ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЗАХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
ГАЛИЦЬКА МИТНИЦЯ

НАКАЗ

вiд 23 березня 2004 року N 118

Про введення в дiю положень про зони митного контролю

Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
2 квiтня 2004 р. за N 27/987


     Вiдповiдно до вимог Митного кодексу України вiд 11.07.2002 р. N 92-IV та постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 р. N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України" i з метою забезпечення здiйснення митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди та порушень митних правил наказую:

     1. Затвердити та ввести в дiю з дня державної реєстрацiї:

     1.1. Положення про зону митного контролю в МАПП "Шегинi" митного поста "Мостиська" та на "Автотермiналi-Шегинi".

     1.2. Положення про зону митного контролю у пунктi пропуску "Мостиська-II" та на ст. Мостиська-1.

     1.3. Положення про зону митного контролю в МАПП "Краковець".

     1.4. Положення про зону митного контролю в МАПП "Смiльниця-Кросценко" митного поста "Смiльниця".

     1.5. Положення про зону митного контролю в п/п "Хирiв" м/п "Смiльниця".

     1.6. Положення про зону митного контролю вiддiлу оформлення транспортних засобiв.

     2. Начальникам структурних пiдроздiлiв митних постiв "Мостиська", "Краковець", "Смiльниця", начальнику вiддiлу митного оформлення транспортних засобiв забезпечити ознайомлення та неухильне дотримання особовим складом, що задiяний в процесi, митного контролю та митного оформлення, вимог положення про зону митного контролю.

     3. Вiдмiнити п. п. 1.4, 1.5, 1.6, 1.7 наказу Галицької митницi вiд 09.04.2001 р. N 47 "Про затвердження основних документiв дiяльностi митного поста "Мостиська", п. 1.2 наказу Галицької митницi вiд 17.10.2001 р. N 314 "Про затвердження основних документiв сектору митного оформлення iндивiдуальних транспортних засобiв", п. 1.3 наказу Галицької митницi вiд 18.06.2001 р. N 139 "Про затвердження положення основних документiв з оперативно-службової дiяльностi митного поста "Краковець", наказ Галицької митницi вiд 14.08.2003 р. N 406 "Про затвердження положення Галицької митницi", наказ Галицької митницi вiд 26.07.2001 р. N 211 "Про положення про зони митного контролю мiждержавного залiзничного пункту пропуску "Хирiв".

     4. Начальнику юридичного сектору (Тимiв С. П.) забезпечити подання даного наказу на державну реєстрацiю.

     5. В. о. начальника загального вiддiлу (Донець I. Б.) забезпечити копiювання зазначених положень для структурних пiдроздiлiв Галицької митницi.

     6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митницi - начальника митного поста "Мостиська" Олiйника О. В., т. в. о. заступника начальника митницi - начальника митного поста "Краковець" Богдана В. П., начальника митного поста "Смiльниця" Майорову Н. Я., начальника вiддiлу оформлення транспортних засобiв Гринчука I. Б.

Начальник Галицької митницi А. М. Цапiв

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Галицької митницi
вiд 23 березня 2004 р. N 118
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
2 квiтня 2004 р. за N 32/992

ПОЛОЖЕННЯ
про зону митного контролю вiддiлу митного оформлення транспортних засобiв Галицької митницi

1. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     Цим Положенням визначається порядок створення зони митного контролю, її межi, режим перемiщення транспортних засобiв на територiю зони митного контролю або за її межi, режим доступу осiб, а також права i обов'язки службових осiб Галицької митницi по створенню i забезпеченню режиму в зонi митного контролю. Це Положення розроблено на виконання:

     - Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV;

     - ПКМУ вiд 25 грудня 2002 р. N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України";

     - Наказу ДМСУ вiд 10.02.2004 N 90 "Про скасування наказу Держмиткому України".

     У цьому Положеннi розумiється:

     1.1. Пiд "зоною митного контролю" - частина територiї бiля адмiнiстративного будинку, в межах якої посадовими особами Галицької митницi здiйснюються митнi процедури (додаток 1).

     1.2. Пiд "режимом зони митного контролю" - порядок доступу та перебування в зонi митного контролю, включаючи службових осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю, та громадян, якi пред'являють до такого контролю транспортнi засоби, а також порядок перемiщення транспортних засобiв за межi зони митного контролю;

     1.3. Митнi процедури - операцiї, пов'язанi iз здiйсненням митного контролю та митного оформлення транспортних засобiв, а також iз справлянням передбачених законом податкiв i зборiв.

2. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     2.1. Межi зони митного контролю встановлюються цим Положенням i позначаються вiдповiдними знаками.

     2.2. Режим в зонi митного контролю встановлюється з метою заборони доступу осiб, не причетних до здiйснення митного контролю, створення умов для роботи та захисту особового складу та майна громадян i митних органiв.

     2.3. Доступ у зону митного контролю дозволяється тiльки службовим особам, якi безпосередньо беруть участь у технологiї контролю, а також спiвробiтникам спецiальних пiдроздiлiв органiв МВС та СБ України за письмовим розпорядженням керiвникiв цих пiдроздiлiв при здiйсненнi заходiв по боротьбi зi злочиннiстю та особам, якi пред'являють транспортнi засоби до митного оформлення.

     2.4. Службовi особи, що мають доступ у зони митного контролю, можуть пересуватися в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi службовi особи не повиннi мати при собi цiнностей та предметiв, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено чинним законодавством.

     2.5. Доступ у зони митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальником митницi або його заступниками.

     2.6. Транспортнi засоби знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони i до моменту їх пропуску за межi зони митного контролю.

     2.7. Перемiщення транспортних засобiв на територiю зони митного контролю чи за межi такої територiї можливе тiльки з дозволу митницi.

3. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     Особи, виннi в порушеннi режиму зони митного контролю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з ст. 329 Митного кодексу України.

Начальник вiддiлу оформлення транспортних засобiв I. Б. Гринчук

 

Додаток 1

СХЕМА
зони митного контролю вiддiлу оформлення транспортних засобiв Галицької митницi

     Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.

Начальник ВОТЗ I. Б. Гринчук

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Галицької митницi
вiд 23 березня 2004 р. N 118
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
2 квiтня 2004 р. за N 28/988

ПОЛОЖЕННЯ
про зону митного контролю у пунктi пропуску "Мостиська-2" та на ст. Мостиська-1

I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Цим Положенням згiдно з Митним кодексом України, Законами України "Про державний кордон України" i "Про Державну прикордонну службу України", постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України" та iншими законодавчими й нормативними актами України визначається порядок створення зон митного контролю в пунктi пропуску "Мостиська-2" та на ст. Мостиська-1 Галицької митницi, межi таких зон, режим перемiщення предметiв, валютних цiнностей та транспортних засобiв через територiї цих зон, режим доступу осiб в зону митного контролю, а також права й обов'язки службових осiб митницi, якi контролюють дотримання режиму в зонi митного контролю.

     1.2. У цьому Положеннi термiни та поняття вживаються у тому ж значеннi, що i в Митному кодексi України.

II. ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     2.1. Зони митного контролю створюються з метою здiйснення митними органами митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил.

     2.2. Зони митного контролю у п/п "Мостиська-2" та на ст. Мостиська-1 створюються Галицькою митницею за погодженням з Мостиським прикордонним загоном та Мiнiстерством транспорту залiзничних перевезень.

     Зона митного контролю у п/п "Мостиська-2" включає:

     - зал митного огляду:

     - перон;

     - пасажирськi потяги мiжнародного сполучення на час здiйснення митних процедур;

     - iншi мiсця, визначенi на територiї залiзничної станцiї.

     2.3. За своїм режимом функцiонування у п/п "Мостиська-2", на ст. Мостиська-1 та у потягу N 35/36 (SUW-2000) створюються тимчасовi зони митного контролю на час прибуття потягiв.

     2.4. Контроль за перемiщенням предметiв, валютних цiнностей, транспортних засобiв та громадян через зони митного контролю здiйснюється посадовими особами Галицької митницi.

     2.5. Товари та транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем в зонах митного контролю з моменту їх ввезення на територiю.

     2.6. З метою забезпечення дотримання режиму в зонi митного контролю Галицька митниця має право встановлювати вiдповiдно до законодавства правила щодо пiдтримання режиму зон митного контролю.

     2.7. Забороняється знаходження в зонi митного контролю предметiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл митного органу на пропуск їх через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення.

     2.8. Зона митного контролю створюється з метою запобiгання спробам перемiщення з боку юридичних та фiзичних осiб через митний кордон предметiв та транспортних засобiв з порушенням законодавства України.

     2.9. Межi зони митного контролю позначенi вiзуально розмiткою i знаками.

     Схема зони митного контролю наведена в додатку N 1.

     2.10. Територiя зони митного контролю має вiдповiднi позначення та iнформацiйне забезпечення.

III. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     "Режим зони митного контролю" - це встановленi законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарiв, транспортних засобiв та громадян, а також проведення господарських робiт у зонах митного контролю.

     3.1. Режим в зонi митного контролю встановлюється з метою заборони доступу стороннiх осiб, не причетних до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення нормальних умов для роботи особового складу митницi, їхнього захисту та збереження майна митницi.

     3.2. Режим i правила доступу та перебування у зонi митного контролю є обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних контролюючих служб на кордонi та осiб, що прямують через кордон.

     3.3. Доступ у зону митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам Галицької митницi, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi митних процедур. Iншi посадовi особи митних органiв та iнших органiв державної влади, якi здiйснюють передбаченi статтею 27 Митного кодексу України види контролю пiд час перемiщення транспортних засобiв та предметiв через митний кордон України, допускаються у цю зону в порядку, визначеному Держмитслужбою.

     Громадяни, якi перетинають державний кордон, допускаються у зону митного контролю за дiйсними документами на право в'їзду на територiю України або виїзду з України.

     Доступ у зону митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.

     Проведення господарських робiт у зонi митного контролю в пунктi пропуску через державний кордон, перемiщення через межi та в межах цих зон предметiв, транспортних засобiв i громадян, у тому числi посадових осiб органiв державної влади, якi не перетинають митний кордон України, допускається тiльки з дозволу начальника Галицької митницi або заступника начальника - начальника м/п "Мостиська" за погодженням з керiвництвом Мостиського прикордонного загону, крiм випадкiв, передбачених законами.

     Порядок допуску у зону митного контролю iнших осiб визначається Держмитслужбою.

     3.4. При вiдвiдуваннi пункту пропуску i зони митного контролю керiвникiв iнших пiдроздiлiв митницi, посадових осiб митних органiв та iнших органiв державної влади, правоохоронних органiв, посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно розподiлу обов'язкiв виконує функцiї чергового, проводиться їх реєстрацiя в журналi облiку згiдно номенклатури справ м/п "Мостиська".

     Iнформацiя про вiдвiдування пункту пропуску урядових делегацiй, представникiв засобiв масової iнформацiї, представникiв влади i правоохоронних органiв передається посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно розподiлу обов'язкiв виконує функцiї чергового пункту пропуску, в чергову частину митницi, а в окремих випадках у Захiдну РМ.

     3.5. Посадовi особи, яким дозволяється доступ у зонi митного контролю, можуть перебувати в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi посадовi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством, а також:

     - грошi у розмiрi трьох неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян;

     - телефони мобiльного зв'язку i пейджери.

     3.6. Доступ у зону митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальниками Мостиського прикордонного загону i начальником Галицької митницi або їх заступниками.

     3.7. Товари та iншi предмети знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони.

     Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю чи за її межi можливе тiльки з дозволу посадових осiб пасажирських та вантажних змiн у пунктi пропуску "Мостиська-II" та на ст. Мостиська-1.

IV. ОБОВ'ЯЗКИ I ПРАВА ОСОБОВОГО СКЛАДУ МИТНИЦI ПО ПIДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     4.1. Основними обов'язками особового складу вантажно-пасажирського сектору в пунктi пропуску "Мостиська-2" та на ст. Мостиська-1 є:

     - забезпечення пропускного режиму до зони митного контролю;

     - охорона мiсця проведення митного контролю з метою забезпечення безпеки службових осiб митницi, якi його проводять, а також майна митницi, громадян та органiзацiй;

     - вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю, в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами прикордонних вiйськ та органiв внутрiшнiх справ;

     - надання необхiдної допомоги спецiальним пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю.

     4.2. Посадовi особи митницi мають право:

     - перевiряти документи на право доступу в зону митного контролю;

     - перевiряти транспортнi засоби, товари, валютнi цiнностi, вантажi, що перемiщуються через межi зони митного контролю;

     - вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб дотримання вимог режиму зони митного контролю;

     - встановлювати додатковi режимнi правила в зонi митного контролю, передбаченi чинним законодавством.

V. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     5.1. Особи, виннi в порушеннi режиму зони митного контролю, у тому числi вимог щодо перемiщення через їх межi предметiв та транспортних засобiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

     5.2. Загальну вiдповiдальнiсть за органiзацiю режиму в зонi митного контролю пункту пропуску "Мостиська-2" та на ст. Мостиська-1 протягом робочої змiни несе начальник вантажно-пасажирського сектору.

     Безпосередню вiдповiдальнiсть за дотримання режиму в зонi митного контролю несуть посадовi особи змiн, згiдно розподiлу обов'язкiв.

Заст. начальника м/п "Мостиська" В. М. Волошин

 

Схема зони митного контролю ВПС N 1 ст. Мостиська-2

     Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Галицької митницi
вiд 23 березня 2004 р. N 118
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
2 квiтня 2004 р. за N 31/991

ПОЛОЖЕННЯ
про зону митного контролю в пунктi пропуску "Хирiв" м/п "Смiльниця"

I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Цим Положенням згiдно з Митним кодексом України, Законами України "Про державний кордон України" i "Про Державну прикордонну службу України", постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України" та iншими законодавчими й нормативними актами України визначається порядок створення зон митного контролю в пунктi пропуску "Хирiв" м/п "Смiльниця" Галицької митницi, межi таких зон, режим перемiщення предметiв, валютних цiнностей та транспортних засобiв через територiї цих зон, режим доступу осiб в зону митного контролю, а також права й обов'язки службових осiб митницi, якi контролюють дотримання режиму в зонi митного контролю.

     1.2. У цьому Положеннi термiни та поняття вживаються у тому ж значеннi, що i в Митному кодексi України.

II. ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     2.1. Зона митного контролю створюється з метою здiйснення митними органами митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил.

     2.2. Зона митного контролю у п/п "Хирiв" створюється Галицькою митницею за погодженням з Мостиським прикордонним загоном та вiдповiдним пiдроздiлом Мiнiстерства транспорту залiзничних перевезень.

     Зона митного контролю у п/п "Хирiв" включає:

     - зал митного огляду;

     - перон;

     - пасажирський потяг мiждержавного сполучення на час здiйснення митних процедур;

     - iншi мiсця, визначенi на територiї залiзничної станцiї.

     2.3. За своїм режимом функцiонування у п/п "Хирiв" створюється тимчасова зона митного контролю на час прибуття потягiв.

     2.4. Контроль за перемiщенням предметiв, валютних цiнностей, транспортних засобiв та громадян через зону митного контролю здiйснюється посадовими особами Галицької митницi.

     2.5. Товари та транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю.

     2.6. З метою забезпечення дотримання режиму у зонi митного контролю Галицька митниця має право встановлювати вiдповiдно до законодавства правила щодо пiдтримання режиму зон митного контролю.

     2.7. Забороняється знаходження в зонi митного контролю предметiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл митного органу на пропуск їх через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення.

     2.8. Зона митного контролю створюється з метою запобiгання спробам перемiщення з боку юридичних та фiзичних осiб через митний кордон предметiв та транспортних засобiв з порушенням законодавства України.

     2.9. Межi зони митного контролю позначенi вiзуально знаками.

     2.10. Територiя зони митного контролю має вiдповiднi позначення та iнформацiйне забезпечення.

III. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     "Режим зони митного контролю" - це встановленi законодавством України з питань митної справи приписи, заборони та обмеження щодо перебування товарiв, транспортних засобiв та громадян, а також проведення господарських робiт у зонах митного контролю.

     3.1. Режим в зонi митного контролю встановлюється з метою заборони доступу стороннiх осiб, не причетних до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення нормальних умов для роботи особового складу митницi, їхнього захисту та збереження майна митницi.

     3.2. Режим i правила доступу та перебування у зонi митного контролю є обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних контролюючих служб на кордонi та осiб, що прямують через кордон.

     3.3. Доступ у зону митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам Галицької митницi, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi митних процедур. Iншi посадовi особи митних органiв та iнших органiв державної влади, якi здiйснюють передбаченi статтею 27 Митного кодексу України види контролю пiд час перемiщення транспортних засобiв та предметiв через митний кордон України, допускаються у цю зону в порядку, визначеному Технологiчною схемою митного контролю та митного оформлення.

     Громадяни, якi перетинають державний кордон, допускаються у зону митного контролю за дiйсними документами на право в'їзду на територiю України або виїзду з України.

     Доступ у зону митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.

     Проведення господарських робiт у зонi митного контролю в пунктi пропуску, перемiщення через межi та в межах цих зон предметiв, транспортних засобiв i громадян, у тому числi посадових осiб органiв державної влади, якi не перетинають митний кордон України, допускається тiльки з дозволу начальника Галицької митницi або начальника м/п "Смiльниця" за погодженням з керiвництвом Мостиського прикордонного загону, крiм випадкiв, передбачених законами.

     3.4. При вiдвiдуваннi пункту пропуску i зони митного контролю керiвниками iнших пiдроздiлiв митницi, посадовими особами митних органiв та iнших органiв державної влади, правоохоронних органiв, посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно розподiлу обов'язкiв виконує функцiї чергового, проводиться їх реєстрацiя в журналi облiку згiдно номенклатури справ м/п "Смiльниця".

     Iнформацiя про вiдвiдування пункту пропуску урядових делегацiй, представникiв засобiв масової iнформацiї, представникiв влади i правоохоронних органiв передається посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно розподiлу обов'язкiв виконує функцiї чергового пункту пропуску, в чергову частину митницi, а в окремих випадках у Захiдну РМ.

     3.5. Посадовi особи, яким дозволяється доступ у зону митного контролю, можуть перебувати в них тiльки в межах, необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi посадовi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством, а також:

     - грошi у розмiрi трьох неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян;

     - телефони мобiльного зв'язку i пейджери.

     3.6. Доступ у зону митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальниками Мостиського прикордонного загону i начальником Галицької митницi або їх заступниками.

     3.7. Товари та iншi предмети знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони.

     Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю чи за її межi можливе тiльки з дозволу посадових осiб ВПС у пунктi пропуску "Хирiв".

IV. ОБОВ'ЯЗКИ I ПРАВА ОСОБОВОГО СКЛАДУ МИТНИЦI ПО ПIДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     4.1. Основними обов'язками особового складу вантажно-пасажирського сектору в пунктi пропуску "Хирiв" є:

     - забезпечення пропускного режиму до зони митного контролю;

     - охорона мiсця проведення митного контролю з метою забезпечення безпеки службових осiб митницi, якi його проводять, а також майна митницi, громадян та органiзацiй;

     - вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю, в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами прикордонної служби та органiв внутрiшнiх справ;

     - надання необхiдної допомоги спецiальним пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю.

     4.2. Посадовi особи митницi мають право:

     - перевiряти документи на право доступу в зону митного контролю;

     - перевiряти транспортнi засоби, товари, валютнi цiнностi, вантажi, що перемiщуються через межi зони митного контролю;

     - вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб дотримання вимог режиму зони митного контролю;

     - встановлювати додатковi режимнi правила в зонi митного контролю, передбаченi чинним законодавством.

V. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     5.1. Особи, виннi в порушеннi режиму зони митного контролю числi вимог щодо перемiщення через їх межi предметiв та транспортних засобiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

     5.2. Загальну вiдповiдальнiсть за органiзацiю режиму в зонi митного контролю пункту пропуску "Хирiв" протягом робочої змiни несе головний iнспектор вантажно-пасажирського сектору.

     Безпосередню вiдповiдальнiсть за дотримання режиму в зонi митного контролю несуть посадовi особи змiн, згiдно розподiлу обов'язкiв.

Т. в. о. заст. нач. м/п "Смiльниця" В. Б. Балабанський

 

Схема зони митного контролю в п/п "Хирiв" м/п "Смiльниця"

     Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Галицької митницi
вiд 23 березня 2004 р. N 118
Зареєстровано
в Львiвському обласному управлiннi юстицiї
2 квiтня 2004 р. за N 30/990

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЗОНУ МИТНОГО КОНТРОЛЮ В МАПП "СМIЛЬНИЦЯ-КРОСЦЕНКО" МИТНОГО ПОСТА "СМIЛЬНИЦЯ"

I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ

     1.1. Цим Положенням згiдно з Митним кодексом України, Законами України "Про державний кордон України" i "Про Державну прикордонну службу України", постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України" та iншими законодавчими й нормативними актами України, постанови КМУ вiд 15.02.2002 р. N 148 "Про схвалення i подання на ратифiкацiю Верховною Радою України Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Польща про спiвробiтництво пiд час здiйснення контролю осiб, товарiв i транспортних засобiв, якi перетинають українсько-польський державний кордон" визначається порядок створення зон митного контролю в мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Смiльниця-Кросценко" Галицької митницi (далi - МАПП "Смiльниця-Кросценко"), межi таких зон, режим перемiщення предметiв, валюти та транспортних засобiв через територiї цих зон, режим доступу осiб в зону митного контролю, а також права й обов'язки службових осiб митницi, якi контролюють дотримання режиму в зонi митного контролю.

     1.2. У цьому Положеннi термiни та поняття вживаються у тому ж значеннi, що i в Митному кодексi України.

II. ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     2.1. Зони митного контролю створюються з метою здiйснення митними органами митних процедур щодо товарiв та транспортних засобiв, якi перемiщуються через митний кордон України, проведення заходiв, пов'язаних з виявленням, запобiганням i припиненням контрабанди та порушень митних правил.

     2.2. Зони митного контролю у МАПП "Смiльниця-Кросценко" створюються Галицькою митницею за погодженням з Мостиським прикордонним загоном та вiдповiдних служб РП..

     Зона митного контролю в МАПП "Смiльниця-Кросценко" включає:

     - в'їзну та виїзну частину пункту пропуску;

     - бокси поглибленого огляду;

     - стоянки автотранспорту;

     - робочi павiльйони митницi.

     2.3. За своїм режимом функцiонування в МАПП "Смiльниця-Кросценко" постiйнi та тимчасовi зони митного контролю.

     2.4. Контроль за перемiщенням предметiв, валюти, транспортних засобiв та громадян через зони митного контролю здiйснюється посадовими особами Галицької митницi.

     2.5. За погодженням з керiвництвом Мостиського прикордонного загону та вiдповiдних служб РП Галицька митниця здiйснює iнженерно-технiчнi заходи щодо облаштування зон митного контролю, створених у межах пункту пропуску.

     2.6. Товари та транспортнi засоби перебувають пiд митним контролем в зонах митного контролю з моменту ввезення на її територiю.

     2.7. З метою забезпечення дотримання режиму в зонi митного контролю Галицька митниця має право встановлювати вiдповiдно до законодавства правила щодо пiдтримання режиму зон митного контролю.

     2.8. Забороняється знаходження в зонах митного контролю предметiв та транспортних засобiв, щодо яких здiйсненi митнi процедури та надано дозвiл митного органу на пропуск їх через митний кордон України вiдповiдно до заявленої мети перемiщення.

     2.9. Зона митного контролю створюється з метою запобiгання спробам перемiщення з боку юридичних та фiзичних осiб через митний кордон предметiв та транспортних засобiв з порушенням законодавства України.

     2.10. Межi зон митного контролю позначенi вiдповiдними знаками (схема зони митного контролю наведена в додатку 1).

     2.11. В зонi митного контролю розташованi об'єкти Мостиського прикордонного загону, Галицької митницi та робочi мiсця iнших державних контролюючих служб, якi необхiднi для виконання технологiчного процесу. Об'єкти державних контрольних органiв, закладiв сфери обслуговування розмiщенi за межами зон митного контролю.

     2.12. Територiя зон митного контролю має вiдповiднi позначення та iнформацiйне забезпечення.

III. РЕЖИМ ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     Пiд "режимом зони митного контролю" розумiється порядок доступу й перебування в такiй зонi посадових осiб контрольних служб, включаючи службових осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю й оформлення, та громадян, якi проходять митний контроль або уповноваженi пред'явити до такого контролю предмети, транспортнi засоби, а також порядок їх перемiщення за межi зони митного контролю.

     3.1. Режим в зонi митного контролю встановлюється з метою заборони доступу стороннiх осiб, не причетних до здiйснення прикордонно-митного контролю, створення нормальних умов для роботи особового складу митницi, їхнього захисту та збереження майна митницi.

     3.2. Режим i правила доступу та перебування у зонi митного контролю є обов'язковими для виконання спiвробiтниками державних контролюючих служб на кордонi та осiб, що прямують через кордон.

     3.3. Доступ у зони митного контролю дозволяється тiльки посадовим особам Галицької митницi, якi безпосередньо беруть участь у здiйсненнi митних процедур. Iншi посадовi особи митних органiв та iнших органiв державної влади, якi здiйснюють передбаченi статтею 27 Митного кодексу України види контролю пiд час перемiщення предметiв та транспортних засобiв через митний кордон України, допускаються у цi зони в порядку, визначеному Технологiчною схемою митного контролю та митного оформлення.

     Громадяни, якi перетинають державний кордон, допускаються у зони митного контролю за дiйсними документами на право в'їзду на територiю України або виїзду з України.

     Доступ у зони митного контролю та перебування у них посадових осiб правоохоронних органiв i органiв прокуратури дозволяється у випадках та у порядку, передбачених законом.

     Проведення господарських робiт у зонi митного контролю в пунктi пропуску, перемiщення через межi та в межах цих зон предметiв, транспортних засобiв i громадян, у тому числi посадових осiб органiв державної влади, якi не перетинають митний кордон України, допускається тiльки з дозволу начальника Галицької митницi або начальника м/п "Смiльниця" за погодженням з керiвництвом Мостиського прикордонного загону, крiм випадкiв, передбачених законами.

     3.4. При вiдвiдуваннi пункту пропуску i зон митного контролю керiвниками iнших пiдроздiлiв митницi, посадовими особами митних органiв та iнших органiв державної влади, правоохоронних органiв, посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно з розподiлом обов'язкiв вiдповiдає за режим в зонi митного контролю, проводиться їх реєстрацiя в журналi облiку згiдно з номенклатурою справ м/п "Смiльниця".

     Iнформацiя про вiдвiдування пункту пропуску урядовими делегацiями, представникiв засобiв масової iнформацiї; представниками влади i правоохоронних органiв передається посадовою особою вантажно-пасажирського сектору, яка згiдно з розподiлом обов'язкiв виконує функцiї чергового, в чергову частину митницi, а в окремих випадках Захiдну РМ.

     3.5. Посадовi особи, яким дозволяється доступ у зони митного контролю, можуть перебувати в них тiльки в межах необхiдних для виконання своїх прямих службових обов'язкiв. Такi посадовi особи не повиннi мати при собi цiнностi та предмети, вивезення або ввезення яких на митну територiю України заборонено чи обмежено законодавством, а також:

     - грошi у розмiрi бiльше трьох неоподаткованих мiнiмумiв доходiв громадян;

     - телефони мобiльного зв'язку i пейджери.

     3.6. Пропуск неоперативного складу та технiчного персоналу митницi через зону митного контролю здiйснюється за службовими посвiдченнями.

     3.7. Доступ у зону митного контролю у випадках, не передбачених вище, може бути дозволений начальниками Мостиського прикордонного загону i начальником Галицької митницi або їх заступниками.

     3.8. Товари та iншi предмети знаходяться пiд митним контролем в зонi митного контролю з моменту їх ввезення на територiю цiєї зони.

     Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю чи за її межi можливе тiльки з дозволу посадових осiб ВПС митного поста "Смiльниця".

IV. ТИМЧАСОВА ЗОНА МИТНОГО КОНТРОЛЮ В БОКСАХ ПОГЛИБЛЕНОГО ОГЛЯДУ

     На час проведення митного контролю в боксах поглибленого огляду встановлюється тимчасова зона митного контролю.

     Тимчасова зона митного контролю створюється для забезпечення дотримання порядку перемiщення т/з, товарiв, iнших предметiв та з метою заборони доступу осiб, непричетних до здiйснення митного контролю пiд час здiйснення митних процедур.

     Дотримання режиму тимчасової зони митного контролю в боксах поглибленого огляду забезпечуються працiвниками пасажирських секторiв спiльно з представниками прикордонних вiйськ.

     Тимчасова зона митного контролю встановлюється на термiн, необхiдний для проведення огляду транспортного засобу.

V. ОБОВ'ЯЗКИ I ПРАВА ОСОБОВОГО СКЛАДУ МИТНИЦI ПО ПIДТРИМАННЮ РЕЖИМУ В ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     5.1. Основними обов'язками особового складу вантажно-пасажирських секторiв в пунктi пропуску "Смiльниця" є:

     - забезпечення пропускного режиму до зони митного контролю;

     - охорона мiсця проведення митного контролю з метою забезпечення безпеки службових осiб митницi, якi його проводять, а також майна митницi, громадян та органiзацiй;

     - вжиття заходiв по локалiзацiї та нейтралiзацiї негативних проявiв у мiсцях проведення митного контролю, в необхiдних випадках - у взаємодiї з службовими особами прикордонних вiйськ та вiдповiдних органiв РП;

     - надання необхiдної допомоги спецiальним пiдроздiлам по боротьбi зi злочиннiстю при проведеннi оперативно-розшукових заходiв у зонi митного контролю.

     5.2. Посадовi особи митницi мають право:

     - перевiряти документи на право доступу в зону митного контролю;

     - перевiряти транспортнi засоби, товари та iншi предмети, валютнi цiнностi, вантажi, що перемiщуються через межi зони митного контролю;

     - вимагати вiд органiзацiй, пiдприємств, установ, громадян та службових осiб сумiжних служб дотримання вимог режиму у зонi митного контролю;

     - встановлювати додатковi режимнi правила в зонi митного контролю, передбаченi чинним законодавством.

VI. ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ РЕЖИМУ У ЗОНI МИТНОГО КОНТРОЛЮ

     6.1. Особи, виннi в порушеннi режиму зон митного контролю, у тому числi вимог щодо перемiщення через їх межi предметiв та транспортних засобiв, несуть вiдповiдальнiсть згiдно iз законодавством.

     6.2. Загальну вiдповiдальнiсть за органiзацiю режиму в зонах митного контролю у п/п "Смiльниця-Кросценко" протягом робочої змiни несе начальник вантажно-пасажирського сектору.

     Безпосередню вiдповiдальнiсть за дотримання режиму в зонах митного контролю несуть:

     - на в'їзнiй частинi пункту пропуску - старший виїзду;

     - на виїзнiй частинi пункту пропуску - старший виїзду;

     - на смугах руху - посадовi особи пасажирських змiн, згiдно з розподiлом обов'язкiв.

Т. в. о. заст. нач. м/п "Смiльниця" В. Б. Балабанський

 

СХЕМА ЗОНИ МИТНОГО КОНТРОЛЮ "КРОСТЕНКО" РП П/П "СМIЛЬНИЦЯ" ГАЛИЦЬКОЇ МИТНИЦI

     Зображення має графiчний вигляд. Не наводиться.

Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.