Наказ Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України
вiд 20 жовтня 1999 року | N 39 |
---|
Про затвердження Ветеринарних вимог щодо iмпорту
в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi
державної ветеринарної медицини
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 листопада 1999 р. за N 777/4070 |
На виконання статей 3,
12 та 22 Закону України
"Про ветеринарну медицину" та Положення про
регiональну службу державного ветеринарного
контролю на державному кордонi та транспортi,
затвердженого постановою Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 3 березня 1998 року N 264, i з
метою посилення контролю за охороною територiї
України вiд занесення з територiї iнших держав або
з карантинної зони збудникiв карантинних хвороб,
спiльних для тварин i людей, а також у зв'язку з
приведенням законодавства України у
вiдповiднiсть до статтi 51 Угоди про
партнерство та спiвробiтництво мiж Європейськими
Спiвтовариствами та Україною НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини (додаються).
2. Управлiнню державної iнспекцiї ветеринарної медицини Державного департаменту ветеринарної медицини Мiнiстерства агропромислового комплексу України (Пацюк М. В.):
2.1. Подати в п'ятиденний термiн цей наказ на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
2.2. Начальникам управлiнь ветеринарної медицини Автономної Республiки Крим, облдержадмiнiстрацiй, мiст Києва та Севастополя, регiональних служб державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi суворо дотримуватися цих Ветеринарних вимог.
3. Скасувати Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну тварин, м'яса, м'ясо-молочних продуктiв, сировини тваринного походження, кормiв i бiологiчних матерiалiв, затверджених начальником Головного управлiння ветеринарної медицини i Державною ветеринарною iнспекцiєю Мiнiстерства сiльського господарства i продовольства України 6 квiтня 1995 року.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Головний державний iнспектор ветеринарної медицини України | П. I. Вербицький |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Головного державного iнспектора ветеринарної медицини України вiд 20 жовтня 1999 р. N 39 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 листопада 1999 р. за N 777/4070 |
Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну вантажiв, пiдконтрольних службi державної ветеринарної медицини
1. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну племiнної i користувальної великої рогатої худоби
1.1. До ввезення в Україну допускається здорова племiнна велика рогата худоба, народжена i вирощена у країнi-експортерi, вагiтнiстю не бiльше 5 мiсяцiв, не вакцинована проти бруцельозу, ящуру, лептоспiрозу, яка виходить з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
чуми великої рогатої худоби, контагiозної плевропневмонiї, ящуру, везикулярного стоматиту, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
бруцельозу, туберкульозу, лейкозу i паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
iнфекцiйного кератокон'юнктивiту (пiнк-ай), iнфекцiйного ринотрахеїту, вiрусної дiареї, бесноiтiозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
1.2. Вiдiбранi для експорту тварини, генетично не зв'язанi з худобою, яка походить iз територiй, не благополучних щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби. Тварини не одержували корми тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
1.3. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера пiд наглядом представника державної служби ветеринарної медицини України.
1.4. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на бруцельоз, туберкульоз, паратуберкульоз, лейкоз, трихомоноз, кампiлобактерiоз, лептоспiроз, iнфекцiйний ринотрахеїт.
1.5. Не пiзнiше нiж за 15 днiв до вiдправлення тварин вакцинують проти сибiрки, (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення), проводять профiлактичну дегельмiнтизацiю, обробляють проти ектопаразитiв.
1.6. Якщо в перiод карантинування за результатами дiагностичних дослiджень в окремих тварин будуть позитивнi (серологiчнi, алергiчнi та iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
1.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
1.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням дати, методiв дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
1.9. Ввезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
1.10. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварин ставлять на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
2. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну сперми бикiв-плiдникiв
2.1. До ввезення в Україну допускається сперма бикiв-плiдникiв, отримана на пiдприємствах штучного заплiднення, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера.
2.2. Сперма виходить з пiдприємства (станцiї, центру i iн.) та адмiнiстративної територiї, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярного стоматиту, чуми великої рогатої худоби, контагiозної плевропневмонiї, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
бруцельозу, лейкозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
iнфекцiйного ринотрахеїту, вiрусної дiареї, трихомонозу, кампiлобактерiозу, лептоспiрозу, бесноiтiозу, iнфекцiйного кератокон'юнктивiту (пiнк-ай) - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
2.3. Бики-плiдники, вiд яких одержують сперму для постачання на експорт, повиннi бути не вакцинованi проти бруцельозу.
2.4. Бики-донори генетично не зв'язанi з худобою, що походить з неблагополучних територiй щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби. Тварини не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
2.5. Бики-донори мiстилися в центрi штучного заплiднення протягом 6 мiсяцiв до узяття сперми i не використовувалися для природного заплiднення.
2.6. За 30 днiв перед отриманням сперми бикiв дослiджують у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на туберкульоз, паратуберкульозний ентерит, бруцельоз, лептоспiроз, лейкоз, блутанг, iнфекцiйний ринотрахеїт, вiрусну дiарею, трихомоноз, кампiлобактерiоз, хламiдiоз та iншi iнфекцiйнi хвороби.
У спермi не допускається наявнiсть патогенних i токсикогенних мiкроорганiзмiв та клiтин кровi.
2.7. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв.
2.8. До ветеринарного сертифiката додається специфiкацiя, що мiстить такi данi:
порода, кличка i номер бика;
число, мiсяць i рiк узяття сперми;
кiлькiсть канiстр у посудинi Дьюара;
кiлькiсть серiй i доз в однiй канiстрi.
Сперму, що поставляється, упаковують i транспортують у спецiальних контейнерах (посудинах) з рiдким азотом.
2.9. Увезення на територiю України сперми можливе пiсля одержання дозволу Державного ветеринарної медицини України.
3. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну ембрiонiв великої рогатої худоби
3.1. До ввезення в Україну допускають ембрiони, отриманi вiд здорових племiнних тварин, не вакцинованих проти бруцельозу, лептоспiрозу, ящуру. Бики повиннi утримуватись на пiдприємствах штучного заплiднення, а корови-донори ембрiонiв - у центрах, пунктах, фермах постачальника, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера з моменту народження.
3.2. Сперма, якою заплiдненi корови-донори, вiдповiдає ветеринарним вимогам України. Копiя ветеринарного сертифiката на сперму додається.
Корови-донори перебували в господарствi останнi 60 днiв i не мали контакту з тваринами, завезеними в країну протягом останнiх 12 мiсяцiв.
3.3. Територiя країни-експортера повинна бути вiльна вiд заразних хвороб, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв;
ящуру, везикулярного стоматиту, контагiозної плевропневмонiї, чуми великої рогатої худоби, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв.
3.4. Центри одержання ембрiонiв великої рогатої худоби повиннi бути вiльнi вiд заразних хвороб, у тому числi:
бруцельозу, лейкозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв;
iнфекцiйного ринотрахеїту, вiрусної дiареї, трихомонозу, кампiлобактерiозу, лептоспiрозу, бесноiтiозу, iнфекцiйного кератокон'юнктивiту (пiнк-ай) - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
3.5. Бики-плiдники i корови-донори не були отриманi вiд сперми або ембрiонiв, якi походять з не благополучних щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби територiй. Тварини не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
3.6. Корiв-донорiв, яких використовували для одержання ембрiонiв, i бикiв, вiд яких використовується сперма для заплiднення корiв, регулярно пiддають клiнiчним i дiагностичним дослiдженням у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на туберкульоз, паратуберкульоз, бруцельоз, лептоспiроз, лейкоз, вiрусну дiарею, iнфекцiйний ринотрахеїт, трихомоноз, кампiлобактерiоз, хламiдiоз та iншi iнфекцiйнi хвороби.
3.7. Пiсля одержання ембрiонiв корови-донори i бики-плiдники повиннi бути пiд наглядом державних ветеринарних лiкарiв не менше 30 днiв. У разi виявлення у тварин у цей термiн iнфекцiйних хвороб, зазначених у цих вимогах, експорт ембрiонiв в Україну припиняється.
3.8. Заморожений i вiдталий матерiал (ембрiони i середовище, у якому вони перебувають) повинен бути вiльним вiд патогенних i токсикогенних мiкроорганiзмiв.
3.9. Сперму, що поставляється, упаковують i транспортують у спецiальних контейнерах (посудинах) з рiдким азотом.
3.10. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати i результатiв дiагностичних дослiджень батькiвських пар.
3.11. Увезення на територiю України ембрiонiв можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
4. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну забiйної великої рогатої худоби, овець i кiз
4.1. До ввезення в Україну допускаються здорова забiйна велика рогата худоба, вiвцi i кози, народженi i вирощенi в країнi-експортерi, не вакцинованi проти бруцельозу, лептоспiрозу, ящуру, з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней, медi-вiсни, аденоматозу, артриту-енцефалiту - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, чуми, контагiозної плевропневмонiї великої рогатої худоби, везикулярного стоматиту, блутангу, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
бруцельозу великої рогатої худоби, лейкозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
бруцельозу овець i кiз - протягом останнiх 2 рокiв у господарствi;
iнфекцiйної плевропневмонiї, вiспи овець i кiз - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi.
4.2. Тварини не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
4.3. Вiдiбраних для вiдправлення в Україну тварин не менше 21 доби утримують на спецiальних карантинних базах пiд наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера.
4.4. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi. Тварини пiддаються таким ветеринарним обробкам i дослiдженням:
усi види забiйної худоби - вакцинацiї проти сибiрки не менше нiж за 20 днiв (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення);
вiвцi i кози, якi завозяться з країн, не благополучних щодо вiспи овець, - вакцинацiї проти вiспи не менше нiж за 14 днiв, якщо не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення;
усi види забiйної худоби пiддаються термометрiї i дослiдженню на бруцельоз, паратуберкульоз, лейкоз, лептоспiроз у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi.
4.5. Вiдiбрана на експорт худоба перед вiдправленням пiддається профiлактичнiй дегельмiнтизацiї та обробцi проти ектопаразитiв у термiни, що забезпечують звiльнення органiзму вiд залишкiв застосованих препаратiв.
4.6. До вiдправлення в Україну допускаються тiльки клiнiчно здоровi тварини, якi мали негативнi результати при дiагностичних дослiдженнях.
4.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
4.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв та щеплень.
4.9. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
4.10. Тварини на територiї України повиннi бути забитi на м'ясо не пiзнiше 2 - 3 днiв пiсля надходження на м'ясокомбiнат.
5. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну племiнних i користувальних овець i кiз
5.1. До ввезення в Україну допускаються здоровi племiннi вiвцi i кози, якi народженi i вирощенi в країнi-експортерi, не вагiтнi, не вакцинованi проти бруцельозу, блутангу, ящуру, лептоспiрозу i виходять з господарств та адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней, медi-вiсни, аденоматозу, артриту-енцефалiту - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ку-лихоманки, ящуру, блутангу, чуми дрiбних тварин - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
паратуберкульозу - протягом останнiх 5 рокiв у господарствi;
бруцельозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
iнфекцiйної плевропневмонiї, iнфекцiйного епiдидимiту i вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
5.2. Тварини не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
5.3. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера пiд наглядом представника державної служби ветеринарної медицини України. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на бруцельоз, епiдидимiт, туберкульоз, блутанг, лептоспiроз, паратуберкульоз, хламiдiоз, медi-вiсна, аденоматоз, артрит-енцефалiт, лiстерiоз.
5.4. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до вiдправлення, тварин вакцинують проти сибiрки, якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення.
5.5. Проводиться профiлактична дегельмiнтизацiя та обробка проти ектопаразитiв.
5.6. Якщо в перiод карантинування за результатами дiагностичних дослiджень в окремих тварин будуть виявленi позитивнi (серологiчнi, алергiчнi та iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
5.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
5.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
5.9. Ввезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
5.10. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварини ставляться в карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
6. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну сперми баранiв-плiдникiв
6.1. До ввезення в Україну допускається сперма баранiв-плiдникiв, отримана на пiдприємствах штучного заплiднення, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера.
6.2. Сперма виходить з пiдприємства (станцiї, центру та iн.) i адмiнiстративних територiй, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней, медi-вiсни, аденоматозу, блутангу, артриту-енцефалiту кiз - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ку-лихоманки, ящуру, чуми дрiбних жуйних, кампiлобактерiозу, лiстерiозу, iнфекцiйної агалактiї й iнфекцiйного маститу - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
туберкульозу, паратуберкульозу, бруцельозу i епiдидимiту - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
iнфекцiйної плевропневмонiї i вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
6.3. Утримання тварин i одержання сперми вiд баранiв-плiдникiв здiйснюються при дотриманнi встановлених ветеринарно-санiтарних вимог.
6.4. Барани-плiдники, вiд яких одержують сперму до постачання на експорт, не повиннi бути вакцинованi проти бруцельозу i епiдидимiту, утримуватися на пiдприємствах штучного заплiднення не менше 6 мiсяцiв до узяття сперми i не використовуватися для природного заплiднення.
6.5. За 30 днiв перед узяттям сперми баранiв дослiджують у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на туберкульоз, бруцельоз, епiдидимiт, лiстерiоз, паратуберкульоз, хламiдiоз, медi-вiсну, аденоматоз, артрит-енцефалiт кiз.
6.6. Барани-плiдники не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
6.7. У спермi не допускається наявнiсть патогенних i токсикогенних мiкроорганiзмiв та клiтин кровi.
6.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень їх результатiв.
6.9. До ветеринарного сертифiката додається специфiкацiя, що мiстить такi данi:
порода, кличка i номер барана;
число, мiсяць i рiк узяття сперми;
кiлькiсть канiстр у посудинi Дьюара;
кiлькiсть серiй i доз в однiй канiстрi.
6.10. Сперму, що поставляється, упаковують i транспортують у спецiальних контейнерах (посудинах) з рiдким азотом.
6.11. Увезення на територiю України сперми можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
7. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну племiнних i користувальних свиней
7.1. До ввезення в Україну допускаються здоровi племiннi свинi, що народженi i вирощенi в країнi-експортерi, не вакцинованi проти класичної чуми свиней, лептоспiрозу, хвороби Ауески, хвороби Тешена i походять з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярної хвороби свиней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
класичної чуми свиней, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена) - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
трихiнельозу, туберкульозу, бруцельозу, репродуктивно-респiраторного синдрому свиней - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi.
7.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера пiд наглядом представника державної служби ветеринарної медицини України.
7.3. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на класичну чуму свиней, репродуктивно-респiраторний синдром свиней, бруцельоз, туберкульоз, везикулярну хворобу свиней, атрофiчний ринiт.
7.4. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до вiдправлення тварин вакцинують проти сибiрки (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення).
7.5. Не пiзнiше нiж за 14 днiв до вiдправлення свиней вакцинують проти бешихи свиней iнактивованою вакциною. Проводиться дегельмiнтизацiя й обробка проти ектопаразитiв.
7.6. Якщо в перiод карантинування, за результатами дiагностичних дослiджень, в окремих тварин будуть виявленi позитивнi (серологiчнi, алергiчнi та iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
7.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
7.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем, складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням дати дiагностичних дослiджень їх результатiв i щеплень.
7.9. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
7.10. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю свинi ставляться на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
8. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну сперми кнурiв
8.1. До ввезення в Україну допускається сперма кнурiв, отримана на пiдприємствах штучного заплiднення, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера.
8.2. Сперма виходить з пiдприємства (станцiї, центру та iн.) i адмiнiстративної територiї, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярної хвороби свиней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
класичної чуми свиней, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена) - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
туберкульозу, бруцельозу, трихiнельозу, репродуктивно-респiраторного синдрому свиней - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi.
8.3. Утримання тварин i одержання сперми вiд кнурiв здiйснюються при дотриманнi встановлених ветеринарно-санiтарних вимог.
8.4. Кнури-плiдники, вiд яких одержують сперму до постачання на експорт, не повиннi бути вакцинованi проти класичної чуми свиней, перебувати на пiдприємствах штучного заплiднення не менше 6 мiсяцiв до збору сперми i не використовуватися для природного заплiднення.
8.5. За 30 днiв перед узяттям сперми кнурiв дослiджують у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на класичну чуму свиней, туберкульоз, бруцельоз, хвороба Ауески, лептоспiроз, везикулярну хворобу свиней, репродуктивно-респiраторний синдром свиней i атрофiчний ринiт. У спермi не допускається наявнiсть патогенних i токсикогенних мiкроорганiзмiв та клiтин кровi.
8.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв.
8.7. До ветеринарного сертифiката додається специфiкацiя, що мiстить такi данi:
порода, кличка i номер кнура;
число, мiсяць i рiк узяття сперми;
кiлькiсть канiстр у посудинi Дьюара;
кiлькiсть серiй i доз в однiй канiстрi.
8.8. Сперму, що поставляється, упаковують i транспортують у спецiальних контейнерах (посудинах) з рiдким азотом.
8.9. Увезення на територiю України сперми можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
9. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну забiйних свиней
9.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi забiйнi свинi, народженi i вирощенi в країнi-експортерi, iз господарств i адмiнiстративних територiй вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярної хвороби свиней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
класичної чуми свиней, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена) - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ та iн.);
трихiнельозу, туберкульозу, бруцельозу, репродуктивно-респiраторного синдрому свиней - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi.
9.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби карантинуються в господарствах постачальника пiд наглядом державних ветеринарних лiкарiв i пiддаються щоденному клiнiчному огляду.
9.3. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до вiдправлення тварин вакцинують проти сибiрки (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення).
9.4. За 2 доби перед вiдправкою свиней пасивно iмунiзують проти бешихи свиней, якщо вони не були вакцинованi протягом останнiх 4 мiсяцiв проти цього захворювання. Проти класичної чуми свиней щеплюють на прохання покупця не менше нiж за 21 день до вивезення.
9.5. Вiдiбранi на експорт свинi перед вiдправкою пiддаються профiлактичнiй дегельмiнтизацiї та обробцi проти ектопаразитiв у термiни, що забезпечують звiльнення органiзму вiд залишкiв застосованих препаратiв.
9.6. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
9.7. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i щеплень.
9.8. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
9.9. Тварини на територiї України повиннi бути забитi на м'ясо не пiзнiше 2 - 3 днiв пiсля надходження на м'ясокомбiнат.
10. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну племiнних, користувальних i спортивних коней
10.1. До ввезення в Україну допускається тiльки здоровий племiнний молодняк i дорослi конi, народженi i вирощенi в країнi-експортерi, вагiтнiстю не бiльше 3 мiсяцiв. Конi не повиннi бути вакцинованi проти iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв усiх типiв, грипу, африканської чуми коней i виходять з господарств та адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв коней усiх типiв, вiрусного артерiїту, африканської чуми свиней i африканської чуми коней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
сапу - протягом останнiх 2 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярного стоматиту, грипу коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
парувальної хвороби, сурри (трипаносома Евансi), пiроплазмозу (бабезiя Кабанi), нуталiозу (бабезiя Еквi), сказу - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства;
ринопневмонiї, iнфекцiйної анемiї, корости i вiспи коней - протягом останнiх 3 мiсяцiв на територiї господарства.
10.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну конi не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера, пiд наглядом представника державної служби ветеринарної медицини України. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на сап, парувальну хворобу, сурру (трипаносома Евансi), пiроплазмоз (бабезiя Кабанi), нуталiоз (бабезiя Еквi), ринопневмонiю, анаплазмоз, iнфекцiйний метрит, iнфекцiйну анемiю, вiрусний артерiїт, везикулярний стоматит. Тварин щеплюють проти грипу iнактивованою вакциною. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до ввезення на територiю України тварин вакцинують проти сибiрки (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення). Проводять дегельмiнтизацiю та обробку проти ектопаразитiв.
10.3. Якщо в перiод карантинування за результатами дiагностичних дослiджень в окремих тварин будуть виявленi позитивнi (серологiчнi, алергiчнi й iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
10.4. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
10.5. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
10.6. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
10.7. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварини ставляться на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
11. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну коней для участi в мiжнародних змаганнях
11.1. До ввезення в Україну допускаються здоровi конi, якi не вакцинованi проти iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв усiх типiв, африканської чуми коней i виходять з господарств та адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв коней усiх типiв, вiрусного артерiїту, африканської чуми свиней i африканської чуми коней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
сапу - протягом останнiх 2 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярного стоматиту, грипу коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
парувальної хвороби, сурри (трипаносома Евансi), пiроплазмозу (бабезiя Кабанi), нуталiозу (бабезiя Еквi) i сказу - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства;
ринопневмонiї, iнфекцiйної анемiї, корости i вiспи коней - протягом останнiх 3 мiсяцiв на територiї господарства.
11.2. Перед вiдправкою конi повиннi перебувати не менше 21 доби пiд наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера.
У цей перiод проводять дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на сап, парувальну хворобу, сурру (трипаносома Евансi), пiроплазмоз (бабезiя Кабанi), нуталiоз (бабезiя Еквi), анаплазмоз, ринопневмонiю, iнфекцiйний метрит, iнфекцiйну анемiю, вiрусний артерiїт, везикулярний стоматит.
11.3. Конi, якi вiдправляються на змагання, повиннi бути вакцинованi проти грипу iнактивованою вакциною не пiзнiше 30 - 45 днiв до вiдправлення.
11.4. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
11.5. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
11.6. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
11.7. Пiсля ввезення на територiю України коней розмiщують i утримують пiд контролем державної служби ветеринарної медицини. Конi, завезенi з рiзних країн, утримуються iзольовано весь перiод перебування, крiм участi в спортивних змаганнях. Пiсля завершення спортивних заходiв конi пiдлягають обов'язковому вивезенню з територiї України.
12. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну сперми племiнних жеребцiв
12.1. До ввезення в Україну допускається сперма жеребцiв, отримана на пiдприємствах штучного заплiднення, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера.
12.2. Сперма виходить з пiдприємства (станцiї, центру й iн.) та адмiнiстративної територiї офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв коней усiх типiв, вiрусного артерiїту, африканської чуми свиней, африканської чуми коней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
сапу - протягом останнiх 2 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярного стоматиту, грипу коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
парувальної хвороби, сурри (трипаносома Евансi), пiроплазмозу (бабезiя Кабанi) i нуталiозу (бабезiя Еквi) - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства;
ринопневмонiї, iнфекцiйної анемiї i вiспи коней - протягом останнiх 3 мiсяцiв на територiї господарства.
12.3. Утримання тварин i одержання сперми вiд жеребцiв здiйснюються при дотриманнi встановлених ветеринарно-санiтарних вимог.
12.4. Жеребцi-плiдники, вiд яких одержують сперму до постачання на експорт, не повиннi бути вакцинованi проти ринопневмонiї, перебувати на пiдприємствах штучного заплiднення не менше 6 мiсяцiв до збору сперми i не використовуватися для природного заплiднення.
12.5. За 30 днiв перед узяттям сперми жеребцiв дослiджують у державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на сап, парувальну хворобу, сурру (трипаносома Евансi), пiроплазмоз (бабезiя Кабанi), нуталiоз (бабезiя Еквi), ринопневмонiю, анаплазмоз, iнфекцiйний метрит, iнфекцiйну анемiю, вiрусний артерiїт, везикулярний стоматит.
12.6. У спермi не допускається наявнiсть патогенних i токсикогенних мiкроорганiзмiв та елементiв кровi.
12.7. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв.
12.8. До ветеринарного сертифiката додається специфiкацiя, що мiстить такi данi:
порода, кличка, номер жеребця;
число, мiсяць i рiк узяття сперми;
кiлькiсть канiстр у посудинi Дьюара;
кiлькiсть серiй i доз в однiй канiстрi.
12.9. Сперму, що поставляється, упаковують i транспортують у спецiальних контейнерах (посудинах) з рiдким азотом.
12.10. Увезення на територiю України сперми можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
13. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну забiйних коней
13.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi забiйнi конi, народженi i вирощенi в країнi-експортерi, з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв коней усiх типiв, вiрусного артерiїту, африканської чуми свиней, африканської чуми коней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
сапу - протягом останнiх 2 рокiв на територiї країни;
ящуру, везикулярного стоматиту, грипу коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
парувальної хвороби, сурри (трипаносома Евансi), пiроплазмозу (бабезiя Кабанi), нуталiозу (бабезiя Еквi), сказу - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства;
ринопневмонiї, iнфекцiйної анемiї, корости i вiспи коней - протягом останнiх 3 мiсяцiв на територiї господарства.
13.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну конi не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах пiд наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй лабораторiї ветеринарної медицини методами, прийнятими в країнi-експортерi, на сап, парувальну хворобу, сурру (трипаносома Евансi), пiроплазмоз (бабезiя Кабанi), нуталiоз (бабезiя Еквi), ринопневмонiю, анаплазмоз, iнфекцiйний метрит, iнфекцiйну анемiю, вiрусний артерiїт, везикулярний стоматит. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до ввезення на територiю України тварин вакцинують проти сибiрки (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення).
13.3. До вiдправлення допускаються лише клiнiчно здоровi конi, якi мали негативнi результати при дiагностичних дослiдженнях.
13.4. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
13.5. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним на мовi країни-експортера й українською мовою, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i щеплень.
13.6. Увезення на територiю України коней можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
13.7. Тварини на територiї України пiдлягають забою на м'ясо не пiзнiше 2 - 3 днiв пiсля надходження на м'ясокомбiнат. Перед забоєм конi повиннi бути дослiдженi на сап, на забiй направляються тiльки тварини, якi реагують негативно.
14. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну добових курчат, iндичат, каченят, гусят i iнкубацiйних яєць цих видiв птицi
14.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi курчата, iндичата, каченята, гусята й iнкубацiйне яйце цих видiв птицi, що виходять з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
хвороби Ньюкасла, грипу (чуми) птицi - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
курячi та iндичi господарства, вiльнi вiд орнiтозу (пситтакозу), парамiксовiрусної iнфекцiї, iнфекцiйного ларинготрахеїту, iнфекцiйного енцефаломiєлiту, ринотрахеїту iндичок - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
гусячi та качинi господарства, вiльнi вiд грипу (чумi) качок, хвороби Держи, вiрусного гепатиту каченят, орнiтозу (пситтакозу) - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
14.2. Батькiвське стадо курей i iндичок повинно бути дослiджене серологiчно пуллорним антигеном. При цьому птицi, що позитивно реагує, не повинно бути виявлено.
14.3. Добовi курчата (крiм бройлерiв) повиннi бути щепленi проти хвороби Марека.
14.4. Iнкубацiйнi яйця повиннi бути отриманi вiд птицi, що задовольняє ветеринарнi вимоги, зазначенi вище.
14.5. Iнкубацiйнi яйця двiчi повиннi бути продезiнфiкованi методами, прийнятими в країнi-експортерi, не пiзнiше двох годин пiсля знесення i безпосередньо перед увезенням на територiю України iмпортером.
14.6. Iнкубацiйнi яйця i курчата поставляються в одноразовiй тарi.
14.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
14.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах щодо кожної партiї птицi або iнкубацiйних яєць, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв, проти яких iнфекцiйних захворювань було вакциноване батькiвське стадо, коли i якими вакцинами.
14.9. Увезення на територiю України птицi можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
14.10. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю птицю ставлять на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
15. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну хутрових звiрiв, кроликiв, собак i кiшок
15.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi хутровi звiрi, кролики, собаки i кiшка з господарств та адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
а) для усiх видiв тварин:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, вiрусних енцефаломiєлiтiв усiх видiв - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
б) для лисиць, песцiв, собак i кiшок:
хвороби Ауески, сказу, туберкульозу, туляремiї, дерматофiтозiв (трихофiтiї, мiкроспорiї) - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
в) для норок i тхорiв:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
вiрусної геморагiчної хвороби кроликiв, туляремiї - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
енцефалопатiї норок - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
алеутської хвороби, сказу, туберкульозу, туляремiї - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
г) для кроликiв:
вiрусної геморагiчної хвороби, мiксоматозу, туляремiї, пастерельозу, лiстерiозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi.
15.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах пiд наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера.
15.3. Пiд час карантину проводиться поголовний клiнiчний огляд. У цей перiод державнi ветлiкарi проводять дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi. Тварини пiддаються таким ветеринарним обробкам i дослiдженням:
лисицi, песцi, норки i собаки - на токсоплазмоз;
норки - на алеутську хворобу;
кiшки - на дерматофiтози.
15.4. Не пiзнiше нiж за 14 днiв до вiдправлення тварин вакцинують, якщо вони не були щепленi протягом останнiх 6 мiсяцiв:
лисиць, песцiв - проти чуми м'ясоїдних, сальмонельозу i колiбактерiозу;
норок i тхорiв - проти ботулiзму, чуми м'ясоїдних, псевдомонозу, вiрусного ентериту;
нутрiй - проти пастерельозу;
собак - проти сказу, чуми м'ясоїдних, гепатиту, вiрусного ентериту, парво- i аденовiрусних iнфекцiй, лептоспiрозу;
кiшок - проти сказу i панлейкопенiї;
кроликiв - проти мiксоматозу, пастерельозу i вiрусної геморагiчної хвороби.
15.5. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
15.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
15.7. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
15.9. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварин ставлять на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
16. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну диких, зоопаркових i циркових тварин
16.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi дикi тварини (ссавцi, птиця, риба, земноводнi, плазуни) i iншi (павукоподiбнi, комахи i iн.), що виходять з зоопаркiв, ферм, циркiв, колекцiй i т. iн. (надалi - господарства) i мiсцевостi або акваторiї, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
а) для усiх видiв тварин:
ящуру, чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
б) для великих парнокопитних (велика рогата худоба, зубри, буйволи, зебу, яки, антилопи, жирафи, бiзони, оленi та iн.):
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
заразного вузликового дерматиту (бугорчатки) великої рогатої худоби, лихоманки долини Рiфт, блутангу, чуми дрiбних жуйних, епiзоотичної геморагiчної хвороби оленiв, хвороби Акабане - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
бруцельозу, лейкозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
вiрусної дiареї, бесноiтiозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
в) для дрiбних парнокопитних (вiвцi, кози, ланi, тури, муфлони, козероги, косулi й iн.):
лихоманки долини Рiфт, чуми дрiбних жуйних, блутангу, епiзоотичної геморагiчної хвороби оленiв - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ку-лихоманки - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
паратуберкульозу, скрепi, медi-вiсни, артриту-енцефалiту, аденоматозу - протягом останнiх 5 рокiв у господарствi;
туберкульозу, бруцельозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
г) для однокопитих (конi, осли, мули, понi, зебри, кулани, конi Пржевальського, кiанги та iн.):
африканської чуми коней, iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв усiх видiв, вiрусного артерiїту - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
парувальної хвороби, сурри (трипаносома Евансi), пiроплазмозу (бабезiя Кабанi), нуталiозу (бабезiя Еквi), сказу - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства.
При ввезеннi коней слiд керуватися дiючими Ветеринарними вимогами щодо iмпорту в Україну племiнних, користувальних i спортивних коней роздiл 10 даних вимог;
ґ) для домашнiх i диких свиней:
класичної чуми свиней, везикулярної хвороби, вiспи, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена) - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
трихiнельозу, репродуктивно-респiраторного синдрому свиней - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
д) для м'ясоїдних:
чуми м'ясоїдних, вiрусного ентериту, токсоплазмозу, iнфекцiйного гепатиту, сказу - протягом 12 мiсяцiв у господарствi;
туляремiї - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
е) для птахiв:
орнiтозу (пситтакозу), iнфекцiйного бронхiту, вiспи, реовiрусної iнфекцiї i ринотрахеїту iндичок - протягом 6 мiсяцiв у господарствi;
хвороби Ньюкасла - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
є) для водоплавної птицi:
хвороби Тримай, чуми качок, вiрусного гепатиту каченят, орнiтозу (пситтакозу) - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
ж) для гризунiв:
токсоплазмозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
мiксоматозу, вiрусної геморагiчної хвороби кроликiв, туляремiї - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
з) для ластоногих, китоподiбних:
чуми тюленiв (морбiлiвiрусної iнфекцiї), везикулярної екзантеми - протягом останнiх 3 рокiв у мiсцях їх дислокацiї (походження).
16.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера або в окремих примiщеннях, де проводять клiнiчний огляд, термометрiю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi:
а) великих парнокопитних - на бруцельоз, туберкульоз, паратуберкульоз, лейкоз;
б) дрiбних парнокопитних - на бруцельоз, паратуберкульоз, блутанг;
в) однокопитих - на сап, парувальну хворобу, сурру (трипаносома Евансi), пiроплазмоз (бабезiя Кабани), нуталiоз (бабезiя Еквi), анаплазмоз, ринопневмонiю, iнфекцiйний метрит, iнфекцiйну анемiю, вiрусний артерiїт;
г) м'ясоїдних:
собак, вовкiв, шакалiв, лисиць, песцiв, норок, гiєн - на токсоплазмоз;
норок - на алеутську хворобу;
ґ) птахiв (папуг, голубiв) - на орнiтоз (пситтакоз).
16.3. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до ввезення на територiю України тварин вакцинують, якщо вони не були щепленi протягом останнiх 6 мiсяцiв:
парнокопитних - проти сибiрки i трихофiтiї:
однокопитих - проти сибiрки, трихофiтiї i грипу;
коней, крiм того, - проти ринопневмонiї;
свиней - проти класичної чуми, бешихи i хвороби Ауески;
собак, лисиць, песцiв, вовкiв, шакалiв - проти чуми м'ясоїдних i псевдомонозу;
собак, вовкiв, шакалiв - проти сказу, гепатиту, вiрусного ентериту, парвовiрусiв, лептоспiрозу;
норок, тхорiв - проти ботулiзму, чуми м'ясоїдних, псевдомонозу i вiрусного ентериту;
нутрiй - проти пастерельозу;
котячих - проти сказу, панлейкопенiї i вiрусного ринотрахеїту;
гризунiв (кроликiв) - проти мiксоматозу i вiрусної геморагiчної хвороби;
птицю (стадо курячих) - проти хвороби Ньюкасла. Але на вимогу iмпортера можуть бути передбаченi щеплення проти iнших хвороб.
16.4. Парнокопитнi i свинi перед вiдправкою за 2 - 14 днiв повиннi бути обробленi проти лептоспiрозу дегiдрострептомiцином двiчi.
16.5. Перед вiдправкою тварин пiддають профiлактичнiй обробцi проти ектопаразитiв i дегельмiнтизацiї.
16.6. До ввезення на територiю України допускають тварин, що дали негативнi результати за всiма перерахованими вище дiагностичними дослiдженнями.
16.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
16.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем, складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
16.9. Ввезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
16.10. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварини розмiщуються на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
17. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну живої риби, заплiдненої iкри, ракiв, молюскiв, кормових безхребетних i iнших гiдробiонтiв
17.1. До ввезення в Україну допускаються здоровi гiдробiонти (риби, заплiднена iкра, раки, жаби, молюски, безхребетнi), що виходять з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
вiрусної геморагiчної септицемiї форелi (VHS), iнфекцiйного некрозу пiдшлункової залози лососевих (IPN), iнфекцiйного некрозу гемопоетичної тканини лососевих (IHN), аеромонозу (фурункульозу) лососевих, мiксозомозу лососевих, весняної вiремiї коропiв (VPS), дракункулiдозу вугрiв - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi (водоймi вивезення).
17.2. Поголiв'я, вiд якого вiдбираються партiї гiдробiонтiв, а також заплiднена iкра, не бiльш нiж за три мiсяцi до вивезення повинно бути дослiджене в державнiй ветеринарнiй лабораторiї паразитологiчними, бактерiологiчними i вiрусологiчними методами, прийнятими в країнi-експортерi, для виключення збудникiв заразних хвороб гiдробiонтiв.
17.3. Кормовi органiзми (мотиль, яйця артемiї i т. iн.) не повиннi мiстити токсикогенних i патогенних мiкроорганiзмiв.
17.4. Забороняється iмпорт пiдрощеної у прiсноводних водоймах молодi вугра.
17.5. Гiдробiонти поставляються в одноразовiй тарi.
17.6. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
17.7. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем країни-експортера i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їх результатiв.
17.8. Увезення на територiю України гiдробiонтiв можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi.
18. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну медоносних бджiл, джмелiв i люцернових бджiл-листорiзiв
18.1. До ввезення в Україну допускаються здоровi джмелинi i бджолинi сiм'ї, їх матки i пакети, личинки (кокони) люцернової бджоли-листорiза, що виходять iз затверджених для експортної торгiвлi господарств (пасiк, лабораторiй) i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд небезпечних заразних хвороб сiльськогосподарських i домашнiх тварин (список "А" Мiжнародного епiзоотичного бюро), а також:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни:
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
для медоносних бджiл:
акарiозу (акарапiдозу), американського гнильцю, європейського гнильцю, нозематозу, варроатозу (наявнiсть стiйких до акарицидiв форм клiща) - протягом останнiх 2 рокiв;
iнших заразних хвороб бджiл - протягом останнiх 8 мiсяцiв у радiусi 5 км;
для джмелiв:
локустакарозу (бомбакарозу), нозематозу, грегарiнозу, крiтiдiозу, аспергiльозу, аскосферозу, сферулярiозу, спiроплазмозу й iнших бактерiозiв, гострого паралiчу, кашмир-вiрусу, ентопокс-вiрусу i мiазiв i при вiдсутностi клiщiв, що розвиваються
в пилку, у примiщеннях для розведення, а також мелiтобiй, браконiд, сухофруктової вогнiвки (Vitula edmandsae) - протягом останнiх 2 рокiв;
для коконiв люцернової бджоли листорiза:
аскосферозу, бактерiозiв i за умови враження не бiльш 0,05 % коконiв хальцидами (меллiтобiєю, птеромалюсом, монодонтомером, тетрастихусом, дiбрахiсом), осами, мухами-дзижчалками, бджолами-зозулями - у рiк збору коконiв.
18.2. В окрузi походження матерiалу протягом мiнiмум двох рокiв постiйно виконуються всi положення з ветеринарного нагляду, що рекомендуються Мiжнародним епiзоотичним бюро, пiд контролем державної ветеринарної служби.
18.3. Пiдтвердженням благополуччя щодо хвороб бджiл i джмелiв, затверджених для експортної торгiвлi пасiк i їхнього оточення, а також зайнятих виробництвом джмелiв лабораторiй (фiрм), є негативнi результати клiнiчних i лабораторних дослiджень, виконаних у державних ветеринарних лабораторiях країни-експортера.
18.4. Вiдбiр джмелиних i бджолиних сiмей проводиться за 30 днiв, а маток за 1 - 3 дня до вiдправлення їх в Україну. Вiдiбранi джмелинi i бджолинi сiм'ї й матки до вiдправлення в Україну перебувають пiд постiйним клiнiчним наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера. Формування партiй коконiв люцернової бджоли-листорiза проводиться з урахуванням благополуччя господарств кожного постачальника.
18.5. Контейнери, корми i пакувальний матерiал повиннi виходити з благополучних щодо заразних хвороб медоносних бджiл мiсцевостей i не мати контакту з хворими бджолами, джмелями. Перед заселенням джмелiв, медоносних бджiл i маток, бджiл-листорiзiв пакувальний матерiал пiддають профiлактичнiй дезiнфекцiї i дезакаризацiї.
18.6. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
18.7. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним на мовi країни-експортера й українською мовою, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень i їхнiх результатiв. До сертифiката на кокони люцернової бджоли-листорiза додаються рентгенограми зразкiв, включених у партiю.
18.8. Увезення на територiю України медоносних бджiл, джмелiв, люцернових бджiл-листорiзiв можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
18.9. Отриманi країною-iмпортером сiм'ї (пакети) бджiл пiсля прибуття на мiсце пересаджують у продезiнфiкованi вулики i розмiщують iзольовано на карантиннiй пасiцi (точцi) на максимально можливому вiддаленнi вiд основної пасiки пiд постiйним спостереженням бджоляра протягом 2 мiсяцiв. Через кожнi 10 днiв проводять огляд сiмей, вiдбирають i висилають на дослiдження в державну лабораторiю ветеринарної медицини проби бджiл i розплоду. На карантиннiй пасiцi не допускають:
використання стiльникiв, iнвентарю й устаткування, закрiпленого за основною пасiкою, якi не пройшли ретельної дезiнфекцiї;
пiдсилення сiмей, що надiйшли, за рахунок розплоду (бджiл) основної пасiки.
18.10. Пакети джмелiв, що надiйшли, направляються в теплицi. Оцiнка стану сiмей джмелiв проводиться за їхньою обпилювальною активнiстю протягом термiну експлуатацiї: раз у два тижнi оглядають 100 готових до запилення квiток томату (за наявностi 60 % квiток iз коричневими точками - запилення вiдмiнне; 50 - 59 % - гарне; 49 - 40 % - задовiльне). Не допускають розмiщення сiмей джмелiв рiзного походження в однiй секцiї. Розкриття пакетiв джмелiв, огляд i дослiдження їхнiх гнiзд проводять за участю представника фiрми-постачальника i мiсцевої служби ветеринарної медицини.
18.11. При надходженнi коконiв люцернової бджоли-листорiза проводять розкриття зразкiв з кожного контейнера, здiйснюють пробну iнкубацiю коконiв.
18.12. При виявленнi замовником матерiалiв, що не вiдповiдають зазначеним вимогам, пред'являються рекламацiї до постачальника.
19. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну пiвнiчних оленiв
19.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi оленi, якi народженi i вирощенi в країнi-експортерi, не вакцинованi проти бруцельозу i виходять з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
чуми, везикулярного стоматиту, контагiозної плевропневмонiї великої рогатої худоби, ящуру, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
бруцельозу, туберкульозу, лейкозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi.
19.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера пiд наглядом представника державної ветеринарної служби країни-експортера. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на бруцельоз, пiдшкiрний овiд, некробактерiоз, туберкульоз.
19.3. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до ввезення на територiю України тварин вакцинують проти сибiрки (якщо вони не були щепленi за 6 мiсяцiв до вiдправлення), проводять обробку проти пiдшкiрного овода (за показниками) i профiлактичну дегельмiнтизацiю.
19.4. Якщо в перiод карантинування за результатами дiагностичних дослiджень в окремих тварин будуть виявленi позитивнi (серологiчнi, алергiчнi й iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
19.5. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
19.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i щеплень.
19.7. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
19.8. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварин ставлять в карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
20. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну верблюдiв
20.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi верблюди, якi народженi i вирощенi в країнi-експортерi, виходять з благополучних господарств та адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми коней, чуми верблюдiв, вiспи верблюдiв, африканської чуми свиней, чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
блутангу, ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
сапу, бруцельозу, туберкульозу, паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi.
20.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини не менше 21 доби утримуються на спецiальних карантинних базах країни-експортера пiд наглядом представника державної ветеринарної служби країни-експортера. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд iз щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi, на блутанг, сап, су-ауру, туберкульоз, паратуберкульоз.
20.3. Не пiзнiше нiж за 20 днiв до вiдправлення верблюди повиннi бути щепленi проти сибiрки i трихофiтiї, якщо вони не були щепленi проти даних захворювань протягом останнiх 6 мiсяцiв. Проводиться профiлактична дегельмiнтизацiя.
20.4. Якщо в перiод карантинування за результатами дiагностичних дослiджень в окремих тварин будуть виявленi позитивнi (серологiчнi, алергiчнi й iн.) реакцiї, то представник покупця має право вiдмовитися вiд усiх або деяких тварин, не несучи при цьому матерiальної вiдповiдальностi. У цьому разi iнформацiя негайно доводиться до вiдома Державного департаменту ветеринарної медицини України.
20.5. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
20.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень їхнiх результатiв i щеплень.
20.7. Увезення на територiю України тварин можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
20.8. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварин ставлять в карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
21. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну приматiв
21.1. До ввезення в Україну допускаються клiнiчно здоровi приматоподiбнi тварини, народженi i вирощенi в господарствi-експортерi. Тварини виходять з господарств i адмiнiстративних територiй, що перебувають пiд постiйним контролем державної ветеринарної служби країни-експортера i вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней, африканської чуми коней, чуми верблюдiв, чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
сибiрки - протягом останнiх 3 мiсяцiв на територiї господарства.
У господарствах i адмiнiстративних територiях, з яких експортуються примати, нiколи не реєструвалися випадки епiдемiчних i епiзоотичних проявiв геморагiчних лихоманок: Ласса, Ебола i Марбург, вiспи мавп, чуми людей, а на територiї країни-експортера вiдсутнi ендемiчнi вогнища зазначених хвороб.
21.2. Вiдiбранi для вiдправлення в Україну тварини на територiї країни-експортера не менше 30 днiв утримуються на спецiальних карантинних базах пiд наглядом державної ветеринарної служби країни-експортера. Пiд час карантину проводять поголовний клiнiчний огляд з обов'язковою щоденною термометрiєю, дiагностичнi дослiдження в державнiй ветеринарнiй лабораторiї методами, прийнятими в країнi-експортерi,:
серологiчно на наявнiсть антитiл до збудникiв геморагiчних лихоманок: Ласса, Ебола, Марбург, Денге i жовтої лихоманки, гепатиту типу А, У, С, сказу, вiспи мавп, герпесу У, лептоспiрозу, лiстерiозу;
бактерiологiчно на наявнiсть збудникiв групи ентеробактерiй: ешерiхiй, сальмонел, шигелл, кампiлобактерiй, лепри;
алергiчно на туберкульоз.
21.3. До вiдправлення допускаються тiльки клiнiчно здоровi примати, що дали негативнi результати при дiагностичних дослiдженнях. Допущенi до експорту тварини перед вiдправкою пiддаються профiлактичнiй обробцi проти ектопаразитiв i дегельмiнтизацiї.
21.4. У разi загибелi пiд час карантину всi тварини повиннi бути дослiдженi патологоанатомiчно i лабораторними методами на заразнi хвороби.
21.5. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
21.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням методiв, дати дiагностичних дослiджень, їх результатiв i профiлактичних щеплень.
21.7. Увезення на територiю України приматiв можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
21.8. Пiсля ввезення на територiю України i проходження державного ветеринарного контролю тварин ставлять на карантин термiном на 30 днiв у спецiально пiдготовленi примiщення. У цей перiод проводяться потрiбнi дiагностичнi дослiдження пiд контролем державної служби ветеринарної медицини.
22. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну м'яса i м'ясопродуктiв
22.1. До ввезення в Україну допускається м'ясо лише в тушах, напiвтушах, четвертинах i м'ясопродукти, отриманi вiд забою i переробки здорових тварин на м'ясопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем. Забiйнi тварини не одержували кормiв тваринного походження, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
22.2. Тварини, м'ясо вiд яких призначено для експорту в Україну, пiдлягають передзабiйному ветеринарному огляду, а тушi й органи вiд них - пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведенiй державною ветеринарною службою країни-експортера. М'ясо повинно бути визнано придатним для споживання людям.
22.3. Тушi (напiвтушi, четвертини) повиннi мати чiтке клеймо державного ветеринарного нагляду з позначенням назви або номера м'ясокомбiнату (м'ясохолодобойнi), на якому був здiйснений забiй тварин. М'ясо i м'ясопродукти, одержанi вiд забою здорових тварин, заготовлених у господарствах й адмiнiстративних територiях, офiцiйно вiльних вiд хвороб тварин, у тому числi:
а) для усiх видiв тварин:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
б) велика рогата худоба:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - протягом останнiх 5 рокiв пiсля оголошення країни благополучною;
чуми великої рогатої худоби, контагiозної плевропневмонiї, везикулярного стоматиту, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
туберкульозу, бруцельозу, лейкозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
сибiрки, емфiзематозного карбункула - протягом останнiх 20 днiв у господарствi;
в) вiвцi i кози:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - протягом останнiх 5 рокiв пiсля оголошення країни благополучною;
блутангу, чуми i контагiозної плевропневмонiї великої рогатої худоби, чуми дрiбних жуйних - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
аденоматозу, медi-вiсни, артриту-енцефалiту - протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi; туберкульозу, бруцельозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
сибiрки - протягом останнiх 20 днiв у господарствi;
г) свинi:
везикулярної хвороби свиней протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
класичної чуми свиней, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена) протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i т. iн.);
трихiнельозу протягом останнiх 3 рокiв у господарствi;
репродуктивно-респiраторного синдрому свиней протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
бешисi свиней - протягом останнiх 20 днiв у господарствi.
Усi тушi дослiдженi на трихiнельоз iз негативним результатом.
22.4. До експорту не допускаються м'ясо i м'ясопродукти:
що мають при пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi змiни, характернi для ящуру, чуми, анаеробних iнфекцiй, туберкульозу, лейкозу та iнших заразних хвороб, ураження гельмiнтами (цистицеркоз, трихiнельоз, саркоспорiдiоз, онхоцеркоз, ехiнококоз i iн.), а також для отруєння рiзними речовинами;
пiдданi дефростацiї в перiод збереження;
що мають ознаки псування;
що мають температуру в товщi м'язiв бiля кiсток вище мiнус 8 градусiв за Цельсiєм для мороженого м'яса;
iз залишками внутрiшнiх органiв, крововиливами в тканинах, не видаленими абсцесами, iз личинками оводiв, iз зачищенням серозних оболонок i видаленими лiмфовузлами, iз механiчними домiшками, а також iз невластивими м'ясу кольором, запахом, присмаком (риби, лiкарських засобiв, трав i iн.);
що мiстять засоби консервування;
обсiмененi сальмонелами або збудниками iнших бактерiальних iнфекцiй;
обробленi барвниками, iонiзуючим опромiненням або ультрафiолетовими променями;
отриманi вiд забою тварин, що пiддавалися впливу натуральних або синтетичних естрогенних, гормональних речовин, тiреостатичних препаратiв, антибiотикiв i введених безпосередньо перед забоєм заспокiйливих засобiв;
фарш та подрiбнене м'ясо великої рогатої худоби, дрiбної рогатої худоби та свиней.
22.5. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої в Українi нормативної документацiї.
22.6. Пакувальний матерiал повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
22.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
22.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
22.9. Увезення на територiю України м'яса можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
23. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну м'яса птицi
23.1. До ввезення в Україну допускається м'ясо птицi, яке отримане вiд забою i переробки здорової птицi на птахопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
23.2. Птиця, м'ясо якої призначено для експорту в Україну, пiдлягає передзабiйному ветеринарному огляду, а тушки й органи вiд неї пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведенiй державною ветеринарною службою країни-експортера. М'ясо повинно бути визнано придатним для споживання людям.
23.3. М'ясо повинно мати маркування (ветеринарне клеймо) на упаковцi.
23.4. М'ясо виходить вiд забою здорової птицi з господарств i адмiнiстративних територiй, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб, у тому числi:
а) африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
б) хвороби Ньюкасла, грипу (чуми) птицi - протягом останнiх 6 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
в) курячi та iндичi господарства, вiльнi вiд орнiтозу (пситтакозу), парамiксовiрусної iнфекцiї, ринотрахеїту iндичок, iнфекцiйного ларинготрахеїту, iнфекцiйного енцефаломiєлiту - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
г) гусячi й качинi господарства, вiльнi вiд хвороби Держi, вiрусного гепатиту каченят, орнiтозу (пситтакозу) - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi;
ґ) птиця надходить на забiй iз господарств, що визнанi благополучними щодо сальмонельозу вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро.
23.5. До експорту не допускається м'ясо птицi:
iз змiнами, характерними для заразних хвороб;
недоброякiсне за органолептичними показниками;
що мiстять засоби консервування;
обсiменене сальмонелами на поверхнi тушок, у товщi м'язiв або тканинах органiв;
оброблене барвниками i пахучими речовинами, iонiзуючим опромiненням або ультрафiолетовими променями;
що має темну пiгментацiю (крiм iндичок i цесарок);
м'ясо, що має ознаки псування;
отримане вiд птицi в перiод вирощування, вiдгодiвлi або перед забоєм пiддане впливу натуральних або синтетичних естрогенних, гормональних речовин, тiреостатичних препаратiв, антибiотикiв i введених безпосередньо перед забоєм заспокiйливих засобiв.
23.6. Увезення субпродуктiв, фаршу з м'яса птицi, м'яса птицi механiчного обвалювання дозволяється тiльки для промислової переробки iз зазначенням конкретного птахо- або м'ясопереробного пiдприємства чи холодильника тимчасового зберiгання.
23.7. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати гiгiєнiчним вимогам якостi та безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до чинної в Українi нормативної документацiї.
23.8. Матерiал для упаковки повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
23.9. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
23.10. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни виробника в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера i українською.
23.11. Увезення на територiю України м'яса можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
24. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну конини
До ввезення в Україну допускається конина лише в тушах, напiвтушах, четвертинах, отримана вiд забою i переробки клiнiчно здорових коней на м'ясопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера про постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
24.2. Тварини, м'ясо вiд яких призначено для експорту в Україну, пiдлягають передзабiйному ветеринарному огляду, а тушi й органи вiд них пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведених державною ветеринарною службою країни-експортера. М'ясо повинно бути визнано придатним для споживання людям.
24.3. Тушi коней повиннi мати клеймо державного ветеринарного нагляду з позначенням назви або номера м'ясокомбiнату, на якому був зроблений забiй тварин.
24.4. М'ясо, призначене до ввезення на територiю України на експорт, повинно походити вiд тварин, заготовлених у господарствах i адмiнiстративних територiях, офiцiйно вiльних вiд хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми коней, африканської чуми свиней, iнфекцiйних енцефаломiєлiтiв коней усiх видiв - протягом останнiх 3 рокiв у країнi;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв у країнi;
iнфекцiйної анемiї, парувальної хвороби, сапу, епiзоотичного лiмфангоїту, iнфекцiйного метриту коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
сибiрки - протягом 20 днiв у господарствi.
24.5. Забiйних коней на м'ясокомбiнатах перед забоєм пiддають клiнiчному огляду й однократнiй очнiй малеїнiзацiї. На забiй направляються конi, що дали негативний результат на сап.
24.6. До експорту не допускається конина:
iз змiнами, характерними для заразних хвороб;
iз залишками внутрiшнiх органiв, крововиливами в тканинах, не вiддаленими абсцесами, iз личинками оводiв, iз зачищенням серозних оболонок i видаленими лiмфовузлами, iз механiчними домiшками, а також iз не властивими м'ясу запахом i присмаком;
обсiменена сальмонелами i збудниками iнших бактерiальних iнфекцiй;
оброблена барвниками i пахучими речовинами, iонiзуючим опромiненням або ультрафiолетовими променями;
отримана вiд забою тварин, пiдданих впливу натуральних або синтетичних естрогенних речовин, гормональних i тiреостатичних препаратiв, антибiотикiв i введених безпосередньо перед забоєм заспокiйливих засобiв.
24.7. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої в Українi нормативної документацiї.
24.8. Матерiал для упаковування повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
24.9. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
24.10. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
24.11. Увезення на територiю України м'яса можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини зони обслуговування.
25. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну консервiв, ковбас i iнших видiв готових м'ясних виробiв
25.1. До ввезення в Україну допускаються готовi вироби з м'яса всiх видiв тварин, птицi, якi призначенi в їжу людинi, крiм сосисок i варених ковбас, виготовленi на пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
25.2. Сировина, з якої виготовлена продукцiя, повинна бути отримана вiд клiнiчно здорових тварин i пройти ветеринарно-санiтарну експертизу, проведену державною ветеринарною службою країни-експортера.
25.3. Яловичина i баранина не повиннi виходити з не благополучних щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець територiй. Тварини не вживали в їжу корми, при виготовленнi яких використовувалися внутрiшнi органи i тканини жуйних тварин.
25.4. Продукти визнанi придатними для споживання i вiдповiдають мiжнародним стандартам. Продукцiя повинна мати маркування (ветеринарне клеймо) на упаковцi.
25.5. Продукти виходять з м'ясокомбiнатiв, розташованих в адмiнiстративних територiях, вiльних вiд хвороб списку "А" Мiжнародного епiзоотичного бюро, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв;
чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 12 мiсяцiв;
ящуру - протягом останнiх 6 мiсяцiв.
25.6. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої в Українi нормативної документацiї.
25.7. До ввезення допускаються готовi продукти в непорушенiй упаковцi, в герметично закритiй тарi. Тара i матерiал для упаковування повинен використовуватися вперше i вiдповiдати санiтарно-гiгiєнiчним вимогам країни-експортера.
25.8. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
25.9. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни експортера й українською.
25.10. Увезення на територiю України готових продуктiв можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
26. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну м'яса кроликiв
26.1. До ввезення в Україну допускається м'ясо кроликiв, отримане вiд забою i переробки здорових тварин на м'ясопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера про постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
26.2. Кролики, м'ясо яких призначено для експорту в Україну, пiдлягають передзабiйному ветеринарному огляду, а тушки й органи - пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведених державною ветеринарною службою країни-експортера. М'ясо повинно бути визнано придатним для споживання людям i мати маркування (ветеринарне клеймо) на упаковцi.
26.3. М'ясо виходить вiд забою здорових кроликiв iз господарств та адмiнiстративних територiй, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
мiксоматозу, туляремiї, геморагiчної хвороби кроликiв, пастерельозу, лiстерiозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.).
26.4. До експорту не допускається м'ясо кроликiв:
iз змiнами, характерними для заразних хвороб;
не доброякiсне за органолептичними показниками;
що мiстить консерванти;
обсiменене сальмонелами на поверхнi тушок, товщi м'язiв або тканинах органiв;
оброблене барвниками i пахучими речовинами;
iонiзуючим випромiнюванням або ультрафiолетовими променями;
що мають темну пiгментацiю;
пiддане дефростацiї в перiод збереження;
отримане вiд кроликiв у перiод вирощування, вiдгодiвлi або перед забоєм, пiдданих впливу натуральних або синтетичних естрогенних, гормональних речовин, тiреостатичних препаратiв, антибiотикiв i введених безпосередньо перед забоєм заспокiйливих засобiв.
26.5. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати санiтарно-гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої в Українi нормативної документацiї.
26.6. Матерiал для упаковки повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
26.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
26.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
26.9. Увезення на територiю України м'яса можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
27. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну молока i молочних продуктiв
27.1. До ввезення в Україну допускаються молоко i молочнi продукти, якi отриманi вiд здорових тварин з господарств, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, i виготовленi на молокопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
27.2. Молоко i молочнi продукти виготовляються й вiдвантажуються з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, чуми, контагiозної плевропневмонiї i везикулярного стоматиту великої рогатої худоби - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
бруцельозу великої рогатої худоби, лейкозу, туберкульозу i паратуберкульозу - протягом останнiх 12 мiсяцiв у господарствi;
бруцельозу овець i кiз - протягом останнiх 2 рокiв у господарствi;
вiспи овець i кiз - протягом останнiх 6 мiсяцiв у господарствi.
27.3. До експорту не допускаються молоко i молочнi продукти:
обсiмененi сальмонелами або збудниками iнших бактерiальних iнфекцiй;
обробленi барвниками i пахучими речовинами, iонiзуючим опромiненням або ультрафiолетовими променями;
що мiстять натуральнi або синтетичнi естрогеннi, гормональнi речовини, тiреостатичнi препарати, антибiотики i заспокiйливi засоби.
27.4. Молоко, яке використовується для виробництва молочних продуктiв, пройшло термiчну обробку, достатню для знищення мiкобактерiї туберкульозу й iнших патогенних мiкроорганiзмiв, що представляють небезпеку для здоров'я людини. Молочнi продукти, що поставляються, повиннi бути пiдданi процесу переробки, у результатi якої повинна гарантуватися вiдсутнiсть життєздатної патогенної флори. Продукти визнанi придатними для споживання i вiльного продажу без обмежень.
27.5. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники молока, молочних продуктiв повиннi вiдповiдати гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв та продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої в Українi нормативної документацiї.
27.6. До експорту не допускаються молоко i молочнi продукти, що мають змiненi органолiтичнi показники або порушення цiлiсностi упаковки.
27.7. Матерiал для упаковки повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
27.8. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
27.9. Увезення на територiю України молока, молочних продуктiв можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
27.10. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
28. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну м'яса диких тварин
28.1. До ввезення в Україну допускається м'ясо диких тварин лише в тушах, напiвтушах, четвертинах (пернатої дичини), включаючи екзотичних тварин, таких як: крокодила, кенгуру, черепахи, страуса та iнших дозволених для полювання, у тому числi вирощених на замкнутiй територiї або просторi їх розташування й отримане на м'ясопереробних пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання зазначеної м'ясопродукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
28.2. Увезення в Україну м'яса крокодила, кенгуру, черепахи, страуса й iнших екзотичних тварин може бути дозволене тiльки за наявностi письмового рiшення Мiнiстерства охорони здоров'я України на можливе використання конкретного виду продукту в їжу людям.
28.3. М'ясо повинно походити вiд забою здорових тварин (пернатої дичини) i екзотичних тварин, що жили (перебували) в мисливських угiддях або пiдприємствах з їхнього вирощування, що не перебувають пiд ветеринарною забороною держветслужби країни-експортера й офiцiйно вiльнi вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
а) для усiх видiв тварин:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
сибiрки - протягом останнiх 20 днiв на територiї мисливського угiддя, господарства або iншого мiсця перебування;
сказу - протягом останнiх 3 рокiв на територiї мисливського угiддя, господарства або iншого мiсця перебування;
б) для великих жуйних парнокопитних:
чуми i контагiозної плевропневмонiї, везикулярного стоматиту, чуми дрiбних жуйних - протягом 12 мiсяцiв на територiї країни;
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - протягом останнiх 5 рокiв пiсля оголошення країни благополучною;
заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби, везикулярного стоматиту, лихоманки долини Рiфт, блутангу, геморагiчної септицемiї, хвороби Акабане - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
паратуберкульозу - протягом останнiх 3 рокiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
бруцельозу, лейкозу, туберкульозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
вiрусної дiареї - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
в) для дрiбних жуйних парнокопитних:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - протягом останнiх 5 рокiв пiсля оголошення країни благополучною;
лихоманки долини Рiфт, чуми дрiбних жуйних, блутангу - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ку-лихоманки - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї країни;
паратуберкульозу, медi-вiсни, артриту-енцефалiту, аденоматозу - протягом останнiх 3 рокiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
туберкульозу, бруцельозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
г) для дрiбних нежуйних парнокопитних:
класичної чуми свиней, хвороби Ауески, ентеровiрусного енцефаломiєлiту свиней (хвороби Тешена), репродуктивно-респiраторного синдрому свиней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
трихiнельозу - протягом 3 рокiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
бешихи - протягом останнiх 20 днiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
ґ) для непарнокопитних:
сапу, iнфекцiйного енцефаломiєлiту коней усiх типiв, вiрусного артерiїту - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
iнфекцiйної анемiї, парувальної хвороби, епiзоотичного лiмфангоїту, iнфекцiйного метриту коней - протягом 12 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
д) для кроликiв i зайцiв:
вiрусної геморагiчної хвороби кроликiв, туляремiї - протягом останнiх 12 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
мiксоматозу, туляремiї, пастерельозу, лiстерiозу - протягом 6 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
е) для пернатої дичини (птиця):
грипу птахiв усiх серотипiв i хвороби Ньюкасла - протягом 1 року на територiї країни;
хвороби Марека, сальмонельозу, iнфекцiйного ларинготрахеїту, iнфекцiйного бронхiту, iнфекцiйного енцефаломiєлiту, хвороби Гамборо, iнфекцiйної анемiї, вiспи-дифтериту, пастерельозу й аспергiльозу - протягом останнiх 6 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування;
орнiтозу, чуми качок, туберкульозу i лейкозу - протягом 6 мiсяцiв на територiї господарства (пiдприємства з вирощування), мисливського угiддя або iншого мiсця перебування.
28.4. Дикi тварини (перната дичина) й екзотичнi тварини, м'ясо вiд яких призначено для експорту в Україну, пiдлягають передзабiйному ветеринарному огляду (вирощених), а тушi й органи (усiх тварин) пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведенiй державною ветеринарною службою країни-експортера. М'ясо повинно бути розiбране на зареєстрованому м'ясопереробному пiдприємствi, що розташоване на адмiнiстративнiй територiї, яка перебуває пiд контролем державної ветеринарної служби країни-експортера.
28.5. М'ясо, призначене для експорту в Україну, повинно бути визнане державною ветеринарною службою країни-експортера придатним у їжу людям.
28.6. На м'ясi повинно бути клеймо (штамп) державного ветеринарного нагляду з чiтким зазначенням назви i номера м'ясопереробного пiдприємства, на якому була здiйснена переробка диких тварин.
28.7. При проведеннi ветеринарно-санiтарної експертизи м'яса не повинно бути виявлено змiн, характерних для заразних хвороб, а також уражень гельмiнтами, серозних оболонок, якi не зачищалися, лiмфатичних вузлiв, якi не видалялися.
28.8. М'ясо м'ясоїдних та iнших сприйнятливих тварин (кожну тушу) повинно бути дослiджено державною ветеринарною службою на трихiнельоз iз негативним результатом.
28.9. М'ясо не повинно мати гематом, не видалених абсцесiв, личинок гедзiв, механiчних забруднень, не властивого м'ясу запаху i присмаку риби, лiкарських трав, засобiв i iнших. М'ясо зберiгалося i транспортувалося з дотриманням температурного режиму, має температуру в товщi м'язiв бiля кiсток не вище мiнус 8 градусiв за Цельсiєм, не пiддавалося дефростацiї, не мiстить засобiв консервування, не обсiменене сальмонелами або збудниками iнших бактерiальних iнфекцiй, не оброблялося барвниками, iонiзуючим опромiнюванням або ультрафiолетовими променями.
28.10. Тварини, вiд яких отримане м'ясо, не були пiдданi впливу натуральних або синтетичних естрогенних, гормональних речовин, тiреостатичних препаратiв, антибiотикiв i введених безпосередньо перед забоєм заспокiйливих засобiв.
28.11. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати дiючим в Українi гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої нормативної документацiї.
28.12. Матерiал для упаковування м'яса повинен використовуватися вперше i задовольняти необхiднi санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
28.13. Транспортнi засоби, на яких перевозиться м'ясо, обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
28.14. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
28.15. Увезення на територiю України м'яса можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
29. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну харчової риби, морепродуктiв i готових виробiв з них, що пройшли термiчну обробку
29.1. До ввезення в Україну допускаються жива, охолоджена i морожена риба, морепродукти i готовi вироби з них, що пройшли термiчну обробку, призначенi в їжу людинi, зробленi на пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем.
29.2. Риба i морепродукти виходять з пiдприємств (включаючи плавбази), розташованих в адмiнiстративних територiях, вiльних вiд африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв i ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв.
29.3. Промислова морська i прiсноводна риба, а також морепродукти повиннi бути дослiдженi державною ветеринарною службою країни-експортера на наявнiсть гельмiнтiв (у тому числi анiзакiд), бактерiальних i вiрусних iнфекцiй методами, прийнятими в країнi-експортерi.
29.4. Прiсноводна риба повинна бути вiльна вiд збудникiв опiсторхозу, дiфiлоботрiозу й iнших збудникiв гельмiнтозiв.
29.5. До експорту не допускаються морожена риба i морепродукти:
обсiмененi сальмонелами або збудниками iнших бактерiальних iнфекцiй;
iз змiнами, характерними для заразних хвороб;
недоброякiснi за органолептичними показниками;
пiдданi дефростацiї в перiод зберiгання;
обробленi барвниками i пахучими речовинами, iонiзуючим опромiненням або ультрафiолетовими променями.
29.6. При проведеннi ветеринарно-санiтарної експертизи морська i прiсноводна риба, морепродукти i готовi вироби з них повиннi бути визнанi придатними для споживання людям. Мiкробiологiчнi, хiмiко-токсикологiчнi i радiологiчнi показники м'яса повиннi вiдповiдати дiючим в Українi гiгiєнiчним вимогам якостi i безпеки харчових продуктiв i продовольчої сировини вiдповiдно до дiючої нормативної документацiї.
29.7. Морожена океанiчна риба i морепродукти, повиннi мати температуру в товщi не вище мiнус 18 градусiв за Цельсiєм.
29.8. Тара i матерiал для упаковування повиннi використовуватися вперше i вiдповiдати санiтарно-гiгiєнiчним вимогам країни-експортера.
29.9. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
29.10. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською.
29.11. Увезення на територiю України вантажу можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
30. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну шкiряної, рогокопитної, кишкової, хутрової, овчинно-хутряної i смушкової сировини, вовни i козячого пуху, щетини, кiнського волоса, пiр'я i пуху курей, качок, гусей та iнших птахiв
30.1. До ввезення в Україну допускаються шкiряна, рогокопитна, кишкова, хутрова, овчинно-хутрова i смушкова сировина, вовна, козячий пух, щетина, кiнський волос, пiр'я i пух курей, качок, гусей та iнших птахiв, а також iнша тваринна сировина, отримана вiд здорових тварин (птахiв) iз господарств, офiцiйно вiльних вiд заразних хвороб тварин, i виготовлена на пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї i перебувають пiд її постiйним контролем.
30.2. Сировина виходить з господарств i адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин (птахiв), у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней, африканської чуми коней, чуми верблюдiв i чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, вiспи овець i кiз - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.);
сибiрки - протягом останнiх 3 мiсяцiв у господарствi.
30.3. Шкiряна, хутрова, овчинно-хутрова, смушкова сировина повинна бути цiлком дослiджена на сибiрку.
30.4. Шкiряна i хутрова сировина повинна бути вiдсортована вiдповiдно до вимог дiючих стандартiв країни-експортера i мати чiтке маркування.
30.5. Сировина для транспортування упаковується за видами i методами консервування.
Методи консервування повиннi вiдповiдати мiжнародним вимогам i забезпечувати ветеринарно-санiтарну безпеку експортованої сировини.
30.6. Вовна, козячий пух, щетина, кiнський волос, пух i пiр'я, не пiдданi в країнi-експортерi гарячому миттю, направляються для подальшої переробки (миття) на пiдприємства, що мають для цього необхiднi ветеринарно-санiтарнi умови, i пройшли комiсiйну перевiрку (атестацiю) територiальними органами державного ветеринарного нагляду i санiтарно-епiдемiологiчного нагляду та отримали дозвiл вiд головних державних iнспекторiв ветеринарної медицини суб'єктiв України на цю дiяльнiсть.
30.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
30.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем країни походження i складеним мовами країни-експортера й українською.
30.9. Увезення на територiю України сировини можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
31. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну кормової рибної муки
31.1. До ввезення в Україну допускається кормова рибна мука, яка отримана з рибної сировини океанiчного промислу, i вiдвантажується з пiдприємств, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера про постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем. До ввезення в Україну допускається рибна мука, виготовлена заводами, розташованими на територiях, благополучних щодо заразних хвороб тварин, у тому числi:
ящуру - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (провiнцiя, штат i iн.);
африканської чуми свиней - протягом останнiх трьох рокiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя й iн.).
31.2. Рибна мука вiдповiдає таким ветеринарно-санiтарним вимогам:
Загальна бактерiальна не бiльше 500 тис. м. к. у г обсiмененiсть
Патогенна мiкрофлора, не допускається;
у т. ч. сальмонела в 25 г не допускається;
Ентеропатогеннi ешерiхiї не допускається;
Ботулiнiчний токсин не допускається;
Перекис не бiльш 0,3 % по йоду;
ГЦХГ (сума iзомерiв) не бiльш 0,2 мг/кг;
ДДТ (сума метаболiтiв) не бiльш 0,3 мг/кг;
Гептохлор не допускається;
Свинець не бiльш 1,0 мг/кг;
Кадмiй не бiльш 0,2 мг/кг;
Ртуть не бiльш 0,6 мг/кг;
Миш'як не бiльш 5,0 мг/кг;
Утримання радiонуклiдiв не перевищує 1,62 * 10 (8)
цезiй -134. -137 кюрi/кг (600 беккерелiв)
31.3. Продукт був пiдданий термiчнiй обробцi при температурi не нижче плюс 80 градусiв за Цельсiєм протягом 30 хвилин. Матерiал для упаковування повинен використовуватися вперше i задовольняти санiтарно-гiгiєнiчнi вимоги.
31.4. Транспортнi засоби обробленi i пiдготовленi вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
31.5. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем країни-походження i складеним мовами країни-експортера й українською.
31.6. Увезення на територiю України рибної муки можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
32. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну кормiв i кормових добавок тваринного походження, у тому числi з птицi i риби
32.1. До ввезення в Україну допускаються корми i кормовi добавки, призначенi для годiвлi тварин виготовленi на пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем. Корми i кормовi добавки повиннi бути отриманi зi свiжої сировини тварин i птахiв, з адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин i птахiв, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - вiдповiдно до вимог Мiжнародного ветеринарного кодексу Мiжнародного епiзоотичного бюро;
африканської чуми свиней, африканської чуми коней, чуми верблюдiв i чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 3 рокiв у країнi;
класичної чуми свиней, ящуру, вiспи овець i кiз та iнфекцiйної плевропневмонiї великої рогатої худоби - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї;
сибiрки, бруцельозу, лептоспiрозу, хвороби Ауески, анаеробних iнфекцiй - протягом останнiх 3 мiсяцiв у господарствi.
32.2. Для виробництва кормiв не використовується яловичина, баранина, субпродукти або iнша сировина вiд великої та дрiбної рогатої худоби, а також м'ясне та м'ясо-кiсткове борошно, отриманi з не благополучних щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець країн.
32.3. Сировина для виготовлення кормiв повинна бути тiльки боєнського походження i пiддана пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведенiй державною ветеринарною службою країни-експортера.
32.4. Сировина була оброблена при температурi не нижче плюс 133 градусiв за Цельсiєм (271,4 градуса за Фаренгейтом), не менше 20 хвилин при тиску 3 бар (42,824 фунта на квадратний см) або була оброблена вiдповiдно до альтернативної системи термообробки, яка затверджена ветеринарною службою i яка дає вiдповiднi гарантiї щодо встановленого мiкробiологiчного стандарту.
32.5. Корми i кормовi добавки не повиннi мiстити сальмонел, ботулiнiчного токсину, ентеропатогенну й анаеробну мiкрофлору. Загальна бактерiальна обсiмененiсть не повинна перевищувати 500 тис. м. к. у 1 р., що повинно бути пiдтверджене даними лабораторних дослiджень i здiйснено вiдповiдний запис у ветеринарному сертифiкатi.
32.6. Корми i кормовi добавки для транспортування упаковуються у вологонепроникну тару.
32.7. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
32.8. Виконання умов, зазначених у цих вимогах, повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем країни-експортера i складеним мовами країни-експортера й українською, iз зазначенням дати лабораторних дослiджень.
32.9. Постачання товарних партiй здiйснюється пiсля проведення дослiджень зразкiв продукцiї у Державному науково-дослiдному контрольному iнститутi ветеринарних препаратiв i кормових добавок (м. Львiв).
32.10. Увезення на територiю України кормiв i кормових добавок можливе пiсля одержання дозволу Державного департаменту ветеринарної медицини України.
33. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну кормiв для тварин рослинного походження (фуражного зерна, соєвих бобiв, тапiоки, шротiв з арахiсу i сої)
33.1. До ввезення в Україну допускаються корми для тварин рослинного походження, що виготовленi та вiдвантаженi з адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин, у тому числi:
африканської чуми свиней - протягом останнiх 3 рокiв на територiї країни;
ящуру, чуми великої рогатої худоби, чуми дрiбних жуйних, африканської чуми коней - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї (штат, провiнцiя, земля, округ i iн.).
33.2. Фуражне зерно, що закуповується, соєвi боби, тапiока, шроти з арахiсу i сої повиннi бути не токсичними для тварин.
33.3. Країна-експортер пiдтверджує, що в продукцiї, яка поставляється, наявнiсть зерна з ознаками фузарiозу не бiльше 1 %, а вмiст важких металiв, мiкотоксинiв i пестицидiв не перевищує мiжнароднi вимоги i норми прийнятi в Українi.
33.4. Сумарна бета-активнiсть не повинна перевищувати 60 БК на 1 кг у всiх перелiчених продуктах.
33.5. Транспортнi засоби обробляються i пiдготовляються вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
33.6. Виконання умов, зазначених у цих вимогах повинно бути цiлком пiдтверджене:
1. Ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним державним ветеринарним лiкарем, у якому вказується благополуччя адмiнiстративної територiї (країни, штату, провiнцiї i т. iн.) щодо вищевказаних iнфекцiйних хвороб.
2. Сертифiкатом якостi країни-походження в оригiналi, виданим уповноваженим контрольним органом країни-експортера (iнспекцiя, лабораторiя i iн.), пiдтверджується, що утримання важких металiв, мiкотоксинiв, пестицидiв, а також сумарна бета-активнiсть не перевищують гранично допустимих норм, установлених в Українi.
33.7. Сертифiкати повиннi бути складенi на мовах країни-експортера та українськiй.
33.8. Ввезення на територiю України кормiв рослинного походження можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
34. Ветеринарнi вимоги щодо iмпорту в Україну кормiв для котiв i собак
34.1. До ввезення в Україну допускаються корми, призначенi для годiвлi тварин i отриманi на пiдприємствах, що мають дозвiл центральної державної ветеринарної служби країни-експортера на постачання продукцiї на експорт i перебувають пiд її постiйним контролем. Корми, отриманi зi свiжої сировини, що виходить з адмiнiстративних територiй, вiльних вiд заразних хвороб тварин i птицi, у тому числi:
губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець - протягом останнiх 5 рокiв пiсля оголошення країни благополучною;
африканської чуми свиней, африканської чуми коней, чуми верблюдiв i чуми великої рогатої худоби - протягом останнiх 3 рокiв у країнi;
класичної чуми свиней, ящуру, вiспи овець i кiз, iнфекцiйної плевропневмонiї великої рогатої худоби, везикулярного стоматиту - протягом останнiх 12 мiсяцiв на адмiнiстративнiй територiї;
сибiрки, бруцельозу, лептоспiрозу, хвороби Ауески, анаеробних iнфекцiй - протягом останнiх 3 мiсяцiв у господарствi.
34.2. Для виробництва кормiв не повинна використовуватись яловичина, баранина, субпродукти або iнша сировина вiд великої рогатої худоби, а також м'ясне i м'ясо-кiсткове борошно, отриманi з не благополучних щодо губкоподiбної енцефалопатiї великої рогатої худоби i скрепi овець країн.
34.3. Сировина для виготовлення кормiв повинна бути тiльки боєнського походження i пiдлягати пiслязабiйнiй ветеринарно-санiтарнiй експертизi, проведенiй державною ветеринарною службою країни-експортера.
34.4. Корми не повиннi мiстити сальмонел, ботулiнiчного токсину, ентеропатогенної й анаеробної мiкрофлори. Загальна бактерiальна обсiмененiсть не повинна перевищувати 500 тис. м. к. у 1 р., що повинно пiдтверджуватися даними лабораторних дослiджень, про що робиться вiдповiдний запис у ветеринарному сертифiкатi.
34.5. Сировина повинна бути оброблена при температурi не нижче плюс 133 градусiв за Цельсiєм (271,4 градуса за Фаренгейтом), не менше 20 хвилин при тиску 3 бар (42,824 фунта на квадратний сантиметр), або оброблена вiдповiдно до альтернативної системи термообробки, яка затверджена ветеринарною службою i дає вiдповiднi гарантiї щодо встановленого мiкробiологiчного стандарту.
34.6. Матерiал для упаковки повинен використовуватися вперше i бути таким, що вiдповiдає санiтарним i гiгiєнiчним вимогам.
34.7. Транспортнi засоби повиннi бути обробленi та пiдготовленi вiдповiдно до прийнятих у країнi-експортерi правил.
34.8. Виконання умов, вимог повинно бути цiлком пiдтверджене ветеринарним сертифiкатом країни-походження в оригiналi, пiдписаним ветеринарним лiкарем i складеним мовами країни-експортера й українською iз зазначенням дати, методiв i результатiв лабораторних дослiджень.
34.9. Постачання товарних партiй повинно здiйснюватися пiсля проведення дослiджень зразкiв продукцiї в Державному науково-дослiдному iнститутi ветеринарних препаратiв i кормових добавок та одержання реєстрацiйного посвiдчення.
34.10. Увезення на територiю України кормiв i кормових добавок можливе пiсля одержання дозволу регiональної служби державного ветеринарного контролю на державному кордонi та транспортi зони обслуговування.
Заступник начальника управлiння державної iнспекцiї ветеринарної медицини | М. В. Пацюк |
Copyright © 2024 НТФ «Интес» Все права сохранены. |