ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
29 червня 2004 р. | N 10-20/016-EП |
---|
Начальникам регiональних митниць та митниць |
Про квалiфiкацiю порушень митних правил
<...>
Порядок заповнення ВМД та її подання до митного оформлення регулюються постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 09.06.97 N 574 "Про затвердження Положення про вантажну митну декларацiю" iз змiнами i доповненнями, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв України, "Iнструкцiєю про порядок заповнення вантажної митної декларацiї", затвердженою наказом Держмитслужби вiд 09.07.97 N 307 (iз змiнами та доповненнями).
З врахуванням положень вказаних нормативних документiв, квалiфiкацiя фактiв невiдповiдностi заявленого у 33 графi ВМД товарного коду за УКТЗЕД фактичному, залежать вiд висновкiв щодо дотримання порядку заповнення графи 31 ВМД.
1. Наявнiсть у графi 31 ВМД достовiрних, однак неповних вiдомостей про товар, що унеможливлює однозначнi висновки стосовно вiдповiдностi задекларованого товарного коду за УКТЗЕД, незалежно вiд вiдомостей, вказаних у графi 33 ВМД, не дає пiдстав для квалiфiкацiї цього факту як порушення митних правил. У такому випадку митним органом має розглядатись питання про вiдмову у митному оформленнi.
2. У випадку, коли графа 31 ВМД заповнена згiдно з вимогами нормативних документiв Держмитслужби, а саме в графi 31 ВМД зазначено достовiрнi i повнi вiдомостi про товар, якi дають можливiсть перевiрити вiдповiднiсть задекларованого у графi 33 ВМД товарного коду, а у графi 33 ВМД зазначено невiрний десятизначний товарний код за УКТЗЕД, пiдстави для висновку про наявнiсть ознак порушення митних правил, передбаченого статтею 340 Митного кодексу України, вiдсутнi.
Однак, якщо на зазначений у графi 33 ВМД товарний код встановлено ставку мита нижчого рiвня нiж на код, який вiдповiдає задекларованому товару, що призводить до несплати митних платежiв у повному обсязi, обов'язковим є розгляд питання про наявнiсть ознак порушення митних правил, передбаченого статтею 355 Митного кодексу України ("Дiї, спрямованi на неправомiрне звiльнення вiд сплати податкiв i зборiв або зменшення їх розмiру").
При цьому, згiдно зi ст. 313 Митного кодексу України рiшення митних органiв щодо класифiкацiї товарiв для митних цiлей є обов'язковими для пiдприємств i громадян. Iнформацiя про товарний код за УКТЗЕД, зазначена у висновках експертiв ТПП та iнших органiзацiй, носить для митних органiв iнформацiйний характер.
Наявнiсть умислу для притягнення порушника до адмiнiстративної вiдповiдальностi не є обов'язковою, достатньо довести вину у формi необережностi.
Одночасно наголошуємо, що питання квалiфiкацiї порушення митних правил має розглядатись виключно на пiдставi матерiалiв, якi стосуються конкретного факту.
В.о. директора Департаменту боротьби з митними правопорушеннями | М.О.Харкавий |
Copyright © 2025 НТФ «Интес» Все права сохранены. |