Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 90 від 10.02.2004

ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМIТЕТ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 6 травня 1995 р. N 198


Про затвердження положення про зону митного контролю

Погоджено з Держкомкордоном
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
23 травня 1995 р. за N 152/688


     На виконання статтi 23 Митного кодексу України та з метою чiткої органiзацiї митного контролю в пунктах пропуску через митний кордон, а також на територiях та в примiщеннях пiдприємств, що зберiгають товари та iншi предмети пiд митним контролем, НАКАЗУЮ:

     1. Затвердити Положення про зону митного контролю (додається).

     2. Начальникам митниць в кожному пунктi пропуску на митному кордонi по узгодженню з пiдроздiлами Прикордонних вiйськ, в iнших мiсцях - самостiйно визначити зони митного контролю, порядок пропуску до них осiб, а також пiдтримання в них вiдповiдного режиму.

     3. Положення про зону митного контролю вивчити з особовим складом митниць та передати на ознайомлення представникам Прикордонних вiйськ, СБ, МВС, Нацiональної гвардiї, санiтарних, ветеринарних, фiтосанiтарних, карантинних, екологiчних служб.

     4. Управлiнню органiзацiї митного контролю (Соловков Ю.П.):

     4.1. Зареєструвати даний наказ в Мiнiстерствi юстицiї України;

     4.2. Передати електронну копiю Положення про зону митного контролю в Iнформацiйно-обчислювальний центр Держмиткому.

     5. Iнформацiйно-обчислювальному центру Держмиткому (Сидоренко В.Ф.) забезпечити передачу електронної копiї Положення про зону митного контролю засобами електронної пошти до Верховної Ради України для подальшого введення у iнформацiйно-пошукову систему "Закон".

     6. Управлiнню справами (Ящук В.I.) забезпечити тиражування та розсилання наказу до митних установ України.

     7. Прес-центру Держмиткому забезпечити публiкацiю Положення про зону митного контролю в засобах масової iнформацiї.

     8. Скасувати наказ Держмиткому вiд 21.10.94 р. N 320 про Положення про зону митного контролю, як такий, що не набрав чинностi.

Голова Комiтету Ю.Ф.Кравченко

 

Затверджено
наказом Держмиткому
вiд 06.05.95 N 198

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗОНУ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

1. ПОНЯТТЯ I ТЕРМIНИ ПОЛОЖЕННЯ

     Цим Положенням згiдно iз законами України "Про митну справу в Українi", "Про державний кордон України", "Про Прикордоннi вiйська України", Митним кодексом України та iншими законодавчими актами визначається порядок створення зон митного контролю, межi таких зон, режим перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю таких зон або за межi цих територiй, режим доступу осiб в такi зони, а також права i обов'язки службових осiб митних органiв по створенню i забезпеченню режиму в зонах митного контролю.

     У цьому Положеннi розумiється:

     1.1. Пiд "пунктом пропуску через державний кордон України" - дiлянка мiсцевостi або частина територiї прикордонної залiзничної, автомобiльної станцiї, морського, рiчкового порту, аеропорту (аеродрому) iз комплексом будiвель, споруд та iнженерно-технiчних засобiв, де здiйснюється прикордонний, митний та iншi види контролю i пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.

     1.2. Пiд "зоною митного контролю" - частина пункту пропуску на митному кордонi України або в iнших мiсцях територiя, в межах якої митниця здiйснює митний контроль.

     1.3. Пiд "режимом зони митного контролю" - порядок доступу та перебування в таких зонах, включаючи службових осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю та громадян, якi проходять митний контроль або уповноваженi пред'явити такому контролю товари та iншi предмети, а також порядок перемiщення товарiв та iнших предметiв за межi зони митного контролю.

2. ВСТАНОВЛЕННЯ ЗОН МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     2.1. Зони митного контролю створюються з метою запобiгання спробам з боку юридичних та фiзичних осiб перемiщення через митний кордон товарiв та iнших предметiв з порушенням законодавства України.

     2.2. У пунктах пропуску через державний кордон України митницi за погодженням з Прикордонними вiйськами України встановлюють зони митного контролю.

     Межi зони митного контролю встановлюються вiдповiдними положеннями для кожного пункту пропуску в мiсцях митного контролю пасажирiв, транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв:

  • в автомобiльних пунктах пропуску - на смугах руху легкового та вантажного автотранспорту, в залах митного огляду та iнших примiщеннях митних органiв;

  • в залiзничних пунктах пропуску:

     а) пасажирських - в залах митного огляду, на перонах та в пасажирських поїздах закордонного слiдування пiд час здiйснення митного контролю;

     б) вантажних - на оглядових майданчиках, контейнерних термiналах та iнших мiсцях, якi визначенi на територiї залiзничних станцiй для оформлення вантажiв;

  • в авiацiйних пунктах пропуску - в залах митного огляду, на стоянках i в лiтаках iз початком митного оформлення до вiдправлення, та в iнших мiсцях, передбачених в аеропортах для оформлення вантажiв i багажу;

  • в морських та рiчкових пунктах пропуску - в залах митного огляду, на суднах пiд час їх контролю, на контейнерних термiналах та в iнших мiсцях, якi визначенi в портах для оформлення вантажiв i пасажирiв.

     В зонах митного контролю розмiщуються тiльки споруди та об'єкти прикордонних i митних органiв, якi необхiднi для технологiчного процесу. Об'єкти iнших державних контрольних органiв розмiщуються за межами зон митного контролю.

     2.3. У пунктах на митному кордонi України, що є межами спецiальних митних зон, митниця самостiйно визначає територiї зон митного контролю.

     2.4. На територiях та в примiщеннях пiдприємств, що зберiгають товари та iншi предмети пiд митним контролем, митниця визначає територiї зон митного контролю за умови виконання пiдприємством вимог, що забезпечують здiйснення митного контролю в повному обсязi.

     2.5. При здiйсненнi контролю на об'єктах можуть встановлюватися тимчасовi зони митного контролю. Такi зони встановлюються на термiн, необхiдний для проведення митного контролю у повному обсязi. Режим тимчасових зон митного контролю доводиться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення контролю.

     2.6. При органiзацiї спiльного митного контролю з митними органами сусiднiх країн, зони митного контролю можуть бути розташованi в пунктах пропуску на територiї сумiжних держав вiдповiдно до укладених Угод.

3. РЕЖИМ ЗОН МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     3.1. Режим в зонах митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осiб не причетних до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна митних органiв.

     Режимнi правила у зонах митного контролю розробляються митницями України i є обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних прикордонних контрольних органiв та осiб, що прямують через кордон.

     3.2. Доступ у зони митного контролю дозволяється тiльки службовим особам, якi безпосередньо беруть участь у технологiї контролю, а також спiвробiтникам спецiальних пiдроздiлiв органiв МВС та СБ України за письмовим розпорядженням керiвникiв цих пiдроздiлiв при здiйсненнi заходiв по боротьбi зi злочиннiстю.

     Громадяни, що перетинають митний кордон України, представники органiзацiй, пiдприємств та установ, що отримують чи вiдправляють товари та iншi предмети, допускаються до зон митного контролю на пiдставi дiйсних для виїзду/в'їзду документiв чи транспортних та iнших документiв на отримання/вiдправку товарiв чи iнших предметiв.

     3.3. Службовi особи, що мають доступ у зони митного контролю, можуть пересуватися в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi службовi особи не повиннi мати при собi цiнностей та предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено митними правилами.

     3.4. Доступ у зони митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальниками контрольно-пропускного пункту Прикордонних вiйськ i митницi або їх заступниками.

     3.5. Товари та iншi предмети знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони i до моменту їх пропуску через митний кордон України або за межi зони митного контролю.

     Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю чи за межi такої територiї можливе тiльки з дозволу митницi.

     3.6. З метою забезпечення належного режиму митнi органи здiйснюють iнженерно-технiчнi заходи по облаштуванню зон митного контролю.

4. ОБОВ'ЯЗКИ I ПРАВА МИТНИХ ОРГАНIВ ПО ПIДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНАХ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     4.1. Основними обов'язками митних органiв є:

  • забезпечення пропускного режиму до зон митного контролю;

  • охорона мiсця проведення митного контролю з метою гарантування безпеки службових осiб митницi, якi його проводять, та громадян, якi його проходять, а також майна митницi, громадян та органiзацiй;

  • вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами прикордонних вiйськ та органiв внутрiшнiх справ;

  • надання необхiдної допомоги спецiальним пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю.

     4.2. Митнi органи мають право:

  • встановлювати додатковi режимнi правила в зонах митного контролю;

  • перевiряти документи на право доступу до зон митного контролю;

  • перевiряти речi, предмети, валюту та цiнностi, що перемiщуються через межi таких зон;

  • вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб додержання вимог режиму зон митного контролю.

5. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНАХ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     Особи, виннi в порушеннi режиму в зонах митного контролю, в незаконному перемiщеннi через зони митного контролю вантажiв, товарiв та iнших предметiв, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.