ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 31 липня 1997 року | N 274 |
---|
Про затвердження Порядку складання розрахунку
податку на прибуток нерезидента, що проводить
дiяльнiсть на територiї України через постiйне
представництво
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 28 серпня 1997 р. за N 352/2156 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказами Державної податкової адмiнiстрацiї
України
вiд 24 жовтня 1997 року N 387,
вiд 16 сiчня 1998 року N 29,
Вiдповiдно до пункту 16.11 статтi
16 Закону України "Про оподаткування
прибутку пiдприємств", керуючись статтею 8
Закону України "Про державну податкову службу
в Українi", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, що додається.
2. Заступнику начальника управлiння мiжнародних зв'язкiв Гладуну Ю. В. подати цей наказ до Мiнiстерства юстицiї України для державної реєстрацiї.
3. Начальнику управлiння справами Коваленку В. В. у п'ятиденний термiн пiсля державної реєстрацiї наказу забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим адмiнiстрацiям в Автономнiй Республiцi Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi.
4. Начальнику Головного управлiння по роботi з платниками податкiв Семененку В. В. та Головному редактору журналу "Вiсник податкової служби" Кулику Ю. М. довести цей наказ через засоби масової iнформацiї до вiдома платникiв податкiв.
Виконуючий обов'язки Голови | Ф.О. Ярошенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 31 липня 1997 р. N 274 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 28 серпня 1997 р. за N 352/2156 |
Порядок складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво
1. Загальнi положення
1.1. Порядок складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво (надалi - Порядок), розроблено згiдно з пунктом 16.11 статтi 16 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" (надалi - Закон).
1.2. Цей Порядок застосовується постiйними представництвами нерезидентiв в Українi, якi визначенi у пунктi 1.17 статтi 1 Закону та пiдлягають реєстрацiї вiдповiдно до Положення про порядок реєстрацiї та облiку постiйних представництв нерезидентiв в Українi як платникiв податку на прибуток, а також резидентами України, прирiвняними з метою оподаткування до постiйних представництв (надалi - платники податку).
1.3. Платники податку ведуть бухгалтерський облiк та звiтнiсть згiдно iз законодавством України, щоквартально подають державному податковому органу за мiсцезнаходженням декларацiю про прибуток пiдприємства за формою, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю України.
1.4. Платник податку самостiйно визначає прибуток, одержаний нерезидентом вiд господарської дiяльностi, здiйснюваної через постiйне представництво. Для цiлей цього Порядку та вiдповiдно до визначень Закону господарська дiяльнiсть нерезидента, здiйснювана через постiйне представництво - це будь-яка дiяльнiсть постiйного представництва, направлена на отримання нерезидентом доходу в грошовiй, матерiальнiй або нематерiальнiй формах. Зокрема, дiяльнiсть постiйного представництва полягає у виготовленнi товарiв (наданнi послуг, здiйсненнi робiт), якi пiдлягають продажу за контрактами, укладеними нерезидентом, або використовуються нерезидентом в процесi його господарської дiяльностi.
1.5. З метою оподаткування постiйне представництво прирiвнюється до платника податку, який здiйснює свою дiяльнiсть незалежно вiд такого нерезидента. З врахуванням цього, прибутком, який нерезидент одержує вiд господарської дiяльностi, здiйснюваної через постiйне представництво, є прибуток, який постiйне представництво одержало б вiд ведення своєї дiяльностi незалежно вiд нерезидента. У випадку, коли дiяльнiсть постiйного представництва складається лише з надання послуг безпосередньо нерезиденту, оподатковуваним прибутком є прибуток, який постiйне представництво могло б одержати, якби надавало такi ж послуги як самостiйне пiдприємство.
1.6. Визначення оподатковуваного прибутку проводиться у загальному порядку з урахуванням наступного. Постiйне представництво веде облiк результатiв своєї дiяльностi у натуральних вимiрах та в узагальненому грошовому виразi шляхом безперервного, документального i взаємопов'язаного їх вiдображення. Документальне вiдображення результатiв дiяльностi постiйного представництва проводиться у вiдповiдностi до вимог Положення про документальне забезпечення записiв у бухгалтерському облiку на пiдставi первинних документiв, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 24 травня 1995 року N 88 i зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 5 червня 1995 року за N 168/704. Первиннi документи - це письмовi свiдоцтва, що пiдтверджують господарськi операцiї, включаючи розпорядження та довiреностi адмiнiстрацiї (власника) на їх проведення. Власником постiйного представництва виступає нерезидент. Копiї звiтiв про дiяльнiсть, проведену постiйним представництвом, якi направляються нерезиденту, також є первинними документами. Облiк ведеться незалежно вiд того, чи є реалiзацiя товарiв (робiт, послуг) повним або частковим виконанням зобов'язань нерезидента за укладеними ним контрактами та чи одержується винагорода за реалiзованi товари (роботи, послуги) безпосередньо постiйним представництвом або нерезидентом.
1.7. Постiйне представництво веде облiк своєї дiяльностi у таких одиницях натурального вимiру, якi забезпечують спiвставлення рiзних обсягiв та кiлькостi однорiдних товарiв, робiт та послуг, виготовлених, здiйснених та наданих постiйним представництвом у вiдповiдному податковому перiодi. Використання виключно вартiсних одиниць облiку результатiв дiяльностi постiйного представництва допускається лише у випадку, коли такi одиницi використовуються для визначення винагороди за дiяльнiсть, що проводиться постiйним представництвом.
Приклад:
В Українi працює постiйне представництво компанiї А, яка виробляє та здiйснює поставки комп'ютерної технiки споживачам в Україну. Контракти на поставку технiки передбачають, що на мiсцi поставки у замовника проводяться налагодження та встановлення технiки, а також її гарантiйне обслуговування. Оскiльки для здiйснення робiт щодо встановлення-налагодження технiки використовується персонал постiйного представництва, то ця дiяльнiсть є дiяльнiстю безпосередньо постiйного представництва. Стосовно вказаних видiв робiт постiйне представництво визначає доходи, якi б воно одержало, якби дiяло незалежно вiд нерезидента, та веде облiк своєї дiяльностi.
Специфiкацiя до контрактiв вказує лише вартiсть роботи щодо встановлення, налагодження та гарантiйного обслуговування одиницi комп'ютерної технiки. Якщо вартiсть вказаних робiт на одиницю комп'ютерної технiки не змiнюється в залежностi вiд вартостi та модифiкацiї технiки, то облiк дiяльностi постiйного представництва може вестися в одиницях установленої технiки. Якщо вартiсть послуг щодо установлення та налагодження технiки визначається як процент вiд вартостi самої технiки, то постiйне представництво повинно вести також облiк вартостi поставленої технiки. В iншому випадку постiйне представництво веде облiк людино-годин, витрачених на послуги щодо встановлення та налагодження.
1.8. Облiк результатiв дiяльностi постiйного представництва в узагальненому грошовому виразi здiйснюється у цiнах, за якими вiдбувається продаж цих результатiв, але не менше за звичайнi цiни. Звичайна цiна - цiна продажу товарiв (робiт, послуг) продавцем, включаючи суму нарахованих (сплачених) процентiв, вартiсть iноземної валюти, яка може бути отримана у разi їх продажу особам, якi не пов'язанi з продавцем за звичайних умов ведення господарської дiяльностi. При цьому пiд звичайними умовами ведення господарської дiяльностi розумiється ведення такої дiяльностi постiйним представництвом незалежно вiд нерезидента.
1.9. Звичайна цiна визначається постiйним представництвом на пiдставi контрактiв, укладених нерезидентом з резидентами України. У разi неможливостi на пiдставi контрактiв визначити звичайну цiну на товари (роботи, послуги) нерезидента, звичайною цiною вважається опублiкована цiна на аналогiчнi товари (роботи, послуги) резидентiв України. При цьому опублiкованою цiною є цiна, яка вказується, зокрема, у друкованих рекламних матерiалах, статистичних збiрниках, а також цiни, встановленi за результати вибiркового дослiдження цiн. Якщо дiяльнiсть постiйного представництва полягає тiльки в продажу ним товарiв, результатiв робiт або послуг виключно нерезиденту, то звичайною цiною є опублiкована цiна, за якою продаж аналогiчних товарiв, робiт та послуг у даному податковому перiодi здiйснювали суб'єкти пiдприємницької дiяльностi України.
1.10. Постiйне представництво самостiйно визначає звичайну цiну з урахуванням обраних одиниць облiку його дiяльностi у натуральному вимiрi та згаданих джерел. Якщо податковi органи за результатами документальних перевiрок мають пiдстави для висновкiв щодо правомiрностi визначення рiвня звичайних цiн платником податку, цi органи мають право звернутися iз запитом, а платник податку зобов'язаний за таким запитом надати обгрунтування рiвня таких цiн.
1.11. Вiдображенi в облiку в узагальненому грошовому виразi результати дiяльностi постiйного представництва є доходами вiд продажу товарiв, результатiв робiт та послуг i, вiдповiдно, валовими доходами, якi б постiйне представництво одержало, якби проводило свою дiяльнiсть незалежно вiд нерезидента. До складу валових доходiв також включаються iншi доходи, визначенi Законом та одержанi або нарахованi постiйнiм представництвом.
1.12. Оподатковуваний прибуток нерезидента вiд його господарської дiяльностi визначається як рiзниця мiж визначеними вище валовими доходами та валовими витратами, здiйсненими безпосередньо постiйним представництвом. Склад валових витрат визначається вiдповiдно до Закону. Якщо витрати, понесенi постiйним представництвом у зв'язку з придбанням товарiв (робiт, послуг) у нерезидента, перевищують звичайнi цiни, що дiяли на дату такого придбання, застосовується норма пункту 7.4 статтi 7 Закону щодо оподаткування операцiй з пов'язаними особами.
1.13. Резиденти, якi надають агентськi, довiрчi, комiсiйнi та iншi подiбнi послуги з продажу чи придбання товарiв (робiт, послуг) за рахунок i на користь нерезидента (включаючи укладення договорiв з iншими резидентами вiд iменi i на користь нерезидента), утримують i перераховують до вiдповiдного бюджету податок з доходу, одержаного таким нерезидентом iз джерел в Українi. Цей податок визначається вiдповiдно до правил, передбачених Законом. Резиденти України, якi прирiвнянi з метою оподаткування до постiйних представництв, зобов'язанi вести окремий облiк доходiв та витрат нерезидента, одержаних (нарахованих) та понесених (нарахованих) у зв'язку з дiяльнiстю на територiї України через таких резидентiв.
1.14. Валовi доходи нерезидентiв, що не проводять пiдприємницької дiяльностi в Українi через постiйнi представництва, оподатковуються за ставками i в порядку, визначеними пунктами 13.2 - 13.7 статтi 13 Закону.
(роздiл 1 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
2. Порядок складання розрахунку вiдокремлених валових доходiв, оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, на пiдставi складання вiдокремленого балансу фiнансово-господарської дiяльностi
2.1. Нерезидент, що здiйснює свою дiяльнiсть не лише в Українi, але й за її межами, i при цьому не визначає прибуток вiд своєї дiяльностi, що проводиться ним через постiйне представництво в Українi, суму прибутку, що пiдлягає оподаткуванню в Українi, визначає на пiдставi складання вiдокремленого балансу фiнансово-господарської дiяльностi, погодженого з державним податковим органом за мiсцезнаходженням постiйного представництва.
2.2. Вiдокремлений баланс фiнансово-господарської дiяльностi - це баланс валових доходiв (якi постiйне представництво одержало б вiд здiйснення своєї дiяльностi незалежно вiд нерезидента), вiдокремлених вiд загальної суми валових доходiв нерезидента на пiдставi вiдповiдного розрахунку (надалi - вiдокремленi валовi доходи постiйного представництва), та валових витрат, понесених безпосередньо постiйним представництвом. Оподатковуваний прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, визначається як рiзниця мiж валовими вiдокремленими доходами постiйного представництва та понесеними постiйним представництвом валовими витратами. Форма розрахунку вiдокремлених валових доходiв, оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво, на пiдставi складання вiдокремленого балансу фiнансово-господарської дiяльностi, додається (додаток 1).
2.3. Для обчислення вiдокремлених валових доходiв постiйного представництва платник податку подає до державного податкового органу завiренi податковою службою у країнi резиденцiї, перекладенi на українську мову та вiдповiдним чином легалiзованi, данi про загальнi обсяги одержаних валових доходiв та понесених витрат вiд ведення господарської дiяльностi нерезидента в цiлому, загальної чисельностi працiвникiв та вартостi основних фондiв нерезидента. При складаннi розрахунку зазначенi показники вiдображаються платником податку у рядках 1, 2, 5 та 8 вiдповiдно. У разi, коли у країнi резиденцiї через iснуючi правила нерезидент подає декларацiю про доходи раз на рiк або раз у пiврiччя, зазначенi данi за iнший податковий перiод можуть бути завiренi аудиторською фiрмою. Данi за той же податковий перiод, у якому податкова звiтнiсть подається у країнi резиденцiї, повиннi бути завiренi виключно податковою службою країни резиденцiї.
2.4. Загальна чисельнiсть працiвникiв для постiйного представництва нерезидента є середньою чисельнiстю працiвникiв протягом податкового перiоду. Вартiсть основних та оборотних фондiв вказується як середня вартiсть протягом податкового перiоду.
2.5. У рядках 3, 6, 9 вiдображаються данi, що стосуються постiйного представництва.
У рядках 4, 7, 10 вiдображається питома вага обсягiв постiйного представництва у загальних обсягах нерезидента по вiдповiдних показниках.
У рядку 11 вiдображається питома вага валових доходiв постiйного представництва в загальному обсязi валових доходiв нерезидента. Питома вага валових доходiв постiйного представництва в загальному обсязi валових доходiв нерезидента визначається як середнє арифметичне показникiв, обрахованих у рядках 4, 7,10.
У рядку 12 вiдображаються вiдокремленi валовi доходи постiйного представництва.
У рядках з 13 по 17 вiдображаються суми валових доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародного договору України за видами доходiв, та їх загальна сума. Цi рядки заповнюються лише у випадку, коли платник податку складає Вiдомостi про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або оподатковуються за спецiальними ставками на пiдставi мiжнародних договорiв України. Якщо згаданi Вiдомостi не складаються, платник податку проставляє в зазначених рядках для цiлей подальшого розрахунку цифру "0" (нуль).
У рядку 18 вiдображається загальна сума валових доходiв, зменшена на суми доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародних договорiв України.
У рядку 19 вiдображається загальна сума валових витрат, понесених постiйним представництвом.
У рядках з 20 по 24 вiдображаються суми валових витрат, понесених постiйним представництвом у зв'язку з одержанням доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародного договору України за видами доходiв, та їх загальна сума. Цi рядки заповнюються лише у випадку, коли платник податку складає Вiдомостi про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або оподатковуються за спецiальними ставками на пiдставi мiжнародних договорiв України. Якщо згаданi Вiдомостi не складаються, платник податку проставляє в зазначених рядках для цiлей подальшого розрахунку цифру "0" (нуль).
У рядку 25 вiдображається сума валових витрат постiйного представництва, зменшена на загальну суму витрат, понесених постiйним представництвом у зв'язку з одержанням доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародного договору України.
У рядку 28 вiдображається загальна сума, на яку зменшується нарахований податок на прибуток вiдповiдно до Закону. Обрахунок загальної суми зменшення податкового зобов'язання платник податку здiйснює за формою додатка П до декларацiї про прибуток пiдприємства, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю України, та подає додаток П разом з Розрахунком.
У рядку 29 вiдображається сума податку, що пiдлягає до сплати за термiном у випадку, якщо значення рядка 27 бiльше або дорiвнює значенню рядка 28. У випадку, коли рядок 27 "менший" за рядок 28, у рядку 29 проставляється "0" (нуль).
У рядку 30 вiдображається сума надмiрно сплаченого податку, що пiдлягає зарахуванню в рахунок наступних платежiв (поверненню платнику податку) у випадку, коли рядок 27 "менший" за рядок 28.
(роздiл 2 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
3. Порядок складання податковим органом розрахунку оподатковуваного прибутку та податку на прибуток постiйного представництва нерезидента
3.1. У разi неможливостi шляхом прямого пiдрахування визначити прибуток, одержаний нерезидентом з джерелом його походження в Українi, оподатковуваний прибуток визначається податковим органом як рiзниця мiж валовим доходом та валовими витратами, визначеними шляхом застосування до суми одержаного (нарахованого) валового доходу коефiцiєнта 0,7. Розрахунок iз застосуванням згаданого коефiцiєнта здiйснюється зокрема у випадку, коли:
- витрати у зв'язку з пiдготовкою, органiзацiєю та веденням виробництва, продажем продукцiї (виконанням робiт, послуг) постiйним представництвом сплаченi (нарахованi) як в Українi, так i за її межами;
- нерезидент не має змоги виконати вимоги пункту 2.3 цього Порядку щодо пiдтвердження даних про загальнi обсяги одержаних валових доходiв та понесених витрат вiд здiйснення господарської дiяльностi нерезидента в цiлому, загальної чисельностi працiвникiв та вартостi основних фондiв нерезидента для цiлей складання вiдокремленого балансу фiнансово- господарської дiяльностi.
3.2. Форма розрахунку, за якою державний податковий орган здiйснює визначення оподатковуваного прибутку та податку на прибуток, додається (додаток 2). Платники податку, витрати яких у зв'язку з пiдготовкою, органiзацiєю та веденням виробництва, продажем продукцiї (робiт, послуг) сплаченi (нарахованi) як в Українi, так i за її межами, визначають шляхом розрахунку валовi витрати. Платник податку, що не має змоги виконати вимоги пункту 2.3 цього Порядку (щодо пiдтвердження даних про загальнi обсяги одержаних валових доходiв та понесених витрат вiд здiйснення господарської дiяльностi нерезидента в цiлому, про загальну чисельнiсть працiвникiв та вартiсть основних фондiв нерезидента для цiлей складання вiдокремленого балансу фiнансово-господарської дiяльностi), визначає шляхом розрахунку валовi доходи.
3.3. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi витрати, вказує в рядку 1 суму валових доходiв, визначених вiдповiдно до вимог роздiлу 1 цього Порядку. У рядках 2 та 3 розрахунку такий платник податку проставляє "0" (нуль). У рядку 4 вiдображаються валовi витрати платника податку, пiдрахованi шляхом множення валових доходiв, вiдображених у рядку 1, на коефiцiєнт 0,7.
3.4. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi доходи, у рядках 1 та 4 розрахунку проставляє "0" (нуль). У рядку 2 такий платник податку вiдображає свої валовi витрати та амортизацiйнi вiдрахування, визначенi вiдповiдно до вимог Закону. У рядку 3 вiдображаються валовi доходи, пiдрахованi шляхом дiлення валових витрат, вiдображених у рядку 2, на коефiцiєнт 0,7.
3.5. У рядках з 5 по 9 всi платники податку, що складають розрахунок, вiдображають за видами доходiв суми валових доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародного договору України, та їх загальну суму, а у рядках з 11 по 15 - суми валових витрат (за видами доходiв), понесених платником у зв'язку з одержанням доходiв, звiльнених вiд оподаткування вiдповiдно до мiжнародного договору України, та їх загальну суму. Цi рядки заповнюються лише у випадку, коли платник податку складає Вiдомостi про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або оподатковуються за спецiальними ставками на пiдставi мiжнародних договорiв України. Якщо згаданi Вiдомостi не складаються, в зазначених рядках для цiлей подальшого розрахунку проставляється "0" (нуль).
3.6. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi доходи, у рядках з 5 по 8 вiдображає валовi доходи, звiльненi вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України, визначенi шляхом дiлення валових витрат, пов'язаних з одержанням зазначених доходiв та вiдображених у рядках з 11 по 14, на коефiцiєнт 0,7. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi витрати, у рядках з 11 по 14 вiдображає витрати, понесенi платником у зв'язку з одержанням доходiв, звiльнених вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України, визначенi шляхом множення валових доходiв, вiдображених у рядках з 5 по 8, на коефiцiєнт 0,7.
3.7. У рядку 10 вiдображаються скоригованi валовi доходи постiйного представництва. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi витрати, пiдраховує скоригованi валовi доходи як рiзницю мiж рядком 1 та рядком 9, а платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi доходи, - як рiзницю мiж рядком 3 та рядком 9.
3.8. У рядку 16 вiдображаються скоригованi валовi витрати постiйного представництва. Платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi витрати, пiдраховує скоригованi валовi витрати як рiзницю мiж рядком 2 та рядком 15, а платник податку, який визначає шляхом розрахунку валовi доходи, - як рiзницю мiж рядком 4 та рядком 15.
3.9. У рядку 19 вiдображається загальна сума, на яку зменшується нарахований податок на прибуток вiдповiдно до Закону. Обрахунок загальної суми зменшення податкового зобов'язання платник податку здiйснює за формою додатка П до декларацiї про прибуток пiдприємств, затвердженою Державною податковою адмiнiстрацiєю України, та подає додаток П разом з Розрахунком.
3.10. У рядку 20 вiдображається сума податку, що пiдлягає до сплати за термiном у випадку, якщо рядок 18 бiльший або дорiвнює рядку 19. У випадку, коли рядок 18 менший за рядок 19, у рядку 20 проставляється "0" (нуль). У рядку 21 вiдображається сума надмiрно сплаченого податку, що пiдлягає зарахуванню в рахунок наступних платежiв (поверненню платнику податку) у випадку, коли рядок 18 менший за рядок 19.
(роздiл 3 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
4. Особливостi оподаткування доходiв, отриманих нерезидентом, згiдно з мiжнародними договорами України
4.1. Нерезиденти, якi мають право на переваги вiдповiдно до мiжнародного договору України (надалi - договiр) щодо звiльнення (або зменшення) вiд оподаткування окремих видiв доходiв, разом з декларацiєю про прибуток пiдприємства або з розрахунками визначення оподатковуваного прибутку та податку на прибуток заповнюють i подають до державного податкового органу вiдомостi про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або оподатковуються за спецiальними ставками на пiдставi мiжнародних договорiв України (надалi - вiдомостi), за формою, що додається (додаток N 3).
4.2. Право на використання переваг договору надається податковим органом за умови подання письмового пiдтвердження про те, що нерезидент є особою, на яку поширюються положення цього договору. Якщо iнше не погоджено мiж компетентними органами, письмове пiдтвердження складається на офiцiйному бланку i включає таку обов'язкову iнформацiю:
- повна назва або iм'я нерезидента;
- чiтке повiдомлення, що нерезидент є особою, на яку поширюються положення договору, та пiдстава (причина) вважати нерезидента згаданою особою. У випадку договорiв про уникнення подвiйного оподаткування - це повинно бути повiдомлення про те, що нерезидент є особою, яка вiдповiдно до законодавства iншої країни пiдлягає оподаткуванню в цiй країнi на пiдставi постiйного мiсця перебування, мiсця проживання або iншого критерiю. Якщо критерiй визначено всамому договорi, то вказується номер статтi, в якiй мiститься це визначення;
- повна назва компетентного органу, повне iм'я та пiдпис посадової особи компетентного органу, яка засвiдчує письмове пiдтвердження. Компетентним є орган, визначений таким у самому договорi. У разi, коли в договорi не визначено, який орган є компетентним, то вважається, що компетентним органом є податковий орган вiдповiдної країни;
- дата видачi пiдтвердження.
4.3. Письмове пiдтвердження, належним чином легалiзоване, разом iз офiцiйним перекладом українською мовою подається платником податку до державного податкового органу за своїм мiсцезнаходженням.
4.4. Письмове пiдтвердження подається не рiдше, нiж один раз на звiтний (податковий) рiк одночасно з поданням першої декларацiї або розрахунку у поточному роцi. У випадку, коли нерезидент не здiйснює регулярної дiяльностi на територiї України через постiйне представництво, письмове пiдтвердження подається при кожному поданнi декларацiї або розрахунку. При поданнi декларацiї або розрахунку у разi закiнчення нерезидентом дiяльностi в Українi є обов'язковим подання письмового пiдтвердження, засвiдченого не ранiше нiж за 15 днiв до закiнчення дiяльностi нерезидента.
4.5. Роздiли з 1 по 4 вiдомостей передбаченi для видiв дiяльностi, доходи вiд яких, одержанi або нарахованi постiйному представництву, звiльняються вiд оподаткування в Українi вiдповiдно до договорiв. У роздiлi 5 вiдомостей вiдображаються iншi доходи, стосовно яких договорами передбачено зменшення або звiльнення вiд оподаткування. Кожен з роздiлiв вiдомостей заповнюється з урахуванням наступних особливостей.
4.6. Дiяльнiсть допомiжного або пiдготовчого характеру
4.6.1. Роздiл 1 вiдомостей заповнюється у випадку, коли постiйне представництво нерезидента здiйснює виключно види дiяльностi, якi, вiдповiдно до договорiв про уникнення подвiйного оподаткування, не утворюють постiйного представництва.
4.6.2. У кожному рядку таблицi вказуються види дiяльностi так, як вони визначенi у самому договорi. Вказуються також iншi види дiяльностi, якi носять допомiжний або пiдготовчий характер. Будь-який з вказаних у цьому роздiлi видiв дiяльностi або сукупнiсть всiх вказаних видiв дiяльностi не повиннi складати основну дiяльнiсть або один з видiв основної дiяльностi нерезидента вiдповiдно до критерiїв, визначених пунктом 5.4.2 Закону. При цьому пiд основною дiяльнiстю розумiється дiяльнiсть нерезидента, визначена у його статутних документах, яка є регулярною i постiйною протягом календарного року, на який припадає звiтний перiод.
4.7. Дiяльнiсть, здiйснювана через агента з незалежним статусом
4.7.1. Роздiл 2 вiдомостей заповнюється платником податку у випадку, якщо:
- постiйним представництвом нерезидента вiдповiдно до чинного податкового законодавства вважається юридична особа України або iнший суб'єкт пiдприємницької дiяльностi, зареєстрований як такий в Українi, якi надають нерезиденту агентськi, довiрчi або комiсiйнi та iншi подiбнi послуги на користь i за рахунок нерезидента;
- вiдповiдно до договору про уникнення подвiйного оподаткування нерезидент вважає, що його дiяльнiсть через згаданих вище осiб є дiяльнiстю, здiйснюваною через агента з незалежним статусом.
4.7.2. Платник податку повинен вiдповiсти на всi наведенi питання та надати iншу iнформацiю, яка вимагається у цьому роздiлi. Зокрема, необхiдно вказати, з якого часу агентськi послуги надавалися нерезиденту особою, що вважається постiйним представництвом, незалежно вiд того, чи надавалися цi послуги з перервою у часi, чи нi.
4.7.3. В цьому роздiлi також необхiдно надати iнформацiю про суму доходу та витрат, одержаних (нарахованих) та понесених агентом в цiлому у зв'язку з його дiяльнiстю та вiд надання послуг зазначеному нерезиденту за весь час надання цих послуг, враховуючи перерви у наданнi послуг.
4.7.4. Остаточне рiшення щодо визнання особи, через яку нерезидент здiйснює свою дiяльнiсть в Українi, агентом iз незалежним статусом приймає державний податковий орган у кожному конкретному випадку на пiдставi сукупностi наведеної в цьому роздiлi iнформацiї та, в разi необхiдностi, шляхом перевiрки первинних документiв, що пiдтверджують наведену iнформацiю. Рiшення державного податкового органу базується на положеннях договору, тлумаченнi цього договору, особливо тлумаченнi, встановленому через взаємоузгоджувальну процедуру, власнiй та мiжнароднiй практицi застосування вiдповiдних положень цього або iнших подiбних договорiв.
4.7.5. У разi, якщо особу, через яку нерезидент здiйснює свою дiяльнiсть в Українi, було визнано агентом з незалежним статусом в розумiннi договору про уникнення подвiйного оподаткування, доход, одержаний або нарахований внаслiдок такої дiяльностi, звiльняється вiд оподаткування.
4.8. Будiвельний майданчик, монтажний або складальний об'єкт
4.8.1. Роздiл 3 вiдомостей заповнюється платниками податку, якi проводять будiвельну, монтажну, складальну або iншу дiяльнiсть на об'єктах, визначення яких постiйним представництвом, згiдно з договорами про уникнення подвiйного оподаткування, залежить вiд термiну їх iснування.
4.8.2. Платник податку надає у передбаченiй у цьому роздiлi таблицi повну iнформацiю щодо кожного об'єкта, який вiдповiдно до договору не утворює постiйного представництва. Iнформацiя про цi об'єкти повинна задовольняти також iншим вимогам, викладеним у цьому роздiлi. Iнформацiя по кожному об'єкту, включаючи одержанi (нарахованi) доходи та понесенi витрати, вiдображаються окремо для цього об'єкта. З метою надання достовiрної iнформацiї платник податку органiзовує окремий облiк доходiв та витрат по кожному з указаних об'єктiв.
4.8.3. Для визначення термiну, протягом якого зазначенi об'єкти не створюють постiйного представництва, потрiбно виходити з того, що будiвельний майданчик iснує з моменту, в який вiдбувається хоча б одна з подiй:
- пiдписання акта про передачу майданчика пiдрядчику;
- фактичного початку робiт на будiвельному майданчику.
Моментом закiнчення iснування будiвельного майданчика є дата пiдписання акта про здачу об'єкта в експлуатацiю.
4.8.4. Будiвельний майданчик продовжує iснувати, навiть якщо роботи на ньому тимчасово зупиненi.
4.8.5. Якщо нерезидент, що дiє через постiйне представництво i є генеральним пiдрядчиком, доручає виконання частини пiдрядних робiт iншим особам (субпiдрядчикам), то перiод часу, який витратили субпiдрядчики на виконання таких робiт, зараховується до термiну iснування цього об'єкта для цiлей оподаткування доходiв, отриманих генеральним пiдрядчиком. При цьому, якщо такi субпiдрядчики є нерезидентами, то їх дiяльнiсть з дня початку роботи на цьому будiвельному майданчику також розглядається як постiйне представництво самого субпiдрядчика.
4.8.6. В цьому роздiлi платник податку також указує граничний термiн, протягом якого кожен iз перелiчених об'єктiв не створює постiйного представництва, та номер i назву статтi договору, яка встановлює цей термiн.
4.9. Мiжнароднi перевезення та пов'язанi з ними доходи
4.9.1. Роздiл 4 вiдомостей заповнюється платниками податку, якi одержують доходи вiд мiжнародних перевезень. Термiн "мiжнароднi перевезення" визначається в самому договорi i звичайно означає перевезення, здiйснюванi мiж пунктами за межами України або мiж пунктом на територiї України та пунктом за її межами. Перевезення мiж пунктами на територiї України, здiйснюванi нерезидентом, не вважаються мiжнародними перевезеннями.
4.9.2. Платник податку, який здiйснює свою дiяльнiсть з мiжнародних перевезень через агента з незалежним статусом, заповнює цей роздiл, а не роздiл 2 вiдомостей.
4.9.3. Платник податку, що має право на звiльнення вiд оподаткування доходiв вiд мiжнародних перевезень, складає розрахунок одержаних доходiв та понесених витрат у зв'язку з такими перевезеннями за формою, що визначена у цьому роздiлi. Доходи та витрати вказуються по видах доходiв, наведених у формi розрахунку, в разi, якщо вони звiльняються вiд оподаткування вiдповiдно до договору. Так, доходи вiд оренди порожнiх морських або повiтряних суден, доходи вiд використання, утримання або здавання контейнерiв звiльняються вiд оподаткування лише у випадку, коли їх звiльнення передбачено у самому договорi.
4.9.4. У пунктi 4 "Допомiжна або побiчна дiяльнiсть" роздiлу 4 вказуються види доходiв, одержанi вiд дiяльностi, яка вiдповiдно до чинного законодавства України не є основною дiяльнiстю платника податку. Основною дiяльнiстю платника податку, який заповнює цей роздiл, повиннi бути мiжнароднi перевезення. Iншi види доходiв вiд мiжнародних перевезень, якi звiльняються вiд оподаткування вiдповiдно до договору, але не передбаченi у формi розрахунку, вносяться додатково окремим рядком до розрахунку.
4.9.5. Платник податку також вказує у цьому роздiлi чiтко, ким вiн є згiдно зi статтею договору, яка передбачає звiльнення вiд оподаткування таких доходiв (у деяких договорах звiльнення надається пiдприємству Договiрної держави, в деяких - резиденту Договiрної держави), номер та назву статтi, яка надає звiльнення вiд оподаткування цих доходiв, а також країну, в якiй доходи вiд мiжнародних перевезень вiдповiдно до договору будуть оподатковуватись.
4.10. Дивiденди, проценти, роялтi, доходи вiд вiдчуження майна та iншi доходи.
4.10.1. Роздiл 5 вiдомостей заповнюється платником податку у випадку, коли нерезидент одержує доходи, якi не пов'язанi з його дiяльнiстю через постiйне представництво та пiдлягають, вiдповiдно до договору, оподаткуванню за зменшеною ставкою або звiльняються вiд оподаткування. Зокрема, це стосується пасивних доходiв (дивiденди, проценти, роялтi), а також iнших доходiв, якi звiльняються вiд оподаткування вiдповiдно до договорiв.
4.10.2. Платник податку складає розрахунок суми податку до сплати або повернення по видах доходiв, вказаних у формi розрахунку. Види доходiв у формi розрахунку вказанi так, як вони визначаються у бiльшостi договорiв про уникнення подвiйного оподаткування, та в залежностi вiд режиму оподаткування цих видiв доходiв.
4.10.3. У рядку 1 цього роздiлу вказуються дивiденди, якi одержанi вiд володiння часткою капiталу, що бiльше за встановлену договором межу (прямi iнвестицiї), та оподатковуються вiдповiдно до договору за ставкою, нижчою, нiж та, що встановлена для решти дивiдендiв (портфельнi iнвестицiї). Оскiльки мiнiмальний розмiр участi в капiталi для цього виду доходiв у рiзних договорах рiзний, платник податку також вказує цей розмiр вiдповiдно до договору, на який вiн посилається. Ця частка визначається як середня мiж часткою в капiталi на початок i часткою в капiталi на кiнець дванадцятимiсячного перiоду, який передує датi виплати дивiдендiв.
4.10.4. Для портфельних iнвестицiй використовується рядок 2. Рядок 2 заповнюється також у випадку, якщо договiр не передбачає розподiл дивiдендiв, що одержанi вiд прямих та портфельних iнвестицiй. У цьому випадку рядок 1 не заповнюється.
4.10.5. Якщо договiр передбачає спецiальний режим оподаткування певних видiв дивiдендiв, iнших, нiж дивiденди вiд прямих або портфельних iнвестицiй, то платник податку вказує такi дивiденди в рядку 3, вказуючи назву дивiдендiв так, як вони визначенi в договорi, та вiдповiдний пункт статтi, що стосується оподаткування дивiдендiв.
4.10.6. У зазначеному вище порядку заповнюються також рядки 4, 5, 6 i 7. Форма розрахунку передбачає окремi рядки для процентiв та роялтi, щодо яких застосовується спецiальна, а не загальна ставка оподаткування, встановлена договором.
4.10.7. Платник податку зобов'язаний довести, що одержанi ним доходи у виглядi дивiдендiв, процентiв, роялтi оподатковуються за спецiальною ставкою. Для цього платник податку подає разом з вiдомостями необхiднi документи.
4.10.8. У рядку 8 цього роздiлу вказуються також доходи вiд вiдчуження рухомого майна, якщо вони звiльненi вiд оподаткування вiдповiдно до договору.
4.10.9. Якщо договором передбачено звiльнення вiд оподаткування доходiв iнших, нiж тi, що були перелiченi вище, то платник податку вказує такий вид доходiв у рядку 9.
4.10.10. Платник податку вказує у кожному заповненому рядку розрахунку суму вiдповiдного виду доходу, суму утриманого у джерела податку, ставку податку, передбачену для цього виду доходу договором, а також суму податку, яку необхiдно сплатити вiдповiдно до договору, виходячи iз встановлених договором ставок та суми одержаного доходу. У випадку, коли будь-який iз вказаних видiв доходiв звiльняється вiд оподаткування, у графу "Податок, передбачений договором. Ставка" ставиться "0" (нуль).
4.10.11. У графi "Сума утриманого податку" рядок 10 обчислюється як сума рядкiв з 1 по 9. Рядок 11 обчислюється як сума рядкiв з 1 по 9 у графi "Податок, передбачений договором. Сума". У випадку, коли сума, зазначена у рядку 10, перевищує суму, зазначену у рядку 11, то рiзниця вказується у рядку 12. У випадку, коли сума, зазначена у рядку 11, перевищує суму, зазначену у рядку 10, то рiзниця вказується у рядку 13.
4.10.12. Оскiльки цей роздiл застосовується лише до тих доходiв, якi нiяким чином не вiдносяться до дiяльностi, здiйснюваної через постiйне представництво, платник податку повинен дати вiдповiдi на питання, якi знаходяться наприкiнцi цього роздiлу i визначають, чи дiйсно доходи, вказанi в розрахунку, вiдносяться до постiйного представництва.
4.11. У випадку, якщо договором передбачено включення до складу валових витрат iнших категорiй витрат, не передбачених чинним законодавством України, або включення витрат чи їх частини, зазнаних за межами територiї України, як це визначено у самому договорi, надається розшифровка цих витрат, пiдтвердження компетентного органу iншої держави щодо права нерезидента використовувати переваги договору щодо суми витрат, а також, у разi необхiдностi, розрахунок цих витрат.
4.12. У разi перевищення суми нарахованого вiдповiдно до договору податку над податком, утриманим у джерела виплати доходiв, податкове зобов'язання платника податку збiльшується на суму цього перевищення, а у разi перевищення суми податку, утриманого у джерела виплати доходiв, над сумою нарахованого вiдповiдно до договору податку, податкове зобов'язання платника податку пiдлягає зменшенню.
5. Термiн сплати податку на прибуток
5.1. Протягом кварталу платники податку не сплачують авансовi внески податку до бюджету.
5.2. Податок на прибуток нерезидента щоквартально обчислюється платником податку i пiдлягає пiдтвердженню державним податковим органом за мiсцезнаходженням постiйного представництва.
5.3. Податок сплачується до бюджету не пiзнiше 20 числа мiсяця, наступного за звiтним кварталом.
5.4. Нерезиденти не пiзнiше 25 числа мiсяця, що настає за звiтним кварталом, подають до державного податкового органу, за попередньою домовленiстю з ним, декларацiю про прибуток пiдприємства або розрахунок оподатковуваного прибутку та податку на прибуток.
5.5. Нерезидент щорiчно отримує вiд податкового органу пiдтвердження щодо сплати податку на прибуток українською мовою.
5.6. У разi зупинення дiяльностi постiйного представництва до закiнчення звiтного кварталу, декларацiя або розрахунок подається податковому органу протягом 15 календарних днiв з моменту такого зупинення.
5.7. Пункт 5.7 виключено.
(згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
Додаток 1 до Порядку складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво |
РОЗРАХУНОК
вiдокремлених валових доходiв, оподатковуваного
прибутку та податку на прибуток нерезидента, що
проводить дiяльнiсть на територiї України через
постiйне представництво, на пiдставi складання
вiдокремленого балансу фiнансово-господарської
дiяльностi
Найменування постiйного представництва _____________________________________ _____________________________________ _____________________________________ |
Iдентифiкацiйний код з ЄДРПОУ ___________________ ___________________ |
Податковий перiод 1999__ року квартал пiврiччя 9 мiсяцiв рiк |
Розрахунок подається до Державної податкової адмiнiстрацiї в _________________________________________________________ |
Вiдмiтка про одержання Розрахунку
|
Одиниця вимiру: в тис. грн. з одним десятковим знаком
Показники | Код рядка | За звiтний квартал | Наростаючим пiдсумком з початку звiтного року |
---|---|---|---|
1. Валовi доходи нерезидента | 1 | ||
2. Витрати: | |||
2.1. нерезидента в цiлому | 2 | ||
2.2. обсяги постiйного представництва | 3 | ||
2.3. питома вага обсягу постiйного
представництва, % (рядок 3 : рядок 2) х 100 |
4 | ||
3. Чисельнiсть працiвникiв: | |||
3.1. нерезидента в цiлому, чол. | 5 | ||
3.2. обсяги постiйного представництва, чол. | 6 | ||
3.3. питома вага обсягу постiйного
представництва, % (рядок 6:рядок 5)х100 |
7 | ||
4. Вартiсть основних та оборотних фондiв: | |||
4.1. нерезидента в цiлому | 8 | ||
4.2. обсяги постiйного представництва | 9 | ||
4.3. питома вага обсягу постiйного
представництва, % (рядок 9 : рядок 8) х 100 |
10 | ||
5. Питома вага валових доходiв постiйного
представництва в загальному обсязi валових
доходiв нерезидента, % (рядок 4 + рядок 7 + рядок 10) : 3 |
11 | ||
6. Вiдокремленi валовi доходи постiйного
представництва (рядок 1 х рядок 11 : 100) |
12 | ||
7. Доходи, звiльненi вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України: | |||
7.1. вiд дiяльностi допомiжного або пiдготовчого характеру | 13 | ||
7.2. вiд дiяльностi, здiйснюваної через агента з незалежним статусом | 14 | ||
7.3. вiд дiяльностi, здiйснюваної на будiвельному майданчику, який не утворює постiйне представництво | 15 | ||
7.4. вiд мiжнародних перевезень | 16 | ||
Всього доходiв, звiльнених вiд оподаткування (рядок 13 + рядок 14 + рядок 15 + рядок 16) |
17 | ||
8. Скоригованi вiдокремленi валовi доходи
постiйного представництва (рядок 12 - рядок 17) |
18 | ||
9. Валовi витрати, понесенi постiйним представництвом | 19 | ||
10. Валовi витрати, понесенi постiйним
представництвом у зв'язку з одержанням доходiв,
звiльнених вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України: |
|||
10.1. вiд дiяльностi допомiжного або пiдготовчого характеру | 20 | ||
10.2. вiд дiяльностi, здiйснюваної через агента з незалежним статусом | 21 | ||
10.3. вiд дiяльностi, здiйснюваної на будiвельному майданчику, який не утворює постiйне представництво | 22 | ||
10.4. вiд мiжнародних перевезень | 23 | ||
Всього витрат, понесених постiйним
представництвом у зв'язку з одержанням доходiв,
звiльнених вiд оподаткування (рядок 20 + рядок 21 + рядок 22 + рядок 23) |
24 | ||
11. Скоригованi валовi витрати постiйного
представництва (рядок 19 - рядок 24) |
25 | ||
12. Оподатковуваний прибуток (рядок 18 - рядок 25) |
26 | ||
13. Нарахований податок на прибуток (рядок 26 х 30 : 100) |
27 | ||
14. Загальна сума зменшення податкового зобов'язання (додати докази) | 28 | ||
15. Пiдлягає сплатi за термiном (рядок 27 - рядок 28) |
29 | ||
16. Пiдлягає зарахуванню в рахунок наступних
платежiв (повернення платнику податку) (рядок 28 - рядок 27) |
30 |
Дата подання розрахунку "___"________199__р.
Наведена iнформацiя є вiрною. М. П.
Керiвник постiйного представництва | __________ | ____________________ |
(Пiдпис) | (Прiзвище) | |
Головний бухгалтер | __________ | ____________________ |
(Пiдпис) | (Прiзвище) |
(додаток 1 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
Додаток 2 до Порядку складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво |
РОЗРАХУНОК
оподатковуваного прибутку та податку на
прибуток постiйного представництва нерезидента,
що здiйснюється податковим органом
Найменування постiйного представництва ______________________________________ ______________________________________ ______________________________________ |
Iдентифiкацiйний код з ЄДРПОУ |
Податковий перiод 1999__ року квартал пiврiччя 9 мiсяцiв рiк |
Розрахунок подається до Державної податкової адмiнiстрацiї в _________________________________________________________ |
Вiдмiтка про одержання Розрахунку
|
Одиниця вимiру: в тис. грн. з одним десятковим знаком
Показники | Код рядка | За звiтний квартал | Наростаючим пiдсумком з початку звiтного року |
1. Валовий дохiд | 1 | ||
2. Валовi витрати та амортизацiйнi вiдрахування | 2 | ||
3. Валовий дохiд, розрахунково (рядок 2 : 0,7) |
3 | ||
4. Валовi витрати, розрахунково (рядок 1 х 0,7) |
4 | ||
5. Доходи, звiльненi вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України: | |||
5.1. вiд дiяльностi допомiжного або пiдготовчого характеру | 5 | ||
5.2. вiд дiяльностi, здiйснюваної через агента з незалежним статусом | 6 | ||
5.3. вiд дiяльностi, здiйснюваної на будiвельному майданчику, який не утворює постiйне представництво | 7 | ||
5.4. вiд мiжнародних перевезень | 8 | ||
Всього доходiв, звiльнених вiд оподаткування (рядок 5 + рядок 6 + рядок 7 + рядок 8) |
9 | ||
6. Скоригованi валовi доходи постiйного
представництва (рядок 1 або рядок 3 рядок 9) |
10 | ||
7. Валовi витрати, понесенi постiйним представництвом у зв'язку з одержанням доходiв, звiльнених вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України: | |||
7.1. вiд дiяльностi допомiжного або пiдготовчого характеру | 11 | ||
7.2. вiд дiяльностi, здiйснюваної через агента з незалежним статусом | 12 | ||
7.3. вiд дiяльностi, здiйснюваної на будiвельному майданчику, який не утворює постiйне представництво | 13 | ||
7.4. вiд мiжнародних перевезень | 14 | ||
Всього витрат, понесених постiйним
представництвом у зв'язку з одержанням доходiв,
звiльнених вiд оподаткування (рядок 11 + рядок 12 + рядок 13 + рядок 14) |
15 | ||
8. Скоригованi валовi витрати постiйного
представництва (рядок 2 або рядок 4 рядок 15) |
16 | ||
9. Оподатковуваний прибуток (рядок 10 - рядок 16) |
17 | ||
10. Нарахований податок на прибуток (рядок 17 х 30 : 100) |
18 | ||
11. Загальна сума зменшення податкового зобов'язання (додати докази) | 19 | ||
12. Пiдлягає сплатi за термiном (рядки 19 - 20) |
20 | ||
13. Пiдлягає зарахуванню в рахунок наступних
платежiв (повернення платнику податку) (рядки 20 - 19) |
21 |
Дата подання розрахунку "___"________199__р.
Наведена iнформацiя є вiрною. М. П.
Керiвник постiйного представництва | __________ | ____________________ |
(Пiдпис) | (Прiзвище) | |
Головний бухгалтер | __________ | ____________________ |
(Пiдпис) | (Прiзвище) |
(додаток 2 iз змiнами, внесеними згiдно з наказом ДПАУ вiд 16.01.98 р. N 29) |
Додаток N 3 до Порядку складання декларацiї та розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить дiяльнiсть на територiї України через постiйне представництво |
Вiдомостi
про доходи, що звiльненi вiд оподаткування або
оподатковуються за спецiальними ставками на
пiдставi мiжнародних договорiв України
Вiдповiдно до мiжнародного договору України _______________________________________ нерезидент, вказаний у цiй декларацiї, має право на звiльнення абозменшення оподаткування стосовно наступних видiв доходiв.
1. Дiяльнiсть допомiжного або пiдготовчого характеру
У звiтному перiодi постiйне представництво здiйснювало наступнi види дiяльностi, стосовно яких отримало або йому було нараховано такi доходи:
Вид дiяльностi (перелiчити види дiяльностi так, як вони вказанi в договорi) |
Одержаний або нарахований доход | Понесенi витрати |
---|---|---|
1. | ||
2. | ||
3. | ||
4. Всього (сума попереднiх рядкiв) |
Iнших видiв дiяльностi постiйне представництво не здiйснювало. Згаданi вище види дiяльностi не є видами пiдприємницької дiяльностi нерезидента.
Вiдповiдно до статтi ______________________________ Договору цi види дiяльностi носять пiдготовчий або допомiжний характер, їх здiйснення не утворює постiйного представництва. В розумiннi Договору доходи вiд такої дiяльностi не пiдлягають оподаткуванню i (вiдзначити одну з позицiй, яка стосується нерезидента):
(1) сума, вказана у рядку "Всього доходiв, якi звiльненi вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України", є доходом, який виключається з доходу.
(2) сума, вказана у рядку "Всього прибуткiв, якi звiльненi вiд оподаткування на пiдставi мiжнародних договорiв України", є сумою прибутку, на який зменшується оподатковуваний прибуток.
2. Дiяльнiсть, здiйснювана через агента з незалежним статусом
Особа, вказана як постiйне представництво нерезидента (необхiдно вiдповiсти на наступнi питання):
- | є особою, пов'язаною з нерезидентом | так | нi |
- | проводить дiяльнiсть на користь нерезидента i така дiяльнiсть є основною для вказаної особи | так | нi |
- | має виключнi права на реалiзацiю продукцiї нерезидента | так | нi |
- | має право укладати контракти вiд iменi нерезидента | так | нi |
- | угоди про поставки товарiв, виконання робiт або надання послуг, укладенi на користь нерезидента, повиннi бути затвердженi або погодженi з нерезидентом | так | нi |
- | несе вiдповiдальнiсть за пошкодження, крадiжку, знищення або втрату продукцiї нерезидента, яка знаходиться на вiдповiдальному збереженнi у особи, що дiє вiд iменi нерезидента | так | нi |
- | управлiння або контроль за дiяльнiстю особи, що дiє вiд iменi нерезидента, здiйснюється самим нерезидентом | так | нi |
- | крiм агентських функцiй здiйснює iншу дiяльнiсть на користь нерезидента (якщо так, то письмово пояснити, яку дiяльнiсть) | так | нi |
Агентськi послуги надавалися нерезиденту особою, яка вказана як постiйне представництво цього нерезидента, починаючи з________________. За весь час надання агентських послуг нерезиденту особою, яка є постiйним представництвом нерезидента:
Доходи та витрати | В цiлому | Нерезиденту |
---|---|---|
Одержано доходу вiд надання агентських послуг | ||
Здiйснено витрат на надання агентських послуг |
Iнша iнформацiя, яка може
бути використана для встановлення факту, що
нерезидент здiйснював свою дiяльнiсть в Українi
виключно через агента з незалежним статусом.
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Вiдповiдно до статтi ____________________ Договору та вказаної вище iнформацiї особа, яка є постiйним представництвом, є агентом з незалежним статусом i для цiлей Договору не утворює постiйного представництва. Нерезидент здiйснював свою дiяльнiсть вУкраїнi виключно через агента з незалежним статусом. В розумiннi Угоди доходи вiд пiдприємницької дiяльностi, здiйснюваної через агента з незалежним статусом, не є доходами, одержаними вiд дiяльностi в Українi через постiйне представництво, i:
(1) валовий доход зменшується. Вiдповiдно i
валовi витрати зменшуються на суму витрат,
пов'язаних з веденням такої дiяльностi. (2) оподатковуваний прибуток, визначений у Розрахунку, зменшується на суму визначеного таким чином прибутку. |
3. Будiвельний майданчик, монтажний або складальний об'єкт
Постiйне представництво нерезидента здiйснює дiяльнiсть по будiвництву, монтажу або складанню на наступних об'єктах, внаслiдок чого нерезидент одержав такi доходи:
Назва та мiсцезнаходження об'єкту | Замовник, його адреса та номер вiдповiдного контракту | Дата початку робiт на об'єктi | Фактична або очiкувана дата закiнчення робiт | Сума одержаного доходу | Сума зазнаних витрат |
---|---|---|---|---|---|
Всього доходу та зазнаних витрат |
Жоден з перелiчених об'єктiв не iснував бiльше нiж_______мiсяцiв. Перелiченi об'єкти не є частинами одного проекту i нестосуються iнших об'єктiв, будiвельна, монтажна або складальна дiяльнiсть щодо яких здiйснюється нерезидентом. Повний перелiквсiх цих об'єктiв додається. Вiдповiдно до статтi _______________ Договору цi об'єкти не створюють постiйного представництва. Доход, нарахований по всiм цим об'єктам, звiльнено вiд оподаткування.
4. Мiжнароднi перевезення та пов'язанi з ними доходи
Постiйне представництво здiйснювало мiжнароднi перевезення i отримало вiд цього такi доходи
Вид доходу | Сума доходу | Сума витрат |
---|---|---|
1. Вiд продажу квиткiв на рейси, здiйснюванi нерезидентом | ||
2. Вiд участi в пулi, спiльному пiдприємствi або мiжнародному транспортному агентствi | ||
3. Вiд вiдчуження майна, пов'язаного з мiжнародними перевезеннями | ||
4. Вiд допомiжної або побiчної дiяльностi: | ////// | /////////// |
4.1 продаж квиткiв вiд iменi iншого пiдприємства | ||
4.2 здiйснення транспортування пасажирiв мiж мiстом та аеропортом | ||
4.3 здiйснення транспортування вантажу з(до) аеропорту або порту | ||
4.4 оренда порожнiх повiтряних або морських суден | ||
4.5 використання, утримання або здавання контейнерiв | ||
5. Всього доходiв та витрат вiд допомiжної або побiчної дiяльностi | ||
6. Всього доходiв та витрат вiд мiжнародних перевезень |
Нерезидент, який є власником вказаних доходiв, є______________. Вiдповiдно до статтi_______________ Договору вказанi доходи оподатковуються лише в ______________.
5. Дивiденди, проценти, роялтi, доходи вiд вiдчуження майна та iншi доходи
Види доходiв оподатковуються за зменшеними ставками або звiльняються вiд оподаткування в Українi згiдно з договором:
Вид доходу | Сума одержаного доходу | Сума утриманого податку | Податок, передбачений Договором | |
---|---|---|---|---|
Ставка | Сума | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
1.Дивiденди, сплачуються компанiї, яка володiє бiльше нiж % капiталу платника дивiдендiв | ||||
2.Дивiденди, в усiх iнших випадках | ||||
3. Дивiденди (якщо застосовується специфiчна ставка, вказати вiдповiдний пункт) | ||||
4. Проценти | ||||
5. Проценти (якщо застосовується специфiчна ставка, вказати вiдповiдний пункт ) | ||||
6. Роялтi | ||||
7. Роялтi (якщо застосовується специфiчна ставка, вказати вiдповiдний пункт) | ||||
8. Доходи вiд вiдчуження рухомого майна | ||||
9.Iншi доходи (розшифрувати нижче) | /////////// | /////////// | ////////// | /////////// |
10. Всього утримано податку (сума попереднiх рядкiв) | /////////// /////////// |
////////// ////////// |
/////////// /////////// |
|
11. Всього податку до сплати (сума попереднiх рядкiв) | ||||
12. Перевищення податку,
утриманого у джерела, над податком, розрахованим
вiдповiдно до Договору (рядок 10 - рядок 11) |
||||
13. До сплати, у разi перевищення
суми пiдрахованого вiдповiдно до Угоди податку
над податком, утриманим у джерела (рядок 11 - рядок 10) |
Вищезазначенi доходи було одержано нерезидентом при наступних умовах (вiдмiтити одну з трьох позицiй, яка застосовується до нерезидента)
1. | Нерезидент не має постiйного представництва | |
2. | Нерезидент здiйснює дiяльнiсть через агента з незалежним статусом | |
3. | Нерезидент здiйснює свою дiяльнiсть в
Українi через постiйне представництво Якщо цю позицiю вiдмiчено, то необхiдно вiдповiсти на наступнi питання. |
|
Зазначенi вище види доходiв:
- | одержуються стосовно майна або прав, яке не є частиною активiв постiйного представництва | так | нi |
- | постiйне представництво не здiйснює управлiння майном або правами, стосовно яких одержуються цi доходи | так | нi |
- | одержання цих доходiв нiяким iншим чином не пов'язане з дiяльнiстю постiйного представництва | так | нi |
Наведена iнформацiя є вiрною.
"___"__________199__р. | ________________ | ________________________ |
(Пiдпис) | (Прiзвище) |
М. П. |