Документ скасований: Постанова КМУ № 1063 від 04.11.2020

КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
Київ

вiд 14 сiчня 2009 р. N 13


Про затвердження Технiчного регламенту щодо назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв

     Вiдповiдно до статтi 14 Закону України "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:

     1. Затвердити Технiчний регламент щодо назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв i план заходiв iз його застосування, що додаються.

     2. Визначити Мiнiстерство промислової полiтики вiдповiдальним за застосування затвердженого цiєю постановою Технiчного регламенту.

Прем'єр-мiнiстр України Ю. ТИМОШЕНКО

Iнд. 21

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 14 сiчня 2009 р. N 13

ТЕХНIЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ
щодо назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв

Загальна частина

     1. Цей Технiчний регламент встановлює основнi вимоги до назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв та розроблений з урахуванням вимог Директиви Європейського Парламенту i Ради ЄС 96/74/ЄС вiд 16 грудня 1996 р. про назви i правила маркування текстильних матерiалiв.

     2. Дiя цього Технiчного регламенту поширюється на всi види текстильних волокон, iнформацiю, яка наноситься пiд час маркування текстильних виробiв, i супровiдну документацiю на такi вироби на рiзних стадiях їх виготовлення та введення в обiг.

     3. Вимоги цього Технiчного регламенту є обов'язковими для всiх суб'єктiв господарювання незалежно вiд форми власностi, сфера дiяльностi яких поширюється на текстильнi волокна i вироби на рiзних стадiях їх виготовлення та введення в обiг на територiї України, i не застосовуються до текстильних виробiв, якi ввозяться на територiю України як давальницька сировина.

     4. У цьому Технiчному регламентi наведенi нижче термiни вживаються у такому значеннi:

     текстильне волокно - придатний для виготовлення текстильних виробiв витягнутий у довжину тонкий гнучкий предмет мiнерального, рослинного або хiмiчного походження завширшки не бiльш як 5 мiлiметрiв, у тому числi такий, що вiдрiзаний вiд бiльш широких смужок, виготовлених з речовин, що використовуються для виробництва волокна;

     текстильнi вироби - будь-яка сировина, напiвфабрикати та готовi вироби, маса текстильних волокон в яких становить не менш як 80 вiдсоткiв.

     Iншi термiни вживаються у значеннi, наведеному в Законах України "Про стандартизацiю", "Про пiдтвердження вiдповiдностi", "Про акредитацiю органiв з оцiнки вiдповiдностi", "Про стандарти, технiчнi регламенти та процедури оцiнки вiдповiдностi".

     5. Введення в обiг текстильних волокон i виробiв на внутрiшньому ринку дозволяється за умови вiдповiдностi їх вимогам цього Технiчного регламенту.

Основнi вимоги до назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв

     6. Назви текстильних волокон, що наведенi в додатку 1, та iнформацiя, яка наноситься пiд час маркування, вживаються з урахуванням таких особливостей:

     жодна з назв, як повна, так i її частина, не може використовуватися для позначення будь-якого iншого волокна;

     термiн "шовк" не може використовуватися для позначення безперервностi нитки з iнших текстильних волокон.

     7. Жодний текстильний вирiб не може мати позначення "100 вiдсоткiв волокна", якщо вiн не виготовлений повнiстю з такого волокна.

     8. Текстильний вирiб може мати позначення "чиста вовна", тiльки якщо вiн виготовлений повнiстю з вовняного волокна, яке:

     не входило до складу готового виробу;

     не пiддавалося обробцi шляхом прядiння та/або валяння, крiм випадкiв, коли цього потребує технологiя виробництва такого виробу;

     не було пошкоджено шляхом обробки або використання.

     9. Текстильний вирiб може мати позначення "вовна" у разi, коли вiн складається з кiлькох видiв волокна i маса вовняного волокна становить не менш як 25 вiдсоткiв та коли вовняне волокно пiд час грубого (першого) чесання з'єднане тiльки з одним iншим волокном. Для таких виробiв зазначається повний вiдсотковий вмiст волокон.

     У текстильних виробах допускається вмiст побiчних волокнистих домiшок не бiльш як 0,3 вiдсотка, що зумовлено технологiчними особливостями вовняних виробiв.

     10. Текстильний вирiб, який складається з двох або бiльше видiв волокна, має назву волокна, маса якого становить не менш як 85 вiдсоткiв загальної маси iз зазначенням його вiдсоткового вмiсту за масою або повного вiдсоткового вмiсту всiх видiв волокна.

     11. Текстильнi вироби, виготовленi з двох чи бiльше видiв волокна, маса жодного з яких не становить 85 вiдсоткiв загальної маси, мiстять назви iз зазначенням вiдсоткового вмiсту за масою не менше двох волокон, пiсля яких наводяться назви iнших волокон у порядку зменшення їх маси iз зазначенням вiдсоткового вмiсту кожного з них за масою або без нього (у такому випадку зазначаються слова "iншi волокна" i загальний вiдсотковий вмiст волокон за масою).

     12. Текстильнi вироби, що мають основу iз 100 вiдсоткiв бавовни i уток iз 100 вiдсоткiв льону, в яких маса частки льону становить не менш як 40 вiдсоткiв загальної маси неапретованої тканини, може мати назву "бавовняно-льняна тканина", яка повинна мiстити слова "100 вiдсоткiв бавовняної основи" i "100 вiдсоткiв льняного утоку".

     13. У разi використання в текстильних виробах видимих та iзольованих волокон, що є декоративними, їх маса не повинна перевищувати 7 вiдсоткiв маси готового виробу.

     При використаннi металевих волокон для одержання антистатичного ефекту їх маса не повинна перевищувати 2 вiдсоткiв маси готового виробу.

     14. У складi текстильних виробiв, призначених для кiнцевого споживача, допускається:

     вмiст стороннiх волокон у кiлькостi до 2 вiдсоткiв загальної маси виробу за умови, що така кiлькiсть зумовлена технологiчними потребами; до 5 вiдсоткiв, якщо вироби пiддавалися обробцi шляхом чесання;

     вiдхилення у межах 3 вiдсоткiв зазначеного на етикетцi вiдсоткового вмiсту волокон вiд вмiсту, визначеного за результатами аналiзу.

     15. Пiд час проведення аналiзу текстильного волокна на вiдсотковий вмiст вiдхилення вiд його вмiсту повиннi враховуватися для кожного виду волокна.

     16. Маркування текстильних виробiв здiйснюється кожного разу, коли вони вводяться в обiг. Якщо вироби не призначенi для кiнцевого споживача або поставляються на виконання замовлення державних органiв влади, вони поставляються iз супровiдною документацiєю.

     17. Маркування вiтчизняних та iмпортованих текстильних виробiв, що вводяться в обiг, здiйснюється українською мовою. Допускається маркування iмпортованих виробiв англiйською мовою.

     18. Маркування текстильних виробiв здiйснюється з урахуванням таких особливостей:

     1) вирiб, що складається з двох чи бiльше частин, якi мають рiзний склад волокна, повинен мiстити ярлик, в якому зазначаються вiдомостi про склад. Таке маркування не є обов'язковим для частин, маса яких становить менш як 30 вiдсоткiв загальної маси текстильного виробу, за винятком основних пiдкладок;

     2) текстильний вирiб, що складається з двох чи бiльше частин, склад волокна яких однаковий i якi становлять єдиний комплект, повинен мати тiльки один ярлик;

     3) склад волокна корсетного виробу стосується усього виробу або таких його частин (сумарно чи окремо):

     для бюстгальтерiв - зовнiшнє та внутрiшнє полотно для чашок i спинки;

     для корсетiв - переднi, заднi i жорсткi боковi частини;

     для грацiй - зовнiшнє та внутрiшнє полотно для чашок, переднi, заднi i жорсткi боковi частини.

     Вмiст волокон iнших корсетних виробiв стосується усього виробу або рiзних його частин (сумарно чи окремо); таке маркування не є обов'язковим для частин виробу, що становлять менш як 10 вiдсоткiв загальної маси виробу;

     4) вмiст волокон виробiв, пофарбованих за методом витравного друку, зазначається як для усього виробу, так i окремо для базового полотна i витравних частин;

     5) вмiст волокон вишитих виробiв зазначається як для усього виробу, так i окремо для базового полотна i ниток для вишивання iз зазначенням вiдповiдних назв. Якщо вишитi частини становлять менш як 10 вiдсоткiв загальної площi виробу, зазначається лише вмiст базового полотна;

     6) вмiст ниток (пряжi), в яких серцевина i покривний шар зробленi з рiзних волокон та призначенi для продажу в роздрiб, зазначається як для усього виробу, так i окремо для кожної з його частин;

     7) вмiст волокон оксамитових, плюшевих або подiбних до них текстильних матерiалiв зазначається для усього виробу, крiм випадкiв, коли його лицьовий i зворотний бiк вiдрiзняються один вiд одного та складаються з рiзних волокон i зазначаються окремо;

     8) вмiст волокон килимiв та iнших покриттiв для пiдлоги, лицьовий i зворотний бiк яких складаються з рiзних волокон, зазначається тiльки для лицьового боку; iншi компоненти, з яких складаються килими та iншi покриття для пiдлоги, не враховуються.

     19. Перелiк текстильних виробiв, пiд час маркування яких не зазначається вiдсотковий вмiст волокон, наведено у додатку 3.

     20. Текстильнi вироби, наведенi у додатку 4, належать до одного i того ж типу, мають той самий вмiст i пропонуються до продажу разом з прикрiпленим до паковання ярликом, на якому обов'язково зазначається вiдсотковий вмiст волокон.

     Вiдсотковий вмiст волокон текстильних виробiв, що мiстяться у кусках або згорнутi у сувої та призначенi для продажу, зазначається тiльки на кусках або сувоях.

     21. Пiд час маркування всiх текстильних виробiв вiдсотковий вмiст волокон за масою визначається без урахування:

     частин, що виготовленi не з текстильного волокна, - пружкiв, етикеток i значкiв, емблем, облямiвок i оздоблення, якi не є невiд'ємною частиною виробу, ґудзикiв i пряжок, обтягнутих текстильними матерiалами, аксесуарiв, прикрас, нееластичних стрiчок, еластичних ниток i тасьм, видимих iзольованих волокон, якi є повнiстю декоративними;

     оббивних тканин, гардин i штор - основних та уточних ниток, що є зв'язувальними i заповнювальними та не мiстяться на лицьовому боцi тканини;

     базових полотен або пiдсилювальних прокладок, що надають жорсткостi та мiцностi виробу шляхом застосування ниток або матерiалiв, якi додаються до виробу; ниток для зшивання i з'єднання шарiв матерiалу, якщо вони не замiняють нитки основи та/або утоку тканини, наповнень, що не виконують функцiї iзолювання, та пiдкладок.

     При цьому базове полотно або пiдсилювальна прокладка, що виконує функцiю пiдсилювання для лицьового боку, зокрема в ковдрах i подвiйних полотнах, та зворотний бiк оксамитових, плюшевих текстильних або подiбних виробiв, не вважаються пiдкладками.

     22. Аналiз вмiсту волокон у текстильному виробi та їх вiдсоткового вмiсту проводиться шляхом випробування згiдно з нацiональними стандартами, якi в разi добровiльного застосування є доказом вiдповiдностi текстильних волокон i виробiв вимогам цього Технiчного регламенту з урахуванням нормованої вологостi кожної iз складових волокон, зазначеної у додатку 2.

Нагляд за дотриманням вимог Технiчного регламенту

     23. Перевiрка на вiдповiднiсть текстильних волокон i виробiв вимогам цього Технiчного регламенту проводиться пiд час введення зазначеної продукцiї в обiг на територiї України згiдно iз законодавством.

 

Додаток 1
до Технiчного регламенту

ПЕРЕЛIК
назв текстильних волокон, що використовуються для маркування текстильних виробiв

Порядковий номер Назва текстильного волокна українською та англiйською мовами Опис текстильного волокна
1. Вовна (wool) волокно, виготовлене з вовни овець або ягнят
2. Вовна або волосся тварин:  
альпака (alpaca) шерсть альпака (рiд лам, гiбрид гуанако i вiгонi)
ангора вiгонь (angora vicuna) шерсть вiгонi (вiкунiї)
бобер (beaver) хутро бобра
верблюд (camel) шерсть верблюда
видра (otter) хутро видри
гуанако (guanaco) шерсть гуанако (гiбрида кешгорської i ангорської кiз)
кашемiр (cashmere) шерсть кашмiрської кози
кешгора (cashgora) шерсть кешгорської кози
лама (llama) шерсть лами
мохер (mohair) шерсть ангорської кози, ангорського кролика
як (yak) шерсть яка
3. Тваринний волос (animal hair): кiнський волос (horse hair), козяча шерсть (goat hair) шерсть рiзних тварин, не зазначених у пунктах 1 i 2
4. Шовк (silk) волокно, що видiляється гусеницями шовковицевого шовкопряда
5. Бавовна (cotton) волокно, зiбране з коробочок з насiнням бавовника (Gossypium)
6. Капок (kapok) волокно, отримане з внутрiшньої частини плода капок (Ceiba pentandra)
7. Льон (fiax) волокно, отримане з лубу рослини льон (Linum usitatissimum)
8. Справжня конопля (true hamp) волокно, отримане з лубу конопель (Cannabis setiva)
9. Джут (jute) волокно, отримане з лубу джутових рослин (Corehorus olitorius, Corehorus capsularis, Hibiscus cannabinus, Hibiscus sabdariffa, Abultilo avicennae, Urena lobata, Urena sinuata)
10. Абака (abaca) волокно, отримане з листя манiльської коноплi (Musa textilis)
11. Альфа (alfa) волокно, отримане з листя рослини Stipa tenacissima
12. Кокос (coir) волокно, отримане з плоду кокосового горiха (Cocos nucifera)
13. Рокитник (broom) волокно, отримане з лубу рокитника (Cutisus scopatrius, Spartium Junceum)
14. Рамi (ramie) волокно, отримане з лубу рослин Boehmeria nivea i Boehmeria tenacissima
15. Сизаль (sisal) волокно, отримане з листя мексиканської агави (Agave sisalana)
16. Сун (sunn) волокно з лубу рослини Crotalaria juncea
17. Мексиканський сизаль (henequen) волокно з лубу рослини Agave Fourcroydes
18. Meri (maguey) волокно з лубу рослини Agave Cantala
19. Ацетат (acetate) волокно ацетилцелюлозне, в якому 74 - 92 вiдсотки гiдроксильних груп є ацетильованими
20. Альгiнат (alginate) волокно, отримане iз солей металу альгiнової кислоти
21. Купро (cupro) регенероване целюлозне волокно, отримане в результатi мiдноамiачного процесу
22. Модальне (modal) регенероване целюлозне волокно, отримане в результатi модифiкованого вiскозного процесу
23. Протеїн (protein) волокно, отримане з натуральних протеїнових речовин, регенерованих i стабiлiзованих за допомогою дiї хiмiчних агентiв
24. Триацетат (triacetate) целюлозне ацетатне волокно, в якому не менш як 92 вiдсотки гiдроксильних груп ацетильованi
25. Вiскоза (viscose) регенероване целюлозне волокно, отримане в результатi вiскозного процесу
26. Акрил (acrylic) волокно, сформоване з лiнiйних, макромолекул, що становлять не менш як 85 вiдсоткiв за масою в ланцюгу структури акрилонiтрилу
27. Хлорволокно (clorofibre) волокно, сформоване з лiнiйних макромолекул, що мають в їх ланцюгу бiльш як 50 вiдсоткiв за масою хлорованого вiнiлу чи хлорованих вiнiлiдентних мономiрних ланок
28. Фторволокно (fluorofibre) волокно, сформоване з лiнiйних макромолекул, утворених з фтор-вуглецевих алiфатичних мономерiв
29. Модакрил (modacrylic) волокно, сформоване з лiнiйних макромолекул, що мають в їх ланцюгу бiльш як 50 вiдсоткiв i менш як 85 вiдсоткiв за масою акрилонiтрилу
30. Полiамiд або нейлон (poliamide or nylon) волокно, сформоване iз синтетичних лiнiйних макромолекул, що мають в ланцюгу амiднi зв'язки, що повторюються, з яких не менш як 85 вiдсоткiв приєднанi до алiфатичних або циклоалiфатичних ланок
31. Арамiд (aramid) волокно, сформоване iз синтетичних лiнiйних макромолекул, складених з ароматичних груп, об'єднаних амiдними або iмiдними зв'язками, з яких не менш як 85 вiдсоткiв приєднанi безпосередньо до двох ароматичних кiлець та з рядом iмiдних зв'язкiв, якi не перевищують кiлькостi амiдних зв'язкiв
32. Полiiмiд (polyimide) волокно, сформоване iз синтетичних лiнiйних макромолекул, якi мають в ланцюгу iмiднi ланки, що повторюються
33. Лiоцел (lyocell) регенероване целюлозне волокно, отримане шляхом розчинення i хiмiчного прядiння органiчного розчинника сумiшi органiчного хiмiкату води без утворювання похiдних
34. Полiлактид (polylaktid) волокно, сформоване iз лiнiйних макромолекул, що мають в ланцюгу не менш як 85 вiдсоткiв за масою ланок, подiбних молочним, отриманих з натурального цукру, температура плавлення якого становить не менш як 135° C
35. Полiестер (polyester) волокно, сформоване iз лiнiйних макромолекул, що включають не менш як 85 вiдсоткiв за масою в ланцюгу ефiру дiола та терефталеву кислоту
36. Полiетилен (polyethylene) волокно, сформоване з незамiщених алiфатичних насичених вуглеводних лiнiйних макромолекул
37. Полiпропiлен (polypropylene) волокно, сформоване iз алiфатичних насичених вуглеводних лiнiйних макромолекул, у яких один з двох вуглецевих атомiв утримує метиловий боковий ланцюг в iзотактичному розташуваннi i без подальшого замiщення
38. Полiкарбамiд (polycarbamid) волокно, сформоване iз лiнiйних макромолекул, що мають в ланцюгу уреленову функцiйну групу
39. Полiуретан (polyurethane) волокно, сформоване iз лiнiйних макромолекул, складених з ланцюгiв уретанових функцiйних груп, що повторюються
40. Вiнiлал (vinylal) волокно, сформоване iз лiнiйних макромолекул, ланцюги яких утворюються з використанням полiвiнiлового спирту з рiзними рiвнями ацетилiзацiї
41. Тривiнiл (trivinyl) волокно, сформоване iз акрилонiтрильного трьохланкового полiмеру, хлорованого вiнiлового мономера i третього вiнiлового мономера, маса жодного з яких не бiльша за 50 вiдсоткiв загальної маси
42. Еластодiєн (elastodiene) еластичне волокно, сформоване з природного чи синтетичного полiiзопрену, або складене з одного чи бiльше дiєнiв, полiмеризованих з одним або кiлькома вiнiловими мономерами або без них, яке пiсля розтягнення у три рази повертається до попередньої форми
43. Еластан (elastane) еластичне волокно, сформоване iз не менш як 85 вiдсоткiв за масою сегментованого полiуретану, яке пiсля розтягнення у три рази повертається до попередньої форми
44. Скловолокно (glass fibre) волокно, виготовлене iз скла
45. Назва волокна, що вiдповiдає назвi матерiалу, з якого виготовлено волокно, наприклад металеве (metallis), металiзоване (metalized), азбестове (asbestos), паперове (paper), що супроводжуються чи нi словами "нитка" чи "волокно" волокна, виготовленi з рiзних матерiалiв
46. Еластомультiестер (elastomultiester) волокно, виготовлене шляхом взаємодiї двох чи бiльше хiмiчних лiнiйних макромолекул певного виду в двох чи бiльше визначених фазах (з яких жодна не перевищує 85 вiдсоткiв за масою), що мiстять ефiрнi групи i домiнуючi функцiональної одиницi (не менш як 85 вiдсоткiв), i яке пiсля вiдповiдної обробки шляхом розтягнення у пiвтора раза повертається до попередньої форми
47. Еластолефiн (elastolefin) волокно, сформоване з не менш як 95 вiдсоткiв за масою макромолекул, що частково утворюються iз застосуванням поперечних зв'язкiв, яке виготовлене з етилену та iншого олефiну i у разi розтягнення у пiвтора раза повертається до попередньої форми

     Примiтка. Назва "вовна" може також використовуватися для позначення з'єднань волокон з вовни овець або ягнят i видiв шерстi, перелiчених у пунктi 2 цього додатка. Це правило застосовується для текстильних виробiв, зазначених у пунктах 11 та 12 цього додатка, а також виробiв, зазначених у пунктах 11 - 15 Технiчного регламенту за умови, що вони частково виготовленi з волокон, зазначених у пунктах 1 i 2 цього додатка.

 

Додаток 2
до Технiчного регламенту

ПОКАЗНИК НОРМОВАНОЇ ВОЛОГОСТI,
що використовується для розрахунку маси волокон, якi мiстяться в текстильному виробi

Порядковий номер згiдно з додатком 1 Назва текстильного волокна, що використовується в текстильному виробi Нормована вологiсть, вiдсоткiв
1 - 2. Вовна i тваринний волос:  
гребiннi волокна 18,25
карднi волокна 17
3. Тваринний волос:  
гребiннi волокна 18,25
карднi волокна 17
Кiнський волос:  
гребiннi волокна 16
карднi волокна 15
4. Шовк 11
5. Бавовна:  
звичайнi волокна 8,5
мерсеризованi волокна 10,5
6. Капок 10,9
7. Льон 12
8. Справжня конопля 12
9. Джут 17
10. Абака 14
11. Альфа 14
12. Кокос 13
13. Рокитник 14
14. Рамi (вiдбiленi волокна) 8
15. Сизаль 14
16. Сун 12
17. Мексиканський сизаль 14
18. Мегi 14
19. Ацетат 9
20. Альгiнат 20
21. Купро 13
22. Модальне 13
23. Протеїн 17
24. Триацетат 7
25. Вiскоза 13
26. Акрил 2
27. Хлорволокно 2
28. Фторволокно  
29. Модакрил 2
30. Полiамiд або нейлон:  
штапельне волокно 6,25
нитки 5,75
31. Арамiд 8
32. Полiiмiд 3,5
33. Лiоцел 13
34. Полiлактид 1,5
35. Полiестер:  
штапельне волокно 1,5
нитки 1,5
36. Полiетилен 1,5
37. Полiпропiлен 2
38. Полiкарбамiд 2
39. Полiуретан:  
штапельне волокно 3,5
нитки 3
40. Вiнiлал 5
41. Тривiнiл 3
42. Еластодiєн 1
43. Еластан 1,5
44. Скловолокно:  
iз середнiм дiаметром понад 5 мкм 2
iз середнiм дiаметром 5 мкм i менше 3
45. Металеве волокно 2
Металiзоване волокно 2
Азбестове волокно 2
Паперова пряжа 13,75
46. Еластомультiестер 1,5
47. Еластолефiн 1,5

     Примiтка. Нормована вологiсть, що дорiвнює 17 вiдсоткам, може також використовуватися у тих випадках, коли неможливо встановити чи є у текстильному виробi, який мiстить вовну та/або тваринний волос, гребiнне або кардне волокно.

 

Додаток 3
до Технiчного регламенту

ПЕРЕЛIК
текстильних виробiв, пiд час маркування яких не зазначається вiдсотковий вмiст текстильних волокон

     1. Пов'язки, що пiдтримують рукав.

     2. Ремiнцi для годинникiв з текстильних матерiалiв.

     3. Етикетки та емблеми.

     4. Прихватки з текстильних матерiалiв з наповнювачем для посуду.

     5. Обгортки для кофейникiв та чайникiв.

     6. Нарукавники.

     7. Муфти, крiм виготовлених з ворсових тканин.

     8. Штучнi квiти.

     9. Подушечки для голок.

     10. Канва з нанесеним рисунком.

     11. Текстильнi вироби, що є ґрунтовими та пiдкладковими для полотна, а також пiдсилювачами жорсткостi.

     12. Повсть.

     13. Неновi готовi текстильнi вироби та паковання.

     14. Гетри.

     15. Фетровi капелюхи.

     16. Туристичнi вироби з текстильних матерiалiв.

     17. М'якi контейнери i контейнери без основи, шорнi вироби з текстильних матерiалiв.

     18. Вишитi вручну гобелени i матерiали для їх виготовлення, включаючи нитки для вишивання, що продаються окремо вiд канви i спецiально призначенi для використання в таких гобеленах.

     19. Застiбки "блискавки".

     20. Ґудзики i пряжки, обтягнутi текстильними матерiалами.

     21. Обкладинки для книг з текстильних матерiалiв.

     22. Iграшки з текстильних матерiалiв.

     23. Текстильнi частини взуття, крiм теплої пiдкладки.

     24. Пiдставки столовi, що мають кiлька компонентiв з площиною поверхнi не бiльш як 500 кв. сантиметрiв кожна.

     25. Прихватки та скатертини.

     26. Косметички, кисети з текстильних матерiалiв.

     27. Чохли з текстильних матерiалiв для окулярiв, сигарет, сигар тощо.

     28. Спортивнi захиснi предмети, крiм рукавиць, з текстильних матерiалiв.

     29. Туалетнi сумки та сумки для предметiв догляду за взуттям з текстильних матерiалiв.

     30. Вироби для поховання з текстильних матерiалiв.

     31. Вироби одноразового використання, крiм пакувальних матерiалiв. Одноразовi текстильнi вироби повиннi використовуватись тiльки один раз або протягом обмеженого часу.

     32. Текстильнi вироби, до яких застосовуються правила нацiональної фармакопеї, та такi, що виготовляються згiдно з цими правилами, неодноразовi бандажi для медичного i ортопедичного використання та ортопедичнi текстильнi вироби в цiлому.

     33. Текстильнi вироби, призначенi для використання в обладнаннi, побутовiй та iншiй технiцi, у транспортних засобах, як засоби технiчного оснащення або обслуговування, крiм брезентових укриттiв i текстильних аксесуарiв для моторних транспортних засобiв.

     34. Текстильнi вироби для захисту та безпеки, а саме: рятувальнi пояси, парашути, рятувальнi жилети, рятувальнi жолоби, протипожежнi пристрої, куленепробивнi жилети та спецiальний захисний одяг (наприклад, для захисту вiд вогню, хiмiчних речовин тощо).

     35. Надувнi споруди (наприклад, спортивнi зали, виставковi стенди або складськi примiщення), до яких додається iнформацiя про їх експлуатацiйнi якостi та технiчнi характеристики.

     36. Вiтрила.

     37. Одяг для тварин.

     38. Прапори.

 

Додаток 4
до Технiчного регламенту

ПЕРЕЛIК
текстильних виробiв, для яких обов'язковим є маркування на пакованнi

     1. Покриття для пiдлоги.

     2. Ганчiрка для прибирання.

     3. Кайма та оздоблення.

     4. Позументи.

     5. Пояс, пiдтяжка, гумова пiдв'язка.

     6. Шнурки для туфель i черевикiв.

     7. Стрiчка.

     8. Еластична тасьма.

     9. Нове паковання, що призначене для продажу.

     10. Пакувальна мотузка та сiльськогосподарськi мотузки; мотузки, снастi та канатнi вироби, крiм зазначених у пунктi 33 додатка 3, включаючи канатнi та мотузковi вироби, що використовуються в альпiнiзмi та водному спортi.

     11. Пiдставка пiд гарячi предмети.

     12. Носова хустинка.

     13. Сiтка для булочок та сiтка для волосся.

     14. Краватка та бант-краватка для дiтей.

     15. Нагрудник, рукавички для миття, махровi серветки для обличчя.

     16. Нитки для шиття, штопання, вишивання, що поставляються для роздрiбного продажу в маленьких кiлькостях i масою нетто 1 грам чи менше.

     17. Тасьма для занавiсок, штор, жалюзi.

     Примiтка. Для виробiв, що пiдпадають пiд дiю пункту 10 i призначенi для продажу вiдрiзками, маркування повинне здiйснюватися на котушцi.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 14 сiчня 2009 р. N 13

ПЛАН ЗАХОДIВ
iз застосування Технiчного регламенту щодо назв текстильних волокон i маркування текстильних виробiв

Найменування заходу Вiдповiдальнi за виконання Строк виконання, роки
1. Визначення органiзацiї, вiдповiдальної за застосування Технiчного регламенту Мiнпромполiтики 2009
2. Утворення консультацiйно-методичного центру з питань застосування Технiчного регламенту - " - - " -
3. Формування та публiкування в офiцiйному виданнi перелiку нацiональних стандартiв, якi в разi добровiльного застосування є доказом вiдповiдностi текстильних волокон i виробiв вимогам Технiчного регламенту. Пiдготовка плану робiт iз стандартизацiї з включенням до нього робiт з розроблення нацiональних стандартiв, гармонiзованих з мiжнародними Держспоживстандарт
Мiнпромполiтики
щороку
4. Приведення у разi потреби власних нормативно-правових актiв у вiдповiднiсть з положеннями Технiчного регламенту Мiнпромполiтики
Держспоживстандарт
2009
5. Популяризацiя застосування Технiчного регламенту шляхом опублiкування його вимог у засобах масової iнформацiї, а також проведення вiдповiдних семiнарiв i конференцiй - " - - " -
6. Здiйснення пiдготовки вiтчизняних пiдприємств до виготовлення продукцiї вiдповiдно до вимог Технiчного регламенту Мiнпромполiтики 2009 - 2011
7. Поетапне розроблення, актуалiзацiя та впровадження нацiональних стандартiв, гармонiзованих з європейськими, доопрацювання та внесення змiн до нацiональних стандартiв вiдповiдно до плану робiт iз стандартизацiї Держспоживстандарт
Мiнпромполiтики
щороку
8. Призначення органiв з оцiнки вiдповiдностi, якi мають право перевiряти вiдповiднiсть продукцiї вимогам Технiчного регламенту Мiнпромполiтики
Держспоживстандарт
2009 - 2011
9. Пiдготовка у разi потреби та подання Кабiнетовi Мiнiстрiв пропозицiй щодо внесення змiн та/або доповнень до Технiчного регламенту за результатами його добровiльного застосування пiдприємствами - " - 2011

     Примiтка. Застосування вимог Технiчного регламенту є обов'язковим з 2012 року.

Copyright © 2025 НТФ «Интес»
Все права сохранены.