Перелiки країн, зазначених у частинi першiй, наведено у додатках 5 i 6 до цього Закону.
(назва статтi 37 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Комiсiя, Мiнiстерство та центральний орган виконавчої влади, що реалiзує державну митну полiтику, у зв'язку з проведенням розслiдувань вiдповiдно до цього Закону можуть у межах своїх повноважень приймати вiдповiднi акти. Такi акти набирають чинностi у строки, зазначенi в них, якщо iнше не передбачено цим Законом, але не ранiше дня їх опублiкування в газетi або доведення до вiдома заiнтересованих осiб у iнший спосiб, i є обов'язковими для виконання.
(частина перша статтi 37 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 14.01.2020р. N 440-IX) |
Роз'яснення з питань застосування цього Закону надає Комiсiя.
Стаття 38. Порядок введення Закону в дiю
1. Цей Закон набирає чинностi через 30 днiв з дня його опублiкування.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ
22 грудня 1998 року
N 331-XIV
Додаток 1 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
2) податки з iмпорту - обов'язковi платежi у разi iмпорту, що включають ввiзне мито, iншi податки, збори та iншi обов'язковi платежi, якi справляються у разi iмпорту товарiв, робiт i послуг;
(пункт 2 роздiлу I iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 13.03.2012р. N 4496-VI) |
8) гербовi збори - як правило, державне мито у країнi експорту;
10) нацiональний - вiдношення до країни експорту;
II. Орiєнтовний перелiк форм надання експортних субсидiй
Експортнi субсидiї можуть надаватися у таких формах:
Положення цього пункту застосовуються з урахуванням положень додатка 2.
Положення цього пункту застосовуються з урахуванням положень додаткiв 2 i 3.
III. Застосування положень цього додатка
Додаток 2 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
Загальнi положення щодо споживання матерiально-технiчних ресурсiв у процесi виробництва
Додаток 3 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
5) субсидiя може мати мiсце у випадках, якщо:
вiдсутнi процедури перевiрки повернення податкiв з iмпорту;
зазначенi процедури є необгрунтованими;
Додаток 4 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
Засади державної пiдтримки виробникiв сiльськогосподарської продукцiї
Заходи державної пiдтримки сiльського господарства повиннi вiдповiдати таким основним критерiям:
2) державна пiдтримка не повинна впливати на пiдтримку цiн виробникiв;
Загальнi послуги, що надаються в межах державних програм
5) послуг, пов'язаних з проведенням iнспекцiй, включаючи послуги загального характеру та експертизи певних товарiв щодо їх безпеки для здоров'я людини, безпеки взагалi (у тому числi безпеки довкiлля);
(пiдпункт 5 пункту 2 iз змiнами, внесеними згiдно iз Законом України вiд 20.09.2019р. N 124-IX) |
Зберiгання державних запасiв з метою забезпечення продовольчої безпеки
Нацiональна продовольча допомога
1) безпосереднього постачання продовольчих товарiв заiнтересованим особам;
Безпосереднє фiнансування виробникiв сiльськогосподарської продукцiї
1) окремого виду або обсягу продукцiї (у тому числi поголiв'я худоби), що реалiзується виробником;
2) нацiональних або свiтових цiн, що поширюються на будь-яку реалiзовану продукцiю;
3) використаних факторiв виробництва.
Право на отримання зазначених внескiв не залежить вiд здiйснення виробництва товарiв.
2) нацiональних або свiтових цiн, що поширюються на таку продукцiю;
3) або використаних факторiв виробництва.
8. Право на користування фiнансовими внесками:
повнiстю вiдшкодовувати поновлену вартiсть i бути вищими за втрати;
Сприяння структурнiй перебудовi шляхом реалiзацiї програми стимулювання iнвестування
нацiональних або свiтових цiн на будь-яку продукцiю, що реалiзується.
Фiнансовi внески обмежуються сумою, необхiдною для компенсацiї структурних втрат.
Платежi згiдно з програмами охорони довкiлля
Фiнансовi внески в рамках регiональних програм допомоги
бути географiчне точно визначеною зоною з чiтко окресленою економiчною та адмiнiстративною ознакою;
вважатися таким, що перебуває у невигiдному та (або) несприятливому становищi.
Такий висновок має бути зроблений на пiдставi неупереджених та об'єктивних критерiїв, якi:
зазначають, що труднощi регiону залежать вiд обставин, якi не є тiльки короткочасними.
нацiональних або свiтових цiн на будь-яку продукцiю, що реалiзується.
Додаток 5 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
Митний код країни | Назва країни |
516 | Болiвiя |
276 | Гана |
260 | Гвiана |
456 | Домiнiканська Республiка |
382 | Зiмбабве |
664 | Iндiя |
700 | Iндонезiя |
302 | Камерун |
346 | Кенiя |
272 | Кот д'Iвуар |
318 | Конго |
204 | Марокко |
240 | Нiгерiя |
432 | Нiкарагуа |
662 | Пакистан |
248 | Сенегал |
709 | Фiлiппiни |
669 | Шрi-Ланка |
Додаток 6 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
Митний код країни | Назва країни |
224 | Судан |
228 | Мавританiя |
232 | Малi |
236 | Буркiна-Фасо |
240 | Нiгер |
244 | Чад |
247 | Кабо-Верде |
252 | Гамбiя |
257 | Гвiнея-Бiсау |
260 | Гвiнея |
264 | Сьєрра-Леоне |
268 | Лiберiя |
280 | Того |
284 | Бенiн |
306 | Центральноафриканська Республiка |
310 | Екваторiальна Гвiнея |
311 | Сан Томе i Принсiпi |
322 | Заїр |
324 | Руанда |
328 | Бурундi |
334 | Ефiопiя |
336 | Еритрея |
338 | Джибутi |
342 | Сомалi |
350 | Уганда |
352 | Танзанiя |
366 | Мозамбiк |
370 | Мадагаскар |
375 | Коморськi Острови |
378 | Замбiя |
386 | Малавi |
391 | Ботсвана |
395 | Лесото |
452 | Гаїтi |
653 | Ємен |
660 | Афганiстан |
666 | Бангладеш |
667 | Мальдiви |
672 | Непал |
675 | Бутан |
676 | Бiрма |
684 | Лаос |
696 | Кампучiя |
806 | Соломоновi Острови |
807 | Тувалу |
812 | Кiрибатi |
816 | Вануату |
817 | Тонга |
819 | Захiдне Самоа |
Додаток 7 до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд субсидованого iмпорту" вiд 22 грудня 1998 року N 331-XIV |
Загальнi принципи визначення субсидiй та субсидування
Загальнi положення про субсидiї