Документ скасований: Наказ ДМСУ (до 2012) № 1561 від 30.12.2010

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
Київ

09.11.09 N 1071


Про внесення змiн до Пояснень до Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi

     На виконання статтi 312 Митного кодексу України (в частинi розроблення пояснень та рекомендацiй з метою забезпечення однакового тлумачення та застосування УКТЗЕД) i Порядку ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.2002 N 1863, наказую:

     1. Унести до Пояснень до Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, затверджених наказом Державної митної служби України вiд 31.01.2004 N 68 (зi змiнами та доповненнями), такi змiни:

     1.1. Абзац перший Додаткових пояснень до товарної категорiї 0408 11 80 Пояснень до товарної позицiї 0408 групи 04 роздiлу I викласти в такiй редакцiї:

     "Ця товарна категорiя включає яєчнi жовтки, придатнi для споживання людиною".

     1.2. Доповнити Пояснення до товарної позицiї 1520 групи 15 роздiлу III пiсля пункту (с) такими словами:

     "Додатковi пояснення України:

     Вмiст глiцерину (у перерахунку на суху речовину) визначається за формулою:

А = (100 х В) / (100 - С),

     де А - процентний вмiст глiцерину (у перерахунку на суху речовину), мас.%;

     В - процентний вмiст глiцерину, мас.%;

     С - процентний вмiст води (вологiсть), мас.%".

     Так, наприклад, якщо згiдно з даними сертифiката аналiзу та/або сертифiката якостi товару, що декларується як "Сирий глiцерин", вмiст глiцерину у складi товару становить 81,00 мас.%, а вмiст води (вологiсть) 10,00 мас.%, то процентний вмiст глiцерину (у перерахунку на суху речовину) буде дорiвнювати (81% х 100%) / (100% - 10%), тобто становитиме 90 мас.%".

     1.3. Абзац другий пункту (С) (2) Пояснень до товарної позицiї 2917 викласти в такiй редакцiї:

     "Складнi ефiри включають диметил-, дiетил-, дибутил- (ди-н-бутил-, диiзобутил- i т.д.), дiоктил- (ди-н-октил-, диiзооктил-, бiс(2-етилгексил)- i т.д.), динонiл- (ди-н-нонiл-, диiзононiл- i т.д.), дидецил- (ди-н-децил- i т.д) або дициклогексилортофталати та iншi складнi ефiри ортофталевої кислоти, наприклад, фталати складних ефiрiв етиленглiколю, а також диметиловий та iншi ефiри терефталевої кислоти".

     1.4. В абзацi першому пункту (С) (2) Пояснень до товарної позицiї 3002 групи 30 роздiлу VI слова "вiдповiдає реакцiї натуральної сироватки" замiнити словами "вiдповiдає реакцiї натуральної сироватки iмунної (антисироватки)".

     1.5. В абзацi пiсля пункту (D) (5) Пояснень до товарної позицiї 3002 групи 30 роздiлу VI слова "у Примiтцi 4г" замiнити словами "у Примiтцi 4 (d)".

     1.6. В абзацi другому Пояснень до товарної позицiї 3822 групи 38 роздiлу VI слова:

     "Наприклад, вони можуть складатись iз сумiшi двох або бiльше реагентiв, розчинених у розчинниках, крiм води"

     замiнити словами:

     "Наприклад, вони можуть складатись iз сумiшi двох або бiльше реагентiв, або окремих сполук визначеного хiмiчного складу, розчинених у розчинниках, крiм води".

     1.7. Доповнити Пояснення до групи 40 роздiлу VII пiсля пункту 9 Примiток наступними словами:

     "Додаткова примiтка:

     1. У разi коли тканини або полотна трикотажнi, повсть чи фетр, або нетканi матерiали, якi присутнi просто в цiлях армування, рукавички, рукавицi або мiтенки, просоченi або вкритi пористою гумою, розглядаються у групi 40, навiть якщо вони:

     - виготовленi з тканин або полотен трикотажних (крiм тих, що вiдносяться до товарної позицiї 5906), повстi або фетру, або нетканих матерiалiв, просочених або вкритих комiрчастою (пористою) гумою, або

     - виготовленi з непросочених або невкритих тканин або полотен трикотажних, повстi або фетру, або нетканих матерiалiв, якi потiм було пiддано просоченню або вкриванню пористою гумою.

     (Примiтка 3(c) до групи 56 та примiтка 4, останнiй абзац, до групи 59)".

     1.8. У Додаткових поясненнях до товарних категорiй 4811 51 00 i 4811 59 00 Пояснень до товарної позицiї 4811 групи 48 роздiлу Х слова "дивись Примiтку 1 е)" замiнити словами "дивись Примiтку 2 (g)".

     1.9. У пунктах (5) Пояснень до товарних пiдпозицiй Пояснень до товарних позицiй 7208, 7209 та у пунктi (3) Пояснень до товарних пiдпозицiй Пояснень до товарної позицiї 7215 групи 72 роздiлу ХV слово "Штампуванню" замiнити словом "Карбуванню".

     1.10. Пункт (1) Пояснень до товарної позицiї 7326 групи 73 роздiлу ХV пiсля слова "плитки" доповнити словами "(крiм тих, що використовуються у будiвництвi та вiдповiдають вимогам товарної позицiї 7308) ".

     1.11. В абзацi першому Пояснень до товарної позицiї 7409 групи 74 роздiлу XV слова "в Примiтцi 1 е)" замiнити словами "в Примiтцi 1 (g)".

     1.12. Примiтку 2 Додаткових пояснень до примiток роздiлу ХVI виключити.

     1.13. В абзацi першому роздiлу "Частини" пункту (II) Пояснень до товарної позицiї 8421 групи 84 роздiлу ХVI слова "фiльтрувальнi елементи" замiнити словами "фiльтрувальнi пластини".

     1.14. Пункт (4) Пояснень до товарної позицiї 8431 групи 84 роздiлу ХVI викласти у такiй редакцiї:

     "(4) Ротори, вертлюги, ведучi бурильнi труби, вкладишi ротора пiд ведучу бурильну трубу, бурильнi замки, обваженi бурильнi труби, втулки-перехiдники, напрямнi бурильних труб, стопорнi кiльця, лафетнi хомути, розрiзнi втулки клинового захвату, балансири, муфти вертлюгiв, а також бурильнi яси (буровi ножицi) машин для бурiння свердловин (обертального чи ударного бурiння)".

     1.15. В абзацi третьому пункту (А) Пояснень до товарної позицiї 8457 групи 84 роздiлу ХVI слова "Правилом 3в" замiнити словами "Правилом 3 (с)", а слова "(див. пояснення в пунктi (В) нижче)" замiнити словами "(див. пояснення в пунктi (С) нижче)".

     1.16. В абзацi третьому пункту (С) Пояснень до товарної позицiї 8457 групи 84 роздiлу ХVI слова "Вiдповiдно до примiтки 4в" замiнити словами "Вiдповiдно до примiтки 4(с)".

     1.17. Пiсля Додаткових пояснень до товарної категорiї 8701 30 10 Додаткових пояснень до товарних категорiй Пояснень до товарної позицiї 8701 групи 87 роздiлу XVII доповнити Додатковими поясненнями до товарних категорiй 8701 90 11-8701 90 90 та викласти їх в такiй редакцiї:

     "8701 90 11-8701 90 90

     Цi товарнi категорiї включають так званi "всюдихiднi транспортнi засоби", якi сконструйованi для використання як трактор i мають такi характеристики:

     - окреме сидiння для водiя;

     - стандартний тягово-зчiпний пристрiй;

     - керування здiйснюється за допомогою руля з двома рульовими важiлями;

     - керування здiйснюється повертанням двох переднiх колiс i аналогiчно керуванню моторними транспортними засобами (принцип Акермана);

     - гальма на всi колеса;

     - автоматичне зчеплення та заднiй хiд;

     - двигун спецiально сконструйований для використання у важких умовах експлуатацiї та здатний буксирувати причеплене обладнання з достатньою потужнiстю;

     - потужнiсть передається на колеса через вал, а не через ланцюг;

     - шини пiдходять до всiх транспортних засобiв та мають протектор, придатний для використання на нерiвнiй мiсцевостi;

     - тягове зусилля незагальмованого причепа у два або бiльше разiв перевищує власну вагу.

     У випадку, якщо вони задовольняють вищенаведеним характеристикам та вiдповiдають Поясненням до товарних категорiй 8701 90 11 - 8701 90 50, транспортнi засоби повиннi класифiкуватись як трактори для сiльськогосподарських робiт або для лiсового господарства. В iншому випадку вони класифiкуються в товарнiй пiдкатегорiї 8701 90 90.

     Якщо вони не задовольняють всiм вищезазначеним характеристикам, так званi "всюдихiднi транспортнi засоби" слiд класифiкувати у товарнiй позицiї 8703.

     До цiєї товарної позицiї також не включаються так званi "квадрацикли" (товарна позицiя 8703 або товарна категорiя 9503 00 10 (див. Пояснення до цiєї товарної позицiї та товарної категорiї)".

     1.18. Пiсля абзацу першого доповнити Пояснення до товарної позицiї 8704 групи 87 роздiлу XVII таким текстом:

     "Моторнi транспортнi засоби цiєї товарної позицiї повиннi мати ознаки, якi вказують на те, що данi транспортнi засоби головним чином призначенi для перевезення вантажiв, а не для перевезення людей (товарна позицiя 8703). Цi ознаки застосовуються при класифiкацiї моторних транспортних засобiв, якi, зазвичай, мають повну масу транспортного засобу менш як 5 тонн i якi мають або окрему закриту задню зону, або вiдкриту задню платформу, звичайно використовувану для перевезення вантажiв, але можуть мати заднi сидiння типу лавки, без ременiв безпеки, мiсць для крiплення ременiв безпеки або зручностей для пасажирiв i якi складаються уздовж бортiв з метою повного використання задньої платформи для перевезення вантажiв. До цiєї групи машин можуть включатися транспортнi засоби, вiдомi як "автомобiлi подвiйного застосування" (наприклад, транспортнi засоби типу фургон, деякi автомобiлi типу пiкап, транспортнi засоби, призначенi для обслуговування спортивних майданчикiв).

     Ознаки транспортних засобiв, якi включаються до цiєї товарної позицiї:

     (a) можлива наявнiсть сидiнь типу лавок, якi не мають пристроїв безпеки (наприклад, ременiв безпеки або мiсць для крiплення i пристосувань для встановлення ременiв безпеки) або зручностей для пасажирiв в заднiй зонi позаду зони для водiя i переднiх пасажирiв. Такi сидiння зазвичай бувають складними або виносними для можливостi повного використання пiдлоги задньої зони (транспортнi засоби типу фургон) або окремої платформи (транспортнi засоби типу пiкап) для транспортування вантажiв;

     (b) наявнiсть окремої кабiни для водiя i пасажирiв i окремої платформи з боковими бортами i вiдкидним заднiм бортом (транспортнi засоби типу пiкап);

     (c) вiдсутнiсть вiкон в двох бокових панелях задньої частини кузова; наявнiсть дверi або дверей, що ковзають, вiдкриваються назовнi або пiднiмаються вверх для вивантаження або завантаження вантажiв, без вiкон на бокових панелях або позаду (транспортнi засоби типу фургон);

     (d) наявнiсть постiйної панелi або бар'єра мiж зоною для водiя i переднiх пасажирiв i задньою зоною;

     (e) в зонi вантажного вiддiлення вiдсутнi ознаки комфорту i внутрiшнього оздоблення, а також пристосувань, якi притаманнi пасажирським салонам моторних транспортних засобiв (наприклад, пiдлогове покриття, вентиляцiя, внутрiшнє освiтлення, попiльнички)".

     2. Митним органам застосовувати змiни та доповнення до Пояснень до УКТЗЕД та використовувати їх як допомiжний робочий матерiал при здiйсненнi класифiкацiї товарiв згiдно з УКТЗЕД.

     3. Прес-службi (Судак С.Д.) забезпечити розмiщення цього наказу на WEB-серверi Держмитслужби України в мережi Iнтернет.

     4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Дериволкова С.Д.

Голова Служби А.В.Макаренко
Copyright © 2024 НТФ «Интес»
Все права сохранены.