ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
11.02.99 | N 11/3-1538 |
---|
Щодо визначення митної вартостi нафтопродуктiв
Питання визначення митної вартостi врегульоване статтею 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф України" та постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5 жовтня 1998 р. N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартостi товарiв та iнших предметiв у разi перемiщення їх через митний кордон України".
Вiдповiдно до зазначених актiв законодавства, основою для визначення митної вартостi товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, є цiна, зазначена в рахунку-фактурi, з урахуванням витрат на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України; комiсiйних та брокерських; плати за використання об'єктiв iнтелектуальної власностi, що належить до даних товарiв та iнших предметiв i яка повинна бути оплачена iмпортером (експортером) прямо чи побiчно як умова їх ввезення (вивезення).
I тiльки у разi неможливостi визначення митної вартостi товарiв на основi поданих документiв митна вартiсть визначається послiдовно, на пiдставi цiни на iдентичнi товари та на подiбнi товари.
Заявлена декларантом митна вартiсть i данi, що стосуються її визначення, повиннi грунтуватися на достовiрнiй i документально пiдтвердженiй iнформацiї. У разi потреби для пiдтвердження достовiрностi заявленої митної вартостi можуть бути використанi рахунки-фактури (iнвойси) або рахунки-проформи; специфiкацiї, коносаменти, товарно-транспортнi накладнi; банкiвськi документи щодо розрахункiв за контрактом; копiя експортної вантажної митної декларацiї країни вiдправлення; прайс-листи виробника та продавця товару та iншi-документи, перелiк яких наведено у постановi Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 5.10.98 N 1598.
При вiдсутностi достовiрної iнформацiї органи митної служби вправi використовувати цiнову iнформацiю, що мiститься в їх базi даних, каталогах торгiвельних фiрм та iнших довiдниках, а також iнформацiю органiзацiй, якi проводили вiдповiдну експертизу.
Цi данi використовуються лише як орiєнтовна, довiдкова iнформацiя для попереднього порiвняння iз заявленою до митного оформлення цiною товару.
У кожному конкретному випадку здiйснюється коригування митної вартостi з урахуванням технiчних, функцiональних та якiсних характеристик товару, сортностi, умов угоди, сезонних коливань цiн, витрат на транспортування та страхування тощо. Висновки органiзацiй, якi проводять експертизу щодо визначення вартостi товарiв, використовуються тiльки як допомiжний матерiал. Вiдповiдальнiсть за прийняття рiшення, щодо митної вартостi товарiв несе посадова особа, органу митної служби, до компетенцiї якої належить вирiшення цього питання.
Наказом Державної митної служби України вiд 10.08.98p. N 485 затверджено "Порядок роботи вiддiлу тарифiв та митної вартостi регiональної митницi (митницi) при вирiшеннi питань визначення митної вартостi товарiв" Згiдно з цим Порядком посадовими особами, що приймають остаточне рiшення зi спiрних питань при визначеннi митної вартостi, є працiвники вiддiлу тарифiв та митної вартостi perioнaльнoї митницi.
Заступник Голови Служби | О. Шейко |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |