МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

вiд 26 квiтня 2007 року N 287


Про затвердження Правил складання та подання заявки на сорт рослин

Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
30 травня 2007 р. за N 553/13820


     Вiдповiдно до статтi 8 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" та на виконання доручення Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 27.11.2006 N 47847/2/1-06 до Закону України вiд 02.11.2006 N 311-V "Про внесення змiн до Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" наказую:

     1. Затвердити Правила складання та подання заявки на сорт рослин, що додаються.

     2. Державнiй службi з охорони прав на сорти рослин (Волкодав В. В.) забезпечити подання наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України та опублiкування його в Офiцiйному бюлетенi Держсортслужби.

     3. Уважати таким, що втратив чиннiсть, наказ Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 03.09.2002 N 249 "Про затвердження Правил складання та подання заявки на сорт", зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 25.10.2002 за N 848/7136.

     4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Мiнiстра Мельника С. I.

В. о. Мiнiстра Б. К. Супiханов
ПОГОДЖЕНО:
В. о. Голови Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва К. О. Ващенко

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мiнiстерства аграрної полiтики України
вiд 26 квiтня 2007 р. N 287
Зареєстровано
в Мiнiстерствi юстицiї України
30 травня 2007 р. за N 553/13820

ПРАВИЛА
складання та подання заявки на сорт рослин

1. Загальнi положення

     1.1. Вiдповiдно до статтi 15 Закону України "Про охорону прав на сорти рослин" (далi - Закон) права на сорт рослин в Українi набуваються шляхом подання до Державної служби з охорони прав на сорти рослин (далi - Держсортслужба) заявки на сорт рослин, експертизи заявки та державної реєстрацiї прав.

     1.2. Вiдповiдно до статей 16 - 18 Закону право на подання заявки належить:

     автору (авторам) сорту;

     спiльно автору (авторам) та роботодавцю;

     роботодавцю, якщо це обумовлено трудовим договором або договором про створення на замовлення;

     правонаступнику автора (авторiв) або роботодавця.

     1.3. Особа, яка подала до Держсортслужби заявку, є заявником сорту на весь перiод її розгляду.

     1.4. Заявка повинна стосуватися тiльки одного сорту та повинна мiстити:

     заяву про визнання прав на сорт (додаток 1) у двох примiрниках;

     технiчну анкету сорту (додаток 2) у двох примiрниках;

     показники для визначення придатностi сорту для поширення в Українi (якщо в заявi позначено намiр набути майнове право iнтелектуальної власностi на поширення сорту рослин) /додаток 3/ у двох примiрниках;

     документ про сплату збору за подання заявки;

     документ про повноваження представника (у разi, якщо заявка подається через представника заявника);

     копiю першої заявки для встановлення прiоритету (якщо заявник просить установити прiоритет за датою подання першої заявки до iншої держави);

     переклад першої заявки на українську мову;

     фотографiї рослин або органiв рослини сорту;

     зразок посадкового матерiалу сорту;

     документ, що засвiдчує право заявника (заявникiв) на подання заявки.

     1.5. Вiдповiдно до статтi 15 Закону вiд iменi осiб, зазначених у пунктi 1.2 цих Правил, у вiдношеннях з Держсортслужбою можуть виступати їх представники в межах наданих ним повноважень на пiдставi договору або довiреностi.

     1.6. Документи заявки складають українською мовою з використанням однозначної, чiтко зрозумiлої термiнологiї i заповнюють виключно друкованими лiтерами.

     1.7. Документи заявки мають бути надрукованi стандартним шрифтом чорного кольору з використанням матерiалiв, якi забезпечують тривале зберiгання та їх безпосереднє репродукування.

     1.8. Якщо заявник є юридичною особою, то документи завiряються печаткою.

2. Складання заяви про визнання прав на сорт

     2.1. Форма заяви має 11 роздiлiв, окремi з яких мiстять пункти.

     У правому верхньому кутi бланка заяви вказано "Номер заявки" i "Дата подання", якi заявник не заповнює.

     2.2. Заповнюючи роздiл "Вид прав", заявник указує мету, з якою подана заявка, ставлячи позначку або напроти виду прав. До того ж, якщо трудовим договором або договором про створення на замовлення зумовлено вiдмову автора (авторiв) вiд особистих немайнових прав iнтелектуальної власностi на сорт рослин, позначка напроти цього виду прав може не ставитись. У цьому випадку заявник до заявки додає копiю вiдповiдного договору.

     2.3. У роздiлi "Заявник" наводиться iнформацiя про заявника.

     Для фiзичних осiб указують прiзвище, iм'я, по батьковi, а для юридичних осiб повне найменування. Будь-якi скорочення неприпустимi, повне найменування повинно збiгатися зi вказаним на печатцi, яка засвiдчує пiдпис уповноваженої на те особи.

     Якщо заявником є iноземець, його прiзвище має бути написано латинськими лiтерами, спочатку прiзвище, потiм iм'я, а поряд, у дужках, транслiтерацiя українською мовою.

     Якщо заявником є юридична особа - нерезидент, її назва має бути написана латинськими лiтерами, а поряд, у дужках, транслiтерацiя українською мовою.

     Мiсце проживання (мiсцезнаходження) - повна поштова адреса за правилами української пошти. Якщо заявником є фiзична або юридична особа - нерезидент, то повинно бути вказано мiсце проживання (мiсцезнаходження) мовою заявника за правилами його держави без транслiтерацiї українською.

     Телефон, факс - заповнюючи цi поля заявник проставляє код держави i номер телефону та факсу.

     E-mail (адреса електронної пошти) - заповнюється, якщо заявник має електронну пошту.

     Громадянство - поле заповнюють, якщо заявник фiзична особа. У цьому полi заявник указує код держави вiдповiдно до прийнятих кодiв (Country codes in ISO 3166) /додаток 4/.

     У заявi передбачено заповнення iнформацiї трьома заявниками. Якщо заявникiв бiльше, то вiдомостi про кожного наступного заявника надають на окремому аркушi паперу, який додається до заяви.

     2.4. У роздiлi "Адреса для листування" наводиться адреса, за якою проходитиме листування з усiх питань, пов'язаних з розглядом заявки. Указуються поштова адреса, телефон, факс, адреса електронної пошти. До того ж заявник указує, чия це адреса, роблячи вiдповiдну позначку - або .

     2.5. У роздiлi "Ботанiчний таксон" заявник указує назву ботанiчного таксона (виду) латинською (пункт "а") та українською (пункт "б") мовами згiдно з додатком 5. Назва таксона повинна надати можливiсть чiтко iдентифiкувати сорт-кандидат як ботанiчно, так, певною мiрою, i технiчно. У назвi таксона українською мовою можливi певнi уточнення, якi допоможуть бiльш чiтко провести експертизу. Наприклад, якщо в заявi на кукурудзу сортом-кандидатом є батькiвська лiнiя, доцiльно це вказати: "Кукурудза (батькiвська лiнiя)".

     2.6. Роздiл "Назва сорту" складається з двох пунктiв. У пунктi "а" заявник указує запропоновану ним назву сорту-кандидата українською мовою. Якщо заявлено сорт-кандидат, створений або зареєстрований в iншiй державi, назва сорту вказується також мовою заявника.

     У пунктi "б" заявник указує назву селекцiйного номера, пiд якою сорт-кандидат був зазначений упродовж селекцiйного процесу, що може бути суттєвою допомогою в разi виникнення будь-яких спiрних питань щодо права на подання заявки або встановлення прiоритету та iнших.

     2.7. Заповнюючи роздiл "Автором/ами/ сорту є:", заявник робить позначку, чи є заявник (усi заявники) автором (авторами) сорту, чи автором (авторами) сорту є iншi особи.

     Якщо заявник (або всi заявники) є автором (авторами) сорту, таблицю можна не заповнювати. Якщо вказано, що автором (авторами) сорту є iншi особи, то таблиця заповнюється обов'язково, за винятком випадку, коли заявка про набуття права на поширення подана на сорт, який вiднесений до загальновiдомих без прав iнтелектуальної власностi на нього, особою, яка не має вiдомостей про автора сорту.

     Роблячи позначку щодо вiдсутностi iнших авторiв, заявник пiдтверджує достовiрнiсть наданої ним про авторiв iнформацiї i те, що ця iнформацiя надалi ним не буде змiнюватися.

     У роздiлi "Заявник/и/ отримав/ли/ сорт шляхом:" заявник, якщо вiн не є автором сорту, зазначає, яким шляхом вiн отримав сорт. Якщо зазначено iнший шлях отримання сорту, необхiдно надати детальну iнформацiю щодо цього.

     У роздiлi "Сорт створено у державi:" заявник зазначає, у якiй державi створено сорт, тобто де проходив селекцiйний процес. Заповнення цього роздiлу допоможе пiд час експертизи сорту-кандидата дiстати уяву щодо ґрунтово-клiматичних умов його створення та вибрати вiдповiднi умови для експертизи.

     2.8. Ураховуючи мету заявки, пiд час заповнення роздiлу "Iншi заявки на сорт, поданi за межами України", заявник указує державу (код держави), дату подання заявки до компетентного органу цiєї держави, номер заявки, стадiю розгляду заявки i назву сорту.

     Для визначення стадiї розгляду заявки використовуються такi умовнi позначення:

     А - заявку розглядають;

     Б - заявку вiдхилено;

     В - заявку вiдкликано;

     Г - заявку розглянуто позитивно.

     2.9. При заповненнi роздiлу "Прошу (просимо) встановити прiоритет за датою подання першої заявки" слiд ураховувати, що попередня заявка, подана до iншої держави, повинна бути чинною, тобто її або ще розглядають, або вже розглянуто i щодо неї прийнято позитивне рiшення.

     2.10. Iнформацiя роздiлу "Сорт пропонувався до продажу або продавався" дає змогу встановити новизну сорту i тому повинна зазначатись обов'язково.

     Якщо заявником указано, що сорт пропонували до продажу або продавали в Українi, або iншiй державi (роблячи позначку "так"), необхiдно вказати дату продажу i назву сорту, а також державу (код держави), де сорт продано вперше.

     2.11. У пунктi "а" роздiлу "Квалiфiкацiйна (технiчна) експертиза сорту" заявник iнформує про стан проведення технiчної експертизи сорту-кандидата, якщо така є, роблячи вiдповiдну позначку i вказуючи державу (код держави), де її вже проведено, проводиться або буде проводитися.

     У пунктах "б" i "в" заявник гарантує репрезентативнiсть посадкового матерiалу сорту i надає Держсортслужбi певнi повноваження.

     2.12. У роздiлi "До заяви додаються" заявник позначає документи, якi вiн подає разом iз заявою.

     2.13. Наприкiнцi заявник проставляє дату заповнення заяви у форматi: ДД.ММ.РРРР. Пiсля пiдпису зазначаються iнiцiали та прiзвище заявника. Для юридичних осiб пiдпис уповноваженої особи засвiдчується печаткою.

3. Технiчна анкета сорту

     3.1. Технiчна анкета сорту складається з 9 роздiлiв. У преамбулi до Технiчної анкети є вимога щодо гiбридних сортiв, якi є предметом заявки, а батькiвськi лiнiї надають для експертизи як складову гiбридного сорту. Зазвичай це стосується гетерозисних гiбридiв, i заявник повинен разом з технiчною анкетою гiбриду надати технiчну анкету на кожну з батькiвських лiнiй.

     3.2. У другому роздiлi подають iнформацiю про заявника: його прiзвище, iм'я, по батьковi або найменування, мiсце проживання (мiсцезнаходження), телефон, факс i електронну адресу (за наявностi). Якщо заявникiв декiлька, то перелiчують (через кому) у вiдповiдному рядку їх прiзвища, iм'я, по батьковi (найменування), мiсця проживання (мiсцезнаходження), телефони, факси, електроннi адреси (за наявностi). Iнформацiя цього роздiлу повинна вiдповiдати iнформацiї щодо заявника (заявникiв) iз заяви.

     3.3. У третьому роздiлi наводять назву сорту. Якщо сорт iноземного походження, то його назву наводять мовою заявника, а поряд (у дужках) транслiтерацiю українською мовою.

     3.4. У четвертому роздiлi заявник наводить iнформацiю щодо схеми селекцiї та розмноження сорту. Iнформацiя цього роздiлу без згоди заявника не розголошується.

     У пунктi 4.1 наводять схему селекцiї. Повинно бути вказано, яким шляхом створено сорт, роблячи вiдповiдну позначку. Якщо для створення сорту застосовано схрещування (контрольоване в цiлому або частково), необхiдно вказати батькiвськi сорти (їх назви). Якщо сорт створено iз застосуванням мутагенезу або вiдбору мутацiй, необхiдно вказати вихiдний сорт. Якщо сорт створено виявленням та полiпшенням уже вiдомого сорту, необхiдно вказати, де виявлено сорт i яким чином полiпшено. Якщо для створення сорту застосовано iншi методи, необхiдно зробити вiдповiдну позначку i обов'язково надати докладний опис методу створення.

     У пунктi 4.2 наводять iнформацiю щодо методу розмноження сорту. Для сортiв, що розмножуються насiнням, слiд зазначити спосiб запилення, а щодо гiбридних сортiв, то на окремому аркушi має бути подано схему розмноження з детальною iнформацiєю про всi батькiвськi лiнiї, якi потрiбнi для розмноження, уключаючи вiдомостi про їх офiцiйну реєстрацiю. Для сортiв, що розмножуються вегетативно, необхiдно вказати спосiб розмноження i надати додаткову iнформацiю щодо розмноження.

     3.5. У п'ятому роздiлi наводять ознаки сорту. Перелiк ознак у цьому роздiлi залежить вiд ботанiчного таксона i мiстить тiльки груповi ознаки, що позначенi в методицi з цього ботанiчного таксона.

     3.6. У шостому роздiлi наводиться iнформацiя про подiбнi сорти, що, на думку селекцiонера, близькi до його сорту. Заповнювати таблицю цього роздiлу слiд, користуючись методикою з ботанiчного таксона, до якого належить сорт-кандидат. У першiй колонцi таблицi наводять назву подiбного сорту, у другiй - номер ознаки з методики, у третiй - код прояву ознаки подiбного сорту i в четвертiй - код прояву ознаки сорту-кандидата. Неприпустимо у цiй таблицi застосовувати ознаки, що вiдсутнi в методицi, а також надавати словесний опис ознаки та її прояв. Iнформацiю щодо додаткових ознак, за якими сорт-кандидат вiдрiзняється вiд подiбного сорту, слiд надавати в коментарi.

     3.7. У роздiлi сьомому зазначається додаткова iнформацiя, яка може допомогти пiд час експертизи сорту.

     Якщо заявник вважає, що є будь-якi додатковi ознаки, крiм iнформацiї, яку наведено в роздiлах 5 та 6, що допоможуть вiдрiзнити сорт, вiн робить вiдповiдну позначку в пунктi 7.1, указуючи - "так" або "нi". Указавши "так", необхiдно описати цi ознаки.

     У пунктi 7.2 заявник вiдповiдає на запитання щодо наявностi будь-яких особливих умов для вирощування сорту або проведення експертизи. Якщо такi умови є, необхiдно їх указати детально.

     У пунктi 7.3 заявник повинен надати додаткову iнформацiю, указавши напрямок широкого використання сорту, а також, роблячи позначку щодо кольорової фотографiї сорту, позначити, що до заяви така фотографiя додається.

     3.8. У роздiлi восьмому наводиться iнформацiя щодо рослинного матерiалу, який надається для експертизи.

     Якщо будь-яка ознака або декiлька ознак, що наведенi в методицi з ботанiчного таксона, можуть змiнити ступiнь прояву пiд впливом таких факторiв, як шкiдники та хвороба, хiмiчна обробка та iнше, це зазначається, указавши - "так". При цьому слiд указати цi ознаки, фактор впливу та ступiнь прояву.

     У пунктi 8.2 мiститься попередження щодо неприпустимостi обробки посадкового матерiалу сорту, що надається на експертизу, але, якщо таку обробку проведено, необхiдно вказати яку, зробивши вiдповiдну позначку, i надати детальну iнформацiю про це.

     Якщо посадковий матерiал сорту, який надається для експертизи, був перевiрений на наявнiсть вiрусу або iнших патогенiв, про це необхiдно вказати в пунктi 8.3, роблячи вiдповiдну позначку i надавши подробицi перевiрки.

     3.9. У дев'ятому роздiлi заявник пiдтверджує, що iнформацiя, яку наведено в технiчнiй анкетi, є правильною, проставляє iм'я особи, що пiдписала анкету, i дату заповнення. Якщо заявником є юридична особа, то пiдпис її керiвника чи уповноваженої особи засвiдчується печаткою юридичної особи.

4. Показники для визначення придатностi сорту для поширення в Українi

     4.1. Назва ботанiчного таксона (пункт 1) на бланку вже вказана, оскiльки вiд цього залежить заповнення пункту 5 цих показникiв.

     4.2. У другому пунктi наводять iнформацiю про заявника: прiзвище, iм'я, по батьковi (найменування) перелiчуються (через кому) у вiдповiдному рядку.

     4.3. У третьому пунктi наводиться назва сорту.

     4.4. У четвертому пунктi заявник указує, яку зону вiн пропонує для вирощування сорту, роблячи вiдповiдну позначку.

     4.5. У п'ятому пунктi заявник наводить показники, якi характеризують придатнiсть сорту для поширення в Українi. Перелiк цих показникiв залежить вiд культури, до якої належить сорт, визначається методикою експертизи сорту на придатнiсть до поширення i може бути ширшим, що дає змогу бiльш уважно оцiнити сорт. Заповнюючи цей пункт, заявник повинен пам'ятати, що в колонцi "Значення" повинно ставитись одне значення. Указувати iнтервал значень неприпустимо.

     4.6. У шостому пунктi заявник зазначає, що iнформацiя, яку наведено, є правильною, проставляє прiзвище, iм'я, по батьковi особи, що пiдписує документ, пiдпис i дату заповнення. Якщо заявником є юридична особа, пiдпис її керiвника чи уповноваженої особи завiряють печаткою юридичної особи.

5. Вимоги до iнших документiв заявки

     5.1. Документом про сплату збору за подання заявки є копiя платiжного доручення на його перерахування з позначкою банку або вiдповiдна квитанцiя. У документi про сплату збору зазначаються iм'я (найменування) платника збору, вид збору (за подання заявки), сума сплаченого збору, назва сорту (якщо вiдомий номер заявки, то цей номер), назва країни платника (якщо платник - нерезидент). Якщо документ про сплату збору надходить разом iз заявкою, про це заявник робить позначку в заявi.

     5.2. Документ про повноваження представника заявника надається у разi, якщо заявка подана через представника заявника i в роздiлi 2 заяви зроблено позначку, що адреса для листування є адресою представника. Документ має бути у виглядi договору або довiреностi вiд заявника на здiйснення дiй, пов'язаних з розглядом заявки на сорт з повним перелiком цих дiй. Документ повинен бути нотарiально засвiдченим. Якщо такий документ складено в Українi, його засвiдчує нотарiус, якщо в iншiй країнi, документ засвiдчують у консульськiй установi або дипломатичному представництвi України. Якщо документ складено iншою, нiж українська, мовою, одночасно додають його офiцiйний переклад.

     5.3. Якщо заявник просить установити прiоритет за датою подання першої заявки до iншої держави, вiн додає копiю першої заявки. Копiя повинна бути завiрена компетентним органом держави, до якого цю заявку було подано.

     5.4. Переклад першої заявки на українську мову повинен бути офiцiйно засвiдченим.

     5.5. Фотографiї рослин або органiв рослини сорту потрiбно додавати до заяви обов'язково. На фотографiях повинно бути чiтко вiдображено цiлу рослину та органи, ознаки яких вiдрiзняють сорт-кандидат вiд iнших сортiв. На зворотi фотографiї заявник зазначає назву ботанiчного таксона, назву сорту, указує ознаку її проявлення та дату, коли зроблено фотографiю. Зазвичай таких фотографiй повинно бути декiлька: фото цiлої рослин i декiлька фото прояву основних ознак (на думку селекцiонера).

     Якщо фотографiї зроблено за допомогою цифрового обладнання (цифровою камерою), то їх можна передати на електронному носiї у виглядi окремих файлiв графiчного формату, до яких додають текстовий файл з поясненнями, указаними в попередньому абзацi.

     5.6. Зразок посадкового матерiалу сорту - матерiального носiя сорту (далi - дослiдний зразок), представлений насiнням або садивним матерiалом, надають тiльки за сортами родiв i видiв i в кiлькостi, що наведена в додатку 6.

     Дослiдний зразок у разi представлення його насiнням та суцвiттями (колос, кошик та iнше) подають разом iз заявкою або впродовж двох мiсяцiв вiд дати її подання.

     Якщо дослiдний зразок представлено садивним матерiалом - саджанцями, живцями, бульбами, цибулинами тощо, то заявник (представник заявника) надає його в строки, зазначенi в надiсланому заявнику (представнику заявника) повiдомленнi, на сортодослiдну станцiю, яка забезпечує довгострокове зберiгання цього зразка.

     Кiлькiсть дослiдного зразка, що надається разом iз заявкою, складається з частини, що закладається у сховищi для подальшого постiйного зберiгання, та частини, що використовується для першого року проведення польових дослiджень на вiдмiннiсть, однорiднiсть та стабiльнiсть (для видiв, що пiдлягають експертизi в експертних закладах державної системи з охорони прав на сорти рослин).

     5.7. Якщо заявником виступає селекцiонер (автор сорту), то документ, що засвiдчує право заявника на подання заявки, не подається.

     У разi, якщо заявником (заявниками) виступають не всi члени колективу авторiв, надається документ, що пiдтверджує вiдмову iнших авторiв вiд права на подання заявки на сорт.

     Якщо заявником виступає роботодавець, надається копiя трудового договору або договору про створення сорту на замовлення, у якому передбачено право на подання заявки тiльки роботодавця.

     Якщо заявником виступає фiзична (юридична) особа, яка є правонаступником автора або роботодавця, надається документ, що пiдтверджує правонаступництво.

Голова Державної служби з охорони прав на сорти рослин В. В. Волкодав

 

Додаток 1
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

 

Додаток 2
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

 

Додаток 3
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

 

Додаток 4
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

Мiжнароднi коди держав згiдно з Country codes in ISO 3166

Держава Код
Австралiя AU
Азербайджан AZ
Алжир DZ
Ангiлья AI
Андорра AD
Антильськi Острови AN
Аруба AW
Багами BS
Барбадос BB
Белiз BZ
Бенiн BJ
Бiлорусь BY
Болiвiя BO
Ботсвана BW
Бруней Даруссалам BN
Бурундi BI
Вануату VU
Венесуела VE
Вiргiнськi Острови (Британськi) VG
Габон GA
Гайана GY
Гана GH
Гвiнея GN
Гiбралтар GI
Гонконг HK
Гренландiя GL
Грузiя GE
Демократ. Республiка Конґо ZR
Джiбутi DJ
Домiнiканська Республiка DO
Екваторiальна Гвiнея GQ
Естонiя EE
Європейський Союз QZ
Ємен YE
Захiдна Сахара EH
Iзраїль IL
Iндонезiя ID
Iран IR
Iсландiя IS
Iталiя IT
Кабо-Верде CV
Камбоджа KH
Канада CA
Кенiя KE
Китай CN
Кiрiбатi KI
Комори KM
Корея (КНДР) KP
Кот-д'Iвуар CI
Кувейт KW
Латвiя LV
Литва LT
Лiван LB
Лiхтенштейн LI
Маврикiй MU
Мадаґаскар MG
Македонiя MK
Малайзiя MY
Мальдiви MV
Марокко MA
Маршалловi Острови MH
Мiкронезiя FM
Молдова MD
Монголiя MN
М'янма MM
Науру NR
Нiгер NE
Нiдерланди NL
Нiмеччина DE
Нова Зеландiя NZ
Об'єднана Республiка Танзанiя TZ
Оман OM
Острiв Святої Єлени SH
Острови Кука CK
Палау PW
Папуа-Нова Гвiнея PG
Перу PE
Пiвденна Джорджiя та Пiвденнi Сандвiчевi Острови GS
Польща PL
Республiка Корея KR
Руанда RW
Сальвадор SV
Сан-Марiно SM
Саудiвська Аравiя SA
Сейшелли SC
Сент-Вiнсент i Гренадини VC
Сент-Люсiя LC
Сербiя i Чорногорiя CS
Сiнгапур SG
Словенiя SI
Сомалi SO
Суринам SR
США US
Таджикистан TJ
Тайвань, Провiнцiя Китаю TW
Того TG
Тринiдад i Тобаго TT
Тунiс TN
Туркменистан TM
Угорщина HU
Україна UA
Фарерськi Острови FO
Фiлiппiни PH
Фолклендськi Острови FK
Хорватiя HR
Чад TD
Чилi CL
Швецiя SE
Югославiя YU
Японiя JP
Держава Код
Австрiя AT
Албанiя AL
Американське Самоа AS
Анґола AO
Антиґуа i Барбуда AG
Аргентина AR
Афґанiстан AF
Бангладеш BD
Бахрейн BH
Бельґiя BE
Бермуди BM
Болґарiя BG
Боснiя i Герцеговина BA
Бразилiя BR
Буркiна Фасо BF
Бутан BT
Великобританiя GB
В'єтнам VN
Вiрменiя AM
Гаїтi HT
Гамбiя GM
Гватемала GT
Гвiнея-Бiсау GW
Гондурас HN
Гренада GD
Грецiя GR
Данiя DK
Держава-Мiсто Ватикан VA
Домiнiка DM
Еквадор EC
Еритрея ER
Ефiопiя ET
Єгипет EG
Замбiя ZM
Зiмбабве ZW
Iндiя IN
Iрак IQ
Iрландiя IE
Iспанiя ES
Йорданiя JO
Казахстан KZ
Камерун CM
Катар QA
Киргизстан KG
Кiпр CY
Колумбiя CO
Конго CG
Коста-Рiка CR
Куба CU
Лаос LA
Лесото LS
Лiберiя LR
Лiвiйська Арабська Джамахiрiя LY
Люксембурґ LU
Мавританiя MR
Макао MO
Малавi MW
Малi ML
Мальта MT
Мартiнiка MQ
Мексика MX
Мозамбiк MZ
Монако MC
Монсеррат MS
Намiбiя NA
Непал NP
Нiґерiя NG
Нiкарагуа NI
Нiуе NU
Норвегiя NO
Об'єднанi Арабськi Емiрати AE
Острiв Бувет BV
Острови Кайман KY
Пакистан PK
Панама PA
Парагвай PY
Пiвденна Африка ZA
Пiвнiчнi Марiанськi Острови
MP
Португалiя PT
Росiйська Федерацiя RU
Румунiя RO
Самоа WS
Сан-Томе i Прiнсiпi ST
Свазiленд SZ
Сенегал SN
Сент-Кiтс i Невiс KN
Сен-П'єр i Мiкелон PM
Сирiйська Арабська Республiка SY
Словаччина SK
Соломоновi Острови SB
Судан SD
Схiдний Тiмор TP
Сьєрра-Леоне SL
Таїланд TH
Теркейськi i Кайкосовi Острови TC
Тонга TO
Тувалу TV
Туреччина TR
Уґанда UG
Узбекистан UZ
Уруґвай UY
Фiджi FJ
Фiнляндiя FI
Францiя FR
Центральноафрiканська Республiка CF
Чеська Республiка CZ
Швейцарiя CH
Шрi-Ланка LK
Ямайка JM
   

 

Додаток 5
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

Назви ботанiчних таксонiв (українськi та латинськi), що рекомендуються для використання пiд час заповнення документiв заявки

Вид українською Вид латинською Синонiм латинською
Сiльськогосподарськi: злаки
Жито Secale cereale L. Triticum secale Link; Triticum cereale Salisb.
Кукурудза Zea mays L Zea americana; Zea alba; Zea vulgaris Mill.; Mays zea Gaertn; Zea segetalis Salisb.; Mays americana Baumg.; Thalisia mays O. Ktze.
Овес Avena sativa L.  
Пшениця м'яка Triticum aestivum L. Triticum vulgare Host.; Triticum hybernum L.; Triticum cereale Schrank; Triticum sativum Lam.
Пшениця тверда Triticum durum Desf. Triticum sativum durum Pers.; Triticum vulgare durum Alef.; Triticum vulgare Vill. s. str.; Triticum durum Koern.; Triticum sativum durum Hackel; Triticum tenax B durum Asch. et Graebn.; Triticum alatum Peterm.; Triticum dicoccum tenaces Perc.; Triticum p
Пшениця шарозерна Triticum sphaerococcum Perc. Triticum compactum A. et G. Howard (non Host); Triticum aestivum L. ssp. Sphaerococcus (Perc.) MacKey
Тритикале x Triticosecale Wittmack  
Ячмiнь Hordeum sativum L. sensu lato Hordeum vulgare (L.) emend. Vav. et Bacht.; Hordeum distichum L.; Hordeum distichon L. emend. Lam.; Hordeum aestivum Hall; Hordeum zeocriton L.; Zeocriton distichon; Zeocroton commune Beauv.; Hordeum vulgare ssp. distichum grex culta Regel; Hordeum sativu
Сiльськогосподарськi: бобовi
Горох Pisum sativum L. sensu lato Pisum majus Dode; Pisum romanum; Pisum saccharatum Ser. in DC.; Pisum macrocarpum Ser.; Pisum hortense Asch. et Graebn.; Pisum commune Clav.; Pisum jomardi Schrank; Pisum uniflorum Hort.; Pisum macrospermum Hort.; Pisum vulgare Jundz.; Pisum sativum L. (s
Квасоля звичайна Phaseolus vulgaris L. Phaseolus vulgaris (L.) Savi; Phaseolus nanus L.; Phaseolus romanus; Phaseolus gonospermus; Phaseolus saponaceus; Phaseolus sphaericus; Phaseolus haematocarpus Savi; Phaseolus compressus DC.; Phaseolus angulosus Schuebl. et Martens; Phaseolus capensis Hor
Нут Cicer arietinum L. Cicer grossum Salisb.; Cicer sativum Schkuhr; Cicer physodes Rchb.; Cicer rotundum Jord.; Cicer sintensii Hausskn.; Cicer edessanum Stapf.
Сочевиця Lens culinaris Medic. Ervum lens L.; Lens esculenta Moench; Lathyrus lens Bernh.; Lens vulgaris Delarbre; Cicer lens Willd.; Ervum camelorum Spr.; Ervum dispermum Roxb.; Lens sativa Heller; Lens camelorum Webb. et Berth.; Lens disperma (Roxb.) Webb. et Berbh.; Vicia lens Coss.
Чина посiвна Lathyrus sativus L. Cicercula alata Moench; Cicercula sativa Alef.; Pisum lathyrus Krause
Сiльськогосподарськi: круп'янi
Гречка Fagopyrum esculentum Moench. Fagopyrum sagittatum Gilib.; Polygonum fagopyrum L.; Polygonum cereale Salisb.; Fagopyrum fagopyrum Karsten; Fagopyrum emarginatum Roth; Fagopyrum macropterum a. emarginatum Fenzl.; Fagopyrum cereale Raf.
Мишiй iталiйський Setaria italica (L.) P. Beauv. ssp. moharicum Alef. Setaria italica (L.) Beauv.; Panicum italicum L.; Panicum germanicum Mill.; Pennisetum italicum R. Br.; Setaria germanica Beauv.; Pennisetum germanicum Baumg.; Setaria californica Kellogg; Panicum italicum var. californicum Koern.; Chamaeraphis italica Kt
Просо Panicum miliaceum L. Milium panicum Mill.; Milium esculentum Moench; Panicum milium Pers.; Leptoloma miliacea Smith.
Рис Oryza sativa L. Oryza communissima Lour.; Oryza glutinosa, montana, praecox Lour.; Oryza palustris Hamilt.; Oryza latifolia P. Beauv. (non Desf.); Oryza parviflora P. Beauv.
Сорго зернове Sorghum bicolor (L.) Moench Holcus sorghum; Holcus bicolor L.; Holcus arduini Gmel.; Andropogon bicilor Roxb.; Andropogon halepensis var. bicilor Vined et Druce.
Сориз Sorghum orysoidum  
Сiльськогосподарськi: олiйнi та прядивнi
Арахiс Arachis hypogaea L. Chamaebalanus Japonica Rumph.; Arachnida hypogaea Moench; Arachis asiatica Lour.; Arachis africana Lour.; Arachis americana Tenore.
Бавовник Gossypium L.  
Гiрчиця бiла Sinapis alba L. Raphanus albus Crantz; Sinapis hispida Tenore; Bonnania officinalis Presl; Napus leucosinapis Schimper et Sponner.; Sinapistrum album Chev.; Eruca alba Noulet; Brassica alba Rabenhorst; Crucifera lampsana Krause; Sinapis dissecta Lag.; Brassica dissecta S
Гiрчиця сарептська Brassica juncea (L.) Czern. et Coss. in Czern. Brassica juncea (L.) Czern.; Sinapis juncea L.; Raphanus junceus Crantz; Brassica besseriana Andrz.; Crucifera juncea Krause; Sinapis juncea Thunb.; Brassica japonica Miq.
Гiрчиця чорна Brassica nigra L. Koch Sinapis nigra L.
Коноплi Cannabis sativa L. Cannabis chinensis Delile; Cannabis erratica Siev.; Cannabis foetens Gilib.; Cannabis lupulus Scop.; Cannabis macrosperma Stokes; Cannabis gigantea Hort.
Кунжут Sesamum indicum L. Sesamum orientale L.; Sesamum luteum Retz.; Sesamum edule Hort.; Sesamum africanum Todaro; Sesamum malabaricum Burm.; Sesamum oleiferum Moench; Sesamum trifoliatum Mill.; Sesamum brasilense Vell.
Льон кудряш (олiйний) Linum humile Mill. Proles brevimulticaula Vav. et Ell.
Льон-довгунець Linum usitatissimum L. Proles elongata Vav. et Ell.
Мак Papaver somniferum L. Papaver nigrum; Papaver album Cr.; Papaver opiiferum Forsk.; Papaver officinale Gmel.; Papaver amplexicaule Stokes; Papaver hortense Hussekot
Рижiй Camelina sativa Grantz. Camelina sativa var. glabrata DC.; Camelina glabrata (DC.) Fritsch; Camelina sativa ssp. sativa Thell.; Crucifera camelina Krause
Рицина Ricinus communis L. Ricinus macrocarpus; Ricinus microcarpus; Ricinus zanzibaricus G. Pop (ex parte); Ricinus communis; Ricinus vulgaris Mill.; Cataputia minor Bohm.; Ricinus speciosus Burm.; Ricinus inermis; Ricinus lividus Jacq.; Ricinus viridis; Ricinus africanum Willd.
Рiпак Brassica napus L. Brassica oleifera Moench.; Brassica oleifera Delile; Brassica napus L. ssp. oleifera Metzg.; Brassica rapa L. ssp. napus Briquet
Смикавець їстiвний (Чуфа) Cyperus esculentus L.  
Соняшник Helianthus annuus L. Helianthus indicus L.; Helianthus tubaeformis Nutt.; Helianthus platycephalis Cass.; Helianthus macrocarpus DC.; Helianthus ovatus Lehm.; Helianthus collosus O. Ktze.; Helianthus erytrocarpus Bartl.; Helianthus multiflorus Hook.; Helianthus grandiflorus W
Соя Glycine max. (L.) Merr. Phaseolus max L.; Dolichos soja L.; Soja hispida Moench; Phaseolus sordilis Salisb.; Soja japonica Savi; Soja angustifulia Miq.; Glycine tabacina; Glycine tomentosa Benth.; Glycine hispida (Moench) Maxim.; Soja soja Karst.; Soja max Piper
Сурiпиця Brassica campestris L. Brassica campestris ssp. oleifera DC.; Brassica navetta Will.; Brassica rapa; Brassica oleifera DC.; Brassica campestris L.; Brassica rapoeuropaea Sinsk. ssp. biennis (Metzg.) Sinsk.; Brassica campestris L. vas. autumnalis DC.; Brassica rapa L. oleifera b
Сiльськогосподарськi: буряк
Буряк кормовий Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. alba DC Beta vulgaris L. ssp. europea Krass.; Beta vulgaris L. ssp. europea Krass. var. virescens Krass.; Beta vulgaris L. ssp. europea Krass. var. lutea Krass.; Beta vulgaris L. ssp. europea Krass. var. aurantia Krass.; Beta vulgaris L. ssp. europea Krass. var.
Буряк цукровий Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. altissima Doell Beta vulgaris L. ssp. europea convar. saccharifera (Alef.) Krass.; Beta vulgaris provar. altissima Doll.; Beta alba Langenthal.
Сiльськогосподарськi: картопля
Картопля Solanum tuberosum L. Solanum tuberosum ssp. tuberosum; Solanum tuberosum var. chiloense DC.; Solanum tuberosum var. cultum DC.; Solanum tuberosum var. sabini DC.; Solanum fonckii Phil.; Solanum chiloense (DC.) Benth.; Solanum cultum (DC.) Berth.; Solanum sabini (DC.) Berth.; S
Сiльськогосподарськi: кормовi
Белардiохлоа фiолетова Bellardiochloa violacea (Bell.) Chiov. Poa violacea Bell.
Боби кормовi Vicia faba L.var. major Harz. Faba bona Medic.; Faba equina Medic. l. c.; Faba vulgaris Moench; Vicia esculenta Salisb.; Faba sativa Bernh.; Faba major Desf.; Potamogeton bifolius Lapeyr.; Faba minor Boxb.; Faba faba (L.)
Борщiвник Heracleum L.  
Бруква Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb. Brassica napus L. ssp. rapifera Metzg.; Brassica napobrassica Mill.; Brassica oleracea var. napobrassica L.; Brassica napus var. edulis Delile; Brassica campestris napobrassica; Brassica napus esculenta DC.; Brassica napus var. rapifera Metzg.; Brassica n
Буркун бiлий Melilotus alba Medik. Melilotus albus Desr.; Melilotus leucanthus Koch.; Melilotus rugosus Tourn.; Trifolium melilotus altissimus Gmel.; Melilotus rugulosus Willd.; Melilotus vulgarus Willd.; Melilotus melanospermus Bbess.; Melilotus albus Medik.
Буркун жовтий Melilotus officinalis Lam. Trifolium officinalis Willd.; Melilotus macrorhiza Pers.
Вiниччя справжнє Kochia scoparia (L.) Schrad. Atriplex scoparia Crantz; Chenopodium scoparium L.; Salsola scoparia M. B.
В'язiль барвистий Coronilla varia L.  
Гарбуз звичайний Cucurbita pepo L. Cucurbita melopepo; Cucurbita verrucosa; Cucurbita ovifera L.; Cucurbita pyxidaris DC.; Cucurbita subverrucosa Willd.; Cucurbita aurantia Willd.; Cucurbita maxima g courgero Ser.; Cucurbita venosa Descourt.; Cucurbita mammeata Molina.; Cucurbita ceratocea
Горох польовий Pisum arvense L. Pisum sativum var. arvense Trautv.; Pisum sativum convar. speciosum (Dierb.) Alef.
Горошок волохатий Vicia villosa Roth Vicia polyphylla Waldst. et Kit. (non Desf.); Cracca villosa Gren. et Godr.; Eruvum villosum Trautv.
Горошок паннонський Vicia pannonica Crantz Vicia striata M.B.; Vicia lineata M.B.; Vicia lutea Kram.; Hypechusa pannonica Alef.; Hypechusa purpurascens Alef.
Горошок посiвний Vicia sativa L. Vicia amphicarpa L.; Vicia notata Gilib.; Vicia leucosperma Moench; Vicia segetalis Thuill.; Faba sativa Bernh.; Vicia communis Rouy et Foucaud.
Гребiнник звичайний Cynosurus cristatus L. Phleum cristatum Scop.; Cynosurus neglectus Opiz.
Грястиця збiрна Dactylis glomerata L. Bromus glomeratus Scop.; Festuca glomerata All.; Trachypoa vulgaris Bubani.
Дагуса Eleusine coracana (L.) Gaertn. Cynosurus coracanus L.; Eleusine cerealis Salisb.; Eleusine sphaerosperma Stokes; Eleusine stricta Roxb.; Eleusine tocussa Fresen.
Еспарцет Onobrychis Mill.  
Житняк Agropyron Gaertn.  
Кавун кормовий Citrullus colocynthoides Pang. Citrullus vulgaris Schrad.; Citrullus vulgaris var. colocynthoides Schweinf.
Канаркова трава справжня Phalaris canarensis L.  
Капуста кормова Brassica subspontanea Lizg. Brassica oleracea L. var. ramosa (DC.) Alef.; Brassica oleracea var. acephala DC.; Brassica suttoniana Leveille.
Козлятник лiкарський Galega officinalis L. Galega vulgaris Lam.; Galega persica Pers.; Galega patula Stev.
Козлятник схiдний Galega orientalis L.  
Конюшина вiдкритозiва Trifolium apertum Bobr.  
Конюшина гiбридна Trifolium hybridum L. Trifolium bicolor Moench; Trifolium fistulossum Gilib.; Trifolium elegans Savi; Trifolium michelianum Gaudin (non Savi); Trifolium anatolicum Boiss.
Конюшина лучна (червона) Trifolium pratense L. Trifolium purpureum Gilib. (non Lois.); Trifolium sativum Crome; Trifolium pratense var. foliosum Brand; Trifolium folosium (Brand) Min.
Конюшина олександрiйська Trifolium alexandrinum L.  
Конюшина перевернута Trifolium resupinatum L.  
Конюшина повзуча, бiла Trifolium repens L. Trifolium nigrescens Schur.; Trifolium nothum Stev.
Кострице-райграсовий гiбрид x Festulolium  
Костриця жорстка Festuca duriuscula L. Festuca ovina s duriuscula Griseb.
Костриця лучна Festuca pratensis Huds. Festuca elatior L. (pro parte); Festuca fluitans var. pratensis Huds.; Avena secunda Salisb.; Festuca americana Dietr.
Костриця овеча Festuca ovina L. Festuca ovina var. vivipara L.; Bromus ovinus Scop.; Avena ovina Salisb.; Festuca sciaphila Schur.; Festuca guestphalica Beenn.
Костриця очеретяна Festuca arundinacea Schreb. Festuca littoralis Wahlb.
Костриця рiзнолиста Festuca heterophylla Lam. Festuca rubra L. ssp. heterophylla Hack.
Костриця сиза Festuca L.  
Костриця схiдна Festuca orientalis (Hack.) V. Krecz. et Bobr. Festuca arundinacea auct. fl. Ucr., non Schreb.; Festuca fenas auct. fl. Ucr., non Lag.
Костриця тонколиста Festuca tenuifolia Sibth. Festuca capillata Lam.; Festuca ovina subsp. tenuifolia (Sibth.) Celak.
Костриця червона Festuca rubra L. Festuca rubra L. sensu lato; Festuca rubra L. s. str.; Festuca ovina var. rubra Smith; Festuca duri uscula var. rubra Wood.; Festuca oregona Festucaasey; Festuca ovina ssp. rubra Hook.; Festuca rubra var. littoralis Vasey; Festuca vallicola; Festuca earle
Костриця червона мiнлива Festuca rubra commutata Gaud. Festuca rubra subsp. fallax (Thuill.); Festuca fallax Thuill.; Festuca pseudo-rubra Schur; Festuca rubra subsp. eu-rubra var. fallax (Thuill.) Hack.
Костриця шорстколиста Festuca trachyphylla (Hack.) Krajina Festuca duriuscula auct. p. p.; Festuca longifolia auct. non Thuill.
Кропива Urtica L.  
Лаватера тюрiнгська Lavatera thuringiaca L.  
Ламкоколосник Psathyrostachys Nevski. Psathyrostachys juncea (Fisch.) Nevski.; Elymus junceus Fisch.; Elymus altaicus Spreng.; Elymus desertorum Kar. et Kir.; Elymus hyalanthus Rupr.; Elymus alberti Rgl.; Elymus kokczatavicus Drob.; Elymus caespitosus Suk.; Elymus crotaceus Zing.
Лисохвiст лучний Alopecurus pratensis L.  
Лисохвiст рiвний Alopecurus aequalis Sobol.  
Люпин багаторiчний Lupinus perennis L. Lupinus arcticus S. Wats.; Lupinus perenne L.
Люпин бiлий Lupinus albus L. Lupinus sativus Gater.; Lupinus varius Gaertn.; Lupinus hirsutus Eichw. (non L.); Lupinus albus var. vulgaris Alef.
Люпин вузьколистий Lupinus angustifolius L. Lupinus varius Savi (non L.)
Люпин жовтий Lupinus luteus L. Lupinus odoratus Hort.
Люцерна жовта (серпоподiбна) Medicago falcata L.  
Люцерна мiнлива Medicago L. x varia T. Martyn Medicago x varia Martyn
Люцерна посiвна Medicago sativa L. Medicago falcata Lam. (non L.); Medicago coerulea Less.
Люцерна хмелеподiбна Medicago lupulina L. Medicago parviflora Gilib.; Trifolium lupulinum Savi.; Medicago cupaniana Guss.; Melilotus lupulinus Trautv.
Лядвенець рогатий Lotus corniculatus L. Lotus pentaphyllus Gilib.; Lotus crassifolius Pers.; Lotus tauricus Juz.; Lotus caucasicus Kuprian. p. p.; Lotus corniculatus L. p. p.
Лядвенець трясовинний Lotus uliginosus Schkuhr  
Мальва гiбридна Malva pulchella Bernh. x Malva crispa L.  
Мальва кучерява Malva crispa (L.) L. Malva crispa cult.; Malva verticillata L. p.p.; Malva breviflora Gilib.
Мальва мелюка Malva meluca Graebn.  
Мальва, Калачики Malva L.  
Мiтлиця бiла Agrostis alba L. Agrostis dispar Michx.; Decandolia alba Bast.; Vilfa alba Beauv.; Agrostia stolonifera var. major Farwell.
Мiтлиця велетенська Agrostis gigantea Roth. Agrostis praticola Klok.; Agrostis graniticola Klok.; Agrostis alba auct., non L. p. p.;
Мiтлиця повзуча Agrostis stolonifera L. Agrostis stolonizans Bess. ex Schult. et Schult. f.; Agrostis zerovii Klok.; Agrostis pseudoalba Klok.; Agrostis alba auct., non L. p. p.; Decandolia stolonifera Bast.; Vilfa stolonifera Beauv.; Agrostis alba var. stolonifera Smith; Agrostis alba L.
Мiтлиця тонка Agrostis tenuis Sibth. Agrostis vulgaris With.; Agrostis capillaris auct., non L.
Очеретянка звичайна Phalaris arundinacea L. Phalaris canariensis L.; Digraphis arundinacea (L.) Trin.; Arundo colorana Ait.; Typhoidea arundinacea Moench; Calamagrostis variegata Witgh; Arundo riparia Salisb.; Baldingera colorata Gaertn.; Baldingera arundinacea Dum.; Digraphis americana Ell.; Endal
Пажитниця багатоквiткова Lolium multiflorum Lam. Lolium aristatum Lag. ex Num.; Lolium scabrum Presl; Lolium italicum A. Br.; Lolium perenne var. italicum Parnell; Lolium perenne var. multiflorum Parnell; Lolium temulentum var. multiflorum Ktze.
Пажитниця багаторiчна Lolium perenne L. Lolium vulgare Host; Lolium brasilianum Nees; Lolium canadense Bernh. (njn Michx.); Lolium marschallii Stev.
Пажитниця однорiчна (Вестревольдська) Lolium multiflorum var. Westerwoldicum Mansh.  
Пайза (Плоскуха хлiбна) Echinochloa frumentacea (Roxb.) Link Echinochloa frumentacea Link.; Oplismenum frumentaceum Kunth; Panicum frumentaceum Roxb.; Panicum crusgalli var. frumentaceum Trin.; Echinochloa crus-galli var. frumentacea Haines; Echinochloa colona var. frumentacea Blatter et McCann.
Пирiй Agropyron Gaertn.  
Пирiй видовжений Elytrigia elongata (Host) Nevski Elytrigia ruthenia (Griseb.) Prokud.
Пирiй повзучий Elytrigia repens (L.) Nevski Agropyron repens L.
Пирiй середнiй Elytrigia intermedia (Host) Nevski  
Райграс високий Arrhenatherum elatius (L.) P.Beauv. ex J. S et K. B. Presl Arrhenatherum elatius (L.) J. et C. Presl; Arrhenatherum elatius (L.) Mert. et Koch; Avena elatior L.; Arrhenatherum avenaceum P. B.
Регнерiя жорсткостеблова Rogneria trachycualon (Link) Nevski Triticum pauciflorum Schweinf.; Triticum missuricum Spreng.; Triticum trachycaulon Link; Agropyron trachycaulon Steud.; Crithopyrum trachycaulon Steud.; Agropyron tenerum Vasey; Agropyron missouricum Farwell; Agropyron trachycaulon var. tenerum Malte; Agr
Свербига схiдна Bunias orientalis L.  
Серадела посiвна Ornithopus sativus Brot. Ornithopus sativus Broth.; Ornithopus isthmocarpus Coss.; Coronilla seradella Krause.
Сильфiй пронизанолистий Silphium perfoliatum L.  
Сiда багаторiчна Sida hermaphrodita Rusby Sida napaea Cav.; Napaea dioica L.
Сорго суданське Sorghum sudanense (Piper.) Stapf. Andropogon sorghum sudanensis Piper; Sorghum exiguum auct., non Piper; Andropogon sorghum var. sudanensis Stapf.
Сорго цукрове Sorghum technicum (Koern) Roshev. Andropodon sorghum ddp. sativus f. technicus Koern.; Sorghum dochna var. technicum (Koern.) Snowd.; Sorghum saccharatum (L.) Moench.
Сорго-суданковi гiбриди Sorghum vulgare Pers. x Sorghum sudanense (Piper) Stapf.  
Стоколос безостий Bromus inermis Leyss. Festuca inermis DC.; Schedonorus inermis Beauv.; Bromus latifolius Kar. et Kir.; Zerna inermis Lindl.; Zerna inermis (Leys.) Lindm.; Bromopsis inermis (Leyss.) Holub
Стоколос прямий Bromopsis erecta (Huds.) Fourr. Bromus erectus Huds.; Zerna erecta (Huds.) S. F. Gray; Bromus agrestis All.; Bromus angustifolius Schrank; Bromus montanus Gaertn.; Festuca erecta Wall.; Bromus macounii Vasey; Forasaccus erectus Bubani.
Судан-колумбова трава Sorghum sudanense (Piper.) Stapf. x Sorghum almum Parodi.  
Тимофiївка лучна Phleum pratense L. Phleum nodosum L.; Phleum bertolonii DC.
Тимофiївка степова Phleum phleoides (L.) Karst. Phleum phleoides Simk.; Phleum boehmeri Wib.; Phalaris phleoides L.; Phleum boehmeri Wib.; Chilochloa boehmeri P. B.
Тiфон Brassica rapa x Brassica compestris var. Olifera bienins  
Тонконiг альпiйський Poa alpina L.  
Тонконiг болотний Poa palustris L. Poa serotina Ehrh.; Poa triflora Gilib.; Poa riparia Wolff.; Poa crocata Michx.; Poa glauca var. crocata Jones; Paneion triflorum Lunell; Poa fertilis Host; Poa kamtschstica Fisch.
Тонконiг звичайний Poa trivialis L. Poa dubia Leers; Poa scabra Ehrh.; Poa stolonifera Hall; Poa trivialis var. filiculmis Scribn.; Poa collina Rydb.; Phalaris seminifera Roem. et Schult.
Тонконiг лiсовий Poa nemoralis L. Poa hypanica Prokud.; Paneion nemoralis Lunell.; Poa sylvicola Guss.
Тонконiг лучний Poa pratensis L. Poa angustifolia Ell.; Poa alberti var. biflora Rgl. (ex parte); Poa paratunkensis Kom.; Paneion pratense Lunell.
Топiнамбур Helianthus tuberosus L. Helianthus mollissimus E. Wats.
Топiнсоняшник Helianthus tuberosus L. x Helianthus annuus L.  
Трава Колумба Sorghum almum Parodi.  
Турнепс Brassica rapa L. Brassica rapa L. ssp. rapa. var. rapifera Metzg.; Brassica rapa var. rapifera Metzg.; Brassica campestris L. ssp. rapifera Metzg.
Фацелiя Phacelia tanacetifolia Benth. Phacelia tripinnata Hort.
Чина лiсова Lathyrus silvestris L. Lathyrus platyphyllus Retz.; Lathyrus heterophyllus auct.
Чина посiвна Lathyrus sativus L. Cicercula alata Moench; Cicercula sativa Alef.; Pisum lathyrus Krause
Чорноголовник Poterium L.  
Щавель тяньшанський Rumex tianscnanicus A. Los. Rumex patentia L. (auct.)
Щавнат Rumex patientia L. x Rumex tianshanicus A. Los.  
Щириця Amaranthus L.  
Сiльськогосподарськi: овочевi
Артишок посiвний Cynara scolymus L.  
Баклажан Solanum melongena L. Solanum longum L.; Melongena teres Mill; Solanum undatum Lam.; Solanum esculentum Dun.; Solanum oviferum Dun.
Бамiя (Гiбiск їстiвний) Hibiscus esculentus L. Abelmoschus esculentus (L.) Moench
Боби кiнськi Vicia faba L. var. minor Harz  
Буряк столовий Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. conditiva Alef. Beta vulgaris L. ssp. europea Krass. var. atro rubra Krass.
Вiгна спаржева Vigna sinensis Endl. Ssp. Sesqupedalis  
Гiрчиця салатна Brassica juncea (L.) Czern. et Coss. in Czern.  
Гарбуз волоський Cucurbita maxima Duch.  
Гарбуз звичайний Cucurbita pepo L. Cucurbita melopepo; Cucurbita verrucosa; Cucurbita ovifera L.; Cucurbita pyxidaris DC.; Cucurbita subverrucosa Willd.; Cucurbita aurantia Willd.; Cucurbita maxima g courgero Ser.; Cucurbita venosa Descourt.; Cucurbita mammeata Molina.; Cucurbita ceratocea
Гарбуз мускусний Cucurbita moschata (Duch.) Poir.  
Горох овочевий Pisum sativum L. partim Pisum majus Dode; Pisum romanum; Pisum saccharatum Ser. in DC.; Pisum macrocarpum Ser.; Pisum hortense Asch. et Graebn.; Pisum commune Clav.; Pisum jomardi Schrank; Pisum uniflorum Hort.; Pisum macrospermum Hort.; Pisum vulgare Jundz.; Pisum sativum L. (s
Диня Cucumis melo L. Melo adana Pang.; Cucumis melo convar. adana (Pang.) Greb.
Iндау посiвний Eruca sativa Lam. Eruca sativa Vill.
Кабачок Cucurbita pepo L. var. montia Duch.  
Кавун Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai ssp. vulgaris Fursa var. vulgaris; Citrullus vulgaris Schrad.; Cucurbita citrullus L.; Momordica lanata Thunb.; Cucumis sativus Battich; Citrullus pasteca Sageret; Citrullus lanatus (Thunb.) Mansf.;
Капуста бiлоголова Brassica oleraceae L. convar. capitata (L.) Alef. var. alba DC. Brassica oleracea L. var. capitata L.; Brassica oleracea var. capitata L.; Brassica capitata DC.; Brassica oleracea ssp. capitata laevis Metzg.
Капуста броколi Brassica oleracea L. convar. Botrytis (L.) Alef. var. Cumosa Duch. Brassica oleraceae L. convar. botrytis (L.) Alef. var. italica Plenck; Brassica cauliflora (Mill.) Lizg. ssp. simplex Lizg.; Brassica oleracea var. botrytis Helm; Brassica oleracea var. botrytis subvar. cultiflora DC. et subvar. cymosa Lam.
Капуста брюссельська Brassica oleracea L. convar. oleracea var. gemmifera DC. Brassica oleraceae L. convar. oleraceae var. gemmifera DC.; Brassica oleracea var. gemmifera Zenker; Brassica oleracea var. bullata DC. subvar. gemmifera DC.; Brassica gemmifera; Brassica millecapitata Lev.
Капуста качанна (червоноголова) Brassica oleraceae L. convar. capitata (L.) Alef. var. capitata L. f. rubra (L.) Thell. Brassica oleracea L. var. capitata L.; Brassica oleracea var. capitata L.; Brassica capitata DC.; Brassica oleracea ssp. capitata laevis Metzg.; Brassica oleraceae L. convar. capitata (L.) Alef. var. rubra (L.) Thell.
Капуста китайська Brassica chinensis L. Sinapis brassicata L.; Raphanus chinensis Crantz; Brassica orientalis Thunb. (njn L.); Brassica rapa glabra Rgl.; Brassica campestris Forbes et Hemsl.; Brassica oleracea L. var. chinensis Prain; Brassica campestris L. var. chinensis Busch; Brassica napus
Капуста кольрабi Brassica oleracea var. gorgylodes L. Brassica caulorapa Pasq.; Brassica oleracea var. gorgylodes L.;
Капуста листкова Brassica oleracea L. convar. acephala (DC.) Alef. Brassica oleraceae L. convar. acephala (DC.) Alef. partim; Brassica oleraceae L. convar. acephala (DC.) Alef. ssp. acephala DC.; Brassica subspontanea Lizg.; Brassica oleracea L. var. ramosa (DC.) Alef.; Brassica oleracea var. acephala DC.; Brassica sutto
Капуста пекiнська Brassica pekinensis (Lour.) Rupr. Sinapis cernua Thunb.; Sinapis pekinensis Lour.; Brassica cernua (Thunb.) Forbes et Hemsley; Brassica Pe-tsai Bailey
Капуста савойська Brassica oleracea L. var. sabauda Lizg Brassica oleraceae L. convar. capitata (L.) Alef. var. bullata DC.; Brassica sabauda (L.) Lizg.; Brassica oleracea L. var. sabauda L.; Brassica oleracea var. bullata DC.
Капуста цвiтна Brassica oleraceae L. convar. botrytis (L.) Alef. var. botrytis Brassica oleraceae L. convar. botrytis (L.) Alef.; Brassica cauliflora (Mill.) Lizg.; Brassica oleracea L. var. botrytis L.; Brassica oleracea var. italica Plenck; Brassica oleracea L. var. botrytys L.; Brassica botrytis Mill.; Brassica cauliflora Garsaul
Квасоля багатоквiткова Phaseolus multiflorus Wild.  
Квасоля звичайна Phaseolus vulgaris L. Phaseolus vulgaris (L.) Savi; Phaseolus nanus L.; Phaseolus romanus; Phaseolus gonospermus; Phaseolus saponaceus; Phaseolus sphaericus; Phaseolus haematocarpus Savi; Phaseolus compressus DC.; Phaseolus angulosus Schuebl. et Martens; Phaseolus capensis Hor
Квасоля золотиста (Маш) Phaseolus aureas Roxb. Phaseolus radiatus Lour.; Phaseolus mungo Roxb.; Phaseolus radiatus var. aurea (Roxb.) Prain; Phaseolus max Roxb.
Квасоля кутова (Адзуки) Phaseolus angularis (Willd.) W.F. Wight Dolichos angularis Willd.
Квасоля лимська Phaseolus lunatus L. Phaseolus inamoenus L.; Phaseolus rufus; Phaseolus bipunctatus Jacq.; Phaseolus turkinensis Lour.; Phaseolus macrocarpus Moench; Phaseolus xuarezii Zucc.; Phaseolus parviflorus; Phaseolus saccharatus Stokes; Phaseolus macrocarpus Poir.; Phaseolus derasus
Козельцi порреелiстнi,
Бiлий вiвсяний корiнь
Tragopogon porrifolius L. Tragopogon pomifolium Gmel.
Крес-салат Lepidium sativum L. Thlaspi sativum Crantz; Nasturtium sativum Moench.
Кукурудза розлусна Zea mays L. Ssp. everta Sturt.  
Кукурудза цукрова Zea mays L. ssp. saccharata Sturt.  
Мангольд (буряк листовий) Beta vulgaris L., esculenta Garke subsp. cicla Moq. Beta vulgaris L. ssp. vulgaris var. cicla (L.) Ulrich; Beta cicla L.; Beta vulgaris cicla L.; Beta hortensis Mill.; Beta folosia Ehrh.; Beta vulgaris ssp. folosia (Ehrh.) Asch. et Schweinf.; Beta stricta C. Koch; Beta vulgaris ssp. cicla (L.) Moq.; Beta c
Морква Daucus carota L. Daucus carota L. ssp. sativus (Hoffm.) Schubl. et G. Martens; Daucus sativus (Hoffm.) Roehl.; Daucus carota L. (pro parte); Daucus carota L. var. sativus Hoffm.; Daucus carota L. ssp. sativus A. Hayek; Daucus sativus Zagor.
Огiрок Cucumis sativus L. Cucumis sativus chiar Forsk.; Cucumis esculentus Salisb.; Cucumis muricatus Willd.
Пастернак Pastinaca sativa L. Peucedanum sativum S. Watson; Anethum pastinaca Wibel; Peucedanum pastinaca Baill.; Selinum pastinaca Crantz; Heracleum polyphyllum Peterm.; Pastinaca germanica Kirschl.; Pastinaca vulgaris Bubani.
Патисон Cucurbita pepo L. var. patisson Duch.  
Перець солодкий Capsicum spec.  
Перець стручковий однорiчний Capsicum annuum L. Capsicum indicum Rumph.; Capsicum frutescens L.; Capsicum grossum; Capsicum baccatum L.; Capsicum corsicum; Capsicum tetragonum; Capsicum cerasiforme; Capsicum olivaeformae; Capsicum peramidale; Capsicum conoides; Capsicum minimum Mill.; Capsicum bicolor
Петрушка Petroselinum crispum (Mill.) Nym. Apium hortense Hoffm.; Apium crispum Mill.; Apium petroselium L.; Carum petroselium Benth. et Hook. f.; Petroselinum petroselium Karst.; Petroselinum hortense Hoffm.; Selinum petroselium Krause; Apium vulgare Lam.; Petroselinum vulgare Kirschleger; Carum
Помiдор Lucopersicon esculentum Mill. Lycopersicon lycopersicum (L.) Karst. ex Farwell; Lycopersicon esculentum P. Mill. nom. cons. var. esculentum; Lycopersicon esculentum P. Mill. nom. cons. var. cerasiforme (Dun.) A. Gray; Lycopersicon esculentum P. Mill.; Solanum lycopersicum L.; Lycopers
Ревiнь Rheum rhaponticum L. Rheum undulatum Pall.; Rheum sibiricum Pall.; Rheum rotundatum Stokes.
Редиска Raphanus sativus L. var. radicula Pers. Raphanus raphanistrum ssp. sativus Thell.; Raphanus sativus prol. radiculus Pers.; Raphanus sativus var. radicula DC.; Raphanus sativus minor Dod.
Редька олiйна Raphanus sativus L. Raphanus raphanistrum ssp. sativus Thell.; Raphanus sativus hybernus Alef.; Raphanus sativus niger Pers.; Raphanus sativus major Schublet et Mart.
Редька посiвна Rhaphanus sativus, ssp. hybernus Alef. Rhaphanus raphanistrum ssp. sativus Thell.; Rhaphanus sativus niger Pers.; Rhaphanus sativusmajor Schubler et Mart.;
Рiпа Brassica rapa L. Brassica rapa var. rapifera Metzg.; Brassica campestris L. ssp. rapifera Metzg.; Brassica rapoeuropaea Sinsk.; Brassica rapoasiatica Sinsk.
Салат головчастий Lactuca sativa var. capitata L.  
Салат латук Lactuca sativa L. Lactuca esculenta Salisb.; Lactuca scariola var. sativa C. B. Clarke; Lactuca scariola b sativa Boiss.; Lactuca sativa L. var. secalina Alef.; Lactuca sativa L. var. acephala; Lactuca sativa L. var. capitata L.
Селера Apium graveolens L. Apium L.; Apium graveolens L. var. dulce (Mill.) Pers.; Apium graveolens L. var. rapaceum (Mill.) Gaud.; Apium lobatum Gilib.; Apium celleri Gaertn.; Apium maritimum Salisb.; Apium decumbens Ecklon et Zeyher; Apium vulgare Bub.; Seseli graveolens Scop.; S
Тиква звичайна Lagenaria siceraria (Mol.) Langenaria vulgaris Ser., Langenaria siceraria Stand L.: Lagenaria siceraria (Mol.) Standi. var. hispida Hara
Фiзалiс Physalis L.  
Холодок лiкарський Asparagus officinalis L. Asparagus officinalis var. altilis L.; Asparagus hortensis Mill.; Asparagus altilis Aschers.
Хрiн Armoracia rusticana Gaertn., Mey. et Scherb. Armoracia Gaertn., Mey. et Scherb.; Armoracia rusticana (Lam.) Gaertn., Mey., Scherb.; Armoracia lapathifolia Ggilib.; Cochlearia lapathifolia Gilib.; Cochlearia amoracia L.; Nasturtium amoracia Fries; Cochlearia rusticana Lam.; Roripa rusticana Gren. et
Цибуля гiлляста Allium ramosum L.  
Цибуля багатоярусна Allium x proliferum (Moench) Schrad. Ex Wilid. Allium proliferum Schrad.; Allium cepa var. viviparum (Metzg.) Alef. f. proliferum (Moench) Asch. et Gr. (Helm l.c.); Cepa prolifera Moench; Allium cepa (var.) prolifera Alef.; Allium cepa proliferum (Moench) Rgl.; Allium multitabulatum S. Cic.
Цибуля батун Allium fistulosum L. Allium cepa Lour. (njn L.); Allium ascalonicum Lour. (njn L.); Allium ascalonicum L. g chinense Kunth.; Allium cepaeforme Don; Cepa ventricosa Moench; Cepa fistulosa (L.) S. T. Gray; Kepa fistulosa (L.) Rafin.; Porrum fistolosum (L.) Salisb.; Allium bouddh
Цибуля городня Allium cepa L. Allium cepa L. var. aggregatum G. Don; Allium cepa L. var. cepa Helm; Allium cepa L. var. viviparum (Metzg.) Alef.; Allium esculentum Salisb.; Cepa vulgaris Renault; Cepa esculenta Rafin; Porrum cepa (L.) Rchb.
Цибуля запашна Allium odoratum  
Цибуля порей Allium porrum L. Allium ampeloprasum L. var. b porrum Rgl.; Allium laetum Salisb.; Allium porrum commune Rchb.
Цибуля скорода Aliium schoenoprasum L. Aliium schoenoprasum L. s. ampl.; Aliium sibiricum auct.; Aliium sibiricum L.; Aliium raddeanum Rgl. (excl. syn.); Aliium oliganthum Kar. et Kir.
Цибуля слизун Allium nutans L.  
Цибуля шалот Allium ascalonicum L. Allium cepa L. f. ascalonicum Heyne; Porrum ascalonicum (L.) Rchb.; Allium cepa var. ascalonicum Backer.
Цикорiй звичайний Cichorium intybus L. Cichorium commune Pall.; Cichorium caeruleum Gilib.; Cichorium rigidum Salisb.; Cichorium perenne Stokes; Cichorium cicorea Dumprt.; Cichorium officinale Gueldenst.; Cichorium byzantinum Clem.; Cichorium divaricatum Heldr.; Cichorium glabratum Presl.; Cic
Цикорiй салатний Cichorium endivia L. Cichorium crispum Mill.; Cichorium esculentum Salisb.; Cichorium dubium endivia Krause; Cichorium latifolium Sauv.; Cichorium endivia b dativa DC.; Cichorium endivia ssp. endivia.
Часник Allium sativum L. Allium sativum L. var. sativum; Porrum sativum (L.) Rchb.; Allium pekinense
Чорнушка посiвна Nigella sativa L. Nigella indica Roxb.; Nigella truncata Viv.
Шпинат Spinacia oleracea L. Spinacia domestica Borkh.
Щавель звичайний Rumex acetosa L. Acetosa pratensis Mill.; Lapathum acetosa Scop.; Lapathum pratense Lam.; Rumex micranthus Gampq.; Rumex pratensis Dulac.
Сiльськогосподарськi: iншi
Анiс Anisum vulgare Gaern. Pumpinella anisum L.; Apium anisum Crantz; Sison anisum (L.) Spreng.; Tragium anisum Link; Tragium aromaticum Spreng.; Carum anisum Baill.; Selinum anisum Krause.
Васильки справжнi Ocimum basilicum L. Ocimum basilicum indicum; Basilicum citratum Rumph.; Ocimum americanum Jacq.; Ocimum album L.; Ocimum hispidum Lam.; Ocimum integerrimum Willd.; Ocimum pilosum Willd.; Ocimum caryophyllatum Roxb.; Ocimum barrelieri Roth; Ocimum graveolens R. Br.; Ocimum m
Гiсоп лiкарський Hyssopus officinalis L. Hyssopus ruber Mill.; Hyssopus altissimus Mill.; Hyssopus angustifolius M. B.; Hyssopus alopecuroides Fisch.
Гуньба сiнна Trigonella foenum - graecum L.  
Ельшольцiя Стаунтона Elsholzia stauntonii Benth.  
Ельшольцiя вiйчаста Elsholzia ciliata (Thunb.) Hyl. Elsholzia patrinii (Lepech.) Garcke; Siderata ciliata Thunb.; Mentha patrini Lepech.; Elsholzia cristata Willd.; Hyssopus ocimifolius Lam.; Mentha ovata Cav.; Perilla polystachya Don; Hyssopus bracteaus Gmel.; Elsholzia souliei E. Argyi; Elsholzia feddei
Змiєголовник молдавський Dracocephalum moldavica L. Dracocephalum moldavicum L.; Dracocephalum moldavicum a europeum Hiltebr.; Moldavica punctata Moench; Moldavica suaveolens Gilib.; Dracocephalum foetidum Bge.
Катран Стевена Crambe steveniana Rupr.  
Кмин Carum carvi L. Apium carvi (L.) Crantz; Seseli carum Scop.; Carum decussatum Gilib.; Carvi cuminum Herb.; Ligusticum carvi (L.) Roth; Carum aromaticum Salisb.; Aegopodium carum Wib/; Seseli carvo (L.) Lam. et DC.; Bunium carvi (L.) MB.; Lagoecia cuminoides Soy.; Foenicu
Корiандр Coriandrum sativum L. Coriandrum majus Gouan; Coriandrum diversifolium Gilib.; Coriandrum globosum Salisb.; Selinum coriandr Krause; Coriandrum melphitense Ten.
Котяча м'ята Nepeta cataria L. Nepeta cataria var. citriodora Beck.; Nepeta vulgaris Lam.; Cataria tomentosa Gilib.; Cataria vulgaris Moench; Glechoma macrura Fisch. et Spreng.; Glechoma cataria O. Ktze.; Nepeta citriodora Dumort.
Крiп Anethum graveolens L. Pastinaca graneolens Bernh.; Ferula graveolens Spreng.; Angelica graveolens Steud.; Peucedanum graveolens Benth. et Hook. f.; Selinum anethum Roth; Pastinaca anethum Spreng.; Peucedanum anethum Jessen; Selinum pastinaca Roth.
Лаванда Lavandula officinalis Chaix. Lavandula angustifolia Mill.; Lavandula vulgaris var. a Lam; Lavandula fragrans Jord.; Lavandula spica L. var. a L.; Lavandula vera DC.
Лавандин Lavandula hybrida Reverchon  
Лаконос американський Phytolacca americana L. Phytolacca decandra L.
Лофант Agastache foeniculum O. Ktze. Lophantus anisatus Benth.; Agastache anethiodora Britt. et Brown
Майоран садовий Origanum majorana L. Majorana hortensis Moench; Origanum majoranoides Willd.; Origanum wallichianum Benth.; Origanum onites Lam. (non DC.); Amaracus majorana Schinz et Thell.; Majorana crassa Moench.
Марена красильна Rubia tinctorum L.  
Материнка Origanum (tuftanthum Gontsch)?  
Махорка Nicotiana rustica L.  
Мелiса лiкарська Melissa officinalis L. Melissa romana Mill.; Melissa cordifolia Pers.; Melissa hirsuta Hornem.; Melissa folosa Opiz; Melissa graveolens Host; Thymus melissa E. H. L. Krause; Melissa taurica Hort.
Молочай чиновий Euphorbia lathyris L. Tithymalis lathyris (L.) Scop.; Galarhoeus lathyris Haw.
Монарда Monarda L.  
Монарда дудчаста Monarda fistulosa L.  
М'ята Mentha L.  
М'ята довголиста Mentha longifolia (L.)  
М'ята перцева Mentha piperita L. Mentha piperita Huds. var. officinalis Sole; Mentha silvestris var. piperita Schmalh.
Полин естрагон Artemisia dracunculus L. Oligosporus dracunculus (L.) Pojark.; Artemisia inodora Willd.; Artemisia redowskyi Ldb.; Artemisia desertorum var. macrocephala Franch.; Oligosporus condimentarius Cass.
Полин лимонний Artemisia balchanorum H. Krasch. Artemisia maritima var. citrodora Kozak.
Полин мiтлистий Artemisia scoparia Waldst. et Kit  
Полин однорiчний Artemisia annua L.  
Рожа рожева Alcea rosea L Althaea rosea (L.) Cav.; Althaea rosea Cav.; Alcea sinensia Cav.; Alcea nigra Medv.
Розмарин лiкарський Rosmarinus officinalis L. Salvia rosmarinus Schleid.; Rosmarinus angustifolia Mill.; Rosmarinus latifolia Mill.; Rosmarinus officinalis vulgaris Alef.; Rosmarinus officinalis var. genuina Turrill.
Сафлор красильний Carthamus tinctorius L. Carduus tinctorius Falk.
Троянда дамаська Rosa damascena Mill. Rosa belgica Mill.; Rosa calendarum Moench; Rosa papaverina major; Rosa violacea; Rosa sanguineo-purpurea Roessing; Rosa bifera Poiret; Rosa damascaena f. trigintipetala (Dieck.) R. Keller
Тютюн Nicotiana tabacum L. Nicotiana fruticosa L.; Nicotiana alba Mill.; Nicotiana chinensis Fisch.; Nicotiana petiolata Agardh.; Nicotiana virginica Agardh.; Nicotiana latissimum Berchtold et Opiz; Nicotiana mexicana Schlecht.; Nicotiana cajensis; Nicotiana guatemalensis Hort.
Фенхель Foeniculum vulgare Mill. Foeniculum vulgare P. Mill.; Meum vulgare Spreng.; Anethum foeniculum L.; Ligusticum foeniculum Roth; Meum foeniculum Spreng.; Foeniculum capillaceum Gilib.; Selinum foeniculum Krause; Foeniculum officinale All.; Anethum rupestre Salisb.; Ligusticum divar
Хмiль Humulus lupulus L.  
Хна Lawsonia inermis L. Lawsonia spinosa L. (njn Lour.); Lawsonia coccinea Sm.; Lawsonia alba Lam.; Lawsonia purpurea Lam.; Alcanna spinosa Gaertn.
Хризантема Chrysanthemum L.  
Хризантема увiнчана Chrysanthemum coronarium L.  
Цмин iталiйський Helichrysum italicum Guss. Helichrysum italicum (Roth) Guss.; Helichrysum angustifolium (Lam.) DC; Helichrysum italicum (Roth) G. Don.;
Чабер гiрський Satureja montana L. Micromeria monthana, variegata, pigmaea Rchb.; Clinopodium montanum O. Ktze.; Saturiastrum montanum Four.
Чабер садовий Satureja hortensis L. Satureja viminea Burm. f.; Clinopodium hortense O. Ktze.; Thymus cunila E. H. L. Krause.
Чебрець Thymus  
Чист Cistus L.  
Чорнобривцi дрiбнi Tagetes minuta L. Tagetes grandulifera Schrenk.
Чорнобривцi прямостоячi Tagetes erecta L.  
Шавлiя мускатна Salvia sclarea L. Salvia vulgaris Mill.; Salvia bracteata Sims (non Russ.); Salvia simsiana Roem. et Schult.
Плодовi та ягiднi
Абрикос Prunus armeniaca L. Armeniaca vulgaris Lam.; Prunus armeniaca var. typica Maxim.; Prunus tiliaefolia Salisb.
Агрус Grossularia reclinata L. Grossularia reclinata (L.) Mill.; Ribes reclinatum L.; Ribes grossularia L.; Ribes spinosum Gilib.; Ribes caucasicum Adams; Grossularia vulgaris Spach.
Айва Cydonia oblonga Mill. Cydonia vulgaris Pers.; Pyrus cydonia L.; Cydonia maliformis Mill.; Cydonia lusitanica Mill.; Sorbus cydonia Granz; Cydonia vulgaris Pers.; Cydonia communis Lois.
Айва х яблуня Cydonia oblonga Mill х Malus domestica Bokrh  
Актинiдiя Actinidia Lindl.  
Актинiдiя пурпурна х актинiдiя гостра Actinidia purpurea Rehd. X Actinidia arguta Planch.  
Алича Prunus cerasifera Ehrh. Prunus divaricata Ldb.; Prunus cerasifera ssp. divaricata in Schneid.; Prunus mirobalana Lois.; Prunus cerasifera var. divaricata Baill.; Prunus vachuschtii Bregadze; Prunus divaricata Ledeb.; Prunus cerasifera auct.
Апельсин Citrus sinensis (L.) Pers. Citrus sinensis (L.) Osbeck; Citrus aurantium b sinensis L.; Aurantium sinense Mill.; Citrus aurantium Lour.; Citrus aurantium vulgare Risso et Poit.; Citrus aurantium dulce Hayne.
Вишня Prunus cerasus L. Cerasus vulgaris Mill.; Cerasus acida Ehrh.; Cerasus hortensis Mill.; Prunus cerasus Ldb.; Prunus cerasus a caproniana L.; Cerasus austera (L.) Haem.
Вишня ланезiана х вишня степова Prunus lanesiana х Prunus fruticosa (Pall.) Woron  
Гiбрид вишнi з черешнею Prunus cerasus L. x Prunus avium (L.) L.  
Гiбрид порiчки з агрусом Ribes L. x Grossularia Adans  
Глiд Crataegus L.  
Глiд м'якуватий Crataegus submollies Sarg.  
Горiх грецький Juglans regia L. Juglans fallax Dode; Juglans japonica Sieb.; Juglans duclouxiana Dode; Juglans orientalis Dode; Juglans sinensis Dode; Juglans sibirica Dode; Juglans kamaonia Dode.
Горобина звичайна Sorbus aucuparia L. Mespilus aucuparia Scop.; Pyrus aucuparia Gaertn.; Aucuparia silvestris Medic.
Гранат звичайний Punica granatum L. Punica nana L.; Punica spinosa Lam.; Punica florida Salisb.; Punica grandiflora Hort.
Груша Pyrus communis L. Pyrus pyraster Borkh.; Pyrus sativa Koch; Pyrus achras Gaertn.; Pyrus domestica Medic.
Дерен справжнiй Cornus mas L. Cornus maculata L.; Cornus erythrocarpa St.-Lag.; Cornus flava Steud.; Cornus homerica Bub.; Cornus nudiflora Dumort.; Cornus praecox Stokes; Cornus vernalis Salisb.; Macrocarpium mas Nakai; Cornus sativa Poit. et Turp.; Eucrania mascula Raf.
Жимолость Lonicera L.  
Iнжир (смоковниця звичайна) Ficus carica L.  
Iрга канадська Amelanchier canadensis (L.) Medik.  
Калина звичайна Viburnum opulus L. Viburnum trilobum Marsh.; Viburnum opulus b americana Ait.; Viburnum americanum Mill.; Viburnum opulus b pimina Michx.; Viburnum opuloides Muhl.; Viburnum pimina Raf.; Viburnum edule Pursh; Viburnum oxycoccus Pursh; Opulus oxycoccos Bercht.
Кiвi Actinidia chienensis Planch.  
Лимон Citrus limon (L.) Burm. f. Citrus limon (L.) Burm. fil.; Citrus medica b limon L.; Limon vulgaris Mill.; Citrus medica Plenck (non L.); Citrus limonum Risso; Citrus fusiformis Rafin.; Citrus communis Poiteau; Citrus medica var. limonum Hook. f.
Лимонник китайський Schizandra chinensis (Turcz.) Baill. Kadsura chinensis Turcz.; Maximowiczia amurensis Rupr.; Maximowiczia chinensis Rupr.
Малина Rubus idaeus L. Rubus idaeus L. ssp. vulgatus
Мандарин Citrus ushiu Marcow. Citrus nobilis Lour.
Маслина європейська Olea europea L. Olea sativa Hoffm.; Olea officinarum Crantz; Olea europea var. sativa DC.; Olea oleaster Hoffm. et Lind.
Мигдаль звичайний Amygdalus communis L. Prunus communis (L.) Arc.; Prunus dulcis (Mill.) D. A.; Prunus communis Fritsch; Prunus amygdalus Stokes; Druparia amygdalus Clairv.
Нектарiн Prunus persica (L.) Batsch var. nucipersica (Suckow) Schneid.  
Облiпиха крушиноподiбна Hippophae rhamnoides L. Hippophae littoralis Salisb.; Hippophae rhamnoides var. sibirica Rgl.; Hippophae rhamnoides var. angustifolia Dipp.; Hippophaes rhamnoideum St.-Lag.
Пампельмус Citrus grandis Osb. Citrus aurantium var. grandis L.; Citrus aurantium var. decumana L.; Citrus decumanus L.; Aurantium decumana Mill.; Citrus maxima (Burm.) Merr.
Персик Prunus persica (L.) Batsch. Persica vulgaris Mill.; Amygdalus persica L.; Prunus persica Stokes; Prunus persica var. vulgaris Maxim.; Prunus persica var. desna Makino.
Порiчки звичайнi Ribes vulgare Lam. Ribes silvestre (Lam.) Mert et W. Koch.; Ribes niveum Lindl.; Ribes rubrum var. sativum Rchb.; Ribes sativum (Rchb.) Syme; Ribes domesticum Jancz.; Ribes silvestre; Ribes hortense Hedl.; Ribes sylvestre (Lam.) Mert. et Koch; Ribes sativum Syme
Слива домашня Prunus domestica L. Prunus communis domestica Huds.; Prunus oeconomica Borkh.; Prunus sativa Rouy et Camus.
Смородина чорна Ribes nigrum L.  
Суниця Fragaria L.  
Тонконiг лiсовий Poa nemoralis L. Poa hypanica Prokud.; Paneion nemoralis Lunell.; Poa sylvicola Guss.
Унабi Ziziphus sativa Gaertn. Ziziphus jujuba Mill.; Rhamnus zizyphus L.; Zizyphus sativa Gaerth.; Ziziphus vulgaris Lam.; Ziziphus sinensis Lam.; Rhamnus saporifer Lour.; Rhamnus lucidus Salisb.; Ziziphus saporifer Schult.; Ziziphus nitida Roxb.
Фiсташка справжня Pistacia vera L. Pistacia vera b trifolia L.; Pistacia narbonensis L.; Pistacia nigricans Crantz; Pistacia terebinthus Mill.; Pistacia officinarum Ait.; Pistacia macrophilla Pers.; Pistacia reticulata Willd.
Фундук (горiх лiсовий) Corylus maxima Mill. Corylus avellana var. sativa Ludwig; Corylus tubulosa Willd.; Corylus avellana var. tubulosa Loud.; Corylus avellana var. lamberti Loud.; Corylus arborescens Gaertn.
Хеномелес японська Chaenomeles Lindl. Chaenomeles speciosa (Sweet) Nakai; Chaenomeles japonica (Thunb.) Lindl.; Chaenomeles japonica Lindl.; Purus japonica Thunb.; Cydonia japonica Pers.
Хурма Diospyros L.  
Хурма схiдна Diospyros kaki Thund. Diospyros chinensis Bl.; Embryopteris kaki G. Don.; Diospyros schi-tse Bunge; Diospyros roxburghii Carr.
Черешня Prunus avium (L.) L. Cerasus avium (L.) Moench; Prunus avium Moench; Prunus cerasus var. avium L.; Prunus avium L.; Cerasus nigra Mill.; Cerasus dulcis Gaertn.; Cerasus ruracina DC.; Cerasus juliana DC.
Шипшина, роза Rosa L.  
Яблуня Malus domestica Bokrh. Purus malus L.; Malus communus Lam.;
Виноград
Виноград справжнiй Vitis L. Vitis vinifera subsp. sativa (DC.) Hegi; Vitis vinifera spontanea M. Pop.
Декоративнi та лiкарськi
Авринiя скельна Aurinia saxatilis (L.) Desv. Alyssum saxsatile L.
Азалiя iндiйська Azalea indica L. Rhododendron indicum (L.) Sweet.
Азiмiна трилопатева Asimina triloba (L.) Dun.  
Айстра Aster L.  
Алое Aloe L.  
Алтея лiкарська Althea oficinalis L.  
Альстроемерiя Alstroemeria L.  
Аммi зубна Ammi visnaga (L.) Lam.  
Анемона Anemone L.  
Астильба Astilbe Buch.-Ham. ex D. Don  
Барбарис Berberis L.  
Беладона Atropa belladonna L. Belladonna trichotoma Scop.; Belladonna baccifera Lam.; Atropa paschkewiczi Kreyer.
Береза Betula L.  
Бузок Syringa L.  
Бурачок гiрський Alyssum montanum L.  
Бурачок Гмелина Alyssum gmelinii Jord.  
Бурачок кам'яний Alyssum saxatile L.  
Валерiана лiкарська Valeriana officinalis L. Valeriana baltica Pl.; Valeriana tergemina Kr.; Valeriana provisa Kr.; Valeriana palustris Kr.; Valeriana wolgensis Kasak.; Valeriana nitida Kr.; Valeriana rossica Sm.; Valeriana angustifolia Tausch.; Valeriana stolonifera Gzern.; Valeriana wallrothii Kr.
Вейгела Weigela Thunb.  
Вовчуг польовий Ononis arvensis L. Ononis hircina Jacq.
Гавортiя Hawortia Duval  
Гастролея Gasateria x Aloe x Gastrolea
Гвоздика садова Dianthus caryophyllus L. Dianthus coronarius Lam.
Гербера Gerbera L.  
Гiацинт схiдний Hyacinhthus orientalis L.  
Гiбiск Hibiscus L.  
Гладiолус, косарики Gladiolus L.  
Головатень круглоголовий Echinops sphaerocephalus L.  
Госта Hosta Tratt.  
Декоративна яблуня M. х gloriosa Lemoine M. х gloriosa 'Oekonomierat Echtermeyer' Shpath
Дельфiнiй Delphinium L.  
Деревiй майже звичайний Achillea millefolium L. Achillea submillefolium Klok. Et Krytzka; Achillea millefolium L. p. p.
Дзвоники Campanula L.  
Дурман звичайний Datura stramonium L. Datura innoxia Mill.; Stramonium spinosum Lam.; Stramonium foetidum Scop.; Stramonium vulgatum Gaertn.
Еремур Eremurus Bieb.  
Ехiнацея блiда Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.  
Ехiнацея пурпурова Echinacea purpurea (L.) Moench.  
Жасмин Philadelphus L.  
Женьшень Panax ginseng C.A. Mey. Panax schin-seng Nees; Panax quinquefolium L. var. ginseng Rgl. et Maxim.; Panax schinseng var. coraiensis Nees; Panax quinquefolium a coreensis Sieb.; Aralia quinquefolia Forb.; Aralia ginseng Baill.
Жовтушник лакфiолеподiбний Erysimum cheiranthoides L.  
Жовтушник розлогий Erysimum L canescens Roth Erysimum L
Жоржина Dahlia Cav.  
Звiробiй Hypericum L.  
Золотушник Solidago L.  
Каланхое Kalanchoe Adans  
Калiстефус китайський, Садова айстра китайська Callistephus chinensis (L.) Nees  
Кальцеолярiя Calceolaria L.  
Канна iндiйська Canna indica L. Canna variabilis Willd.
Кипарисовик Chamaecyparis Spach  
Ксiфiум Xiphium Mill. emend. Rodion.  
Левкой Matthiola R. Br.  
Лiлейник Hemerocallis L.  
Лiлiйник гiбридний Hemerocallis L. x hybrida hort.  
Лiлiя Lilium L.  
Ломинiс Clematis L.  
Льон австрiйський Linum austriacum L.  
Льон крупноквiтковий Linum grandiflorum Desf.  
Любисток лiкарський Levisticum officinalis Koch Levisticum officinale W.D.J. Koch
Мачок жовтий Glaucium flavum Granzt.  
Нагiдки лiкарськi Calendula officinalis L. Caltha officinalis Moench.
Нагiдки лiкарськi Calendula officinalis L. Caltha officinalis Moench.
Наперстянка червона Digitalis purpurea L. Digitalis tomentosa Link.
Наперстянка шерстиста Digitalis lanata Ehrh.  
Нарцис Narcissus L.  
Оман високий Inula helenium L.  
Паслiн дольчастий Solanum laciniatum Ait.  
Пеларгонiя Pelargonium L'Her.  
Пеларгонiя плющелиста Pelargonium peltatum hort. non (L.) L'Her. ex Ait. Pelargonium peltatum Ait., Pelargonium peltatum hort.
Первоцвiт Primula L.  
Персик декоративний Persica mira (Koehne) Kov. et Kost x Persica vulgaris Mill.  
Перстач Potentilla L.  
Петунiя гiбридна Petunia x hybrida Vilm. Petunia x hybrida hort.
Пiвники Iris L.  
Пiвонiя Paeonia L.  
Подорожник блошиний Plantago psyllium L. Plantago afra L. (ex parte); Plantago squalida Salisb.; Psyllium erectum St.-Hil.; Psyllium parviflorum Mirb.; Psyllium afrum Mirb.; Plantago agrestis Salzm.; Plantago hirsuta Kit.; Plantago psyllium L. var. afra (L.) Barneoud; Plantago rigida Hort.; Plan
Подорожник великий Plantago major L.  
Полин кримський Artemisia taurica Wild.  
Полин лiкарський Artemisia abortanum L. Artemisia elatior Klok.; Artemisia procera Wild.; Artemisia paniculata auct., non Lam.
Ревiнь тангутський Rheum palmatum var. tanguticum Maxim.  
Рицина Ricinus communis L. Ricinus macrocarpus; Ricinus microcarpus; Ricinus zanzibaricus G. Pop (ex parte); Ricinus communis; Ricinus vulgaris Mill.; Cataputia minor Bohm.; Ricinus speciosus Burm.; Ricinus inermis; Ricinus lividus Jacq.; Ricinus viridis; Ricinus africanum Willd.
Розторопша плямиста Silybum marianum (L.) Gaertn. Cadruus marianum L.
Роман фарбувальний Anthemis tinctoria L.  
Ромашка аптечна Matricaria recutita L. Matricaria chamomilla L. (1763) auct.; Matricaria deflexa Gilib.; Chamomilla officinalis Koch; Leucanthemum chamaemelum Lam.; Chrysanthemum chamomilla Bernh.
Ромашка далматська Pyrethrum cinerariaefolium Trev. Chrisanthemum cinerariaefolium Vis.; Chrisanthemum turreanum Vis.; Tanacetum cinerariifolium Sch.-Bip.; Pyrethrum willemoti Duch.
Ротики садовi Antirrhinum majus L.  
Солодка гола Glycyrrhiza glabra L. Glycyrrhiza grandulifera Waldst. et Kit.; Glycyrrhiza violacea Boiss. et Noe.
Соняшник декоративний однорiчний Helianthus annus ssp. Ornamentalis  
Стевiя Stevia rebaudiana (Bertoni) Hernsl. Stevia rebaudiana (Bert.) Hemsl.
Стокротки багаторiчнi Bellis perennis L.  
Таволга Spiraea L.  
Троянда Rosa L.  
Туя захiдна Thuja occidentalis L.  
Туя схiдна Thuja orientalis L. Platycladus orientalis (L.) ranco; Biota orientalis (L.) Endl.; Thuja aenta Mnch.; Cuprenssus thuja Targ.
Тюльпан Tulipa L.  
Тютюн крилатий Nicotiana alata Link.et Otto Nicotiana affinis Host.; Nicotiana persica Lindl.; Nicotiana alata var. persica Comes; Nicotiana alata var. grandiflora Comes.
Фiалка трикольорова Viola tricolor L.  
Флокс волотистий Phlox paniculata L.  
Форзицiя Forsythia Vahl.  
Фрезiя Free Ecklex Klatt  
х Гастергавортiя x Gasterhaworthia Guill  
Хризантема Chrysanthemum L.  
Хризантема шовковицелиста Chrysanthemum morifolium Ramat Chrysanthemum sinense Sabine; Chrysanthemum hortorum Bailey; Chrysanthemum roxburghii Cass.
Целозiя гребiнчаста Celosia cristata L. Celosia argenta L. var. cristata Vous; Amarantus cristatus Noronha.
Цикламен Cyclamen L.  
Цинерарiя Cineraria L.  
Цинiя Zinnia elegans Jacq.  
Цмин пiсковий Helichrysum arenarium (L.) Moench  
Чебрець повзучий Thymus serpyllum L. Thymus muscosus Zaverucha; Thymus pulegioides; Thymus zigis L.; Thymus pannocicus All.; Thymus marschallianus Willd.; Thymus ciliatus Lam.; Thymus odoratissimus Mill.; Thymus baicalensis Serg.
Череда трироздiльна Bidens tripartita L.  
Чина запашна, запашний горошок Lathyrus odoratus L.  
Чорнобривцi Tagetes L.  
Шавлiя аптечна Salvia officinalis L. Salvia cretica L.; Salvia chromatica; Salvia papillosa Hoffmgg.; Salvia grandiflora Ten.; Salvia major Gmelin.
Щириця Мантегацца Amaranthus mantegazzianus Passerini Amaranthus edulis Spegazzini
Щириця хвостата Amaranthus caudatus L.  
Яблуня декоративна Malus domestica x Malus niedzwetzkyana  
Ялiвець горизонтальний Juniperus horizontalis Moench. Juniperus prostrata Pers.
Ялiвець китайський Juniperus chinensis L.  
Ялiвець козацький Juniperus sabina L.  
Ялiвець лускатий Juniperus squamata Lamb. Juniperus morrisonicola Hayata; Juniperus franchetiana Lev.
Ялiвець середнiй Juniperus media  
Ялiвець скельний Juniperus scopulorum Sarg.  
Лiсовi
Бук Fagus L.  
Верба прутоподiбна Salix viminalis L. Salix rossica Nas. p. p.
В'яз Ulmus L.  
Дуб Quercus L.  
Дуб австрiйський Quercus austriaca Willd. Quercus cerris L. var. austriaca Loud.
Дуб пiвнiчний Quercus borealis Michx Quercus rubra Du Rei
Дуб скельний Quercus petraea (Mattuschka) Liebl. Quercus sessiliflora Dalisb.
Кедр атласький Cedrus atlantika (Endl.) Arn  
Кедр лiванський Cedrus libani A. Rich.  
Клен несправжньоплатановий (явiр) Acer pseudoplatanus L.  
Модрина Larix Mill.  
Модрина європейська Larix decidua Mill. Larix europaea DC.
Псевдотсуга тисолиста Pseudotsuga menziesii (Mirb.) Franco Pseudotsuga taxifolia Lamb.; Pseudotsuga douglasii Sabine ex D. Don.
Робiнiя звичайна (Бiла акацiя) Robinia pseudacacia L.  
Сосна австрiйська Pinus nigra Arn. var. austriaca Aschers. et Graebn. Pinus austriaca Hull.
Сосна Веймутова Pinus strobus L.  
Сосна звичайна Pinus silvestris L.  
Сосна iталiйська Pinus pinea L.  
Сосна кедрова Pinus cembra L.  
Сосна кримська (Палласова) Pinus pallasiana D. Don Pinus nigra Arnold var. pallasiana Aschers. et Graebn.
Тополя Populus L.  
Ялина європейська Picea abies (L.) Karst. Picea excelsa (Lam.) Link
Ялина сиза Picea glauca (Moench) Voss. Picea canadensis (Mill.) Britt.; Pinus glauca Moench
Ялина, смерека Picea A. Dietr.  
Ялиця Abies Mill.  
Ялиця бальзамiчна Abies balsamea (L.) Mill. Abies balsamifera Michx.
Ялиця бiла Abies alba Mill. Abies pectinata Lam. et DC.
Ялiвець Juniperus L.  
Ясен вузьколистий Fraxinus angustifolia Vahl.  
Iншi
Глива звичайна Pleurotus ostreatus (Jacq.: Fr.) Kumm  
Горiх маньчжурський Juglans manshurica Maxim. Juglans stenocarpa Maxim.; Juglans cathaiensis; Juglans dracinis; Juglans calosa Dode.
Горiх чорний Juglans nigra L. Juglans pitteursii Morr.; Juglans rugosa; Juglans ocoidea; Juglans costata Dode.
Печериця Agaricus bisporus Imbech  
Чай китайський Thea sinensis L. Thea bohea L.; Thea cochinchinensis Lour.; Thea cantoniensis Lour.; Thea chinensis var. bohea Sims.; Camellia thea; Camelia viridis Link; Thea chinensis DC.; Thea chinensis var. viridis DC.; Thea aphylla laxa; Thea lanceolata; Thea viridis; Thea cantonien
Шиїтаке Lentinula edodes (Berk.) Pegler.  
Шовковиця Morus L.  

 

Додаток 6
до Правил складання та подання заявки на сорт рослин

Кiлькiсть посадкового матерiалу сорту, що надається разом iз заявкою на сорт рослин

Культура Кiлькiсть посадкового матерiалу
Сiльськогосподарськi: злаки
Жито озиме
Сорт 9,5 кг + 5 колоскiв
Гiбрид 6,5 кг + 5 колоскiв
Батькiвська форма 1,5 кг + 1500 насiнин
Материнська форма 1,5 кг + 1500 насiнин
Жито яре
Сорт 9,5 кг + 5 колоскiв
Гiбрид 6,5 кг + 5 колоскiв
Батькiвська форма 1,5 кг + 1500 насiнин
Материнська форма 1,5 кг + 1500 насiнин
Кукурудза
Сорт крупнонасiнний 4,5 кг + 3 качана
Сорт середньонасiнний 3,5 кг + 3 качана
Сорт дрiбнонасiнний 2,5 кг + 3 качана
Гiбрид 1 кг + 1500 насiнин
Батькiвська форма 1500 шт.
Материнська форма 1500 шт.
Лiнiя iнбредна 4500 насiнин
Овес озимий 7,5 кг + 155 волотей
Овес ярий 7,5 кг + 155 волотей
Пшениця м'яка озима 7,5 кг + 185 колоскiв
Пшениця м'яка яра 7,5 кг + 125 колоскiв
Пшениця тверда озима 7,5 кг + 185 колоскiв
Пшениця тверда яра 5 кг + 120 колоскiв
Пшениця шарозерна 5 кг + 120 колоскiв
Тритикале озиме 7,5 кг + 155 колоскiв
Тритикале яре 7,5 кг + 105 колоскiв
Ячмiнь озимий 7,5 кг + 155 колоскiв
Ячмiнь ярий 7 кг + 100 колоскiв
Сiльськогосподарськi: бобовi
Горох
Сорт крупнонасiнний 4,9 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 4,2 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 3,5 кг + 10 бобiв
Квасоля звичайна
Сорт крупнонасiнний 6 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 4 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 2 кг + 10 бобiв
Нут
Сорт крупнонасiнний 4,9 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 4,2 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 3,5 кг + 10 бобiв
Сочевиця
Сорт крупнонасiнний 3,5 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 3 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 2,5 кг + 10 бобiв
Чина
Сорт крупнонасiнний 4,9 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 4,2 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 3,5 кг + 10 бобiв
Сiльськогосподарськi: круп'янi
Гречка 4,5 кг + 3 суцвiття
Мишiй iталiйський 1 кг
Просо 3 кг + 53 волотi
Рис
Сорт 5,5 кг + 103 волотi
Гiбрид 3 кг + 100 волотей
Батькiвська форма 3 кг
Материнська форма 3 кг
Сорго зернове 4,5 кг + 53 волотi
Сориз 3,5 кг + 3 волотi
Сiльськогосподарськi: олiйнi та прядивнi
Арахiс 3 кг + 10 бобiв
Бавовник
Сорт 4 кг
Гiбрид 2 кг
Батькiвська форма 2 кг
Материнська форма 2 кг
Гiрчиця бiла 1 кг
Гiрчиця сарептська 1 кг
Гiрчиця сарептська озима 1 кг
Гiрчиця чорна 1 кг
Коноплi 1,5 кг
Кунжут 1 кг
Льон-кудряш 2 кг + 2 коробочок
Льон-довгунець 3 кг + 115 коробочок
Мак 0,2 кг
Рижiй озимий 0,5 кг
Рижiй ярий 0,5 кг
Рицина 1 кг
Рiпак озимий
Сорт 1 кг
Гiбрид 0,6 кг
Батькiвська форма 0,1 кг
Материнська форма 0,1 кг
Рiпак ярий
Сорт 1 кг
Гiбрид 0,6 кг
Батькiвська форма 0,1 кг
Материнська форма 0,1 кг
Соняшник
Сорт крупнонасiнний 4,5 кг + насiння з 3 кошикiв
Сорт середньонасiнний 3 кг + насiння з 3 кошикiв
Сорт дрiбнонасiнний 2 кг + насiння з 3 кошикiв
Гiбрид 3,5 кг + насiння з 3 кошикiв
Батькiвська форма 10000 насiнин
Материнська форма 10000 насiнин
Лiнiя iнбредна 10000 насiнин
Лiнiя самозапильна 2 кг + насiння з 3 кошикiв
Соя
Сорт крупнонасiнний 5,5 кг + 10 бобiв
Сорт середньонасiнний 5 кг + 10 бобiв
Сорт дрiбнонасiнний 4,5 кг + 10 бобiв
Сурiпиця озима 1 кг
Сурiпиця яра 1 кг
Сiльськогосподарськi: буряк
Буряк кормовий
Сорт крупнонасiнний 1,5 кг
Сорт середньонасiнний 1,2 кг
Сорт дрiбнонасiнний 1 кг
Гiбрид 1 кг
Батькiвська форма 200 насiнин
Материнська форма 200 насiнин
Лiнiя самозапильна 1 кг
Буряк цукровий
Сорт однонасiнний 1,3 кг
Сорт багатонасiнний 1,5 кг
Гiбрид однонасiнний 0,8 кг
Гiбрид багатонасiнний 1 кг
Батькiвська форма 200 насiнин
Материнська форма 200 насiнин
Вiдновлювач фертiльностi 200 насiнин
Лiнiя самозапильна 1,3 кг
Сiльськогосподарськi: картопля
Картопля 300 бульб
Сiльськогосподарськi: кормовi
Белардiохлоа фiолетова 0,5 кг
Боби кормовi 4 кг
Борщiвник 2 кг
Бруква кормова 2,5 кг
Буркун бiлий 4 кг
Буркун жовтий 6 кг
Буркун однорiчний 3 кг
Вiниччя справжнє 0,7 кг
В'язiль барвистий 0,5 кг
Гарбуз кормовий 0,5 кг
Горох кормовий 3 кг
Горошок (вика озима) 2 кг
Горошок (вика яра) 2 кг
Горошок волохатий 0,5 кг
Горошок паннонський 1 кг
Гребiнник звичайний 0,5 кг
Гребiнник звичайний декоративний 0,5 кг
Грястиця збiрна 3 кг
Дагуса 0,7 кг
Еспарцет 2,5 кг
Житняк 2 кг
Канаркова трава справжня 0,5 кг
Козлятник лiкарський (кормовий) 0,5 кг
Козлятник схiдний 3 кг
Конюшина вiдкритозiва 4,5 кг
Конюшина гiбридна 3 кг
Конюшина лучна 2 кг
Конюшина олександрiйська 2 кг
Конюшина перевернута 1 кг
Конюшина повзуча (бiла) 2 кг
Кострице-райграсовий гiбрид 1,5 кг
Костриця жорстка 3 кг
Костриця лучна 3 кг
Костриця овеча 3 кг
Костриця очеретяна 3 кг
Костриця рiзнолиста 1,5 кг
Костриця сиза 1,5 кг
Костриця схiдна 1,5 кг
Костриця тонколиста 1,5 кг
Костриця червона 3 кг
Костриця червона мiнлива 3 кг
Костриця шорстколиста 1,5 кг
Кропива 0,5 кг
Лаватера тюрiнгська 2 кг
Ламкоколосник 0,5 кг
Лисохвiст лучний 6 кг
Лисохвiст рiвний 6 кг
Люпин бiлий 8 кг
Люпин вузьколистий 5 кг
Люпин жовтий 5 кг
Люцерна жовта (серпоподiбна) 1 кг
Люцерна мiнлива 1 кг
Люцерна посiвна 2 кг
Люцерна хмелеподiбна 2 кг
Лядвенець рогатий 5 кг
Лядвенець трясовинний 2 кг
Мальва 2 кг
Мальва гiбридна 2 кг
Мальва кучерява 2 кг
Мальва мелюка 2 кг
Мальва пулхела 1 кг
Мiтлиця бiла 0,5 кг
Мiтлиця велетенська 1 кг
Мiтлиця повзуча 0,5 кг
Мiтлиця тонка 0,5 кг
Очеретянка звичайна 5 кг
Пажитниця багатоквiткова 3 кг
Пажитниця багаторiчна 1,5 кг
Пажитниця однорiчна (вестервольдська) 3 кг
Пайза 1 кг
Пелюшка 1 кг
Пирiй видовжений 3 кг
Пирiй повзучий 3 кг
Пирiй середнiй 3 кг
Пирiй сизий 3 кг
Райграс високий 3 кг
Регнерiя жорсткостеблова 0,5 кг
Свербига схiдна 2 кг
Серадела 5 кг
Сильфiй пронизанолистий 4 кг
Сiда багаторiчна 2 кг
Сорго багаторiчне 2 кг
Сорго вiничне 2 кг
Сорго цукрове 2 кг
Сорго-суданковi гiбриди 2 кг
Стоколос безостий 7 кг
Стоколос прямий 6 кг
Судан-колумбова трава 1,5 кг
Суданська трава 3 кг
Тимофiївка лучна 2 кг
Тимофiївка степова 1 кг
Тiфон 2 кг
Тонконiг альпiйський 1 кг
Тонконiг болотний 1 кг
Тонконiг звичайний 1 кг
Тонконiг лiсовий 1 кг
Тонконiг лучний 2 кг
Тонконiг фiолетовий 1 кг
Топiнсоняшник
Сорт 1 кг
Батькiвська форма 5000 насiнин
Материнська форма 5000 насiнин
Трава Колумба 2 кг
Турнепс 0,5 кг
Фацелiя 4 кг
Чина кормова 1 кг
Чина лiсова гiбридна 2 кг
Чорноголовник 0,5 кг
Щавель тяньшанський 1 кг
Щавнат 1 кг
Щириця 2 кг
Сiльськогосподарськi: овочевi
Баклажан 0,035 кг
Бамiя 0,05 кг
Боби кiнськi 1,2 кг
Буряк столовий 0,5 кг
Вiвсяний корiнь 0,1 кг
Вiгна спаржева 1 кг
Гарбуз 0,3 кг
Гарбуз волоський 0,3 кг
Гарбуз мускусний 0,115 кг
Гiрчиця салатна 0,05 кг
Горох овочевий 1,5 кг
Диня 0,12 кг
Кабачок 0,25 кг
Кавун 0,3 кг
Капуста бiлоголова 0,075 кг
Капуста броколi 0,05 кг
Капуста брюссельська 0,05 кг
Капуста качанна (червоноголова) 0,075 кг
Капуста китайська 0,05 кг
Капуста кольрабi 0,1 кг
Капуста листкова 0,05 кг
Капуста пекiнська 0,05 кг
Капуста савойська 0,05 кг
Капуста цвiтна 0,125 кг
Квасоля багатоквiткова 0,5 кг
Квасоля золотиста (маш) 0,5 кг
Квасоля кутова (адзуки) 0,5 кг
Квасоля лимська 0,5 кг
Квасоля овочева 1,5 кг
Крес-салат 0,05 кг
Кукурудза розлусна 0,5 кг
Кукурудза цукрова 1,5 кг
Мангольд 0,1 кг
Морква 0,1 кг
Огiрок 0,07 кг
Пастернак 0,1 кг
Патисон 0,15 кг
Перець гiркий 0,025 кг
Перець солодкий 0,035 кг
Петрушка 0,05 кг
Помiдор 0,1 кг
Ревiнь чорноморський 0,02 кг
Редиска 0,2 кг
Редька олiйна 0,15 кг
Редька посiвна 0,15 кг
Рiпа 0,1 кг
Салат головчастий 0,05 кг
Салат латук 0,1 кг
Селера 0,02 кг
Тиква звичайна 0,1 кг
Фiзалiс 0,05 кг
Холодок лiкарський 0,1 кг
Цибуля багатоярусна 0,1 кг
Цибуля батун 0,1 кг
Цибуля гiлляста 0,1 кг
Цибуля городня 0,15 кг
Цибуля запашна 0,1 кг
Цибуля порей 0,1 кг
Цибуля скорода 0,1 кг
Цибуля слизун 0,1 кг
Цибуля шалот 0,1 кг
Цикорiй звичайний 0,05 кг
Цикорiй салатний 0,05 кг
Чорнушка посiвна (нiгела) 0,05 кг
Шпинат 0,05 кг
Щавель 0,1 кг
Сiльськогосподарськi: iншi
Анiс 0,1 кг
Васильки справжнi 0,05 кг
Гiсоп лiкарський 0,05 кг
Гуньба сiнна 0,05 кг
Ельшольцiя 0,05 кг
Змiєголовник 0,05 кг
Катран Стевена 0,05 кг
Кмин 0,05 кг
Корiандр 0,05 кг
Котяча м'ята 0,05 кг
Крiп 0,05 кг
Лаванда 0,05 кг
Лавандин 0,05 кг
Лаконос американський 0,05 кг
Лофант 0,05 кг
Майоран 0,05 кг
Марена красильна 0,05 кг
Материнка 0,05 кг
Махорка 0,1 кг
Мелiса 0,05 кг
Молочай чиновий 0,05 кг
Монарда 0,05 кг
Монарда дудчаста 0,05 кг
М'ята 0,05 кг
Полин 0,05 кг
Рожа рожева 0,05 кг
Розмарин лiкарський 0,05 кг
Тютюн 0,01 кг
Фенхель 0,1 кг
Хмiль 0,005 кг
Хризантема ефiроолiйна 0,007 кг
Хризантема увiнчана 0,005 кг
Цмин iталiйський 0,005 кг
Чабер гiрський 0,003 кг
Чабер садовий 0,005 кг
Чебрець 0,003 кг
Чорнобривцi 0,05 кг
Шавлiя мускатна 0,05 кг
Плодовi та ягiднi
Абрикос 8 садж.
Агрус 11 садж.
Айва 10 садж.
Айва х яблуня 10 садж.
Актинiдiя 11 садж.
Актинiдiя пурпурна х актинiдiя гостра 11 садж.
Алича 8 садж.
Вишня 6 садж.
Глiд 8 садж.
Горiх грецький 8 садж.
Горобина 6 садж.
Груша 6 садж.
Жимолость 11 садж.
Журавлина 20 садж.
Калина 11 садж.
Кизил 10 садж.
Лимонник 15 садж.
Малина 11 садж.
Облiпиха 11 садж.
Персик 8 садж.
Порiчки (червонi й бiлi) 11 садж.
Слива 9 садж.
Смородина чорна 11 садж.
Суниця 24 садж.
Фундук (лiсовий горiх) 8 садж.
Черешня 6 садж.
Шипшина 11 садж.
Яблуня 6 садж.
Виноград
Виноград 15 садж.
Декоративнi та лiкарськi
Айстра 0,015 кг
Алтея лiкарська 0,007 кг
Альстремерiя 0,015 кг
Аммi зубна 0,1 кг
Анемона 0,005 кг
Астильба 0,005 кг
Беладона 0,005 кг
Валерiана лiкарська 0,003 кг
Вовчуг польовий 0,003 кг
Гавортiя 0,003 кг
Гвоздика 0,005 кг
Гiбiск 0,005 кг
Дельфiнiй 0,003 кг
Деревiй майже звичайний 0,005 кг
Дзвоники 0,003 кг
Еремур 0,015 кг
Ехiнацея 0,005 кг
Жовтушник 0,003 кг
Кальцеолярiя 0,005 кг
Ксифiум 0,003 кг
Любисток лiкарський 0,02 кг
Мачок жовтий 0,007 кг
Нагiдки 0,02 кг
Наперстянка 0,01 кг
Оман високий 0,005 кг
Пеларгонiя 0,003 кг
Петунiя 0,003 кг
Пiвонiя 0,003 кг
Подорожник 0,007 кг
Полин 0,003 кг
Розторопша плямиста 0,025 кг
Роман фарбувальний 0,003 кг
Ромашка 0,005 кг
Ротики садовi 0,003 кг
Соняшник декоративний однорiчний 1 кг
Стевiя 0,005 кг
Тютюн крилатий 0,005 кг
Фiалка трикольорова 0,003 кг
х Гастергавортiя 0,003 кг
Целозiя гребiнчаста 0,005 кг
Цинерарiя 0,005 кг
Цмин пiсковий 0,003 кг
Чебрець повзучий 0,003 кг
Череда трироздiльна 0,015 кг
Чина запашна (запашний горошок) 0,02 кг
Чорнобривцi 0,02 кг
Шавлiя лiкарська 0,03 кг
Щириця 0,005 кг
Шовковиця 11 садж.
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.